>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

SHL - liga szwedzka 2023/2024

mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
oglądałem , wczoraj końcówkę 3 tercji Lulea i Vaxjo bo miałem końcowe zwycięstwo, niby grały zespoły teoretycznie ,,lepsze,, ale jak widać poziomy zbliżone i nie ma co grać ,,faworytów,, nawet z dobrym bilansem u siebie ;) i nie bardzo im zależało na zwycięstwie, nie miały nawet okazji na zdobycie gola , a sama dogrywka to już ,,berek,, ale pewnie się nie znam :)
Widziałem te mecze też. Lulea miała cały mecz przewagę, akcja głównie toczyła się w tercji gości a bramki straciła po kontrze i błędach ale też trafiła na Timre która ma teraz swoje momentum, oni w ofensywie mają świetnych graczy co ostatnio udowadniają, nie był to łatwy mecz. Nie wiem czy Lulea nie zlekceważyła trochę gości bo pierwsze dwie tercje grali jakby nie patrzeli na obronę, liczył się atak. Vaxio z kolei mają serie gdzie wygrywali lub zdobywali punkty i może nadchodzi mały regres bo to normalne życie długo grali na wysokim poziomie i odprawiali mocne ekipy. Shl się bardzo wyrównała bo wrócili graczy z KHL i z za oceanu i teoretycznie słabsze ekipy są doinwestowane. I nie jest prosto typować a często każdy z nas widzi mecze inaczej co jest normalne
 
Otrzymane punkty reputacji: +210
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Powtarzam dzis typ z osttaniej kolejki Frolunda over 2.5 @1.85, osttanio przeciwnik duzo mocniejszy Rogle, dzis musi sie to udac. Zastanawialem sie nad wygrana w ML lub overem bramkowym , i wybor padl na over... zobaczymy co z tego wyjdzie :) jesli frolunda zawiedzie mnie 4x wtym sezonie daje sobie spokoj z ta druzyna
 
Otrzymane punkty reputacji: +553
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mi chodzą po głowie dwa duble dziś tylko trzeba to mądrze złożyć. Rogle zaczęło grać i idzie w górę, myślę że dziś coś wywiozą z Timry, która ma momentum ale która miała sporo szczęścia w dwóch pierwszych tercjach z Lulea, i że nie wpadło pech Lulea. Dziś będzie na styku ale liczę na defensywę Rogle, która wg jest oczko wyżej niż ta po drugiej stronie lodu.
Do dubla Skele bo grali dobrze w ostatnich meczach ale nie przełożyło się to na wygraną, dziś przeciwnik zdecydowanie w zasięgu i może odpalą

Rogle z x ⛔ + Skelleftea z x ✅kurs ako 2,07 fortuna⛔

Drugi dubel to HV, które też widać że zaczyna się zbierać do kupy, być może presją i oczekiwania były zbyt wygórowane na początku, ale powoli dym opada i widać postęp, rywal z Vaxio mam wrażenie że hamuje. Oststnio Rudy miał pretensje do pierwszych dwóch formacji ataku, że gry nie było z ich strony. Dziś może coś pozmienia. Do pary Orebro bo dzieje się tam dobrze i powinni wywieźć punkt choć szykuje się mecz na bandach. Nie jestem pewien czy Malme już wróciło na dobrą drogę czy tylko wykorzystało słabość Vaxio

HV z x + Orebro z x ako 2,46 fortuna✅✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +525
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Linkoping vs Frolunda
Zwycięstwo gości
Oskarshamn vs Skelleftea
Obie drużyny 2+ bramki
Ako 2.62 fortuna

Ode mnie z kolei taki dubel. Frolunda rozpedza się i wygląda zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mecz z Rogle powinien paść ich łupem. Dzisiaj kolej na Lwy... niby lód trudny, bo Linkoping punktuje przede wszystkim u siebie, ale ten zespół nie gra obecnie nic. Tylko Holberg trzyma te wyniki bo w bramce wyprawia cuda.

W drugim meczu widzę bramki. Obrona miejscowych to parodia. Atak z kolei że spora jakością. Miejscowi potrzebują punktów i uważam że dzisiaj postawia trudne warunki. Goście po kilku porażkach z rzędu... niby faworyci, ale jak oglądnie się ich w ostatnich 2-3 spotkania to nie wygląda to dobrze. O ile atak coś gra to w obronie mnóstwo błędów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2880
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
To lecimy bo pelna kolejka znow dzis i kilka propozycji
Najpierw Ci co na fali i wg mnie taka ekipa bedzie HV. Od dluzszego czasu zanosilo sie ze ten zespol odpali i wszystko zagrało ostatnio perfekcyjne i czuje ze dzis tez bedzie dobrze, z zespolem trenuje Hjalmarsson i byc moze dzis zadebiutuje co umocni defensywe. Z pewnoscia nie bedzie łatwo w Karlstad, ale liga sie wyrownala i teoretyczni outseiderzy tez beda wygrywac. Ja z calym szacunkiem dla mistrza licze dzis na dobry mecz HV

HV z x kurs 2,05🅾

Drugi z trudnych meczy to mecz w Rogle, które goni czołówke ale czasem cos nie zagra. Dzis rywal, ktoey wg mnie nie uwolnił jeszcze potencjału. W Leksand kazda czwórka moze byc tą pierwszą i kazdy gracz ataku moze eksplodowac jak ostatnio Camper . Jesli przypilnuja tyłów to moga wywieźć nawet 3 pkt

Leksand z x kurs 1,83🅾

Timra tez na fali i po ostatnim meczu nic nie wskazuje ze oni skonczyli swoj taniec, cos mi sie wydaje ze Oskarshamn nie wywiezie dzis punktów

Timra RT kurs 2,05✅

I dubel z ekip , ktore ostatnio uwalaja kupony i nie graja na co ich stac. Mowa o Skeleftea i Frolundzie. Ci pierwsi 5 pozazek z rzedu ale co ciekawe w wiekszosci przegranych meczy to Skele miala wiecej z gry, dzis rywal, ktory chyba troche hamuje i licze na przełamanie. Fro tez potrafi grac. Jak chce znaczy sie ostatnio dostali opierdoling po pierwszej tercji od treneiro i sie obudzili, dzis u siebie przed wlasna publicznoscie nie moga robic siary

Skelleftea ml + Frolunda ml kurs ako 2,28 🅾
wsjo fortuna

Ale lanie, że zwieracz puszcza
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Frolunda vs Brynas
Typ 1 ml
Timra vs Oskarshamn
Typ obie drużyny 2+ bramki
Ako 2.18 fortuna

W pierwszym meczu uważam, że miejscowi to wezmą. Ostatni mecz z Lwami niesamowicie ważny z punktu mentalnego. Indianie podnieśli się ze stanu 1:3 by ostatecznie wygrać w dogrywce. Dzisiaj na własnym lodzie czas w końcu zwyciężyć. Rywal można powiedzieć, że wymarzony, bo Brynas nie należy nawet do solidnego środka tabeli. W formie nadzwyczajnej też nie są... wydaje mi się, że są dzisiaj bez większych argumentów.

W drugim meczu widzę bramki. Timra notuje teraz fajny okres i widać, że potrafią zrobić szum w ataku. Niemniej w dalszym ciągu bronią przeciętnie. W bramce nie ma ściany, PK takie sobie... atak musi gonić. Dzisiaj przyjeżdża bardzo podobna drużyna. Z tą różnicą, że nieco więcej jakości między słupkami. Oskarshamn fajnie gra przewagi i tutaj widzę szansę dla nich. Jeśli z celownikami będzie ok, to bramki padną, bo okazji będzie sporo.
 
Ostatnia edycja:
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
ja dzisiaj po odpoczynku ,na szybko skleilem kupon szwedzkiej ligi ...Farjestad - HV 71 kieruje overem 4,5 gola ✅,beniaminek walczy ,mimo ze jest na ostatnim miejscu tabeli ,ale zdziwilem sie wygraną z Vaxjo ,teraz Farje,poprzeczka wysoka i jeszcze na takim lodowisku. Skelleftea -Vaxjo ponownie jadę w over 4,5 gola❌ ,gospodarze jak i goscie zniżka formy w ostatnich 5 spotkaniach ,chciałbym żeby Skelle wygralo ,mimo ze ma lepszy skład ale coś zacięło w grze...:rolleyes: Timra tak jak wyzej koledzy wspomnieli o tym meczu z Oskarshamm zaczyna sie zazębiać gra gospo ,a tym bardziej szanse na awans w srodek tabeli, blizej 6 miejsca...typowy Win po dogrywce dla Timry✅. Czwarte spotkanie to Frolunda z Brynas ,tutaj mam nadzieję że nie będzie niespodzianki w tym spotkaniu...Frolunda zawsze robi odstępy :ROFLMAO: co drugi mecz u siebie między nimi robią akcję 3 za 3,ostanie dwa mecze z Brynas jest do tyłu więc dzisiaj przelamanie . Typ win po dogrywce dla Frolundy ✅....edit...zabrakło gola w meczu Skelle :rolleyes:a szkoda
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +863
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Miałem grać dziś dubla Frolunda Ml, Farjestad, niepotrzebnie tu wchodziłem i naczytałem sie o Skelleftea, zmieniłem swój wybór i wybrałem skellfe zamiast Farjestad, co kosztowało mnie -300 zł :((
 
dawson92 11,8K

dawson92

Użytkownik
Lulea - Skelleftea 2 ML @ 2,10 superbet

Jakoś czuje w kościach dzisiaj przełamanie Skelle. Taki roster i 7 porażka z rzędu? Sorry, ja tego nie kupuje. Przecież oni nawet nie grali tragicznie słabo ostatnich spotkań. Wg mnie w kilku mieli więcej z gry niż przeciwnicy ale jednak obrona jak i goalie zawiedli. Lulea tez spuściła z tonu, chociaż ich gra tez nie jest zła, tak samo brakuje im skutecznosci. Ja sobie zagram tak o… jak ktoś tego nie czuje to absolutnie nie namawiam. Większych argumentów nie mam, jedni i drudzy maja swoje atuty, chociaż roster Skelle robi na mnie większe wrażenie. A tak poza tym… dobrze im się gra w Norrbotten Arena. Pozdro.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2354
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Podzielam Twoje zdanie dawson92 dawson92 ze dzis nastapi przelamanie, ale ja odpuscilem granie tej ligi dzis ze wzgledu na osttanie niepowodzenia :) ale znajac szczescie odpuszcze ten mecz i bedzie wlasnie przelamanie :)
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Brynas vs Timra
Typ obie drużyny 2+
Vaxjo vs Orebro
Typ goście over 1.5
AKO 2.34 fortuna

Brynas gra na dużej amplitudzie, ale na własnym lodzie potrafią być groźni. Z kolei Timra ma swój dobry okres, ale jednak jest to tylko Timra. W ostatnim czasie trochę mało tracą i zagram tutaj wbrew obecnemu trendowi.

W drugim meczu idę w bramki gości, bo nie do końca jeszcze wierzę w przebudzenie Vaxjo.

Krótko ale nie mam dzisiaj czasu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2257
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja po ostatnim laniu nie rozpisuje się. Gram Farjestad, bo to półka wyżej niż wcześniejsi rywale Malme. Do pary Rogle które wygląda wg lepiej niż na to wskazują wyniki i widzę tam więcej argumentów niż u Oskar.

Faje z x + Rogle z x ako kurs 2,2 fortuna💚💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1966
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
HV71 vs Lulea
Typ x2
Vaxjo vs Farjestads
Typ kazda z drużyn zdobędzie 2+ gola
Ako 2.49 fortuna

Doceniam ostatnie wyniki miejscowych, ale Niedźwiedzie po 4 kolejnych porażkach. Paradoksalnie nie graja źle, ale brakuje skuteczności pod bramka rywali. Trzeba jakoś zrekompensować porażkę w derbach dlatego liczę na dobry mecz w wykonaniu Lulea.

W drugim spotkaniu nie ma wyraźnego faworyta. Obie ekipy na podobnym poziomie, ale to BK obecnie lepiej punktuje. Taki stan rzeczy przede wszystkim dzięki terminarzowi, który nie stawiał przed nimi mocnych rywali. Gra w obu ekipach daleka od ideału. Sporo błędów w obronie I nieco lepiej z przodu. Vaxjo przeciwko Orebro nie stwarzało wielu dogodnych okazji, ale samo rozgrywanie krążka w strefie ataku ok. Myślę że dzisiaj może być overowo. Linia wydaje się do pokrycia po obu stronach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +820
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Dla mnie faworytem dziś jest Skelle @1.75 około, tylko jak mówiłem ostatnio nie gram tej ligi nadal, czekam aż się trochę unormuje i nie będzie tyle niespodzianek. Tylko obawiam się że to moje życzenie bo liga jest cholernie wyrównana i niespodzianki będą cały czas
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja krótko. Gram trzy mecze ml. Skele bo oni już muszą iść w górę, wrócili Lindstrom i Moller i gra będzie też wyglądać lepiej. Frolunda też myślę forma jest a u siebie trzeba by wygrać. No i Rogle po ostatniej porażce, która miała być wygraną myślę że się zrehabilitują. Rywale wszystkich trzech z całym szacunkiem słabsi.

Skelleftea ml + Frolunda ml + Rogle ml kurs ako 2,65 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Tak jak wspominalem, szwedzka liga wtym sezonie zabiera tylko kase :( wiele niespodzianek, i to juz Moja 4 wtopa pod rzad w dublu z dolaczeniem szewdzkiej ligi. Mark1973 zawsze uwazalem Twoje typy za jedne z najlepszych i czesto sie kierowalem typem od Ciebie :) ale za bardzo ci zaufalem , i Tobie jak i mi osttanio w tej lidze nie idzie xd :) wiec ja naprawde odpoczynek od tej ligi
 
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Linkoping vs Timra
Typ 1x
Frolunda vs Vaxjo
Typ goście over 1.5 bramki

Ako 2.00 fortuna

Lwy zagrały dobra serię przeciwko Leksand. Szczególnie postawa na własnym lodzie, zdecydowana, agresywna... podobała mi się. Linkoping ma przewagę między słupkami i myślę że nie będzie to bez znaczenia. Dobrze zaczął grać Little co może cieszyć miejscowych fanów. Dodatkowo fajnym odkryciem zaczyna być 18 letni Bystedt który regularnie punktuje. Z kolei Timra praktycznie od 6 meczów punktuje ponosząc tylko 1 porażkę. Niemniej w tak wyrównanej lidze jak SHL takie serię nie będą trwać w nieskończoność. Lwy pokazały już że w domu są groźne i myślę że 1 punkt to minimum jakie zanotują na swoim koncie.

W drugim meczu idę w kierunku bramek gości. Zastanawialiśmy się jak będzie wyglądało Vaxjo po tych wszystkich dużych zmianach, ale trzeba uczciwie napisać że jest ok. Lakers zaczęli grać ciekawszy kombinacyjny Hokej. Pierwsza formacja z Sextonem, Rosenem czy Gustafssonem przy wyrównującym trafieniu przeciwko BK...czapki z głów. Po drugiej stronie Frolunda... zespół jest obecnie nieco pod kreska z formą. Ostatnie 0:2 na własnym lodzie z Makmo... słabo... bardzo słabo. Dzisiaj z pewnością zagraja o pełna pulę. Vaxjo jest dla nich bardzo wdzięcznym rywalem. Aż 14 kolejnych zwycięskich meczów na własnym lodzie przeciwko Lakers. Nie wiem czy ktoś ma dłuższą serię przeciwko jednej konkretnej drużynie. Niemniej nie zdziwię się gdyby goście zgarnęli pełna pulę. Ich Hokej obecnie jest po prostu lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +555
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Tak jak wspominalem, szwedzka liga wtym sezonie zabiera tylko kase :( wiele niespodzianek, i to juz Moja 4 wtopa pod rzad w dublu z dolaczeniem szewdzkiej ligi. Mark1973 zawsze uwazalem Twoje typy za jedne z najlepszych i czesto sie kierowalem typem od Ciebie :) ale za bardzo ci zaufalem , i Tobie jak i mi osttanio w tej lidze nie idzie xd :) wiec ja naprawde odpoczynek od tej ligi
Co do ligi szewdzkiej to juz kiedys odpisywałem ze poziom bardzo sie wyrownał, przez napływ wielu graczy zza oceanu i KHL wiele słabszych na papierze ekip wzmocniło sie , maja w składach indywidualnosci , ktore nieraz zdecyduja o wygranej nieraz w dogrywce lub karnych , wystarczy spojrzec gdzie jest Rogle ( mysle ze chwilowo) gdzie była Lulea ( juz jest w czołowce) a to ekipy typowane przynajmniej do pierwszej szóstki SHL. . To tyle co do poziomu. Teraz co do brania typów od kogoś. Kazdy wie że bierze je na własne ryzyko, raz idzie dobrze czasem jest gorsza forma. Ja generalnie gram swoje typy choc tak jak wielu z nas wrzucam tu 20% tego co gram ( staram sie te z wiekszym prawdopodobienstwem wygranej wg mnie ), ale nieraz przekornie wchodza typy pod prąd o których w ogole nie pisze. Gram tez na zywo ostatnio co uwazam coraz bardziej za dosc dobry projekt dla mnie przynajmniej. Jezeli juz wezme typ od kogos z piszacych kolegów, bo jest tu kilku gosci których wiedze hokejową bardzo cenie (wybaczcie ze nie wymienie ) i czytam co maja ciekawego do powiedzenia to nawet jesli nie wejdzie to nie wylewam żalu tym bardziej publicznie bo nie weszło i nie mam pretensji bo raz, wziałem ten typ na własne ryzyko, ktory z perspektywy przeszłości wydawał mi sie bardzo prawdopodobny , dwa pretensje moge miec juz tylko do siebie bo po kiego grzyba mnie podkusiło ,co najwyzej nie zostawie reputki , choc nieraz ktos sie tak napracuje , pisze z sensem i wie o czym a typ czasem pechowo nie wejdzie ze tez przydałaby sie nagroda za włozony wklad. Ale kazdy z nas jest inny i inaczej podchodzi do przegranych, ktore z pewnościa uczą ale tez czesto odbieraja checi do dalszej roboty. Chociaz stary juz jestem ale jeszcze checi mam bo staram sie sledzic te głowne ligi hokejowe i czasem cos napisze tu i tam. Z ciekawosci az musialem sprawdzic jak mi w tej Szwecji idzie i wyszło mi 54% skutecznosci. Nie jest to szał bo kilka meczy moglo potoczyc sie inaczej ale tragedii tez nie ma. Wiec moja rada dla Ciebie po prostu nie czytaj tego co pisze i nie graj tych typów. Równie dobrze mozna nie pisac i problem zniknie ale wtedy tez nie bedzie forum a kazdy jakas cegiełke wnosi, jednemu lepiej idzie drugiemu gorzej. W czwartek jest znow pełna kolejka SHL i mysle ze cos napisze bo widze mecze ktore zagram.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1723
Pietrus72 13,5K

Pietrus72

Użytkownik
Jedziemy po odpoczynku. 🤣 mogę też trochę dołożyć trzy grosze na temat ligi...ten sezon jest pokręcony, zmieniły się realia ,niespodzianki co chwila. Czasami analizuje trzy ligi naraz ,bo opieram na szwedzkiej,finskiej i szwajcarskiej. Nie wszystko wchodzi jak to ujmujac bo pewniakow nie ma , ekipy maja rozne dni z forma albo jakos graja pod rywala ktory im leży. Patrząc na to wszystko dobry sezon ma Orebro, Vaxjo, Timra...in minus to Rogle, Skelleftea, Frolunda...no właśnie dzisiaj Frolunda z Vaxjo, dałem dziś win na gospodarzy, wciąż to marka i logika składu jaki mają, tylko mieszanka z LM robi się niedobrze z wynikami. Porażka z Malmoe to dla mnie dynamit wtrząsu.. dzisiejszy rywal Vaxjo im leży jak najbardziej . Potyczką zadaniowcow w obu ekipach robi się ciekawa- Lasch (9 asyst) / Persson(8 asyst) ale wciąż Greco króluje w ekipie gospodarzy, w Vaxjo wszyscy pracują razem ,natomiast jeszcze nie ogarnia się nabytek z Nizniekamska Amerykanin Sexton ,na razie 2 gole na 7 meczy ,o asystach spoko ,bo dużo dawał w KHL. Ale to uniwersalny napastnik. Zobaczymy jak dalej rozwinie się, choć ma 35 lat to jednak fighter


P.s Frolunda niestety zawiodła mnie z Vaxjo...widać ciężko będzie miała w tym sezonie
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Lulea vs Brynas
Typ goście poniżej 2.5 gola
Farjestads vs Oskarshamn
Typ gospodarze powyżej 2.5 gola
AKO 1.97 fortuna

Przekombinowalem z tym Brynas.

Niedźwiedzie w końcu zapunktowały i zgarnęły komplet w starciu z HV71. Pisałem już wcześniej, że ich gra nie wyglądała źle, ale brakowało skuteczności. W ostatnim meczu zaczęło wpadać, ale dodatkowo dołączyła bardzo dobra defensywa, z której przecież słynie Lulea. Pierwszy mecz na zero od 18 października, kiedy to zachowali czyste konto przeciwko Linkoping. Dzisiaj czas na Brynas, które jak na razie radzi sobie całkiem przyzwoicie. Niemniej ostania seria mocno w kratkę. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ kontuzja Rodina, który wyleciał w połowie października. 31-letni Szwed to ważna postać w ataku gości. Dzisiaj wydaje mi się, że przy bardzo kompaktowej grze Niedźwiedzi, goście będą mieć olbrzymi problem z trafianiem do siatki.

W drugim spotkaniu liczę na BK. W ubiegłym tygodniu grali ze zmiennym szczęściem, ponieważ dopiero w zwycięstwo w karnych z Malmo i następnie porażką w dodatkowym czasie gry z Vaxjo. Niemniej zespół wygląda naprawdę nieźle. W tamtym tygodniu nie przekroczyli liczby 3 goli na mecz, ale dzisiaj wracają po pierwsze na własny lód, a po drugie przyjeżdża jedna z najgorszych defensyw w lidze. Myślę, że BK trochę podniesie średnią strzelanych bramek. Idę raczej w opcje bezpieczne... bramkowe... bo goście potrafią zaskoczyć. Atak mają bardzo mocny i nawet BK, może mieć trudności z ich zatrzymaniem. W tamtym tygodniu fajnie punktowali, ale nie do końca szła za tym dobra gra. Sporo szczęścia w meczu przeciwko Rogle na lodzie rywala... powinno się skończyć porażką, bo miejscowi tak cisnęli i stwarzali okazje... szczęśliwie wywieźli 3 oczka i tak bywa :) Myślę, że limit szczęścia się wyczerpał i dzisiaj BK powinno ogarnąć temat, ale tak jak pisałem idę w kierunku jak dla mnie najbezpieczniejszych opcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom