>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Klingenthal (05.02.2021 - 07.02.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 05.02.2021
15:00 - Oficjalny trening
17:30 - Kwalifikacje

Sobota, 06.02.2021
13:15 - Seria próbna
14:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 07.02.2021
13:00 - Kwalifikacje
14:30 - Pierwsza seria konkursowa
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Kwalifikacje zamienione w Prolog (50 zawodników na starcie):

K. Stoch - S. Kraft 2 @2.19 Fortuna (Prolog)

Kolejny weekend, kolejne zawody i prawdopodobnie kolejna loteria. Jutro jeszcze ma być w miarę normalnie, bo wiatr 3 m/s nie powinien odgrywać większej roli, gorzej wygląda sprawa na same sobotnie i niedzielne zawody, gdzie wiatr ma hulać z prędkością do 10 m/s. Jeśli chodzi o Kamila to ciężko wytypować jego skoki, ostatnio w piątek w Willingen skakał słabiutko, przyszła sobota i skończył na podium, po czym w niedzielę zameldował się w trzeciej dziesiątce, chociaż tam warunki odgrywały główną rolę. Kraft swego czasu notował dobre wyniki na tej skoczni, rok temu zajął 2 miejsce ustępując tylko rewelacyjnemu wtedy Kobayashiemu. Liczę, że i tym razem Austriak będzie się dobrze spisywał na tej skoczni, ewidentnie forma u niego rośnie, co raz bliżej MŚ , a to jest chyba główny cel Stefana w tym roku. Liczę, że również jutro Kamil będzie miał słabszy dzień, a najlepsze swoje próby pokaże w samym konkursie, jeśli oczywiście warunki na to pozwolą.

P. Żyła - R. Kobayashi 2 @2.11 Fortuna (Prolog)

Kolejny raz próbuję przeciwko Piotrkowi w piątkowy dzień, przeważnie się to udawało i liczę na powtórkę z rozrywki. Żyła ma już na swoim koncie wygrane kwalifikacje w tym sezonie, więc możliwe, że powróci do swoich "treningowych skoków". Tym razem wybrałem jako konkurenta, Japończyka, u którego forma ewidentnie idzie do góry. Ostatnio, nie licząc niedzielnego loteryjnego konkursu, meldował się w Top10. Przypomnę, że rok temu miażdżył rywali na tej skoczni, czy to w konkursie indywidualnym, czy w drużynowym, osiągał najlepsze rezultaty. Mam nadzieję, że Kobayashi skoczy jutro swoje, i pewnie pokona Polaka.

Bez analizy:
Tande - Johansson 2 @2.03 Fortuna
Żyła - Lindvik 2 @1.85 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +169
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Pojawiły się pierwsze kursy na Betsson, jutro może trochę mocniej podwiewać, ale konkurs raczej nie jest zagrożony. Próbujemy takie pary:

P. Żyła - P. Paschke 1 @1.55

Szkoda, że kurs tak niski, już bukmacherzy nie nabierają się na te słabe piątkowe skoki Polaka. Dziś Piotrek tylko jeden bardzo dobry skok, najgorzej w Prologu, ale powiedział, że zjadł za dużo papryki, bardzo się spieszył i spóźnił skok, ale jutro będzie dobrze, pełen łogień :ROFLMAO: . Ja mu wierzę, i nie zdziwię się jak powalczy o podium, a miejsca 6-10 bardzo prawdopodobne. Niemiec dzisiaj, w porównaniu do poprzednich tygodni, zdecydowanie się poprawił, trzy skoki i każdy kończył w top 15. Może i jutro również będzie dobrze, ale jakoś mu nie ufam, bo po tym co prezentował w ostatnim czasie, nie zdziwię się jak zawali którąś próbę. Zresztą Piotrek w każdym z konkursów był wyżej od Paschke i jutro nie przewiduje zmian, bo Żyła powalczy nawet o podium, a dla Niemca miejsce w czołowej 10 to będzie sukces.

J. Wolny - D. Prevc 1 @1.75

No i tutaj już lepiej wygląda ten kurs. W treningach zdecydowanie lepszy był Polak, w prologu minimalnie przegrał ze Słoweńcem. W Domena nie wierzę, on nie potrafi oddać dwóch , dalekich skoków, często zawala swoje próby, a jeszcze jak dodamy do tego , że jutro ma mocniej dmuchać i jeśli dostanie podmuch w plecy, to może się zakończyć na pierwszej serii. A w przypadku Wolnego, to jego forma idzie w górę, mówił w wywiadzie , że przepada za tą skocznią, dziś trzy bardzo solidne skoki, i myślę, że może się jutro zakręcić w okolicach top 15 i pewnie pokonać rywala.

D.A. Tande - P. Aschenwald 1 @1.65

Bardzo rzadko zdarza mi się stawiać na Norwega, zwłaszcza, że często zawalał swoje próby. Jednak ostatnie konkursy to ewidentna zwyżka formy, która zaczęła się od podium w Titisee - Neustadt i od tamtego momentu nie widzimy słabszych prób u tego skoczka. W Willingen ponownie zameldował się na podium, przegrał tylko z Granerudem, który obecnie jest poza zasięgiem. Myślę, że i jutro Tande powalczy o wysokie lokaty, bo zauważyłem ostatnio, że treningi i kwalifikacje dość często odpuszcza i dopiero w konkursie pokazuje prawdziwe oblicze. Austriak nic nadzwyczajnego ostatnio nie pokazuje, miejsca 10-20 to chyba obecnie szczyt jego możliwości, dziś tylko w prologu był ciut lepszy od rywala, ale jutro myślę, że wszystko wróci do normy, bo w ostatnich konkursach Aschenwald zdecydowanie przegrywał z Norwegiem.

H.E. Granerud - M. Eisenbichler 1 (-10.5 pkt hc 1 seria) @1.84 STS

Norweg jest obecnie poza zasięgiem innych skoczków, skacze jak natchniony i sędziowie muszą mu obniżać belkę startową, bo może znowu przeskoczyć skocznię. Kurs na zwycięstwo nie do gry, chyba, że w jakiejś kombinacji , ale ja próbuję dziś trochę inaczej. Wczorajsze skoki treningowe i prolog to przewaga Graneruda nad Eisenbichlerem odpowiednio: 11,4 pkt, 16 pkt oraz 14 pkt, gdzie wliczane były już noty za styl. W każdej próbie Norweg spokojnie pokrywał zaproponowany handicap, nawet Niemcowi nie są w stanie pomóc sędziowie, którzy traktują go zbyt łagodnie za jego ekwilibrystyczne podejście do lądowania i sam styl. Myślę, że sędziowie nie pozwolą samemu Granerudowi lądować w pobliżu rekordu skoczni, co wiązałoby się ze stratą sporej ilości pkt na styl, jak i sam zawodnik wyciągnął wnioski po konkursie w Lahti , gdzie stracił zwycięstwo przez upadek. Niemiec wczoraj w czołówce, ale on potrafi niekiedy zawalić, w Willingen też skakał dobrze pierwszego dnia, przyszła sobota i wyglądało to już gorzej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +117
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
tarki_16 tarki_16 podał już fajne pary po dobrych kursach z Betsson. W pełni popieram i dodam jeszcze od siebie:

Stoch - Lindvik 2 @ 2,05
Kurs na prawdę bardzo dobry. Nie lubię grać w tym sezonie Kamila bo tak na prawdę nigdy nie wiadomo czy Kamil się ułoży na najeździe i powalczy o podium czy będzie poza top15. Więcej będzie wiadomo po próbnej. Jednak w tej parze bardzo mnie zachęca kurs. Lindvik lubi tą skocznie. Wymiatał tu w lato, dobrze skakał w zimie. Wczoraj 1 optymalny skok i od razu czołówka. Nawet z Granerudem niewiele przegrał tym skokiem. Lindvik od Oberstdorfu ma tendencję oddawać lepsze próby w konkursach niż w treningach, więc wierze w 2 takie skoki jak ten w 2 treningu, kiedy był drugi. Kamil znowu problemy i o ile Doleżal ostatnio coś tam podpowiedział i poszło, o tyle tutaj Doleżala nie ma i Kamil wydaje się być mocno sfrustrowany swoimi problemami a to nie jest dobry stan w skokach. Nawet jak będzie miał swój dzień to przy dobrych skokach Lindvika wyżej oceniam szanse tego drugiego

Żyła w top6 @ 3,50 @ Unibet
Dla mnie kosmiczny kurs. Piotrek również bardzo lubi tą skocznie. Formę na podium ma co pokazuje praktycznie co tydzień w jakiś pojedynczych próbach. Przy dwóch dobrych skokach brałbym nawet podium Piotrka bo kursy na prawdę z kosmosu. Ale stawka mocna i wyrównana więc asekuracyjnie top6. O dyspozycji Piotrka sporo już napisał tarki_16 tarki_16 Ode mnie sam typ. Super wygląda również kurs 1,85 w parze z Tande w Fortunie.

Pod względem miejsc dobrze wygląda takie AKO:
Żyła 1-10
Lindvik 1-10
R.Kobayashi 1-10
AKO 4,47 @ Fortuna

O pierwszej dwójce zostało napisane wszystko. O Ryoyu też w sumie wczoraj pisał tarki_16 tarki_16 z czym się zgadzam. Wczoraj po niezłym skoku w kwali, który dał mu 8 miejsce był niezadowolony, więc jest tu miejsce jeszcze na poprawę.




przynajmniej pięciu Polaków w TOP15 (Klingenthal HS140 (Niemcy)) @ 3,94 @ STS

Na koniec znowu idę w dobry dzień Polakow. To kolejna skocznia na której nasi czują się dobrze. Żyła i Kubacki to pewniak do miejsca 1-15. Wierzę, że Stoch nawet przy gorszym dniu skoczy na tyle dobrze by być w 15. Stękała jak skoczy jak w kwali to też nie powinno być problemu. Zostaje piąty. Wolny skaczę tutaj całkiem nieźle. Wczoraj był 6, 15 i 18, więc jest spora szansa, że będzie ta piętnastka. Przebłyski ma Murańka rodem z Willingen. Kwali zawalił, ale w 1 treningu był 7, więc po ostatnim rekordowym miejscu w Willingen może iść na tyle za ciosem by o 15 powalczyć. Pilcha do 15tki raczej nie liczę, ale warto zauważyć że nie bez powodu został zabrany i pokazał to np. 13 miejscem w 2 serii treningowej. Myślę więc, że spore szanse, że Polacy dadzą radę pokryć ten typ. Gdyby wczorajsze serie były konkursem to w 2 serii treningowej by się udało, a w pierwszej minimalnie brakło, gdyż ex equo 16 był Żyła i Stękała. Kurs moim zdaniem nieco przesadzony, choć i tak już spadł (rano do złapania po 5,62 był!).
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

R. Kobayashi vs Stoch -> @1.85, Fortuna
Pavlovcic vs R. Kobayashi -> @2.41, Totolotek

Cóż, znowu idę w stronę Japończyka. W ostatnich tygodniach sporo już na temat R. Kobayashiego napisałem (Zakopane, Willingen #1, Willingen #2), więc tylko krótko wyszczególnię jego ostatnie wyniki i przedstawię moją opinię na temat jego dyspozycji.
Kilka słów nt. R. Kobayashiego dodał wyżej także kol. tarki_16 tarki_16, a nt. Stocha kol. typerskoki typerskoki.

Japończyk tylko 2 razy wypadł z TOP10 w 2021 r. Ustabilizował swoją formę na dobrym poziomie, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Szczyt formy z pewnością ma przyjść na MŚ w Oberstdorfie. Jeśli chodzi o jego wczorajsze próby, to prezentują się one następująco: 128 m (11. miejsce), 131 m (9. miejsce), 134.5 m (8. miejsce). Japończyk od kilku tygodni skacze bardzo regularnie we wszystkich seriach, czy to treningowych, czy konkursowych. W zasadzie nie psuje swoich prób. O ile głównej roli nie odegrają warunki, powinien po raz kolejny zameldować się dzisiaj w TOP10, a może nawet i TOP6. Pewnego rodzaju handicapem na korzyść Japończyka w H2H ze Stochem może być belka startowa, którą konsekwentnie obniżano czołówce zarówno w 2. serii treningowej, jak i kwalifikacjach.

Stoch znowu ma problemy z pozycją najazdową. Na temat wczorajszych skoków (125 m, 123.5 m, 129 m - miejsca w 2. i 3. dziesiątce) wypowiedział się tak: "W dalszym ciągu coś mi umyka. Coś, czego nie mogę zlokalizować i sprecyzować. To sprawia, że czuję frustrację, ale wierzę, że nie jestem daleki od naprawdę dobrego skakania. To detale, które robią ogromną różnicę, ale czasem takich detali szuka się najdłużej." Co do przewidywań na temat jego dzisiejszych skoków... duża niewiadoma. Oczywiście potrafi znienacka wstrzelić się w konkurs, wyeliminować te detale, o których mówi i uplasować się na podium, tak jak było to w 1. konkursie w Willingen. Fakty są jednak takie, że prędzej Polaka można się spodziewać w 2. dziesiątce zawodów, co miało z resztą miejsce w 4 z ostatnich 5 konkursów. Jeszcze na marginesie zaznaczę, że ta skocznia chyba nie do końca odpowiada Stochowi, na co wskazują wyniki z poprzednich lat.

Kilka słów jeszcze na temat Pavlovcicia. Wczoraj świetne skoki, tj. 131 m (8. miejsce), 138 m (3. miejsce), 140.5 m (2. miejsce). W ubiegły weekend w Willingen, w 1. konkursie osiągnął swój najlepszy rezultat w PŚ - 4. miejsce. W niedzielnych, loteryjnych zawodach uplasował się na 15. pozycji. Cóż, jakby nie patrzeć stał się jednym z faworytów nawet do podium dzisiejszego konkursu. Mimo wszystko, nie mogę przejść obojętnie obok takiego kursu na Japończyka. Po pierwsze, dzisiaj będą znacznie trudniejsze warunki. Po drugie, nie wiadomo jak zachowa się jury odnośnie ustawienia belki startowej (wczoraj Pavlovic w dwóch wspomnianych próbach ruszał z 2. pozycji wyżej niż TOP10). Po trzecie, łatwiej mi zaufać skoczkowi, który od wielu konkursów skacze dobrze, regularnie, na poziomie czołówki niż niedoświadczonemu skoczkowi, który w tym roku zaczął punktować dopiero od Lahti.


Ammann, TOP30, nie -> @1.70, STS

Myślę, że można spróbować. Po dobrych wynikach w wietrznym Willingen (12. i 9. miejsce), Szwajcar znów ma problemy, aby oddawać próby na poziomie TOP30. W tym sezonie Ammann punktował tylko właśnie w ubiegły weekend, wcześniej zajmował miejsca na poziomie 4. i 5. dziesiątki (+ 4 razy nie zakwalifikował się do konkursu), a przed zawodami w Niemczech startował nawet w PK. Dzisiaj, bez sprzyjającego wiatru, będzie bardzo ciężko Szwajcarowi wywalczyć awans do 2. serii konkursowej. Poniżej jego wczorajsze rezultaty.

1. seria treningowa: 36. miejsce, 118 m, komp. +6.5 pkt.
2. seria treningowa: 39. miejsce, 113.5 m, komp. +8.5 pkt.
Prolog: 39. miejsce, 124 m, komp. -1.0 pkt.


Prognoza pogody: 06.02.2021 r.
PŚ w Klingenthal: Granerud kontra reszta świata? (lista startowa)
PŚ w Klingenthal: Granerud wygrywa prolog, Kubacki trzeci!
PŚ w Klingenthal: Granerud dominuje na treningu
 
Ostatnia edycja:
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Po wczorajszej dominacji Graneruda (w obu treningach i kwalifikacjach kilka pkt nad drugim zawodnikiem) logiczny wydaje mi się od razu typ:
Zwycięzca pierwszej serii wygra konkurs @1.70 fortuna
Uważam że nie będzie tu żadnej niespodzianki i to właśnie Norweg już w 1 serii zrobi spokojną przewagę a 2 seria będzie formalnością

EDIT: jak najbardziej słuszna uwaga lukas88 lukas88, jednak nadal uważam że akurat taki typ warto zagrać (może nie za jakąś duża stawkę), w przypadku loterii zawsze jest szansa że ktoś inny wygra 1 serię i potem konkurs, a jeszcze większa że po prostu przy kręcącym wietrze będzie to trwać na tyle długo że 2 seria będzie odwołana a więc zakład będzie zwrócony.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +34
lukas88 283,4K

lukas88

Forum VIP
Co do Graneruda to ma gość formę i nie podlega to najmniejszej watpliwości, jednak dziś warunki mogą namieszać i granie Graneruda po tak niskim kursie mija się z celem.

Moim zdaniem lepiej za mniejszą stawkę zagrać:
Granerud- reszta stawki - 2 @ 2,55 Forbet
 
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Pavlovcic - Stękała
@1.45

Lanisek - Aschenwald
@1.4

Kobayashi - Huber
@1.5

Takie coś ode mnie, Pavlovcic z zawodów na zawody coraz lepsza forma, nie wierze jakoś w dwa bardzo dobre skoki Andrzeja, aby mógł tutaj przeskoczyć Pavlovcicia. Wczoraj Pavlovcic 140.5m (145.4pkt - 2 miejsce) Stękała 135m (134.2pkt - 7 miejsce)


Druga para to Lanisek - Aschendwald, jak w pierwszej parze Lanisek widać wraca do formy, Aschenwald średniak jak dla mnie, wczoraj Lanisek 134.5 (137.7pkt - 5 miejsce) - Aschenwald - 130.5 (125pkt - 15miejsce)

Trzecia para - Kobayashi z skoku na skok pewniejszy, oddaje dwa równe skoki, wydaje się być dużo stabilniejszy od Hubera, wczoraj Kobayashi 134,5m (134.1pkt - 8 miejsce) Huber 127.5m (124.8pkt - 16 miejsce )


Ogólnie rzecz biorąc stawiam na zawodników wracających do formy, przepraszam za krótką analizę, ale niedługo zawody. Powodzenia wszystkim !
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +67
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Pojawiają się pierwsze pary na jutrzejszy konkurs:

K. Stoch - P. Żyła 2 @2.45 (2 konkurs) Betsson

Za Kamilem ciężko ostatnio trafić, dlatego odpuściłem jakiekolwiek typowanie z nim związanie, bo mógł zaskoczyć in plus i się nie myliłem. Po wczorajszych słabych skokach, dziś znakomita dyspozycja i 2 miejsce, można powiedzieć, że był najlepszy, bo Granerud to obecnie inna liga , i zabójcza forma. Jednak uważam, że jutro może być ciut gorzej, bo ostatnie konkursy to pokazywały, patrz wygrana w Titisee w sobotę, w niedzielę kompletna klapa, patrz podium w Willingen, następny dzień było zdecydowanie gorzej. Może i taki obrót sprawy nastąpi w Klingenthal , jest to bardzo prawdopodobne. Jak szukać rywala dla Kamila, to od razu przychodzi mi na myśl Piotrek, który dziś zakończył konkurs tuż za podium i wywiadzie powiedział, że jutro jest kolejny dzień i będzie walczył o kolejne pudło. Mam przeczucie, że Kamil jutro może mieć słabszy dzień, może nie będzie tak mizernie jak w piątek, ale wystarczy, że jeden skok będzie trochę krótszy, to Żyła powinien to wykorzystać, i kto wie, może to on jutro zamelduje się na podium - na to liczę.

B. Pavlovcic - P. Żyła 2 @2.65 Fortuna

Nie można robić ze Słoweńca aż tak dużego faworyta. Wczoraj po 1 rundzie był minimalnie za Piotrkiem, skoczył w 2 serii ponad 140 m z 15 belki z mocnym wiatrem pod narty i jury zdecydowało się obniżyć belkę o dwa stopnie i już przy skoku Piotrka nagle wiatr ucichł i nie było szans na osiągnięcie tak dalekich skoków - dla mnie niezrozumiała decyzja sędziów, bo Żyła, Lanisek i Kubacki stracili przez to szansę na podium. Dziś mamy nowy dzień, dla mnie jest to para 50/50 , mając takich kurs na Polaka, który jest bardziej doświadczonym skoczkiem od Pavlovcica, nic tylko próbować.

Żyła 1-6 @2.00 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Stoch vs Pavlovcic @2.10 betsson

Tak jak wyżej tarki napisał, jest ostatnio jakiś problem z niedzielami u Kamila, to pierwszy argument. Drugi jest taki, że wczoraj w 1 serii Pavlovcic miał problem z zamkiem błyskawicznym, ostatecznie skoczył później niż powinien, może to miało jakiś wpływ na skok który i tak był bardzo dobry, ale drugi był jeszcze lepszy. Ponadto w każdym treningu oraz kwalifikacjach to Słoweniec był lepszy i to dość sporo. Wiadomo że to może nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia w przypadku Kamila, ale patrząc czysto statystycznie mamy zawodnika solidnie skaczącego cały weekend i zawodnika który oddał tylko dwa naprawdę dobre skoki. No i wczorajsza przewaga: Kamil wygrał z Borem o ledwie 0,8 pkt, tak więc nawet jeśli obaj powtórzą wczorajszą dyspozycję to jest to na tyle mało że może odbić się w dowolną stronę, dlatego ja uważam że warto zagrać na Słoweńca.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +37
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Najlepszy Japończyk, R. Kobayashi -> @1.70, Fortuna

Mój wczorajszy wpis nt. Japończyka.
W ostatnich tygodniach sporo już na temat R. Kobayashiego napisałem (Zakopane, Willingen #1, Willingen #2), więc tylko krótko wyszczególnię jego ostatnie wyniki i przedstawię moją opinię na temat jego dyspozycji.
Japończyk tylko 2 razy wypadł z TOP10 w 2021 r. Ustabilizował swoją formę na dobrym poziomie, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Szczyt formy z pewnością ma przyjść na MŚ w Oberstdorfie. Jeśli chodzi o jego wczorajsze próby, to prezentują się one następująco: 128 m (11. miejsce), 131 m (9. miejsce), 134.5 m (8. miejsce). Japończyk od kilku tygodni skacze bardzo regularnie we wszystkich seriach, czy to treningowych, czy konkursowych. W zasadzie nie psuje swoich prób. O ile głównej roli nie odegrają warunki, powinien po raz kolejny zameldować się dzisiaj w TOP10, a może nawet i TOP6.
W sobotnim konkursie, w którym po 1. serii zajmował 9. lokatę, ostatecznie uplasował się na 11. miejscu. TOP10 uciekło z powodu warunków w 2. serii - Japończyk trafił na najmocniejszy podmuch w plecy (komp. +1.3 pkt.). Widać, że był mocno niezadowolony po tej próbie, nie miał szans odlecieć dalej.

Kurs bardzo dobry na takie zdarzenie (w forBET tylko @1.40), bowiem z 6. rozegranych serii, w 5. zdecydowanie najlepszy był właśnie R. Kobayashi. Nie wdając się już w dokładne obliczenia, w każdym piątkowym skoku miał przewagę ok. 8 pkt. nad Y. Sato bądź K. Sato. Podobnie było w przypadku wczorajszej serii próbnej oraz 1. serii konkursowej. W 2. serii bardzo dobry skok oddał Y. Sato, tj. 137 m i ostatecznie wyprzedził o 1. lokatę (o 1.6 pkt) młodszego z braci Kobayashi, natomiast trafił na sprzyjające warunki (komp. -4.8 pkt.). Poza tym skacze tutaj, w sumie nie tylko tutaj, bardzo nierówno, nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Nie zmieniam swojego zdania - R. Kobayashi jest w dobrej, równej formie, po raz kolejny powinien powalczyć o dobry rezultat. Od kilku konkursów jest najlepszym i najbardziej regularnym japońskim skoczkiem.


Freund, TOP30, tak -> @2.01, STS

1. seria treningowa: 26. miejsce
2. seria treningowa: 18. miejsce
Prolog: 28. miejsce
Seria próbna: 10. miejsce
1. seria konkursowa: 31. miejsce

Niemiec ustabilizował swoją dyspozycję na poziomie 3. dziesiątki. Od konkursu 06.01. w Bischofshofen, na 8 rozegranych konkursów indywidualnych, sztuka awansu do 2. serii nie powiodła mu się zaledwie 2 razy. Tutaj w Klingenthal, w 4 z 5 prób zameldował się w TOP30. W konkursie zabrakło 1.1 pkt. Dzisiejszy awans Freunda nie będzie żadną niespodzianką, stać go na lepszy skok niż konkursowe 124 m.


Bez analizy:
Nazarov vs Ammann -> @1.65, BETFAN


Prognoza pogody: 07.02.2021 r.
PŚ w Klingenthal: Już o 13:00 początek prologu (lista startowa konkursu)
PŚ w Klingenthal: Granerud ponownie zwycięski, Stoch drugi!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +29
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Klingenthal
Godzina: 14:30
Spotkanie: miejsce P.Żyły
Typ: 1-3
Kurs: 4,00
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Kolejny raz idę w kierunku Piotrka. Piotrek lubi tą skocznie, jest w dobrej dyspozycji. W wywiadach podkreśla, że skoki są dobre i nie stoi nic na przeszkodzie by dzisiaj znowu były dobre. Wczoraj był 4, tuż za podium, jednak warto dodać, że miał zdecydowanie najmniej szczęścia do warunków z całej czołówki. Po kolei bonifikaty wczorajszego top6:
Granerud -16,3
Stoch -7,3
Pavlovcic -12,7
Żyła -5,3
Lanisek -13,3
Kubacki -13,7

Także myślę, że jakby Żyła miał warunki jak chociażby Pavlovcic to już wczoraj by stanął na podium. Do tego Piotrek wspominał, że w drugim skoku popełnił mały błąd. Jakby dzisiaj skoczył bezbłędnie tak jak w 1 serii wczoraj to podium jak najbardziej realne. Piotrek przeważnie właśnie w niedziele jest w najlepszej dyspozycji z całego weekendu. Dowód chociażby w Willingen gdzie był drugi w niedziele a w inne dni raczej kręcił się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Rywale? Granerud wiadomo poza zasięgiem, ale reszta już jak najbardziej do ogrania. Stoch wczoraj w konkursie super ale w treningach problemy. Nigdy nie wiadomo jak trafi z czuciem i może mieć jakiś gorszy skok w treningu. Pavlovcic? Jest tu w gazie, ale to jednak nowa twarz w czołówce więc może mieć tendencje coś zepsuć z zaskoczenia. Lanisek tutaj bardzo groźny ale w równych warunkach Piotrek jest oczko wyżej. Kubacki jak najbardziej również o podium powalczyć może, ale o ile Piotrek w niedziele ma najlepszy dzień o tyle Kubacki raczej najgorszy. Kolejni zawodnicy już wczoraj sporo tracili do top6. Włączyć się może Eisenbichler ale nawet przy dobrych skokach może przegrać lądowaniami. Piotrek też ma z tym problem ale wczoraj lądował ładnie, czego sędziowie kompletnie nie docenili dając mu takie same noty jak Markusowi, który jest niemal na granicy upadku czasami. Myśle, że jak polecą za HS a dzisiaj tak być może to Piotrek wyląduje znośnie a Markus może dostać 16tki. Johansson i Lindvik też są groźni, ale ten pierwszy chyba ma nieco słabszy weekend po dobrych poprzednich, a ten drugi co któryś skok miewa sporą wpadkę.

Lepszym i pewniejszym typem dla mnie jest top6 Piotrka po kursie 2,25 z Unibet. Typ dnia, więc PL buk, dlatego większe ryzyko i wierzę że Piotrek powalczy o pudło.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
W ten i ubiegły weekend bardziej skupiłem się na oglądaniu, niż na graniu skoków u mężczyzn. Raz, że warunki pogodowe podczas tych dwóch weekendów nie były nadto stabilne, a dwa to samo można powiedzieć o niektórych skoczkach. Z przekroju ostatnich konkursów można być pewnym co do dwóch nazwisk - Granerud i Pavlovic. O ile ten pierwszy zdążył nas przyzwyczaić do świetnych skoków, o tyle ten drugi to skok formy in plus. W miarę stabilnie wyglądają Johansson i Eisenbichler. Pozostałe nazwiska z czołówki, to istna karuzela. Kamil raz dobrze, raz źle. Piter też ma wahania. Andrzej obniżył loty. Dawid w miarę trzyma poziom, ale bez błysku. Podobnie R. Kobayashi. Lindvik i Geiger w ostatnich konkursach to jakieś nieporozumienie. Kraft wydawało się, że zacznie piąć się do góry, a tymczasem też zalicza równię pochyłą. Dzieje się i to sporo. Na pewno w tej części sezonu jest trudniej o przewidywalność, niż chociażby z miesiąc temu. Zobaczymy jak będzie wyglądała dalsza część sezonu. Trzeba będzie mieć nosa i oby z dobrym skutkiem.
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Wie ktoś dlaczego D.Prevc DSQ?
edit; strój, ale czemu po takim czasie
 
Ostatnia edycja:
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Skoki narciarskie.pl :

"Po zakończeniu konkursu okazało się, że za nieregulaminowy kombinezon w drugiej serii zdyskwalifikowano Domena Prevca (pierwotnie klasyfikowanego na siódmym miejscu); "
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom