>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

LOL - MŚ 2020

wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Witam. Z racji, że nikt jeszcze nie założył żadnego tematu, postanowiłem zrobić to samemu. Ciekawią mnie opinie osób, które interesują się tą grą komputerową. Oczywiście FAZĘ PLAY-IN mamy za sobą, ale przed nami najważniejsze mecze, które wyłonią nam nowego Mistrza Świata. Wiadomo, że to najważniejszy turniej tego roku jeżeli chodzi o Esports, dlatego zapraszam do dyskusji, a pewny jestem, że część z nas z pewnością zarobi coś na zbliżających się szybkimi krokami MŚ.
Przypomnę tylko jak wyglądają grupy:
Bez nazwy.png

Zapraszam do dyskusji :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +219
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Może od razu zacznę dyskusję. Proponuję pobawić się w Pick-em, czyli jakie miejsca zajmie każda drużyna w swojej grupie. Z pewnością znów będzie wiele niespodzianek, ale cóż.. to tylko zabawa.
Grupa 1:
1. G2
2. Liquid
3. Suning
4. Machi
G2 wydaje się faworytem grupy. Mimo, że nie mówi się o nich w kontekście wygrania Mistrzostw to mogą zaskoczyć. Forma była nierówna, ale przemawiają za nimi szczególnie doświadczenie. Właśnie z racji doświadczenia umieściłem Liquid na drugim miejscu. Ameryka zwykle jest skazywana na porażkę, ale tutaj powinni zająć miejsce 1-3. Suning prawdopodobnie jest lepszą drużyną, ale format BO1 z pewnością może im nie odpowiadać. Machi to drużyna do zdobywania punktów przez rywala, nie oczekuje i nie spodziewam się nawet jednej wygranej mapy w tej grupie.
Grupa 2:
1. DAMWON
2. JD Gaming
3. PSG TALON
4. Rogue
O ile w grupie 1 myślałem o miejscu drugim, tak tutaj mamy więcej niewiadomych. To znaczy... pierwsze dwa miejsca dla JD i DAMWON jest pewne (ja daje 99.9%), ale walka o 3 miejsce również może być ciekawa. Grupa wydaje się prosta, bo wiadomo kto wyjdzie, ale z drugiej strony ... kto pierwszy i kto trzeci? Stawiam na DAMWON. To jeden z głównych faworytów (zaraz za TOP ESPORTS), ale przecież JD jest w stanie wygrać również ten turniej. Trzecie miejsce chciałbym, aby zajęło Rogue. Wiadomo, że mamy tam dwóch polskich zawodników, ale PSG fajnie zaprezentowało się PLAY-in i myślę, że są w tak zwanej "grze". Rogue będzie musiało przyzwyczaić się do gier na scenie, ponieważ tego nie robili przez ostatnie pół roku, a ograna na tej scenie ekipa PSG może szybko i z marszu zdobyć jakieś zwycięstwo. Mimo wszystko uważam, że grupa do obserwacji, ponieważ może być fajna walka o miejsce pierwsze i trzecie. A może jakaś sensacja?
Grupa 3:
1. LDG
2. GEN G
3. Fnatic
4. TSM
Grupa w stylu - Ustaw sobie jak chcesz. Według mnie grupa śmierci, niby łatwa, ale jakże może być wyrównana. Zaczynając od końca TSM to dla mnie faworyt na zajęcie ostatniego miejsca w grupie, ale jest w stanie urwać mapę. Być może właśnie ta drużyna, która straci mapę na TSM zajmie 3 miejsce. Wracam do góry LDG tak jak PSG przyzwyczajone do gry na scenie i mogą być w gazie. Nie są tak dobrzy jak myślałem, ale HEJ to nadal Chiny. Myślę, że zdobyli trochę pewności siebie i z grupy wyjdą na 1 miejscu. Troszkę kłóci mi się z tym format, bo sami widzieliśmy co działo się w PLAY-in, gdzie były gorsze drużyny, ale może się obudzili. Dlaczego Gen G, a nie Europa? Nie wiem. Jakoś mam przeczucie, że Fnatic rozczaruje. Chciałbym się mylić, ale w tym sezonie wyglądali blado. W dodatku jak rzucimy im jeszcze inny styl niż Europejski to mogą nas rozczarować. Podejrzewam, że Gen G szybciej się również zaaklimatyzuje na scenie. Ale tak jak mówię, ta grupa to może być totalny rollercoster i nie zdziwi mnie jak obróci się ona finalnie do góry nogami.
Grupa 4:
1. TOP ESPORTS
2. DRX
3. UOL
4. FlyQuest
Grupa, której jestem pewien w 100%. Wiadomo mogę się zdziwić, ale .. no ja nie widzę innego ułożenia. Tegoroczny MŚ TopEsports (haha wierzę, że wygrają, bo są po prostu zbyt mocni), Koreańskie DRX, gdzie Chovy będzie czarował na środku. UOL, które gra fajnego LOL-a no i są w grze oraz kopciuszek z Ameryki, który może jedynie powalczyć (zaznaczam - powalczyć) z UOL. O ile ostatnie dwie drużyny są na zbliżonym poziomie, o tyle różnica między nimi a dwójką pierwszych jest ogromna. Prawie tak samo ogromna jak różnica między TOP, a DRX. Z pewnością mecz TOP - DRX i starcie knight - Chovy to będzie coś pięknego. Top Esports trafiło bardzo łatwo, co może ich troszkę zmylić przed kolejną fazą, aczkolwiek właśnie takie wygrane na luzie budują zespół.

Finalnie jeszcze zaznaczę moich faworytów do wygrania, ale to tak tylko w kolejności: TOP, DAMWON, JD GAMING, LDG, G2. Jeżeli ktoś spoza tej 5 zdobędzie mistrzostwo to ... nie no nie będę się golił na łyso. Po prostu to będzie wielka niespodzianka. LDG nadal zamieściłem w tej grupie (mimo że przy grupie 3 piszę, że mogą nawet nie wyjść), ponieważ format BO3 jest dość fajny dla Chin i Korei. Jeżeli wyjdą z grupy to może namieszają, aczkolwiek wątpie. G2 jak będzie w formie powinni być na czwartym miejscu z TOP 5, ale jej nie mieli pod koniec sezonu, dlatego nie uważam by byli nawet w finale. Na siłę można byłoby szukać miejsca dla DRX lub Gen G, ale Korea jest w takim dołku, że wystarczy w tej grupie DAMWON, który przypomina mi potwora. Procentowo dawałbym 50% szans TOP, 25% DAMWON, 15% JD GAMING i po 4.5% szans LDG oraz G2. Reszta uczestników dostaje ode mnie 1% co uważam za i tak spore szanse.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +164
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Z pewnych źródeł (ci co się interesują wiedzą) mam informacje ze w tak jakby sparingach Suning (grupa A) bije ponoć kazdego jak leci. Są ponoć w świetnej formie. Natomiast fnatic jest rozczarowaniem, totalnie im nie idzie + mówi się o jakiś kłótniach wewnątrz. Pamiętajcie że to info wyszło z przecieków, a rok temu g2 niby na 15 meczy sparingowych wygrali dwa, po czym byli vicemistrzami. Mimo wszystko polecam ustawić Suning do awansu, bo liquid to nadal słabsza drużyna (tak jak mówiłem), a liczyłem na fakt wejścia w turniej w play inach. Teraz sytuacja jest totalnie inna. Jeżeli przecieki są prawdziwe co do chińczyków to mogą oni mocno namieszać, chociaż z jd, top i damwon nadal są dla mnie bez szans, a i g2 może być na równym z nimi poziomem. Warto się im przyjrzeć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Zgadzam sie w 100% i to bez patrzenia na śmieszne sparingi, że Suning jest zdecydowanie lepsze od team Liquid

To samo tyczy sie zespołów Gen G i LGD. Nie wiem jak można stawiac wyżej zespół LGD. Nie zdziwie sie jak. Nie wyjdą z grupy i dostaną lanie od większości zespołów
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Uważam że lgd na dość solidne linie, aczkolwiek nie porywają. Jednakże pamiętajmy ze grają na własnej ziemii i już mają za sobą grę na scenie, a to może sporo dać w kontekście grupy. Fnatic scenę wąchało pół roku temu, a to jest wielka różnica.
 
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Tutaj możesz zarówno śledzić wynik, jak i również oglądać na live.
Damwon co za kocury. Dziś szybkie mecze, a PSG wygląda blado.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Coś mi nie działa ten odnośnik przenosi na główna stronę forum
e: widzę ze na Polsat Games leci.
 
Ostatnia edycja:
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Tak. Pamiętajmy, że ten turniej może przynosić niespodzianki. Rogue zagrało kapitalnie, ale nie chce mi się wierzyć, że powalczą z jd i Damwon. Wygrana suning z g2 też jest prawdopodobna, ponieważ g2 lubi kombinować, a to może ich zgubić. Postaram się pod wieczór przedstawić tutaj moje typy na jutro i może w typach dnia rzucę jakiś jutrzejszy mecz z lepszym kursem.
 
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Dobra, moje propozycje na jutro. Nie będzie raczej szału, ale ważne aby być na ++++
Zwycięstwa: Liquid, DAMWON, JD Gaming, Gen G. + DAMWON, JDG, GEN G -Liquid
To na podwojenie. Dodatkowo w singlach można próbować:
Win Suning z G2 oraz LGD z Fnatic. +LDG -Suning (mało brakło)
Z innych typów:
JD - PSG +26,5 Killa, lub Handicap zabójstw w stronę JD
G2 - Suning +28,5 killa lub pierwsza krew dla G2
DAMWON - Rogue +25,5 killa
Wszystko podaję z STS-a.
/edit
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +8
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Na jutro: G2, Suning, DAMWON, JD, UOL i TOP. Niestety przegrało Liquid oraz Suning. O ile ten drugi mecz był na styku, o tyle gracze Liquid mnie rozczarowali. Typ na LGD fajnie wszedł. Nie mam jak sprawdzić Killi, bo nie ma mnie w domu, ale wiem, że pierwsze krew padła dla Suning po błędzie Jankosa. Jutro raczej pewne mecze, może ostatnie dwa mogą być cięższe, aczkolwiek jestem za UOL z racji tego, że nie ufam NA oraz jestem za TOP, bo mimo wszystko wydają mi się dużo lepszą drużyną. Warto oglądać DRX z TOP dla starcia na środku, gdzie Knight i Chovy powinni pokazać prawdziwą magię.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +49
micer 7,2K

micer

Użytkownik
Dziś z racji braku obowiązków obejrzałem prawie wszystkie mecze (z pozostałych obejrzałem highlightsy) i powoli można zacząć wysnuwać jakieś wnioski o formie poszczególnych zespołów.

G2 Esports - Machi Esports
Typ: 2, handicap zabójstw +9,5 (@1,90 Unibet) ✅


Wiadomo kto jest w tym meczu faworytem i dlaczego. G2 w meczu z Suning pokazało, że będzie się liczyło w tych Worldsach. Szczerze mówiąc po tym co wyczyniali w europejskim splicie byłem przekonany, że rozpoczyna się powolny upadek tej formacji. Jednak widać, że to był wypadek przy pracy (w końcu i tak bezproblemowo awansowali na Worldsy). Kurs na zwycięstwo europejskiej ekipy w tym meczu jest nie do grania (1,22). O ile wątpię, że Machi jest w stanie wygrać ten mecz (może wyjść brak doświadczenia) tak uważam, że na pewno powalczą w jutrzejszym meczu. Handicap zabójstw +9,5 to bardzo wysoka linia. W meczu z Liquid ekipa z Tajwanu zaprezentowała się nadzwyczaj dobrze i w rezultacie zmiażdżyli swoich rywali. Pytanie czy to faktycznie stanowi o sile Machi Esports czy o nijakości Liquid (pewnie prawda jest po środku). Reasumując - uważam, że tajwańska formacja łatwo tego meczu nie odda i zobaczymy mecz na delikatnym styku, także jeśli chodzi o zabójstwa.

edit: Machi po raz kolejny pokazuje, że nie będzie robiło w tej grupie za chłopców do bicia. Tym razem nie wystarczyło im umiejętności na mocne G2, ale handicap udało się pokryć (24-15 w zabójstwach na korzyść G2).

Team Liquid - Suning Gaming
Typ: 2 (@1,45 Unibet) ✅


Jak już pisałem w analizie poprzedniego typu - Liquid źle wyglądało w pierwszym meczu. Dali się zdominować, praktycznie przez cały mecz ich przeciwnik prowadził grę i na niewiele im pozwolił. Bardzo nijako wyglądał Jensen (midlaner Machi zrobił z niego mamałygę), a to źle wróży przed potyczką z Angelem. Oglądałem już wiele spotkań chińskiej ekipy i ich midlaner jest wyjątkowo mocny. W dodatku przewagę na korzyść Suning widać praktycznie na każdej linii. Jeśli chińska formacja zagra na pełnym skupieniu to bez problemu powinni wygrać ten mecz. Już w meczu z G2 pokazali, że będą mocni (sam nie wiem jak tego nie wygrali mając przewagę w mid-gamie i 4 smoki), ale nie bez powodu byli zespołem, który najczęściej przegrywał mecz mając przewagę w 15 minucie (chodzi o występy w chińskim splicie). Sam zagram ten typ w jakimś dublu za niewielką stawkę, bo Liquid w każdej chwili stać na niespodziankę.

edit: Obstawiałem, że Suning bez większych problemów weźmie ten mecz, ale nie spodziewałem się, że pójdzie im to aż tak łatwo. Liquid wygląda fatalnie i nie zanosi się by mieli się podnieść. Trzeba regularnie grać przeciw tej ekipie.

DAMWON Gaming - PSG Talon
Typ: poniżej 23,5 zabójstwa w meczu (@1,85 Unibet) ✅


Co do zwycięzcy tego meczu nikt nie ma najmniejszych wątpliwości. DAMWON to główny faworyt do wygrania całych mistrzostw. Potwierdzili to w pierwszych dwóch spotkaniach, gdzie bez problemów rozprawili się z JD Gaming i Rogue. Teraz zagrają ze zdecydowanie najsłabszym zespołem w grupie. Słabość PSG pokazały ich poprzednie spotkania gdzie od tych samych zespołów zebrali solidny łomot. W tym meczu spodziewam się małej liczby zabójstw i szybkiego zakończenia meczu przez DAMWON. W poprzednich spotkaniach ekipa z Hong Kongu zdobyła piorunujące 0 (!) zabójstw w meczu z Rogue i 3 w meczu z JD Gaming (kolejno w obu spotkaniach padło 16 oraz 20 zabójstw). Spodziewam się podobnego wyniku w ich meczu z koreańskim dominatorem. Dodatkowo DAMWON nie pozwala swoim przeciwnikom na wiele, jeśli chodzi o zabójstwa. Ich przeciwnicy zdobyli 7 (JD Gaming) i 4 (Rogue) zabójstwa, a w wymienionych meczach łącznie padło kolejno 32 i 11 zabójstw. Reasumując upatruję tu bardzo szybki mecz, w którym DAWMON przejedzie się po swoich przeciwnikach i przez to nie zobaczymy zbyt wielu zabójstw, gdyż mecz po prostu szybko się skończy.

edit: PSG na początku dość mocno postawiło się koreańskiej ekipie i miałem spore wątpliwości co do tego czy typ wejdzie. Jednak z każdą minutą różnica klas była coraz bardziej zauważalna. Mecz trwał mniej niż 28 minut, a DAMWON po raz kolejny pokazało, że potrafi dominować nad przeciwnikiem od pierwszej do ostatniej minuty. W zabójstwach było 15-7 na korzyść Koreańczyków (łącznie 22).

JD Gaming - Rogue
Typ: No bet


Ten mecz po prostu omijam. JD Gaming to oczywisty faworyt, ale po obejrzeniu Rogue w starciu z DAMWON jednak postanawiam odpuścić ten mecz. Kurs na chińską ekipę to zbyt małe value, a europejska formacja prezentuje się na tym turnieju bardzo dobrze i nie zdziwi mnie jak jutro zaskoczą wszystkich (na upartego można pograć w stronę wygranej Rogue @3,25 Unibet ❌lub na handicap zabójstw +7,5 również w stronę Rogue @1,85 Unibet ❌).

edit: Co prawda nie obstawiałem tego meczu i podałem tylko dość ryzykowne typy, ale trzeba się przyznać, że mocno przestrzeliłem. Chińska ekipa zdominowała mecz i nie pozwoliła na nic europejskiej formacji. Wygrali w 30 minut, dodatkowo z dużą przewagą z zabójstwach, więc zaproponowany handicap też nie wszedł (21-8 na korzyść JDG).

FlyQuest eSports - Unicorns of Love
Typ: No bet


Nie da się ukryć, że obie drużyny po prostu mają pecha, że znajdują się w takiej grupie. Trafiły na dwie wybitne ekipy i zostaje im jedynie walka o 3 miejsce w grupie. Pokazały to pierwsze spotkania tych ekip, gdy FlyQuest zebrało solidny oklep od Top eSports, a UoL równie sromotnie przegrało z DragonX. Osobiście skłaniam się ku amerykańskiej formacji, mimo, że kibicuję rosyjskiej ekipie. Sam fakt, że UoL dotarło do tej fazy turnieju już należy uznać za spory sukces (w pokonanym polu zostawili kilka mocnych drużyn), ale to już chyba ich sufit i wyżej nie podskoczą. Po prostu FlyQuest wydaje mi się bardziej zróżnicowanym i lepszym kompozycyjnie zespołem. W UoL głównie wyróżnia się ich midlaner Nomanz, który gra świetny turniej, lecz przewagę na pozostałych liniach i w jungli widzę po stronie amerykańskiej drużyny. Jeśli już miałbym obstawiać to właśnie typowałbym wygraną FlyQuest @1,80 Unibet ✅.

edit: Kolejny mecz, który pominąłem, gdyż uznałem, że typowanie zwycięzcy to loteria. Patrząc na przebieg gry można uznać, że wiele nie pomyliłem się w ocenie. Co prawda FlyQuest miało delikatną przewagę przez lwią część meczu, ale rosyjska ekipa nie poddała się bez walki. Zdecydowało doświadczenie i chłodna głowa, a amerykańska ekipa zamknęła mecz po blisko 37 minutach. Warta odnotowania jest też ilość zabójstw w tym meczu, widać, że obie ekipy grają bardzo agresywnie jeśli trafią na przeciwnika swojego pokroju (w zabójstwach było 18-16 na korzyść UoL).

Top Esports - DragonX
Typ: 2 (@2,70 Unibet) ❌


Przechodzimy do meczu dnia. Naprzeciw siebie staną dwie bardzo mocne ekipy, mianowicie najlepsza ekipa Chin i drugi slot z Korei. Obie drużyny bardzo łatwo rozprawiły się z swoimi rywalami w otwierającej kolejce i pokazały swoją siłę. Bezsprzecznie są to faworyci do wyjścia z grupy i nie wydaje się, by coś miało się zmienić. Szanse w tym meczu oceniam 55%-45% na korzyść Top Esports, gdyż są po prostu zespołem kompletnym. Mają dobrego junglera, wybitne solo linie i bardzo agresywnie grającą dolną aleję. Jednak w tym meczu nie grają z byle kim tylko z bardzo silną ekipą z Korei Południowej. Mimo iż siły poszczególnych regionów się wyrównały to nadal stawiam LCK ponad LPL. DRX to piekielnie mocna drużyna, która na krajowym podwórku musiała uznać wyższość jedynie ekipy DAMWON Gaming (w samym splicie osiągnęli świetny wynik 15 wygranych i jedynie 3 porażek). Ich drużyna posiada równie mocne indywidualności co Top Esports. Jako cała kompozycja ciut lepiej wygląda moim zdaniem chińska ekipa, ale o zwycięstwie zdecydują detale i po takim kursie aż żal nie zagrać w stronę DragonX. Rozbijając cały mecz na poszczególne linie uważam, że na górnej alei lekką przewagę posiada DrX, na midzie moim zdaniem jest remis, bot również oscyluje w granicach remisu, a w jungli wskazałbym jednak na Top Esports. Reasumując - ten mecz to starcie tytanów i wytypowanie zwycięzcy tego meczu jest karkołomnym zadaniem. Ja widzę value w typie na wygraną DragonX i w ich stronę idę tym razem. Dobrym typem jest również pogranie na handicap zabójstw w stronę DrX. Na Unibecie linia wynosi +6,5, a kurs na nią to @1,85 ✅.

edit:
Mam mieszanie uczucia po tym meczu. DrX zaczęło z dużym animuszem i w początkowym etapie gry przeważali. Wszystko układało się bardzo dobrze, ale Top Esports dysponowało lepszym zespołem (pod względem postaci) i wyszło to w późniejszej fazie gry. Nadal uważam, że to bardzo równe drużyny i w rewanżu tych ekip pewnie znów spróbuję pograć w stronę niedocenianej koreańskiej ekipy. W zabójstwach skończyło się 15-9 na korzyść Top Esports, więc typ z handicapem wszedł (no trzeba przyznać, że szczęśliwie).

Główne typy: 3/4
Poboczne typy: 2/4
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +84
B 1,2K

betbuilder

Użytkownik
Ja gram takie AKO z dwóch dni :

Team Liquid - Suning Gaming @ 1.47
DAMWON Gaming - PSG Talon @ 1.10
TOP Esports - UOL @ 1.11
DragonX - FlyQuest @ 1.30
Łącznie @2.33 Unibet ✅

Co do DWG, TES i DRX to nie widzę żadnych szans dla rywali. PSG zostało zmiażdżone przez Rogue, a teraz wygrają z DAMWON ? Nie ma opcji. UOL i FlyQuest zawalczą pomiędzy sobą o trzecie miejsce w grupie D bo TES i DRX to nie ta liga.
Suning dzisiaj szalony mecz z G2, niby w goldzie i killach było na równo ale większość kluczowych walk wygrywało Suning, jak wzięli Ocean Soula myślałem że jest po gierce bo już wcześniej Samurajom brakowało obrażeń. Wszystko jednak zmieniła potyczka przy Elderze. Przyczynę porażki Chińczyków upatruję w błędzie pozycjonowania Angela, który podszedł zbyt blisko do Bina wycofującego się z flanki i wyłapał na twarz piękne Q od Mikyx`a ogłuszające ich obu, Caps dołożył złotą kartę i zginął główny carry Chińczyków który w team fightach robił mega robotę, inaczej G2 by tego nie ograło, Suning wygrało 3 poprzednie walki o smoki, a teraz mieli jeszcze duszę oceaniczną, z Elderem zamknęli by gierkę. Mimo porażki jednak uważam, że nie zagrali źle, G2 to stare wygi znani z tego, że potrafią wyciągać takie mecze. Natomiast dziś Suning mierzy się z TL, które wczoraj zagrało kompletny piach dostając tęgie lanie. Być może był to ich gorszy dzień, ale ja tak czy siak wyżej cenię Suning Gaming i na nich stawiam.
Mecze G2 - Machi, JD - Rogue, FlyQuest - OUL i TES - DRX odpuszczam. G2 powinno to wziąć, ale w tym sezonie stali się drużyną zbyt nieprzewidywalną i nie wykluczam głupich wpadek z ich strony, w dodatku Machi dobrze zagrało. Po za tym spodziewam się zwycięstwa JD ale nie chcę tego ruszać, wolę oglądać na spokojnie kibicując Rogue z dwoma Polakami w składzie. FlyQuest OUL nie mam pojęcia co tam się wydarzy. I TES DRX w formacie BO1 też wolę nie ruszać bo obie drużyny stać na zwycięstwo choć oczywiście faworytem TOP Esports, ale czy aż takim żeby dawać na nich kurs niższy niż na Suning z TL ?
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
micer 7,2K

micer

Użytkownik
Długo myślałem nad tym jak "ugryźć" jutrzejsze mecze. Faworyci w każdym spotkaniu są powszechnie znani i kursy na ich wygrane poleciały bardzo mocno w dół, więc trzeba szukać innych opcji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

G2 Esports - Team Liquid
Typ: 2, handicap zabójstw +8,5 (@1,80 Unibet) ✅


No dobra. Zarzekałem się, że trzeba grać przeciw amerykańskiej ekipie widząc ich ostatnie wyczyny, ale czy kurs oscylujący w granicy 1,20-1,25 jest tego wart? Nie uważam by G2 było aż takim faworytem tego spotkania. Owszem, jest to ekipa, która wygląda o niebo lepiej od swoich jutrzejszych rywali, lecz po dwóch wygranych może wkraść się element rozluźnienia. Liquid legitymuję się bilansem 0-2 i nie mają już wiele do stracenia. Może w końcu zejdzie z nich presja i pokażą możliwości na jakie je stać. Broxah nie jest w stanie zagrać gorzej niż dzisiaj, podobnie Tactical. Widać też, że w końcu rozkręca się Jensen. Odnośnie europejskiej ekipy to oglądałem ich dzisiejszy mecz i mieli bardzo duże problemy z wejściem w mecz. Gdyby na ich drodze stanęła bardziej doświadczona drużyna niż Machi to mogliby mieć duże problemy z wygraniem mapy. Liczę na to, że jutro zagrają podobnie i mecz będzie dość wyrównany. Za drobne spróbuję jeszcze pograć wygraną Teamu Liquid, bo kurs jest bardzo zachęcający - @3,90 Unibet ✅. Ich szansę oceniam trochę wyżej.

edit: Spodziewałem się tego, że Liquid może postawić się faworyzowanej ekipie z Europy, ale nie przypuszczałem, że są w stanie wygrać z taką łatwością. Amerykańska drużyna w końcu zagrała na miarę swoich możliwości. Co do G2 to mam mieszane uczucia, wyglądali dzisiaj bardzo słabo (głównie Jankos dla którego ten turniej nie układa się najlepiej), ale nadal to ekipa z dużym potencjałem. Typ główny, jak i poboczny weszły bez żadnych problemów (24-11 w zabójstwach na korzyść Liquid).

Suning Gaming - Machi Esports
Typ: powyżej 25,5 zabójstwa w meczu (@1,75 Unibet) ❌


Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Suning w końcu pokazało jak zgnieść przeciwnika mając przewagę we wczesnym etapie gry. Totalnie zdominowali Liquid, a SofM zagrał najlepszy mecz w jungli jaki widziałem na tych Mistrzostwach. Zdemolował Broxaha, zabrał wszystkie smoki i poprowadził swoją ekipę do przekonywującego zwycięstwa. Chińska ekipa zagrała dziś bardzo "spokojnie". Skupiali się na celach mapy, nie rzucali się na zabójstwa. Finalnie w całym meczu ujrzeliśmy tylko 14 zabójstw (12-2 dla Suning). Jak widać w starciach ze słabszymi ekipami drużyna Suning gra bardzo uważnie i nie pozwala sobie na wiele błędów tak jak to miało miejsce w meczu z G2, gdzie zobaczyliśmy aż 40 zabójstw (21-19 dla Suning). Przechodząc do ich dzisiejszych przeciwników należy im oddać, że prezentują się na tym turnieju bardzo dobrze. Z łatwością ograli Liquid dominując przez całe spotkanie. Był to mecz ubogi w zabójstwa i padło ich zaledwie 13 (9-4 na korzyść Machi). W meczu z G2 przez długi moment dotrzymywali kroku faworytom (tutaj zabójstw było już 39). Sprawili sporo problemów europejskiej ekipie i uważam, że jutro również postawią się chińskiej formacji. Linia 25.5 nie jest wygórowana jak na mecz takich ekip. Uważam, że Machi jest w stanie spokojnie zdobyć +10 zabójstw, a Suning z pewnością dołoży więcej.

edit: Nie ma co się rozwodzić nad tym typem. Niewiele zabrakło, by udało się pokryć podaną linię (w meczu padły 23 zabójstwa). Spodziewałem się bardziej otwartego meczu, ale cóż - nie wyszło.

DragonX - FlyQuest eSports
Typ: 1, handicap zabójstw -7.5 (@1,95 Unibet) ❌


To powinien być mecz bez historii. Spotykają się dwie drużyny o bardzo różnych umiejętnościach. DrX paradoksalnie dzisiejszą porażką urosło w moich oczach. Na tle faworyta do wygrania grupy (a może i całych Mistrzostw) wyglądali bardzo dobrze i mocno postraszyli Top Esports. FlyQuest zaś w meczu "pocieszenia" wygrało z UoL. Mieli drobną przewagę przez większą część meczu, ale i tak mocno męczyli się z rosyjską ekipą. Nie widzę dla nich najmniejszych szans na pokonanie koreańskiej ekipy. Przegrywają indywidualnie na każdej linii, w dodatku jako kompozycja nie wyglądają zachęcająco. Kurs @1,25 na wygraną DrX ✅można spokojnie dorzucić do jakiegoś kuponu, ale sam poszukam w tym meczu innej opcji. Szczerze to spodziewałem się linii na poziomie 9,5 albo nawet 10,5. Dla przypomnienia w pierwszej rundzie DrX ograło UoL z przewagą 17 zabójstw (22-5), a FlyQuest przegrało z Top Esports różnicą 12 zabójstw (7-19). Nawet w wygranej potyczce z UoL skończyli z mniejszą ilością zabójstw niż ich oponenci (16-18). Spodziewam się gładkiego zwycięstwa koreańskiej drużyny i przynajmniej 8 zabójstw przewagi po ich stronie.

edit: Takie typy najbardziej bolą, zabrakło jedynie jednego zabójstwa do powodzenia, ponieważ finalnie DrX wygrało 7 zabójstwami (13-6). Szkoda, po prostu szkoda.

Top Esports - Unicorns of Love
Typ: No bet


Ciężko podejść do tego meczu, według kursów nie ma jutro większego faworyta od chińskiej ekipy. Trudno się z tym nie zgodzić widząc jak Top Esports radzi sobie w tym turnieju. UoL gra już w sumie o pietruszkę, przegrali oba dotychczasowe spotkania. Po prostu grupowi rywale to już zbyt wysokie progi dla ambitnej, rosyjskiej drużyny. Kurs na wygraną Top Esports jest niesamowicie niski, a linia handicapu zabójstw ustawiona na poziomie 10,5 jest moim zdaniem słabym pomysłem do grania. W dodatku Unibet nie oferuje na ten mecz typu w którym można typować długość spotkania w minutach. Sam nie obstawiam tego pojedynku, ale jeśli bym to zrobił to postawiłbym, że w meczu zostanie zabitych mniej niż 4.5 smoków @1,60 Unibet ✅.

edit: Top Esports pokazało po raz kolejny swoją siłę, wygrali pewnie kontrolując cały mecz od początku do końca. Po prostu różnica klas. Typ poboczny z ilością zabitych smoków wszedł (zabite zostały 4 smoki).

Gen.G - Fnatic
Typ: poniżej 26.5 zabójstwa w meczu (@1,85 Unibet) ✅


Przyznam szczerze, że najmniej interesowałem się dotychczas tą grupą i mecze w niej oglądałem głównie z odtworzenia. Gen.G po dwóch meczach przewodzi w tabeli z wynikiem 2:0, jednak oba zwycięstwa przyszły im po sporych trudnościach. Długo męczyli się z TSMem, a w meczu z LGD kilkukrotnie byli na skraju porażki. Chwała im za to, że oba mecze wygrali, ale widać, że to jeszcze nie jest ten poziom gry jakiego wszyscy od nich oczekują. Europejska ekipa pokazuje za to, że są bardzo trudnym przeciwnikiem. Z TSM do pewnego momentu toczyli wyrównany bój, ale w pewnym momencie zwyczajnie odjechali amerykańskiej drużynie i pewnie wygrali. Fnatic gra bardzo asekuracyjnie, głównie swój czas spędzając na liniach. W ich meczach pada bardzo mało zabójstw (17 w starciu z TSM oraz 16 w starciu z LGD) i sądzę, że ten trend zostanie jutro podtrzymany. Europejska ekipa na pewno podejdzie ze sporym respektem do koreańskiego przeciwnika. Dla porównania w meczach Gen.G padało do tej pory 14 zabójstw w meczu z TSM oraz 38 (!) w meczu z LGD. Ten drugi mecz traktuję raczej jak wyjątek od reguły i nie sądzę by Fnatic było w stanie nabić licznik zabójstw równie mocno.
Po kilku przemyśleniach za niewielkie stawki gram również handicap zabójstw +5,5 na korzyść Fnatic @1,80 Unibet ✅oraz na wygraną europejskiej ekipy @2,40 Unibet ✅. Jeśli Koreańczycy będą wchodzić w mecz równie wolno co w starciu z TSM to mogą mieć spore problemy z wygraniem tego meczu.

edit: Gen.G mimo dwóch wygranych nie przekonywało mnie swoją postawą w tym turnieju. Dzisiaj pokazali, że moje obawy odnośnie ich gry były słuszne. Wyraźnie przegrali we wczesnej fazie gry (jak pisałem, wolno wchodzą w mecz), później trochę nadrobili w środkowej części meczu, lecz strata z początku była zbyt trudna do odrobienia i koreańska ekipa ostatecznie poległa. Główny typ wszedł na styk (w meczu padło łącznie 25 zabójstw), podobnie jak handicap zabójstw w stronę Fnatic (17-8 na ich korzyść).

LGD Gaming - TSM
Typ: poniżej 25.5 zabójstwa w meczu (@1,80 Unibet) ❌


TSM mimo dwóch porażek z wyżej notowanymi rywali pokazało się z dość dobrej strony. Nie odstawali wyraźnie zarówno od Fnatic i Gen.G. Jeśli poprawią niektóre elementy gry (chociażby kontrolę nad smokami) to są w stanie zaskoczyć każdą drużynę w tej grupie. Ważnym dla mojego typu jest fakt, iż amerykańska drużyna nie pozwala przeciwnikom na wiele zabójstw. Ma na to wpływ ich pasywna gra i niechęć do podejmowania ryzyka. Patrząc na ich poczynania i wyniki poprzednich spotkań z przyjemnością "przytulę" linię 25.5 zabójstwa. W meczach z Gen.G (łącznie 14 zabójstw) oraz Fnatic (17 zabójstw) z łatwością mieścili się w tej linii. Chińska formacja raz pokryła typowaną linie. O wesołym meczu z Gen.G zakończonym 38 zabójstwami wspominałem wyżej. Sądzę, że TSM zagra równie "porywająco" w ofensywie jak w poprzednich spotkaniach i nie przebiją granicy 10 zabójstw. W ich postawie upatruję główną siłę tego typu.

edit: Mecz okazał się o wiele bardziej otwarty niż przypuszczałem. TSM zagrało tym razem odważniej. Co prawda nie wystarczyło to na solidną, chińską ekipę, lecz sprawiło, że mój under zabójstw upadł z kretesem (łącznie padło 31 zabójstw).

Główne typy: 2/5
Poboczne typy: 5/5
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +52
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Witam. Jutro czekają nas decydujące starcia w grupie A. Sytuacja w tejże grupie jest bardzo ciekawa, a wszystko przez G2, które po przegraniu z Liquid wprowadziła do niej lekkie zamieszanie. Mimo wszystko nadal uważam, że z grupy A wyjdzie Suning oraz G2. Pierwsze miejsce rozstrzygnie się według mnie o godzinie 15 w meczu pomiędzy tymi drużynami. Najpierw typy, może dodam lekkie opisy...
10:00 - Liquid - G2 - Zwycięstwo G2 (1.30)
W ostatnim ich starciu górom byli gracze z Ameryki. Mimo wszystko cały ten mecz ułożył się według mnie w pierwszej ryzykownej akcji Liquid, która im przyniosła sukces. Jankos ściągnięty do Nidalee-ki, która musiała stać się supportem, plus dość słaby draft. Broxach na Graves-ie pokazał klasę i spodziewam się jutro bana w tą postać. G2 nie może przegrać tego meczu, dlatego też typuję ich zwycięstwo. Dodatkowo Caps na Jayce ... tamten mecz to był porażka zawodników z Europy.
11:00 - Machi - Suning - Zwycięstwo Suning (1.22)
Na razie nie przewiduje niespodzianek. Szkoda, że nie ma linii na zabójstwa, bo tutaj Handi i w meczu G2 dać więcej niż 25,5 myślę, że pasowałyby linie. Ale dzięki temu mogę skupić się na meczu. Nie widzę innej opcji niż zwycięstwo Suning. Wybaczcie, bo wiem że kurs śmieszny, ale... Machi jednak nadal jest najgorszą drużyną tej grupy. Jeżeli Suning to przegra to po prostu w nich zwątpie.
12:00- G2 - Machi - Zwycięstwo G2 (1.22)
Komentarz zbędny. Faworyt grupy (wraz z Suning) i chłopiec do bicia. Machi gra fajnie, pokazuje się z dobrej strony, ale jednak to G2 ma więcej doświadczenia i lepszych graczy. Ten czynnik w decydujących momentach potrafi zrobić różnicę.
13:00- Suning - Liquid - Zwycięstwo Suning (1.30)
Ciężko mi wierzyć, aby Liquid jutro wygrało spotkanie z G2 lub Suning. Mam wrażenie, że ostatni mecz będzie decydującym o zajęciu pierwszego miejsca. Obu drużynom na tym zależy, aby uniknąć potencjalnej jedynki z innych grup, ponieważ wpadnięcie w ćwierćfinale na DAMWON lub TOP Esports może być zabójcze. Uważam, ze Liquid przegra jutro oba pierwsze starcia w grupie A.
14:00- Liquid - Machi - Zwycięstwo Liquid (1.55)
Indywidualnie lepsza ekipa z Ameryki. Drużynowo ... no kłóciłbym się. Wydaje się, że w końcu znaleźli swój styl gry, ale to nadal za mało na Suning i G2 (według mojej opinii). Niestety Machi typowałem na ostatnim miejscu i czuję, że właśnie tam się znajdą, a Liquid zakończy turniej z wynikiem 2-4. Spodziewałem się tego, ale nie spodziewałem się, że Machi będzie mieć 1-5. To miał być dostarczyciel punktów, a jednak. Jakby Liquid wygrało z Machi miałoby 3-3, co mogłoby dać im naprawdę większe szanse w moich oczach. Ale grają nierówno, raz świetny mecz z G2, raz porażka z Machi. Przepraszam Ameryko dla mnie żegnasz się w gupie.
15:00 - G2 - Suning - Zwycięstwo G2 (1.80)
Niech to szlak. Będzie, że jadę po kursach. Nie chciałem tego, uwierzcie mi. Staram się szukać niespodzianek. Oczywiście, poprzednie mecze mogą je przynieść, a tutaj mamy mecz typowy 50-50. To spotkanie to rzut monetą, ale ja uparcie idę i robię swoje. G2 z pierwszego miejsca. Już wam wyjaśniam czemu zmieniam swój typ w porównaniu z ostatnim meczem między tymi drużynami. Suning przegrało tamto spotkanie, mimo że na nich stawiałem. Kto oglądał mecz ten wie, że zabrakło dosłownie 10 sekund więcej Cooldownu dla G2 i to Chiny cieszyłyby się ze zwycięstwa, a nie Samurajowie. Tym razem daje temu typowi szansę 60-40 dla G2. Co się zmieniło, zapytacie? Przecież G2 przegrało na Liquid! Dlaczego mamy im zaufać? G2 to maszyna, wolno rozpędzająca się, ale jednak maszyna. Rok temu wyszli z drugiego miejsca i doszli do finału. W tym roku wyjdą według mnie z pierwszego miejsca i ... nie dojdą do finału (chyba, że ich losowanie oszczędzi). G2 jest gorszą drużyną niż rok temu, są starsi, brak im jakiegoś polotu, ale również obecna meta ich nie faworyzuje. Mimo wszystko na Suning to wystarczy. To będzie ostatnie spotkanie G2, które ma im dać, albo wiatr w żagle, albo podciąć skrzydła. Zwycięstwo na Suning może sprawić, że ta drużyna w końcu wejdzie w ten turniej z buta i stanie się znów faworytem. Obecnie największe wrażenie robi DAMWON, a rozpędzać się zaczyna TES (kto ogląda ten widzi, że albo grają na pół gwizdka, albo to ich styl gry, który jest wolny, ale bardzo skuteczny). G2 w końcu musi wejść na swoje obroty, ponieważ jeżeli nie teraz, to w ćwierćfinale obudzić się przeciwko jednej z tych dwóch drużyn będzie bardzo ciężko. TES i DAMWON może narzucić im swój styl gry i nie pozwolić się rozpędzić G2. Oczywiście mogą oni też trafić na loteryjną grupę C, ale ja bym nie pokładał swoich marzeń o zwycięstwie Mistrzostw Świata w ręce losu. Co da im zwycięstwo na Suning? Pewność siebie (często mówią, że Suning jest lepsze niż TES i JDG ... bawi mnie ta opinia, bo dla mnie obie drużyny biją Suning na łeb i szyję, zresztą w Korei obie drużyny wygrały z Suning 2-0, dodatkowo 3-0 wygrali w półfinałach TES z Suning, a resztę Suning pokonało również do zera z stąd wynik 12-4 w grupie.) Dodatkowo da im to możliwość uniknięcia cięższych rywali, bo wydaje się, że najlepszą drużyną z drugiego miejsca będzie JDG (lepsze od Suning) i to byłby super ćwierćfinał, ale to nadal lepiej niż DAMWON (prawda?). No i na końcu pozwoli im to odetchnąć i złapać oddech. Myślę, że samo G2 widzi co się dzieje. Widzą, że nie są tą drużyną, za którą się ich uważa. Mówienie czegoś przed kamerą, a własne rozmyślania i rozmowy to dwie różne sprawy. Oni czują się ... słabo. W Europie im nie szło za dobrze w tym roku. Wygrana z Suning, gdzie powinni przegrać, ale splot szczęśliwych wydarzeń dał im drugą szansę, którą i tak prawie zmarnowali. No i porażka z Liquid. Czuję, że G2 psychicznie nie jest tak mocne, a starcie z Suning może być ostatecznym ich meczem. Jeżeli zakończą ten dzień z 3:0 i dodatkowo wyjdą z pierwszego miejsca dostaną duży zastrzyk pewności siebie i wzmocnią psychikę przed decydującą fazą. Rozpisuję się jakby to był finał, ale jednak tak według mnie (i myślę że nie tylko mnie) to wygląda. Co jeżeli G2 przegra z Suning? Prawdopodobnie będę grał na tym turniej przeciwko nim, albo ich odpuszczał. Ale to pokaże jeszcze styl ich porażki oraz czy ... w ogóle wyjdą z grupy.

To ja tak dłużej o ostatnim meczu, ale mam nadzieję, że się wszystko sprawdzi. Kurs: 3.90, bez meczu G2 - Suning brzmi myślę fajnie. Zapraszam do dyskusji ;)

/edit
No pomyliłem się z Suning dwukrotnie. W meczu z Liquid dali się nabrać na to samo co G2 w pierwszym meczu z Amerykańską formacją. Drugie spotkanie to najlepsze spotkanie indywidualne na tym turnieju. Takiej dominacji nie widzieliśmy nigdzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
micer 7,2K

micer

Użytkownik
Po dniu przerwy w turniejowym terminarzu wracają Worldsy, a wraz z nimi poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A. Aktualna sytuacja w tej grupie jest więcej niż ciekawa. Wszystkie zespoły nadal mają realne szanse na awans, gdyż żaden z zespołów nie przeszedł suchą stopą przez pierwszą część grupowych zmagań. Faworyci do awansu zajmują póki co premiowane miejsca, ale zarówno Machi, jak i Liquid nie złożyły broni.

grupa a.png

Turniejowy terminarz jest ułożony w taki sposób, że drużyny dostaną możliwość rewanżu za poprzedni mecz już na starcie jutrzejszego dnia. Z pewnością przyniesie do wiele emocji.

Team Liquid - G2 Esports

Handicap zabójstw: +7,5 Team Liquid
@1,85 Unibet 6/10 ❌
Czas trwania meczu: Ponad 34 minuty
@2,05 Unibet 3/10 ❌
Suma zabójstw w meczu: Ponad 28.5
@1,85 Unibet 3/10 ❌
Suma zabitych smoków: Ponad 4.5
@1,72 Unibet 3/10 ❌
Zwycięzca meczu: Team Liquid
@3,20 Unibet 1/10 ❌

Na otwarcie jutrzejszego dnia dostaniemy pojedynek G2 z Liquid. W pierwszym meczu tych zespołów niespodziewanie wygrała amerykańska drużyna. Bardzo zszokował przebieg tego pojedynku, gdyż Liquid po prostu zmiażdżyło europejskiego faworyta. Broxah dostał w swoje ręce Gravesa i zagrał kapitalne zawody. Podobnie Jensen i Tactical, którzy również mogli zagrać swoimi najlepszymi pickami. Zgadzam się z przedmówcą, że G2 poległo w tym meczu już na etapie wyboru bohaterów. Nie wiem co się stało, ale G2 kompletnie pokpiło sprawę, a ich eksperyment z Jaycem na midzie okazał się kompletnym niewypałem (no kto by pomyślał...). Mimo to nie można umniejszać niczego amerykańskiej ekipie. W końcu zagrała u nich kompozycja, wszystko się zazębiało. Gdyby jeszcze Impact zagrał na lepszym poziomie to z europejskiej drużyny nie było by co zbierać już w 28-30 minucie. Czy ten mecz będzie miał wpływ na przebieg jutrzejszego pojedynku? Uważam, że tak. Oczywiście G2 nie jest w stanie po raz drugi tak mocno przegrać w champion selectcie, ale na pewno Jankos z ekipą będą mieli z tyłu głowy to jak zakończyła się ich poprzednia potyczka z Liquid. Teraz to ich rywal jest na fali wznoszącej i mogą znów ambitnie postawić się faworytowi. Analizując dokładniej poszczególne matchupy na liniach można już wyciągać obszerniejsze wnioski, więc spróbuję to zrobić.

Top:
Wunder wygląda na tym turnieju po prostu lepiej od swojego rywala. Głównie przez fakt, że jest jednym z najlepszych toplanerów tych mistrzostw i plasuje się w czołówce wielu kategorii. Dodatkowo różnice między zawodnikami wzmaga fakt, iż Impact jest póki co na przeciwnym biegunie. Gra słabo, przegrywa notorycznie na linii i jest główną przyczyną problemów swojej ekipy. Z

Jungle:
Tutaj mamy już zdecydowanie bardziej wyrównany matchup. Niestety głównie przez to, że obaj zawodnicy grają słabo na tym turnieju. Bardzo lubię Jankosa, ale trzeba przyznać, że nie jest to jego turniej. W meczu z Suning wyraźnie przegrał pojedynek w lesie z SofMem (to akurat nie jest wielki powód do wstydu), w potyczce z Machi długo miał problemy z Geminim, lecz finalnie wyszedł mocno na plus z tego pojedynku. W bezpośrednim starciu obu zawodników zdecydowanie wygrał Broxah, który zdominował całą grę (w smokach było 4-0 dla Liquid, a w dodatku amerykańska drużyna wygrała praktycznie na każdej linii). Jeśli Polak nie przebudzi się, a Duńczyk dostanie jeden ze swoich picków (Graves, Lee Sin, Volibear) to możemy zobaczyć powtórkę z rozrywki.

Mid:
Jensen wyraźnie się przebudził i z każdą chwilą na tym turnieju wygląda coraz lepiej. W pojedynku z G2 zagrał wybitnie i ciężko mi sobie wyobrazić jakiś nagły spadek formy midlanera ekipy Liquid. Caps w pierwszych dwóch spotkaniach też wyglądał bardzo pewnie. Jeśli jego pick jest przemyślany to potrafi to wykorzystać. Jutro z pewnością wybierze mniej irracjonalną postać od Jayce'a. Pytanie czy G2 pozwoli Jensenowi na grę Orianną/Syndrą. Jeśli tak to mogą mieć spory problem. Wszystkich postaci nie mogą zbanować (bo muszą jeszcze wyłączyć Broxaha w jungli), więc jestem przekonany, że midlaner Liquid dostanie jeden z swoich ulubionych picków. Moim zdaniem matchup z lekkim wskazaniem na Jensena.

Botlane (całościowo):
Ten matchup też wydaje się mocno wyrównany. Perkz nie gra wybitnych zawodów, ale mimo to prezentuje się nieźle. Na pewno ma obok siebie bardzo dobrego supporta, gdyż Mikyx fajnie sobie radzi na tym turnieju. Słoweniec na pewno przekonuje mnie bardziej do siebie niż CoreJJ. Co do strzelca Liquid to widać, że Tactical zaczyna się rozkręcać. W meczu z G2 zagrał bardzo dobrze (jak cały zespół), ale przebłyski bardzo dobrej gry notował już wcześniej. Czuję, że to właśnie on okaże się główną siłą napędową amerykańskiej ekipy w jutrzejszym spotkaniu z G2. Z pewnością stać go na to, by poprowadzić swój zespół do wygranej.

Postmatch: No genialnie wytypowałem ten mecz. Wszystkie typy sromotne poległy, a G2 rozwalcowało tragiczne Liquid. Impact dalej pod formą, z meczu na mecz gra coraz gorzej. Tactical został mądrze wyłączony z gry. Zdziwię się jak Liquid wygra jeszcze jakiś mecz na tym turnieju.

DTQpmQeX0AAcCEF.jpg To najlepsze zobrazowanie występu amerykańskiej ekipy (i moich typów na ten mecz).

Machi Esports - Suning Gaming

Zwycięzca meczu: Suning Gaming @1,22 Unibet 10/10 ✅
Czas trwania meczu: poniżej 33 minuty @1,95 Unibet 3/10 ✅
Suma zabójstw w meczu: poniżej 25.5 @1,85 Unibet 3/10 ❌ (27)

Tutaj analiza będzie już zdecydowanie uboższa (głównie z braku czasu dzisiaj), ale postaram się zbytnio nie spłycić tematu. Suning po głupiej porażce z G2 wchodzi na swój właściwy poziom. Pewnie pokonali zarówno Liquid, jak i swojego jutrzejszego przeciwnika. Bardzo dobrze zaczyna wyglądać ich cała kompozycja, przestali popełniać głupie błędy. Indywidualnie również mocno zaskakują na plus. SofM wygląda jak bestia nie do pokonania, podobnie zresztą jak huanfeng. Nie widzę po prostu na ten moment słabych punktów w tym zespole (no może Angel za mało się wyróżnia, ale to nadal bardzo dobry midlaner). Dla mnie to faworyt do wygrania grupy A, rozkręcają się z meczu na mecz. Nie zdziwię się jak jutrzejszy dzień zakończą z bilansem 3-0. Co do ich przeciwnika to na pewno tajwańskiej ekipie należą się słowa uznania. Startowali z pozycji underdoga, a mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony. Pewnie pokonali Liquid i napsuli krwi faworytom z Europy i Chin. Na plus należy wyróżnić Bruce'a i Missiona, którzy pokazali, że indywidualnie są bardzo mocni. Nie sądzę jednak by byli w stanie nawiązać walkę Suning. Widzę tu szybkie i stosunkowo łatwe zwycięstwo chińskiej drużyny.

Odnośnie typowania pozostałych spotkań to wolę poczekać na rozstrzygnięcia pierwszych dwóch spotkań w tej grupie. Może coś mnie zaskoczy i moje przewidywania obrócą się o 180 stopni.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +9
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Jak dla mnie nie ma sensu grac takich kursów pomiędzy 1,2-1,3 w formacie BO1 gdzie wiele może się zdarzyć a jak pokazały pierwsze mecze to G2 nie takie mocne żeby na spokojnie je wygrywać a TL i Machi jednak nie takie słabe i coś potrafili ugrać. Ogólnie G2 z każdym w grupie mieli spore problemy a wygraną na Suning mogą zawdzięczać głównie tylko dzięki błędom rywali pod koniec meczu. Lepiej wyglądało Suning na TL i Machi ale też bym na nich tutaj nie grał po takich kursach bo aż takiej wielkiej różnicy tutaj nie widzę na ich korzyść. Co do dwóch ostatnich meczów to taka trochę loteria komu lepiej gra siądzie. Pomiędzy TL a Machi pewnie taka różnica kursów jest ze względu na to, że jednak TL pokonało G2 bo jeśli by przegrali to prawdopodobnie zamiast 1,55 na TL było by koło 1,8 czyli mniej/więcej wyrównane dlatego też w tej chwili bardziej bym się skłaniał zaryzykować po większym kursie na Machi po około 2,20-2,30 zwłaszcza, że pierwszy mecz jednak z nimi dobrze im poszedł i udało im się wygrać. G2 vs Suning w kursach wyrównany i z jednej strony oceniając wszystkie mecze jako całość to lepiej wypadło Suning ale z drugiej G2 stać na świetną grę więc najlepiej typowanie zwycięzcy tego meczu odpuścić
 
B 1,2K

betbuilder

Użytkownik
A ja obawiam się, że to Suning zrobi jutro 3:0, po pierwszych trzech spotkaniach to właśnie oni w mojej ocenie zaprezentowali się najsolidniej w grupie A. Pierwszy mecz z G2 przegrali niefortunnie, to oni byli stroną przeważającą. Europejska formacja kompletnie mnie nie przekonuje, obawy po letnim splicie niestety potwierdzają się na tych mistrzostwach. Nie chodzi tu nawet o ostatnią porażkę na Team Liquid, bo oni widać, że po zgwałceniu przez Chińczyków mocno się zmotywowali i nie mając już nic do stracenia postanowili tym razem nie czekać na ruch przeciwników, tylko od początku przejąć kontrolę nad mapą i narzucić swoje warunki rywalom, co jak widzieliśmy udało im się doskonale. Oczywiście, jak wspomniał kolega wyżej, na poprzednich mistrzostwach G2 też wolno się rozkręcało, a doszli aż do finału, tylko że w poprzednim sezonie w lidze europejskiej potrafili przejechać się jak walec po każdym rywalu, a teraz ta ich nijakość trwa już od dłuższego czasu. Chciałbym marzyć, że się rozkręcą, w końcu pokażą na co ich stać, dojdą do finału i że to Europa podniesie Puchar, ale racjonalnych przesłanek ku temu brak. Porównując ich do DWG czy TES to nie mają żadnego podjazdu. Ja oceniam to spotkanie na 60/40 dla Suning. Obserwuję od wczoraj ruchy kursów na ten mecz w Unibecie i początkowo było 2.10 na Suning i 1.68 na G2, chciałem zagrać od razu na Suning oceniając te kursy jako błędne, jednak upatrzyłem sobie handicap zabójstw + 4.5, gdyby G2 wygrało po zaciętym meczu, ale postanowiłem jeszcze zaczekać. Dziś rano kursy na zwycięstwo obu drużyn były już rozłożone równo, po 1.85, a teraz jest już 1.80 na Suning i 1.95 na G2 i w tej chwili oceniam je jako prawidłowe. Tak więc z underdoga stali się faworytem. Ale co najciekawsze, bukmacher przeoczył zmianę kursów na handicapy zabójstw, wiszą ciągle te same jak na początku gdy było 2.10 - 1.68, w tym momencie mamy na win G2 1.95 a na handicap zabójstw - 4.5 1.90 czyli mniej niż na zwykły win, a na win Suning kurs jest taki sam jak na handicap +4.5 i wynosi 1.80 i ja na taki właśnie typ zdecydowałem się postawić w tym meczu. Mianowicie :

Suning Esports - G2 Esports
Handicap zabójstw bohaterów : Suning Gaming +4.5 @1.80 Unibet
17-4

Uprzedzam jednak wszystkich zielonych w temacie LOLa, którzy chcieliby pobrać typ, że G2 jest niewątpliwie ekipą z dużym potencjałem, obecnym wicemistrzem świata, który w każdej chwili może odpalić, a linia +4.5 nie jest wysoka. Jest to mecz rewanżowy, poprzedni wygrało G2, ale co rzadko się zdarza, wygrali mecz zdobywając mniej zabójstw od przeciwnika, a mój typ zakłada zdobycie przez nich do 4 zabójstw więcej od Suning. Zakładam, że w tym spotkaniu, jeżeli którejś z drużyn uda się wypracować przewagę we wczesnym etapie gry i "zestompować" rywala to będzie to Suning a nie G2, a jeśli wygra G2 to po bardzo zaciętym spotkaniu. Ale czy moje założenia okażą się słuszne przekonamy się jutro po godzinie 15.

Oprócz tego, dla zabawy, za drobne gram takie dwa typy :

Oba zespoły zabiją Barona - Tak @6.00 Unibet
Obie drużyny zniszczą inhibitor - Tak @7.00 Unibet


Te dwa zakłady mają całkiem spore szanse na powodzenie, ale tylko i wyłącznie w przypadku długiej i wyrównanej rozgrywki, a to trudno jest przewidzieć. W poprzednim spotkaniu np. obie drużyny zniszczyły inhibitor, zobaczymy jak będzie tym razem.


_________________________________________________________________________________________________________________________________



Edit : Zauważyłem, że Unibet wystawił już kursy na wszystkie mecze fazy grupowej, więc sklecę jeszcze kupon z "pewniaków".

Machi Esports - Suning Gaming @1.22
DragonX
- Unicorns of Love @1.22
Top Esports
- FlyQuest @1.12
JD Gaming
- PSG Talon @1.13

AKO : @1.88 Unibet
No PSG dzisiaj pokazało klasę trzeba im to oddać, nie spodziewałem się tego, zrobili szybko 4-0 i już nie oddali mapy. Tak więc czy cały post wyjdzie na plus czy minus zadecyduje ostatni kupon, bo wszystkie 3 zagrane za tą samą stawkę.

Od razu zaznaczę, że mimo iż oceniam te mecze jako zdarzenia z niskim ryzykiem wpadki, to wcale nie szaleję ze stawką bo gramy tylko do jednej wygranej mapy i nawet w przypadku drużyn o teoretycznie dużej różnicy umiejętności może :
a) drużynie lepszej przytrafić się jedna słaba gra.
b) drużyna słabsza może zagrać kilka dobrych akcji we wczesnym etapie gry, a to później bywa bardzo trudne do odrobienia, bo przeciwnik mimo, że gra gorzej to ma już lepsze przedmioty na postaciach i pomimo popełnianych błędów jest w stanie wygrywać walki.
To co działa na plus, to ułożenie przez Riot harmonogramu w taki sposób, że w ostatnim meczu fazy grupowej kończącym zmagania w danej grupie grają zawsze dwie najsilniejsze drużyny, rozstrzygając kto zajmie miejsce pierwsze a kto drugie. Tak więc nie mogą sobie pozwolić na olanie meczu ze słabszymi, bo mogą tego później żałować. Zrobiłbym nawet dłuższy kupon, ale na Unibecie nie można łączyć dwóch meczów jednej drużyny.
Machi Esports - Suning Gaming wydaje mi się najpewniejszym spośród jutrzejszych spotkań i potencjalnie najbardziej ryzykownym na kuponie. Machi nie prezentuje się źle, w pierwszym meczu dzielnie walczyli, ale jednak Suning dla mnie jest klasę wyżej. Sytuacja w tej grupie skomplikowała się po zwycięstwie TL nad G2. To jest dla obu ekip jutro pierwszy z trzech meczów i Chińczycy absolutnie muszą podejść do niego na pełnej koncentracji, bo jeżeli tutaj wtopią to zrobi się naprawdę gorąco i mogą zwyczajnie nie wyjść z grupy, co byłoby dla nich katastrofą i kompromitacją. W przypadku DRX - UOL jest myślę większa różnica umiejętności, mimo takiego samego kursu jak Machi - Suning. Gram DRX - UOL a nie DRX - FlyQuest bo kurs jest o połowę wyższy, a przeciwnik o bardzo zbliżonym potencjale co zresztą pokazało bezpośrednie spotkanie. Ostatnie dwa mecze pominę.


I jeszcze coś takiego :

PSG Talon - DAMWON Gaming @1.09
Fnatic
- Team SoloMid @1.50
FlyQuest - DragonX @1.12
Unicorns of Love - TOP Esports @1.11

AKO : @2.03 Unibet


Napiszę tylko parę słów o trzonie tego kuponu czyli sobotnim spotkaniu FNC - TSM. Fnatic zagrali bardzo dobrze ostatnią mapę na koreańskie Gen.G i pokonali ich. Świetnie zwłaszcza pokazał się polski leśnik tej ekipy. To zwycięstwo sprawia, że w tej grupie walka o awans będzie zacięta do samego końca, trzymam kciuki za europejską formację. Wszystko w ich rękach, ale żeby marzyć o awansie, absolutnym must-win jest dla nich pierwsze spotkanie dnia, czyli właśnie na amerykańskie TSM. To co zobaczyłem w meczu TSM - LGD to była kompletna kompromitacja NA. Zobaczyłem drużynę pogubioną, kompletnie bez pomysłu na grę, Doublelift na Ezrealu flashujący na 1 poziomie żeby uniknąć kotwicy Nautilusa, te teleporty do własnej bazy... 🤦‍♂️ Po prostu trolling totalny, ale paradoksalnie widzę to jako największe zagrożenie dla tego typu, gorzej już nie zagrają, po 3 meczach mają 0-3 i nic do stracenia. Obawiam się, że ktoś tam wygłosi jakąś płomienną przemowę i że wyjdą mega zmotywowani żeby nie skończyć grupy z 0-6 i zobaczymy inną drużynę. Stawiam jednak na Fnatic, bo są ekipą lepszą, to pierwszy z ich trzech meczy tego dnia, zmierzą się z najsłabszą drużyną i mam nadzieję, że nie spartaczą na samym starcie szansy na awans z niełatwej grupy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
wlodar1221 13,3K

wlodar1221

Użytkownik
Pochwalę się, ponieważ udało mi się całą grupę A dobrze wytypować. Niestety tutaj oczywiście nie trafiłem, ale zmieniałem Pick-em w ostatniej godzinie z racji informacji o Suning (że są w formie w sparingach). To się udało. W innych grupach mam również zmiany np. w grupie B i C. W C mam GEN G na pierwszym i Fnatic na drugim, a LDG trzecie, a w B mam Roque przed PSG. Jakby kogoś to interesowało.
Dobra skupmy się na jutrzejszych meczach, bo myślę, że nie będę znów kombinował.
10:00 PSG - DAMWON
Zwycięstwo DAMWON (1.10)
Handicap zabójstw -11.5 DAMWON (1.84)
Suma zabójstw - 23,5+ (1,84)

Dla mnie pewniak. PSG grało dobrze w Play-in, ale tutaj zostali zmiażdżeni. Nie wróże im nawet jednego zwycięstwa, bo po prostu reszta drużyn jest poza zasięgiem. DAMOWN lepiej teamfightuje, a w dodatku PSG nie mając nic do stracenia postarają się pójść na wymianę ciosów, a zespół DAMWON powinien łatwo i szybko te akcje niszczyć w zarodku i zdobywać kolejne przewagi zabójstw.
11:00 JD Gaming - Rogue
Zwycięstwo JD GAMING (1,25)
Suma zabójstw - 25.5+ (1.80)

Podobna sytuacja co do pierwszego meczu. Rogue wygra z PSG, ale nie wygra z JD i DAMWON. Po prostu nie może się tak stać. Skoro trzeci slot z Chin wygrywa z G2 to dlaczego Slot 2 miałby dać wygraną Rogue? Wybaczcie ja tego nie widzę. Rogue raczej lubi pograć ostro od początku, ale to może być tyle. Europejczycy potrafią walczyć, dlatego nie gram Handi zabójstw, ale to JDG powinno lepiej grać mapą. To oni będą robić przewagi w smokach, wieżach i punktach neutralnych. Oni lepiej kontrolują mapę, miniony itd itp. Dlatego stawiam zwycięstwo JDG i minimum 26 zabójstw.
12:00 oraz 13:00 - DAMWON - ROGUE oraz JDG - PSG
Zwycięstwa DAMWON oraz JDG (oba po 1.15) DAMWON JDG
W obu można dać sumę zabójstw - Obie linie na +24.5 (oba po 1,84) DAMOWN JDG

Myślę, że opis tutaj jest zbędny. Po prostu obie drużyny zdecydowanie lepsze od rywali, a z racji, że w tej grupie można powalczyć i trochę się pozabijać to stawiam na większą sumę zabójstw niż 24.5.
EDIT: FATALNY MECZ JDG....
14:00 - PSG - Rogue

Zwycięstwo Rogue (1.50) Porażka ....
Kurs na zwycięstwo Europejskiej formacji jest fajny, a dodatkowo w miarę pewny. Rogue to solidna drużyna, która powinna takie spotkanie wygrać na spokojnie. Nie gram Handi zabójstw, ani większej jej sumy z racji, że sam kurs na zwycięstwo jest fajny. Aczkolwiek jak ktoś chce to polecam +24.5 zabójstw. Niestety nie widzę szans dla Rogue na awans, ale kto wie... oby sprawili niespodziankę, tego im życzę!
15:00 JD Gaming - DAMWON
Zwycięstwo DAMWON (1,53)
Mecz, który można odpuścić. Z jednej strony kusi kurs na DAMWON w dubelku z Rogue, ale JD Gaming to bardzo mocna drużyna. Mecz dwóch z trzech głównych faworytów obok TES. Stawiam na DAMWON z racji, że grają kapitalnie, aczkolwiek mecz ten może pójść w obie strony. Mecz pomiędzy tymi drużynami może być w formie - kto popełni błąd - ten przegra mecz. Początek meczu będzie zapewne ostrożny, a im dalej w las tym większa nerwówka. Nie pokuszę się o wskazanie liczby zabójstw, bo podejrzewam, że mecz może być totalnie inny niż ich pierwsze spotkanie. Może być wolny z małą ilością zabójstw (chociaż obie drużyny raczej wolą agresję), ale może być również bardzo szybki (akurat te dwie drużyny potrafią wykorzystać każdą wolną minutę na mapie). Ciężko mi stwierdzić kto wygra, ale sercem jestem za DAMWON, bo po prostu wydają mi się bardziej ułożoną drużyną. Proszę - nie patrzcie na pierwszy mecz. To już przeszłość tak jak Liquid z G2 w pierwszym meczu. Te dwie drużyny każde zabójstwo zamienią na dużo więcej niż Rogue i PSG wspólnie. Gdy Rogue i PSG zabijają zawodnika zarobią 200 golda, a te dwie drużyny potrafią wyciągnąć nawet 500-600. Zresztą polecam zobaczyć mecz Suning - Liquid z dzisiaj, gdzie Liquid miało start marzenie, a mimo wszystko Suning zbliżyło się bardzo niebezpiecznie, a nawet wyszli chyba na + jeżeli chodzi o kasę. Później dogonili ponownie, po kolejnym złym rozstawieniu w Teamfight-cie. Cóż nie udało się im wygrać z racji gorszej kompozycji bohaterów. Polecam tutaj SKIP, a jak już to można grać singla w JDG, albo dubla Rogue + DAMWON.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
gram_dla_beki 5,5K

gram_dla_beki

Użytkownik
Fnatic - GenG 2.45 1xbet

Mecz o pierwsze miejsce w grupie. Szalone kursy po tym co dzisiaj widzieliśmy w poprzednich meczach. Fnatic smurfuje, GenG mogło (a nawet powinno) przegrać oba MECZE Mechanicznie i indywidualnie wyglądają jeszcze ok , ale decyzyjnie jest beznadziejnie. Fnatic kompletnie inny obraz. Dużo gadania tu było przed turniejem jak to oni beznadziejnie wyglądają na treningach i że nie powalcza o awans, nie mówiąc o czymś więcej, a wyglądają najsolidniej w grupie śmierci (a raczej śmiechu patrząc na sam obraz). Genialny selfmade z takim champion poolem jak nikt inny w jungli, niezly jak na siebie nemezis, bwippo i rekkles dodają dużo od siebie.
Tutaj 1.8 vs 1.8 byłoby warte grania na Europejska drużynę, a przy takim kursie to żal nie grać.
 
Do góry Bottom