>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Multiprogresja - wprowadzenie do systemu

Status
Zamknięty.
V 1

vanitas

Użytkownik
Chyba każdy kiedyś zetknął się z magicznym słowem progresja remisowa. Dla tych, którzy jakimś cudem nie mieli styczności, krótkie wprowadzenie:
Progresja remisowa to sposób gry polegający na obstawianu wyniku remisowego wybranej drużyny aż do skutku. Ażeby na tym zarobić musimy za każdym razem zwiekszać stawkę naszego zakładu. Przykład najprostszego stawkowania w tabeli poniżej. Przyjmijmy dla uproszczenia, iż każdy mecz naszego zespołu ma kurs na remis 3.0.


Tabela 1: Stawkowanie w progresji klasycznej.


Spójrzmy jak to wygląda w teorii. Grając wg tego założenia pierwszy poziom wybranej drużyny rozpoczynamy od 2 zł. Jesli nasz zespół zremisuje wygrywamy na czysto 4 zł i progresja jest zakończona. Jesli jednak mecz zakończy sie wynikiem rozstrzygniętym przechodzimy na kolejny poziom (drugi) a nasza stawka wzrasta do 4 zł. I tyle musimy postawić na kolejny mecz naszego zespołu. Obstawiamy zatem remis i jesli zespoły podzielą się punktami wygrywamy 12 zł z czego musimy odliczyc koszty progresji, czyli 6 zł. Postepując w ten sposób gramy aż do osiągnięcia celu, czyli remisu naszego zespołu. Nasze zyski rosną wprost proporcjonalnie do wkładu, czyli im wyższy poziom tym większy zysk. Zależność tę można przedstawić graficznie, za pomocą prostokątów o coraz większych polach.




Rysunek 1: Schemat obliczania wygranej i pokrywania kosztów progresji.


Takie założenia znaleźć można w każdym poradniku. Niestety – choć teoria wygląda ślicznie, to w praktyce taka gra szybko kończy się stratą całego kapitału. Przyczyna tego jest zawsze taka sama – któraś z naszych drużyn po prostu przekroczy zakładaną liczbę poziomów i zabraknie nam kapitału. Innymi słowy – będzie miała zbyt długa serię bez remisu i ta seria „zje” nasze środki.

Ażeby progresja była bezpieczna i rentowna należy zastosować kilka modyfikacji. Po pierwsze, mnożenie naszej stawki X 2 to pierwszy krok do bankructwa. Błąd ten popełniany jest masowo przez niedoświadczonych graczy, którzy zaczynają grę bez elementarnej wiedzy, najcześciej po przeczytaniu kilku zdań na temat zasad progresji.

Zdecydowanie lepiej zastosować mniej agresywny sposób doboru stawek, przez co nasz kapitał wystarczy na wiekszą ilośc poziomów. Przykładowe stawkowanie, pozwalające na większą ilośc poziomów może wyglądać w taki sposób:


Tabela 2: Modyfikacja stawkowania, mnożnik 1.52


Choć takie stawkowanie wygląda znacznie mniej atrakcyjnie, to pozwala na zagranie 15 poziomów – czym w sposób znaczący podnosi poziom bezpieczesntwa progresji. I jednocześnie pozwala na zagranie wiekszej ilosci zespolow – w ten sposob moze przeksztalcic się w multiprogresję.

Multoprogresja to sposób gry oparty na zasadzie „pieniądz robi pieniądz”. Posiadajac w grze kilkanascie lub kilkadziesiat zespołów tworzymy sobie komfortową sytuację, w której część zespołów remisujących w danym tygodniu pokrywa rosnące potrzeby drużyn będących w grze. Dodatkowo, posiadająć zespoły z różncy lig inwestujemy nie jednorazowo, lecz sukcesywnie, od piatku do niedzieli (a czasami do poniedziałku). Ten sposób gry jest bezpieczniejszy i efektywniejszy niz progresja na jeden wybrany zespół. Za chwilę wrócimy do tematu Multiprogresji. Pomyślmy najpierw jednak nad ekonomią.

Mnożnik stawkowania oraz stawka początkowa mają bardzo duży wpływ na zyski i wymagany wkład.



Zarówno mnożnik jak i stawka początkowa to wielkości, zależne wyłącznie od nas, jednak nie mamy żadnego (prawie żadnego) wpływu na kurs, po którym obstawiamy zdarzenie. Kurs nie ma wpływu na stawkę zakładu, a jedynie na zyski. Przy wyborze drużyny warto zastanowić się również nad kursami. Dla niektórych lig, uchodzących za remisolubne, bukmacherzy „płacą” znacznie gorzej niż w innych, ze względu na bardzo duże zainteresowanie nimi. Wydaje się więc oczywistym, że granie wyższych kursów (dobrze wyselekcjonowanych drużyn) z mniejszym mnożnikiem może okazać się na równi, a może nawet bardziej dochodowe, niż granie lig ogólnie lubianych. Zróbmy małe porównanie. Wybierzmy sobie dwie drużyny o podobnym charakterze remisowym


Tabela 3: Porównanie kursów podobnych drużyn z podobnych remisowo lig


i porównajmy zyski i wkłady w przypadku obstawiania tych dwóch drużyn. Dla Modeny, której średni kurs z ostatnich lat jest bliski 3, zastosujemy mnożnik 2. Dla Galway natomiast wykorzystajmy fakt, iż jej średni kurs jest tak wysoki, że obniżymy sobie nasze stawkowanie, powiedzmy do 1.71. W obydwu przypadkach grę zacznijmy od złotówki. A oto wyniki naszego testu:


Tabela 4: Zmiana stawkowania na skutek wyższego kursu.


Zastosowanie mnożnika mniejszego niż 2 skutkuje zazwyczaj niższymi zyskami końcowymi. Okazuje się jednak, że znając średnie kursy danej drużyny możemy lepiej zaplanować modyfikację stawkowania. Dzięki czemu zyskujemy kilka poziomów dodatkowej gry (zauważ, że wraz ze wzrostem poziomu, rośnie znacząco przewaga liczby bezpiecznych poziomów między stawkowaniem modyfikowanym kursem, a stawkowaniem 2x, a zyski przy danym wkładzie nie różnią się znacząco).

Zbyt wysoki poziom… Te słowa śnią się na pewno po nocach wielu tym, którzy napotkali na swej progresywnej drodze takie drużyny, przez które tracili cały swój dorobek bukmacherski… Popatrz jeszcze raz dokładnie w tabele progresji. Kolumna Zysk bardzo nęci oko. Widząc takie liczby człowiek od razu chciałby grać, bo przecież tak łatwo wygrać. Otóż okazuje się, że nie jest to całkiem proste i wiedzą to na pewno Ci, którzy takie myślenie przypłacili przysłowiowym bankrutem. Przestań na chwilę marzyć o zyskach i przypatrz się uważnie kolumnie wkład. Wkład jest tą wielkością, która determinuje naszą zdolność do grania. Jeśli trafiłaby nam się seria rzędu 12 meczów bez remisu, dla stawkowania 2x granego od złotówki, na naszym koncie musieli byśmy mieć na początku ponad 4000 złotych, by móc udźwignąć taki ciężar finansowy, jakim jest postawienie 2000 złotych na 12 poziomie progresji klasycznej. Należy zatem pomyśleć, skąd wziąć dodatkowe fundusze na dalszą grę? Słyszałeś może o Multiprogresji Vanitasa?

Załóżmy, że zamiast grać jedną progresją od 1 pln, gramy 10 osobnych progresji po 1 pln każda. Nic w przyrodzie nie ginie – gdyby wszystkie 10 drużyn przez 11 tygodni nie remisowało, w 12-tym tygodniu byli byśmy dokładnie w takiej samej sytuacji jak w tej omawianej przed chwilą, z tym, że wymagany kapitał był by 10 razy większy. Załóżmy jednak, że w każdym tygodniu jedna drużyna remisuje i zysk z wygranej doliczamy do naszego budżetu (dla ułatwienia obliczeń wróćmy do mnożnika 2x i kursu 3.0).


Tabela 5: Zasada działania Multiprogresji.


Małe wyjaśnienie: piramida to stawki na kolejnych poziomach dla 10 drużyn. Drużyn jest co raz mniej, ponieważ zakładamy, że w każdym tygodniu 1 drużyna remisuje. Stawka, to kwota, jaką musimy postawić na danym poziomie (w danym tygodniu), wkład to suma stawki i stawek z poprzednich poziomów, wygrana to zwrot pieniędzy za obstawioną wygraną. Budżet zaś, to różnica między wygranymi z aktualnego i z poprzednich poziomów oraz wkładem. Porównajmy teraz wkład na multiprogresję z wkładem na progresję klasyczną (tabela 1) - jest on dwa razy większy przy takim układzie. Jednak to nie wkład mówi nam ile jesteśmy „do tyłu”, tylko budżet (w przypadku klasyki, budżet wynosi tyle co wkład, ponieważ nie ma drużyn wygrywających na niższych poziomach), a on nam mówi, że w zasadzie „w grze” mamy prawie tyle pieniędzy ile aktualnie postawiliśmy (oznacza to, że gdybyśmy chcieli przerwać lub też nawet przestać grać, możemy to zrobić bez najmniejszej ujmy w portfelu (sic!)). Zwróć uwagę, że na 8 poziomie, deficyt przestaje rosnąć, na 9 poziomie mamy już zysk dodatni (mamy więc tyle ile mieliśmy zaczynając oraz dodatkowe 9 pln na piwo). 10 poziom przynosi nam więc dużą niespodziankę, ponieważ mimo identycznej wygranej jak w progresji klasycznej, zysk z niej jest dwa razy większy. Jest tak dlatego, że niższe poziomy pokryły koszty naszej progresji.




Rysunek 2: Multiprogresja pokrywa koszty wysokich poziomów


W rzeczywistości jednak nigdy nie mamy do czynienia z takim przypadkiem, że co tydzień remisuje nam jedna drużyna. Wykazaliśmy jednak, że w gdyby tak było, przy zmianie stawkowania na 0.5 pln zysk końcowy z Multiprogresji był by taki sam jak z progresji klasycznej, z tym, że wymagana stawka na ostatnim poziomie była by również o połowę mniejsza, a dziura budżetowa była by znacznie mniejsza.

To krótkie wprowadzenie do Multiprogresji. O innych zawiłościach, sposobach doboru zespołów, kwarantannach eliminujących wysokie poziomy oraz zachowaniach zespołu w zależności od jego ASBR napiszę w następnym odcinku (o ile temat Państwa zaciekawi)
Wszystkich, którzy oprócz teorii chcieliby zobaczyć jak multiprogresja wygląda w praktyce zapraszam do mojego warsztatu, w którym w znoju wykuwają się kolejne remisy.
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Całkiem fajnie to wygąda ???? Jednak zobacz sobie na mój temat http://forum.bukmacherskie.com/showthread.php?t=27605 gdzie gram trochę innną progresją. Gram za stałe zyski 10-11 zł za remis i po remisie wymieniam drużynę na nową. Wybór drużyny dokonuje jeśli conajmniej od 3 spotkań nie udało jej się zremisować a w lidze potrafi remisować (bilans np 10-6-7). Dzięki temu zwiększam szanse na szybszą wygraną oraz nie gram dużych stawek bo 10 poziom to gra za 208 zł a u mnie 10 poziom znaczy brak remisu conajmniej od 13 spotkań ????
 
V 1

vanitas

Użytkownik
A jaką masz receptę na serię? Np. powyżej 15 spotkań, co wg Twoich założeń oznacza 12 poziom? Innymi słowy: zespół dochodzi Ci do 12 poziomu i co robisz?
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Staram się wybierać drużyny którym wielka seria bez remisów nie grozi, jednak licze się z możliwością takiego zdarzenia. U mnie 12 poziom jest wtedy gdy w czasie mojego obstawiania drużyna nie zremisuje 12 razy z rzędu jednak do tego należy dodać CONAJMNIEJ 3 wcześniejsze mecze czyli w sumie seria 15 spotkań bez remisu. Rozpisałem w swoim systemie do 10 poziomu (conajmniej 13 spokań bez remisu) jednak nic nie stoi na przeszkodzie na rozpisanie na większą serie np 15 meczów bez remisu (poziom 12) czyli poziom 11 za 311 zł a poziom 12 za jakieś 473 zł. Podsumowując seria CONAJMNIEJ 15 meczów bez remisu musimy obstawić kupon za 473 zł. W Twoim systemie ze strony http://www.bombadil.za.pl/ za 14 poziom musimy zarać za 445.00 zł. Co prawda z wysokich poziomów wygrane będą większe jednak z tych niższych, które znacznie częściej wchodzą moje stałe wygrane 10 - 14 zł będą większe. Masz podsumowanie na swojej stronce:

zakończonych progresji:106

stawka: 2482

wygrana:3435.21

zysk:953.21

Czyli łatwo można obliczyć że średnio na drużyne masz 8,99 zł zysku. U mnie ta średnia wyjdzie parez zł więcej. Co więcej ja wybieram drużyny, które aktualnie posaidają serie (conajmniej 3 meczów bez remisu) co oznacze że statystycznie częściej będe trafiał remisy a w związku z tym mięsięczna wygrana będzie jeszcze większa ????
 
G 46

ghs

Użytkownik
Co więcej ja wybieram drużyny, które aktualnie posaidają serie (conajmniej 3 meczów bez remisu) co oznacze że statystycznie częściej będe trafiał remisy a w związku z tym mięsięczna wygrana będzie jeszcze większa ????
Powyższe stwierdzenie jest nieprawdziwe.
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Nie rozumiem czemu nieprawdziwe? Moim zdaniem większa jest szansa że dana drużyna zremisuje po paru wygranych lub przegranych niż np taka co zremisowała w ostatniej kolejce. Zaznaczam że nie wybieram drużyn, które znane są z małej ilości remisów.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Dobrze myślisz, ale dochodzisz do złych wniosków. Szansa na 9 remisów z rzędu jest mniejsza niż na 6 remisów z rzędu, dlatego, że drużyna musi najpierw zremisować 3 razy, a później jeszcze sześć. Tyle tylko, że ty wchodzisz do gry, jak już się udało jej zremisować 3 razy i do wtopy brakuje 6
remisów - w ten sposób stawiasz się w takiej samej pozycji, co Twój kolega.

Innymi słowy nie ma żadnej zależności od przeszłości - szanse na 6 remisów z rzędu jest taka sama niezależnie od tego, co stało się wcześniej.

Różnica będzie jedynie taka, że będziesz rzadziej wchodził do gry, przez co będziesz wolniej zarabiał i więcej czasu zajmie Twoje bakructwo. Kolega będzie zarabiał szybciej i szybciej zbankrutuje.
 
M 0

misieek8

Użytkownik
W progresji bankructwo oznacza brak środków na postawienie wyższego poziomu. Gram swoim systemem i żebym miał poważne problemy z zainwestowaniem musiałbym mieć serie jakieś 23 spotkania bez remisu (licze tak na oko) a nie staram sie wybierać takich drużyn, które nie remisują co więcej nie słyszalem żeby jakiejś drużynie zdażyła się taka seria (nie licze outsiderów lub absolutnych faworytów w słabych ligach.

Dlatego każdy powinien grać na tyle drużyn na ile jest się w stanie zabezpieczyć. Ja planuje stopniowo zmniejszyć liczbę drużyn granych przeze mnie a potem w miare wygrywania dodawać więcej pojedynczych zespołów.
 
V 1

vanitas

Użytkownik
Dla uśrednionego kursu 3.25 i stałego zysku 10 zł ( a taki zakładasz) 23 poziom to zaangażowanie 55 290 złotych.
Oczywiście nie będziemy wchodzili na poziom rozmowy &quot;mam tyle i śmiało zaryzykuję i udowodnij mi, że nie&quot;, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.
Zamiast tego zapytam po prostu: ile lat grasz w taki sposób i ile masz zakończonych progresji (z dokładnością do 100, nie chodzi wszak o szczegóły)
I na koniec: jeśli swoje zaangażowanie liczysz &quot;na oko&quot; to chyba sam rozumiesz, że moje pytanie raczej retoryczne jest....
 
V 1

vanitas

Użytkownik
Nie rozumiem czemu nieprawdziwe? Moim zdaniem większa jest szansa że dana drużyna zremisuje po paru wygranych lub przegranych niż np taka co zremisowała w ostatniej kolejce. Zaznaczam że nie wybieram drużyn, które znane są z małej ilości remisów.
I tym zdaniem niestety demaskujesz się jako bardzo niedoświadczony adept trudnej sztuki. Twoim zdaniem...a na czym to zdanie oparłeś? Na pewno nie na statach, gdyż gdybyś je znał, to złapałbyś się za głowe. Pokutujący stereotyp stawiających pierwsze kroki - im dłuższa seria bez remisu, tym większa szansa na remis. Jedna z najczęstszych przyczyn porażki.
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Dla uśrednionego kursu 3.25 i stałego zysku 10 zł ( a taki zakładasz) 23 poziom to zaangażowanie 55 290 złotych.
Oczywiście nie będziemy wchodzili na poziom rozmowy &quot;mam tyle i śmiało zaryzykuję i udowodnij mi, że nie&quot;, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.
Zamiast tego zapytam po prostu: ile lat grasz w taki sposób i ile masz zakończonych progresji (z dokładnością do 100, nie chodzi wszak o szczegóły)
I na koniec: jeśli swoje zaangażowanie liczysz &quot;na oko&quot; to chyba sam rozumiesz, że moje pytanie raczej retoryczne jest....
Napisałem 23 mecze bez remisu a nie 23 poziom. Poziom wtedy byłby 20. Mogę się przyznać do błędu i pomyliłem się stwierdzając że stać mnie na 23 mecze bez remisu. Chciałbym cię jednak zapytać w oparciu na dane z http://www.bombadil.za.pl/ ile u Ciebie wyniesie wkład w przypadku 23 spotkań bez remisu? Lub jeśli mi policzyłeś 23 poziom za 55 tys zł to ile u Ciebie wkład wyniesie grając 26 meczów bez remisu? Cały czas opieram się na w/w stronce gdzie można znaleść kwoty do progresji:
1 1.00
2 2.00
3 4.00
4 7.00
5 10.00
6 15.00
7 23.00
8 35.00
9 54.00
10 82.00
11 125.00
12 191.00
13 292.00
14 445.00

Wiem że mówimy tu o rzeczach bardzo rzadko spotykanych (26 meczów bez remisu) jednak chciałbym wiedzieć jak Twój system wypada w sytuacji bardzo kryzysowej, mój jak obliczyłeś wkład przy takiej sprawie wynosi 55 tys zł ????
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Panowie tak na ochłodę , mozna trafić na bardzo długie serie bez remisu dane z poprzedniego sezonu :
Gremio Barueri 24 Sporting Gijion 21 Omonia 20 Ross County Dingwall 18 Enkopings 17 HJK Helsinki 17 Bohemians 16 GKS Bełchatów 15 ku przestrodze nie ma skutecznych progresji, gdyby były buki byłyby gołe a ludzie grając w hazard soportowy zarabialiby krocie , po co inwestować na giełdzie tysiące jak można grać progresją ? Wiele ciekawych rzeczy napisano ale jestem sceptyczny do jakiejkolwiek progresji ,
pozdrawiam
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Tak ale to są pojedyncze przypadki. Dlatego wybierającdrużyne do progresji też należy sie dobrze zastanowić i przejrzeć historie ich występów. Poza tym wydaje mi się zę to są dane z poprzedniego roku a nie z tego sezonu. W moim systemie stała wygrana jest 10-14 zł jednak w ramach bepieczeństwa można zagrać ze stałą wygraną 5 zł wtedy stawki będą dużo mniejsze ????
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Sporting G. sprawdź wyniki z ligi I hiszpańska od 21 meczy bez remisu tj obecny sezon, zgadza sie wybrałem najbardziej jaskrawe przypadki, ale w kazdym przypadku taka seria moze się stać , grając nawet tylko 3 druzyny trzeba mieć budżet około 1000 zł , jak dla mnie który traktuje hazard jako zabawę , to za drogo nie chcę dopłacać do interesu ;) mam pytanie czy ktoś grał z Was tym systemem i z jakim skutkiem ??
 
M 0

misieek8

Użytkownik
Przyznam szczerze że troche zadziałały na mnie te serie 20 meczów bez remisu. Dlatego postanowiłem trochę zminimalizować ryzyko i grać ze stałym zyskiem 5 zł. W takim razie poziomy będą wyglądały tak(przy kursie 3,0):
2,5
3,8
5,7
8,5
12,8
19,2
28,8
43,2
64,8
97,2
145,8
218,7
328

Czyli przy 13 poziomie (conajniej 16 meczów bez remisu) gramy za 328 zł czyli zainwestowaliśmy 979 zł. Stawkę będe dostosowywał do kursu bo nieraz zdarzają sie kursy ok 4 za remis ????
 
V 1

vanitas

Użytkownik
Misieek, moja rada i prośba zarazem - posłuchaj troszkę co mówią do Ciebie bardziej doświadczeni koledzy. Zagrałeś troszkę i wydaje Ci się, ze znalazłeś sposób na sukces. I klapki na oczy, uszy, nie przyjmujesz żadnych argumentów.
Powtórzę zatem to co już Ci tutaj napisano: ten sposób bez statów, bez analiz i przemyśleń = bankrut. Nie masz recepty na długa serię i ona Cię zje.
Nawet nie ta rzędu 23, wystarczy kilka zespołów, których nie ukończysz na 15 poziomie. A wiesz dlaczego nie ukończysz? Znasz zachowania zespołów w trzeciej części sezonu? Znasz ich tendencje do serii właśnie na tym etapie? Wiesz w których ligach ile procent drużyn tak się zachowuje? Nie wiesz, bo nie masz skąd tego wiedzieć. A to niestety jest wiedza, bez której nie masz szans na sukces. Nie odbieraj moich słów wrogo, ponieważ nie mam zamiaru robić Ci niczego złego. Po prostu szkoda mi kolejnego bankruta, a Twoje zamknięcie na argumenty do tego doprowadzi. Chociaż, niektórzy mówią, że dopiero bankrut otwiera oczy i uczy pokory. Posłuchaj, ja zajmuję się progresją 3 lata i to zawodowo (czytaj: jest to moja praca i źródło utrzymania) i wciąż uważam, że jeszcze się uczę. I zapewne nigdy nie przyjdzie taki dzień, w którym powiem: o progresji remisowej wiem wszystko. Tym bardziej z przerażeniem patrzę na Twoje podejście do gry - bez podstawowej wiedzy, bez narzędzi, za to z przekonaniem, ze masz receptę na sukces.
Wracając do tematu. Ja progresji ani multiprogresji nie gram już, ponieważ, jak pisałem w innym temacie, wynalazłem i gram wyłącznie ciągi remisowe. Ale prowadzę temat z multiprogresją, który pokazuję tutaj publicznie, na potrzeby innego forum, zajmującego się progresją. W tym temacie testuję pewne założenia, klucze i kryteria doboru zespołów, kwarantanny i tym podobne rzeczy. Rzecz rozgrywa się za pieniądze, aby było to policzalne. Najwyższy przewidziany poziom to 14 i poza niego nie wychodzę, gdyż to nie mieści się w założeniach systemu poddanego testom.
Jeden z kolegów wrzucił kilka zespołow, które zabiłyby Cię. Ja pokazuję Ci pełną listę z ubiegłego roku i to tylko tych, które miały serie 20 i więcej. Jeśli zaczniesz przyjmować argumanty to pokaże Ci listę zespołow, których nie skończyłbyś w ubiegłym sezonie, bo skończyłby się sezon. A zacząłbyś je grać, gdyż byłby to luty i do końca dwa miesiące. Może gdy zobaczysz ile tego jest i JAKIE są to firmy - dasz sobie szanse na przetrwanie.
Oto wspomniany zestaw i jest to chyba najlepsze zobrazowanie tego, co chciałem Ci przekazać:

W rubryce NS znajdują się informacje o długości serii danej drużyny. Statystyki dotyczą wyłącznie spotkań ligowych.
 
dario777 0

dario777

Użytkownik
Na progresję trzeba około tysiąca złotych aby skończyć ten system na ✅
Choć czasami i to nie wystarcza ale rzadko zdarzają się dłuższe serie bez remisów.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Na progresję trzeba około tysiąca złotych aby skończyć ten system na ✅
Choć czasami i to nie wystarcza ale rzadko zdarzają się dłuższe serie bez remisów.
Chłopie, jak nie masz nic ciekawego do napisania, to lepiej nic nie pisz.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Tak ale to są pojedyncze przypadki. Dlatego wybierającdrużyne do progresji też należy sie dobrze zastanowić i przejrzeć historie ich występów.
Jak Ty je chcesz przeglądać? Jakie kryteria stosować, żeby się domyśleć, że wkrótce będą one miały długie serie bez remisu?
 
V 1

vanitas

Użytkownik
Proszę, chciałbym prowadzić tutaj powazne i merytoryczne dyskusje. Czy moglbys kolega Dario777 wyedytowac swoj post zostawiajać np kropkę? Bedę wdzieczny i jednocześnie proszę wszystkich, którzy mają do powiedzenia coś równie &quot;mądrego&quot; i odkrywczego jak Dario777, aby nie przelewali swoich złotych mysli tutaj.
Bardzo dziękuję
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom