>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Masters 2022 (9-16.01.2022)

Status
Zamknięty.
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Masters 2022
9-16 stycznia 2022


Masters to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów snookerowych, który razem z UK Championship i Mistrzostwami Świata tworzy tzw. Potrójną Koronę snookerowego sezonu. Złote korony które na kamizelkach mają niektórzy zawodnicy to właśnie przywilej z tym związany, mogą je nosić tylko ci którzy wygrali wszystkie te trzy największe turnieje. Masters nie jest turniejem rankingowym, ale rangę i prestiż czerpie ze swojej bogatej historii datowanej nieprzerwanie od 1975 roku, również z wysokich nagród pieniężnych, ale przede wszystkim z faktu, że w tym turnieju z definicji grają tylko najlepsi gracze na świecie. Drabinkę tworzy bowiem 16 najlepszych graczy rankingu aktualizowanego na koniec UK Championsip, dlatego zwykle do ostatniego możliwego momentu trwa wyścig graczy o zapewnienie sobie miejsca w The Masters, bo oznacza to nie tylko ogromny prestiż ale również szansę na udział w ogromnej puli nagród. Tytułu sprzed roku bronić będzie Yan Bingtao, który rok temu w finale ograł Johna Higginsa (10-8).


Turniej odbędzie się w Alexandra Palace w Londynie w dniach 9-16 stycznia 2022 roku. Pula nagród wynosi £725,000, z czego £250 000 przewidziano dla zwycięzcy. Wszystkie mecze turnieju aż do półfinałów będą rozgrywane w formacie best-of-11 (do 6 wygranych frejmów), dopiero w finale dystans wydłuża się do 10 wygranych frejmów (best-of-19).

Format turnieju
Drabinka turnieju
Livescore


980x100.jpg

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
Nie porównując poziomów bo to bez sensu. Aktualnie jednocześnie w Eurosporcie leci Masters a w TVP Sport finał mistrzostw Polski. Muszę przyznać że fantastyczna robotę robią operatorzy angielscy. Samo ustawienie głównej kamery. Nie wiem jak Wy ale ja po dwóch minutach oglądania spotkania z perspektywy kamery na TVP Sport już jestem zmęczony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +278
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Pierwsze mecze za nami... co można rzecz. Robertson bardzo szczęśliwie awansował, bo równie dobrze mogło już go nie być w turnieju gdyby McGill w 3 i 4 frame wykorzystał swoje szanse. Niemniej trzeba oddać Kangurowi, że pozbierał się. Pytanie tylko czy w takiej formie będzie coś wstanie ugrać w tym turnieju. Zdecydowanie nie.

Z kolei Yan B. nie udźwignął presji związanej z obroną tytułu... Presja presją, ale do tego doszła również nie najwyższa dyspozycja. Williams super to wykorzystał pomimo, że początek miał średni bo oddawał Chińczykowi praktycznie wygrane układy. Dlatego końcowy wynik na styku. Niemniej Mark wygląda dobrze i trzeba się z nim liczyć.


Higgins vs Xintong
Typ +2.5 Xintong
Murphy vs Hawkins
Typ over 8.5
AKO 2.00 fortuna

John wyglądał już na zmęczonego końcówką roku. Grał fenomenalnie, ale każdy ma swoje granice i fizyczne i psychiczne. Myślę, że ten okres świąteczny dobrze mu zrobił i nieco odpoczął. Pytanie tylko z jaką formą wróci. Nie sądzę, żeby w tym wieku, przy tych dokonaniach... przy rodzinie, był wstanie mocniej potrenować. Myślę, że i motywacja do tego też już nie ta. Oczywiście to są moje tylko subiektywne przemyślenia. Dzisiaj zadanie będzie miał ciężkie bo trafia na rewelację ostatnich tygodni. Młody Chińczyk po sukcesie w UK do stał kubeł zimnej wody w WPG. Myślę, że w perspektywie czasu wyjdzie mu to na dobre. Początek roku w Lidze Mistrzów świetny, więcej próbuje z handi iść w jego kierunku bo uważam, że mocno postawi się doświadczonemu i bardziej utytułowanemu rywalowi.

W drugim meczu nieco się gryzłem z typem, bo pierwotnie chciałem iść w kierunku Hawkinsa, który końcówkę roku miał niezłą. Nawet porażka z Selby'm w WGP, uważam, była nie do końca sprawiedliwa, a już na pewno za wysoka. Gdyby Hawkins wziął co miał, to postawił bardziej utytułowanego Anglika w trudnym położeniu... a tak skończyło się na gładkim 1:4. Z kolei Shaun... od mistrzostw Świata praktycznie bez formy. Nawet te mecze na styku z zawodniczką pluci pięknej no po postu nie wypada. Trochę zrobił z siebie pośmiewisko. Niemniej wiemy jakiego kalibru jest to zawodnik i uważam, że powinien skończyć już te wakacje i zabrać się do gry. Obaj panowie spotkali się w TM w ostatnich latach dwukrotnie i dwukrotnie wysoko wygrał Hawkins. Dzisiaj spodziewam się bardziej wyrównanego meczu i liczę, że Murphy będzie w formie.


O'Sullivan vs Lisowski
Typ +3.5 Lisowski
Selby vs Maguire
Typ -1.5 Selby
Ako 2.11 fortuna

Pierwsze spotkanie trochę w klimacie Higinsa i Xitonga - przemyślenia odnoście Roniego podobne więc nie będę się rozpisywał. Dodatm tylko, że Lisowski w ostatnich meczach nie grał źle. Super mecz przeciwko Williamsowi w WGP i potem niezrozumiała porażka w tym samym turnieju przeciwko Maguire gdzie praktycznie miał wygrany mecz. Niemniej uważam, że końcówka roku może napawać optymizmem młodszego z Anglików. Uważam, że handi bardzo wysokie.

Rewanż za ubiegły rok gdzie niespodziewanie górą był Szkot. Ale mam tez wrażenie, że wówczas forma u Mareczka była również inna. Dzisiaj liczę na win i to bez konieczności rozgrywania decydującej formy. Gra Szkota niesamowicie faluje i uważam, że Selby na dłuższym dystansie po prostu wykorzysta to.

Trump vs Allen
Typ 1
Wilson vs Bingham
Typ over 8.5
Ako 2.00 fortuna

Zaufam Trumpowi bo mam do niego niesamowitą słabość. Co prawda Allen w ostatnich latach na wielkich turniejach potrafił sobie radzić z nim, ale tak jak napisałem zaufam. Dodatkowo w przypadku Allena dochodzą jego problemy w życiu osobistym, co widać po ostatnich miesiącach w jego wynikach. Uważam, że Trump to weźmie, może nie po łatwym meczu, ale jednak.

Ostatni pojedynek na papierze najbardziej wyrównany i nie będę tworzył do tego wielkich historii... liczę, że Panowie pograją długo. Młodszy z Anglików końcówkę roku miał słabszą, ale początek w LM coś już pokazał. Z kolei Bingham złapał wiatr w żagle końcem listopada i widać, że forma jest bo również w LM nieźle pograł. Obaj nawet się spotkali i na dystansie 5 framów rozegrali wszystkie 5.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +278
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dzisiaj spróbujemy typ z dyscypliny, którą od kilku lat się interesuje mowa o snookerze. Od niedzieli trwa turniej Masters jeden z trzech najbardziej prestiżowych turniejów w w tej dyscyplinie. W tym turnieju gra najlepsza szesnastka dlatego trudno wytypować zdecydowanych faworytów. Postanowilem zagrać na Marka Allena z Juddem Trumpem. Bilans bezpośrednich meczów 17-17 . Wiadomo w ostatnich sezonach Trump grał świetnie ostatnie dwa sezony to 10 tytułów rankingowych jednak ten sezon raczej przeciętny zaledwie 1 tytuł i dwa ćwierćfinały. W grze Trumpa zaczęła się pojawiać nerwowość, dużo prostych błędów, złe decyzje i niecierpliwość czyli to wszystko co przeszkadzało mu wejść do elity snookera kilka lat temu. Allen z kolej to niesamowity talent niestety wiele zawirowań w życiu prywatnym nie pozwala mu odnosić sukcesów przy stole snookerowym. Zaledwie 6 tytułów rankingowych. jednak ma już wygrany turniej Masters 2018. Allen to zawodnik kompletny świetne techniki, wzorowe budowanie brejków . Potencjał tego zawodnika jest bardzo duży i mam nadzieję , że dziś pokaże na co Go stać. Moim zdaniem obecna forma obu zawodników zbliżona po jednym wygranym turnieju w sezonie. Bilans bezpośredni wyrównany. Dziś liczę, że zobaczymy Trumpa z przed kilku lat i dopadną go demony przeszłości natomiast Allena zobaczymy w formie z 2018 najlepszego w karierze.

Trump - Allen typ 2 kurs 2.72 Betfan
 
Otrzymane punkty reputacji: +279
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Williams vs Higgins
Typ +2.5 Williams
Hawkins vs Selby
Typ over 8.5
Ako 2.12 fortuna

Na wstępie przepraszam za ewentualne błędy bo pisze z telefonu.

Pierwsza runda niestety nie poszła w tak jak się spodziewałem. Młodzi nie wytrzymali presji. O ile trochę rozumie młodego chińczyka to o tyle Lisowski po raz kolejny pokazał że ma siano zamiast mózgu.

Dzisiaj idę w kierunku Williamsa który mega mi się podobał. Bardzo dobry mecz przeciwko obrońcy tytuły, Wysokie i regularne podejścia. Poza slabsxym początkiem... później nie ma się co czepiać. Co do Higginsa to tak naprawdę nie fo końca można powiedzieć na co go stać w tym turnieju. W pierwszej rundzie młody Chińczyk się spalił, a John spokojnie czekał i bez fajerwerków to wykorzystał. Mark to stary wyjadacz i w obecnej formie każdemu mocno powinien się postawić.

Drugi mecz. Dwaj przyjaciele którzy w pierwszej rundzie wyglądali średnio. Lepsze wrażenie zrobił na mnie Bary ale też trzeba zaznaczyć że Murphy w pewnym momencie meczu mocno posypał się. Uważam że będzie dużo szarpaniny i mecz będzie długi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +279
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dzisiaj spróbujemy typ z dyscypliny, którą od kilku lat się interesuje mowa o snookerze. Od niedzieli trwa turniej Masters jeden z trzech najbardziej prestiżowych turniejów w w tej dyscyplinie. W tym turnieju gra najlepsza szesnastka dlatego trudno wytypować zdecydowanych faworytów. Postanowilem zagrać na Marka Allena z Juddem Trumpem. Bilans bezpośrednich meczów 17-17 . Wiadomo w ostatnich sezonach Trump grał świetnie ostatnie dwa sezony to 10 tytułów rankingowych jednak ten sezon raczej przeciętny zaledwie 1 tytuł i dwa ćwierćfinały. W grze Trumpa zaczęła się pojawiać nerwowość, dużo prostych błędów, złe decyzje i niecierpliwość czyli to wszystko co przeszkadzało mu wejść do elity snookera kilka lat temu. Allen z kolej to niesamowity talent niestety wiele zawirowań w życiu prywatnym nie pozwala mu odnosić sukcesów przy stole snookerowym. Zaledwie 6 tytułów rankingowych. jednak ma już wygrany turniej Masters 2018. Allen to zawodnik kompletny świetne techniki, wzorowe budowanie brejków . Potencjał tego zawodnika jest bardzo duży i mam nadzieję , że dziś pokaże na co Go stać. Moim zdaniem obecna forma obu zawodników zbliżona po jednym wygranym turnieju w sezonie. Bilans bezpośredni wyrównany. Dziś liczę, że zobaczymy Trumpa z przed kilku lat i dopadną go demony przeszłości natomiast Allena zobaczymy w formie z 2018 najlepszego w karierze.

Trump - Allen typ 2 kurs 2.72 Betfan ⛔ 6-5
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Neil Robertson - Ronnie O'Sullivan
Handicap frejmowy: Ronnie O'Sullivan (+1.5) @ 1.48 6-4
Zwycięzca: Ronnie O'Sullivan @ 1.80
Betfan

Pierwsza runda za nami, więc już można co nieco powiedzieć o formie zawodników po długiej przerwie świąteczno-noworocznej. O’Sullivan w meczu z Lisowskim wyglądał bardzo dobrze, oczywiście łatwiej się gra na tle zawodnika ofensywnego, który daje pograć jak Lisowski, ale i tak flow Rakiety był prawie jak za dawnych lat. Właściwie od początku jego gra punktowa wyglądała świetnie, do stanu 1-1 Ronnie wygrał 5 frejmów z rzędu i wszystkie jednym wysokim podejściem 86, 63, 127, 64, 125. Taka była odpowiedź na setkę Lisowskiego w drugiej partii. Robertson to oczywiście dużo lepszy i przede wszystkim kompletny gracz, ale to co pokazał w pierwszej rundzie z McGillem wyglądało bardzo nieregularnie, a do przerwy to wręcz słabo. Później się trochę ogarnął, ale i tak wrażenie po jego grze było bardzo rozczarowujące. Dlatego stawiam tutaj na Anglika, co który przecież niedawno, tuż przed świętami ograł Robertsona w finale World Grand Prix. Jeśli dzisiaj zobaczymy grę obu graczy zbliżoną do tego co pokazali w pierwszej rundzie, to szykuje się powtórka z rozrywki i wygrana O'Sullivana, a jeśli Robertson podniesie swój poziom to będziemy mieć kolejnego snookerowego klasyka i ucztę dla fanów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +96
paul_trunks 12,5K

paul_trunks

Użytkownik
Neil Robertson vs Ronnie O'sullivan
Liczba frejmów over 9,5 @ 1,95 Superbet

Dzisiaj mierzą się ze sobą dwaj znakomici break builderzy i aż kusi o jakiś overek na setki obu panów. Odstąpię od tej pokusy z kilku powodów, po pierwsze: z niewiadomego mi powodu ostatnie turnieje nie obfitują w dużą ilość brejków 100-punktowych. Po drugie: Ronnie jest nieobliczalny i nigdy nie wiem czego się po nim spodziewać, nie zdziwiłbym się jeżeli po 2 setkach z Lisowskim nie wbije ani jednej dzisiaj. Po trzecie: Kiedy spotykają się takie 2 tuzy snookera to oczekiwania na wspaniałe widowisko i wysokie podejścia są ogromne, nie rzadko jednak rzeczywistość bywa inna, dlatego tym razem odpuszczam.

Wydaje mi się, że rozsądnym betem będzie wynik co najmniej 6-4, nie zdziwiłbym się jednak gdyby rozstrzygnięcie miało miejsce w deciderze. Ostatnie 2 spotkania Anglika i Australijczyka to finały World Grand Prix i Tour Championschip. W Tour Championschip wyraźnie wygrał Robertson ale już w ostatnim WGP Osullivan wykradł zwycięstwo na ostatniej prostej. Panowie powinni stoczyć dzisiaj wyrównany wielo frejmowy pojedynek i mam nadzieję, że zobaczymy te minimum 10 frejmów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +306
paul_trunks 12,5K

paul_trunks

Użytkownik
Judd Trump vs Kyren Wilson
Suma setek: powyżej 2,5 @ 2,25 LVbet

Dzisiaj kolejne starcie dwóch nastawionych ofensywnie zawodników. Mecz Trumpa z Allenem nastraja pozytywnie na powyższy bet, 3 setki Judda 101, 101, 135 potwierdzają jego wysoką pozycję w hierarchi "setkowiczów". Osobiście uważam, że to najpoważniejszy kandydat do dogonienia Osullivana w ilości centuries, ze swoimi 828 setkami jest tuż za Higginsem i jeszcze sporo za Ronniem, ale nie oszukujmy się, rocznik 75 niebawem zakończy kariery. Trump jako jeden z 2 zawodników w historii wbił 100 setek w jednym sezonie (pierwszym był Robertson), miało to miejsce w sezonie 2019/2020, bieżący sezon jest daleki od tego co prezentował w tamtym okresie, niemniej jednak to bez sprzecznie maszyna do budowania brejków i tego dzisiaj oczekuję :)
Po drugiej stronie Kyren Wilson który w tym sezonie jest na pierwszym miejscu pod względem wbitych 100 z ilością 34 szt. W starciu z Binghamem nie udało się zbudować ani jednej setki, ale liczę, że tym razem co najmniej jedna sztuka wpadnie bo potencjał Kyren niewątpliwie posiada.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +280
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Dyscyplina: Snooker
Godzina: 14:00
Spotkanie: Trump - Wilson
Typ: Wilson
Kurs: 2.66
Bukmacher: Betfan

Dzisiejsze popołudnie to kolejny świetny dzień dla fanów snookera. Spotykają się dwaj swietni zawodnicy Judd Trump oraz Kyren Wilson. Obaj mówiąc oględnie nie przepadają za sobą. Dużo większe sukcesy na koncie Trumpa. Kyren niby blisko szczytu jednak zawsze czegoś brakuje żadnego tytułu z potrójnej korony w przeciwieństwie do Trumpa. bilans bezpośredni na korzyść Trumpa . Ostatnio rozbił Wilsona w Champion of Champions 6-0. jednak w Championship League 3-2 dla Kyrena. W pierwszych meczach obaj urwali się ze stryczka. Trump wyciągnął frejma na 4-4 z Allenem w potrzebie snookera. W deciderze również doczekał się blędu Allena. Natomiast Wilson przy prowadzeniu 4-1 i szansie na 5-1 zachował się fair i przyznał się do błędu przy wyprowadzeniu kija. Od tego momentu gra Kyrena się posypała jednak w deciderze Bingham popełnił banalny błąd przy wysokim prowadzeniu . Ostatnie wbicia Wilsona od żółtej to klasa światowa. Dziś spodziewam się kolejnego zaciętego pojedynku dlatego kurs na Wilsona biorę za dobrą monętę. Muszę przyznać jednak , że w przypadku tego pojedynku ciężko mi o obiektywizm gdyż sympatyzuje z Wilsonem i czekam na jego znaczący sukces od kilku lat.
 
Otrzymane punkty reputacji: +289
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Trump vs Hawkins
Typ Over 8.5
Williams vs Robertson
Typ Over 8.5
Ako 2.19 fortuna

Nie kombinuje i idę w Overy w obu meczach. Myślę że takich pogromów jak wczoraj nie zobaczymy. Wszyscy zawodnicy prezentują równy i wysoki poziom. Historycznie grając że soba mocno walcziyli i z regoly te mecze były długie. Liczę na podobne scenariusze dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +280
paul_trunks 12,5K

paul_trunks

Użytkownik
Mark Williams vs Neil Robertson
Najwyższy brejk meczu: Neil Robertson @ 1,52 91 - 119
Judd Trump vs Barry Hawkins
Najwyższy brejk meczu Judd Trump @ 1,45 86 - 124
Ako: 2,20 LVbet

Mark Williams vs Neil Robertson
Suma setek zawodnika nr 1: powyżej 0,5 @ 1,8 Lvbet 91 niewiele brakowało

Dotarliśmy do półfinałów, najsłabszym ogniwem jest moim zdaniem Hawkins. To co zaprezentował wczoraj Selby to katastrofa, nie przystoi tak grać 4-krotnemu mistrzowi świata, w tym sezonie kompletnie rozbity i odnoszę wrażenie, że ciągle zmęczony, pozbawiony emocji, jakiś taki nieobecny. Hawkins też nie zagrał rewelacyjnie, nie ustrzegł się prostych błędów i ogólnie nie jest to tytan setek, gra solidnie ale jego brejki często zatrzymują się w granicach 60,70,80 pkt. Trump w meczu z Wilsonem również nie punktował wysoko ale jest to zawodnik ultra ofensywny i jego klasa w zakresie wysokich brejków jest nieporównywalnie wyższa niż Hawkinsa.
W przypadku pojedynku Robertsona i Williamsa to liczę na kangura, australijczyk potrafi wbijać jak mało kto, konstruowanie wysokich brejków to jego specjalność i nawet jak przegrywa mecz to często jest jednocześnie autorem najwyższego brejka.
Stary lis Williams też potrafi zaskoczyć, w swoich poprzednich 2 meczach zanotował po jednej setce, mam nadzieję, że podtrzyma tą passę i delikatnie przekroczy 100 pkt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +280
paul_trunks 12,5K

paul_trunks

Użytkownik
Co za mecz!!! Ostatni tak spektakularny powrót Robertsona pamiętam w finale Scotish Open w 2017 z Cao Yupengiem.
Decider z potrzebą 2 snookerów i wygrana na ostatniej czarnej a po wszystkim przeprosiny w kierunku Williamsa, co za klasa
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Co za mecz!!! Ostatni tak spektakularny powrót Robertsona pamiętam w finale Scotish Open w 2017 z Cao Yupengiem.
Decider z potrzebą 2 snookerów i wygrana na ostatniej czarnej a po wszystkim przeprosiny w kierunku Williamsa, co za klasa
Faktycznie, niezły meczyk i to z obu stron, bo Williams wyglądał przez większość meczu jako ten lepszy. Końcówka dla Robertsona, wyciągnął z 3-5 na 5-5 i nawet jeśli miał w nim trochę szczęścia to zasłużył. Co do zachowania, to oczywiście klasa, ale też w snookerze to normalka. Jest jednym z niewielu sportów gdzie praktycznie nie musieli by być sędziowie, bo zawodnicy sami się przyznają do fauli itd. No i Masters zobowiązuje, a może nawet bardziej wyrobiona londyńska publiczność, która tworzy niesamowitą atmosferę.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Judd Trump VS Barry Hawkins
Handicap: Judd Trump (-1.5) @ 1.52 5-6
Handicap: Judd Trump (-2.5) @ 1.92
1. Sesja - Handicap Framowy (framy 1-4): Judd Trump (-0.5) @ 2.00
Suma setek: Poniżej (1.5) @ 2.35 1
Zawodnik 1 - Suma setek: Poniżej (1.5) @ 1.57 0
Zawodnik 2 - Suma setek: Poniżej (0.5) @ 1.85 1

Wieczorem, w drugim półfinale, Trumpowi chyba krzywda się nie może stać. Hawkins dwie przekonujące wygrane z Murphym (6-2) i Selbym (6-1), zwłaszcza ten drugi wynik dziwi, ale tylko gdy się nie oglądało meczu. Obaj zawodnicy grali dość przeciętnie, ale Selby to już naprawdę przesadzał, dawno nie widziałem żeby mu tak gra nie szła. Nie było praktycznie nic, nawet odstawne go zawodziły, Hawk na dobrą sprawę nie robił nic wielkiego a frejmy wpadały. Nawet po meczu przeprosił publiczność za słabą grę (po wygranym meczu 6-1!) i że z taką grą nie ma co szukać z Trumpem. Dlatego myślę, że Trump tu jest słusznym faworytem, ciekawą opcją wydają się też undery na setki, zwłaszcza w stronę Hawka, on z definicji nie jest pazerny na setki, zadowala się przewagą robiącą i potem w razie trudnych uderzeń się odstawia. W tym tygodniu jedna setka na koniec meczu z Murphym (103), a tak to kilka podejść 50-60. Trump zresztą też wygląda jakby się wystrzelał w meczu z Allenem gdzie wbił 3 setki, z zabezpieczającym stół Wilsonem bez setki, z podobnie metodycznie grającym Hawkinsem też może nie być zbyt dużo szans na rozwinięcie skrzydeł w grze punktowej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +20
matkowsky 25,6K

matkowsky

Użytkownik
Faktycznie, niezły meczyk i to z obu stron, bo Williams wyglądał przez większość meczu jako ten lepszy. Końcówka dla Robertsona, wyciągnął z 3-5 na 5-5 i nawet jeśli miał w nim trochę szczęścia to zasłużył. Co do zachowania, to oczywiście klasa, ale też w snookerze to normalka. Jest jednym z niewielu sportów gdzie praktycznie nie musieli by być sędziowie, bo zawodnicy sami się przyznają do fauli itd. No i Masters zobowiązuje, a może nawet bardziej wyrobiona londyńska publiczność, która tworzy niesamowitą atmosferę.
Williams był zdecydowanie lepszy niemal przez cały mecz, miał szansę prowadzić 5:1, potem przy 5:3 budował brejka i zaliczył głupie pudło, a w deciderze (do którego w ogóle nie powinno dojść) Robertson miał gigantycznego farta. Widać, że Walijczyk jest w świetnej formie, no i szedł jak burza - sporo efektownych wbić od początku turnieju, spektakularne i odważne zagrania. Bardzo lubię Neila, ale to Mark powinien się znaleźć w finale, za co zresztą Robbo przeprosił.
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
panowie ,ja mam przeczucie ,że Howkins to bierze dziś .Forma życiowa Barrego .Robertson wszedł do finału praktycznie cudem ,patrząc na decydela
 
paul_trunks 12,5K

paul_trunks

Użytkownik
Neil Robertson vs Barry Hakins
Liczba brejków 50+: powyżej 12,5 @ 1,84 Fortuna 10 Robertson zgodnie z oczekiwaniami, Hawkins... no cóż

Co do formy życia Barrego to bym polemizował, fakt dochrapał się finału, ale jego gra nie jest idealna, popełnia sporo błędów ale na jego szczęście przeciwnicy również. W tym bilansie wzajemnych błędów wychodzi na plus, oczywiście umiejętności nie można mu odmówić jednak uważam, że nie jest to jego najlepsza dyspozycja.
Patrząc jednak na Robertsona ja również widzę value w kierunku Hawkins . Kangur zachował zimną krew i wyratował się w półfinale z Williamsem mimo noża na gardle. Perfekcji w jego grze się nie dopatrzyłem, myli się jak wcześniej Trump i fatalny Selby co stworzy szanse dla Barrego który udowodnił, że te szanse jest w stanie wykorzystać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Można się tu pokusić za drobne o wygraną Barrego po kursie 3,05 albo bezpieczniej z podpórkami +1,5 @ 2,30 oraz +2,5 @ 1,86 (kursy z Fortuny)
Liczę dzisiaj na równie wyrównany finał co oba półfinały i celuję w over 50-tek + 12,5 @ 1,84 w Fortunie. O umiejętnościach Robertsona w tej materii już się rozpisywałem, dodam tylko, że w półfinale z Williamsem padło 11 takich podejść, w ćwierć finale z Osullivanem 8. Barry natomiast wczoraj z Trumpem 8 pięćdziesiątek, w ćwierćfinale wprawdzie tylko 2 ale obydwaj pewnie pragną zapomnieć o tym meczu.
Wcześniejsze fazy grane były do max 11 parti i over na pięćdziesiątki wynosił u buka +7,5. Teraz mam finał i maksymalnie 19 partii, liczę na ostre strzelanie, może jakiś steal i po obu stronach w którymś frejmie brejki +50, zobaczymy.
Myślę, że walka będzie dzisiaj wyrównana i ofensywna, pałam sympatią do Robertsona ale sercem jestem za Barrym bo wydaje się fajnym sympatycznym gościem i zasługuje na wygranie porządnego turnieju.

PS: Dzięki Bogu Neil wrócił do poprzedniej fryzury bo ta z zeszłego sezonu strasznie mnie rozpraszała :)
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
panowie ,ja mam przeczucie ,że Howkins to bierze dziś .Forma życiowa Barrego .Robertson wszedł do finału praktycznie cudem ,patrząc na decydela
Ale wszedł. Pamiętajmy ze to jest Finał i dojdą nerwy. Australijczyk ma spore doświadczenie w graniu pod presją. Nie uważam że Kurs na jego zwycięstwo jest wart ryzyka. Chyba najsensowniejsza opcja jest granie jakiejs Overowej linii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom