>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Progresja Remisy X3X4X5

jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Cześć,

Na forum od lat, raczej mało aktywny podglądacz (jakkolwiek to nie zabrzmi) :LOL:. Od dłuższego czasu interesuję się progresją, jej wariantami i systemami na niej opartymi.

Natchniony różnymi tematami i sposobami gry z progresją, ułożyłem i przetestowałem coś, co może wydać się dosyć interesujące.

Głównym założeniem jest gra na remis danej drużyny wariacją "progresji trójkowej" w połączeniu ze stawkowaniem na "stały zysk".

Dlaczego wariacja progresji trójkowej? Aby ominąć serie gdy nasza drużyna nie remisuje i wrócić do gry w odpowiednim dla nas momencie.

Dlaczego stawkowanie na stały zysk? Wydaje mi się najbezpieczniejszym systemem stawkowania, gdzie na wysokich poziomach, jeśli do nich dojdzie, serce nie wyskakuje z piersi na samą myśl o stawianiu na 10-12 poziom progresji. Oczywiście są i wady w postaci mniejszych zysków, ale jestem zwolennikiem systematycznego mniejszego zysku kosztem spokojnego budżetu i minimalizowania szansy ostatecznej porażki.

Jak wygląda dobór drużyn do gry? Skupiłem się na ligach, gdzie średnia remisów w sezonie jest na zadowalającym mnie poziomie. Pod uwagę brałem tylko drużyny, które grają w danej lidze od 3 sezonów, odrzuciłem spadkowiczów i promotorów.

Tutaj 2 liga hiszpańska

Selekcja Hiszpania 2.jpg

Tutaj selekcja z 2 ligi francuskiej

Selekcja Francja 2.jpg

Tutaj 2 liga włoska

Selekcja Włochy 2.jpg

Oczywiście, badając niższe ligi z tych krajów, czy też szukając w innych krajach możemy trafić na drużyny, które pod względem remisów wykazują pewną stałą. Oczywiście nie ma gwarancji, że w obecnym sezonie będzie tak samo, ale jakieś założenia do selekcji trzeba przyjąć. W kolejnych sezonach ilość drużyn nadająca się do gry będzie się zmieniać zależnie od wyżej przyjętych kryteriów.

Gdy już wytypowałem drużyny, zaczynam grać na nie progresją. W jaki sposób? Stawiam remis od 1 kolejki nowego sezonu (tutaj 21/22) na 3 pierwsze spotkania danej drużyny. Jeśli będzie remis w tym ciągu, to wiadomo, progresja od początku. Na czym polega dalsza wariacja systemu trójkowego? Opuszczam dalsze spotkania mojej drużyny, gdzie nie padnie remis (co ma wykluczyć dłuższe czarne serie), gdy drużyna zanotuje w lidze w końcu remis, wracam do grania od progu czwartego i stawiam na remis w kolejnych 4 spotkaniach. Jeśli drużyna zremisuje na progach 4-7, kończę progresję i zaczynam nową tą samą drużyną. Jeśli nie, czekam na kolejny remis mojej drużyny i następnie stawiam kolejne 5 spotkań. Łącznie daje to 12 poziomów progresji.

Jak wyglądają wyniki wytypowanych drużyn w obecnym sezonie ligowym?

Hiszpania

Hiszpania progresja.jpg

Francja

Francja progresja.jpg

Włochy

Włochy progresja.jpg

Stały zysk ustawiłem na 10 zł, niewiele, ale do samego testowego grania chyba wystarczająco. W kolejnych dniach będę badał niższe ligi z Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii i innych, może znajdę więcej zespołów, które nadają się do gry.

Natomiast mam kilka pytań do Was. Jak Wy to widzicie? Czy to ma sens, czy jest to ślepa uliczka? Co ze stawkowaniem? Przy takich wynikach, może jest coś lepszego co pozwoli zwiększyć zyski przy zachowaniu ryzyka na niskim poziomie? Czy pozostaje tylko podnoszenie progu stałego zysku? Martingale mi się nie widzi, Fibo również, może przeliczę te wyniki pod d'Alamberta?

Gdyby ktoś zechciał podzielić się swoją opinią, będę wdzięczny :) Z fartem!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Przewaliłem się dziś przez Serie C we Włoszech. Łatwo nie było. Z sezonu na sezon tam straszne przemieszanie. Do sprawdzenia było koło 60 drużyn, została garstka z tego. Zespoły wędrują między grupami A, B i C, inne upadają, spadają i awansują. Sezon 19/20 w niektórych krajach zakłamywać może też zawieszenie rozgrywek z powodu Covid-19, taka luźna uwaga. Ale koniec końców wyszło z tych trzech lig kilka drużyn do gry w/g systemu.

włochy3 liga.jpg

Teraz wyniki gry progresją tych drużyn w obecnym sezonie

wlochy 3 progresja.jpg

3 z 5 radzą sobie w remisach przyzwoicie. Olbia i Pontedera póki co odstają, zobaczymy co dalsza część sezonu przyniesie.

Na koniec podsumowanie syatystyczne wszystkich obserwowanych drużyn od początku obecnego sezonu.

statystyki.jpg
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
2 liga Chile i kolejna ciekawa drużna. Statystyki z sezonów 18, 19, 20 i przeprowadzona symulacja z zakończonego sezonu 21. Do gry od nowego sezonu. Nie liczę jej do statystyk. Bardziej poglądowo, na przyszłość.

chile2.jpg
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Dziś przeliczona grecka ekstraklasa. Jedna drużyna dodana do statystyk i dalszej gry.

GRECJA1.jpg

Z wczorajszych spotkań 22.01.22

22.01.22.jpg

I mecze z dziś 23.01.22

23.01.22.jpg

22.01.22:

Gubbio - czekamy na kolejny remis żeby odpalić 4 stopień progresji
North East - 2 stopień bez remisu, wchodzimy na stopień 3
Pontedera - 10 mecz bez remisu, ale dzięki wariacji progresji trójkowej wciąż czekamy na powrót do gry przy 8 stopniu
Las Palmas - 1 stopień bez remisu, wchodzimy na stopień 2
Le Havre - remis na 4 stopniu progresji. Zaczynamy od nowa

23.01.22:

Naft M.I.S. - bez remisu, czekamy na powrót do gry od 4 stopnia
Lamia - remis, w przyszłej kolejce gramy 4 stopień
AlbinoLeffe - remis na 1 stopniu
Olbia - bez remisu, przechodzimy na poziom 2
Vibonese - remis, kończymy na 5 poziomie progresji i zaczynamy od nowa
Lugo - remis na 3 poziomie progresji.
Cremonese - brak remisu, czekamy na powrót do gry od 4 poziomu progresji

Na koniec obecne statystyki po remisach i dodaniu drużyny z Grecji

STATYSTYKI.jpg
 
F 0

Fated83

Użytkownik
Bardzo potrzebny post. Właśnie jestem na etapie rozpoczęcia gry w progresje po 15 latach :). Nie mniej gdy przeanalizowałem kilka zespołów i sezonów z twojego zestawienia mających średnie z kilku sezonów powyżej 30% lepiej wychodziło się grając bez systemu trójkowego. Sytuacja kiedy czekamy na remis po 3 spotkaniach często powodowała, że zamiast remisu przy klasycznym graniu omijaliśmy remis poprzez system. Mam mega mętlik teraz jak grać bo opcja jest zdecydowanie lepsza przy zespołach mających większe szanse na maratony bez remisów :)

Ale za analizę zespołów stawiam mega browar. Napisz proszę które wg. ciebie są "najlepsze" :)
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Wszystko u mnie rozbija się o ominięcie tych ewentualnych serii bez remisów właśnie. Mimo statystyk nikt nie zagwarantuje, że drużyna, która wcześniej remisowała aż miło, teraz np. będzie przeżywała problemy finansowe, wyprzeda kilku zawodników tylnej formacji i robi się klops. Ponad to, zauważ, że stały zysk ustawiony na 10 zł do atrakcyjnych nie należy, ale podnosząc go np. do 50 zł to na 11 poziomie progresji jak u Pontedery masz już w grze 5 tysięcy złotych i serduszko zaczyna mocniej kołatać a takich właśnie sytuacji chcę uniknąć. A, które drużyny będą najlepsze do gry? W ligach gdzie jest więcej drużyn, więcej spotkań, no i oczywiście prócz suchych statystyk przydałby się jakiś research czy do drużyny nie wchodzi jakiś bogaty inwestor jak w Pisie we Włoszech albo czy drużyna nie ma problemów finansowych, co też będzie powodować, że z drużyny środka tabeli robi się kandydat do awansu abo spadku, a te drużyny wtedy remisują odpowiednio mniejszą ilość spotkań.

Jeszcze kilka lig mam na oku, hiszpańskie tercery na przykład, ale to muszę mieć trochę czasu na przelecenie się po tych ligach.
 
Ostatnia edycja:
F 0

Fated83

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Masz rację. Właśnie o to chodzi by ominąć sytuację patowe. Wczoraj pozwoliłem sobie przeanalizować twoim systemem dwie drużyny hiszpańskie. Z drugiej ligi o których też pisałeś w poście. Analizując 3 lata wstecz system wypadł bardzo dobrze. Maksymalnie kilkukrotnie doszło do siódmej kolejki 👍.
Wydaje się że najważniejsza jest selekcja stabilnego składu zespołu i to jest klucz do stabilizacji ilości remisów.
Wiadomo że najważniejszy jest budżet aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi wysokimi stawkami.
Zastanawia mnie też:
1. Ile drużyn grać i czy dobrym wyjściem jest wybór dwóch z jednej ligi?
2. Czy w kolejce gdy będą grały razem kumulujemy stawkę?
3. Czy w sezonie ligowym grasz tylko ligę, czy też grasz razem z pucharami?
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Zasada primo ultimo - żadnych pucharów :p
Co do kilku drużyn w tej samej lidze to nie mam z tym problemu, nie widzę powodu, dla którego miałbym ograniczać ilość drużyn z jednej ligi. Żeby jeszcze była jasność, dopiero liczę, zbieram informacje, wykonuję symulacje. Nie gram tym systemem, póki nie przetestuję w pełni, przynajmniej obecnego sezonu.

Tutaj argentyńska ekstraklasa i drużyna Banfield z zakończonego sezonu 21, do gry od nowego sezonu.

Banield.jpg
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Mały update.

02.02.jpg

Gubbio zalicza remis na 4 stopniu progresji
Pontedera po ostatnim remisie wraca do gry i od razu notuje drugi remis z rzędu, co kończy nam progresję na 8 poziomie

Podsumowanie 3 ligi włoskiej

włochy3.jpg

Oraz statystyki łączne

statystyki 02.02.jpg
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
No i pięknie. Gratulacje
Dziękuję. Sam jestem ciekaw jak to się dalej potoczy z tymi drużynami.
Jednocześnie prowadzę też drugi projekt z progresją remisów na stały zysk ale z nieco innymi założeniami i tu też wyniki są przyzwoite. Mam nadzieję, że mix obydwu systemów zapewni stały profit :)

staty prog.gif

Tutaj nie skupiam się na tych samych drużynach a typuję zwyczajnie mecze, które według mnie mają sporą szansę na remis i w przypadku jego braku przechodzę na poziom wyżej. Jeśli mecze rozpoczynają się o tej samej porze to gram je wszystkie kumulując poziomy. Początek 23.01.22 i w 11 dni spory plus. Oby tak dalej.
 

Załączniki

F 0

Fated83

Użytkownik
W systemie 3 stopniowym patrząc na twoje wygrane z tak dużej ilości drużyn zauważyłem, że wygrana biorąc pod uwagę wkład i zarobek jest dość niska. Dlaczego? Stawki były po prostu tak niskie czyli poniżej 3.0?
 
jolly_roger 8,3K

jolly_roger

Użytkownik
Stały zysk testowo ustawiony na 10 zł. Jest to jednen z mankamentów. Czy trafisz na 1 czy 8 poziomie, to wciąż tylko 10 zł zysku. Oczywiście ustawiając większy zysk będzie się to zmieniać.
 
F 0

Fated83

Użytkownik
Czyli osiągając kolejne poziomy nie zwiększasz wkładu o 100%? Np zaczynasz od 2zl i kolejno 4,8,16,32 ......itd?
 
Do góry Bottom