>>>ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 600 ZŁ NA START! <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ ZE ZWROTEM NA KONTO GŁÓWNE! <<<

Pomagamy Wygrywamy VI - Informacje ogólne i dyskusje

al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
szlachetna_paczka_forum.pngCześć Wszystkim!

Lata mijają, człowiek się starzeje, forum się zmienia, ale akcja "Szlachetna Paczka" od kilkunastu lat co roku odbywa się i pomaga polskim rodzinom. W poprzednich latach jako forum dołączaliśmy się do akcji i w tym roku również wspólnie pomożemy polskiej rodzinie! A jak zbiórka będzie owocna to nie wykluczamy poszerzenia wsparcia o kolejne rodziny ;)
W poprzednich latach udało nam się zrealizować wszystkie potrzeby rodzin dzięki wam. W tym roku liczymy na waszą pomoc, na wasze wpłaty, bo dzięki wam możemy spełniać marzenia rodzin, które są w bardzo ciężkiej sytuacji. Zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach gdy panuje pandemia i ludzie tracą pracę.
Naszym mottem akcji jest "Pomagamy - Wygrywamy". Wygrywamy szczęście i radość ludzi, którzy codziennie walczą z przeciwnościami losu. Pomagamy ludziom, którym potrzebują od nas pomocy. Nie bądź obojętny i dołącz do naszej akcji! Pamiętajcie, dobro wraca oraz tutaj każdy z nas WYGRYWA! ;)

Wybraliśmy rodzinę z Czerwionki Leszczyny. Opis rodziny:

Pani Dominika 35 lat
Syn Wiktor - 6 lat

Historia Rodziny
Pani Dominika mieszkała kilkanaście lat za granicą, razem z mężem i synami. Niestety, mąż nadużywał alkoholu, stosował wobec żony i dzieci przemoc fizyczną i psychiczną. Pani Dominice razem z jednym z synów - Wiktorem, udało się uciec od agresywnego męża do Polski i zaczynają swoje życie praktyczne od początku. Z drugim synem matka nie ma kontaktu, ojciec niestety skutecznie go utrudnił. Aktualnie pani Dominika jest na etapie rozmów o pracę. Przychód rodziny to 1400 zł (jest to zasiłek i wsparcie z programu 500 Plus), po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, które wynoszą 1090 zł, na jednego członka rodziny przypada 155 zł. W miarę swoich możliwości rodzinę wspierają rodzice pani Dominiki, np. robiąc zakupy spożywcze.

Piękno Rodziny
Pani Dominika jest dzielną, uśmiechniętą kobietą, która pomimo trudności, które spotkały ją w życiu, stara się zrobić wszystko, aby żyć godnie. Jej syn, Wiktor, jest bardzo wesołym chłopcem, uwielbia grać w przeróżne gry, biegać i skakać. Razem są dla siebie ogromnym wsparciem. Pani Dominika jest wdzięczna za to, że ma syna przy sobie, i że razem wrócili do Polski. Jest też bardzo wdzięczna swoim rodzicom za to, że może liczyć na ich wsparcie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Łóżko (wymiary 90 x 200 cm)
Aktualnie pani Dominika i Wiktor śpią razem na małej wersalce, nie sprzyja to efektywnemu odpoczynkowi. Syn cały czas rośnie, i spanie na nieodpowiednio dopasowanej wersalce będzie miało negatywny wpływ na jego zdrowie.
2. Odzież
Ze względu na ucieczkę od męża stosującego przemoc wobec rodziny, pani Dominika i Wiktor mają bardzo mało ubrań. Nie mieli ani dużo czasu ani miejsca na spakowanie swojej odzieży.
3. Żywność trwała
Rodzina nie ma wystarczająco dużo funduszy, aby zapewnić sobie zdrowe i pożywne posiłki. Zakup zapasu żywności pozwoli im na spędzenie spokojnych świąt i odciążenie ich budżetu w najbliższych miesiącach.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

Żywność trwała
: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach


Środki czystości, Mydło / żel myjący, Szampon, Szczoteczka do zębów, Pasta do zębów, Podpaski/tampony, Płyn do płukania, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące

Odzież
Dominika: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XL,
Dominika: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)
Rozmiar: L,
Wiktor: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Niebieska
Wiktor: Spodnie (Letnie)
Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Niebieskie
Wiktor: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)
Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Niebieskie
Obuwie
Wiktor: Adidasy
Rozmiar: 33, Uwagi: Czarne
Wiktor: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 32, Uwagi: Czarne z czerwonymi sznurówkami

Materiały szkolne: Zeszyty, Bloki, Kredki, Plastelina, Klej, Farbki, Papier kolorowy, Nożyczki, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania: Kołda, Pościel (poszwa, prześcieradło), koc, poduszka, ręcznik
Uwagi:2 kołdry (rozmiar dowolny), 2 poduszki (rozmiar dowolny), 2 ręczniki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Meble, kuchenka
Uwagi: Biurko i krzesło do biurka - Wiktor za rok pójdzie do szkoły, potrzebna mu będzie przestrzeń do nauki. Łóżko (wymiary 90 x 200 cm) - aktualnie pani Dominika i Wiktor śpią razem na małej wersalce. Kuchenka elektryczna (wymiary dowolne) - stara kuchenka gazowa jest już w opłakanym stanie, zaczyna się psuć, co w przyszłości może poskutkować

Potrzeby niematerialne
Kurs fryzjerstwa dla pani Dominiki - kobieta chce wrócić do pracy w zawodzie jako fryzjerka, przydałby się jej kurs dzięki któremu odświeżyłaby swoją wiedzę, poznała nowe trendy w tej branży, a tym samym podniosła swoje kwalifikacje.

Szczególne upominki
Dominika: Zestaw sztućców
Wiktor: Klocki LEGO

Sam wybór rodziny był bardzo trudny. Chciałem pomóc samotnej matce. Jeśli zbiórka będzie przebiegać nadzwyczaj dobrze dobierzemy i wspomożemy jeszcze jedną rodzinę bądź nadwyżkę przelejemy na inny akcję charytatywną np. zbiórkę na portalu siepomaga.
Paczka będzie tworzona przeze mnie. Gdyby ktoś chciał pomóc bezpośrednio przy zakupach lub transporcie to proszę o kontakt na PW.


Jak będziemy zbierać środki?
Jak w przypadku poprzednich edycji, będę zbierał od Was wpłaty za pośrednictwem skrilla i konta bankowego.
Poniżej dane:
1. skrill: [email protected]
2. Konto bankowe
- adresat: MG MEDIASPORT LTD
- numer konta: 26 1090 2590 0000 0001 3274 5484
- tytułem: Darowizna Szlachetna Paczka - nick z forum

Przy przelewach dodajcie adnotację z nickiem z forum - łatwiej będzie mi się w tym wszystkim połapać.
Dodatkowo proszę o dodawanie wpisów w tym temacie, gdzie na bieżąco będzie można śledzić przebieg zbiórki. Wystarczy wpisać kwotę wpłacaną i dodać ją do puli podaną przez poprzedniego usera (podobnie jak w ubiegłych latach).
Potrzebujecie innego kanału wpłaty (np. EcoPayz, PayPal, Revolut itp) to napiszcie do mnie na PW (prywatna wiadomość).
Jeśli ktoś będzie chciał pozostać anonimowy to proszę o informację na PW, wtedy ja będę dopisywać przekazaną kwotę.
Wszystkie zakupy będą udokumentowane skanami rachunków/paragonów i wrzucone tu na forum przy podsumowaniu akcji oraz na naszym profilu na facebooku.

Pomóż nam promować akcję. Powiedz o niej znajomym, udostępnij ją na swoich mediach społecznościowych, zachęcaj innych do brania udziału w aukcjach

Terminarz akcji

28.11.2021 - rozpoczęcie akcji przez Pomagamy Wygrywamy
12.12.2021 - dostarczenie paczek do magazynów Szlachetnej Paczki
12.12.2021 - data zakończenia zbiórki
Do 30.01.2022 - przelanie pozostałych środków na jeden z celów charytatywnych (zostanie ustalony w późniejszym terminie).

Jak będzie przebiegać akcja?
Relacja będzie udostępniana razem ze zdjęciami z zakupów w tym wątku i na naszym fanpagu:
Profil forum: https://www.facebook.com/Forumek-1775518509349040/
Profil akcji: https://www.facebook.com/pomagamyW/?fref=ts
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
Otrzymane punkty reputacji: +932
M 35,5K

mariobros

Użytkownik
Dołączył
04/2010
Posty
677
Proszę o przekazanie mojej nagrody za 3 miejsce w miesiącu listopadzie/50 zł/na cele Szlachetnej Paczki/M
 
Otrzymane punkty reputacji: +585
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
Wybraliśmy drugą rodzinę, której pomożemy. Nie wiem, czy budżetu nam wystarczy ale zrobimy wszystko, aby zrealizować potrzeby rodzin. 3 dni do końca akcji Szlachetnej Paczki, a jeszcze ponad 1300 rodzin czeka na pomoc! To coś niesamowitego. W poprzednich latach o tej porze już większość rodzin miało swoich darczyńców. To obrazuje w jakich ciężkich czasach żyjemy. Dlatego postanowiliśmy pomoc jeszcze jeden rodzinie.

Opis rodziny:

Pani Ewa z Rodziną

Pani Ewa 30 lat
Syn Michał 8 lat
Syn Adam 5 lat

Historia Rodziny
Pani Ewa z synami marzy o normalnym życiu, pełnym spokoju i poczucia bezpieczeństwa dla niej i synów. Wiele lat była z bita przez męża, zarówno ona, jak i jej synowie, a także niszczona psychicznie, a dzieci nastawiane przeciwko niej zaczynały naśladować ojca. Parę miesięcy temu zdobyła się na odwagę, by odejść i zrobić wszystko, by ona i synowie poznali, co znaczy normalny dom. Pani Ewa nie może iść do pracy, gdyż opiekuje się niepełnosprawnym synem, a jeśli tylko ma możliwość dorabia jako pomoc kuchenna, by mieć dodatkowy grosz w kieszeni. Na dziś dzień wie, że podjęła najlepszą decyzję, by walczyć o lepsze jutro. Razem z synami chodzą na terapię, aby psychicznie stanąć na nogi. Mimo 1 pokoju, w którym mieszkają cieszą się, że są bezpieczni. Niestety, dochód 2430 zł miesięcznie po odjęciu kosztów 1209 zł pozostawia 407 zł miesięcznie na osobę, co powoduje wiele zmartwień i stresu, by poradzić sobie finansowo w codzienności.

Piękno Rodziny
Pani Ewa jest bardzo pracowitą osoba, z wykształcenia jest kucharką i uwielbia to robić. Spełnia się przy tym w pracy dorywczej i w domu. Synowie uwielbiają budować z klocków i bawić się samochodami. W przyszłości chcą być zawodowymi kierowcami. Rodzina ma wiele siły, by walczyć o lepsze jutro i wiarę, że wszystko się uda i zmierza w dobrym kierunku. Pracują nad sobą, by stanąć na nogi, w czym pomaga im psycholog.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Lodówka
Lodówka jest niezbędna do przechowywania żywności i funkcjonowania rodziny.
2. Żywność
Żywność pozwoli rodzinie na pewien spokój, by nie martwić się co zjeść, gdy brakuje pieniędzy oraz ułatwi przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
3. Środki czystości
Zapas środków czystości pozwoli rodzinie na dbanie o czystość w domu oraz by wszyscy mieli zadbane i pachnące ubrania.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała
Herbata
Cukier
Kasza
Konserwy mięsne
Makaron
Konserwy rybne
Mąka
Olej
Ryż
Dżem
Owoce i warzywa w puszkach
Kawa

Środki czystości
Pasta do zębów
Mydło / żel myjący
Płyn do płukania
Płyn do mycia naczyń
Szampon
Proszek do prania
Płyny czyszczące

Obuwie
Ewa: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 42, Uwagi: Czarne
Michał: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 36,
Adam: Kozaki/buty zimowe , rozmiar 31

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
lodówka


Szczególne upominki

Ewa: Zegarek
Michał: Zestaw lego
Adam: Tor z autami
 
Otrzymane punkty reputacji: +457
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
Cześć!

Krótki raport z "linii frontu". Mamy już część zakupów za nami. Udało nam się kupić do tej pory takie rzeczy jak m.in:

1. Lodówka AMICA FK2515.4UT 170cm Biała - 1248zł z wniesieniem
2. Kuchnia AMICA 58CE1.30HMSQ(W) - 1181zł z wniesieniem
3. 2 Kołdry, 2 poduszki, 2 pościele, 2 koce, 3 ręczniki - około 400zł
4. Biurko - 200zl
6. Krzesło - 169zł
7. Zestaw Lego - prezent
8. Lego - 90zł
9. Tornister + piórnik - 140zł
10. Pościel Psi Patrol - 70zł
11. Sztućce - 55zł
12. Przybory szkolne, papier do pakowania - ok 200zł
Łączne wydaliśmy około 3800zł

Rzeczy do kupienia to m.in artykuły spożywcze (jedzenie, chemia), 5 par butów, odzież, tor samochodowy.
Zebraliśmy do tej pory 4331zł, więc budżetu za dużego nie mamy. Ale damy radę! Wierzę, że uda nam się w 100% skompletować wszystkie rzeczy i potrzeby.

Pozdrawiamy
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1134
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
Czas na jakieś pierwsze zdjęcia (Na naszym facebooku znajdziecie je wcześniej , a wkrótce więcej zdjęć się tam pojawi)

Tor wyścigowy dla 5 letniego Adama ze Skoczowa ufundował Pan Maciej z Płocka koło Warszawy
😉
Dziękujemy!.Pani Karina podarowała nam dużo ubrań dla dzieci i Pani Dominiki. Do tego żywność i słodycze. W podarunkach były również koce dla dziecka, ręczniki, prześcieradła, mały plecak turystyczny.Prezent dla 6 letniego Wiktora oraz zegarek dla Pani Ewy ufundowała Pani Justyna oraz Krzysztof. Dziękujemy

 
Otrzymane punkty reputacji: +799
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
W sobotę przetransportowaliśmy 14 paczek do centrum zbiórki w Czerwionce Leszczyny dla Pani Dominika i syna Wiktora.
W niedziele 4 paczki (ale za to bardzo duże i ciężkie) przekazaliśmy dla Pani Ewy i synów do Skoczowa.
Lodówka i kuchenka zakupiliśmy w sklepie MediaExpert i zostały w piątek dostarczone bezpośrednio do domów rodzin.
Dziękuję wszystkim za włożony wkład.
Kilka zdjęć. 
Otrzymane punkty reputacji: +1474
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
Pani Ewa z synami otrzymały swoje paczki. Radość przy odpakowywaniu ogromna. Wszystkie rzeczy typu buty pasowały idealnie. Lodówka też się ładnie wkomponowała i rodzina jest bardzo zadowolona. Dzieci bardzo cieszyły się z zabawek oraz z poduszkowych gwiazd.
Kilka zdjęć od Pani Anni - wolontariuszki.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za włączenie się w akcje. Jesteście najlepsi! ;-)


 
Otrzymane punkty reputacji: +516
al_capone 26,1K

al_capone

Gangster
Członek Załogi
Dołączył
10/2005
Posty
11714
Miasto
Chicago
Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki (rodzina nr 2, Pani Ewa i dwóch synów ze Skoczowa)

Pani Ewa powitała nas w drzwiach swoim nieśmiałym uśmiechem. Gdy zobaczyła jak wnosimy paczki zaraz zaczęła nam przy nich pomagać. Ustawienie prezentów w pokoju było dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ paczki wypełniły całą przestrzeń. Największe z nich musieliśmy postawić w przedpokoju. Na wspólne rozpakowywanie nie trzeba było długo namawiać dzieci, które powoli i bardzo starannie odpakowywały każdą z paczek. Przecinając taśmy bardzo uważały, żeby niczego nie uszkodzić. Kiedy otwierały kolejne pudła, na ich twarzach co chwilę pojawiał się uśmiech. Bardzo cieszyli się z butów. Z zachwytem patrzyli na nowe rzeczy i nie zwlekając przymierzali. Wszystko bardzo dobrze na nich pasowało. Na widok zegarka głowie rodziny zaszkliły się oczy i na chwilę zamilkła. Widać było, że jedno z jej marzeń właśnie się spełniło. Na zakończenie czekała nas jeszcze jedna niespodzianka i wielka radość. Lodówka była dla nich zbawieniem, dzięki której poczują normalność w codzienności. Rodzina nie spodziewała się, że otrzyma tyle cennych rzeczy, szczególnie lodówki. Powiedzieli, że nie mogą się już doczekać, aby ją wypróbować. Byli bardzo zaskoczeni, że ktoś, kto ich nie zna dołożył tylu starań, aby sprawić im radość. Zaskoczenie i radość tym bardziej się pogłębiły, kiedy dzieci skakały z radości widząc zabawki. Kiedy się żegnaliśmy, pani zatrzymała nas na chwilę i z uśmiechem na twarzy zaczęła przeglądać swoje półki. Przekazała nam, by podziękować bardzo Darczyńcy i poprosiła również, żebyśmy przekazali najlepsze życzenia na nadchodzące Święta.

Słowo od Rodziny

Rodzina chciała bardzo podziękować za pomoc, którą otrzymała. Dzięki niej mogą poczuć normalność w życiu codziennym. Przekazują życzenia świąteczne oraz by dobro wróciło.

Słowo od Wolontariusza

Chciałam podziękować zarówno w moim imieniu jak i rodziny, którą obdarzyli Państwo pomocą i sercem. Dziękuję za sprawny i szybki kontakt i cieszę się, że wybrali Państwo właśnie tą rodzinę. Dziękuję również za przygotowanie paczek, które wymagało czasu i dobrania odpowiednich rozmiarów. Uszczęśliwiliście i pomogliście rodzinie, ale również moje serducho dzięki Wam poczuło dobro ludzi. Oby takich ludzi było więcej na świecie!


Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

==================================================================

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki (rodzina nr1 - Pani Dominika i syn Wiktor z Czerwionki Leszczyny

Gdy weszliśmy do mieszkania z paczkami, od razu na twarzy pani Dominiki pojawiły się łzy wzruszenia - bardzo nam dziękowała i nie wiedziała co powiedzieć. Wiktor szybko rzucił się do rozpakowywania paczek i otwierał jedną po drugiej. Bardzo ucieszył się z nowego biurka i krzesła - powiedział, że w końcu będzie miał gdzie rysować. Ucieszyły go też klocki LEGO, które dostał, teraz na pewno będzie miał co robić po zajęciach w przedszkolu. Pani Dominika była bardzo zadowolona z nowej, pięknej kuchenki. Bardzo spodobały się jej też kosmetyki i nowe ubrania zarówno dla niej, jak i dla Wiktora.

Słowo od Rodziny

Pani Dominika chciała podziękować z całego serca i życzyć zdrowych, wesołych Świąt. Wiktor narysował rysunek przedstawiający Pana niosącego paczki (przesłałam go SMS-em).

Słowo od Wolontariusza

Bardzo chciałabym podziękować za owocną współpracę i wielką pomoc, którą przekazaliście Rodzinie. W trakcie spotkania czułam wzruszenie i zachwyt wszystkim, co znajdowało się w paczce.
Życzę zdrowych, radosnych, rodzinnych i szlachetnych Świąt :)


Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki
 
Otrzymane punkty reputacji: +838