>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Klingenthal (13.12 - 15.12.2019)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi


Miejsce: Klingenthal
Pogoda: 5-9m/s i deszcz cały weekend
Wniosek: Przed nami kolejna loteria i kontrowersje. I o ile w Rosji takie prognozy powodowały jedynie kontrowersje, o tyle tutaj może skończyć się odwołaniem wszystkiego. Zobaczymy...

Plan na najbliższy weekend:

Piątek, 13.12.2019
13:00 - Oficjalny trening
15:45 - Kwalifikacje

Sobota, 14.12.2019
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 15.12.2019
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ciekawie na jutrzejsze kwale(niestety to możę być jedyna rozegrana seria punktowana w weekend) wyglądają 2 kupony w STS:

J.Kobayashi - P.Prevc 2
Wolny - Ammann 1
AKO 3,44

J.Kobayashi - Zajc 2 @ 2.25


Nie wiem z czego się biorą niskie kursy na Junshiro w parach ze Słoweńcami. O ile Zajca jestem w stanie zrozumieć (wpadki w Rosji) o tyle Peter Prevc regularnie w tym sezonie jest lepszy od Junshiro Kobayashiego (nie biorę pod uwagi DSQ w Kuusamo bo gdyby nie ona też byłby lepszy). Patrząc na historyczne występy w Klingenthal bardzo dobrze wypadali tu Słoweńcy. Jedne z lepszych lub najlepsze wyniki w sezonie notowali tu Domen Prevc, Jaka Hvala, Jurij Tepes. Dobrze tu także wypadał Peter Prevc. Słoweńcy też bardzo dobrze wypadali tu w drużynówkach. Ta skocznia im ewidentnie leży. Zajc w prawdzie nie ma tu za bogatej historii startów, ale myślę, że także będzie pasował tu stylem. Klingenthal to duża skocznia przypominająca tą w Kuusamo, więc układ sił też powinien być bardziej zbliżony do Kuusamo niż Niżnego Tagiłu. W Kuusamo Zajc wymiatał i myślę, że tu wróci do walki o wysokie lokaty. Po Junshiro spodziewam się max okolic 15tki. Warto też dodać, że Słoweńcy jak Zajc czy Peter Prevc mają tendencję skakać w piątki ( w tym w kwalifikacjach) lepiej niż w pozostałe dni weekendu. Japończycy odwrotnie. Przeważnie 1 serię w pt odpuszczają, 2 jest na rozpoznanie skoczni i te skoki z kwali też są dalekie od optymalnych. Moim zdaniem Junshiro przegra w tych parach, a kurs ponad 2 to spore value.

Do tego Wolny przy dobrych skokach (a Polacy też lubią tą skocznie) jest w stanie walczyć spokojnie o top15. Myślę, że pokaże to jutro. Ammann rozkręca się w trakcie weekendu w piątek skacząc mocno przeciętnie (na granicy wejścia do konkursu).
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
cytat z dnia 12 grudnia 2019 18:06 przez typerskokiCiekawie na jutrzejsze kwale(niestety to możę być jedyna rozegrana seria punktowana w weekend) wyglądają 2 kupony w STS:

J.Kobayashi - P.Prevc 2
Wolny - Ammann 1
AKO 3,44

J.Kobayashi - Zajc 2 @ 2.25


Nie wiem z czego się biorą niskie kursy na Junshiro w parach ze Słoweńcami. O ile Zajca jestem w stanie zrozumieć (wpadki w Rosji) o tyle Peter Prevc regularnie w tym sezonie jest lepszy od Junshiro Kobayashiego (nie biorę pod uwagi DSQ w Kuusamo bo gdyby nie ona też byłby lepszy). Patrząc na historyczne występy w Klingenthal bardzo dobrze wypadali tu Słoweńcy. Jedne z lepszych lub najlepsze wyniki w sezonie notowali tu Domen Prevc, Jaka Hvala, Jurij Tepes. Dobrze tu także wypadał Peter Prevc. Słoweńcy też bardzo dobrze wypadali tu w drużynówkach. Ta skocznia im ewidentnie leży. Zajc w prawdzie nie ma tu za bogatej historii startów, ale myślę, że także będzie pasował tu stylem. Klingenthal to duża skocznia przypominająca tą w Kuusamo, więc układ sił też powinien być bardziej zbliżony do Kuusamo niż Niżnego Tagiłu. W Kuusamo Zajc wymiatał i myślę, że tu wróci do walki o wysokie lokaty. Po Junshiro spodziewam się max okolic 15tki. Warto też dodać, że Słoweńcy jak Zajc czy Peter Prevc mają tendencję skakać w piątki ( w tym w kwalifikacjach) lepiej niż w pozostałe dni weekendu. Japończycy odwrotnie. Przeważnie 1 serię w pt odpuszczają, 2 jest na rozpoznanie skoczni i te skoki z kwali też są dalekie od optymalnych. Moim zdaniem Junshiro przegra w tych parach, a kurs ponad 2 to spore value.

Do tego Wolny przy dobrych skokach (a Polacy też lubią tą skocznie) jest w stanie walczyć spokojnie o top15. Myślę, że pokaże to jutro. Ammann rozkręca się w trakcie weekendu w piątek skacząc mocno przeciętnie (na granicy wejścia do konkursu).
W STS pomylili Kobayashich i zamiast Ryoyu dali w parach Junshiro. Daj znać czy otrzymałeś zwrot na pary z nim, bo zgodnie z Regulaminem pewnie tak się stanie.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Skoki narciarskie. Kursy bukmachera na konkurs drużynowy w Klingenthal!

O weekendzie w Niżnym Tagile powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Nie był to udany wyjazd dla polskich skoczków. Najlepsze 5. miejsce Dawida Kubackiego z soboty nie robi wrażenia – taki wynik nie zaspokoi apetytu głodnego kibica polskich skoków. Dobrą okazję na szybką rehabilitację wydaje się być weekend w Klingenthal, a zwłaszcza sobotni konkurs drużynowy! Jak poradzą sobie Polacy?

W pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie, który odbył się w Wiśle, Polacy zajęli 3. miejsce, do drugich Norwegów zabrakło niecałe pięć punktów! Bardzo dobrą formą popisał się wtedy Dawid Kubacki, który był indywidualnie najlepszym skoczkiem.

Obecnym liderem Pucharu Świata jest Norweg Daniel-André Tande – jest to jedyny Norweg w pierwszej dziesiątce. Pewnie byłoby ich więcej gdyby nie problem z kombinezonami.

Aż trzech z sześciu podopiecznych Alexandera Stoeckla zostało zdyskwalifikowanych z powodu nieprzepisowych kombinezonów podczas konkursu w Kuusamo. Chociaż dyrektor norweskiej kadry zapewnia, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy to problem z kombinezonami wraca co roku do Norwegów jak bumerang. Czy w Klinghental znów się to powtórzy? Na stronie legalnego polskiego bukmachera BETFAN możecie się o to założyć!

Skocznia w Klingenthal bardzo lubi polskich skoczków – to właśnie tutaj 3 grudnia 2016 roku udało nam się wygrać pierwszy konkurs drużynowy w historii. Konkurs ten zapoczątkował piękną serię siedmiu zawodów drużynowych z rzędu na podium! Konkursy indywidualne wygrywali tutaj też: Kamil Stoch w 2011 roku i niespodziewanie Krzysztof Biegun w 2013! Czy i tym razem Polakom uda się tu wygrać?

W zakładach bukmacherskich BETFAN do odbioru czeka „Pakiet Pudziana 3000 zł”! 

Po trzech konkursach indywidualnych najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej jest Kamil Stoch. Doświadczony skoczek ma na swoim koncie 120 punktów. Stoch coraz częściej w wywiadach wspomina o braku formy i wolnego czasu, wielu ekspertów przewiduje, że Kamil powoli zbliża się do końca kariery. Jak myślicie, czy ogłosi on niedługo zakończenie kariery sportowej jako skoczek narciarski? Na BETFAN możecie obstawić, czy zrobi to przed 22 marca 2020 roku! Niewątpliwie byłaby to duża strata dla polskich skoków, ale może lepiej, żeby zrobił to podobnie jak Adam Małysz jeszcze u szczytu kariery, żeby pozostać w pamięci kibiców w jak najlepszej formie.

Weekend na skoczni w Klingenthal zapowiada się bardzo ekscytująco, mamy nadzieje, że polscy skoczkowie nawiążą do historycznych sukcesów z tego miejsca i pozostawią nas w dobrych nastrojach w niedzielę!
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
cytat z dnia 13 grudnia 2019 08:34 przez c1amak

W STS pomylili Kobayashich i zamiast Ryoyu dali w parach Junshiro. Daj znać czy otrzymałeś zwrot na pary z nim, bo zgodnie z Regulaminem pewnie tak się stanie.
Tak. Jest już zwrot :(

U innych buków takie błędy potrafią wisieć długo i rozliczenie przeważnie jest na korzyść klienta - buk bierze na klatę swój błąd. 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Panie skaczą! 40 prób pań w 30 min sugeruje że nie jest tak źle jak przepowiadano. Przynajmniej na razie. Wiatr jednak kręci od -19 do -1 i to z próby na próbę więc o równych skokach można zapomnieć. Ale dobre i to, że w ogóle jakieś skoki prawdopodobnie się  odbędą. Chyba, że sytuacja się pogorszy.

W związku loterią można szukać jakiś niespodzianek na dzisiejsze kwale jak i już jutrzejszą drużynówkę (jeszcze przed treningami). Kilka propozycji ode mnie:

Słowenia wygra drużynówkę @ 11.00 @ totalbet
A dlaczego by nie? Tak jak pisałem kilka postów wyżej Słoweńcy radzili sobie na tej skoczni bardzo dobrze. Jak zaprezentują formę jak w Kuusamo (co jest bardzo prawdopodobne) to są na to spore szanse. Zajc średnio we swoich próbach był w okolicy miejsc 1-4. P.Prevc 3-6. D.Prevc okolice 15 miejsca. A Semenic i Lanisek także kręcili się średnio w okolicy 10-20 miejsca. Ten drugi nawet miał w oficjalnym konkursie próby w okolicy podium. Taka dyspozycja Słoweńców tutaj jest realna. W Rosji im nie poszło stąd ten kurs, ale ewidentnie skocznia nie podeszła. Klingenthal bardziej przypomina Kuusamo niż Niżny Tagił. I owszem uważam, że Norwegowie są dużo mocniejsi i powinni tu wymiatać znacznie bardziej jak Słoweńcy. Jednak przy takiej loterii, problemach Norwegów z DSQ i słabszych skokach w konkursie Johanssona, Forfanga i Lindvika nie będę ryzykował po kursie 1.70. W takich warunkach zdecydowanie bardziej opłaca się poszukać niespodzianki i Słoweńcy mi tu idealnie pasują.

kwalifiakcje: Peier - Lindvik 2 @ 1,90 @ forbet   
Linvik latał tu za 145 metr i w lato i w zimę. Bardzo leży mu ta skocznia. A forme też ma bardzo dobrą. W konkursie jeszcze nie pokazał jej do końca. W Kuusamo byłby 2, ale dostał DSQ. W kwalifikacjach i treningach jednak kilka razy już zakręcił się koło podium. Liczę, że w dzisiejszych kwalach będzie podobnie. Bukmacherzy uważają, że Peier po miejscu na podium w Rosji będzie mocny. Ja uważam przeciwnie. Tamta skocznia mu leży. Tutaj nie spodziewam się Szwajcara w pierwszej dziesiątce.

Wolny - D.Prevc 2 @ 2,20 @ ewinner   
Te same przyczyny co w przypadku Słoweńców. Spodziewam się sporego progresu Domena, a to najciekawsza para jaką znalazłem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Lista startowa drużynówki: http://medias4.fis-ski.com/pdf/2020/JP/3116/2020JP3116SLR1.pdf


Jestem bardzo zaskoczony nominowaniem Hayboecka i mimo wszystko Tandego w miejsce Forfanga. Spore ryzyko zarówno dla Daniela jak i Norwegów. A Hayboeck też mało kiedy w tym sezonie był w top5 kadry, a co dopiero top4. Moim zdaniem otwiera się droga dla Słoweńców :)

Jeszcze nie wiadomo jakie kursy ale wczorajszy typ na Słoweńców po kursie 11.00 wydaje się być bardzo sensowny. Zobaczymy co na to bukmacherzy, którzy mogą być fajnie zmyleni skokami z kwalifikacji, które zdecydowanie nie oddały rzeczywistości z treningów, które były bardziej zbliżone do aktualnego układu sił.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
R 129

rakakakakaka

Użytkownik
Austria win 3.0 unibet    nieporozumienie z tym Heyboeckiem schliri również bez błysku... Z huberem i heorlem byli by bezkonkurencyjni... 
Przed chwilą jeszcze były wystawione kursy na unibet ale nagle znikły taki widniał kurs na Austrię myślę że mają najrowniejszy skład ze wszystkich norwedzy w roli faworyta ale są chimeryczni. Jedyne co może zawalić typ to ten Heyboeck również trochę mnie dziwi że nie ma hubera lub hoerla. Schlierenzauer ok powoli wraca w miarę równy ale Heyboeck zobaczymy po cichu liczę że jutro jeszcze zmieniam go z huberem lub heorlem (zagrywka trenera). Tak czy inaczej typuje Austrie jako zwycięzcę. 
​​​​
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Poza grą w kierunku Słoweńców zarówno w parach jak i na wygraną i podium fajny typ na totalbet:

Tande - Zajc 2 @ 2,10

Zajc po wpadkach w Rosji tutaj się rozkręca. Wczoraj był tu kolejno 24, 16 i 13, więc tendencja zwyżkowa. Pamiętać należy, że w Kuusamo, gdzie panowały podobne warunki a i skocznia podobna Słoweniec walczył o podium. Myślę, że dziś się może jeszcze poprawić i zameldować się w 10-tce nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Tande za to problemy zdrowotne. Spuchnięta kostka. Nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji, ale wczorajsze skoki nie wróżą niczego dobrego. 31 i 44 lokata we wczorajszych próbach nie napawa optymizmem. Biorę pod uwagę znaczną poprawę, jednak nie wierzę w 100% dyspozycje Norwega i myślę, że przegra z paroma rywalami z którymi uważany jest za faworyta przez bukmacherów. Jednym z nich będzie Zajc i na niego stawiam w tym pojedynku.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
cytat z dnia 14 grudnia 2019 10:14 przez typerskokiPoza grą w kierunku Słoweńców zarówno w parach jak i na wygraną i podium fajny typ na totalbet:

Tande - Zajc 2 @ 2,10

Zajc po wpadkach w Rosji tutaj się rozkręca. Wczoraj był tu kolejno 24, 16 i 13, więc tendencja zwyżkowa. Pamiętać należy, że w Kuusamo, gdzie panowały podobne warunki a i skocznia podobna Słoweniec walczył o podium. Myślę, że dziś się może jeszcze poprawić i zameldować się w 10-tce nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Tande za to problemy zdrowotne. Spuchnięta kostka. Nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji, ale wczorajsze skoki nie wróżą niczego dobrego. 31 i 44 lokata we wczorajszych próbach nie napawa optymizmem. Biorę pod uwagę znaczną poprawę, jednak nie wierzę w 100% dyspozycje Norwega i myślę, że przegra z paroma rywalami z którymi uważany jest za faworyta przez bukmacherów. Jednym z nich będzie Zajc i na niego stawiam w tym pojedynku.
Tande nie skacze 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Niespodziewana decyzja w Klingenthal. Zawody kobiet zostały przesunięte na 14:30. Oznacza to odwołanie serii próbnej mężczyzn, która miała zacząć się o 14:45.

Zatem dzisiaj będzie ciężko przeprowadzić, a nawet jak się uda warunki będą dalekie od sprawiedliwych.
 
M 18

misterpolska2000

Użytkownik
Na dzisiaj będę próbował zwycięstwa R. Kobayashiego. Obecnie można złapać kurs w różnych bukach od 2.25 do 2.5. Biorąc poprawkę na warunki panujące w tym sezonie, to on sam powinien dzisiaj mocno powalczyć o zwycięstwo. Widać, że wraca do swojej wielkiej formy z poprzedniego sezonu. Wczoraj wyprzedził w wyniku ind. drugiego Kubackiego o blisko 16 pkt.

Dodatkowo stawiam na Aschenwalda z Markengiem. Mam nadzieję, że Austriak który dość niespodziewanie znalazł się w czołówce da radę pokonać też solidnie skaczącego Norwega. Markeng oczywiście ma szanse na TOP 10, ale Austriak tutaj najpewnie będzie mierzył w podium. Kurs na Aschenwalda 1.5 w tym pojedynku.

I dodatkowo do tego Marius Lindvik vs Jakub Wolny - 1 - 1.55.

Wczoraj niesamowita forma Polaków, Jakub Wolny znalazł się nawet w czołowej "10" pod względem ind. Markus Lindvik tuż za nią. Nadal nie mam przekonana co do formy Polaków w konkursach ind. Jakub Wolny wczoraj odpalił, ale wczesniej w treningach i kwalifikacjach była spora męczarnia. Zaufam solidnemu Norwegowi.

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Tande - Żyła 2 @2.03

Z biegiem czasu warunki pogodowe w Klingenthal mają się poprawiać, więc można spróbować coś zagrać. Żyła skacze najlepiej z naszych w ten weekend, 3 miejsce w kwalifikacjach, wczoraj 4 wynik indywidualnie i odpalona petarda w pierwszym skoku. Brakuje u Piotrka jeszcze powtarzalności , ale ze skoku na skok jest co raz lepiej. Tande z problemami zdrowotnymi w ten weekend, a dokładnie z opuchniętą kostką, stąd wczoraj oszczędzany i nie wystawiony w drużynie. Oddał tylko jeden skok na tej skoczni, gdzie w kwalifikacjach zajął dopiero 44 miejsce. Bukmacherzy chyba liczą na cudowne ozdrowienie Tandego, ja nie wierzę, że odda dwa bardzo dobre skoki i liczę, że Żyła będzie spokojnie wyprzedzi rywala i powalczy o podium. 

edit ranczo0123: buk?
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Warunki dziś podobne lub lepsze jak wczoraj, a wczoraj było całkiem sprawiedliwie. Zatem nie ma co grać na niespodzianki. Bardziej na progres kilku zawodników względem wczoraj. Liczę, że lepiej spiszą się Słoweńcy i Norwegowie, a nieco słabiej Polacy.

Wydaje mi się, że warto pograć zwycięstwo R.Kobayashiego po kursie 2.50 w STS. Japończyk jest tu regularnie najlepszy i to dość wyraźnie. Chyba wraca dyspozycja z zeszłego sezonu, gdzie przypomnę kursy na zwycięstwo były nawet 1.50, kiedy podobnie deklasował stawkę. Dzisiejsze 2.50 zatem jest całkiem dobrą okazją. W zasadzie jedynie 2 perfekcyjne skoki Krafta lub wyraźnie gorsze warunki dla Japończyka mogą spowodować, że ten typ nie wejdzie. Ryoyu tu błędów nie popełnia, a nawet jak popełnia to wygrywa. Wczoraj w 1 serii jak odskoczył wszystkim kilka metrów kręcił głową, więc nie wiem ile on jest w stanie skoczyć, żeby być szczerze zadowolonym z próby.       

Przewiduje poprawę Norwegów:
Lindvika - rekordzisty tej skoczni, który dobrze tu skakał i w lato i w zimę.
Forfanga - też lubi tą skocznie i ma przebłyski skoków nawet do czołowej piątki. Wczoraj ewidentnie słabszy dzień.

Oraz P.Prevca, który w piątek kręcił się tu koło czołowej szóstki i myślę, że stać go na miejsca w tej okolicy.

Można to rozegrać w fortunie fajnymi kursami, lub łączyć w duble, żeby te kursy jeszcze podwyższyć:
Lidvik 1-10 @ 2,15   
Forfang 1-15 @ 1,80   
P.Prevc 1-10 @ 1,90   

Lub jeszcze nieco bardziej ryzykownie:
Forfang 1-10 @ 3,20   
Eisenbichler 1-15 @ 1,90   
 
Otrzymane punkty reputacji: +141
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
P. Aschenwald Top 6 @ 1,85 Fortuna   4 miejsce

Aschenwald prezentuje bardzo dobrą formę na początku sezonu. Na 4 konkursy indywidualne, dwukrotnie stawał już na podium. W Klingenthal widzie mu się równie dobrze. We wczorajszym konkursie drużynowym, indywidualnie miał 3 notę, w treningach na 2 i 3 miejscu. Jest w szerokim gronie skoczków, którzy mogą dzisiaj spokojnie powalczyć o podium.

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom