>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Narciarstwo alpejskie 2012/2013

Status
Zamknięty.
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Sezon 2012/2013 Pucharu świata w narciarstwie alpejskim rozpocznie się 27 października 2012 tradycyjnie już w Solden.Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane między 13 a 17 marca we Szwajcarskim Lenzeriheiden Zostanie rozegranych 35 zawodów dla kobiet i 32 konkurencje dla mężczyzn, oraz dwa mieszane slalomy równoległe.
W sezonie tym zostaną rozegrane 42MŚ które odbędą się w Schaldming.
▶Kalendarz Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2012/2013

27-28 październikam, Solden (Austria) 2xGS M,K
10-11 listopada, Levi (Finlandia) 2xS M,K
21-25 listopada ,Lake Louis (Kanada) 3xZT ,1xZ,1xSG M
24-25 listopada ,Aspen (USA) 1xSL,1xGS L
27-02 listopada/grudnia Lake Louis (Kanada) 3xZT,2xZ,1xSG L
27-02 listopada/grudnia Beaver Creek (USA) 3XZT,1xZ,GS,SG M
07-09 grudnia St.Moritz (Szwajcaria) 1xGS,1xSG L
08-09 grudnia Val d Isere (Francja) 1xSL,1xGS M
12-15 grudnia Val d Isere (Francja) 3xZT,1xZ,SG L
12-15 grudnia Val Gardena (Włochy) 3xZT,1xZ,SG M
16-16 grudnia Courchevel (Francja) 1xGS L
16-16 grudnia Alta Badia (Włochy) 1xGS M
18-18 grudnia Madonna (Włochy) 1xSL M
19-20 grudnia Are (Szwecja) 1xSL,1xGS L
27-29 grudnia Bormio (Włochy) 2xZT,1xZ M
28-29 grudnia Semmering (Austria) 1xSL,1xGS L
01-01 stycznia Munich ( Niemcy) Slalom równoległy L,M
04-06 stycznia Zagrzeb (Chorwacja) 1xSL L,M
09-13 stycznia St.Anton (Austria) 3xZT,1xZ,SG L
12-13 stycznia Adelboden (Szwajcaria) 1x SL,1xGS M
15-15 stycznia Flachau (Austria) 1xSL L
16-20 stycznia Wengen (Szwajcaria) 3xZT,1xZ,1xSL,1xSC M
17-20 stycznia Cortina d Ampezzo (Włochy) 2xZT,1xZ,1xSG L
22-27 stycznia Kitzbuehel (Austria) 3xZT,1xSL,1xSG,1xSC M
26-27 stycznia Maribor (Słowenia) 1xSL,1xSG L
29-29 stycznia Moscow (Rosja) Slalom równoległy L,M
05-17 lutego Mistrzostwa Świata
20-24 lutego Meribel (Francja) 3xZT,1xZ,1xSC L
20-24 lutego Ga-Pa (Niemcy) 3xZT,1xZ,1xGS M
28-03 lutego/marca Garmisch (Niemcy) 2xZT,1xZ,1xSG L
28-03 lutego/marca Kvitfjell (Norwegia) 2xZT,1xZ,1xSG M
09-10 marca Ofterschwang (Niemcy) 1xSL,1xGS L
09-10 marca Kranjska Gora (Słowenia) 1xSL,1xGS M
11-17 Lenzerheide (Szwajcaria) 2xZT,1xZ,1xSL,1xGS,1xSG L,M
▶Legenda:
L-Panie
M-Panowie
ZT-Zjazd Treningowy
Z-Zjazd
SL-Slalom
GS-Gigant Slalom
SC-Super Kombinacja
SG-Super Gigant

▶Bukmacherzy wystawili ofertę na zakłady długoterminowe. U pań wielką faworytką jest Vonn gdzie bukmacherzy płacą tylko @1,25 za jej triumf w Pucharze Świata. U panów nie ma zdecydowanego faworyta i zapewne będzie to bardzo fajna rywalizacja.



Wszystkie zjazdy transmitowane będą na kanale Eurosport.


▶ Przydatne linki:


http://www.fis-ski.com/



ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Już w Sobotę wielki otwarcie sezonu w Solden ????
SLALOM GIGANT

PAN &amp; PANÓW
http://www.youtube.com/watch?v=HHKtU7CIXJo
Trasa
zaczynaja się na wysokości 3048 metrów i będzie trzeba pokonać 368 metrów.
Nachylenie ma średni gradient około 35%. Imponująca jeśli wziąć pod uwagę, że najlepsi sportowcy w 2 dni będzie zasuwa w dół ze średnią prędkością ok.. 60-70 km / h, prędkość maksymalna ok. 80 kilometrów na godzinę!

Wyniki z lat ubiegłych:
Panie

Panowie

Widzę że już fortuna wystawiła ofertę na zawody na początek mogą być oczywiście niespodzianki i nie warto odrazu napalać się że ci sami zawodnicy osiągną podobne rezultaty w warto skupić się na jakiś niespodziankach.
Propozycje na dzień dzisiejszy
Vonn-Maze typ 1 ( kurs 1,80) STS &lt;--chyba najpewniejszy. ⛔ DNS-1 miejsce
Maze-Barioz typ 2 ( kurs 2,37) fortuna ⛔ 1-10 miejsce
Worley-Maze typ 1 ( kurs 1,67) fortuna ⛔ DNS-1 miejsce
Maze mnie zaskoczyła i wygrała.
Jak niektórzy już wiedzą Maze słabo zaczyna sezon i rozkręca się z zawodów na zawody podobnie uważam że będzie tak samo w Austrii.
Fenninger-Poutiainen typ 1 ( kurs 1,55) STS ✅ 4-20 miejsce
Fenninger-Curtoni I. typ 1 ( kurs 1,38) fortuna ✅ 4-8 miejsce
Jedna z moich ulubionych zawodniczek z wielkim potencjałem powinna osiągnąć tutaj dobry wynik jak wiemy kadra Austrii jest bardzo mocna o konkurencje nie trudno zawodniczki będą musiały się wykazać bo młode zawodniczki zapewne będą chciały pokazać pazur.
Anna Fenninger


Wow... the slope on the glacier is in perfect shape for the race.. Yehhhhhi! @sölden #skiweltcup
Brignone-Gut typ 2 ( kurs 2,37) Fortuna ZWROT obie panie nie ukończyły.
Lara Gut dużo trenowała zaczęła przygotowania do sezonu już w kwietniu co najważniejsze zdrowie jej dopisuje, tak jak wspominałem wcześniej to początek sezonu i zobaczymy jak to się ułoży.
]Lara Gut

Skład Milki ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
moje propozycje to dubel z STS ,(tok myslenia podobny jak post wyzej)
Poutiainen-Hoefl Riesch 1+Rebensburg-Maze 1

1.5x 1.4 x 0.88
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Tessa Worley - Tina Maze 1 @ 1,80
Faworytką w tym pojedynku zdecydowanie wydaje mi się Francuzka. W mojej opinii lepiej jeździ slalomy i slalomy giganty tym wypadku. W trakcie sezonu mógłbym się zastanawiać nad typem, ale na początku Tina nigdy nie była dość mocna. Sądzę, że Francuzkę stać nawet na podium w jutrzejszych zawodach. Mam nadzieję, że wykorzysta pełnie swoich umiejętności i pokona Słowenkę ????

Massimiliano Blardone - Hannes Reichelt 1 @ 1,60
Mam zdecydowanie większe przekonanie do Włocha. Bardzo lubię tego narciarza i sądzę, ze bukmacherzy dobrze wystawili kursy faworyzujać właśnie Włocha. Austriacy zawsze zaczynają bez błysku, dopiero potem się rozpędzają. Hannes mnie nie przekonywuje w gigancie, więc warto postawić na Blardone ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
W Solden dziś zimno

Trasa można być twarda,lodowata co za tym idzie stawia to w najlepszej sytuacji zawodników z początkowymi numerami.
Kjetil Jansrud- Ivica Kostelic typ 1 ( kurs 1,75) bwin
Jansrud to świetny gigancista z pierwszej grupy,bardzo systematyczny ciągle kręci się w okolicach &quot;10&quot; za przeciwnika ma doświadczonego Ivice,który gasł w ostatnim sezonie i coś czuję że zgaśnie również w tym.Wystartują odpowiednio z numerem 9 i 18.
W takich warunkach świetnie odnajduje się Carlo Janka,jeden z moich ulubieńców na lodzie borykał się z problemami pleców który, napewno na pocżątku sezonu zbytnio mu nie będzie przeszkadzać i mam nadzieje że zaskoczy swoim wielkim talentem do lodowej jazdy.
Carlo Janka Top 3 ( kurs 9,0) bwin Oferta dla lubiących ryzyko myślę że za drobne jest tego wart.
Carlo Janka- Manfred Mölgg typ 1 ( kurs 1,80) bwin
Nie będę się przy tym typie zbytnio rozpisywał,jest to pocżątek sezonu więc zobaczymy tak jak wspomniałem wyżej trzymam kciuki za Carlo.
Warto też napisać że świetny start miały Szwajcarskie panie co za tym idzie ..ekipa jest dobrze przygotowana ????
Numery startowe odpowiednio 11 oraz 21.


GOOD LUCK !
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Kolejny &quot;odcinek&quot; Pucharu Świata tym razem w fińskim Levi.
GODZINA 10:00

Pierwsze zawody tak naprawdę nic nam nie powiedziały panie i panowie mają nowe sprzęty w których nie czują się za dobrze,tak więc z graniem grubszym bym jeszcze zaczekał aż karuzela się rozkręci.
Propozycje:
Schild M.-Velez Zuzulova V. typ 1 ( kurs 1,32) STS nie ukończyła-5 miejsce ⛔
Maze T.-Velez Zuzulova V. typ 1 ( kurs 1,75) STS 4 miejsce-5 miejsce ✅
Schild mistrzyni Slalomu jest główną faworytką tych zawodów w tamtym sezonie praktycznie zmiażdzyła swoje konkurentki.
Maze czuje się najlepiej w nowej specyfikacji sprzętu jako nie liczna w czołówce podobają jej się nowe zmiany i pokazało to podczas ostatniego giganta.
Zettel-Hansdotter typ 1 ( kurs 1.50) Fortuna obie nie ukończyły
Zettel rozpoczeła sezon od mocnego uderzenia zdobywając podium w Solden lecz ona zdecydowanie woli slalomy więc tutaj również powinna być wysoko w czołówce.

Ja aktualnie nie gram jeszcze w bukach internetowych,więc dla tych co grają przez neta proponowałbym poczekać na numery startowe wtedy będzie lepiej do mocniejszego obstawiania.
Propozycje po losowaniu numerów
Kirchgasser-Curtoni I. typ 1 ( kurs 1,47) nie ukończyła-19 miejsce ⛔
Miki wystartuje z 2 numerem natomiast Irena z 19 jest to bardzo duża różnica szczególnie w slalomie,moim zdaniem bardzo pewny typ.
M.Riesch Hoefl-Shiffrin typ 1 (kurs 1,50) 1 miejsce-3 miejsce ✅
Niemka bardzo pewna dosyć regularna jesli chodzi o kończenie zawodów wystartuje z numerem 3 za przeciwniczkę będzie miała szaloną Shiffrin,która stawia często wszystko na jedną karte a co za tym idzie nie kończy zawodów,wystartuje z 18 numerem gdzie trasa może być już zniszczona a ona gotowa do walki dla mnie może być to złe połączenie.
Poutiainen TOP 3 ( kurs 3) 2 miejsce ✅
Jedzie u siebie,zna idealnie stok może zaskoczyć.
Ogólnie jestem zadowolony,szkoda tych pań co nie ukończyły bo mogło by być zielono.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Slalom Panów w deszczowym Levi
Felix Neureuther Top 3 ( kurs 4) betclic ⛔ Podium było blisko
Niemiecka kadra zawodników i zawodniczek są na świetnym poziomie,widać tam dobrą prace trenerów,asystentów itd.Po wynikach zawodniczek Niemieckich widać że dobrze przepracowali sezon i chcą atakować,Felix to już zawodnik z doświadczeniem wielokrotnie zdobywał podium i osobiście dla mnie nie było by tu niespodzianki jak by zaatakował Levi,wystartuje z numerem 3,który mam nadzieje poniesie go wysoko.

Kostelic-Deville typ 2 ( kurs 2,20) betclic Ja dostałem zwrot,nie wiem czemu
To będzie test dla Ivicy,jak dla mnie to ta gwiazdka już gaśnie.
Deville to bardzo dobry zawodnik,który właśnie w Levi osiągnął duży skok w rankingu dzięki bodajże 4 miejscu w 2011 roku a startował z numerem 27,tym razem jest on w czołowej grupie slalomistów więc będzie walczył.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Szwed Andre Myhrer wygrał w niedzielę slalom w fińskiej miejscowości Levi, drugie zawody nowego sezonu alpejskiego Pucharu Świata. Najlepszy slalomista ostatniego sezonu wyprzedził Austriaka Marcela Hirschera, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Slalom pań w Aspen
Maze-Borssen typ 1 ( kurs 1.55) Fortuna ✅ 3-12 miejsca
Słowenka jest w bardzo dobrej formie jeździ bardzo pewnie i osiąga dobre rezultaty,wystartuje z numerem pierwszym i będzie miała przed sobą idealną trasę do atakowania.Jej rywalką w h2h będzie zawodniczka,która puka do czołowej grupy slalomistek,szwedka wystartuje z numerem 16 i zapewne straci dużo do Maze.
Poutiainen-Hosp typ 1 ( kurs 1.50) Fortuna ✅ 8-nie ukończyła
Finka bardzo dobrze przepracowała sezon przygotowawszy jest dużo szczuplejsza i zwinniejsza a to właśnie jest bardzo ważna cecha w slalomie w którym trzeba szybko wywijać tułowiem,wystartuje z numerem 4 za przeciwniczkę będzie miała Nicki Hosp,która musi wystartuje dopiero z 26 numerem i w sumie dziwie się że doszło to takiego &quot;pojedynku&quot; dla mnie Hosp to taki średniak z błyskiem.
S.Zahrobska-Eklund N. typ 1 ( kurs 1.65) Fortuna ✅ 14-27
Doświadczona Czeszka będzie podejmowała młodą jeszcze Szwedkę,dla mnie zdecydowanym faworytem jej nasza sąsiadka z południa,która jeździ ostatnio bardzo dobrze i pewnie wystartuje z numerem 24 natomiast jej rywalka pojedzie z 32 numerem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Slalom pań w Aspen
Shiffrin M.-Kirchgasser M. typ 1 ( kurs 1,55 ) - STS - Amerykanka od początku sezonu w bardzo dobrej formie, w Levi na podium, 3 miejsce, wczoraj , również w gigancie wysokie 9 miejsce. Austriaczka nie ukończyła pierwszego slalomu, co prawda startuje z 2 numerem, Mikaela z 13, ale reprezentantka gospodarzy jest w takiej dyspozycji, że moim zdaniem będzie lepsza od Michaeli.
Również gram typy Pawackiego na Poutiainen i Zahrobską
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
zjazd kobiet lake louis

L.Vonn win @1.45 ,ulubiona trasa Amerykanki✅ (nokaut krotko mowiąc)

dawid// może coś więcej hmm ;)

hm,jak widzisz nie było potrzeby nic wiecej dodawac,ale rozumiem Twoją troske, dodam cos więcej nast. razem,o ile oczywiscie nie będę znow grał Vonn,bo co tu można ..więcej? pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
zjazd kobiet lake louis
L.Vonn win @1.45 ,ulubiona trasa Amerykanki
Wiem o tym że Vonn za każdym razem miażdży swoje rywalki na tej trasie lecz tym razem sytuacja jest troszkę inna,zdobywczyni kryształowej kuli wylądowała kilkanaście dni temu w szpitalu na nieznany wirus,straciła dużo sił i było to idealnie widać w Aspen kiedy pojechała kiepski slalom gigant oraz odpuściła totalnie slalom.
Vonn wygrała tu pierwszy trening,w drugim była już 9, a w trzecim trening już odpuściła (podejrzewam że chodzi o oszczędzanie sił).
Na swoim twitterku pisze iż jest bardzo zadowolona że wróciła na swoje góry oraz na zdjęciach widać jej uśmiech ????
&quot;So happy to be back in Lake Louise!!! &quot;


Oczywiście jest to dla mnie główna kandydatka na zwyciężczynie i nie pisze nic takiego że nie wygra,przecież to własnie tutaj chciała się ścigać z chłopami! lecz po kursie 1.45 bym szczerze odpuścił.
Typki na zjazdy zapewne jutro ???? ZAPRASZAM DO ZAGLĄDANIA ORAZ DYSKUTOWANIA
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Zjazd pań w Lake Louis.

Pokusiłem się o zapytanie do naszego najlepszego alpejczyka Maćka Bydlińskiego jaki trening jest najbardziej traktowany serio_Oto odpowiedz

Zależy to od ilości treningów, pogody podczas treningów, bądź od trasy na której rozgrywa się oficjalny trening. Niemniej jednak każdy trening ma nieść za sobą jakieś doświadczenie, które ma zaprocentować już podczas zawodów. Najczęściej jeśli podczas drugiego dnia treningu jest dobra pogoda do ścigania to wtedy wszyscy próbują ostatnich ustawień, niektórzy podczas 3 treningu jeśli takowy jest przewidziany. Część zawodników już podczas 3 treningu woli odpocząć. Więc podsumowując na pewno najmniej mówi trening nr 1, a który trening traktowany jest najbardziej na serio zależy bezpośrednio od każdego zawodnika, a najczęściej jest to trening nr 2.
.
Nie ukrywam iż mocno liczę w tym zjeździe na Rolland oraz Gisin.

Gisin Top 10 ( kurs 1.50) Fortuna ✅
Maze Top 10 ( kurs 1.70) Fortuna ⛔ Przepraszam.
M.Riesch Hoefl-Merighetti typ 1 ( kurs 1,35) Fortuna ✅
AKO-3,44
Takiego tripla sobie puszcze ja osobiście.
Gisin widac że lubi ten stok,kręci się zawsze w czołówce i mam nadzieje że w &#39;10&#39; spokojnie będzie.
Maze wielka forma nie rozegrała jeszcze złych zawodów,w treningach bardzo solidna,myślę że po początkowych zawodach poważne myśli o kryształowej kuli.
Riesch również sie dobrze wbiła w sezon i powinna spokojnie odjechać doświadczonej wiekowo Merighetti.
Stok do trudnych nie należy,kijki pod pachę,pozycja zjazdowa kilka skoków i jesteśmy na mecie,upadków powinno być bardzo mało,rzekłbym że policze je na palcach jednej ręki.
Jeśli Vonn ma tu wygrać to zapewne zmiażdży rywalki,więc mogę polecić małą zabawę w obstawienie przewagi.
Móje typy 0,76 -1,00 sekund ( kurs 5,50) bwin lub 1,01-1,50 ( kurs 6,0) bwin wow.
naprawdę bardzo duża szansa!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Slalom Gigant panów &amp; SuperGigant pań
Defago-Zampa typ 1 ( kurs 1,31) anulowane.
Własnie czekałem na jakiś typ z Zampa,ostatnio w Solden trafił na dobre warunki pogodowe i miał duzy awans dziś już trasa dużo trudniejsza i szczerze mówiąć nie widzę go tutaj w &#39;30&#39; wystartuje dopiero z numerem 40 trasa będzie już w kiepskim stanie,w Solden nie tworzyły się dziury i tam można było pokusić się o niespodziankę dla porówniania Defago pojedzie z 15 numerem.
Raich-Eisath typ 1 ( kurs 1,36) Fortuna ⛔Raich popełnił błąd i mają przewagę blisko 20 miejsc po pierwszym przejedzie wszystko zepsuł w 2
Tutaj sytuacja podobno jak w typie powyżej Eisath wystartuje z dalekim numerem i nie wróże mu tutaj dobrego rezulatu,Raich jak wiemy to najlepsza czołówka.
Ligety-Svindal typ 1 ( kurs 1,25) Fortuna ✅ izzy
Ted jest w niesamowitej formie,w pierwszych zawodach zdeklasował rywali,dziś jedzie u siebie i to będzie zapewne jego show.
Ligety wygra ( kurs 2,0) Fortuna ✅
Vonn wygra ( 1,30) Fortuna ✅
Jej góra,zdeklasowała rywalki w zjeździe i raczej nie będzie na nią mocnych w supergigancie.
Mancuso-Ross typ 1 ( kurs 1,30) Fortuna ✅ 2-13
Julia lubi jeździć supergiganty,notowała tu dobre rezultaty w każdych zawodach,Ross to będzie pikuś dla niej.
Miałem jeszcze parę Merighetti-Gut ale odpuściłem w ostatniej chwili ten pojedynek.
TRASA W LAKE LOUIS MOIM ZDANIEM JEST NAJBEZPIECZNIEJSZA WIĘC NIE TRZEBA SIĘ MARTWIĆ O UPADKI.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
SuperKombinacja pań
Po startach w USA,wracam do Europy,przed nami połączenie dwóch różnych konkurencji czyli jeden przejazd slalomu + zjazd.

Zjazd najczęściej jest bardzo prosty i jakoś dużo wymagań nie potrzeba kijki pod pache i jechane,slalom również jest prosty lecz już trzeba posiadać troszke techniki.
Moim zdaniem wygra tu &quot;slalomistka&quot;
Główną moją faworytką jest Maze,która bardzo dobrze czuje się na nowych nartach notuje dobre czasy w slalomach ale jest również w czołówce w zjazdach,dużo osób myśli że wygra Vonn lecz moim zdaniem miała ona swoje 5 minut w Lake Louis i w Szwajcarii znów pojedzie troszke na gorszym poziomie.
Maze wygra-3,25 fortuna ✅
Maze Top 3-1,50 fortuna ✅
jedynymi rywalkami będą moim zdaniem Vonn i Riesch.
Zettel K.-Kirchgasser M. typ 1 ( kurs 1,60) milenium ✅ 3-9
Zettel bardzo dobrze jeździ technicznie,gdyby nie upadek w Solden zapewne by wygrała,moim zdaniem nadrobi dużo slalomem i nie powinna na prostej trasie zjazdu dużo stracić do Miki.
Lotte Smiseth Sejersted - Marie-Michele Gagnon typ 2 ( kurs 1,85) expekt 20-8 ✅
Lotte to taki jezdziec bez głowy w zjazdach,ostatnio nic nie prezentuje,natomiast Gagnon to czołowa grupa slalomistek i nie widze tu innej opcji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom