>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Narciarstwo Alpejskie sezon 2022/2023

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Gigant Soelden

Mikaela Shiffrin 1-3 @1.90 Unibet


Inauguracja PŚ w narciarstwie alpejskich Pań. Dużo niewiadomych przed startem sezonu, ale pewna Pani przyzwyczaiła nas od wielu lat, że na nią zawsze można liczyć, dominuje, bije kolejne rekordy w swojej jakże już bogatej karierze. Myślę, że ten sezon to może być kolejna dominacja tej zawodniczki, która potrafi jeździć zarówno konkurencję techniczne, jak i szybkościowe. Na początek jak to już w zwyczaju od dawien dawna slalom gigant na lodowcu w Soelden. Dobre wspomnienia ma Amerykanka z tym miejscem. Rok temu okazała się najlepsza, wyprzedając minimalnie Lare Gut, a nad 3 zawodniczką miała już ponad 1 sek przewagi. W poprzednich latach wielokrotnie stała tutaj na podium, chyba tylko raz nie będąc zawodniczką z topu wypadała poza czołową trójkę. Liczę i teraz na mocny start na inaugurację sezonu, jest to dziewczyna , której rzadko przytrafiają się poważne błędy na trasie i oby były to dwa bardzo dobre przejazdy, wtedy jestem spokojny o wynik.

Maryna Gąsienica - Daniel : 10 lub lepsza @3.00 Fortuna

Po bardzo dobrym poprzednim sezonie , zakończonym w czołowej 10 klasyfikacji generalnej slalomu giganta buki po raz kolejny nie są w stanie docenić naszej zawodniczki i wystawiają wysokie kursy. Może i Polka w Soelden nigdy nie błyszczała, często nie kończyła przejazdów z powodu swojej brawury na trasie, jeździ naprawdę agresywnie z dużą nutą ryzyka. Ta dziewczyna z roku na rok się rozwija, notuje co raz to lepszy wyniki w gigancie, jest w stanie zakręcić się blisko podium, a top 10 to już było na porządku dziennym. Maryna jeździ w 1 grupie zawodniczek, więc trasa nie jest jeszcze zbyt zniszczona, co pozwala na walkę z najlepszymi. Liczę w tym sezonie na Polkę, kto wie, może pierwsze podium w karierze - pożyjemy, zobaczymy.Jeśli tylko ukończy dwa przejazdy, to spokojnie może załapać się na czołową dziesiątkę, a kurs moim zdaniem zawyżony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +161
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
2 slalom Levy klasyfikacja h2h

S. Hector - Z. Ljutic 1 @1.65 STS (5-7)


Nie no, to jest ewidentna pomyłka buka. Po pierwsze dziewczyny dzieli różnica przynajmniej jednej klasy, po pierwsze dziś Szwedka na 7 miejscu, rywalka nie ukończyła drugiego przejazdu -może była niespodziewanie lepsza po 1 , ale slalom składa się z dwóch przejazdów i niedoświadczona Chorwatka popełniła błąd na trasie i wypadła.Po trzecie jutro Hector z 9 nr startowym, Ljutic z 30 nr, więc będzie już jechała po gorszej trasie, dziś się udało, ale jutro może być zupełnie na odwrót i zresztą ona nigdy nie zameldowała siew pierwszej 10. Trzeba brać pod uwagę , że mamy dwa przejazdy, więc jeden błąd może pozbawić zawodniczki dobrego wyniku, a nasz zakład leci do kosza, więc stawki nie za wysokie.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Gigant Killington

Mikaela Shiffrin 1-3 @1.70 Fortuna


Inauguracja PŚ w narciarstwie alpejskich Pań. Dużo niewiadomych przed startem sezonu, ale pewna Pani przyzwyczaiła nas od wielu lat, że na nią zawsze można liczyć, dominuje, bije kolejne rekordy w swojej jakże już bogatej karierze. Myślę, że ten sezon to może być kolejna dominacja tej zawodniczki, która potrafi jeździć zarówno konkurencję techniczne, jak i szybkościowe. Na początek jak to już w zwyczaju od dawien dawna slalom gigant na lodowcu w Soelden. Dobre wspomnienia ma Amerykanka z tym miejscem. Rok temu okazała się najlepsza, wyprzedając minimalnie Lare Gut, a nad 3 zawodniczką miała już ponad 1 sek przewagi. W poprzednich latach wielokrotnie stała tutaj na podium, chyba tylko raz nie będąc zawodniczką z topu wypadała poza czołową trójkę. Liczę i teraz na mocny start na inaugurację sezonu, jest to dziewczyna , której rzadko przytrafiają się poważne błędy na trasie i oby były to dwa bardzo dobre przejazdy, wtedy jestem spokojny o wynik.

Maryna Gąsienica - Daniel : 12 lub lepsza @2.50 Fortuna

Po bardzo dobrym poprzednim sezonie , zakończonym w czołowej 10 klasyfikacji generalnej slalomu giganta buki po raz kolejny nie są w stanie docenić naszej zawodniczki i wystawiają wysokie kursy. Może i Polka w Soelden nigdy nie błyszczała, często nie kończyła przejazdów z powodu swojej brawury na trasie, jeździ naprawdę agresywnie z dużą nutą ryzyka. Ta dziewczyna z roku na rok się rozwija, notuje co raz to lepszy wyniki w gigancie, jest w stanie zakręcić się blisko podium, a top 10 to już było na porządku dziennym. Maryna jeździ w 1 grupie zawodniczek, więc trasa nie jest jeszcze zbyt zniszczona, co pozwala na walkę z najlepszymi. Liczę w tym sezonie na Polkę, kto wie, może pierwsze podium w karierze - pożyjemy, zobaczymy.Jeśli tylko ukończy dwa przejazdy, to spokojnie może załapać się na czołową dziesiątkę, a kurs moim zdaniem zawyżony.
Nie będę pisał od nowa, tylko zrobiłem lekką edycję zdarzeń i kursów. Zdania nie zmieniam, Shiffrin jest w gazie, wygrała dwa slalomy w Levi i myślę, że na własnej ziemi podczas Giganta też będzie mocna , a jej największą rywalką może być Sara Hector.
Jeśli chodzi o Polskie narciarstwo alpejskie, to co raz większa kasa pakowana jest w osobę Maryny Gąsienicy - Daniel, i nie ma się co dziwić, bo w tamtym sezonie kręciła się już blisko podium. W sumie dobrze, że na lodowcu w Soelden zawody zostały odwołane, bo różnica wysokości była dosyć spora i niektóre zawodniczki ciężko znoszą taki klimat, ale w Killington już wracamy do normalnych wysokości, bo bodajże najwyższy szczyt tego kurortu to 1200 m npm. Maryna to zawodniczka z pierwszej grupy startowej w gigancie i liczę na dobry występ na tej trasie. Kursy bardzo atrakcyjne, więc próbujemy.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Gigant Killington h2h

R. Mowinckel - A. Robinson 1 @1.70 ForBet


Dokładam jeszcze do tego taki zakład. 3 numer startowy & 30 numer startowy. Bardzo duży handicap w kierunku doświadczonej Norweżki, która w tamtym sezonie zakończyła na 7 miejscu sezon w generalce w slalomie gigancie i stała na podium w paru zawodach. Tak jak mówiłem, Mowinckel pierwsza grupa startowa, Robinson dopiero z 30 numerem startowym, więc trasa będzie już bardzo zniszczona i ciężko będzie o dobry wynik. Nowo Zelandka, która miała być nową gwiazdą w gigancie, jakby stanęła w miejscu i tamten sezon zakończyła dopiero na 33 miejscu w gigancie. Jest to brawurowo jeżdżąca zawodniczka, dużo ryzykuje i dlatego często nie jest w stanie ukończyć dwóch przejazdów. Myślę, że dzisiaj przy takiej brawurze, z 30 nr startowym może zakończyć się podobnie, a jeśli pojedzie zachowawczo to trudno będzie wyprzedzić czołowe zawodniczki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +507
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom gigant Kranjska Gora

M. Gąsienica - Daniel 1-10 @2.00 Fortuna

Polka ma dobre wspomnienia z tą trasą. Rok temu ukończyła zawody na 6 miejscu, dwa sezony temu z odleglejszej listy startowej zdołała zaatakować i zajęła 10 oraz 11 miejsce. Ten sezon póki co w kratkę, bo dwa razy wypadała z trasy, oraz zajmowała 6 i 8 miejsce. Maryna jeździ bardzo agresywnie, zbyt brawurowo , dużo ryzykuje, bo walczy o jak najlepszy czas. Nadal jest na liście zawodniczek z pierwszej 15 Pucharu Świata, więc trasa nie powinna być jeszcze aż tak zniszczona, co może dawać szansę na walkę z najlepszymi. Kurs na top 10 bardzo przyjemny, i liczę , że i tym razem Maryna ukończy dwa przejazdy, wtedy jestem spokojny o wynik.
 
Ostatnia edycja:
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Super-G women's St. Anton
Moje pomysły na ten SG to dubel Gut-Puchner 1 + Movinckel-Bassino 2 total @3.25 (brutto)fortuna
Stawka z racji,że nie odbył się żaden trening(stąd 2 x SG zamiast Zjazdu i SG) niewielka.
Gut ostatnia zwyciężczyni na tej trasie(2021) dobra forma w tym sezonie.
Bassino tez super forma dotąd.Norweżka wydaje się pewnego poziomu nie przeskoczy
Bassino top [email protected]
 
Otrzymane punkty reputacji: +82
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Szczerze mówiąc to odradzam te typy, wyniki SG z tego sezonu:
Gut-DNF, 8
Puchner- 4, 7
Mowinckel- 3, 6
Bassino- 15, DNF.

Już z samych powyższych statystyk widać, że rywalki były lepsze w każdym ze startów w SG. Oczywiście nie jest to wyznacznikiem, że będzie tak wiecznie, ale jednak daje do myślenia.

Kolejna kwestią in minus dla Bassino jest fakt, że startuje dziś jako druga. Super-G jako konkurencja szybkościowa jest o tyle trudna, że nie ma treningu na danej trasie, zawodniczki mogą ją jedynie oglądać, nie sprawdzają jej w boju. Często pierwsze zawodniczki popełniają błędy, nie wiedzą jak należy podejść do danego skrętu, fragmentu trasy. Dopiero numery startowe 7+ mogą wyciągnąć pewne wnioski oglądając przejazdy wcześniejszych rywalek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +85
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Szczerze mówiąc to odradzam te typy, wyniki SG z tego sezonu:
Gut-DNF, 8
Puchner- 4, 7
Mowinckel- 3, 6
Bassino- 15, DNF.

Już z samych powyższych statystyk widać, że rywalki były lepsze w każdym ze startów w SG. Oczywiście nie jest to wyznacznikiem, że będzie tak wiecznie, ale jednak daje do myślenia.

Kolejna kwestią in minus dla Bassino jest fakt, że startuje dziś jako druga. Super-G jako konkurencja szybkościowa jest o tyle trudna, że nie ma treningu na danej trasie, zawodniczki mogą ją jedynie oglądać, nie sprawdzają jej w boju. Często pierwsze zawodniczki popełniają błędy, nie wiedzą jak należy podejść do danego skrętu, fragmentu trasy. Dopiero numery startowe 7+ mogą wyciągnąć pewne wnioski oglądając przejazdy wcześniejszych rywalek.
St.Anton specyficzna trasa.Mocno techniczna.Nie dla typowych zjeżdzaczek.
Tu upatruję szansę dka swoich prognoz.
pozdro
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Super-G women's St. Anton
Moje pomysły na ten SG to dubel Gut-Puchner 1 + Movinckel-Bassino 2 total @3.25 (brutto)fortuna
Stawka z racji,że nie odbył się żaden trening(stąd 2 x SG zamiast Zjazdu i SG) niewielka.
Gut ostatnia zwyciężczyni na tej trasie(2021) dobra forma w tym sezonie.
Bassino tez super forma dotąd.Norweżka wydaje się pewnego poziomu nie przeskoczy
Bassino top [email protected]
o wlos doslownie ,ale niestety
 
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Na szybko bez analizy bo chyba sie jebnęli w parze i dla mnie sporą fawortyką Curtoni

Curtoni.E - Miradoli.R - 1| 1.5 ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Dziś numerologia.:):cool:
Ostatnie dwa zjazdy w Cortina de A..*2021 i 2022 wygrywały startujące z numerem 7
Kto jutro startuje z tym numerem////?
Ano Sofia Goggia.
Goggia win zjazd @1.80\
 
Otrzymane punkty reputacji: +446
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Wszystko pięknie , ale po ostatnim weekendzie może odczuwać skutki upadku na trasie w st Anton. Niby wszystko jest ok , jeden trening nawet wygrała , ale ona jeździ tak ryzykownie , brawurowo, co często kończy się nieukończeniem przejazdu i groźnym upadkiem. Kurs nie jest wart ryzyka , jest Gut, jest Sutter czy nawet dobra w treningach Shifrrin - ja bym nie ryzykował.

Lepiej zaryzykować win Kilde , który ostatnio w zjazdach nie ma sobie równych , a kurs lepszy. GL
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Na podstawie dzisiejszych wyników,wychodzi mi takie coś


Jutro Goggia oczywiście z numerem 7,ale 1.65 na win,troszkę malutko
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Cortina d Ampezzo Super G kobiet

M. Shiffrin 1-3 @2.50 Fortuna - błąd na dole zaważył


Amerykanka jak do tej pory tylko jeden start w tej konkurencji i wygrana St. Moritz. We wczorajszym i dzisiejszym zjeździe 4 i 7 miejsce, zwłaszcza wczoraj po bardzo dobrej górnej i środkowej części, straciła za dużo na dole, co przekreśliło szansę na wygraną. Jutro atakuje pudło tej zawodniczki, jest w znakomitej formie, co potwierdziła w zjeździe, czyli konkurencji , którą wybiera sporadycznie. Myślę, że jest duża szansa na wygraną jak w 2019 roku tutaj w Cortinie, i można spróbować za grosze po fajnym kursie @7.00 samą wygraną. O dziwo faworytką jutro jest Goggia, co jest dla mnie lekkim zaskoczeniem, bo w tym sezonie w Super G nie błyszczy, a i w zjeździe wczoraj nie wygrała z jakąś dużą przewagą, a dziś wypadła - dlatego proponuje pograć win Shiffrin (@2.23) w parze z Goggią, i ponadto bez analiz:

Curtoni 1-6 @1.60
Mowinckel 1-10 @1.55
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
Shiffrin win @6. Goggia sie wycofała.Szanse dla Amerykanki rosną.
top3 @2.40
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom