>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PLK 2019/20

Status
Zamknięty.
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
Nie ma jeszcze nowego tematu o PLK, a od kilku dni mamy 1. kolejkę. Dzisiaj kolejne trzy spotkania.

29/09/2019 12:40 CET
Stal Ostrow - Astoria Bydgoszcz over 158.5   
1.80 (STS)    80:80=160/88:94=192
5/10

Po wynikach w tej kolejce widać, że drużyny dalej idą w wysokie wyniki. Większość meczów w tym sezonie powinna się kończyć ponad 160 punktami. Astoria w sparingach przekraczała tę barierę punktową bardzo luźno. Trenerem Astorii jest Artur Gronek, który powtórzy styl Polpharmy i Astoria powinna grać bardzo szybko i robić, jak najwięcej posiadań na mecz. Obudowała się dobrymi strzelcami - Chylińskim i Nowakowskim, a dodatkowo pick'n'rollami powinni atakować Walton-Kemp. Stal u siebie też powinna zagrać o wiele lepiej od meczu z Anwilem w Kaliszu i przy słabszej Astorii rzucą o wiele więcej.

29/09/2019 17:00 CET
Start Lublin - Stelmet Zielona Gora under 173.5   
1.85 (STS) 84:79=163
5/10

Bardzo wysoka linia, a Stelmet z nowym trenerem i przebudowanym składem. Stelmet rozegrał jeden oficjalny mecz w VTB, gdzie przegrali 79:75 z Chimki, a więc liczba punktów bardzo daleko do linii meczowej dzisiaj ze Startem. Lublin zbudowany jest na graczach zagranicznych, a Polacy są tylko uzupełnieniem i powinni głównie pracować w obronie na graczy ofensywnych z Lublina. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że dzisiaj padnie linia. Gracze z Polski w Starcie powinni tyrać w obronie, ale jednak w ataku nie są tak mocni. Nowy Stelmet też nie sądzę, aby tak gonił i to będzie słabsza ofensywnie ekipa od tamtej z ostatnich rozgrywek.

29/09/2019 19:00 CET 
Anwil Wloclawek over 96.5   
2.25 (STS) 110:72
5//10

Anwil debiutuje w oficjalnym meczu we własnej hali z jedną z najsłabszych ekip w lidze - Polpharmą. To doskonała okazja, aby przekroczyć i rzucić 100 punktów we własnej hali i zaprezentować się własnym kibicom. Siła w ataku Anwilu jest przeogromna i dawno nie było tak utalentowanej ekipy w ataku w PLK. Wroten, Ledo, Simon, Dowe - powinni dzisiaj dziurawić kosze i przy dopingu kibiców wg mnie nakręcą się do przekroczenia 100 punktów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +98
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
06/10/2019 12:30 CET
Hydrotruck Radom - Start Lublin over 164.5
1.85 (STS)    66:77=143
5/10

Jestem zdziwiony, że linia poszła w kierunku underowym. Radom w pierwszym spotkaniu zaprezentował się fatalnie w defensywie, ale przy okazji rzucając dużo punktów. Start Lublin ma dla mnie świetny skład w ofensywie i na warunki PLK mega podoba mi się pakiet stworzony z graczy zagranicznych - Tweety Carter, Lemar, Laksa - każdy z nich potrafi rzucać za 3 oraz grozi rzutem, co nie pozwala od nich odchodzić. Jest Borowski, który również rzuca za 3, a pod koszem jest rasowy center Jimmy Taylor, który zbiera oraz wykańcza akcje po podaniach kolegów.

Przy tym co pokazał ostatnio Radom, to spodziewam się ofensywnego meczu i spodziewam się 165 punktów lub więcej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
07/10/2019 19:00 CET
Polpharma Starogard - Spojnia Stargard
2.13 (Fortuna/iForbet)    75:80
5/10

Jestem zdziwiony kursem, bo ja dałbym 1.60 na Spójnię i to ją stawiałbym w roli faworyta. O obu drużynach w oficjalnych meczach trudno coś napisać, bo obie zmierzyły się z topem PLK w 1.kolejce i Polpharma została rozbita przez Anwil, a Spójnia przegrała z Arką.

Obie drużyny mają jednak odmienne cele. Polpharma będzie walczyć o utrzymanie, a PGE postawiło przed Spójnią za cel awans do PO - dzielą ich też pieniądze, których więcej w Stargardzie. Kluczowym czynnikiem w jutrzejszym meczu może być w końcu dłuższy czas na treningi i zapoznanie się z taktyką dla obwodowego strzelca Spójni - Raymonda Cowelsa, który jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w jutrzejszym meczu. Na razie w sparingach, w których grał od razu po przylocie i z Arką zagrał słabo, ale myślę, że od jutra ruszy.

Poza tym w Polpharmie postawiono na młodych graczy z Polski oraz NCAA. Z Anwilem było widać, że rozgrywający Stokes będzie pożerał wiele gry i rzutów dla siebie, co będzie nakręcać Polpharmę w obie strony w zależności od skuteczności. Spójnia będzie miała kogo na niego rzucić, bo Tomek Śnieg to bardzo dobry defensor i powinien jutro go mocno pressować. W Spójni mamy dla odmiany wielu doświadczonych graczy, którzy są w najlepszym wieku dla koszykarza - Kostrzewski, Śnieg, Pamuła, Młynarski. Podkoszowi Tuoyo i Olisemeka pokazali się z dobrej strony przeciwko Arce i nie jest tak z nimi źle, jak niektórzy pisali/mówili.

Myślę, że jutro poukładana gra, doświadczenie Polaków + Cowels zrobią różnicę. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
12/10/2019 17:00 CET
Trefl Sopot - Polpharma Starogard over 161.5
1.85 (STS)    81:81=162 bez dogrywki, z dogrywką 95:91=186

Jestem zdziwiony, że linia jest tak niska. Trefl ma świetny skład do dużej ilości punktów szybkiego grania i jednak też zawodników, którzy nie są świetni w defensywie, bo Medlock oraz Ayers nie błyszczeli w defensywie w swoich poprzednich sezonach w PLK. W Polpharmie Stokes bardzo lubi grać szybko i oddawać szybkie rzuty. Poza tym cała drużyna jest młoda i myślę, że pójdzie w szybkie granie, jakie wg mnie zaproponuje Trefl. Anwil zrobił z Polpharmą wynik 110:72. Myślę, że tutaj też Trefl dużo nawrzuca i obie ekipy przebiją linię.
 
Otrzymane punkty reputacji: +94
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
13/10/2019 12:30 CET
Slask Wroclaw - King Szczecin
2.03 (iForbet)    73:83
5/10

Nie rozumiem dlaczego King jest faworytem spotkania wg bukmacherów. King rozegrał dwa wyjazdowe spotkania, w których został rozbity przez Trefl Sopot i dopiero na koniec meczu odrobili i teraz wynik wygląda jeszcze OK, ale Trefl był dwie klasy lepsze (wczoraj Polpharma pokazała się ze zdecydowanie lepszej strony od Kinga w Sopocie). Potem ledwo wygrali w Gliwicach. Na razie transfery McCauley'a i Łapety nie wyglądają za dobrze. McCauley dostał specjalnego trenera, który ma go przygotować do ładu i zbić nadwagę, co pewnie potrwa wiele dni i nie wiem czy jest warte czasu.

Śląsk rozbił Radom u siebie i pokazał się z bardzo dobrej strony. Potem mecz w Dąbrowie, który długo szedł na remis, ale na koniec Dąbrowa odskoczyła i wygrała mecz. Jednak Śląsk ma dobrych koszykarzy polskich - Łączyński, Wojciechowski, Dziewa. Szczególnie Łączyński i Wojciechowski mają wyrobioną markę w PLK. Do tego dochodzą koszykarze zagraniczni, którzy mogą odpalić.

Dla mnie Śląsk jest faworytem spotkania. King wg mnie jest przeceniany i nie jest taki mocny, jak jest kreowany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
neutralny 430K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Legia - Astoria 2 @3.80 Etoto  

Oglądam polską ligę, często na nią chodziłem, gdy w najwyższej lidze występował AZS Koszalin. Choć jeszcze się nie udzielałem w działach koszykarskich to moim zdaniem jest to dyscyplina w której często można ustrzelić fajne kursy. Dziś takim dla mnie jest pojedynek Legii z Astorią i myślę, że buki trochę chcą zrobić graczy "w konia" zaniżonym kursem na faworyta z Warszawy. U dzisiejszych gospodarzy póki co porażka goni porażkę, dziś teoretycznie łatwe zadanie przed nimi, jednak nie moim zdaniem. Morale i czysta głowa są wedle mojej opinii najważniejszym czynnikiem w sporcie. Legioniści po takim początku sezonu ani nie mają czystej głowy, ani wysokich morali. Astoria jest beniaminkiem, dziś grają na parkiecie ekipy, która grała w play-offach, jednak kadrowo nie jest ligową potęgą. Goście nie mają dziś absolutnie nic do stracenia, po zaciętym i wygranym meczu w Ostrowie mogą również i dziś powalczyć o dobry rezultat, bo trafiają na Legionistów w idealnym dla siebie momencie, po czterech porażkach z rzędu. Po takim kursie grzech nie spróbować, myślę że będzie to wyrównany mecz, który może rozstrzygnąć się w końcówce.

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
josnyt 424

josnyt

Użytkownik
Już kiedyś tu byłem, wracam po roku bo mam dla was petardę:

MKS - Stal - 1 @2.2 10/10
MKS(-6) @3.25 9/10
MKS przynajmniej +21pkt @13 1/10
MKS przynajmniej +26pkt @37.75 0.5/10

Łapać póki ciepłe.

W Stali zrezygnował trener, zwolniono łącznie 3 graczy a 2 zawieszono. Aktualnie muszą zapełnić protokół graczami z 2 ekipy. Nawet jeśli do soboty znajdą zastępstwo to nie gwarantuje że dolecą do Polski na czas.
W razie czego nawet przy naszym podatku to jest okazją do surebeta. Jutro już będą kursy pewnie w okolicy 1.4 na MKS jak nie mniejszeKursy z etoto

EDIT 17.10- 8:00 Już po 1,35 na MKS ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +87
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Zmiany w Ostrowie    - Informacje z polsatsport
Zmiany? To chyba za mało powiedziane. Już po dwóch przegranych meczach ligowych klub z Ostrowa pozbył się pierwszych dwóch zawodników, a po trzecim - niespodziewanej porażce w Radomiu z Hydrotruckiem 74:80 z zespołu BM Slam Stali wyleciało aż trzech kolejnych graczy i trener Jacek Winnicki. Najstarszy trener w Energa Basket Lidze zachował się honorowo, czując odpowiedzialność za porażki i złą budowę składu, umożliwiając klubowi z Ostrowa rozstanie bez większych kosztów lub podtrzymanie współpracy na korzystniejszych dla klubu warunkach finansowych. Strony jednak się nie dogadały i podpisano porozumienie o zakończeniu współpracy.
 
To szokujący obrót spraw, bo Winnicki w poprzednich sezonach nie raz był kandydatem na trenera sezonu w ekstraklasie, wygrywał ligę żeńską, a nawet pracował jako jeden z nielicznych polskich trenerów za granicą (w euroligowym żeńskim Fenerbahce Stambuł). Tymczasem w Stali, która chciała go mieć już podczas poprzedniego sezonu, nic mu się nie udało. Nie zmienia to faktu, że zapewne jeszcze w tym sezonie doświadczony szkoleniowiec wskoczy na ligową karuzelę ponownie - chętnych na jego usługi przy ewentualnej zmianie obecnego trenera nie zabraknie.
 
Nie mniej szokujące są rozstania z wszystkimi - poza Litwinem Pauliusem Dambrauskasem - zawodnikami z zagranicy (dwóch nie zgodziło się odejść polubownie, więc czekają nas tu przepychanki), kary odebrania miesięcznych zarobków wszystkim zawodnikom nałożone przez klub, naprawdę spore pieniądze jakie ponoć ostrowianie teraz proponują kandydatom do gry w Stali, a także nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim już w poniedziałek Łukasz Majewski. 37-latek jeszcze w poprzednim sezonie biegał po boisku w koszulce Stali i nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego. Do tej pory pracował w klubowym biurze, pełniąc ostatnio obowiązki dyrektora sportowego. Członkowie sztabu, którzy współpracowali w Stali nie tylko z Winnickim, ale także wcześniej z Wojciechem Kamińskim - pozostają w klubie.
 
Najbliższy mecz ostrowianie grają w sobotę w Dąbrowie Górniczej, gdzie w poprzednich dwóch sezonach pracował… Winnicki. Do dyspozycji mają obecnie pięciu zawodników ogranych w EBL: Pauliusa Dambrauskasa, Daniela Szymkiewicza, Przemysława Żołnierewicza, Jakuba Garbacza i Jarosława Mokrosa. Wyścig z czasem trwa. Ale oby nie skończył się w tym sezonie dla ostrowian walką o utrzymanie.   
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Ciekawe czy Stał zagra prawie samymi Polakami w składzie ? Jak narazie maja tylko Litwina w składzie - kursy z 2.2 pospadały nawet poniżej  1,70 ale u nie których jest 1,83
 
josnyt 424

josnyt

Użytkownik
W PLK bywały już sytuacje w których Czarni potrafili wygrywać w 6 natomiast w Stali jest totalnie inna sytuacja.
W sobotnim meczu zmierza się ekipy z dwóch końców tabeli pod względem Pace, odpowiednio: 5(MKS) i 15(Stal). Więc kondycyjnie mogą mieć problem żeby biegać w piątkę przez 40minut za dąbrowianami do kontry. Nie będzie to mecz powolnych akcji i kontrolowania tempa że strony gospodarzy.
Dwa,  w Stali nie mają ani jednego gracza który mógłby rzucić za 3 po Koźle. Szymek nie ma na tyle dobrze rozwiniętej organizacji gry żeby otworzyć biegającego po zasłonach Garbacza, nomen omen jedynego prawdziwego strzelca. Jedynym wyjściem będzie 1-1 i p&amp;r z pchaniem się pod dziurę. Wystarczy biegać pod zasłonami i powinni spokojnie zneutralizować w ataku Stal.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
@jozzy22  Ja wczoraj zagrałem za 1.91 w skybet  limit 900 czyli do 4500 PLN mozna jeszcze zagrać teraz jest 1,67 jeżeli ktoś ma tam konto , można jeszcze zagrać w Unibecie bo jak widze jest w ofercie 1,70 ale tam to oni robią limity i jak położę 200 funtów to kręcą i się zastanawiają czy przyjść lub toba odrzut i za mniejsza kasę , dlatego odrazu siekrowakem się do skybet bo unibet to takie scierwo ale jeszcze można tam zagrać ale jak unich z podatkiem to niewiem ja mam ten plus ze niegram z opodatkowaniem , jeszcze można zagrać betfred jak ktoś mieszka w UK - pozdro.          Update za więcej jak 1,60 nie da się już zagrać pozatym Anglicy również już wycofali , w ofercie ma to unibet i expekt i kilka krzaków które sa mało zname. @kibic-zwierze nie jest juz to oplacalne  , nizej jak 1,40 a dolicz podatek , jak było te 1,8 i wyżej to Ok a teraz , weź pod uwagę ze zawsze jest to sport i jakiś margines porażki może się zdazyc tak jak kolega wyżej napisal ,były mecze ze w 6 wygrywali - ja bym tego nie zagrał ponizej 1,40. Inaczej przy 1,91 to było wart ryzyka - wiec zakład zostawiam .
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
17/10/2019 19:00 CET
King Szczecin (-3.5) - Start Lublin
1.91 (Fortuna)
5/10

Start myślę, że teraz jest w swoim picku formy. Mają bilans 3-0 i są chwaleni przez wszystkich. Doskonale trafili przy swoim budżecie graczy zagranicznych. Jednak skład jest też krótki, a myślę, że w tym pojedynku mocno zneutralizowany zostanie Jimmy Taylor, który bazuje na swojej sile i wzroście, a tym razem będzie miał przeciwko sobie dwóch wysokich i silnych centrów, którzy świetnie powinni go zneutralizować.

Poza tym jest to pierwszy mecz Kinga we własnej hali, a Start musi przebyć całą Polskę, aby dotrzeć do Szczecina. Dotychczas dwa spotkania grali u siebie, a wyjazdowy mecz rozegrali z Radomiem, który powinien należeć do najsłabszych ekip w PLK. Start w ostatnich latach zdecydowanie lepiej zawsze grał w domu od spotkań wyjazdowych i gracze drugoplanowi mogą grać o wiele gorzej, niż w domu. Myślę, że King wygra ten mecz i kurs na nich jest za wysoki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +67
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
cytat z dnia 17 października 2019 12:29 przez kibic-zwierzePojawiło się w Fortunie 1.4 na Dąbrowe.
UB wisi 1,35 z całkiem przyzwoitymi limitami - idzie upchnąć kilka tys jeśli się zagra kilka opcji tj wynik po 4qw oraz minimalne handi . Jeśli nie zrobia wała Ostrów nie powinien zaistnieć - ale to PLK i wiadomo - tu wszystko idzie załatwić 
 
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Dziś 2 kolejne mecze w PLK

Polfarma Starogard-GTK Gliwice

Drużyna Polfarmy nie zaczęła sezonu zbyt dobrze. 3 porażki na 3 rozegrane mecze, pomijając katastrofalny występ na początku rundy z Anwilem to jednak mecze ze Spójnią u siebie oraz Treflem nie wróżą zbyt dobrze. W porównaniu statystyk drużyna z Gliwic jest skuteczniejsza z gry do tego ma lepszą statystykę rzutów % za 3 punkty, zbiórek i zdobywanych punktów na mecz średnio 89,3 punkta, gdzie gospodarze rzucają średnio 79 punktów. Polfarma według buków jest faworytem spotkania, lecz mój typ to:

Polfarma- Gliwice 2 kurs: 2.17   70:89
Polfarma(+4,5)- Gliwice 2 kurs: 2.92   

z racji tego, że Polfarma goni wynik w 2 połowie:
1 połowa Polfarma ( +2.5) - Gliwice 2 kurs: 2.65   33:50


Trefl Sopot- Spójnia Stargard 

Spotkanie, które teoretycznie powinno wyglądać ciekawiej od tego, które podsumowałem wyżej. Drużyna z Sopotu, jak na ten moment to "lwy" własnego boiska. Pewne zwycięstwo z King Szczecin 90:77 oraz po dogrywce z Polfarmą rzucając 95 punktów, więc póki co statystyka 100% w domu.Ważnym ogniwem w drużynie Trefla jest doświadczony Paweł Leończyk z niezłym rozgrywającym, jak na warunki PLK Carlosem Medlockiem liderem drużyny w zdobyczy punktowej. Trefl może mieć przewagę w strefie podkoszowej, gdzie Nana Foulland zbiera średnio 8 piłek na mecz a skuteczność rzutów wolnych i za 2 punkty jest bliska 65%. Spójnia Stargard wygrała tylko ze słabiutko przezentującą się Polfarmą 80:75 przegrywając z Anwilem 13 punktami oraz Asseco Gdynia 11. W drużynie gośći można oglądać ciekawych graczy z Polski. Mateusz Kostrzewski,Tomasz Śnieg to gracze doświadczeni w PLK a jest jeszcze Kacper Młynarski i Piotr Pamuła.Gością nie należy odmówić walki i determinacji, lecz czy zawodnicy, jak Raymond Cowels, Jokūbas Gintvainis z okrojoną ławką rezerwowych albo inaczej słabszą wystarczą na Trefl? Osobiście uważam, że nie

Trefl Sopot ( -4,5) - Spójnia 1 kurs 1,53   68:64 - zabrakło 1 punktu :( , blisko 
Trefl Sopot +83,5 pkt kurs 1,79   
Trefl Sopot- Spójnia under 164.5 pkt kurs 1,62    132 pkt


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
pilka_radom 38,4K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Ray Cowels (Spójnia)
poniżej 18,5 punktów 
  12 pkt
1.83 
betfan

Cowels ma na ten moment średnią 14.5 pkt na mecz; z obwodowymi Trefla -  Medlockiem i Ayesem nie będzie miał łatwo. W spotkaniu z Arką rzucił raptem 5 punktów. Jest to zawodnik, który często miewa wahania formy i powyższa linia wydaje się zawyżona.  
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom