>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski 2022/2023: Wylosowano pary 1/8 finału

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Przed chwilą w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej zakończyło się losowanie 1/16 finału Pucharu Polski.

Tak wyglądają wszystkie pary 1/8 finału Pucharu Polski:

  • Pogoń Siedlce – Resovia
  • Górnik Łęczna – Piast Gliwice
  • KKS 1925 Kalisz – Górnik Zabrze
  • Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
  • Lechia Zielona Góra – Radomiak Radom
  • Motor Lublin – Wisła Kraków
  • Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
  • Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław
Mecze zostaną rozegrane 8-10 listopada, a więc jeszcze przed ostatnią kolejką rundy jesiennej w Ekstraklasie.
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Dla mnie kilka mocnych pewniaków:

Kalisz - Górnik 2 awans 1.22
Łęczna - Piast 2 awans 1.40
Lechia - Legia x2 1.32
Sandecja - Śląsk 2 awans 1.45

Kursy z fortuny.

Ciężko pisać coś o poszczególnych meczach. Wszystkie awanse to mecze ekstraklasowiczow z drużynami z niższej ligi.
Tak wiem, że w poprzedniej rundzie było dużo niespodzianek ale w tych meczach jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że Ci odpadną.

Lechia - Legia to wiadomo. Ostatnio wyrównany mecz w lidze ale potencjał jest po stronie Legii. Lechia musi się skupić na walce o utrzymanie a dla Legii PP to kluczowa sprawa.

Ja próbuję takie combo.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Wszystko pięknie, może też skłaniałbym się ku zwycięstwu Legii , mimo tego, iż Lechia pomału odbija się od dna, ale nie zaryzykowałbym nawet 1 zł na awans Piasta. Oni grają straszną padake i również muszą się skupić na utrzymaniu w lidze, zwłaszcza , że zmiana trenera nic nie wniosła.
 
Q 455

qwertyuiop

Użytkownik
Wszystko pięknie, może też skłaniałbym się ku zwycięstwu Legii , mimo tego, iż Lechia pomału odbija się od dna, ale nie zaryzykowałbym nawet 1 zł na awans Piasta. Oni grają straszną padake i również muszą się skupić na utrzymaniu w lidze, zwłaszcza , że zmiana trenera nic nie wniosła.
Dla mnie kilka mocnych pewniaków:

Kalisz - Górnik 2 awans 1.22
Łęczna - Piast 2 awans 1.40
Lechia - Legia x2 1.32
Sandecja - Śląsk 2 awans 1.45

Kursy z fortuny.

Ciężko pisać coś o poszczególnych meczach. Wszystkie awanse to mecze ekstraklasowiczow z drużynami z niższej ligi.
Tak wiem, że w poprzedniej rundzie było dużo niespodzianek ale w tych meczach jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że Ci odpadną.

Lechia - Legia to wiadomo. Ostatnio wyrównany mecz w lidze ale potencjał jest po stronie Legii. Lechia musi się skupić na walce o utrzymanie a dla Legii PP to kluczowa sprawa.

Ja próbuję takie combo.
Piast grał w sobotę z Wartą , po 2 dniach przerwy nie ma szans, że zagra mocny skład. Dla mnie Górnik Łęczna +0 sam zagrałem z kursem w 2,8 na Pinnacle przez brokera
 
Ostatnia edycja:
djkruko 76,6K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
Popieram Łęczna jest niesamowicie skuteczna i lubią grać z kontry.
A pogoń raków czysta 2, raków nawet rezerwowy jest teraz lepszy jak pogoń
 
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Pogoń Siedlce - Resovia 1 3.40

Dla mnie największym pewniakiem w 1/8 jeżeli chodzi o gospodarza jest bez wątpienia drużyna z Siedlec. Widziałem wszystkie mecze Pogoni w PP na żywo (poza meczem z Lechem II) oraz zarobiłem już na meczu Pogoni z Chojniczanką oraz Chrobrym Głogów gdzie dosłownie kultura gry po stronie gości wskazywała, że Pogoń mimo wyższego kursu można było spokojnie uznać za value.

Tak samo jak i na ostatnim spotkaniu z Zagłębiem II Lubin, gdzie Pogoń całkowicie zdominowała rywala, lecz Zagłębie II Lubin rozgrywało piłkę mądrze taktycznie oraz lepiej technicznie (Pogoń również, lecz kultura techniki była po stronie młodzików z Zagłębia Lubin którzy są mądrze szkoleni pod tym względem w której ogrywa się połowa drużyny z mistrzów Polski młodzików Zagłębia Lubin U19) przez co momentami to oni mogli zdobyć gola mimo dominującej przewagi w innych aspektach Pogoni Siedlce. Lecz jednak Pogoń przeważała od tych młodych piłkarzy choćby doświadczeniem, sprytem, fizycznością przez co to oni byli faworytami. Zabrakło jedynie skuteczności, ale pogoda zbytnio nie dopisywała w precyzyjnym wykańczaniu akcji (ten mankament nie ma oczywiście wielkiego znaczenia, ale lekkie może mieć). Futbol był bardzo otwarty i to był wręcz szok, że padła w nim tylko jedna bramka.

Ale co można powiedzieć o grze Resovii na wyjeździe? Jedynie na wyjeździe zwycięstwo z Chojniczanką z którą wygrała również Pogoń Siedlce oraz zwycięstwo w derbach Rzeszowa. Tak jedynie remisy z drużynami które w statystykach gry u siebie są poniżej środka tabeli i porażki. Nie stawia to jako drużyny z Rzeszowa jako dobrze radzącej sobie na wyjazdach.

Natomiast Pogoń Siedlce u siebie? O Pogoni mogę powiedzieć więcej. Pogoń ma u siebie to do siebie, że lepiej sobie radzi z dobrymi drużynami u siebie (wygrana z Polonią Warszawa, remis z Kotwicą Kołobrzeg oraz remis z Wisłą Puławy - pomijam oczywiście Chojniczankę i Chrobry Głogów które na wyjeździe gra najlepiej w I lidze) natomiast gorzej z drużynami gorszymi (porażka z beniaminkiem Siarką Tarnobrzeg, Znicz Pruszków które było sezon temu niżej od Pogoni Siedlce w lidze oraz Olimpia Elbląg która ostatnimi czasy odnotowuje formę dzięki czemu znajduje się wysoko w tabeli).

Ciekawym jest też faktem, że zapewne w podstawowym składzie można będzie ujrzeć byłego wicekróla strzelców II ligi grającego w Pogoni Siedlce - Macieja Górskiego. Niestety w Resovii początek nie był udany czemu nie można się dziwić ale teraz już uległo to zdecydowanej poprawie. I liga rządzi się swoimi prawami i jest bardziej pasywna oraz mniej bramkostrzelna od II ligi, lecz mimo tego 1 gol w lidze oraz 1 w pucharach po niemal połowie sezonu nie jest dość dobry.

Rzeszów zawdzięcza awans z Cracovią dlatego, iż w przerwie meczu Cracovia była już myślami w następnej rundzie. Zdjęto Siplaka i to był moim zdaniem kluczowy błąd, bo potem już nie miał kto strzelać. A w Resovii już tak. Przez co doszło do awansu. Oczywiście nie umniejszam tego sukcesu drużynie z Rzeszowa, bo wygrana z jakąkolwiek drużyną z Ekstraklasy to nie byle osiągnięcie.

Jednak jest parę mankamentów które były widoczne gołym okiem podczas ostatniego meczu Pogoni Siedlce, iż awans do 1/8 dał drużynie z Siedlec dodatkowy bodziec. Być może też zmiana trenera przyniosła pozytywny skutek. Nie będę szczególnie się rozpisywał na ten temat aby nie zdradzić szczegółów dla sztabu szkoleniowego z Rzeszowa.

Tutaj widzę bez wątpienia multum aspektów które sprawią, iż to Pogoń Siedlce znajdzie się w 1/4 finału. Za bardzo wymieniać nie chcę, aby to rywal nie był mądrzejszy. Mam nadzieję, że one zostaną wykorzystane w czwartkowym meczu.

Tak jak myślałem. Wszystko zgodnie z planem oraz moją analizą. W dodatku obstawiłem do tego jeszcze 1/-1.5, bo kurs na DW 1:0 był akurat 9.50. Temu wolałem być sprytniejszy od bukmachera i wybrałem taki po kursie 12.00. Nie chciałem pisać o tym typie na forum, aby tego nie zapeszyć ;)

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +199
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Piast grał w sobotę z Wartą , po 2 dniach przerwy nie ma szans, że zagra mocny skład. Dla mnie Górnik Łęczna +0 sam zagrałem z kursem w 2,8 na Pinnacle przez brokera
Tylko który to teraz ten "mocny skład" ;) bo w zasadzie wszyscy są w beznadziejnej dyspozycji, no może poza bramkarzem Plachem. Obojętnie kto zagra to nie liczę na dobry wynik ze strony Piasta i jak Łęczna awansuje dalej to nie będzie dla mnie to żadną niespodzianką. Wręcz odwrotnie, jak awansuje Piast to można wtedy nazwać że awansował niespodziewanie.
 
C 92,1K

cybul100

Forum VIP
Lechia Gdańsk - Legia
Typ 2 @ 2.12 // Fortuna
Typ DNB 2 @ 1.50 // Fortuna
Typ powyżej 2 bramek @ 1.43 // Fortuna
Typ Awans Legia @ 1.52 // Fortuna

Czas na spotkania w 1/8 finału PP. Jedno z dzisiejszych pojedynków będzie to konfrontacja pomiędzy Lechią Gdańsk z Legią Warszawa. Warto jest dodać, że obie drużyny spotkały się ze sobą w miniony weekend wówczas Legia wygrała 2-1, zaś bramka na wagę trzech punktów padła w ostatnich minutach pojedynku.

Z drugiej strony wynik nie do końca pokazuje co działo się na boisku, ponieważ to właśnie Wojskowi byli bardziej aktywniejszym zespołem. Stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych, utrzymywali się znacznie dłużej przy piłce. Wygrywali pojedynki w środkowej części boiska. I jestem przekonany, że dzisiaj na pewno piłkarze Legii w żadnym wypadku nie odpuszczą i zagrają znowu na podobnym poziomie.

Tym bardziej, że gra Legii z spotkania na spotkanie coraz bardziej może się podobać. W kapitalnej dyspozycji znajduje się Josue, który kreuje bardzo dużo akcji bramkowych, jest "motorem napędowym" tego zespołu i to zawsze jest widoczne. Nadmienić trzeba również dobrą dyspozycję chociażby Mladenovića. A wszystko wskazuje, że szansy gry otrzymają chociażby Kapustka, czy Muci.

Lechia notuje wyniki zdecydowanie poniżej swoich możliwości i na pewno musi minąć jeszcze sporo czasu, aby zaczęli grać, jak się od nich oczekuje. Nawet, jak wygrywali woje mecze, np. z Stalą Mielec do gry ekipy z Gdańska można było mieć sporo zastrzeżeń. Jednak na pewno Wojskowi nie mogą tutaj zlekceważyć swoich przeciwników, bo gospodarze mają kim straszyć: Paixao, Kubicki, Gajos, czy też Durmus.

Z pewnością piłkarze Lechii będą chcieli szukać swoich szans w tym, że w składzie Legii zabraknie "lidera defensywy", czyli Jędrzejczyka. Mimo to Legia przewyższa sowich przeciwników, a także jakość gry również przemawia za Wojskowymi, których widzę w kolejnej rundzie PP.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Typ: powyżej 2,5 goli w meczu
Kurs: 1,90 dobry mecz, ale tylko 1:1
Bukmacher: Superbet

Kilka dni temu obie drużyny grały ze sobą w Ekstraklasie. Wtedy to Legia była gospodarzem i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:1. Choć do przerwy był bezbramkowy remis, to w spotkaniu i tak był over 2,5. Legia Warszawa aktualnie jest w naprawdę dobrej formie, zwłaszcza jeśli chodzi o grę z przodu. W swoim ostatnim meczu wyjazdowym udało im się strzelić aż pięć goli przeciwko Jagiellonii Białystok. Gra Legii może się podobać, oni potrafią sobie stwarzać dobre okazje, w tym spotkaniu powinno być podobnie. Gorzej to wygląda jeśli chodzi o obronę, bo Legia nie zachowała czystego konta w trzech ostatnich meczach. Lechia Gdańsk mocno poprawiła swoją grę w porównaniu z początkiem sezonu. Kilka dni temu mocno powalczyli z Legią, strzelili gola na wyjeździe i według mnie u siebie też to zrobią. Widzę w tym spotkaniu przynajmniej trzy gole.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 12:00
Spotkanie: Lechia Zielona Góra vs Radomiak Radom
Typ: BTTS
Kurs: 2.28 ❌
Bukmacher: STS
Analiza:

Gospodarze to klub, który sprawił chyba największą niespodziankę w poprzedniej rundzie Pucharu Polski.
Przypomnijmy, że Lechia mierzyła się na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok i po 90 minutach na tablicy wyników pojawił się wynik 3:1. Tamto spotkanie było wyrównane i ekipa z Ekstraklasy miała swoje sytuacje, zmarnowany rzut karny oraz liczne słupki, ale szczęście dopisało wtedy outsiderowi. Jest to jeden z największych sukcesów gospodarzy w historii. Zespół z Zielonej Góry na co dzień rywalizuje w 3. Lidze i są apetyty, aby powalczyć o awans na szczebel wyżej. Silną stroną Lechii są starcia domowe, ponieważ ich bilans wynosi 5 wygranych oraz 3 remisy i piłkarze tej drużyny nie zaznali porażki na własnym obiekcie w tym sezonie. Czy pierwsza z nich nadejdzie właśnie dzisiaj?

Radomiak w pełni wykorzystywał swoje okazje w Łodzi. Tworzył sobie ich zdecydowanie mniej od Widzewa, ale skuteczność była po stronie gości. Do tego dochodzi dobra dyspozycja bramkarza Gabriela Kobylaka i wygrana na trudnym terenie stała się faktem. Wydaje się, że zespół z Radomia złapał wiatr w żagle i pozycja w Ekstraklasie stale się poprawia. Dzisiaj otwiera się szansa walki o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, a z tego miejsca już jest tylko parę kroków, aby cieszyć się z trofeum. Ostatni wyjazd Radomiaka w tych rozgrywkach do Bydgoszczy zakończył się powodzeniem i pewne 3:1 pozwoli dalej marzyć o sprawienie niespodzianki w krajowych rozgrywkach. Czy przyjezdni nie zlekceważą w Zielonej Górze swojego przeciwnika?

Jak możemy zauważyć, w tej edycji Pucharu Polski pada sporo niespodzianek, a outsiderzy są w stanie powalczyć z zespołami z Ekstraklasy. Jestem zdania, że Lechia łatwo się nie podda i w pełni wykorzysta atut własnego boiska. Stawiam na BTTS. Warto jeszcze raz wspomnieć statystykę meczów domowych ekipy z Zielonej Góry, która w 3. Lidze wynosi 5 wygranych i 3 remisy. Naturalnie to Radomiak jest faworytem, ale przyjezdni w ostatnim czasie regularnie tracą minimum jedną bramkę. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz było podobnie. Mam nadzieję, że skuteczność Lechii będzie dalej na wysokim poziomie a trafienie gości uważam za formalność.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Będzie walkower , ale dla Śląska , ale też pewnie spora kara finansowa za zachowanie "kibiców "...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Tylko jak bukmacher powinien to rozliczyć ?
Jako przegraną powinien to rozliczyć. Wynik oficjalny w regulaminowym czasie = remis. Późniejsze protesty po zakończeniu spotkania bla bla bla.... bukmacher ma taki punkt w regulaminie, że ich nie uwzględnia. Obstawiałeś regulaminowy czas gry a nie łącznie z dogrywką. Inną sprawą jest indywidualne podejście bukmachera do meczu i dobry pijar... Ja rozliczyłbym jako przegraną jakbym był bukmacherem.
 
P 405

Panfarciarz

Użytkownik
Jako przegraną powinien to rozliczyć. Wynik oficjalny w regulaminowym czasie = remis. Późniejsze protesty po zakończeniu spotkania bla bla bla.... bukmacher ma taki punkt w regulaminie, że ich nie uwzględnia. Obstawiałeś regulaminowy czas gry a nie łącznie z dogrywką. Inną sprawą jest indywidualne podejście bukmachera do meczu i dobry pijar... Ja rozliczyłbym jako przegraną jakbym był bukmacherem.
Ok, zgadzam się z tym co piszesz ale przecież wynik meczu zostaje anulowany i nie ma znaczenia czy zostało to dokonane w90 min, w dogrywce czy w karnych. Oficjalny wynik to będzie walkower, już nie ważne dla kogo i to jest wynik tego meczu.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Ok, zgadzam się z tym co piszesz ale przecież wynik meczu zostaje anulowany i nie ma znaczenia czy zostało to dokonane w90 min, w dogrywce czy w karnych. Oficjalny wynik to będzie walkower, już nie ważne dla kogo i to jest wynik tego meczu.
dlatego bukmacher ma w regulaminie punkt, który zapobiega takim sytuacjom... " Późniejsze protesty po zakończeniu spotkania nie będą brane pod uwagę... liczy się wynik po zakończeniu spotkania..." Ty będziesz o to walczył z bukmacherem a nie ze mną, więc szykuj się na to na co bukmacher może się powołać ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom