>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Willingen 31.01-02.02.2014

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
No i nadszedł czas na próbę generalną w zawodach Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. W ubiegły weekend zawody w Japonii zdominowali Słoweńcy, którzy tym samym potwierdzili jak mocną mają drużynę i, że będą jednym z głównych faworytów do złota w konkursie drużynowym na IO. Pod tych zawodach z koszulką lidera pożegnał się Kamil Stoch, który stracił ją na rzecz Petera Prevca.
A co czeka nas w Willingen?
Już dziś wiemy, że Polacy wybiorą się tam olimpijską piątką, a więc w składzie Stoch, Kot, Żyła, Ziobro i Dawid Kubacki. Nazwisko szóstego zawodnika poznamy zapewne w środę. Bardzo możliwe, że będzie to ktoś z dwójki Miętus/Hula bowiem cała nasz kadra juniorów ( a w niej Biegun, Murańka czy też Zniszczoł) startuje w tym czasie w Mistrzostwach Świata w Val die Fiemme. Wiemy także, że do Niemiec nie wybiorą się podopieczni Alexandra Stöckla. Norwedzy swoją absencję tłumaczą tym, że boją się czy zdążą na samolot do Soczi, tak więc piątka olimpijska pozostanie w Norwegii natomiast do Willingen udadzą się prawdopodobnie zawodnicy występujący na ogół w zawodach Pucharu Kontynentalnego.
Program zawodów:
Piątek, 31.01.2014
15:30 oficjalny trening
18:00 kwalifikacje
Sobota, 01.02.2014
15:00 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 02.02.2014
13:00 kwalifikacje
14:30 pierwsza seria konkursowa​

Uwaga taka informacja organizacyjna - dyskusje,analizy czy informacje dotyczące skoków narciarskich na IO w Soczi proszę zamieszczać w tym temacie Tematy zakładane w dziale sporty zimowe będą USUWANE :!:.
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Typy na &quot;sucho&quot;, przed treningiem i kwalami. Liczę, że te kursy lekko spadną po skokach próbnych. Na szybko, bo z telefonu.
Ammann - Kasai - 1 @ 1,66 b365 ⛔
Wiadomo, że Szymek przygotowuje się bardzo mocno do Igrzysk. Na szansę jeszcze bardziej odcisnąć swoje piętno w historii skoków narciarskich. Nawet jeśli nie uda mu się wywalczyć złota ( czy dwóch :p ) to będzie baardzo groźny. Skocznie w Willingen bardzo lubi, zawsze dobrze, jeśli nie bardzo dobrze tutaj wypada. Kasai druga młodość, wygrał nawet ostatnio konkurs, ale czy to wystarczy na szykujacego się do IO Ammanna ? Nie sądzę.
Koivuranta - Wank - 2 @ 2,20 b365 ⛔
Tutaj typ oparty głównie na przeczuciu. Niemcy im bliżej IO tym lepiej się prezentują, wygląda na to, że trafili z formą. Fin ma przeblyski, nawet udallo mu się wygrac, ale raczej ma formę, która opisuje wykres sinusa. Wank u siebie, to powinno być również na jego korzyść. Kurs 2,20 jak najbardziej do gry.

Może dopiszę coś po kwalach, jak reszta wystawi ofertę i będziemy coś wiedzieć po próbnych skokach.
Powodzenia i miłego oglądania ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Niestety zawody w Willingen, podobnie jak wiele innych w tym sezonie, mogą zostać storpedowane przez pogodę. Pierwsze problemy z wiatrem powinny nastąpić już dzisiaj (3-5 m/s w trakcie treningów i kwalifikacji). Jeszcze gorzej będzie w sobotę - prognozy zapowiadają stały wiatr o prędkości 4-5 m/s z porywami do nawet 19 m/s! W niedzielę podmuchy nieco osłabną, jednak przy wietrze o sile 3-4 m/s (porywy do 8 m/s) również nie możemy oczekiwać niczego dobrego...
skokinarciarskie.pl
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Diethart vs Ammann |2| kurs:2,30⛔
Idzie Soczi,idzie forma u Szwajcara.OK.Diethart wygrał TCS,skacze dalej równo i dobrze ale czy jest lepszy w tej chwili od Ammanna?Wątpliwe.Wiadomo,że Szymek olewa treningi i kwalifikacje,a to co najlepsze zostawia na konkurs.Austriak jakiejś imponującej dyspozycji do tej pory też nie pokazywał na tej skoczni.Według mnie faworytem w tej parze powinien być Simon lub kursy na równi.Gram więc w stronę Szwajcara.
Neumayer vs Matura |1| kurs:2,10✅
I czemu tutaj Czech jest faworytem.Michael pokazał się z dużo lepszej strony od Janka w lubianym przez niego Sapporo.Raz taki sam wynik,raz lepszy Niemiec.Teraz skacze u siebie i znowu według mnie powinien być lepszy.W treningach lepszy Niemiec,w kwalach Czech.Uważam,że na przestrzeni jutrzejszych dwóch skoków to Neumayer okaże się lepszy w konkursie.
Stoch vs Wellinger |1| kurs:1,72✅
Lubię Niemca ale nie uważam aby był lepszym skoczkiem w tej chwili od Kamila.Stoch jest bardziej ustabilizowany z formą od Niemca.Tutaj Polak powinien pokazać się z dobrej strony.Na treningach dwa skoki lepsze od Wellingera.Niemiec może być groźny ale uważam,że Stochowi nie da rady.Wyżej cenie Kamila i stawiam w tym pojedynku na niego.
Kofler vs Freitag |1| kurs:1,75⛔
Kofler wraca do dobrej dyspozycji.W Sapporo to pokazał.Dwa dobre konkursy.Freitag moim zdaniem dalej bez formy,nie pokazał nic szczególnego do tej pory w Willingen.Te kontuzje pozbawiły go dobrej dyspozycji.Kofi musi potwierdzić swoją dobrą dyspozycję przed Soczi i myślę,że Niemca jest w stanie spokojnie wyprzedzić.
Bukmacher:Unibet
Kasai vs Matura |1| kurs:1,22✅
Matura,a Kasai to dwa inne poziomy.Japończyk lepszy w Willingen jak i we wcześniejszych konkursach.Moim zdaniem dość pewny typ do kombinacji.
Freitag vs Neumayer |2| kurs:1,57✅
Freitag opisany wyżej.Neumayer jest od niego teraz dużo lepszy,w lepszej formie.Tutaj też skacze lepiej i nie powinien mieć większych problemów z zajęciem jutro lepszej pozycji.
Ziobro vs Kot |2| kurs:1,80✅
Janek mówi,że jest trochę przemęczony,nie jest zadowolony ze swoich dotychczasowych prób w Willingen.Kot wręcz przeciwnie,forma idzie w góre,trzy dobre próby i trzy razy lepiej od Ziobry.Moim zdaniem można tutaj pograć w stronę Maćka.
Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kwalifikacje za nami, tak więc można przystąpić do typowania.
Stoch - Wellinger @ 1 @ 1,70 Betsson ✅
Widać treningi w Wiśle i Szczyrku bardzo pomogły naszym reprezentantom. Dziś skakali po prostu wybornie i mam nadzieję, że tą dyspozycje przełożą na jutrzejsze zawody. Kamil chyba wskoczył &quot; w trans&quot; w jakim był chociażby w Engelbergu. Skoki treningowe na bardzo dobrym poziomie, a jak każdy wie Kamil podchodzi do nich na luzie tak by więcej pary pozostało na konkurs. W każdym dzisiejszym skoku Polak skakał lepiej od młodszego i mniej doświadczonego Wellingera. Owszem nie piszę, że Andreas skakał źle bo skakał przyzwoicie, ale widać ,że nie ma póki co u niego jeszcze tej powtarzalności, którą ma Kamil. Zapewnej obaj będą jutro blisko siebie, ale patrząc na regularność w oddawaniu dalekich skoków skłaniałbym się tu ku Kamilowi.
Żyła - Kot @ 1 @ 1,62 bet365 ⛔
Po treningach w Polsce może się wydawać, że najwięcej zyskał na nich właśnie Żyła. Dzisiejsze skoki Piotrka były na takim poziomie na którym skakał w ubiegłym sezonie. Co tu dużo pisać? 144,5 metra w kwalifikacjach robi ogromne wrażenie i jeżeli jutro wiewiór nie zepsuje wyjścia z progu, jak wielokrotnie już to w tym sezonie czynił powinien spokojnie wyprzedzić Maćka. Kot od la na tym samym poziomie. Skoki dobre, ale nie rewelacyjne co skutkuje lokatami +/- pierwszej dziesiątki. Forma Żyły pomału wraca, a jako, że skocznia w Willingen należy do tych większych gram zdecydowanie w stronę Piotrka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
hektor1 703

hektor1

Użytkownik
Skoki narciarskie - Willingen
Typ: Peter Prevc (1-3)
Kurs: 2,15

Unibet

Po wczorajszych treningach i kwalifikacjach nie za wiele można się dowiedzieć, w jakiej dyspozycji jest Peter. Jedynie na pierwszym treningu oddał skok jaki powinien oddać dotychczasowy lider pucharu świata. Na drugim i w kwalifikacjach spisał się jednak jak średniak. Wydaję mi się, że Peter podszedł do tych treningów i kwalifikacji na luzie, mogła to być też jego zagrywka taktyczna, kryjąca jego obecną formę przed IO, z jaką pojawił się w WIllingen.
Słowieniec w ostatnich dwóch konkursach w japońskim Sapporo stawał dwukrotnie na pudle, raz na najwyższy stopniu podium deklasując rywali, drugim razem zajął drugą pozycję, kiedy to całe podium było słoweńskie. Cała ekipa Słowenii udowadnia, że jest w dobrej formie, a jej lider - Prevc pokazywał już wcześniej świetny poziom, zajmując 4 miejsce w TCS.
Myślę, że dzisiaj Peter pokaże wszystkim, że będzie się liczył w Soczi i że nie jest przypadkiem liderem PŚ. Słoweniec pięknie skacze technicznie, dostaję wysokie oceny za styl, jest to mój jeden z faworytów w dzisiejszym konkursie, a kurs 2,15 warty uwagi.

Peter Prevc - miejsce 1-3 @ 2,15 ⛔
 
adrian_krc 27

adrian_krc

Użytkownik
Buk: STS

Prevc - Wellinger 1 1,57
Stoch - Diethart 1 1,35
Damjan - Kasai 2 1,27
Ammann - Kofler 1 1,40
Shimizu - Watase 1 1,50

AKO: 5,65

Młody japończyk Shimizu wg. mnie prezentuje się lepiej od swojego starszego kolegi. Nieźle odpalił też w kwalifikacjach. Kofler bez formy, myślę że Ammann sokojnie go pokona. Po treningach i kwalifikacjach widać że Noriaki dalej cieszy się skakaniem i świetnie mu to wychodzi, na chwilę obecną Damjan nie powinien go pokonać. Kamil po treningach w Polsce widać, że podskoczył z formą. Diethart raczej obniżył loty po turnieju TCS. I ostatnia para. Po tym co oglądam w sezonie to Prevc jest znakomity. Chociaż na treningach nie zabłysnął teraz, to wg mnie w konkursie już pokaże, że jest groźny i przygotował konkretną formę na Soczi.

Jak myślicie o tych typach?
 
dx2 250,9K

dx2

Użytkownik
Damjan-Mtura 1 @1.85
Dalbym tutaj na Slowenca, ktor zreszta jak poztosle trio Prevc-Kranjec-Tepes wykazuje ogromna zwyzek formy. Matura lepszy na 1 treningu, a pozniej Damjan juz skakal lepiej. Drugi trening na korzysc Slowenca i kwalifikacje, dodajac lepsze wyniki Slowneca (w tm niedawne konkursowe zwyciestwo) plus wspomniana forme slowenskich skoczkow to jestem w stanie oddac taki typ. Byle wiatr nie zaingerowal w to zdarzenie az nadto.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Z mojej strony dorzucam jeszcze taką taśmę na 1 serie:
Hula vs Roensen |1| kurs:1,40✅
Johansson vs Moutka |1| kurs:1,35⛔
Kot vs Freitag |1| kurs:1,55⛔
Wank vs Naglić |1| kurs:1,40✅
Fettner vs Hvala |1| kurs:1,25⛔

Za rozsądną stawkę można spróbować.Wszyscy zawodnicy na których tutaj gram w lepszej formie i według mnie ogólnie lepsi skoczkowie.Wszyscy lepsi od swoich rywali w każdej z trzech prób w Willingen do tej pory prócz Wanka,który w treningach odpuścił by w kwalifikacjach odpalić i je wygrać skacząc daleko.Myślę,że niespodzianek tutaj nie będzie.
Bukmacher:STS
E:Brak słów do tego...
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Matura - Freitag @ 1 @ 1,40 STS ⛔
Niemiec pogubił się z formą totalnie. Skacze bardzo pasywnie, spóźnia wybicie z progu w efekcie czego skoki są słabe. Janek wraca do wysokiej dyspozycji. Obecnie znajduje się w formie znacznie lepszej niż Niemiec i tu niespodzianki nie będzie.
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Naglic - Poppinger - 2 @ 2,10 unibet ✅
Naglić wystrzelił znikąd, Poppinger w sumie też. W kwalach lepszy Austriak, ale nie znacznie. Kurs jaki proponuje na tą parę Unibet jest wg mnie sporym value, Austriak od kilku konkursów prezentuje się bardzo dobrze, Słoweniec to kadra B swojego kraju, najlepszy występ zanotował w tym sezonie w Zakopanem - 8 miejsce. W pozostałych konkursach startował, jednak bez sukcesów, jedynie trzykrotnie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii ( przed konkursem w Zakopanem ). W Sapporo dość wysoko, ale tam nie było, jak wiadomo, 3/4 skoczków. Poppinger od zawodów w Tauplitz ciągle w drugiej serii, z różnymi rezultatami, jednak ciągle w trzydziestce. Value jest na pewno, można próbować ????
Oby pogoda okazała się łaskawa i będzie można zobaczyć ciekawe zawody ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Neumayer - Kofler @ 1 @ 1,80 ✅
Ito - Watase @ 1 @ 1,55 ✅
Ziobro - Żyła @ 2 @ 1,60 ⛔ 1,6 pkt różnicy ( niespełna metr )
Stoch - Diethart @ 1 @ 1,40 ✅
AKO: 6,25 Totomix

Gram dzisiaj jeszcze taką tasiemkę, ale po kolei. Diethart po TCS znacznie obniżył loty.Wczoraj w treningach kręcił się w okolicach 10 miejsca. Stoch jest w gazie i tu powinien spokojnie wygrać. Ito lubi skocznie w Willingen co pokazał we wczorajszych skokach. W parze z Watase powinien spokojnie wygrać, tym bardziej,że Yuta nie skacze tu jakoś dobrze. Kofler po dobrych występach w Sapporo tutaj skacze bardzo słabo. Odległe miejsca w treningach i kwalach a totomix wystawia go z zdecydowanie lepszym Neumayerem. Niemiec skacze na krajowym podwórku więc liczę tu na jego dobry występ. Ziobro skacze tu bardzo przeciętnie, na pewno gorzej od Żyły, który wraca do swojej dobrej formy. Jeżeli nic nie zepsuje na progu powinien spokojnie odlecieć i pokonać Janka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dx2 250,9K

dx2

Użytkownik
Wellinger-Freund 2 @1.41
O ile przed pierszym konkursem szloby sie jeszcze zastanawiacc to Freund w dzisiejszym konkursie w drugim skoku pokazal duza klase, wiec naturalnie jego akcje poszly w gore. Jezeli wiatr nie namiesza to forma Freunda tez chyba sie nagle nie ulotni w przeciagu 24 godzin. Dwa dobre konkursy tez z pewnoscia pomoglyby Freundowi sie troche &quot;dowartosciowac&quot; przed igrzyskami olimpijskimi.
 
Z 0

zimni

Użytkownik
R. Kranjec - S. Freund 1 @1.80 STS
Typuje na roberta ponieważ jego wczorajszy drugi skok był niesamowity i widac to juz nawet po wszytkich Słoweńcach że sa wspaniałymi lotnikami, chodź willingen to nie mamut to im wiekszy punkt konstrukcyjny to warto stawiac na słoweńca.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Ingvaldsen - Romashov @ 1,50 Unibet✅ izi ????

Stawiam na Norwega, który skacze tu bardzo solidnie i przede wszystkim powtarzalnie. Nie zepsuł żadnego ze skoków i ciągle to jest poziom 2 dziesiątki. Wczoraj w konkursie właściwie 2 identyczne skoki. Rosjanin w 1 skoku miał dobre warunki i odleciał powyżej 140m, ale i tak koniec końców uplasował się 11 pkt za Ole Mariusem. W piątkowych treningach skakał dosyć podobnie do Norwega, ale co skok to minimalnie gorszy. Mało jednak brakowało, a w ogóle nie zobaczylibysmy go w konkursie, bo zajął w kwalifikacjach 38 pozycję po bardzo słabym skoku. To pokazuje, że Romashov to bardzo nierówny skoczek i nie można być pewnym, że zobaczymy go choćby w 2 serii. Norweg z kolei skacze tak tutaj równo, że powinna to być formalność. Myślę, że ponownie o min. kilka pozycji wyprzedzi Romashova.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
bezpiecznik 414

bezpiecznik

Użytkownik
Andreas Kofler - Jahne Ahonen 1 @1,92 Pinnacle
Co prezentuje w tym sezonie Ahonen, to każdy kto ogląda skoki miał okazje zobaczyć. Wiek, alkohol, papierosy i niezdrowy tryb życia zrobiły swoje. Jahne w wywiadzie stwierdził, że nienawidzi skoków, ale musi z czegoś żyć, a niczego innego nie umie. W grudniu mówił, też że zrezygnował z alkoholu, ale tak samo dwukrotnie kończył karierę skoczka. Kofler może formą nie zachwyca, ale nadal profesjonalnie podchodzi do uprawiania sportu i w tej rywalizacji z mojej perspektywy będzie górą. W ostatnich zawodach w pierwszej serii obaj skoczyli 140 m, ale już w drugiej lepszy był Austriak (127m podczas gdy Ahonen zaledwie 121m).
 
doktor-g 576

doktor-g

Użytkownik
Stoch-Kasai 1 @1.55 totomix ✅ ✅

Dziwi mnie, że nikt nie stawia na naszego Kamila, u którego forma znowu powróciła. Wczoraj dwa solidne skoki i wygrana. Trzeba kuć żelazo puki gorące. Z obecnej czołówki wydaje mi się, że właśnie z Kasaim będzie Kamilowi najłatwiej. Stary Samuraj skacze świetnie, ale w końcu musi przyjść lekki kryzys. Wczoraj nienajlepszy drugi skok i wylądował poza podium.
Kamil dziś będzie się bił o zwycięstwo. Z Kasaim powinien sobie poradzić. Bardziej bym się bał Słoweńców.
W totomix promocja +10% do wygranej dla posiadaczy kart klienta. Przy tak dużej konkurencji bukmacherów internetowych, muszą coś robić żeby się utrzymać. Co tam zaglądam to pustki, albo dziadki stawiające pociągi za 2zł. Oferte na skoki totomix też troszkę poprawił.
Powodzenia:)
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Stoch-Kasai 1 @1.55 totomix

Dziwi mnie, że nikt nie stawia na naszego Kamila, u którego forma znowu powróciła. Wczoraj dwa solidne skoki i wygrana. Trzeba kuć żelazo puki gorące. Z obecnej czołówki wydaje mi się, że właśnie z Kasaim będzie Kamilowi najłatwiej. Stary Samuraj skacze świetnie, ale w końcu musi przyjść lekki kryzys. Wczoraj nienajlepszy drugi skok i wylądował poza podium.
Kamil dziś będzie się bił o zwycięstwo. Z Kasaim powinien sobie poradzić. Bardziej bym się bał Słoweńców.

W totomix promocja +10% do wygranej dla posiadaczy kart klienta. Przy tak dużej konkurencji bukmacherów internetowych, muszą coś robić żeby się utrzymać. Co tam zaglądam to pustki, albo dziadki stawiające pociągi za 2zł. Oferte na skoki totomix też troszkę poprawił.

Powodzenia:)
to ja wole zagrac Kamila z Damjanem @ 1,69 w betssonie..
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Wczoraj byłoby pięknie gdyby nie Żyła. 2 pkt straty do Kota i 1,6 do Ziobra w efekcie czego położył mi dwa kupony. Dobrze, że chociaż Kamil odrobił te straty z małą nawiązką.
Na dziś puściłem coś takiego:
Stoch - Diethart @ 1 @ 1,37 ✅
Kubacki - Hula @ 1 @ 1,45 ✅
Shimizu - Watase @ 1 @ 1,60 ⛔
AKO: 3,18 Totomix

Totomix ostatnimi czasy zaczął robić lepszą ofertę aniżeli STS, więc skoki teraz tam pogrywam. Ale przejdźmy do rzeczy. Sprawdziło się to o czym pisałem - Stoch wrócił do tej dyspozycji, którą imponował w Engelbergu. Dziś liczę na powtórkę i ponownie liczę na to, że uplasuje się na podium. Diethart tak jak wspominałem przed pierwszym konkursem się lekko posypał. To już nie ten sam zawodnik co na TCS. Wczoraj do Kamila stracił blisko 26 punktów co tylko pokazuje jaka jest obecnie różnica między tymi zawodnikami.
Kubacki wczoraj w tych warunkach co miał skoczył przeciętnie, ale ze Stefanem i tak wygrał. Dawid jest zawodnikiem lepszym i wierzę, że dzisiaj to udowodni. Hula poza jednym przyzwoitym sezonie w PŚ nie pokazuje nic i mam nadzieję, że na stałe już zagości w CoC a nie PŚ.
Shimizu w każdym tutaj skoku prezentuje się lepiej od Watase. Wczoraj pokazał to dobitnie w konkursie gdzie jego przewaga wyniosła 17,5 punktu nad Yuta. Liczę, że po raz kolejny Reruchi pokaże, że forma jest u niego ustabilizowana i będzie w drużynie na IO.
Poza tym z ofert innych bukmacherów warto pograć parę Ingvaldsen - Romachow ✅ o której pisał blaise. Rosjanin wczoraj miał bardzo dobre warunki w pierwszym skoku, które na maksa wykorzystał i znalazł się w II serii. Tam już jednak niczego nie pokazał i uplasował się na dalekim 26 miejscu tracąc do 19 Ingvaldsena blisko 14 punktów. Tak więc typ na Ingvaldsena biorę z pocałowaniem ręki. ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom