>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Niższe Ligi Polskie - Dyskusja, Newsy, Transfery, Zakłady Długoterminowe, Typy

ibis 18,3K

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
06/2010
Posty
4740
Miasto
Polska

Sezon 18/19 nie dawno co się skończył, a już lecimy z nowym tematem, który służy do podawania informacji oraz typów z niższych lig (okręgowa, klasa A, klasa B, klasa C). 
Zapraszamy. 
 
ibis 18,3K

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
06/2010
Posty
4740
Miasto
Polska
Zrzut ekranu 2020-06-23 o 19.26.17.png

To zdjęcie dzisiaj obiegło środowisko piłkarskie.
Każdy z nas rozumie, że w niektórych miejscach stan wody się podniósł, ale żeby na czynne boisko piłkarskie jej się pozbywać?!

Jestem prezesem klubu, nie było żadnych telefonów, nikt nie pytał nas o zgodę. A powinni. Jeśli już mają takie zagrożenie, powinni nas zapytać. Podjęli decyzję i już. Jeżeli jest akcja straży pożarnej, zawsze dowodzący podejmuje podczas niej decyzję. Zgodnie z przepisami, nie można mu było jej podjąć, bo nasze boiska to nie są nieużytki. Nie można przelewać z jednego lokalu na drugi. Tak jakby u sąsiada zalało piwnicę i straż doszłaby do wniosku “okej, wypompujemy wodę na pana działkę”. Tak nie wolno robić, ale oni podjęli tę decyzję – stwierdził Stanisław Gajlewicz.

Prezes dodał również, że nie zakłada, by takie działanie było umyślne i powiedział, że szanuje pracę strażaków, aczkolwiek w tej sytuacji wykazali się brakiem rozsądku.

Szanuję pracę OSP, oni wykonują naprawdę dobrą robotę, ciężko pracują i pomagają nam. Myślę, że tutaj zadecydował brak rozsądku, bezmyślność. Rozumiem, że chłopaki przyjechali i chcieli pomóc, ale zaszkodzili nam. A jako prezes wściekłem się, ponieważ dużo trzeba włożyć, żeby to wszystko utrzymać – wyznał w rozmowie z nami prezes Okęcia Warszawa.

Zapytaliśmy o zdanie na temat tej sytuacji prezesa OSP Wesoła, Andrzeja Kleczkowskiego. Ten stwierdził jednak, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem, a jeśli klub doszukuje się w tej sytuacji złamania zasad, jest otwarty na drogę sądową.

Gigantyczne straty
Murawa z pewnością będzie w potrzasku. Dodatkowo prezes wspomniał, że boisko oraz budynek klubowy w ostatnim czasie przeszły renowacje. Straty będą zatem ogromne, a czwartoligowy zespół na pewno nie dysponuje budżetem na poziomie Wieczystej Kraków.
le dokładnie wyniosą straty? W tej chwili klub czeka na decyzję rzeczoznawców.

Biorąc pod uwagę liczbę zalań wczoraj, będziemy musieli trochę poczekać na fachowca. Dla mnie największym znakiem zapytania jest stan murawy – stwierdził prezes Okęcia.

Ocena stanu placu gry w tej chwili może okazać się trudno, gdyż woda wsiąka w boisko. Można było to zaobserwować nad ranem.
Woda z bocznego boiska trochę dzisiaj wsiąkła, będziemy doglądać, co się dalej będzie działo i wezwiemy rzeczoznawcę – przyznał Stanisław Gajlewicz.

180 zawodników nie będzie miało gdzie trenować
Okęcie w ubiegłym sezonie osiągnęło sukces, jakim był awans do IV ligi. Ze względu na zalane boiska, piłkarze pierwszego zespołu, jak i drużyn młodzieżowych nie będą mogli trenować, dlatego klub będzie musiał rozejrzeć się za boiskiem zastępczym. Prezes poinformował, że Okęcie już podjęło plan działania.
Jeżeli murawa zostanie zanieczyszczona to my nie mamy gdzie grać, a 1 sierpnia rozpoczynamy sezon. Awansowaliśmy do IV ligi, a nasz zespół nie ma gdzie trenować. Mówiąc o całej szkółce – 180 zawodników w tej chwili nie będzie miało gdzie trenować – zakończył prezes Okęcia
A co wy sądzicie o tej całej sytuacji?

Tymczasem zapraszamy was do rejestracji w Betfan


09986a2fb5.jpg

 
pilka_radom 4,1K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Dołączył
06/2011
Posty
280
Miasto
Etiopia
Nie widzę odpowiedniego działu, dla regionalnego Pucharu Polski, więc wrzucam tutaj.

Dziś rozegrane zostaną pierwsze mecze zaległego Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego
Na ten moment z ofertą jedynie Betfan

1593237097226.png

Co najistotniejsze?
Kluby nie mogą zgłaszać nowych zawodników, w tych meczach zagrają bez graczy, którzy już odeszli/lub dołączyli w czerwcu

Pilica Białobrzegi - Ursus Warszawa ➕ 0-1
TYP: 2 lub x2
Kurs: 2.10 lub 1.43


Kursy może i adekwatne, gdyby gospodarze mogli skorzystać z nowych zawodników (Niedziela ze Stomilu Olsztyn, Gliński z Mszczonowianki czy Walasek z Oskara Przysucha). Dodatkowo z drużyny ubyli Filip Kacperkiewicz i Rafał Białecki.

- Szczerze mówiąc wolałbym zagrać mecz towarzyski, w którym mógłbym testować nowych graczy. Trudno, jest inaczej i powalczymy w pucharze - mówi Tomasz Grzywna szkoleniowiec Pilicy.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Oskar Przysucha ➕ 0-1
TYP: 2
Kurs: 1.65

Oskar Przysucha zagra z przedstawicielem ciechanowsko - ostrołęckiej okręgówki, Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Różnicę między zespołami grającymi na różnym szczeblu zaprezentowała w piątek radomska Broń rozbijając szósty zespół płockiej okręgówki (Deltę Słupno) 7-1. W tym spotkaniu różnica klas powinna być podobna. Ostrovia, to również szósty zespół swojej ligi. Ostrowianie formą nie błyszczeli już w końcówce skróconego sezonu:

1593236788062.png
Oskar pojedzie w okrojonym składzie, ale przewidywana podstawowa "11" wygląda solidnie:
Wieczorek - Szczodry, Kornacki, Włodarczyk, Bojek - Nowosielski, Kozakiewicz, Pełka, Sapieja, Kubryn - Janiszewski

Drukarz Warszawa - Błonianka Błonie ➕ 1-3
TYP: 2
Kurs: 1.80

Baraż o awans do 3. Ligi. Mecz na neutralnym boisku, w Ząbkach. Drukarz osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników, o czym na klubowym fb mówi trener warszawskiej ekipy, Tomasz Sokołowski. Kurs w Forbet już poleciał do 1.65
1593237370311.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +164
zonu 191

zonu

Użytkownik
Dołączył
02/2013
Posty
254
Wiek
26
Miasto
Jarosław
A co wy sądzicie o tej całej sytuacji?
Warto przeczytać:

oraz przytoczę jeden z komentarzy na fb

"Jak wynika z artykułu strażacy wypompowali wodę z dwóch piwnic o kubaturze 60m3 każda co daje nam 120000l wody, stadion zajmuje powierzchnię około 7500 m2 plus budynki i został on zalany na około 40 cm co daje nam 3000000l wody, a więc woda którą straż
acy wypompowali daje 4% wody która został zalany stadion. Jeśli strażacy chcieliby "zalać" Cały stadion jak zostalo to przedstawione zajęło by to im około 42 godziny zakładając że wypompowali 1200l/min..."

Dla mnie jako kibica piłki nożnej, ale również zawodowego strażaka - priorytetem byłoby ratowanie pierw budynku mieszkalnego .
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
pilka_radom 4,1K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Dołączył
06/2011
Posty
280
Miasto
Etiopia
Mecz towarzyski

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków ➕ 1-3
typ: Wieczysta Kraków
kurs: 1.95


Na ławce trenerskiej Przemysław Cecherz z doświadczeniem na szczeblu centralnym, a w składzie zawodnicy z przeszłością w Ekstraklasie czy 1 lidze. W Krakowie bez wątpienia rośnie nowa siła. Drużyna nazywa się Wieczysta i ma hojnego sponsora, Wojciecha Kwietnia, którego ambicje sięgają tak wysoko, jak stacjonującej nieopodal Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Dyrektorem sportowym klubu jest Andrzej Iwan.

Sami, zobaczcie, kim obecnie w lidze okręgowej dysponuje Wieczysta:
bramkarz Michał Miśkiewicz (ostatnio Korona)
Marcin Makuch (ostatnio Hutnik Kraków)
Adrian Frańczak (GKS Katowice)
Krzysztof Kalemba (Garbarnia Kraków)
Bartosz Iwan
Piotr Madejski
Maciej Bębenek (Wiślanie)


Co do dzisiejszego sparingu. Przed Unią Tarnów baraż o III ligę z rezerwami Cracovii, dzisiejszy mecz towarzyski ma zostać potraktowany "ulgowo"=tak, aby obyło się bez kontuzji.

W Forbet już kurs 1.55. Polecam do jakiegoś AKO. U mnie idzie w takiej kombinacji:
1593517884735.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +99
pilka_radom 4,1K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Dołączył
06/2011
Posty
280
Miasto
Etiopia

Regionalny Puchar Polski
OSKAR PRZYSUCHA - MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI
TYP: OSKAR :mad: 1-1
KURS: 2.30


Mazovia dziś osłabiona brakiem 3 zawodników pauzujących za nadmiar żółtych kartek. Ponadto klub opuścili Matak i Kowalczyk. Dodatkowo mają w nogach maraton związany z Final 4 w czwartej lidze. Na lewej obronie ma dziś wystąpić debiutant.
1593853478619.png

Start spotkania o 12:00
 
Ostatnia edycja:
ibis 18,3K

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
06/2010
Posty
4740
Miasto
Polska
@pilka_radom jakieś propozycje na jutrzejszy mecz KTS Weszło w barażu do ligo okręgowej?. Podobno ich rywal bierze zawodników z wyższych lig żeby awansować.
Jakiś buk ma w ogóle propozycję na taki mecz?
 
pilka_radom 4,1K

pilka_radom

Znawca - Nizsze ligi polskie
Dołączył
06/2011
Posty
280
Miasto
Etiopia
@pilka_radom jakieś propozycje na jutrzejszy mecz KTS Weszło w barażu do ligo okręgowej?. Podobno ich rywal bierze zawodników z wyższych lig żeby awansować.
Jakiś buk ma w ogóle propozycję na taki mecz?
Tak, widzę jest oferta w Forbet.

Poniżej opis całej "sytuacji".

1594417349710.png

Oświadczenie w sprawie wpisu Krzysztofa Stanowskiego wydał prezes klubu z Baniochy, Maciej Dybowski:

"Aby wyjaśnić tę sprawę zacznę od poniedziałkowego spotkania, które odbyło się w siedzibie MZPN na którym zapadła decyzja o możliwości zgłaszania zawodnikow jeszcze przed barażami. Warunkiem było podpisanie oświadczenia przez zawodnika i klub mówiące o jego pozosaniu w klubie przez minimum pół sezonu. Jako prezes Orła Baniocha we wtorek i środę zgłosiliśmy kolejno zawodników : Cezary Michalak - transfer definitywny z Piaseczna, trenuje z nami od stycznia 2020, Patryk Koscianek - transfer definitywny z KS Piaseczno, trenuje z nami od stycznia 2020, Kuba Imiolek - transfer definitywny z Milanu Milanówek, trenuje z nami od lutego 2020 , Maks Niciporuk - transfer definitywny Ks Piaseczno - trenuje z nami od kwietnia 2020 roku, Piotrek Bogacki -transfer definitywny z Ks Piaseczno, trenuje z nami od czerwca 2020 roku. Panu Stanowskiemu chodziło najbardziej o Tomasza Dolinskiego który rzeczywiście został potwierdzony na ostatniej prostej, ale już wyjaśniam dlaczego. Siódmego lipca Tomek dostał informacje od trenera pierwszego zespołu MKS Piaseczno, że nie wiąże z nim wizji dalszej współpracy, a następnego dnia udało mi się pozyskać tego zawodnika i podpisać z nim deklaracje gry amatora. Wszyscy zawodnicy będą u nas grać przez cały najbliższy sezon niezależnie od wyników meczów barażowych. W systemie związku są jeszcze dwaj zawodnicy młodzieżowi, których nie zgłaszamy na baraże, ale mają być uzupełnieniem naszej kadry jeżeli uda się awansować do ligi okręgowej. Proszę zapytać Pana Stanowskiego o zgłoszenie do baraży byłego zawodnika Ekstraklasy (Śląska Wrocław, Ruchu Chorzów czy ŁKSu) oraz kadry Polski Łukasza Madeja. Może po tym wpisie zrozumiecie Państwo kto kłamał i wystawiał nam bardzo złą opinie. Miałem do jutrzejszego meczu nie wypowiadać się w tym temacie, ale emocje wzięły góre.
Z wyrazami szacunku
Maciej Dybowski"
 
Otrzymane punkty reputacji: +181