>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - Planica 20.03-23.03.2014

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Przed nami ostatnie już zawody Puchar Świata w tym sezonie. Kryształowa kula już w piątek może trafić w ręce Kamila Stocha, którego obecna przewaga nad Peterem Prevca wynosi 168 punktów. Pasjonująco zapowiada się natomiast walka o drugie miejsce pomiędzy Freundem i wspomnianym Prevcem. Różnica między dwoma zawodnikami to 29pkt tak, więc detale mogą zadecydować o tym, który z zawodników zakończy sezon na drugiej pozycji.
Polacy do Planicy wybiorą się tym samym składem, który widzieliśmy w Turnieju Nordyckim oraz na Mistrzostwach Świata w lotach.
Plan zawodów:
20 marca 2014 (czwartek)​
09:00 PŚ Planica oficjalny trening M
11:00 PŚ Planica kwalifikacje M
21 marca 2014 (piątek)
08:00 PŚ Planicaodprawa techniczna K
10:00 PŚ Planicaoficjalny trening K
14:15 PŚ Planicaseria próbna M
15:15 PŚ Planicakonkurs indywidualny M
22 marca 2014 (sobota)
08:00 PŚ Planica seria próbna K
09:00 PŚ Planica konkurs indywidualny K
10:30 PŚ Planica seria próbna M (dr)
11:00 PŚ Planica konkurs drużynowy M
23 marca 2014 (niedziela)
09:00 PŚ Planica kwalifikacje M
10:30 PŚ Planica konkurs indywidualny M
12:15 PŚ Planica Zakończenie Sezonu
Zapraszam do dyskusji.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Rozbawił mnie wczorajszy komentarz który usłyszałem w wiadomościach sportowy. Padło z ust jakiegoś szanownego Prezesa zawodów w Planicy, że takie warunki jak w Harrachovie, to w Planicy bywają raz na sto lat. - Czy ktoś tu oszalał? Bo ja pamiętam że regularnie w Planicy wieje, i wcale nie jest łatwo rozegrać zawody. Mam nadzieje że chociaż w tym roku, ostatni weekend odbędzie się bezproblemowo. Cóż, szkoda że kończy się ten sezon. Co by nie mówić piękny sezon. Trochę smutno, ale cieszmy się ostatnimi skokami. I mam nadzieje kryształową kulą dla Kamila.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Władca miałem okazje kilka razy gościć w Planicy i nie,ten pan nie oszalał. Nie pamiętam kiedy były ostatnio jakieś większe problemy z rozegraniem lotów. Owszem lata 2005 i 2006 tak ale tylko przez błędy organizatorów. Skoki były wtedy rozgrywane ok godziny 14,15 jak słońce chowało się już za Triglav. Wtedy ruchy powietrza owszem były i większe, na szczęscie poszli po rozum do głowy i od kilku lat konkursy zaczynamy 9 max 10 rano, co sprawia ze pogoda jest po prostu rewelacyjna i aż chce się skakać, ok +18 +20 stopni mamy co roku pod koniec 2 serii i do tego mega słoneczko,po prostu bajeczna kraina :cool:
Ale ja nie tylko o tym,udało mi się mam nadziej wyłowić kilka ciekawych typów na dzisiejsze poranne kwalifikacje. Kursy w niektórych przypadkach to olbrzymie value. Tak więc lecimy z tematem, oczywiście typy na wygraną proszę traktować z lekkim dystansem, grając nawet płaską stawką 10 PLN w przypadku wtopy tracimy naprawdę mało a jak ktoś wygra to wpada konkret ;)
:
Kwalifikacje godzina 11.00
1#
HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) Zwycięzca: Rok Justin @ 150.00

Ktoś wystawiający kursy robi sobie po prostu żarty. Zaczynamy od tego, Justin ostatnio w mega formie o czym świadczą wyniki konkursów COC :
Odpowiednio Falun pierwsze i drugie miejsce, słabsze konkursy w Zakopanem i ostatnia wygrana 5 dni temu w Niżnym Tagile.
Co jasne za ostatnie udane występy dostaje szanse u siebie w Planicy by się pokazać, skocznie zna doskonale,wiele odbytych treningów, bardzo dobre skoki podczas Mistrzostw Słowenii właśnie na tej skoczni 13 pazdziernika 2013 roku a bukmacherzy dają kurs @ 150 że to właśnie Rok wygra kwalifikacje ? Jak na moje jest to żart i oczywiście lekko można spróbować bo value przeogromne hehe.
2#
1. HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) Zwycięzca:Tomaz Naglic @ 90.00

Sytuacja identyczna jak wyżej, Naglic ostatnio bardzo dobre skoki,podobnie jak cała kadra Słowenii, dostaje szanse na pokazanie się u siebie, dużo skoków treningowych, w dodatku właśnie na tej skoczni zdobył 13 pazdziernika Mistrzostwo Słowenii oddając skoki na odległość : 138 i 135m pokonując między innymi : Tepesa,Kranjca,Hvale czy Damiana. Robi wrażenie ? robi i widać że skocznia mu odpowiada. Jak na moje kolejny kosmiczny kurs i value

3#
HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) Zwycięzca: Dimitry Vassiliev @ 70.00

Teraz pora na ruską armatę. Czemu armatę ? Dima ma potężne odbicie,gorzej z lądowaniem ale skoczyć bardzo daleko to on potrafi a zwłaszcza właśnie podczas treningów czy kwalifikacji co udowadniał między innimi w ostatnich konkursach PŚ czy lotach w Harrachovie. Kurs z kosmosu bo skoczyć daleko czy bardzo daleko może bez żadnego problemu, dodam że w maratonie kurs na jego wygraną wynosi @ 16.00 i to jest adekwatny kurs do jego obecnej dyspozycji. Tak więc porównujac @ 16 z maratonu i @ 70 z Betssona i obecną formę Dimitryja polecam lekko pograć, value value i jeszcze raz value :cool:
4#
HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) Zwycięzca: Jurij Tepes @ 35.00

Może i Jurij trochę ostatnio pogubiony ale kurs jak na moje też jest lekką przesadą.
5#
HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) Zwycięzca: Jernej Damjan @ 21.00

Tutaj jak na moje pada największe prawodopobieństwo że to właśnie Jernej może wygrać kwalifikacje, jak na moje skacze ostatnio zdecydowanie najrówniej oprócz oczywiście Prevca w Słoweńskiej kadrze, o wygranie kwali jest wstanie powalczyć jak najbardziej,w maratonie na to samo mamy @ 13.00 i to jest prawidłowa wartość kursu jeśli chodzi o ten typ
A teraz lecimy już z prawdziwą petardą :

HS139 Qualification ( Excluding 10 Pre Qualified Jumpers ) : H2H :
H2H: Jernej Damjan - Tom Hilde : 1 @ 1.86

No chwila chwila,tego to ja już zupełnie nie rozumiem ;) Damian w naprawdę dobrej formie,będący jak na moje na chwile obecną zaraz za Prevcem jako najlepszy skoczek ze Słowenii kontra bardzo słaby żeby nie powiedzieć fatalny w tym sezonie Hilde, który miewa przebłyski, a raczej przebłysk którym było zajęcie 13 miejsca w Oslo, tak to dno i 5 metrów mułu jeśli chodzi o Toma w tym sezonie,ostatnio bardzo zawiedziony że nie został wystawiony do kwalifikacji podczas lotów w Harrachovie no ale z czym do ludzi. Jernej natomiast ostatnimi czasy bardzo solidny,bardzo dobre rezultaty i forma, skacze u siebie. Będę naprawdę bardzo ciężko zdziwiony jeśli nie wygra w parze ze słabym Tomem,który chciałby zeby ten sezon skończył się jak najszybciej. Dodam że w maratonie na to samo jest @ 1.70 i zapewne jeszcze poleci.​

E: niestety wszystko na minus w dziale,ale koncepcja była dobra, po treningach można było łapać kto wygra kwale : any other po @ 50.00 i @ 22.00 gdzie byli własnie Słoweńcy którzy dziś wygrali. Ogólnie beka z tych kwali bo na 66 zawodników tylko dwóch przekroczyło punkt K ????
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Cene Prevc - Lauri Asikainen: 1 1.86 @Betsson ✅

Jest co najmniej kilka powodów dla których warto postawić na Słoweńca.Po pierwsze skacze u siebie, zna tą skocznie lepiej, słoweńcy trenują tutaj w przerwach pomiędzy zawodami.Po drugie Cene Prevc jest bardziej zmobilizowany,dostał szanse pokazania swoich umiejętności przed własną publicznością.Po trzecie i to chyba najważniejszy powód dla którego jutro będe kibicował słoweńcowi są wyniki dzisiejszych serii treningowych oraz kwalifikacji. Co prawda przegrał z Asikainenem w obu seriach trenigowych ale trzeba spojrzeć na warunki w jakich skakali obaj zawodnicy. Prevc w obu seriach miał minimalny wiatr pod narty (-0,7;-0,9) natomiast Asikainen bardziej sprzyjający(-7,1;-7,2).Miejsca jakie zajeli odpowiednio to:34 oraz 9 - Prevc, 17 i 6 - Asikainen. W kwalifikacjach słoweniec wyraźnie przed finem 5-22 przy praktycznie identyczncyh warunkach (-1,3 do -1,4). Polecam gorąco

Edit:pierwsza seria juz rozstrzygnęła ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Większość internetowych bukmacherów już wystawiła ofertę, więc czas coś wybrać.
Ja uderzam w taki tripelek z Unibetu:
Żyła - Fannemel @ 1 @ 1,45 ⛔
Kasai - Schlierenzauer @ 1 @ 1,50 ⛔
Shimizu - N Dezman @ 1 @ 1,35 ✅
AKO: 2,94

A więc po kolei. Żyła skacze tutaj zdecydowanie lepiej niż Norweg. 10,11 i 8 miejsce przy powtarzalnych i co ważniejsze dobrych skokach może napawać optymizmem przed jutrzejszymi zawodami. Anders skacze mocno w kradkę. W treningach daaaaleko, kwalifikacje jednak już tak jak Żyła. Mimo wszystko jutro Piotrek powinien spokojnie tę parę wygrać. Widać, że skocznia mu leży i łatwo przychodzą mu tu dobre skoki.
Shimizu brylował w treningach, które wygrał. Młody Słoweniec nie udźwignie presji i wysokiej lokaty tutaj nie zajmie. Co innego Reruchi. Lubię tego zawodnika, jego styl i to jedno z pewniejszych zdarzeń jutrzejszych zawodów. A kurs bardzo przyjemny.
Na deser pojedynek Kasai - Schlieri. Austriak zdecydowanie pod formą, sezon przeciętny by nie mówić słaby jak na jego predyspozycje. Kasai to żywa legenda tego sportu. Ponad 40 lat na karku, a skacze tak jak by był wiecznie młody. Dziś Noriaki treningi już tradycyjnie odpuścił, więc jutro będzie petarda w jego wykonaniu. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Anders Bardal - Reruhi Shimizu 1,80 Betsson ✅
Peter Prevc - Reruhi Shimizu 1.70 Betsson ✅
Stawiam na liderów tego sezonu. Bardala, który w końcówce sezonu spisuje się dobrze, oraz Prevca, gospodarza ostatnich zawodów w Pucharze Świata. Co prawda młody Japończyk popisał się dobrymi skokami w treningach. W kwalifikacjach wyglądało to trochę gorzej. Ostatnie konkursy Shimizu (pomijając Trondheim, gdzie wygrał kwalifikacje i był piąty w konkursie) nie były wyróżniające się. Pozycje w końcu drugiej i trzeciej dziesiątki sławy nie przynoszą. Moim zdaniem doświadczeni zawodnicy, którzy w ostatnich tygodniach raz po raz rywalizowali o miejsca na podium pokonają jutro Japończyka.
Piotr Żyła - Nejc Dezman 2,10 Bet365 ✅
W tej parze spróbuję w stronę Piotrka. Sezon mu nie wyszedł ale przyjechał do Planicy z poważnymi intencjami. Chce pokazać, że potrafi skakać. Małym plusem dla niego może być znajomość skoczni, ponieważ już wcześniej na niej trenował. W treningach równe, bardzo przyzwoite skoki. Z pewnością jutro będzie atakował, tym bardziej, że niektórzy skoczkowie mogą do ostatnich konkursów w sezonie podchodzić z przymrużeniem oka. Dezman w treningach raz gorzej, raz lepiej od naszego reprezentanta. Kwalifikacje zakończył na wysokiej czwartej pozycji. Moim zdaniem typ 50-50. Stawiam na Żyłę, ponieważ postawił sobie jasne cele na koniec sezonu i w dniu dzisiejszym pokazał, że są one bardzo realne.

Jeszcze propozycja co do podium. Prevc, można powiedzieć, nie ma szans na Kryształową Kulę. W jakiś inny sposób musi wynagrodzić kibicom to jak wspierają całą reprezentację Słowienii. Z pewnością będzie chciał stanąć na podium. Z tego powodu proponuję:
Peter Prevc TOP3 1,85 Betsson ( w Fortunie 1,38) ✅
Peter Prevc Wygra 4.80 Betsson dla odważnych ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Severin Freund - Reruhi Shimizu 1 @ 1,42 Betsson✅ 1-16

Betsson zdecydowanie przecenia Japończyka, dając mu nawet duże szanse na podium. Zestawienie go w parze z Freundem wydaje mi się absurdalne. Shimizu skacze w Planicy dobrze, wygrał dwa treningi, ale w kwalifikacjach był już dopiero 7. Japończyk świetnie &quot;skakał&quot; również w Soczi na dużej skoczni, gdzie jego skoki treningowe spowodowały spadek kursu na wysokie pozycje Japończyka. Skończyło się 10 miejscem w konkursie. Za rywala ma Freunda, który w ostatnich 8 konkursach PŚ 7-krotnie zajmował pozycję 1 lub 2. Jedyna wpadka zdarzyła mu się w Trondheim (7 miejsce). Na treningach Niemiec 2 i 15, w kwalifikacjach najdalej z pierwszej 10. Nie widzę żadnych niepokojących sygnałów, aby coś miało się zmienić na niekorzyść w dyspozycji Freunda. Walczy o 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, ma 29 punktów straty do Prevca i jestem przekonany o kolejnych podiach Niemca. A Shimizu? Może pierwsza 10, może nawet bliżej podium. Ale Freunda nie ma szans przeskoczyć, chyba że zdarzy się coś niespodziewanego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Hrgota vs Dellasega |2| kurs:2,50✅
Tutaj value w stronę Włocha.W treningach oddał kiepskie skoki,Słoweniec był w nich lepszy ale gdy przyszło do kwalifikacji Dellasega okazał się lepszy i uzyskał lepszą notę.Według mnie para typowo 50/50,ja widzę że minimalnym faworytem jest Włoch.Czy Hrgota to lepszy zawodnik?Raczej nie,więc takie faworyzowanie go w tej parze za duże.
Boyd Clowes vs Watase |1| kurs:1,70⛔
Gdy grałem na Kanadyjczyka w tym sezonie z reguły nie zawodził.W tej chwili jest to lepszy skoczek od Japończyka.Watase pod formą,po ostatnim upadku nie może złapać optymalnej dyspozycji i jego skoki tutaj to potwierdzają.W treningu raz lepszy Clowes raz Yuta.W kwalach lepszy Kanadyjczyk,w konkursie powinno być tak samo.
Hilde vs Asikainen |2| kurs:2,70⛔
Zawyżony kurs na Fina.Kim jest Hilde aby dawać na niego w tym sezonie kursy typu 1,30?Tom trochę polepszył dyspozycję w konkursach Skandynawskich ale w tej chwili obaj skoczkowie są na podobnym poziomie.Finowi również dużo czasu zajęło aby zbudować niezłą dyspozycję ale pokazał się z dobrej strony w większej ilości konkursów niż Norweg.Do tej pory 2-1 dla Hilde na tej skoczni ale Fin pokazał,że jeśli się zepnie może być lepszy.Faworytem jest w tej parze Tom ale nie aż takim jak sugeruje nam buk,więc lekko można spróbować na Asikainena.
Bukmacher:STS
Freund vs Shimizu |1| kurs:1,42✅
Prevc vs Shimizu |1| kurs:1,70✅

Popieram poprzedników.Shimizu poskakał sobie na treningach,gdy przyszło do kwali przegrał odległością i z Niemcem i ze Słoweńcem.Freund i Prevc to absolutna czołówka w tej chwili do której z pewnością się Shimizu nie zalicza.Japończyk może powalczy o TOP 10 ale nic więcej.Severin i Peter powinni dziś walczyć o wysokie miejsca i Reruhi nie powinien im zagrozić.
Diethart vs Żyła |1| kurs:1,65✅
Serio?Żyła,który jakiś czas temu nie skakał nic,a ostatnio trochę poprawił formę jest zestawiany z objawieniem tego sezonu i z jednym z najrówniejszych zawodników w stawce.Austriak pokazał w kwalifikacjach,że nie powinien mieć problemu z wyprzedzeniem Polaka,skoczył całe 5 metrów dalej.Dirthart to lepszy zawodnik,żadna peffka ten typ ale według mnie również wygląda bardzo solidnie.
Schlierenzauer vs Romoeren |1| kurs:1,82✅
Nie rozumiem buka.Jak można Schlierenzauera zestawiać na równi z Descombes Savoie.Tak chodzi mi o to,że na Francuza,który w tym sezonie miał problemy z wejściem do &quot;50&quot; dawać ciut większy kurs w parze z Romoerenem niż jest to w przypadku Gregora.Austriak się bawi,bo o nic już nie walczy.Jednak skoczkiem od Norwega,który wrócił na końcówkę sezonu jest minimum 2x lepszym i nawet skacząc na luzie powinien być na luzie wyżej:]
Dezman vs Cene Prevc |2| kurs:2,55✅
Tutaj value dnia.Zawodnicy na takim samym poziomie umiejętności,skaczą tak samo,a nawet w dwóch na trzech próbach brat Prevca skoczył dalej.2,55 w takiej parze to nie porozumienie i kursy powinny być według mnie po 1,80 na obu.Stąd jeśli mamy tak wyrównaną parę to warto iść w typ na Cene po kursie 2,55.
Bukmacher:Betsson
Powodzenia;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Żyła - Kubacki @ 1 @ 1,35 ✅
Kot - Murańka @ 1 @ 1,37 ✅
Stoch - Kraft @ 1 @ 1,30 ✅
AKO: 2,40 Totomix

Ja dorzucam jeszcze coś takiego z totolotka. Żyła i Kot mocniejsi od swoich młodszych kolegów, tak jak i Kamil mocniejszy od Austriaka. Ja tam wierzę, że dziś Kamil przypieczętuje zdobycie kryształowej kuli, a Wiewiór w końcu odpali i zakręci się w okolicach pierwszej 10. Kot od Klimka zdecydowanie lepszy. Murańka potrafi skakać w treningach, a jak przychodzi konkurs to już tego nie ma. Maciek złapał formę i tutaj spodziewam się dobrego występu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
suvi 107

suvi

Użytkownik
Kamil Stoch - Noriaki Kasai | Stoch- 1,65 betsson ✅
Sądzę, że Kamil szczególnie dziś będzie bardzo zmotywowany, żeby oddać dwa jak najlepsze skoki, żeby w następnym konkursie być już spokojnym zwycięstwa w generalce. Kasai miał swoje problemy w tym sezonie, na pewno jest już zmęczony sezonem, odpuszcza często treningi. Szkoda, że nie udało mu się zdobyć medalu na MŚ w lotach, bo było blisko, a teraz już raczej motywacja marna, wczoraj w kwalifikacjach fajerwerków nie było i spodziewam się, że dziś będzie podobnie. Miejsce w 10 tak, ale raczej niewiele więcej. Myślę, że powinno wejść lekko.
Stefan Kraft - Piotr Żyła | 1,70 Betsson ✅
Kolega wyżej już pisał o Piotrze w kontekście pojedynku z Diethartem. Zgadzam się w 100%. Diethart/Kraft - Żyła to jak dla mnie prezent od bukmacherów. Kraft oddał wczoraj bardzo dobry skok w kwalifikacjach, Żyła ok, podniósł trochę formę, udaje mu się kwalifikować do 30-stki, ale bądźmy poważni, dwaj panowie z Austrii to zupełnie inny poziom. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi zakładami, ale jak dają to trzeba brać.
Vincent Descombes Sevoie - Bjoern Einar Romoeren |1,82 betsson ⛔

Warto spróbować tego typu moim zdaniem. Francuz w całym sezonie zgromadził 21 pkt, natomiast Romoeren pojawił się na MŚ i pokazał, że wciąż skakać potrafi. Lepszy w kwalifikacjach Francuz, ale kwalifikacje to kwalifikacje, przyjdzie konkurs i skoczy pewnie jak zawsze, a Norweg swoje doświadczenie ma, więc o ile nie zepsuje totalnie skoku to nie powinno być problemu.

Anders Bardal
- Reruhi Shimizu | 1,80 Betsson ✅
Tutaj mogę się tylko zgodzić się z kolegą pare postów wyżej i zachęcić do grania. Rozumiem, że Shimizu dobrze sobie radzi w Planicy, ale poziom konkursu to zupełnie co innego. Skłaniam się zdecydowaniu ku Norwegowi, nawet jeśli Japończyk przeskoczy go w jakiejś serii to w ostatecznym rozrachunku nie widzę innej możliwości, niż zwycięstwo Bardala w tej parze.
Bardal- miejsce 1-3 | 2,25 bet365 ✅
Co do Bardala to pograłbym również coś więcej i mam tu na myśli właśnie 1-3. Jego forma końcówce sezonu bardzo się poprawiła. Zaczęło się od zwycięstwa w Trondheim, choć tamten konkurs to była loteria, potem 2 miejsce w Oslo. Ponadto srebro na MŚ w lotach, widać, że od tamtego czasu utrzymuje wysoki poziom i w Planicy póki co również spisuje się nieźle, więc widzę duże szanse na powodzenie w tym typie.
Niezły dzionek dla mnie muszę przyznać, szczególnie podium Bardala i zwycięstwo Freunda.
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Freund to win @ 3,25 Unibet
2.5/10 ✅
Freund bezapelacyjnie najlepsza i najregularniejsza forma obecnie z całej stawki. Wygrane Mś w lotach, tutaj na treningach i w kawalifikacjach prezentował się równie znakomicie. Zagrozić mu mogą jedynie sloweńcy i może Bardal, reszty jakoś nie widze na najwyższym stopniu podium. Kurs całkiem spory więc pobieram z chęcią
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Wietrznie w Planicy więc grubiej nic nie polecam ;|
Ten argument ostatecznie mnie przekonał, żeby spróbować za drobne:
Pungertar wygra konkurs @80 efortuna
To teraz coś na uzasadnienie typu:
1) wietrznie
2)gorąco
Co to oznacza dla losów konkursu? Realną szansę na tylko jedną serię i ogromne różnice w prędkościach najazdowych. Prędkość Pungertara w 1. treningu była o niemal 3 km/h większa niż Stocha. Ile to znaczy dla konkursu i skoków możemy sobie przypomnieć po konkursie bodajże w Zakopanem, gdzie Dietharta wysyłano jeszcze raz na belkę startową.
Matjaz jest obecnie najlepszym z startującej w tamtym rejonie czasowym grupy skoczków i wygrał kwalifikacje. Bardzo realne (jak na taki kurs) jest jego prowadzenie po 1. serii. Jeśli odbędzie się druga prawdopodobnie pozycję straci.
PS: pamiętajcie, że w Q czołowa 10. skakała 2 belki wyżej niż reszta, tak więc od ich osiągnięć należy odjąć jakieś 10,4 punktu (6 metrów)
 
anoseven 342

anoseven

Użytkownik
Ten argument ostatecznie mnie przekonał, żeby spróbować za drobne:

Pungertar wygra konkurs @80 efortuna

To teraz coś na uzasadnienie typu:
1) wietrznie
2)gorąco

Co to oznacza dla losów konkursu? Realną szansę na tylko jedną serię i ogromne różnice w prędkościach najazdowych. Prędkość Pungertara w 1. treningu była o niemal 3 km/h większa niż Stocha. Ile to znaczy dla konkursu i skoków możemy sobie przypomnieć po konkursie bodajże w Zakopanem, gdzie Dietharta wysyłano jeszcze raz na belkę startową.

Matjaz jest obecnie najlepszym z startującej w tamtym rejonie czasowym grupy skoczków i wygrał kwalifikacje. Bardzo realne (jak na taki kurs) jest jego prowadzenie po 1. serii. Jeśli odbędzie się druga prawdopodobnie pozycję straci.

PS: pamiętajcie, że w Q czołowa 10. skakała 2 belki wyżej niż reszta, tak więc od ich osiągnięć należy odjąć jakieś 10,4 punktu (6 metrów)
Zagrałem na 1-6 pozycję w pierwszej serii po kursie 8,00. Myślę, że w TOP6 będzie tym bardziej, że oddał dobry skok w serii próbnej - http://www.fis-ski.com/ski-jumping/events-and-places/event=33555/race=3900/index.html ????
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Przejrzałem ofertę na jutrzejsze zawody i ciężko coś wybrać. Zdecydowałem się jednak postawić na Słoweńców w rywalizacji z naszymi zawodnikami. Gospodarze wystartują w eksperymentalnym składzie. Dobrze skaczący brat Petera Prevca znalazł uznanie po dzisiejszym konkursie u trenera i będzie skakał w pierwszej grupie. Kolejny Dezman, następnie Kranjec i na koniec wyżej wspomniany Peter. U nas kolejno: Kot, Żyła, Murańka, Stoch. Kot dziś na dobrym poziomie ale nie chce mi się wierzyć, żeby jutro tak samo dobrze skakał tym bardziej, że w treningach nie błyszczał. Jego przeciwnik z pary, Cene Prevc z pewnością mocny punkt reprezentacji Słowenii na tej skoczni. Para Żyła-Dezman na równo. Dziś dwie pozycje różnicy. Kranjec z pewnością lepszy niż Klimek. Może Słoweńcowi nie wszystkie skoki wychodzą ale potrafi się zmobilizować i poprawić się jak chociażby dziś. Nasz młody zawodnik wydaje mi się jest najsłabszym punktem teamu. Ostatnia para na równym poziomie.
Dodatkowo, znając Słowaków potrafią sprężyć się na konkurs drużynowy. W Zakopanym nie byli brani pod uwagę do zwycięstwa, a jednak zaskoczyli. Podobnie może być w Planicy, gdzie kursy zaskakująco wysokie. Myślę, że podium prawdopodobne, a i zaryzykować można na zwycięstwo za drobne.
Słowenia - Polska 1,68 Unibet ⛔
Słowenia TOP3 1,70 Betsson ⛔
 
dspk666 6,7K

dspk666

Użytkownik
Słyszeliście coś na temat jutrzejszych warunków ?
Bo nie wiem czy ma sens jutro wcześnie wstawać i ładować w ewentualną loterie pieniądze ;)
 
kamil1989 963

kamil1989

Użytkownik
Austria - Polska 1,28
Norwegia - Niemcy 1,35
ako: 1,75 marathonbet
Wiem, kursy małe. W dublu jednak wygląda to bardzo dobrze. Austriacy (Kraft, Kofler, Diethart i Schlierenzauer) i Norwegowie (Stjernen, Hilde, Fannemel i Bardal) mają bardzo wyrównany skład. Tego samego nie można powiedzieć o ich przeciwnikach w parze. Niemcy na dobrą sprawę mają tylko będącego w świetnej formie Freunda i przeciętnego Freitaga. Kraus i Wank skaczą słabo. U Nas sytuacja wygląda podobnie. Nie sądzę by Kot skakał tak dobrze jak wczoraj a dokładając do tego jeszcze Murańkę i Żyłę to Polacy obecnie nie prezentują poziomu, który gwarantowałby równą walkę z Austriakami.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
1 seria:
Cene Prevc vs Andreas Wank |1| kurs:1,57✅
Wczoraj Cene nie zawiódł i lekko wyprzedził Dezmana.Teraz zestawiany jest z Niemcem,Wankiem.To może być jeszcze łatwiejszy przeciwnik dla młodego Prevca.Wank jest od dłuższego czasu pod formą i dziś wątpię aby oddał jakiś bdb skok szczególnie,że wczoraj nie potrafił wejść do &quot;30&quot;.Cene świetnie czuje się na tym obiekcie,kolejny wielki talent Słoweńskich skoków.Wczoraj czy to miał korzystniejsze warunki,czy gorsze oddał dwa super skoki.Dziś powinien być mocnym punktem w swojej drużynie,a od Andreasa powinien być zdecydowanie lepszy.
Stjernen vs Kot |2| kurs:2,02✅
Ja bym dał tu odwrotne kursy,więc gram na Maćka.Czy Kot to słabszy skoczek,czy skacze tu gorzej od Norwega?Nie,więc faworyzowanie Stjernena w tej parze nie zrozumiałe.Fakt,Norweg skacze od pewnego czasu dobrze,ale Maciek skacze na takim poziomie cały sezon,a i ta skocznia w Planicy też bardzo mu wpasowała.Wczoraj w konkursie indywidualnym lepszy,dziś myślę,że jest w stanie od Norwega skoczyć lepiej,notami w razie czego nadrobi.Stawiam na Kota.
Cały konkurs:
Słowenia vs Niemcy |1| kurs:1,50⛔
Zdecydowanie gram na Słoweńców.Dziś powinni być w TOP 3 minimum.Mocny skład Cene,Dezman,Robert,Peter.Niemcy prócz Freunda wyglądają tu słabo.Cene&gt;Wank,Dezman&gt;Kraus,Robert&gt;Freitag,Peter=Freund.Według mnie Słowenia ma 3 lepsze bezpośrednie pojedynki z Niemcami,Prevc nie powinien stracić dużo do Freunda.Dodając handicap własnego obiektu,Słoweńcy wydają się mocnym faworytem w tej parze.
Bukmacher:STS
Typ poboczny,spore value moim zdaniem para 50/50:
Norwegia vs Słowenia |2| kurs:2,50
Bukmacher:Expekt
 
D 26

donekd

Użytkownik
Austria - Norwegia Bet365 @ 1 , 1,50
Dwóch faworytów wg. bukmacherów do wygrania dzisiejszej drużynówki i trudno się z tym nie zgodzić patrząc na wczorajszy konkurs indywidualny . W tej parze typuję zwycięstwo Austriaków . Widać po Austriakach , że odpowiada im ten obiekt . Wczoraj Schlieri miejsce 5 , Kofi 7 , Diethart 9 , Kraft 13 . Wszyscy byli wczoraj w TOP 15 . Analogicznie sytuacja ma się do Norwegów . Wczoraj Bardal miejsce 2 , Stjernen 10 , Fannemel 12 i jedynie Hilde był poza TOP 15 na 19 miejscu . I to co mnie skłoniło do zagrania na Austrię to najsłabsze ogniwo Tom Hilde , który jest cieniem zawodnika choćby sprzed sezonu oraz Andreas Stjernen . Jego forma strasznie faluje i nie wydaje mi się , aby miał powtórzyć dziś takie skoki jak wczoraj . Austriacy skaczą bardzo równo . U nich nie ma słabego ogniwa jak u Norwegów . Wszyscy skaczą daleko i powtarzalnie . Jedynie czego się boję , to warunki panujące na skoczni . Jeżeli będą one w miare równe dla wszystkich , to jestem spokojny o ten typ.
 
shon19 40

shon19

Użytkownik
Austria - Norwegia Bet365 @ 1 , 1,50
...I to co mnie skłoniło do zagrania na Austrię to najsłabsze ogniwo Tom Hilde , który jest cieniem zawodnika choćby sprzed sezonu oraz Andreas Stjernen . Jego forma strasznie faluje i nie wydaje mi się , aby miał powtórzyć dziś takie skoki jak wczoraj . Austriacy skaczą bardzo równo . U nich nie ma słabego ogniwa jak u Norwegów . Wszyscy skaczą daleko i powtarzalnie...
Analiza pod typ wg mnie. Równie dobrze zawalić konkurs może Austriakom Kofler &gt; patrz drugi skok z wczorajszego konkursu. Hilde i Stjernen radzą sobie tutaj dobrze i nie dość, że mogą powtórzyć wczorajsze skoki to mogą skoczyć jeszcze lepiej patrząc na ich wyniki z treningów i kwalifikacji. Do tego na tę chwilę wiatr bardziej przypomina ten z czwartku niż ten z wczoraj. Dla mnie Austria jest faworytem ale 55%-45%
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom