>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Puchar Polski 2021/2022: Wylosowano pary 1/16 finału

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Pary 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski:

GKS Tychy - Wisła Kraków
Korona Kielce - Stomil Olsztyn
ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin
Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań
GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Gdańsk
Świt Skolwin (Szczecin) - Legia Warszawa
Pogoń Siedlce - Motor Lublin
Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice
KKS 1925 Kalisz - Raków Częstochowa
Miedź Legnica - Górnik Łęczna
Lechia Zielona Góra - Arka Gdynia
Unia Skierniewice - Lech Poznań

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 26-28 października, a rezerwowy termin przewidziano na 2-4 listopada.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Szkoda , że Wieczysta na kogoś atrakcyjniejszego nie trafiła, bo bym się wybrał na mecz :)

Wieczysta 1, czekam na kurs i analiza.
 
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Pogoń Siedlce - Motor Lublin
awans: 1
Kurs: 2.25
Buk: Fortuna

Nie będę komentował [*]


A ja może tak patriotycznie. Oczywiście również na pierwszym miejscu analitycznie.
Przyjrzyjmy się H2H obydwu zespołom.
1635194062899.png
Może przed 2014 rokiem większego znaczenia H2H nie ma - w sezonie 13/14 Pogoń awansowała z 2 do 1 ligi natomiast w 2011 mierzyła się regularnie z Motorem jako beniaminek. Ok.
Pamiętam swego czasu pisałem analizę na mecz z 12.12.2020. Oglądałem ten magiczny mecz w TVP Lublin gdzie z 3:0 w 70' dla Motoru zrobiło się w kilkanaście minut 3:3.
Taki sam scenariusz co kuriozalne miał miejsce 06.06.2021. Ten mecz oglądałem na żywo i z 3:0 dla Pogoni nagle zrobiło się... 3:3.
Czyżby historia lubiła się powtarzać i analogicznie do wyniku z 22.08.2021 będzie jutro... 2:4 dla Motoru? Czy 4:2 dla Pogoni Siedlce? ;-)
Nie. Tutaj raczej wielu bramek nie będzie.
1635194386068.png
Mecz z Pogonią Siedlce był ostatnim meczem jak do tej pory Seweryna Kiełpina. Odkąd ten bramkarz siedzi na ławce Motor w 10 spotkaniach straciło tylko 3 bramki. Imponujący wynik - dwie bramki w tym sezonie strzeliły jak do tej pory Motorowi tylko 3 kluby: Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław II oraz właśnie Pogoń Siedlce.
Czyżby puchary były w tym wypadku meczem przełomowym?
1635194493822.png
Pogoń Siedlce na swoim stadionie radzi sobie dosyć dobrze. Fakt - z Olimpią Elbląg wynik był odwrotny, lecz walkower zadecydował o tym, że Pogoń gra dalej. Mecz ze Śląskiem Wrocław gdzie wtedy skład drużyny był przeważnie z Ekstraklasy i dość kuriozalny w okolicznościach mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki gdzie na początku przez pierwsze 30 minut to Pogoń powinna wygrywać 2-0 a to właśnie po 45 minutach dwie akcje Pogoni Grodzisk Mazowiecki spowodowały, że Pogoń schodziła do przerwy z wynikiem 1:2 i wynik ten się utrzymał.
Oczywiście też przez ostatnie 3 mecze padło 6 bramek - tak uważam, że teraz tak nie będzie. W Motorze doszło do niezwykłej metamorfozy w obronie. Osobiście nie obwiniałbym w tym meczu Seweryna Kiełpina, ponieważ jak dobrze pamiętam to obrona była dość ośmieszana przez zawodników Pogoni Siedlce a nie sam bramkarz który mało miał do powiedzenia mając do obrony mocny strzał z 5 metrów.
Kolejny argument to mecz z Sokołem Ostróda. Pogoń Siedlce pokonywała tę drużynę przez ostatnie 3 tygodnie dwukrotnie - raz u siebie 3:0 oraz na wyjeździe 0:2. Natomiast Motor Lublin w tą sobotę nie wygrał z tą drużyną.
Dlatego uważam, że granie awansu na Pogoń Siedlce (wiadomo - może być remis zwłaszcza, że Motor lubi ostatnio remisować) jest dosyć w tym wypadku razem z atutem własnego boiska dosyć sporym value.
Zwłaszcza, że wygrać Motorowi w tym sezonie udało się tylko 2x z dość słabo radzącymi sobie drużynami u siebie - Lechem Poznań II oraz Zniczem Pruszków.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +215
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Arka + Raków 2.18 forbet
Arka na farcie, ale grunt, że do przodu 😁

Dzisiaj bez większych kombinacji. Arka od kilku lat w PP spisuje się bardzo dobrze. Dzisiaj wyjazd do Zielonej Góry, gdzie nie powinno być problemu z drużyną, która plasuje się w drugiej połówce 3-ligowej tabeli. Arka gra przyjemną dla oka piłkę, w poprzedniej rundzie klepnęła Bełchatów 5-0. Dzisiaj być może aż tyle nie kopnie, ale problemów z awansem być nie powinno.

Drugie spotkanie, to wyjazd Rakowa do Kalisza. Tutaj także różnica klas zrobi swoje. Raków kontynuuje znakomitą passę bez porażki i nie widzę przesłanek, by dziś miało się to zmienić. Kalisz to nie jest jakaś twierdza, której nie da się zdobyć. Jeśli Częstochowianie podejdą do dzisiejszego spotkania jak do każdego innego w lidze, to także powinni zwyciężyć bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +398
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Olimpia Grudziądz - Lech 2 Poznań 1 @2.90 STS

Tak jak w poprzedniej rundzie grałem na zwycięstwo rezerw Lecha, tak teraz próbuję w odwrotnym kierunku. Wtedy się udało, Poznaniacy uporali się z Puszczą, ale nie wziąłem pod uwagę jednego faktu, a mianowicie myślałem, że zawodnicy z pierwszej drużyny będą mogli wspomóc 2 drużynę w walce o kolejną rundę.Niby mogło się tak stać, ale wtedy owi gracze nie mogliby zagrać w kolejnej rundzie w pierwszej drużynie , więc prawdopodobnie Lechici zagrają swoim optymalnym zestawieniem z 2 ligi, i nie wspomoże ich żaden zawodnik z jedynki. Kursy na Olimpię już lecą w dół, zespół grający klasę niżej od rywali, co już jest sporą niespodzianką, ale są liderem w swojej grupie i myślę, że w przyszłym sezonie wrócą do rywalizacji w 2 lidze i powalczą nawet o awans. Gospodarze w 1 rundzie pokonali Wartę Poznań, co było sporą niespodzianką, nawet patrząc na ostatnią beznadziejną dyspozycję Warty, ale sam fakt pokonania zespołu z Ekstraklasy na pewno daje kopa. Lech jest tutaj lekkim faworytem, ale Olimpia ostatnio w gazie i myślę, że po ostatnich wynikach i grze, są w stanie na luzie ograć przeciwnika.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +487
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Panowie jak dziś mecz legi będą grać na 3 fronty jak w lidze mają lipę?kusi świt 😀
Nie ma Michniewicza, więc drużyna pewnie zacznie grać :) Ja rozumiem , że kusi Świt, ale na Boga, to jest zespół grający w 3 lidze, myślę, że rezerwy Legii grają na podobnym poziomie i mecz byłby wyrównany, ale przyjeżdża pierwszy zespół ze Stolicy, i podobno mają wyjść w najsilniejszym zestawieniu. Zawodnicy , którzy nie pojechali do Gliwic zostali przywróceni do drużyny , uczestniczyli w treningach , więc mogą się nawet znaleźć w wyjściowej jedenastce. Pierwszy mecz pod wodzą nowego Szkoleniowca, najprostsza droga do pucharów , nie będzie mowy o odpuszczaniu, i Legia sprawę awansu będzie chciała załatwić już zapewne w 1 połowie, a Świt nastawi się tylko i wyłącznie na kontrataki, bo nie będzie miał odwagi zaatakować gości. Ja nie przewiduje niespodzianki, Legia w kryzysie, ale praktycznie co sezon widzimy taki scenariusz, może teraz w lidze ogromna strata, nawet już nie do obronienia, ale skończą się Puchary Europejskie i na wiosnę Legia zacznie gonić i pewnie znajdzie się na podium - magia polskiej piłki.

Legia -2.5 AH @2.07 Unibet
Legia wygra do zera @2.48 Unibet
Legia -1.5 hc (1 połowa) @.2.70 Betfan
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Ja bym raczej w bramki szedł, Garbarnia gra ofensywną piłkę a i Wieczysta ma potencjał z przodu. Myślę, że nie ma sensu iść w 1x2. Jako ciekawostkę podam, że w sierpniowym meczu w 4 lidze pomiędzy Wieczystą a rezerwami Garbarni był łamak. Garbarnia prowadziła do przerwy 2-0 a skończylo się 2-4. Można taki kierunek spróbować za drobne. 1/2, 2/1
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom