>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PGNiG Superliga Kobiet 2010/2011

Status
Zamknięty.
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP

PGNiG Superliga Kobiet 2010/2011

Przed sezonem wiele ekip dokonało wzmocnień, według bukmacherów prawdopodobna jest strata tytułu przez lubelski Montex, gdyż w Tobet faworytami do Mistrzostwa przed sezonem były Vistal i Zagłębie. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się w najbliższym czasie. Ja ze swojej strony twierdzę, że Mistrzostwo z Lublina nie wyjedzie.
Zapraszam do dyskusji
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
KSS Kielce - Zgoda Ruda Śląska
Typy: Zgoda @ 1.52 Bwin ⛔ 25:23
Zgoda -2.5 @ 1.75 Tobet ⛔ 25:23
Zgoda -3.5 @ 1.85 Bwin ⛔ 25:23 Ta analiza będzie dosyć krótka, bo fakty według mnie są oczywiste, i obnażają błąd bukmacherów przy ustalaniu kursów na to spotkanie.
Dziś o godzinie 17 w kieleckiej hali przy Ulicy Krakowskiej dojdzie do spotkania spadkowicza z poprzedniego sezonu (utrzymały się przy zielonym stoliku) oraz 5 drużyny poprzedniego sezonu. Te drużyny to KSS Kielce oraz Zgoda Ruda Śląska.
Poprzednie mecze obu tych drużyn również dla kielczanek nie wyglądają optymistycznie - KSS Kielce - KS Zgoda Ruda Śl. 29:34 (12:18)
KS Zgoda Ruda Śl. - KSS Kielce 36:24 (16:14).
Początek sezonu to również plus dla gości - remis z zespołem, który zwykle na początku sezonu jest mocny , czyli drużyną Ruchu Chorzów. Piłkarki z Kielc przegrały na boisku faworyta do mistrzostwa bardzo wysoko - 20:35, a wynik powinien być jeszcze wyższy. Nie był, bo piłkarki z Zagłębia wg ich trenerki do formy będą dochodzić z tygodnia na tydzień, a końcówkę meczu z KSS rozgrywały rezerwowe.
Główną strzelbą zespołu z Kielc jest Marta Rosińska, która w Lubinie zdobyła aż 10 bramek, nie wiem czy rudzianki pozwolą jej na aż tyle.
_______________________
W meczach głównych faworytów do tytułu- Montexu i Zagłębia upatruję zwycięstw obu tych drużyn. Widzę te drużyny wygrywające bardzo wysoko, bo rywale to może nie słabeusze, ale co najwyżej ligowi średniacy. Zagłębie zagra w Koszalinie, gdzie przed tygodniem wygrał Montex. Lublinianki w Koszalinie wygrały różnicą 3 bramek, grając tak naprawdę w 9-10 zawodniczek minus Alina Wojtas, która dostałą szybko czerwoną kartkę. W zespole z Lubina nie ma aż takich problemów kadrowych, a szefowie klubu liczą na przełom i przełamanie hegemonii Montexu.
Montex podejmie zespół z Elbląga, który też powinien walczyć co najwyżej o miejsca 6-8. Montex jest bardzo doświadczonym zespołem, one u siebie w lidze tracą punkty bardzo rzadko. W pierwszych spotkaniach jak już pisałem wyżej, Montex mimo dużej niechęci ze strony sędziów wygrał 33:30 w Koszalinie, a elblążanki przegrały w Piotrkowie róznicą 5 bramek , co niewątpliwie daje do myślenia kursom jakie Tobet wystawił na dzisiejsze spotkanie.
Montex + Zagłębie @ 1.50 Tobet 10/10 ✅ 35:30 + 26:32
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Z mojej strony pełna zgoda co do... Zgody :cool:
Myślę, że bukmacherzy niewłaściwie oszacowali kursy na to spotkanie. Zgoda słynie z twardej obrony, na której rozmontowanie mam nadzieję nie znajdą sposobu kielczanki. Kurs idealny a z ciekawszych propozycji na to spotkanie ładnie wygląda chociażby Zgoda/Zgoda w betsyfie (@1.75) ⛔
A już dubel na mistrzynie i wicemistrzynie kraju wygląda po prostu super.
Moim zdaniem Zagłębie nie będzie miało najmniejszych kłopotów z triumfem w Koszalinie jak i Montex z wygraną nad Elblągiem na Globusie. Dubelek po @1.50 ✅ jak najbardziej do pobrania.
Z innych spotkań ciekawie wygląda dodatnie handi na akademiczki z Wrocławia, bo mimo iż przyjdzie im walczyc z - nie ukrywajmy tego - jednym z faworytów do mistrzowskiej korony, czyli gdyniankami to jednak jak dla mnie +11.5 (@1.90) ✅ w tobecie to już lekka przesada.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Przed nami 3. kolejka ekstraklasy piłkarek ręcznych. Będzie to seria grana na raty z uwagi na to, że absolutny szlagier Zagłebie - SPR został przełożony ze względu na udział lublinianek w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Wklejam swoją analizą z TD jedynego moim zdaniem godnego uwagi pod kątem bukmacherskim spotkania.

Spotkanie: Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalińska
Typ: 1/1 ⛔
Kurs: 3,75
Buk: betsafe
Trzecia seria spotkań kobiecej ekstraklasy szczypiornistek zostanie zainaugurowana dzisiaj o godzinie 16:00 spotkaniem w Bielszowicach. Miejscowa Zgoda podejmowac będzie w nim przyjezdne z Koszalina.
Będzie to pojedynek ekip, które w obecnym sezonie nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Gospodynie mają na swoim koncie jedno oczko uzyskane za remis w derbowym meczu o prymat na Śląsku z chorzowskim Ruchem. W tamtym spotkaniu zawodniczki Zgody praktycznie w ostatnich fragmentach gry uzyskały ten jeden, jakże cenny punkt. Przed tygodniem jednak Zgoda zawiodła na całej linii przegrywając w Kielcach z tamtejszym KSS. Porażka ta dziwi tym bardziej, że ekipa z Kielc gra w ekstraklasie praktycznie w niezmienionym składzie w porównaniu z ubiegłym sezonem, który tej drużynie przyniósł... spadek do I ligi. Jednak na skutek braku zainteresowania ekstraklasą ekip które ów awans wywalczyły, kielczanki zachowały status ekipy z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju nad Wisłą.
Kilka słów o Politechnice. Trzeba uczciwie przyznac, że ligowy kalendarz ułożył się dla tej ekipy najgorzej jak tylko można. W pierwszych dwóch kolejkach rywalkami AZS-u były odpowiednio: mistrzynie kraju z Lublina i wicemistrzynie (Zagłębie). Oba te pojedynki koszalinianki przegrały, pozostawiając po sobie jednak dobre wrażenie. Wystarczy dodac, że podczas przegranej z Lubinem jeszcze na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem na tablicy świetlnej notowaliśmy remis. Końcówka spotkania należała wówczas do podopiecznych Bożeny Karkut i stąd porażka Koszalina. Tak jak wspomniałem ekipa dzisiejszych przyjezdnych pozostawiła po sobie jednak bardzo dobre wrażenie, dlatego stawiana jest przez bukmacherów w roli lekkiego faworyta. Moim zdaniem to Ślązaczki wyjdą z tej potyczki zwycięsko. Przede wszystkim nie mogą one pozwolic sobie na taki początek meczu jak przed 2 tygodniami w starciu z Ruchem. Zatem od początku skupienie w ich szeregach będzie na pewno większe. Poza tym twarda, zdecydowana obrona, która jest swoistą wizytówką ekipy z Bielszowic w naszej lidze. Koszalin był przez lepsze drużyny wyraźnie lekceważony, szczególnie właśnie w defensywie. Dzisiaj już ta historia się moim zdaniem nie powtórzy.
Kurs tym bardziej zachęca aby zaufac Zgodzie i myślę sobie, że będzie to dobra inwestycja czego wszystkim życzę :cool:
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Wyniki 3. kolejki spotkań PGNiG Superligi kobiet:
Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AZS AWF Wrocław 26:18
Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 39:23
KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24
Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalińska 22:31
Vistal Łączpol Gdynia - Ruch Chorzów 28:23
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Lublin przełożony na 6 października
Aktualna tabela prezentuje się następująco:

Jak widzimy miniona kolejka nie przyniosła żadnych sensacyjnych rozstrzygnięc. A zapowiadała się zgoła inaczej. Niestety z powodu występu (beznadziejnego zresztą) lubelskiego SPR-u w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzyń nie doszedł do skutku prawdziwy hit, czyli starcie mistrzyń z wicemistrzyniami.
Co do wyników to kolejny triumf zanotował gdyński Łączpol. Jednak póki co tak naprawdę to zespół ten nie napotkał prawdziwego oporu ze strony rywalek. Po kolejne punkty sięgnęła także Piotrcovia pewnie pokonując akademiczki z Wrocławia. Na dnie tabeli utknęły beniaminek z Tczewa i jeleniogórski KPR. Obie te drużyny przeszły w weekend srogą lekcję szczypiorniaka odpowiednio od KSS Kielce i elbląskiego Startu.
Bez wygranej pozostaje wciąż Zgoda, która uległa bardzo wyraźnie na własnym parkiecie Koszalinowi. Politechnika z kolei potwierdziła dobre noty zbierane w przegranych z potentatami, czyli Zagłębiem i Montexem. Prawdziwą siłę poszczególnych ekip zweryfikują dopiero następne kolejki, póki co ciężko coś więcej powiedziec o obecnej dyspozycji drużyn. Także czekamy na kolejną serię gier, w której na pierwszy plan wysuwa się konfrontacja Ruch - Piotrcovia.
Ale o tym już w stosownym czasie :cool:
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
W ekstraklasie szczypiornistek koniec przerwy związanej z towarzyskimi potyczkami naszej kadry z ekipą Chin. Wracamy zatem na ligowe parkiety a wraz z tym powrotem czeka nas naprawdę niezwykle interesująco zapowiadający się mecz w Chorzowie.

vs.

Już w poprzednim poście pisałem, że starcie Ruchu z Piorcovią wyrasta na zdecydowanie najciekawsze starcie w 4. kolejce PGNiG Superligi kobiet. Spotkanie to zapowiadane jest głównie jako konfrontacja trenera Janusza Szymczyka ze swoimi byłymi podopiecznymi. Rzecz jasna Szymczyk jest obecnie szkoleniowcem &quot;Niebieskich&quot; ale poprzednie kilka sezonów spędził na ławce trenerskiej piotrkowianek. Obecnie jest głównodowodzącym chorzowianek i zapewne dzisiejszym mecz traktuje w sposób prestiżowy. W Piotrkowie rozstano się z nim bez wielkiego żalu, zarzucając mu zbytnią ufnosc w siły podstawowej siódemki. Pod jego skrzydłami niezbyt wiele mogły pograc sobie rezerwowe i to nawet w spotkaniach, w których wynik był bądź sprawą drugorzędną bądź też przesądzony był już mniej więcej w połowie zawodów. To z całą pewnością zaowocuje dzisiaj dodatkową mobilizacją wśród tych zawodniczek, które za czasów Szymczyka w Piotrkowie przesiadywały głównie na ławce.
Patrząc obiektywnie i nie wdając się w gierki personalne na linii Piotrcovia - trener Szymczyk muszę przyznac że w moim odczuciu fawotyt w tym pojedynku może byc tylko jeden. A jest nim ekipa przyjezdnych. Piotrkowianki po dotychczas rozegranych 3 seriach spotkań plasują się na 2 pozycji w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Oznacza to, że pozostają na razie drużyną niepokonaną w tych rozgrywkach. Na rozkładzie mają odmieniony a zarazem niezwykle groźny dla każdego zespół z Elbląga, wygraną w Jeleniej Górze i przekonujący triumf nad akademiczkami z Wrocławia. Chorzowianki z kolei po remisie w derbach Śląska ze Zgodą wygrały po wielkich męczarniach z najsłabszą póki co ekipą beniaminka z Tczewa a przed 2 tygodniami uległy jednemu z faworytów do mistrzowskiej korony Łączpolowi w Gdyni.
Według mnie zaprezentowana przez obie drużyny forma w rozegranych już pojedynkach upoważnia do stawiania w roli faworyta ekipę z Piotrkowa. Na koniec jeszcze wyniki bezpośrednich spotkań chorzowsko - piotrkowskich z ubiegłego sezonu, które także potwierdzają typ:
Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Ruch Chorzów 25:25 (12:13)
Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:30 (12:12)
Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Ruch Chorzów 30:22 ( 12:8 ) (play-off)
Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:29 (12:12) (play-off)
Mecz na żywo na antenie Polsatu Sport już od godziny 15ej !
Moja propozycja na ten mecz:
KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Tryb. @2,00 | tobet, betsafe 16:32 ✅✅
Nawet się nie spodziewałem, że aż tak izzi ;)
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Tradycyjne podsumowanie weekendowej kolejki czas zaczac. Na początek komplet wyników.
Wyniki 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet:
Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Tryb. 16:32 (10:15)
AZS AWF Wrocław - Start Elbląg 19:32 (7:16)
KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 23:41 (12:20)
AZS Politechnika Koszalińska - Latocha Sambor Tczew 31:21 (18:12)
SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 39:34 (21:15)
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 32:27 (16:13)
Aktualna tabela:

Miniona seria gier nie przyniosła żadnych sensacyjnych rozstrzygniec. Wygrywały te drużyny, które wygrac po prostu musiały. Jedynym odstępstwem od tej reguły był mecz w Chorzowie, gdzie obu ekipom dawano przed meczem równe szanse. Jak się okazało zupełnie na wyrost oczekiwano wyrównanej rywalizacji. Wszystko za sprawą katastrofalnej wprost dyspozycji chorzowianek, które mecz z Piotrcovią oddały całkowicie bez walki. Z tym, że wygranej piotrkowianek jeszcze można było oczekiwac ale już różnicy wygranej drużyny Nowakowskiego już z całą pewnością nie. Piotrcovia potwierdziła, że nawet bez swojego asa atutowego w osobie Kingi Polenz i z niedoświadczonym z pracą w gronie pań szkoleniowcem są w stanie mocno namieszac w lidze.
Tradycyjnie komplet wygranych zanotowały Łączpol, SPR i Zagłębie ale to dziwic nikogo nie może. Najpewniej na papierze wygląda wygrana gdynianek które wprost zmiotły z parkietu kielecki KSS notujący do tej pory całkiem zadowalające rezultaty. Wygrane siódemek z Lublina i Dolnego Śląska nader skromne ale pamiętajmy, że ekipy te czeka już w najbliższą środę starcie na szczycie ekstraklasy. Zagłębie podejmie wówczas SPR i po tym meczu będziemy mogli już nieco więcej powiedziec o prawdziwej dyspozycji obu teamów.
Ten mecz jednak dopiero przed nami a ja ze swojej strony obiecuję, że wrócę do niego w odpowiednim czasie rzecz jasna. Powiem tylko tyle, iż tobet już wystawił kursy na to spotkanie stawiając - zgodnie z przewidywaniami zresztą - jako faworyta podopieczne Bożeny Karkut (@1,55). Co mnie osobiście bardzo cieszy bo przy tak zrównoważonych drużynach od lat walczących pomiędzy sobą o mistrzowski laur to naprawdę każdy wynik jest możliwy. W zaistniałych okolicznościach kurs na Montex @2,75 należy traktowac jako spore value. Ale z typowaniem jeszcze się wstrzymuje i czekam na ruchy kursowe ;)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Zagłębie Lubin - Montex Lublin
Zagłębie @ 1.55 Bet365 ✅ 27:23
Prawdziwy hit dziś w Superlidze Kobiet przed nami. Naprzeciw siebie staną Mistrz i Wicemistrz Polski. Faworytem - co niewgłębionych w temat może dziwić - są gospodynie, czyli Zagłębie.
Otóż, sytuacja jeśli chodzi o finanse, w obu zespołach jest zupełnie inna. Piłkarki z Lubina mają dofinansowanie z firm Metraco, KGHM , a klub wspiera także Urząd Miasta Lubin. W Lublinie w ostatnim czasie wszystko układa się zupełnie inaczej. Osobiście sam nie wiem jakim cudem klub ten jeszcze funkcjonuje, zero wsparcia z miasta, od kilku miesięcy klubu nie wspierają Zakłady Azotowe Puławy SA.
Tyle o problemach i nie - problemach natury organizacyjnej, czas na przedstawienie formy sportowej w obu ekipach. Jak do tej pory oba zespoły w Superlidze mają komplet punktów. W trzech meczach zgromadziły one po 6 punktów. Co do rywali obu zespołów, to łatwiejszych w moim przekonaniu miał Montex, a mimo to legitymuje się dużo słabszym bilansem bramek. Kolejno: wygrane z - Politechniką Koszalin (33:30), Startem Elbląg (35:30) i KPR Jelenia Góra (39:34). Zagłębie pokonało: KSS Kielce (35:20), Politechnikę Koszalin (32:26) i Zgodę Ruda Śląska (32:27). Mecz ten jest meczem zaległym za trzecią kolejkę spotkań. Dlaczego? Otóż lublinianki startowały - po raz kolejny niestety, nieskutecznie - w eliminacjach Ligi Mistrzów. Porażki ze średniakami a może i nawet gorzej niż średniakami z Danii, Węgier i Serbii chluby z pewnością nie przynosi.
Na ten moment niestety Montex jest ekipą w rozsypce i osobiście uważam, że w tym roku porażka w hali Zagłębia nie będzie jedyną. Aczkolwiek, myślę, że spokojnie zawodniczki z Lublina będą odbudowywać się i za jakiś czas wrócą do formy, jaką prezentowały wcześniej.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
vs
No cóż zgodnie z obietnicą kilka słów na temat dzisiejszego szlagierowego meczu w ekstraklasie szczypiornistek i z mojej strony. Niestety trudno nie przyznac racji poprzednikowi. Faworytem dzisiaj jest Zagłębie i co byśmy nie powiedzieli to właśnie dziewczyny Bożeny Karkut mają więcej atutów po swojej stronie. Wzmianka o finansach obu klubów już była, ja daleki jestem jednak na podpieraniu się tymi faktami w typowaniu.
Głównym problemem lubelskiej siódemki jest... tylko siódemka wartościowych zawodniczek. Taka jest prawda bowiem różnica w umiejętnościach pomiędzy wyjściowym składem a ławką rezerwowych to przepasc. Trener Gościński nie ma wartościowych zmienniczek i to jest aspekt niezaprzeczalny.
Jeszcze większym problemem jest jednak powrót do obrony. Właśnie z tym elementem handballowego rzemiosła miały ogromny kłopot lubelskie szczypiornistki we wspomnianym wyżej meczu z Jelenią Górą. Skoro KPR potrafił aż 34-krotnie rozmontowac obronę Montexu to aż strach pomyslec co uczynią z lubelską defensywą &quot;Miedziowe&quot;. Niewątpliwie mając w składzie takie zawodniczki jak Saba Włodek, Gosia Majerek czy Dorota Małek lekceważenie SPR-u nie wchodzi w rachubę i już Bożena Karkut wie o tym doskonale.
Jednak grając praktycznie tą samą siódemką przez cały mecz sił w końcówce lubliniankom może zwyczajnie w świecie zabraknac. I myślę, że to będzie właśnie taki mecz - zacięty, wyrównany bój o każdy centymetr parkietu, gdzie o zwycięstwie zadecydują detale. Boję się rzecz jasna o obronę i to czy dziewczynom wystarczy sił do końcowego gwizdka. W związku z czym podpisuję się pod powyższym typem. Od siebie dodam, że betsafe trzyma najwyższy kurs na Zagłębie na rynku i jeśli już gdzieś grac na &quot;Miedziowe&quot; to właśnie tam.
Moja propozycja na ten mecz:
MKS Zagłębie Lubin - SPR Lublin 1 @1,60 | betsafe 25:23 ✅
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Dopiero co w PGNiG Superlidze pań zostały odrobione zaległości a już w sobotę i niedzielę zespoły przystąpią do 5.serii spotkań. Przed nią status niepokonanych zachowują trzy ekipy: Łączpol, Zagłębie i Piotrcovia. Plan gier jak i aktualne kursy wystawione przez tobet prezentują się tak:


Liderujące ekipy nie powinny miec najmniejszych kłopotów z odniesieniem kolejnych zwycięstw. Ale to nie znaczy, że spośród tych spotkań nie da się wybrac coś ciekawego do gry. Moją uwagę zwrócił głównie jeden mecz, który poniżej postaram się w kilku zdaniach pokrótce scharakteryzowac.

vs

A mianowicie chodzi o mecz w Elblągu pomiędzy miejscowym Startem a chorzowskim Ruchem. Według mojej oceny faworyt tego spotkania jest tylko jeden a jest nim drużyna gospodyń. Podopieczne trenera Andrzeja Drużkowskiego do tej pory zanotowały po dwie wygrane i porażki co pozwala im plasowac się na 5 pozycji w ligowej tabeli. Drużynę Janusza Szymczyka znajdziemy w niej nieco dalej bowiem na 8 lokacie z 3 oczkami na koncie.
Sam dorobek punktowy może nieco mylic, gdyż według niego Start ma zaledwie o jedno oczko więcej od swoich najbliższych przeciwniczek. Myślę, że ta różnica po sobotniej potyczce urośnie już do 3 pkt. A to dlatego, że elblążanki są po prostu mocniejsze kadrowo i lepiej przygotowane do sezonu od swoich rywalek. Owszem Elbląg poniósł 2 porażki ale spójrzmy z jakimi przeciwnikami - mistrzyniami kraju z Lublina (30:35) i niepokonaną dotychczas Piotrcovią (22:26), obie wyjazdowe zaznaczę. Dodam, że obie te porażki zostały poniesione po walce i zwyciężczynie musiały wylac na parkiet naprawdę sporo potu by uporac się ze Startem. Jednak gdy nastał czas walki z przeciwniczkami o zbliżonych umiejętnościach do Elbląga to dziewczyny Drużkowskiego wprost zmiotły swoje rywalki zarówno prze własną publicznością z KPR-em Jelenia Góra (39:23) jak i prze tygodniem w wyjazdowym spotkaniu z akademiczkami z Wrocławia (32:19) co dobitnie świadczy o rosnącej formie gospodyń sobotniej rywalizacji.
O Ruchu pisałem przed tygodniem odnośnie analizy do meczu z Piotrcovią. Niestety z perspektywy widza potyczki z piotrkowiankami o &quot;Niebieskich&quot; nie da się napisac chocby jednego ciepłego słowa. To co wyprawiały podopieczne Szymczyka głównie w ataku pozycyjnym woła o pomstę do nieba. Ja jestem jeszcze w stanie zrozumiec brak pomysłu na rozmontowanie strefy przeciwniczek ale liczba niecelnych podań, nieporozumień, nieprzemyślanych rzutów (i jeszcze długo można by wymieniac ale pytanie po co) po prostu przeraża. Jakoś nie chce mi się wierzyc żeby tydzień po takim laniu nagle w chorzowskim teamie nastąpiła wielka zmiana. Po prostu Ruch nie jest w stanie pokonac pewnego progu umiejętności i co do tego już swojego zdania nie zmienię.
Wspomniałem o wynikach osiąganych przez obie siódemki ale za Elblągiem przemawiają także personalia. Jeśli się dobrze przyjrzec to Start został przed tymi rozgrywkami zbudowany naprawdę z głową. Jeszcze na bramce jakichś znanych nazwisk nie widzimy ale już w polu elblążanki prezentują się naprawdę fajnie. Na skrzydłach niezwykle doświadczona i uznana w środowisku Hanna Strzałkowska (5 tytułów mistrzyni kraju z Montexem, raz z Gdańskiem, puchar EHF) oraz Magda Dolegało. Obie bardzo doświadczone 28-latki, ograne w ekstraklasie. Na rozegraniu także znane nazwiska bo widzimy min znaną z gry w Lublinie Agnieszkę Wolską a także Monikę Pełkę-Fedak. Koło to królestwo młodej Hanny Sądej, bardzo obiecująca postac nawet w perspektywie kadry narodowej. W dodatku tą maszyną dyryguje człowiek, którego darzę ogromnym szacunkiem za to czego dokonał swego czasu z Montexem. Andrzej Drużkowski - bo o nim mowa - to postac w polskim szczypiorniaku po prostu szczególna. Ja ze swojej strony mogę stwierdzic, że obecny Start to autorski pomysł tego pana. I ten zespół naprawdę mnie przekonuje już na wstępie rozgrywek.
Tym meczem według mnie gospodynie pokażą swoje aspiracje w bieżącym sezonie a co za tym idzie pokonają przyjezdne z Chorzowa. Kurs bardzo przyzwoity i jak najbardziej do pobrania. Ba jestem dziwnie spokojny, że jeszcze spadnie. Nie mamy jeszcze wystawionego handi ale przy tym kursie będzie ono na poziomie 2-3 bramek (z mocniejszym wskazaniem w stronę 2 goli) i także mozna jak najbardziej sprobowac. Ja gram jednak bezpieczniej czysty win gospodyń i jestem dobrej myśli :cool:
Moja propozycja na ten mecz:
EKS Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 1 @1,50 | tobet 34:22 ✅
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
vs

Spotkanie: MKS Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 27:26
Typ: Zagłębie -3,5 ⛔
Kurs: 1.85
Buk: tobet

Już dzisiejszego wieczora o godzinie 19:00 w hali SP 14 w Lubinie zostanie zainaugurowana 6. seria spotkań kobiecej PGNiG Superligi. I od razu na przystawkę mamy znakomicie zapowiadający się pojedynek dwóch niepokonanych dotychczas drużyn. Wicemistrzynie kraju z Dolnego Śląska podejmowac będą aktualnego lidera rozgrywek, gdyński Łączpol. Zatem mamy przed sobą absolutny szlagier, starcie potentatów i kandydatów do mistrzowskiej korony. Moim faworytem jest w tym pojedynku ekipa miejscowych a argumenty na poparcie tej tezy postaram się przedstawic poniżej.
Przede wszystkim to lubinianki są zespołem znacznie bardziej doświadczonym i zwyczajnie w świecie okrzepłym w tego typu spotkaniach. Na dobrą sprawę to gdynianki dopiero drugi sezon z rzędu dobijają się do krajowej elity, co jednak nie przekreśla ich szans z góry. Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego odniosły owszem 5 zwycięstw na otwarcie sezonu ale też nie ma się co oszukiwac, że nie miały do tej pory tak poważnego egzaminu jak ten który czeka je dzisiaj. Chyba najgroźniejszymi rywalkami dziewczyn znad morza były koszalinianki w derbowym meczu rozegranym w ostatnią niedzielę. Jak ten pojedynek wyglądał nie muszę nikomu tłumaczyc, gdyż był on dostępny dla szerszych mas za sprawą transmisji tv. Mecz wysoko wygrany ale też wynik nie oddaje w pełni tego co działo się na parkiecie. Praktycznie przez całą pierwszą odsłonę to Łączpol grał na deficycie i niespodziewanemu przestojowi przyjezdnych zawdzięcza tak efektowną wiktorię. Niestety wygrana została okupiona poważną stratą w postaci urazu Karoliny Szwed. Ten brak będzie szczególnie odczuwalny bo na dobrą sprawę siódemce z Gdyni pozostaje tylko jedna wysoka, doświadczona rozgrywająca a mianowicie Katarzyna Duran. Z nią jednak też zawsze są jakieś problemy. Jeszcze z czasów gry Kasi w Lublinie zapamiętałem nie tylko jej silny, celny rzut w drugiej linii ale także doprowadzające do szewskiej pasji kibiców i trenerów notorycznie popełniane błędy techniczne - mam tu na myśli głównie kroki jak i niecelne podania.
Co do Zagłębia to nie ukrywam, że w moim odczuciu drużyna ta prezentuje się najbardziej solidnie w ligowej szarzyźnie i jest przynajmniej dla mnie na ten moment głównym kandydatem do odebrania mistrzostwa siódemce z Lublina. Przede wszystkim dla &quot;Miedziowych&quot; będzie to już drugi tak poważny sprawdzian, pierwszy miał miejsce dokładnie przed tygodniem i został zdany śpiewająco. Pokonanie SPR-u może wielkim sukcesem na chwilę obecną nie jest ale zawsze wygrana z mistrzem wyzwala dodatkowe pokłady energii i mobilizacji na kolejne mecze. Myślę, że tak będzie właśnie w przypadku dziewczyn Bożeny Karkut. Wspomniałem o rozegraniu w gdyńskim teamie. Zagłębie z kolei na tej pozycji prezentuje się w przeciwieństwie do przeciwniczek wprost znakomicie. Bo chyba Joanny Obrusiewicz, Kingi Byzdry i Karoliny Semeniuk nie trzeba kibicom szczypiorniaka bliżej przedstawiac. Poza tym niezwykle mocne skrzydła z Kają Załęczną i Jeleną Kordic stanowią niesamowitą broń Zagłębia.
Tyle o personaliach bo wszystko i tak zweryfikuje parkiet i sportowa rywalizacja. Jednak nie da się ukryc, że faworytkami tej konfrontacji są gospodynie i jeżeli nie powtórzą wyczynu z meczu przeciw Montexowi (fatalna pierwsza czesc gry) to powinny i z handicapem sobie poradzic.
Na koniec jeszcze szczypta statystyk. W ubiegłym sezonie (a takie odniesienie musimy poczynic dla lepszej orientacji) na 5 potyczek Zagłębia z Łączpolem pięciokrotnie zwyciężały podopieczne Bożeny Karkut. Trzy z tych pięciu spotkań rozegrano na Dolnym Śląsku i nie dosc, że w każdym triumfowała miedziowa siódemka to jeszcze czyniła to w niezwykle zdecydowany sposób bo wszystkie te mecze zwyciężała różnicą przynajmniej 5 bramek. Tyle statystyki a życie napisze swoją historię. Jaką? Przekonamy się około 20.30 na własnej skórze.
Powodzenia :spokodfhgfh:
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
W ekstraklasie szczypiornistek za nami znaczna czesc 6. serii spotkań. Rozgrywana na raty kolejka przyniosła wiele emocji oraz zaskakujących rezultatów. A do jej zakończenia pozostał jeszcze mecz w Chorzowie, który zostanie rozegrany już w najbliższą środę. Poniżej wyniki oraz aktualna tabela PGNiG Superligi kobiet.
Wyniki 6. kolejki PGNiG Superligi kobiet:​

Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 27:26 (15:16)
SPR Lublin - AZS AWF Wrocław 29:17 (15:5)
Zgoda Ruda Śląska - Sambor Tczew 35:24 (18:10)
KSS Kielce - Start Elbląg 29:29 ( 14:18 )
Politechnika Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:26 (12:12)
Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra przełożony na środę, 20/10

Aktualna tabela rozgrywek prezentuje się następująco:

Zatem jak już wspomniałem miniony weekend w kobiecej lidze szczypiorniaka okazał się najbardziej emocjonujący z dotychczasowych. Rozegrano drugi pojedynek pomiędzy ekipami aspirującymi do mistrzowskiej korony. W Lubinie minimalnie lepsze okazały się dziewczyny Bożeny Karkut ale wygrana nad gdyńskim Łączpolem przyszła ekipie &quot;Miedziowych&quot; z największym trudem. Dosc powiedziec, że jeszcze na 10 min przed końcowym gwizdkiem to przyjezdne miały zwycięstwo w kieszeni. Jednak Zagłębie w ostatnich minutach pokazało swoją klasę rzucając rywalkom 5 bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki tej wygranej lubinianki są już samotnym liderem rozgrywek i na rozkładzie mają ubiegłoroczne mistrzynie (Lublin) i brązowe medalistki sprzed roku (Gdynia).
Są tym liderem lubinianki także w wyniku ogromnej niefrasobliwości piotrkowianek, które nie wykorzystały swojej wielkiej szansy na liderowanie ekstraklasie. Ekipa trenera Roberta Nowakowskiego w niezwykle wyrównanym pojedynku ostatecznie podzieliła się punktami z koszalińską Politechniką. Mecz obfitował w emocje a walka toczyła się bramka za bramkę. To jedna, to druga drużyna obejmowała prowadzenie. Jednak to Piotrcovia mogła a nawet powinna sięgnac po pełną pulę. A stałoby się tak gdyby Sylwia Lisewska wykorzystała rzut karny wykonywany na niespełna 10 sekund przed końcem spotkania.
Nie mniej emocji doświadczyli kibice w Kielcach gdzie miejscowy KSS podzielił się oczkami z elbląskim Startem. Tutaj to z kolei podopieczne Andrzeja Drużkowskiego bardziej straciły jeden punkt niż go wywalczyły. Jednak kielczanki pokazały, że walczyc potrafią do końca i zostały za to nagrodzone.
Bez emocji w Rudzie Śląskiej i Lublinie. Zgoda gromi w bardzo ważnym pojedynku beniaminka z Tczewa i odbija się od strefy spadkowej pozostawiając tam zdaje się na dłuższy okres a byc może już do końca sezonu Sambora.
SPR natomiast nie miał żadnych problemów z młodą ekipą z Wrocławia a widzowie oglądający to &quot;widowisko&quot; za pośrednictwem Polsatu Sport wynudzili się za wszystkie czasy. Ale co zrobic, z tego co się słyszy tylko lubelski zespół zgodził się rogrywac swoje spotkanie o tak wczesnej porze - sobota, godzina 15:00. Akademiczki były tak stremowane wielką halą i obecnością kamer telewizyjnych, że po 10 min gry miały na koncie zaledwie 1 bramkę i to zdobytą po rzucie karnym. Co najbardziej zasmucające mnie jako kibica siódemki znad Bystrzycy to poziom spotkania. W drużynie Montexu poza skrzydłowymi Majerek i Włodek ciężko powiedziec coś dobrego o pozostałych piłkarkach z pola. W dodatku wspomniane zawodniczki wyróżniały się głównie w kontrze bo w ataku pozycyjnym już tak różowo nie było. Ogólnie oby takich meczów jak najmniej w ekstraklasie.
Już w środę zaległy pojedynek w Chorzowie pomiędzy Ruchem a jeleniogórskim KPR-em, niezwykle istotny dla losów dolnej strefy tabeli. Naprawdę ciężko przewidywac która drużyna zwycięży, myślę sobie, iż zdecyduje dyspozycja dnia a już kurs który w chwili obecnej proponuje tobet na wygraną chorzowianek @1.30 trzeba traktowac z przymrużeniem oka.. Tego samego dnia rozegrany zostanie awansem mecz w Rudzie Śląskiej pomiędzy miejscową Zgodą a Łączpolem Gdynia. Przyspieszony termin tego spotkania spowodowany jest rewanżową konfrontacją gdynianek z Węgierkami w ramach rozgrywek europejskiego pucharu EHF.
W następnej serii gier na pierwszy plan wysuwa się konfrontacja w Piotrkowie, gdzie miejscowa Piotrcovia zmierzy się z Zagłębiem w meczu o fotel lidera rozgrywek. Tego spotkania jednak kibice w telewizji nie zobaczą... O tym pojedynku więcej słów już bliżej weekendu.​
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Dzisiaj na ligowe parkiety powracają również szczypiornistki. Po przerwie spowodowanej występem reprezentacji kraju w turnieju o Puchar Karpat czas na rozegranie 8. kolejki spotkań. Przyniesie ona ze sobą kilka ciekawych pojedynków a dwa z nich postaram się poniżej pokrótce opisac.

vs

Na początek starcie w dolnych rejonach tabeli. Ósma ekipa rozgrywek - KSS Kielce podejmuje w sobotę akademiczki z Wrocławia. W moim odczuciu faworytem wydają się byc kielczanki, które potwierdziły już niejednokrotnie w tym sezonie iż własna hala jest ich wielkim sprzymierzeńcem. Podopieczne trenera Zdzisława Wąsa potrafiły przed własną publicznością odprawic z kwitkiem Zgodę Ruda Śląska czy pewnie pokonac najsłabszego w stawce beniaminka z Tczewa. Te wyniki może na kolana nie rzucają ale już remis z elbląskim Startem wywalczony dzięki wspaniałej determinacji kielczanek w ostatnich fragmentach meczu już musi dawac do myślenia.
Ekipa trenera Karpińskiego z kolei aktualnie znajduje się w fatalnej dyspozycji. Nie dziwota, że wrocławianki okupują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie 2 oczek. Przede wszystkim grają bardzo nierówno, po okresie dobrej gry zdarzają się w ich wykonaniu niewytłumaczalne przestoje jak chociażby brak gola przez ponad 10 min ostatniego meczu z Ruchem co zadecydowało o porażce akademiczek.
Reasumując faworytem konfrontacji są gospodynie. Ich dzisiejsza ewentualna wygrana pozwoli odskoczyc na trochę bezpieczniejszy dystans od strefy spadkowej i myślę sobie że szansę tą miejscowe wykorzystają bezbłędnie.
Moje propozycje na ten mecz:
KSS Kielce - KS AZS AWF Wrocław 1 @1,50 | tobet, betsafe 23:23 ⛔
KSS Kielce - KS AZS AWF Wrocław H(0 - 2.5) 1 @2,00 | tobet


vs
Kolejne spotkanie które należy wziąc pod lupę :cool:
W hali Globus SPR Lublin podejmie chorzowski Ruch. Sam fakt, że spotkanie to dojdzie jednak do skutku musi niewątpliwie cieszyc kibiców nad Bystrzycą. Nie jest tajemnicą iż dopiero w czwartek na posiedzeniu Rady Miasta podjęto decyzję o wspieraniu sportowej wizytówki miasta poprzez zwiększenie kapitału spółki o 0,5 mln złotych.
Przechodząc do meritum. W obozie miejscowych nastroje jak najbardziej bojowe bo atmosfera wokół drużyny lepsza. Co prawda zawodniczki SPR wobec swojego protestu przeciwko zadłużeniu klubu wobec nich nie trenowały prze tydzień ale nie oszukujmy się. Te dziewczyny nie grają w lidze pierwszy sezon. W czasie wolnym od treningów nie próżnowały lecz przygotowywały się w sposób indywidualny. Fakt faktem, że brak zajec z piłką na pewno da się we znaki ale moim zdaniem nie na tyle by bac się chorzowianek.
Bukmacherzy ewidentnie zbytnio sugerują się tymi wszystkimi pozaboiskowymi wydarzeniami a prawda jest taka, że z treningami czy nie lublinianki są lepsze od rywala o 2 klasy jak nie więcej.
Z całą pewnością dużym osłabieniem będzie brak Doroty Małek ale z tym będą musiały sobie podopieczne Grzegorza Gościńskiego radzic już do końca rozgrywek gdyż rozgrywająca mistrzyń kraju spodziewa się dziecka i siódemce znad Bystrzycy w obecnym sezonie już na pewno nie pomoże.
A Ruch? Kompletnie bez formy, dwa tygodnie temu o krok od porażki z beznadziejnym AZS-em i tylko przestojowi wrocławianek mogą zawdzieczac 2 ligowe punkty.
Moim zdaniem pewne zwycięstwo gospodyń pokrywające wystawiony handicap.
Moja propozycja na ten mecz:
SPR Lublin S.S.A. - KPR Ruch Chorzów H(0 - 6.5) 1 @1,85 | tobet 33:30 ⛔
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Wśród kobiet kolejka zapowiada się dość ciekawie, na czoło wychodzi oczywiście pojedynek Montexu Lublin z gdyńskim Łączpolem. Tu raczej spodziewałbym się wygranej gdynianek, aczkolwiek muszę się jeszcze przyjrzeć temu spotkaniu. O tym spotkaniu więcej napiszę może w dniu jutrzejszym.
Ciekawy mecz powinni obejrzeć widzowie w Elblągu, gdzie naprzeciw miejscowego Startu stanie Zgoda Ruda Śląska. To gospodynie są w tym momencie w prawdziwym gazie, przed tygodniem wywalczyły remis w hali być może przyszłego Mistrza Polski - Zagłębia Lubin. Równie dobrze spisują się piłkarki z Rudy Śląskiej, które zdobyły po punkcie na Piotrcovii i Łączpolu. Zgoda jak do tej pory jest królową remisów, bo w 8 spotkaniach aż 3 razy zespół z Górnego Śląska dzielił się punktami z rywalkami. Elblążanki na swoim koncie mają 2 remisy. Dziś spodziewam się wygranej elblążanek, w grze których po zmianie trenera widać ogromny progres.
We Wrocławiu powinna również zwyciężyć Politechnika Koszalińska, która jest w mojej ocenie kandydatem do wysokich miejsc w tabeli. Piłkarki znad Morza Bałtyckiego napsuły krwi Montexowi i Zagłębiu, a dobrą cechą tego zespołu jest równa forma we wszystkich spotkaniach. Dziś liczę na dobre spotkanie w wykonaniu Koszalina i kolejne zwycięstwo tego zespołu.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
AZS Koszalin - Ruch Chorzów
AZS @ 1.47 Tobet ✅ 25:20
Spodziewam się tu wygranej Koszalina. Są one zespołem doświadczonym, znakomicie grającym na własnym terenie. Akademiczki postraszyly już u siebie i Zagłębie i Montex Lublin. Jak dobrze pamiętam, punkt straciła tu Piotrcovia.
Ruch to zespół bardzo kiepski, przeceniany przez oddsmakerów. Jak do tej pory wygrywały jedynie z ekipami, które odstają od reszty ligi w bardzo znacznym stopniu. Kolejno: Sambor Tczew, AZS Wrocław, KSS Kielce i KPR Jelenia Góra.
W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się 4-krotnie i każdy z zespołów wygrywał na własnym boisku. Spodziewam się podtrzymania trendu w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ koszaliniankom wygrana pozwoli złapać kontakt z czołówką, a rywal naprawdę nie ma kim w mojej ocenie straszyć. Ruch to ligowy przeciętniak bez aspiracji, Koszalin natomiast stać w mojej ocenie na wygraną z każdym w tej lidze, przynajmniej na własnym parkiecie.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Moim zdaniem w dniu dzisiejszym warto spróbować w jakimś przystępnym dublu gry na Zgodę, która ostatnio gra bardzo dobrze. 3 punkty w 3 ostatnich meczach z mocnymi rywalami to z pewnością dobry dorobek. Taki sam jak w całym sezonie zdobył zespół z Wrocławia. Zgodzianki nie są mocarzem, ale są za to solidnym zespołem, który wygrywa ze słabymi i przeciętnymi zespołami regularnie. Wrocław odstaje od całej ligi podobnie jak Tczew czy Jelenia Góra. Wygrana we Wrocławiu pozwoli rudziankom dojść do pierwszej połówki tabeli i to moim zdaniem jest do wykonania. Po słabszym początku sezonu muszą zdobywać punkty.
Zgoda @ 1.45 Tobet
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
vs

Niezwykle ciekawie zapowiada się jutrzejszy hit w Superlidze pań. W lubelskiej hali Globus dojdzie do starcia aktualnych mistrzyń Polski i wicelidera tabeli czyli konfrontacja SPR-u z gdyńskim Łączpolem. Spotkanie niesie za sobą ogromną stawkę gdyż może zadecydowac o zajęciu drugiej lokaty przed fazą play - off. Aktualnie na tej pozycji plasują się przyjezdne, które o 3 pkt wyprzedzają właśnie lublinianki. Do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek pozostały łącznie z jutrzejszą - 3 serie spotkań. A zatem powtórzę raz jeszcze, że ten pojedynek ma znaczenie ogromne dla ostatecznego kształtu ligowej tabeli po rundzie zasadniczej, stąd też i transmisja na antenie Polsatu Sport Extra od godziny 20ej, na którą już teraz serdecznie zapraszam !
Przejdźmy do meritum sprawy. Nie mam zamiaru ukrywac iż trudno mi o zachowanie obiektywizmu przy tym meczu. Ale podchodzę na chłodno i tak na ten pojedynek patrzę. Po ogromnych zawirowaniach finansowo - organizacyjnych w lubelskiej ekipie zdaje się sytuacja wraca powoli do normy. Co prawda zmienił się trener - Gościński wybrał elbląski kierunek - ale nie zmieniła się jakosc gry Montexu. W ostatnim czasie lublinianki wygrywają wszystko jak chcą. Aby byc sprawiedliwym do końca trzeba przyznac iż klasa rywalek też pozostawiała wiele do życzenia ale już rozmiary wygranych robią duże wrażenie, zwłaszcza środowy nokaut chorzowskiego Ruchu w PP. Po styczniowej porażce w meczu na szczycie z lubińskim Zagłębiem SPR wyraźnie złapał wiatr w żagle i mam nadzieję, że podtrzyma tą passę także w meczu z gdyniankami.
Łączpol, który jeszcze w poniedziałek rozbił w proch i pył beniaminka z Tczewa bronic będzie swojej drugiej lokaty. Ja osobiście widziałem zespół trenera Jerzego Cieplińskiego w obu transmitowanych przez PS meczach tej siódemki w nowym roku. I w obu gdynianki niczym mnie nie zachwyciły swoją grą. Zarówno w wygranym ostatecznie starciu w Koszalinie (gdzie długi czas to Politechnika utrzymywała prowadzenie) jak i w hitowym meczu z Zagłębiem postawa Vistalu pozostawiała wiele do życzenia. Odnoszę wrażenie jakoby coach gdyńskiej siódemki nie do końca panował nad swoimi podopiecznymi.
W tym momencie należy wspomniec o pierwszym pojedynku obu ekip który zakończył się remisem po 28. Pamiętam ten mecz doskonale. Jeszcze długo po końcowym gwizdku arbitrów trwały dyskusje nad sprawiedliwością ostatecznego rozstrzygnięcia. Niestety, w mojej pamięci po tym spotkaniu pozostała nie jakaś ekstra wrzutka czy niesamowita kontra lecz - stwierdzam to z wielkim ubolewaniem - postawa panów w gwizdkami w rękach. Zupełnie niezrozumiałe wykluczenia lubelskich szczypiornistek w kluczowych fragmentach potyczki miały dla niej istotne, jeśli nie najważniejsze znaczenie. Szczególny niesmak wzbudziło ukaranie czerwonym kartonikiem Aliny Wojtas, rozgrywającej wówczas naprawdę świetną partię.
Ale nie warto już wracac pamięcią do przeszłości. Jutro nowy mecz, nowe emocje. Do Lublina wracają ale już po przeciwnej stronie barykady Kasia Duran i Gosia Sadowska. Szczególnie obawiam się, że &quot;Ryba&quot; może jutro znalezc patent na podopieczne trenera Jankowskiego. Jednak wydaje mi się, że przy odpowiedniej koncentracji i skuteczności 2 pkt pozostaną nad Bystrzycą. Jest to tak naprawdę ostatnia okazja na zajęcie 2 msc dla SPR-u a jakie ma to znaczenie w kontekście rywalizacji półfinałowej dodawac nie trzeba. Liczę na doświadczenie liderek lubelskiej ekipy, które w niejednym tak ważnym meczu brały na siebie ciężar odpowiedzialności.
Osobiście spodziewałem się kursu w granicach 1.5-1.6 a zatem to co ujrzałem w ofercie tobetu tylko mnie do tego typu zachęciło.
Mój typ:
SPR Lublin S.S.A. - Vistal Łączpol Gdynia 1 @1,75 | tobet ✅✅ 35:29
(w pinnacle na -0,5 mamy nawet w tej chwili 1,847)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
vs
KPR Ruch Chorzów - KU AZS Politechnika Koszalińska


Już jutro czeka kibiców PGNiG Superligi kobiet przedostatnia, 21. kolejka rundy zasadniczej. Zdecydowanie najciekawszy mecz czeka kibiców w piotrkowskiej hali Relax gdzie miejscowa Piotrcovia mierzy ć się będzie z Vistalem Łączpolem Gdynia. Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport już od 17:30. Jednak z punktu widzenia bukmacherskiego najbardziej zainteresowało mnie starcie w Chorzowie. A zwłaszcza oferowany nam kurs na zespół przyjezdnych, który jest w moich oczach wyraźnym faworytem. Ale po kolei.
Drużyna ze Śląska jest aktualnie na ósmym miejscu w ligowej tabeli, ostatnim zapewniającym udział w PO. Podopieczne Janusza Szymczyka raczej na muszą ogląda ć się za siebie z uwagi na to, że znajdujące się tuż za chorzowiankami akademiczki z Wrocławia czeka w najbliższej kolejce mecz z kroczącym po tytuł Zagłębiem Lubin. Nie oszukujmy się, Ruch zagra w play - offach tak czy inaczej. Jest co prawda szansa na wskoczenie przed kielecki KSS ale to tak naprawdę walka z wiatrakami bo czy to z Zagłębiem, Łączpolem czy też SPR-em szans w I rundzie PO nie ma żadnych. A zatem mecz dla chorzowianek praktycznie o pietruszkę.
Inaczej rzecz ma się w przypadku koszalinianek. Podopieczne Waldemara Szafulskiego zajmują 5 lokatę w tabeli z 25 pkt na koncie (o 10 więcej od jutrzejszego rywala) i wciąż uczestniczą w rywalizacji o 4. miejsce po sezonie zasadniczym z Piotrcovią (4 msc, 26 pkt.) i elbląskim Startem (6 msc, 25 pkt.) Jak już wspominałem piotrkowianki czeka mega ciężki bój z Łączpolem a co za tym idzie okazja do awansu dla Politechniki jest wprost idealna. Wygrana w Chorzowie przy ewentualnej porażce podopiecznych Roberta Nowakowskiego z Gdynią praktycznie zapewni AZS miejsce czwarte po rundzie zasadniczej. Co oznacza ta pozycja w kontekście rywalizacji w PO przy przewadze własnego parkietu żadnemu kibicowi szczypiorniaka tłumaczy ć nie trzeba.
Dodam jeszcze, iż Politechnika w mijającym tygodniu ograła w spotkaniu PP Piotrcovię ale niestety nie odrobiła strat z pierwszego meczu i nie wystąpi w FF tych rozgrywek. Samo zwycięstwo pokazuje że forma jest i nie powinno nic się w tym względzie zmieni ć do jutra. W pierwszym pojedynku pomiędzy obiema siódemkami w Koszalinie wygrała Politechnika w stosunku 25:20.
Reasumując, kurs bardzo przyzwoity i jak najbardziej do gry. Jeżeli tylko Koszalin zagra na swoim normalnym poziomie to powinno by ć dobrze ;)
Mój typ: KPR Ruch Chorzów - KU AZS Politechnika Koszalińska 2 @1,68| tobet ⛔ 38:24
(w pinnacle Koszalin -1 po @1,735 aktualnie)

Luźny typ na inne spotkanie 21.kolejki:

Start Elbląg (-12.5)
- Sambor Tczew 1 @1,926 | pinnacle ⛔ 36:30
Tutaj nie ma co zbyt dużo pisa ć . Różnica klas pomiędzy obiema drużynami jest wprost kosmiczna. Sądzę nawet że zdecydowanie zbyt niski pułap tego hc a sam czekam aż tobet wystawi szerszą ofertę. Pierwszy mecz w Tczewie 40:26 dla Startu. Czy jest sens to komentowa ć? Wątpie...
Co do meczu na szczycie to nie mam zdania. Początkowo nie znając kursów myślałem o grze na Gdynię ale jednak gra po 1.5 z hakiem mija się w mojej ocenie z celem. Trener Nowakowski zaryzykował i do Koszalina pojechał bez Wypych i Silantiewej (Krzysztoszek). Cel w sumie osiągnął a swoje najlepsze dziewczyny oszczędzał wyraźnie pod sobotni hit. A zatem bukmachersko mecz odpuszczę ale transmisji już nie.
Powodzenia :!:
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Łączpol + Montex
Tutaj faworytki powinny bez problemów wygrać. Szczerze mówiąc, nie ma nad czym się zastanawiać, podobnie jak parę miesięcy temu, gram grubego dubla na faworytki (wówczas Montex+Zagłębie). Montex podejmie Piotrcovię i będzie to starcie do jednej bramki. Dziewczyny Nowakowskiego grają o to, by utrzymać 5te miejsce, ale niestety, wydaje mi się, że nie osiągną tego celu, i ponownie za 2 tygodnie spotkają się z Montexem w 1/4 finału Play-off. Montex ostatnio jest jak walec, przejeżdża po wszystkich jak chce. Piotrcovia jest troszkę osłabiona, ale na pewno walczyć będzie w Lublinie na 100%. Ja jestem przekonany, że Montex zechce zrewanżować się za porażkę w Piotrkowie, i przejedzie się po Piotrkowie. Zwycięstwo 5-6 bramkami Montexu to mój typ. Łączpol wygrywa - ma 2gie miejsce i handicap decydującego meczu w półfinale u siebie. Moim zdaniem, Elbląg jeżeli mecz ten przegra, spadnie na 5te miejsce, bo chyba nikt nie liczy na to, że Koszalin przegra u siebie z Kielcami. Niestety, ale ja nie widzę szans dla Elblaga w wyjazdowym starciu przeciwko rozpędzonym gdyniankom.
Gdynia ✅ [36:29] + Lublin ✅ [37:30] @ 1.56 Tobet 10/10
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Piotrcovia - Montex
Po ogromnej niespodziance jaka miała miejsce w ostatnią niedzielę, Piotrcovia stanie przed szansą na odniesienie największego sukcesu na przestrzeni ostatnich 7-8 lat. Oczywiście, przed trzema laty piotrkowianki były w finale, ale realnie rzecz biorąc - w Piotrkowie wyeliminowanie Lublina byłoby niesamowitym wyczynem, moim zdaniem nawet o większym kalibrze niż awans do finału. Wiadomo, że w Piotrkowie Lublin kojarzy się bardzo negatywnie, więc wyeliminowanie a tym samym upokorzenie takiego rywala byłoby największym sukcesem.
Ja osobiście uważam, że doszło do wielkiej sensacji, ale do jeszcze większej raczej nie dojdzie. SPR zlekceważył swoje rywalki w pierwszym meczu, co zaowocowało porażką 28:29. Montex to 15-krotne Mistrzynie kraju, odkąd klub istnieje, zawsze kwalifikuje się do półfinałów MP.
Pierwszy mecz to beznadziejna postawa w każdym elemencie lublinianek. Nie sposób to wytłumaczyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość ciekawą grę lubelskiego zespołu w meczach poprzedzających mecz z Piotrkowem.
Do składu wraca dziś Kristina Swatko-Repelewska, która po złamaniu nosa na zeszłotygodniowym treningu nie mogła zagrać w pierwszym meczu ćwierćfinału. Wciąż niemożliwy jest występ najlepszej w historii skrzydłowej polskiego handballu Sabiny Włodek.
Po stronie Piotrkowa zabraknie Inny Silantiewy-Krzysztoszek oraz Sylwii Lisewskiej i co oczywiste Kingi Polenz.
Osobiście twierdzę, że Montex nie pozwoli sobie na porażkę po raz drugi. Porażka przed tygodniem była porażką niejako na własną prośbę. Zawodniczki z Koziego Grodu zapewniają o tym, że podejmą walkę na całego. Nie zagrają już tak źle w obronie jak przed tygodniem, nie będą rzucać po słupkach i nie będą robić z bramkarki Piotrcovii mistrzyni świata.
Typ: SPR Lublin @ 1.55 Tobet ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom