>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Mandat

pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
Siema, w sobotę dostałem mandat za &quot;spożywanie alkoholu w miejscu publicznym&quot;. Wiecie może, czy przychodzi na adres zamieszkania jakieś upomnienie lub coś? Nie chodzi o to że nie zapłacę, tylko o to że zapłace za jakieś 10 dni jak będę miał pieniądze. Czy w tym czasie może przyjść jakiś papierek?
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Siema, w sobotę dostałem mandat za &quot;spożywanie alkoholu w miejscu publicznym&quot;. Wiecie może, czy przychodzi na adres zamieszkania jakieś upomnienie lub coś? Nie chodzi o to że nie zapłacę, tylko o to że zapłace za jakieś 10 dni jak będę miał pieniądze. Czy w tym czasie może przyjść jakiś papierek?
nie przyjmuj :]
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Też ostatnio miałem to samo,jeszcze widząc władzę wyrzuciłem puchę w krzaki,dostałem dodatkowy bonus w postaci 50 zeta za zaśmiecanie.Mandat ,czytam teraz z tego świstka trzeba zapłacić w ciągu 7 dni.Za nieuiszczenie w terminie,organ ,którego funkconariusz nałożył mandat ,występuje do sadu z wnioskiem o ukaranie sprawcy wykroczenia.Lepiej szybko zapłacic i mieć z głowy.Aha ,mandacik z pieczatka z banku,poczty lepiej kilka latek trzymac ,tak dla pewności ,co by nie ciągali...Przyjśc może jakbys dłuzszy czas zwlekał z wpłatą.
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
nie przyjmuj :]

Tak tez chciałem zrobić ,a pieski do mnie; proszę pana spotkamy sie w grodzkim ,pan będzie musiał brac wolne w pracy ,my w godzinach pracy przyjdziemy... itp itd sprawa nie do wygrania jeszcze za rozprawę promocyjne parę centów dostaniesz.Z panem władziom nie wygramy...
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
nieściągnięty mandat w ciągu 3 lat przedawnia się.
Płacić nie musisz, najwyżej wjadą Ci na konto, ew. komornik ściągnie.
Sprawa groszowa, więc szkoda sobie dupy tym zawracać.
jeśli under 18, to lej na to sikiem prostym.
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Ale bzdury piszecie.
Mandat lepiej przyjąć, niż potem się wozić po sądach - i tak wyjdzie na ich, a dodatkowo zapłacisz za koszty sądowe.
Nie trzeba płacić w ciągu 7 dni, to nie mandat od kanarów - wtedy warto, bo się płaci w ciągu tych 7 dni ileś tam % mniej. Jeśli nie zapłacisz przez dłuższy okres (powyżej roku-2 lat) wtedy możesz dostać ponaglenie pocztą. Jeśli nie pracujesz to nie mogą Ci nic zrobić, co najwyżej przysyłać dalsze ponaglenia, po 3 latach się przedawni. Jeśli pracujesz, prawdopodobnie jak będziesz zwlekać to zabiorą Ci kwotę z podatku.
Chociaż różnie to bywa, znajomi niektórzy nie płacą mandatów przez parę lat i nie dostają ani żadnych ponagleń, ani nikt im nic nie zabiera z podatku (a pracują normalnie).
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Ale bzdury piszecie.
Mandat lepiej przyjąć, niż potem się wozić po sądach - i tak wyjdzie na ich, a dodatkowo zapłacisz za koszty sądowe.
Nie trzeba płacić w ciągu 7 dni, to nie mandat od kanarów - wtedy warto, bo się płaci w ciągu tych 7 dni ileś tam % mniej. Jeśli nie zapłacisz przez dłuższy okres (powyżej roku-2 lat) wtedy możesz dostać ponaglenie pocztą. Jeśli nie pracujesz to nie mogą Ci nic zrobić, co najwyżej przysyłać dalsze ponaglenia, po 3 latach się przedawni. Jeśli pracujesz, prawdopodobnie jak będziesz zwlekać to zabiorą Ci kwotę z podatku.
Chociaż różnie to bywa, znajomi niektórzy nie płacą mandatów przez parę lat i nie dostają ani żadnych ponagleń, ani nikt im nic nie zabiera z podatku (a pracują normalnie).
o tym napisałem w uproszczonej formie.
Oczywiście mandat przyjmujemy, później w/w.
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
Ja dostalem mandat za brak pasów...i za brak gasnicy... 200zl.
Moim zdaniem za duzo. Tymbardziej ze wczesniej nie mialem stycznosci z drogówką.
A przyczepili sie mnie z takich wzgledow ze akurat nie bylem z miasta...
Po za tym mam rejestracje 6666 wiec pewnie wygladalem dla nich podejrzanie...
Zaplacilem jednak odrazu....nie ma sensu sie z tym bawic.
Znajomy nie placil mandatu 6 lat...w koncu go zgarneli i musial zaplacic ogromne odsetki....po za tym jesli robote stala znajdziesz to ci to sami potrącą.

Lepiej zaplacic i finito ???? ..
Drogówke omijam z daleka.
 
ted 10,4K

ted

Forum VIP
pasiak_forever
Nie napisałeś czy od policji czy SM.
Tak czy owak 7dni to mit, możesz do roku płacić, od straży bodajże z pitu ci sciągną , a od policji to komornik zawita (albo na odwrót)

Airborne
dla zasady nie zapłaciłbym tym złodziejom nigdy do ręki
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
pasiak_forever
Nie napisałeś czy od policji czy SM.
Tak czy owak 7dni to mit, możesz do roku płacić, od straży bodajże z pitu ci sciągną , a od policji to komornik zawita (albo na odwrót)
Airborne
dla zasady nie zapłaciłbym tym złodziejom nigdy do ręki
Samochód policyjny, a w środku jeden strażnik miejscki i jeden policjant ???? i oboje wypisywali mandaty
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nie ma co wiele z nimi dyskutować. Kumple też pili w parku, widząc krawężników wyrzucili puszki na ich oczach, na dodatek jeden jeszcze lekko przysapał i dostali konkretne mandaty. Termin do zapłaty to ile dni?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
nieściągnięty mandat w ciągu 3 lat przedawnia się.
Płacić nie musisz, najwyżej wjadą Ci na konto, ew. komornik ściągnie.
Sprawa groszowa, więc szkoda sobie dupy tym zawracać.
jeśli under 18, to lej na to sikiem prostym.
Jeśli miałby poniżej 18, to nie mandacik tylko sprawa w sądzie jest. ????
 
hugo_bosss 0

hugo_bosss

Użytkownik
Nie musisz płacić w ciągu 7 dni. Jak bd miał kasę to zapłać i po kłopocie.
Jak nie zapłacisz przez jakiś tam dłuższy czas , nie pamiętam dokładnie przez ile to po jakimś czasie komornik zawita Ci do domu.
Mi już dwa razy zabrali kasę z podatku ( z pita ), raz musiałem nawet dopłacić ????
 
antyszczewa 0

antyszczewa

Użytkownik
nieściągnięty mandat w ciągu 3 lat przedawnia się.
Płacić nie musisz, najwyżej wjadą Ci na konto, ew. komornik ściągnie.
Sprawa groszowa, więc szkoda sobie dupy tym zawracać.
jeśli under 18, to lej na to sikiem prostym.
prawda! nawet komornik to powiedzial mojemu koleszce:cool:
takze nie placic i cieszyc sie zyciem... a w razie czegos, sprzet rtv agd itd
brac nie na siebie! zawsze i wszedzie.... ????
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
Airborne
dla zasady nie zapłaciłbym tym złodziejom nigdy do ręki
Racja ???? nie zrobilem tego...
Dostalem Mandat na raty...
Ale zaplacilem go po prostu 3 dni pozniej.

Bylem bardzo zly tymbardziej, ze obecnie splacam dosc spore 8 stówek kredytu miesiecznie...
Ale nawet to ich nie urzekło....

Dodam, ze na poczatku typ mi wyjechal ze mi da 800zl Mandatu bo widzi jakis wyciek z silnika...( ***** prawda nci nei bylo..)
Ale oczywiscie musza postraszyc...

A na koniec text....no fajny z pana facet to damy tylko 200zl...
Szkoda komentowac.
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
nieściągnięty mandat w ciągu 3 lat przedawnia się.
Płacić nie musisz, najwyżej wjadą Ci na konto, ew. komornik ściągnie.
Sprawa groszowa, więc szkoda sobie dupy tym zawracać.

jeśli under 18, to lej na to sikiem prostym.

Masz racje...ale Over 18 ma lipe...bo wylądujesz w Biku...
Gdzie później nie dostaniesz nigdzie kredytu....szkoda sobie psuć historie bo nawet cos takiego ląduje do Biku.
 
Do góry Bottom