>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Narciarstwo Alpejskie 2009/2010

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Sezon zaczynamy w Soelden w Austrii.
Dziś wystartował PŚ kobiet w narciarstwie alpejskim. Jutro (w niedzielę) pierwsze zawody panów.

W Giant Slalomie dziś zwyciężyła u kobiet Tanja Poutiainen. Poza tym na podium uplasowały się również Katrin Zettel i Denise Karbon. Na 4 miejscu uplasowała się 3 w zeszłorocznej klasyfikacji Giant Slalomu Tina Maze. Generalnie w czołówce niemal żadnych zaskoczeń.

Jutro w tej samej konkurencji zaprezentują się panowie. Czy podobnie jak u kobiet pierwsze miejsce zajmie triumfator zeszłorocznej klasyfikacji w tejże konkurencji czyli Szwajcar Didier Cuche?? Czy może 2 w tej klasyfikacji Benjamin Reich?? Obaj powinni być bardzo wysoko podobnie jak Ligety i Svindal, ale czy będą w formie już od początku sezonu??

Odpowiedź na te i inne pytania jutro.
Zapraszam do dyskusji.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
To ja od razu podam swoje przemyślenia. Uważam, że póki co, są to pierwsze zawody w sezonie i ciężko coś powiedzieć bardziej konkretnego, ale postaram się zaryzykować.
Po pierwsze 2 następujące typy:
Slalom gigant (Sölden/AUT) (Kto będzie w TOP 3?)
Benjamin Raich (AUT) 2.15
Didier Cuche (SUI) 2.20
Oba moim zdaniem godne rozważenia. Kursy niemałe jak na TOP 3. Jest to koronna konkurencja obu tych panów i myślę, że od początku sezonu będą chcieli pokazać się od jak najlepszej strony więc spodziewam się po nich bardzo dobrych występów i takich samych rezultatów.
Inny typ, na który zwróciłem uwagę (jeszcze dodatkowo konsultowałem z nastym) to:
Slalom gigant (Sölden/AUT) (Head-to-Head J. Kucera/C. Gruber)
Christoph Gruber (AUT) 2.25
W zeszłym sezonie Gruber w klasyfikacji GS był 30, Kucera 50. Dość spora różnica. Kanadyjczyk był wyżej w klasyfikacji generalnej, ale GS to bardziej specjalność Grubera. No i przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jedno - Kanadyjczyk. Szczyt formy Kucera najprawdopodobniej przyszykuje na IO w Vancouver. Więc nie spodziewałbym się jego super formy na początku sezonu.
I tak jeszcze bez specjalnej analizy takie typy na szybko mi wpadły w oko:
Czy Massimiliano Blardone (ITA) będzie w Top 10? Tak 1.40
Head-to-Head A.L. Svindal/D. Cuche Cuche 1.89
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Dobra wpisze sie bo wreszcie zima :wink: Wyniki zawodow w Soelden za poprzedni sezon.
1 5 510993 ALBRECHT Daniel 2:15.78
2 7 510030 CUCHE Didier 2:15.92
3 4 534562 LIGETY Ted 2:17.03
4 3 50625 RAICH Benjamin 2:17.08
5 25 191750 FANARA Thomas 2:17.22
Trasa zapowiada sie na jutro dosc techniczna, wiec zawodnicy bardziej doswiadczeni moga powalczyc. Jesli chodzi o obstawianie. Osobiscie odradzam bo to pierwsze zawody, forma jest niewiadoma. Sezon olimpijski to czas kiedy w pucharze swiata moga walczyc stosunkowo slabsi, a ci najlepsi beda sie szykowac na Vancouver. Jesli chodzi o narciarstwo alpejskie to dosc bezpieczne jest tylko obstawianie konkurencji szybkosciowych. Po premierowych zmaganiach w Soelden w Pucharze Świata nastąpi trzytygodniowa przerwa. Kolejne zawody zaplanowano na 14 i 15 listopada w fińskim Levi, gdzie rozegrane zostaną slalomy kobiet i mężczyzn. Transmisja jutro od 9 30 w eurosporcie.
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
???? ale przy okazji warto napisac o Hermanie, zrodlo eurosport pl
Hermann Maier, jeden z najlepszych narciarzy alpejskich w historii, postanowił zakończyć sportową karierę. 36-letni Austriak zastrzegł jednak, że być może wystartuje jeszcze w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Vancouver.
- Długo się nad tym zastanawiałem, ale ostateczną decyzję podjąłem dość spontanicznie. Kończę z wyczynowym narciarstwem - oświadczył Maier podczas specjalnej konferencji prasowej w Wiedniu.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
To ja od razu podam swoje przemyślenia. Uważam, że póki co, są to pierwsze zawody w sezonie i ciężko coś powiedzieć bardziej konkretnego, ale postaram się zaryzykować.

Po pierwsze 2 następujące typy:

Slalom gigant (Sölden/AUT) (Kto będzie w TOP 3?)
Benjamin Raich (AUT) 2.15 ⛔
Didier Cuche (SUI) 2.20 ✅

Oba moim zdaniem godne rozważenia. Kursy niemałe jak na TOP 3. Jest to koronna konkurencja obu tych panów i myślę, że od początku sezonu będą chcieli pokazać się od jak najlepszej strony więc spodziewam się po nich bardzo dobrych występów i takich samych rezultatów.

Inny typ, na który zwróciłem uwagę (jeszcze dodatkowo konsultowałem z nastym) to:

Slalom gigant (Sölden/AUT) (Head-to-Head J. Kucera/C. Gruber)
Christoph Gruber (AUT) 2.25 ✅

W zeszłym sezonie Gruber w klasyfikacji GS był 30, Kucera 50. Dość spora różnica. Kanadyjczyk był wyżej w klasyfikacji generalnej, ale GS to bardziej specjalność Grubera. No i przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jedno - Kanadyjczyk. Szczyt formy Kucera najprawdopodobniej przyszykuje na IO w Vancouver. Więc nie spodziewałbym się jego super formy na początku sezonu.

I tak jeszcze bez specjalnej analizy takie typy na szybko mi wpadły w oko:

Czy Massimiliano Blardone (ITA) będzie w Top 10? Tak 1.40 ✅

Head-to-Head A.L. Svindal/D. Cuche Cuche 1.89 ✅
Cuche wygrał, Raich niestety poza podium, na 5 miejscu, ale trochę sam sobie jest winien, bo po bardzo dobrym 1 odcinku zwolnił na 2 i już tego nie odrobił. Co do innych typów to Blardone 4, Svindal nie ukończył, a Gruber 36 bodajże w 1 przejeździe, Kucera nie ukończył.

Generalnie wyniki wielce zaskakujące nie są, spodziewałem się ciut więcej po Raichu, ale przed nimi też sami znakomici slalomiści, Cuche, czyli zwycięzca zeszłorocznej klasyfikacji slalomu, Ligety 3 miejsce, Blardone 4 miejsce, a Janka 6.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Już w przyszły weekend zobaczymy kolejne zawody PŚ w narciarstwie alpejskim. W fińskim Levi, zobaczymy zarówno u kobiet jak i u mężczyzn slalom. W sobotę 14 jeździć będą kobiety, w niedzielę panowie. Póki co bwin wystawił kursy tylko na mężczyzn, nie wiem czy inny buk wystawiał, w bet365 i tobecie jeszcze nic nie ma.
Póki co będę więc pisał tylko o panach. Na początek przypomnienie wyników z zeszłego sezonu, to pierwsza 15:
1. GRANGE Jean-Baptiste--------51.72----52.77----1:44.49
2. MILLER Bode--------------------51.98----53.30----1:45.28
3. MATT Mario----------------------52.53----52.89----1:45.42
4. ZURBRIGGEN Silvan------------52.86----52.69----1:45.55
5. KOSTELIC Ivica-----------------52.46----53.11----1:45.57
6. MYHRER Andre------------------52.48----53.11----1:45.59
7. HARGIN Mattias-----------------52.52----53.29----1:45.81
8. MISSILLIER Steve--------------52.63----53.19----1:45.82
9. VALENCIC Mitja-----------------52.88----52.95----1:45.83
10. BECHTER Patrick--------------52.91----53.04----1:45.95
11. PRANGER Manfred------------52.79----53.37----1:46.16
11. DRAGSIC Mitja-----------------52.98----53.18----1:46.16
13. HOERL Wolfgang--------------52.83----53.39----1:46.22
13. LARSSON Markus--------------52.72----53.50----1:46.22
15. LIZEROUX Julien---------------52.53----53.99----1:46.52
W klasyfikacji generalnej slalomu jak wiemy zwyciężył Francuz Jean-Baptiste Grange, 2 był Ivica Kostelic, a 3 Julien Lizeroux. Jednak Chorwat nie jest wymieniany w gronie ścisłych faworytów do wygrania pierwszego slalomu w sezonie. Najwięcej szans (wg kursów) daje się Grange&#39;owi, zaraz za nim są Herbst, Lizeroux i Raich. Jednak obaj Austriacy w zeszłym sezonie nie ukończyli slalomu w Levi, a Lizeroux był dopiero na 15 miejscu.
Może więc nie bardzo odpowiada im ta trasa i należy szukać faworytów do podium wśród innych zawodników??
Może 7 slalomista zeszłego sezonu Mario Matt??
Może 6 Włoch Moelgg??
A może znowu tak jak w zeszłym sezonie zaskoczy Bode Miller??
Odpowiedzi na te i inne pytania już w przyszły weekend, a póki co zapraszam do dyskusji :wink:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
No szkoda, że nikt ze mną tu nie dyskutuje, bo to zawsze ciekawiej, ale cóż. W każdym razie póki co znalazłem kilka rzeczy na ten slalom. Na początek peFFka.
Czy Jean-Baptiste Grange (FRA) będzie w TOP 10?
Tak 1.35
bwin
Wiem, że kurs nie zachwyca. Ale typ bardzo, ale to bardzo godny polecenia. Grange to najlepszy slalomista zeszłego sezonu. Wygrał z ogromną przewagą (87 punktów). W zeszłym sezonie w Levi wygrał z drugim Millerem o prawie 0.8 sekundy. To wszystko mówi samo za siebie. Po prostu nie widzę szans na to, żeby Francuz nie był w pierwszej dziesiątce.

Head-to-Head J.-B. Grange/R. Herbst
Grange 1.65
bwin
Analiza jak wyżej, jeżeli chodzi o Francuza. A Herbst jako, że jeździ tylko w slalomie, a następne zawody dopiero 20-21 grudnia, to myślę, że nie szykował jakoś specjalnie formy na te jedne zawody. Myślę, że na Herbsta będzie trzeba uważać w styczniu, kiedy to slalom będziemy oglądali co tydzień. Herbst generalnie lepsze wyniki osiąga zawsze w styczniu i później, kiedy to jest więcej slalomu. Wszystkie 9 miejsc na podium jakie ma w swojej kolekcji jest ze stycznia, lutego albo marca. Nic z listopada i grudnia. Po prostu w początkowej fazie sezonu nie ma tyle slalomu, to i Herbst nie ma jeszcze tej swojej formy.
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Ja lubie dyskutowac - jak mawia znany dziennikarz - warto rozmawiac. ????
odnosnie Granga - Jean-Baptiste Grange of France and Veronika Zuzulova of Slovakia hold the distinction of being the first champions of the European Ski Federation after winning indoor slalom races at Amneville, France.
Grange marched though the elimination format taking out teammate Stephane Tissot in the round of 16, Thomas Koenig in the quarter finals and Manfred Moelgg in the semi-final match before his final match-up with Christof Innerhofer. Grange got the win by .24 of a second. The closest match of the day was for the three and four spot where Moelgg edged Marc Gini by .06.
Forma jest wysoka. Zawody nie mial najlepszej obsady ale kilku przeciwnikow pokonal ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Kolejna porcja typów. Do pierwszego analizy nie będę pisał, bo napisana jest wyżej. Nabrałem pewności co do tego typu większej dlatego podaję.
Grange w TOP3??
Tak 2.20
bwin
Można też lżej spróbować, ten typ:
Grange win 5.00
unibet, bwin
Kursik ładny, a Grange na pewno będzie walczył o win.
Inny ciekawy wg mnie zakład to:
How many nations will be represented on the podium (top 3)?
2 2.17
bwin
Po prostu wydaje mi się, że Top3 wyłoni się z grona Francuzów i Austriaków. Wielu wśród nich kandydatów na podium: Grange, Lizeroux, Herbst, Matt, Pranger, Hirscher, Raich. Zagrozić im mogą najbardziej Kostelic i Moelgg i wg mnie należy też uważać na Zubriggena. Ale myślę, że z wymienionej przeze mnie 7 wyłoni się w Levi Top3.
I z innych typów godne uwagi są takie:

Matt, M - Neureuther, F
Matt 1.55
unibet
Myhrer vs Michael Janyk
Myhrer 1.62
bet365
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Coś ze slalomu kobiet:
Maria Riesch wygra 4.75
bwin

Pierwszy slalom kobiet w tym sezonie, w fińskim Levi. W zeszłym sezonie właśnie w tym miejscu zwyciężyła 1 w klasyfikacji generalnej za zeszły sezon Amerykanka Lindsey Vonn. W klasyfikacji slalomu zajęła 3 miejsce, nieznacznie przegrywając z Zahrobską, ale znacznie ulegając Marii Riesch. Riesch w zeszłym sezonie w Levi zajęła 3 miejsce, wygrała jak już pisałem Vonn, z przewagą 0.4 sekundy nad drugą zawodniczką. Ale nie przeceniałbym tego zeszłosezonowego zwycięstwa Amerykanki. W jedynych zawodach obecnego sezonu w austriackim Soelden obie zawodniczki wystartowały średnio. Pamiętać należy jednak, że dla obu z nich nie była to koronna konkurencja. Taką właśnie konkurencją jest slalom dla Riesch. Właśnie w slalomie wygrała ona najwięcej zawodów i miała najwięcej miejsc na podium. Vonn też nieźle spisuje się w slalomie, ale dla niej najważniejsze będą zjazdy i supergiganty. Myślę, że na nich bardziej się skupi, zwłaszcza, że na pewno chce się dobrze przygotować w tych konkurencjach do występu na IO. A Niemka właśnie w slalomie będzie chciała wygrać IO i myślę, że najbardziej skupi się właśnie na tej konkurencji w tym sezonie (tak jak zresztą w poprzednim) i od początku pokaże wysoką formę.

I tak bez pisania specjalnej analizy:
Lindsey Vonn Top3 2.30
bwin
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Coś ze slalomu kobiet:

Maria Riesch wygra 4.75 ✅
bwin

Lindsey Vonn Top3 2.30 ✅
bwin

Po pierwszym zjeździe wszytko było już zgodnie z planem, Riesch prowadziła, Vonn miała 2 miejsce, przegrywała o 22 setne, obie zawodniczki od początku pokazały, że mają formę, 3 Tanja Poutiainen trafiła do Vonn pół sekundy, a 0.72 do Riesch. W 2 zjeździe oglądałem tylko ostatnie 4 zawodniczki. Anja Pearson w pewnym momencie popełniła błąd, w pewnym momencie jechała tyłem, ale dokończyła swój zjazd. Straty jednak były zbyt duże i zajęła 24 miejsce ostatecznie. Potem jechała Finka i naprawdę pojechała bardzo dobrze, aż trochę się obawiałem o Vonn. Jednak Amerykanka pojechała jeszcze lepiej i miała czas 2 przejazdy o ponad pół sekundy lepszy niż Poutiainen. 2 odcinek pojechała na mega ryzyku, w pewnym momencie była bliska wypadnięcia z trasy nawet. Potem jechała już tylko Riesch. Po tym co pokazała Vonn wiadomo było, że Niemka będzie musiała się naprawdę wysilić. Miała 0.22 sekundy przewagi po 1 przejeździe. Na 1 punkcie pomiaru miała już tylko 0.03 sekundy. W tym momencie naprawdę miałem już wątpliwości czy wygra, bo Vonn dół przejechała naprawdę dobrze. Ale Niemka pokazała klasę i na dole zyskała jeszcze 0.05 sekundy, ostatecznie wygrywając 1 slalom w tym sezonie z przewagą 0.08 sekundy.
I dała mi sianko :-D
Mam nadzieję, że ludzie skorzystali, i że jutro przy okazji slalomu panów, też tak ładnie typy powchodzą :spokodfhgfh:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik

Czy Jean-Baptiste Grange (FRA) będzie w TOP 10?
Tak 1.35
bwin

Head-to-Head J.-B. Grange/R. Herbst
Grange 1.65
bwin
Grange w TOP3??
Tak 2.20
bwin

Grange win 5.00
unibet, bwin

How many nations will be represented on the podium (top 3)?
2 2.17
bwin

Matt, M - Neureuther, F
Matt 1.55
unibet


Myhrer vs Michael Janyk
Myhrer 1.62
bet365

Ehh dziś już słabiej narciarstwo. Wygrał Herbst, Grange dopiero 3, Lizeroux daleko, Matt wypadł z trasy w 2 przejeździe. Żałuję, że tego nie widziałem. Generalnie Grange i Lizeroux zniszczyli 2 część 2 przejazdu i dlatego takie wyniki a nie inne. Szkoda.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Coś na dziś:
Walchhofer TOP 3 1.85
bwin
i
Walchhofer win 4.50
bwin
Austriak w zeszłym sezonie wygrał klasyfikację zjazdu, w tym póki co na treningach pokazuje bardzo dobrą formę. W pierwszym co prawda Cuche go pokonał, ale w drugim Austriak nie dał szans rywalom. To, że wygra to nie jest jakaś peFFka mega, ale można spróbować po ładnym kursie.

Buechel vs Carlo Janka
Janka 1.83
bet365
To wgl dla mnie jest typ jakich mało. Niby Buechel lepszy w zeszłym sezonie w klasyfikacji zjazdu, ale nie wierzę, że dziś wygra z Janką. Na pierwszym treningu oboje nie ukończyli zjazdu, ale na 2 już Janka zajął 7 miejsce. Buechel 11. Poza tym Janka już w innej konkurencji czyli w slalomie gigancie pokazał, że ma formę od początku sezonu. W Soelden zajął 3 miejsce, wyprzedzając wielu znakomitych narciarzy. Dla mnie dziś ten typ spokojnie, a kursik ładny.

Tak bez pisania analizy:
Kucera - Heel
Heel 2.10
bet365
Miller Top3 2.50
bet365

A na kobiety na dziś:
Poutiatinen win 4.75
bet365
Moelgg - Maze
Maze 1.83
bet365
Poutiainen - Karbon
Poutiainen 2.10
bwin
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
Odnosnie Walchofera to na treningach bylo widac u niego dobra dyspozycje, typ na top3 wydaje sie bardziej prawdopodobny. W Kanadzie bardzo dobrze czesto spisuja sie miejscowi zawodnicy, znaja doskonale trasy.Nieobliczalny Bode Miller tez potrafi zablysnac. W zeszlym roku wyniki byly dosc dziwne i o ile sobie przypominam to przez pogode, wiec nie moga byc dobrym prognostykiem, Powodzenia z typami ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Odnosnie Walchofera to na treningach bylo widac u niego dobra dyspozycje, typ na top3 wydaje sie bardziej prawdopodobny. W Kanadzie bardzo dobrze czesto spisuja sie miejscowi zawodnicy, znaja doskonale trasy.Nieobliczalny Bode Miller tez potrafi zablysnac. W zeszlym roku wyniki byly dosc dziwne i o ile sobie przypominam to przez pogode, wiec nie moga byc dobrym prognostykiem, Powodzenia z typami ????
W zeszłym to była masakra, Hudec chyba był w Top3 nawet ????

No, ale dziś nie słyszałem nic, żeby pogoda miała popsuć zawody, więc wydaje mi się, że raczej forma i umiejętności będą decydowały.
Co do Millera, to liczę na jego właśnie te wyskoki.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Nie mam ostatnio wiele czasu, żeby analizy pisać, skrobnę szybko co myślę.
Na jutro na kombinację panów takie coś:

Carlo Janka to win 3.25
tobet
Janka jest w bardzo dobrej formie. W Beaver Creek wygrał wszystko, kombinację, giganta i zjazd. We wcześniejszych zawodach zawsze w czołówce, 2 razy na podium, w gigancie w Soelden i w zjeździe w Lake Louise. Ma po prostu mega formę i myślę, że jeżeli jutro nie będzie żadnych niespodzianek to Carlo wygra.

H3H
Aksel Lund Svindal 2.35
Lars Elton Myhre 2.75
Kjetil Jansrud 2.95
tobet
Taki ciekawy zakład na tobet jest. Myślę, że tutaj faworytem jest Aksel. Jest po prostu lepszym narciarzem, ma ostatnio lepszą formę. Zagrozić mu może slalom, ale w ostatniej kombinacji pokazał, że wielki problem dla niego to nie jest, więc myslę, że pokona jutro Myhrego i Jansruda.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na jutro takie coś:

Maria Riesch Top 3 2.10
bet365
Maria ma w tym sezonie bardzo dobrą formę, póki co prowadzi wraz z Vonn w generalce. Naprawdę nieźle radzi sobie też w zjazdach, a przecież nie jest to jej najlepsza strona. W Val d&#39;Isere na treningach radziła sobie średnio, była w top 15, ale do czołówki trochę brakowało. A w kombinacji, jeżeli chodzi o zjazd to zajęła 2 miejsce. Wyprzedziła wszystkie zawodniczki poza bezkonkurencyjną Vonn, która w zjeździe po prostu zdeklasowała rywalki. Także myślę, że i w tym wypadku Riesch wysunie się na czoło stawki goniącej Vonn, a przy odrobinie szczęścia może Maria nawet powalczy o wygraną.
 
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
H Olsson vs P Jaerbyn Men&#39;s - Downhill - Val Gardena - ( Head to head) [email protected] Ladbrokes✅
Z dwójki Szwedów wybieram Olsona,który dobrze sobie radził na treningach
Val Gardena - (First/Second - Correct Order)-tu biorę: Any other combination @2.0 ladbrokes ✅
Zjazd kobiet kobiet: (First/Second - Correct Order) : Any other combination @2.75 ladbrokes zjazd odwołany
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom