>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL Stanley Cup playoffs 2021

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Przed Nami faza pucharowa. Zapraszam do dyskusji! Ewentualne typy długoterminowe rozliczamy za pomocą opcji cytowania.

1621001668381.png
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Vegas Golden Knights - Minnesota Wild
Typ: dokładny wynik serii 4:3 dla Vegas Golden Knights
Kurs: 5,00
Bukmacher: Fortuna

Już niebawem startują playoffy, niektóre pary są bardzo ciekawe. Jedną z tych ciekawych rywalizacji jest seria pomiędzy Vegas Golden Knights a Minnesotą Wild. Faworytem słusznie są hokeiści Vegas Golden Knights, ale uważam, że to może być naprawdę długa batalia i spodziewam się tutaj nawet siedmiu spotkań.

Dotarcie Minnesoty Wild do fazy playoff można uznać za niespodziankę, gdyż przed sezonem ich notowania były niskie. Z tego co pamiętam, to przed sezonem bukmacherzy widzieli ich mniej więcej piątych od końca biorąc pod uwagę wszystkie drużyny w lidze. Wszystko jednak szybko się zmieniło, gdyż Wild dobrze rozpoczęli sezon, znaleźli się na miejscach dających fazę playoff i ich awans przez cały sezon był niezagrożony. Udało im się zająć trzecie miejsce w bardzo mocnej dywizji ustępując miejsca tylko dwóm głównym faworytom do zdobycia Pucharu Stanley'a, czyli Colorado Avalanche i Vegas Golden Knights. Nad czwartymi St. Louis Blues mają aż 12 punktów przewagi, a nad piątą Arizoną Coyotes aż 21 punktów. To pokazuje z jaką łatwością Wild dostali się do playoffs.

Ogromny wpływ na tak dobry wynik Minnesoty miał Kirill Kaprizov. W swoim pierwszym sezonie zdobył on aż 51 punktów na 55 rozegranych spotkań strzelając 27 bramek i notując 24 asysty. Dużym atutem Minnesoty Wild jest brak kontuzji, wszyscy ważni gracze są dostępni i to pozwoli im na nawiązanie walki z Vegas.

Vegas Golden Knights do samego końca walczyli z Colorado Avalanche o wygranie dywizji, a zarazem o najlepszy bilans w całej lidze. Tą walkę przegrali, gdyż przy tej samej liczbie punktów to Colorado Avalanche zajęli pierwsze miejsce ze względu na większą liczbę zwycięstw w regulaminowym czasie gry. To może być dla Vegas bolesne, gdyż mieli wszystko w swoich rękach, wystarczyło zdobyć choć jeden punkt w bezpośrednim starciu z Colorado Avalanche, które miało miejsce kilka dni temu. Co więcej Vegas prowadziło w tamtym spotkaniu 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:2. Nastroje u Golden Knights są zatem nie są najlepsze.

Vegas Golden Knights nie mają aż tak dobrej sytuacji kadrowej jak Minnesota Wild. U nich jest kilka istotnych problemów z kontuzjami. Najważniejszym z nich jest Max Pacioretty, który jest jedną z największych gwiazd Golden Knights. W sezonie regularnym zdobył on 51 punktów w 48 meczach. Tego gracza możemy nie zobaczyć w pierwszych meczach serii, trudno powiedzieć co będzie dalej.
Oprócz Maxa Pacioretty kontuzjowany jest też Tomas Nosek i też nie jest jasne kiedy wróci do gry. Niepewny jest też występ Alexa Tucha w pierwszym spotkaniu.

Ciekawie wyglądała rywalizacja Vegas z Minnesotą w sezonie regularnym. Zespoły te grały ze sobą osiem spotkań i w pięciu z nich to Minnesota była górą. Wiele z tych spotkań było bardzo zaciętych, gdyż w trzech z nich potrzebna była dogrywka/karne, a inne trzy mecze zakończyły się zwycięstwem którejś z drużyn tylko jedną bramką. To wszystko daje nadzieje na to, że zobaczymy tutaj bardzo ciekawą serię i czuję, że dopiero siódmy mecz rozstrzygnie o losach awansu. Ewentualny siódmy mecz będzie rozegrany w Vegas, więc faworytem będą w nim gracze Vegas Golden Knights. Najbardziej prawdopodobnym wynikiem serii jest dla mnie wynik 4:3 dla Vegas Golden Knights.
 
Otrzymane punkty reputacji: +385
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL
Godzina: 1:35
Spotkanie: Florida Panthers - Tampa Bay Lightning
Typ: Alexander Wennberg strzeli gola (razem z dogrywką)
Kurs: 5,00 overowy mecz, 4 gole Florydy, ale nic z tego
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Ta seria zapowiada się dość ciekawie. Faworytem bukmacherów jest Tampa Bay Lightning, jednak Florida Panthers w tym sezonie jest bardzo mocna. Obie drużyny grały ze sobą dwa razy pod koniec sezonu regularnego i Pantery oba te mecze wysoko wygrały, bo 5:1 i 4:0. W obydwu tych meczach błyszczał Alexander Wennberg, gdyż w jednym z nich zdobył aż trzy bramki, a w drugim jedną. Gracz ten jest w dobrej formie, udało mu się strzelić gola w czterech z ostatnich dziesięciu spotkań. Wiadomo, że playoffy to jest co innego niż mecz sezonu regularnego, ale Wennberg jest w takiej formie, że nie zdziwię się jak znowu uda mu się trafić w meczu z Tampą.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL
Godzina: 4:05
Spotkanie: Vegas Golden Knights - Minnesota Wild
Typ: William Karlsson strzeli gola (razem z dogrywką)
Kurs: 4,00
Bukmacher: Fortuna

Inny typ: Vegas Golden Knights (ML) @1,60 STS

Analiza:

Będzie tu drugie spotkanie w serii pomiędzy Vegas Golden Knights a Minnesota Wild. Pierwszy mecz należał zdecydowanie do bramkarzy i to bramkarze obu drużyn byli prawdziwymi bohaterami. W meczu działo się dużo, było sporo strzałów na bramkę, wiele dogodnych okazji z obu stron, a wynik tamtego spotkania w czasie regulaminowym to... 0:0, a w dogrywce Minnesota zdobyła zwycięską bramkę.
Trudno się spodziewać, by bramkarze znowu mieli tak dobry dzień i według mnie teraz trochę bramek zobaczymy.
William Karlsson był bardzo aktywny w pierwszym spotkaniu. Oddał on trzy celne strzały na bramkę Minnesoty i był bliski strzelenia bramki, bo kilka okazji miał naprawdę dobrych. W tym meczu pewnie znowu będzie mieć kilka świetnych okazji na bramkę i uważam, że teraz może mieć więcej szczęścia niż w pierwszym spotkaniu.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej NHL
Godzina: 0:30
Spotkanie: Tampa Bay - Florida Panthers
Typ: Florida handi +1.5 gola
Kurs: 1,45
Bukmacher: STS
Na dzisiejsza noc zaproponuje niski Kurs ale w mojej ocenie dość prawdopodobne zdarzenie że goście nie przegraja więcej niż 1 golem. Florida prezentowała się świetnie przez cały sezon przez co zajęli 2 miejsce w Dywizji Centralnej tuż przed dzisiejszym rywalem. Jeśli wzięli byśmy pod uwagę tylko mecze wyjazdowe to sezon zasadniczy zakończyli by na 1 pozycji. Florida 2 mecze u siebie przegrala przez co Tampa przed rewanżami u siebie jest w świetnej sytuacji ale jestem przekonany że goście ani myślą podejść do tego spotkania obojętnie, wręcz przeciwnie myślę że będzie to ciekawe widowisko w którym zawodnicy Floridy zrobią wszystko by nawiązać kontakt w tej rywalizacji. Nie wiem czy uda się im to zrobic ale nie sądzę żeby gospodarze wygrali to spotkanie z handicapem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +147
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Minnesota Wilds - Vegas Golden Knights
Typ: Obie strzelą przynajmniej 3 bramki
Kurs: 3,45 w Betsson
Wynik: 0:4

Typ trochę na przeczucie. Narazie nic nie stawiałem na PO, teraz chcę lekko spróbować. Narazie seria zgodnie z przewidywaniami dość wyrównana, choć Knights prowadzą 2:1 i gospodarze muszą wygrać, bo z 1:3 ciężko będzie wrócić. Może ten mecz pójść w dwie skrajne strony - albo coś w stylu pierwszego meczu serii, czyli 0:0 w RT albo będzie bardzo ofensywne. Myślę, że właśnie będą bramki. W poprzednim meczu Wilds prowadzili 2:0, a nawet 3:0, ale przez challenge trenera anulowali sędziowie trzecią bramkę przez spalonego. Potem goście z Vegas uruchomili swoją moc w ofensywie i skończyło się 2:5. Dziś muszą znów zaatakować dobrze funkcjonującą obronę Knights i liczę na podobny przebieg meczu, jak ostatnio z tą różnicą, że jednak we wszystkich tercjach będą strzelać obie drużyny.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
W poprzednim meczu Wilds prowadzili 2:0, a nawet 3:0, ale przez challenge trenera anulowali sędziowie trzecią bramkę przez spalonego. Potem goście z Vegas uruchomili swoją moc w ofensywie i skończyło się 2:5.
W sporcie czasami jedno zdarzenie, jedna decyzja sędziowska może naprawdę wiele zmienić i wygląda na to, że tak jest w przypadku tej pary. Od momentu tego nieuznanego gola na 3:0 wszystko się posypało u Minnesoty i Vegas mają obecnie serię dziewięciu strzelonych goli bez odpowiedzi Minnesoty(choć dzisiaj Wild też strzelili gola na 1:1 i im go nie uznali).
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
W sporcie czasami jedno zdarzenie, jedna decyzja sędziowska może naprawdę wiele zmienić i wygląda na to, że tak jest w przypadku tej pary. Od momentu tego nieuznanego gola na 3:0 wszystko się posypało u Minnesoty i Vegas mają obecnie serię dziewięciu strzelonych goli bez odpowiedzi Minnesoty(choć dzisiaj Wild też strzelili gola na 1:1 i im go nie uznali).
Coś w tym może być, dziś w momencie jak strzelili na 1:1 byłem optymistą, że może być wyrównany mecz i po te 3 bramki padną z dwóch stron, ale potem jednak znów się zacięło. Psychologia w sporcie, choć przez wielu lekceważona, jest jednak bardzo ważna. Nie przez przypadek podkreśla jej rolę choćby Iga Świątek 😉
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina : Hokej NHL
Godzina 23:00
Spotkanie : St. Louis - Colorado
Typ : remis lub St. Louis
Kurs : 2.20
Bukmacher : STS
Po 3 meczach w serii, Colororado wygrywa 3:0 po trzech gładkich zwycięstwach w których nie za dużo do powiedzenia miała ekipa St. Louis. W ostatnim spotkaniu padł wynik 1:5 ale mimo wyniku który nie odzwierciedla tego spotkania, gospodarze zagrali najlepszy mecz w tej serii ale Colorado pozamiatało 3 bramkami pod rząd w 2 tercji i było po meczu. Colorado jest w mega dobre formie dlatego kursy na gospodarzy bardzo przyjemne. Liczę na delikatne rozluźnienie w ekipie przyjezdnych i wykorzystanie tego faktu przez gospdoarzy. Być może stać ich nawet na honorowe zwycięstwo ale ja gram że doprowadza minimum do remisu. Pod koniec kwietnia Colorado przegralo 2 mecze z St. Louis na wyjeździe, liczę że dziś gospodarze również postawią twarde warunki.
 
Ostatnia edycja:
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Dyscyplina : Hokej NHL
Godzina 23:00
Spotkanie : St. Louis - Colorado
Typ : remis lub St. Louis
Kurs : 2.20
Bukmacher : STS
Ja bym szedł tu w drugą stronę i dodatkowo bramek, a raczej ich niewielkiej ilości. Myślę, że Colorado jednak skończy dziś tę serię. Patrząc na Vegas Golden Knights, którzy wielce prawdopodobnie skończą swoją serię pojutrze, nie będą chcieli na siłę przeciągać sprawy i mieć odpowiedni czas na odpoczynek przed kolejną rundą, gdzie najpewniej zmierzą się dwaj najwięksi na obecną chwilę faworyci do Pucharu Stanleya. Dlatego myślę, że wyjdą dziś skupieni i dobrze zorganizowani w tyłach, szybko postarają się wyjaśnić sprawę i potem na luzie będą chcieli dowieźć zwycięstwo w meczu i serii.

St. Louis Blues - Colorado Avalanche
Typ:
Colorado RT + under 5,5
Kurs: 3,32 w Superbet
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL
Godzina: 1:05
Spotkanie: Washington Capitals - Boston Bruins
Typ: Lars Eller strzeli gola (razem z dogrywką)
Kurs: 4,80 szkoda, bo miał szanse
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Stan rywalizacji to 3:1 dla Boston Bruins. Pierwszy mecz tej serii zakończył się zwycięstwem Washington Capitals w dogrywce, jednak następne trzy wygrali już Bruins. Co ciekawe trzy pierwsze mecze serii zakończyły się dopiero w dogrywce, czwarte spotkanie Boston wygrał zdecydowanie 4:1. Jest to więc mecz o być albo nie być dla Washington Capitals, bo jak przegrają, to w kiepskim stylu żegnają się z playoffami. Według mnie to się tak szybko nie skończy i to spotkanie wygrają gospodarze. Ja liczę tutaj na bramkę Larsa Ellera. W tej serii póki co nie błyszczy, bo bramki jeszcze nie zdobył i miał tylko jedną asystę. Coś mi mówi, że w tym meczu będzie bardziej widoczny, odda więcej strzałów na bramkę. W sezonie regularnym Lars Eller strzelił łącznie trzy bramki przeciwko Boston Bruins, co nie jest złym wynikiem.
 
Ostatnia edycja:
kintergarten 21,8K

kintergarten

Użytkownik
Carolina-Nashville
Carolina RT 1,85
Carolina -1,5 2,36

Wracamy na PNC Arena. Predators udało się wyrównać stan serii odrabiając 0-2 choć to Carolina powinna przynajmniej jeden mecz wygrać , ponieważ grali dobrze stwarzali szanse ale czegoś zabrakło na pewno skupienia i szczęścia ponieważ przegrali 2 dogrywki ale myślę, że to tylko rozzłościło Caroline. Teraz powrót do siebie gdzie dominują w każdym spotkaniu. Przy wsparciu kibiców liczę na rehabilitacje Hurricanes ponieważ prezentują w tej serii lepszy hokej niż Predators.
 
Ostatnia edycja:
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
New York Islanders - Pittsburgh Penguins
Typ: Penguins over 3,5
Kurs: 3,18 w Superbet
Wynik: 5:3

Play offy narazie nie idą do końca po myśli, ale tu spróbuję zagrać na przełamanie Pingwinów w ofensywie. Narazie Sorokin jest dosłownie ścianą nie do zburzenia. W przedwczorajszym meczu wpuścił jedynie 2 bramki, a Pingwiny oddały 50 strzałów. 3 mecze w PO i skuteczność obron kosmiczna - 95,08%. To jego zasługa, że Islanders prowadzą 3:2 i stają dziś przed szansą skończenia serii. Moim zdaniem jednak seria zostanie przedłużona i rozstrzygnięta pojutrze w Pittsburghu. Wiem, że to tylko 3 mecze, ale ta wykręcona średnia obron Sorokina jest niesamowita - w klasyfikacji rekordów obron w Play Offach bramkarzy najlepszy wynik to 93,3% (przy założeniu conajmniej 20 meczów). Myślę, że kiedyś musi się trafić gorszy mecz, jakiś błąd, a Pingwiny napewno będą atakować, bo w dogrywkach nie są najmocniejsi z Jarrym w bramce, więc lepiej próbować rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie. Tym bardziej, że na korzyść Rosjanina jest paradoksalnie mało meczów w NHL, gdyż nie wszyscy go jeszcze dobrze rozpracowali. To jednak z meczu na mecz się będzie zmieniać. Liczę na skuteczny (bo kilka dobrych już w serii zagrali) mecz gości i przynajmniej 4 bramki. Można grać też over 2,5 po kursie 1,97. Ja jednak spróbuję wyższej linii - jak się przełamywać, to po całości ;)
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mało się tu udzielam ale dziś gram dwa mecze

Bolts RT kurs 2,12
Myślę że Lightning mimo różnych kłopotów i zawirowań w składzie dziś skończą tą serie. Liczę że dwa pierwsze linki będą aktywne i wezmą ciężar wyniku na siebie

Vegas RT kurs 2,18
Rycerze nawet jak przegrywają mecz to są w nim stroną dominującą, myślę że dziś wezmą rewanż za porażkę u siebie i mimo mojej sympatii dla Wild zamkną dziś serie
Wsjo fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Vegas Golden Knights - Minnesota Wilds
Typ: Gol do pustej bramki
Kurs: 2,75 w Betsson

Po pierwszym zaciętym i wygranym 1:0 po dogrywce meczu, Minnesota poniosła 3 porażki z rzędu i wydawało się pewne, że Golden Knights zakończą szybko serię, która przecież zapowiadała się na zaciętą. Wilds ogarnęli się jednak i doprowadzili do siódmego meczu. Poza tym pierwszym meczem, wszystkie pozostałe już wynikowo zacięte nie były:

2. VGK - MW 3:1
3. MW - VGK 2:5
4. MW - VGK 0:4
5. VGK - MW 2:4
6. MW - VGK 3:0

Wyrównana więc to para, ale same mecze na styku nie były. Dziś myślę, że też będzie podobnie i któraś drużyna - pewnie jednak Golden Knights - będzie dojrzalsza i skuteczniejsza. A prowadzenie pod koniec meczu wymusi wycofanie bramkarza i teraz w zależności, jak duże będzie to prowadzenie - będą może 2 albo więcej minut na skontrowanie i strzelenie krążka do niestrzeżonej bramki. Myślę, że warto w tym kierunku iść w tym meczu. No i trzymam kciuki za Golden Knights, wtedy długoterminowy zakład 5xharoldx5 5xharoldx5 na ich zwycięstwo 4:3 w serii będzie wygrany 😉
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +346
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
  • Najlepsze analizy maja 2021 (2-3. miejsce)
  • #16
Vegas Golden Knights - Minnesota Wild
Typ: dokładny wynik serii 4:3 dla Vegas Golden Knights
Kurs: 5,00
Bukmacher: Fortuna

Już niebawem startują playoffy, niektóre pary są bardzo ciekawe. Jedną z tych ciekawych rywalizacji jest seria pomiędzy Vegas Golden Knights a Minnesotą Wild. Faworytem słusznie są hokeiści Vegas Golden Knights, ale uważam, że to może być naprawdę długa batalia i spodziewam się tutaj nawet siedmiu spotkań.

Dotarcie Minnesoty Wild do fazy playoff można uznać za niespodziankę, gdyż przed sezonem ich notowania były niskie. Z tego co pamiętam, to przed sezonem bukmacherzy widzieli ich mniej więcej piątych od końca biorąc pod uwagę wszystkie drużyny w lidze. Wszystko jednak szybko się zmieniło, gdyż Wild dobrze rozpoczęli sezon, znaleźli się na miejscach dających fazę playoff i ich awans przez cały sezon był niezagrożony. Udało im się zająć trzecie miejsce w bardzo mocnej dywizji ustępując miejsca tylko dwóm głównym faworytom do zdobycia Pucharu Stanley'a, czyli Colorado Avalanche i Vegas Golden Knights. Nad czwartymi St. Louis Blues mają aż 12 punktów przewagi, a nad piątą Arizoną Coyotes aż 21 punktów. To pokazuje z jaką łatwością Wild dostali się do playoffs.

Ogromny wpływ na tak dobry wynik Minnesoty miał Kirill Kaprizov. W swoim pierwszym sezonie zdobył on aż 51 punktów na 55 rozegranych spotkań strzelając 27 bramek i notując 24 asysty. Dużym atutem Minnesoty Wild jest brak kontuzji, wszyscy ważni gracze są dostępni i to pozwoli im na nawiązanie walki z Vegas.

Vegas Golden Knights do samego końca walczyli z Colorado Avalanche o wygranie dywizji, a zarazem o najlepszy bilans w całej lidze. Tą walkę przegrali, gdyż przy tej samej liczbie punktów to Colorado Avalanche zajęli pierwsze miejsce ze względu na większą liczbę zwycięstw w regulaminowym czasie gry. To może być dla Vegas bolesne, gdyż mieli wszystko w swoich rękach, wystarczyło zdobyć choć jeden punkt w bezpośrednim starciu z Colorado Avalanche, które miało miejsce kilka dni temu. Co więcej Vegas prowadziło w tamtym spotkaniu 1:0, ale ostatecznie przegrali 1:2. Nastroje u Golden Knights są zatem nie są najlepsze.

Vegas Golden Knights nie mają aż tak dobrej sytuacji kadrowej jak Minnesota Wild. U nich jest kilka istotnych problemów z kontuzjami. Najważniejszym z nich jest Max Pacioretty, który jest jedną z największych gwiazd Golden Knights. W sezonie regularnym zdobył on 51 punktów w 48 meczach. Tego gracza możemy nie zobaczyć w pierwszych meczach serii, trudno powiedzieć co będzie dalej.
Oprócz Maxa Pacioretty kontuzjowany jest też Tomas Nosek i też nie jest jasne kiedy wróci do gry. Niepewny jest też występ Alexa Tucha w pierwszym spotkaniu.

Ciekawie wyglądała rywalizacja Vegas z Minnesotą w sezonie regularnym. Zespoły te grały ze sobą osiem spotkań i w pięciu z nich to Minnesota była górą. Wiele z tych spotkań było bardzo zaciętych, gdyż w trzech z nich potrzebna była dogrywka/karne, a inne trzy mecze zakończyły się zwycięstwem którejś z drużyn tylko jedną bramką. To wszystko daje nadzieje na to, że zobaczymy tutaj bardzo ciekawą serię i czuję, że dopiero siódmy mecz rozstrzygnie o losach awansu. Ewentualny siódmy mecz będzie rozegrany w Vegas, więc faworytem będą w nim gracze Vegas Golden Knights. Najbardziej prawdopodobnym wynikiem serii jest dla mnie wynik 4:3 dla Vegas Golden Knights.
 
Otrzymane punkty reputacji: +563
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Boston Bruins - New York Islanders
Typ: under 4,5 (regulaminowy czas)
Kurs: 2,15 w Betsson
Wynik: 5:2

Pierwsze spotkanie drugiej rundy play offów. Dość niespodziewane rozstrzygnięcia w dywizji wschodniej - przynajmniej z punktu widzenia tabeli rundy zasadniczej, bo trzecie Bruins pokonało drugich Capitals, a pierwsze Pingwiny z Pittsburgha uległy Wyspiarzom, którzy zajęli ostatnie premiowane awansem miejsce.

W rundzie play-off bardzo ważne jest grać dobrze w tyłach i opierać się na pewnym bramkarzu. Tego właśnie brakowało choćby Pingwinom, gdzie przy kontuzji DeSmitha bronił tylko Jarry i sprezentował w dużej części awans rywalom. Dziś w obu drużynach pewne punkty w bramkach - Rask i Sorokin. Pierwszy mecz myślę, że będzie w dużej mierze spokojnym badaniem się i próbą sił. Bruins będą chcieli zacząć od zwycięstwa, szczególnie, że grają na swojej tafli, a z kolei Wyspiarze wiedzą, że nie wygrają tej serii jedynie domowymi zwycięstwami, bo ewentualny siódmy mecz w Bostonie. Nie ma jednak dla nich sensu się otwierać, muszą ten mecz dobrze rozegrać od strony taktycznej. Widzi mi się tu trochę szachów i mało bramek.
 
Ostatnia edycja:
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens
Typ: Montreal Canadiens ML
Kurs: 2,75 w Betsson
Wynik: 1:3

Siódmy, decydujący mecz serii. Mecz ten wyłoni ostatnią drużynę, która awansuje do IIr. Pucharu Stanleya oraz rywala dla Winnipeg Jets. Leafs byli faworytami tej serii i szło im całkiem nieźle, prowadzili 3:1 i ostatnie dwa spotkania to straszny wylew z ich strony. W piątym meczu serii przegrywali u siebie 0:3 i dzięki pogoni szczególnie w trzeciej tercji byli w stanie dogonić rywala i wymusić dogrywkę. Wysiłek całego zespołu został zaprzepaszczony już w pierwszej minucie dogrywki, kiedy stracili krążek i Canadiens ruszyli dwójką bez obrony Leafs na bramkę i strzelili bez problemu decydującą bramkę. W szóstym meczu sytuacja się powtórzyła - przegrywali 0:2, dogonili na 2:2, a w dogrywce ponownie dali się pokonać, tym razem wytrzymując jednak te 15 minut gry. Nad Toronto jest jakaś klątwa. Zawsze wymieniani są w gronie większych bądź mniejszych, ale faworytów, a tu ostatnie 10 lat to albo brak kwalifikacji do fazy Play-off albo odpadnięcie w jej pierwszej rundzie, najczęściej wynikiem 3:4. Siódme mecze nie są więc ich mocną stroną. Myślę, że i dziś mogą mieć problemy z pokonaniem Canadiens. Miałem grać początkowo podwójną szansę X2, ale po przemyśleniu sprawy i tego, jak wyglądały ostatnie dogrywki zaryzykuję typ, że Montreal Canadiens wygra tę serię i będzie dalej w grze o Puchar Stanleya.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +560
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie - NHL
Godzina: 1:35
Spotkanie: Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning
Typ: remis
Kurs: 4,05
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Będzie to drugi mecz tej serii. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tampy 2:1. Ta rywalizacja powinna właśnie tak wyglądać, czyli będzie stosunkowo niewiele bramek i sporo zaciętych spotkań. Nie powinno zabraknąć remisów. Obie ekipy są mocne w defensywie, mają świetnych bramkarzy. Od jakiegoś czasu Carolina Hurricanes jak na siebie tracą dość dużo bramek na wyjazdach, jednak u siebie bronią się bardzo solidnie i rzadko kiedy w domowych meczach tracą więcej niż dwie bramki. W pierwszej rundzie Hurricanes grali z Nashville Predators i tam doszło do ciekawej sytuacji, gdyż cztery mecze z rzędu zakończyły się remisem. Remis był w meczach numer 3,4,5,6. Moim zdaniem jest szansa, że tutaj też zobaczymy remis i dogrywkę.
 
Ostatnia edycja:
pawel1980 35,8K

pawel1980

Użytkownik
Colorado hc-1 ⛔


5xharoldx5 5xharoldx5 -Bardzo dobry pomysl z Makarem, nie pomyslalem o tym a warto probowac chociaz Fleuremu tak latwo nie nastrzelaja, przed ostatnim meczem jak tylko zobaczylem Lehnera w bramce zalowalem, ze nie pogralem z hc, gdzie to bramkarza bez rytmu meczowego wystawic na taka maszyne

wczoraj tez dobrze kombinowales z tym remisem,ale widac ,ze Tampa poza Vasilevskim ma swietnie Caroline rozpracowana skoro w drugim meczu maja problem zeby im strzelic cokolwiek
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom