>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Narodów 2023 - mężczyzn

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Już od wtorku rozpoczynamy Ligę Narodów w męskim gronie i tutaj już pewnie będzie dużo więcej emocji bo umówmy się - wolimy oglądać męskie mecze niż żeńskie :)

Na pewno czeka nas wiele emocje ale i pewnie wiele niespodzianek!

dfhgfgh.png



 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +196
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
A to nasi nie grają czasem w Nagoji?
Najważniejsze to jakby ktoś podał kto w jakich składach gra :LOL: bo z tego co widzę to można się nieźle naciąć patrząc na to w jakich składach przyjeżdża np. Francja "Tillie, Bultor, Jouffroy, Henry, Diez, Basic, Carle, Faure and Corre – will travel to Nagoya, where the French team will start the defence of their title with matches against Poland on June 7, against China on June 9, against Slovenia on June 10 and against Japan on June 11. "

Także znów zaczyna nam się siatkówka parodiowa czyli ogrywanie młodych i to jeszcze nie zmęczonych sezonem, bo np. Włosi mają wiekszość młodych a też chyba tam silnym składem nie przyjadą z tego co widzę, bo są grubym dogiem w meczu z Argentyną xd w której podobno ma grać De Cecco, ale reszta to małolaci i jak znam to raczej mało zdolni, bo tam to 99% młodych chce zostać piłkarzem a Ci co urośli ponad 2 metry to idą w siatkówkę :LOL: także trzeba sprawdzić najpierw jakimi kto gra składami, bo naprawdę jak patrze na niektóre ustawienia to nie wiem co i jak i nie znam połowy graczy z topowych drużyn. Więc znów będzie gra rezerwy vs rezerwy/pół rezerwy albo rezerwy vs rezerwy itp.

Co się stało z dawną Ligą Światową i co za kur...a z tego CEVu wymyśliła, żeby zmienić to na "Lige Narodów" na którą każdy sra i traktuje jak przetreningówke przed ME czy MŚ...no to jest nieprawdopodobne. Zibi mówi o emocjach i tego, że nie może się doczekać - pewnie byłbym tak samo nastawiony i zawsze bylem, ale przed Ligą Światową, tutaj za pewne będziemy musieli zgadywać jaki skład zacznie mecz i przez to same obstawianie stanie się mega trudne, żeby nie powiedzieć kompletnie nieprzewidywalne. Ta liga kobiet jakoś tam poszła przynajmniej w moim wykonaniu, ale sam nie jestem pewien co do typów na mecze mężczyzn i tak naprawdę to wypadałoby zaczać grac od drugiej kolejki, żeby zobaczyć kto co i jak, ale cóż no będziemy próbowali i tak tą zgadywanke trochę rozgryźć ;)

Pozdro dla każdego kto wkłada prace w ten dział, dzieki za każde info jak coś na temat skladów to się przyda na pewno i to myśle bardziej niż sama analiza i typ :)
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Japonia - Iran 3:0

Japonia przede wszystkim u siebie, od kilku lat siatkówka w Japonii robi ogromny progrest z drugiej strony można powiedzieć, że Iran zgoła odmiennie z bardzo mocnej kadry i drużyny bijącej się w sumie o najwyższe cele zrobiła się drużyna dość średnia - co prawda nadal dobra ale to już nie jest to samo co kilka lat temu gdzie oglądaliśmy z zapiętych tchem mecze z Polską.
Japonia grała towarzysko ostatnio z Polską i wygrała 3:2 i przegrała 1:3. Przede wszystkim w składzie zobaczymy M. Sekita, Y. Nishida, Y. Ishikawa, R. Takahashi,A. Yamauchi - czyli jednym słowem wszystko to co ma najlepsze będzie grało.
Iran przede wszystkim strasznie odmłodził swoją kadrę i na pewno wyjdzie im to na plus w przyszłości, już ostatnio jakby widać było postęp.
Przede wszystkim nie zobaczymy M. Ebadipour - podstawowego przyjmującego Iranu i kapitana ale prócz niego nie będziemy oglądać również A. Ghafour, M. Gholami.
Jednak należy wspomnieć o takich zawodnikach, którzy wystąpią w tym meczu Seyed, Amin, Esfandiar.

Ja uważam, że mimo wszystko to Japonia okaże się lepsza i można spróbować wejść w nią mocniej.

Japonia 1,45
Japonia -1,5 seta 1,91

Polska - Francja 3:1

Nie czekam tylko atakuję już teraz. Francuzi w zupełnie rezerwowym składzie - jedynie K. Tillie i L. Basićw składzie z tych znanych.
Polacy co prawda nie grają w najmocniejszym składzie ale możemy znaleźć np Semeniuka, Szalpuka, Bieńka, Kłosa czy Butryna.
W takim składzie Francuzi mogą przegrać w 1 tygodniu nawet z Chinami - nie zdziwię się.

Polska -1,5 seta 1,50
Polska -7,5 1,60
Polska 3:0 2,80

Słowenia - Serbia 3:1

Tutaj wydaje mi się, że bukmacherzy lekko przesadzili. Słowenia aż takim faworytem? Oczywiście Serbia nie przyjeżdża tutaj najmocniejszym składem ALE nie przyjeżdża również no name'ami - jest Atanasijević, Lubirić, Ivović, Kujundzić, Katić, Krsmanovic.
Słowenia z tego co widzę bez Cebulji, T. Stern D. Vincic.
Słowenia najlepiej wygląda na środku i przyjęciu, mimo wszystko myślę, że Serbia może powalczyć.

powyżej 3,5 seta 1,52
Serbia +13,5 1,40

Bułgaria wygląda ciekawie jednak gra bez T. Sokolova i M. Kaziyjski


 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +726
C 229,7K

czary-mary

Użytkownik
Składy na pierwszy tydzień zmagań w rozgrywek Ligi Narodów

Polska
R: Łomacz, Firlej
A: Butryn, Dulski
Ś: Bieniek, Kłos, Urbanowicz, Poręba
P: Szymański, Semeniuk, Szalpuk, Sawicki
L: Hawryluk, Szymura

Chiny
R: Wang, Liu M
A: Jang C, Zhang G
P: Yu - Zhang J
Ś: Wang D, Li Yongzen, Peng Shikun, Jang, Rao
L: Chen J, Qu Z

Serbia
R: Todorovic, Batak
A: Luburić, Vucicević
Ś: Gajović, Nedeljlović, Petrović, Krsmanović
P: Kujundzić, Katić, Perić, Masulović
L: Krsteski, Kapur

Bułgaria
R: Seganov, Bratoev
A: Dimitrov
Ś: Kolev, Gotsev, Grozdanov, Petkov
P: Karyagin, Penchev, Atanasov, Asparuhov, Nikolov
L: Bozhilov, Dobrev

Francja
R: Corre, Paes
A: Faure
Ś: Jouffro, Roehrig, Bultor, Henry
P: Tillie, Pothron, Basic, Carle, Henno
L: Diez, Loubeyres

Iran
R: Karimi, Vadi
A: Amin, Ali Hajipour
Ś: Seyed, Jelveh, Valizadeh
P: Esfandiar, Hossein, Sharifi, Shahrooz, Manavinezhad
L: Hazratpour, Salehi

Japonia
R: Sekita, Fukatsu
A: Nishida, Miyaura
P: Ishikawa, R. Takahashi, Takanash, Kai
L: Ogawa, Yamamoto
Ś: Onodera, Yamauchi, Asano, K. Takahashi

Argentyna
R: De Cecco, Sánchez, Giraudo
A: Lima, Kukartsev
Ś: Loser, Zerba, Ramos
Joaquín Gallego
P: Vicentin, Palonsky, Martínez, Armoa, Zelayeta
L: Danani

Niemcy
R: Tille, Kampa
A: Weber, Böhme
Ś: Brehme, Krage, Krick, Maase
P: Kaliberda, Schott, Röhrs, Brand, Reichert
L: Graven

Włochy
R: Falaschi, Porro
A: Romano, Gironi
Ś: Vitelli, Sanguinetti, Mosca, Cortesia
P: Gardini, Rinaldi, Recine, Bottolo
L: Balaso, Federici

Słowenia
R: Planinsić - Ropret
A: Kok
Ś: Pajenk - Kozamernik - Stalekar - Koncilja
P: Mozić - Cebulj - Urnaut - Braćko - Stern
L: Toman - Kovacić

Brazylia
R: Rezende - Cachopa
A: Alan Souza - Aboubacar
Ś: Flavio - Thiery - Judson - Otavio
P: Lucarelli - Honorato - Adriano - Arthur Bento
L: Thales - Maique
 
Otrzymane punkty reputacji: +513
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Nie każdy traktuje jak przedtreningowke, bo niektórym reprezentacjom Liga Narodów da awans na IO :D
No taaaak, ale nie mów, że nie wolałbyś starej dobrej Ligi Światowej gdzie już od pierwszej kolejki widziałem Musera, Michajłowa, Miljkovica, Visotto, Feia, Winiarskiego i całą zgraje kapitalnych zawodników którzy walczyli za swoją flage jak za życie, nie wiem czyja to wina, może rozprzestrzeniającego się lewactwa, że tak to wyglada, że teraz już nikt swojej flagi nie szanuje w takim stopniu jak kiedyś... i niech mi ktoś powie GDZIE JEST KUR>>>A LEON? czlowiek dostaje bajońskie jak na siatkarzy pensje, grał w tym sezonie ultra krótko i jeszcze sobie robi wakacje jak możnaby było pomóc reprezentacji porozwalać w pierwszej kolejce swoich przeciwników...no naprawdę niby sportu do polityki mieszać się nie powinno itp. itd. ale coraz bardziej przypomina mi to odwrotnosc sytuacji sprzed powiedzmy 15 lat bo wtedy kadra liczyła się dużo bardziej niż rozgrywki klubowe, a jak Świderski został najlepszym graczem Ligi Włoskiej w którymś tam sezonów to tylko to nadmieniono a on sam był od pierwszej kolejki zwarty i gotowy z całą zgrają naszych gwiazd...co się z tym stało? coraz więcej polityki w sporcie, coraz więcej lewactwa którego kiedyś bylo jak na lekarstwo, coraz więcej pytań na konferencjach prasowych o kraj, o polityke o podejście do wojny..co to ku...ra jest. Jak patrze na te konferencje tenisistek to rzygać się chce naprawdę na tegorocznym Roland Garros....ale cóż takie czasy

Tak czy siak trochę ponarzekać można, trochę porozkminiać też bo to przecież na temat, ale wracając już ściśle do tego co się będzie działo to dzięki czary - mary za taki post bo na pewno ułatwi to obstawianie, już nie tak niestety klarownych i ciekawych rozgrywek jak kiedyś, ale dzieki takim postom będzie można dalej to value łapac. Cóż także oby jakoś tam szło, oby w miare tak jak w meczach kobiet i myślę, że będę zadowolony ;) zaczynamy od jutra tak czy siak, formuła nie zmienia tego, że obstawiać jakoś trzeba...niestety można sobie tylko powiedzieć kiedyś to było, ale analizy tak czy siak pojawią się przynajmniej z mojej strony i to pewnie liczne. Pozdrawiam :) i dzięki jeszcze raz Czary - Mary, mega wartościowy post ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +188
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Także, moim zdaniem na pierwszy rzut oka powinniśmy pójść tym szlakiem i zahaczyć o te mecz bo wyglądają naprawdę ciekawie czyli :

Polska - Francja @ Polska -6.5 (1.45) STS/Polska -1.5 seta (1.50) Fortuna

No skład Francji na tle Polaków wyglada ultra słabo, my mamy Bieńka, Butryna i Semeniuka i na tych zawodnikach Grbic powinien oprzeć naszą gre w pierwszych meczach. Co ma Francja? niby utalentowany, ale to dalej szrot klasy C i nie widzę tutaj chociażby jakiegoś zawodnika pokroju Clevenot, tylko same grajki które no nie oszukujmy się, ale Polakom nie zaszkodzą bo nasza szóstka mimo osłabień wyglada dalej mega mocno, oni odmienili praktycznie cały skład i na próżno doszukiwać się chociazby Boyera czy Patry na ataku. Także atak klasy C, przyjęcie myślę że też. Więc no uznałbym to za ultra niespodzianke jeśli wygrają z nami mecz, ale to dopiero pierwsza kolejka i wiadomo trzeba uważać na wszystko

Włochy - Argentyna @ Włochy (2.13) Fortuna

Nie wiem skąd ten kurs, chyba tylko stąd że w towarzyskim meczu Argentyńczycy dwa razy pokonali Kubańczyków, którzy są jeszcze chyba myślami przy meczach klubowych bo dostali niemiłosierne baty a ich skład z m.in Margareho który w Milano na spółkę z Ishikawą wyeliminował Perugie z walki o mistrza Włoch, także no Argentyna ma swojego De Cecco, ale dalej? brak Conte, brak kogokolwiek tak naprawdę kto będzie tutaj jakoś groźnym rywalem dla najlepszych druzyn, na wyróżnienie na pewno zasługuje Vicentin i środkowy Loser ale dalej od laaat już brak klasowego atakującego może się odbić czkawką Argentynie, chociaż nie musi to dopiro pierwszy weekend z ligą narodów i kto wie czym tam zaskocza, na pewno nie powinni zaskoczyć po takim kursie Włochów którzy maja w składzie kapitalnego już atakującego Piacenzy czyli Romano, na przyjęciu widzialbym świetnego przyjmującego Lube o którym wspominałem wielokrotnie w tym sezonie czyli Bottolo i kolejnego świetnego przyjmującego tym razem Modeny czyli Rinaldiego, który ciągnął za uszy swój zespoł w rozgrywkach klubowych i nie oszukujmy się w niektórych meczach grał klase lepiej niż Ngapeth...także naprawdę Włosi na urodzaj nie mogą narzekac bo ich kadra od jakiegoś już czasu i tych wielkich osiągnięć drużyn U21 czyli wygrania MŚ i ME i to poskutkowało...była pewna posucha w kadrze Włoch przez lata, ale ktoś naprawdę wziął się za to i teraz tak naprawdę wygląda to jak gwiazda na gwieździe. Kurs z dupy, na pewno warto to zagrać bo będzie spadało, chociaż Argentyna to mocny zespół to takiego kursu nie ma prawa być. Także value jest

Japonia - Iran @ Japonia (1.45) FORTUNA- cóż ja się decyduje na ten krok, bo Iran naprawdę już jest cieniem tej drużyny sprzed lat która wkroczyła wielkim tonem do elity siatkarskiej możnaby powiedzieć i zaskakiwał tam Ebadipur i cała reszta jego kolegów. Część widnieje w szóstce Iranu na te rozgrywki, ale cóż...czasu się nie zatrzyma i taki Seyed to już emeryt praktycznie tak samo jak Mirzajanpour i myślę, że Japończycy którzy są w 100% w pierwszym składzie, grają u siebie i mają tego niesamowitego Nishide który odbija się niczym kałczukowa piłka i jak z trampoliny odpala kolejne strzały bo moc jego ataku też jest naprawdę zaskakująca, potrafi też kapitalnie zagrywać. Nie zabraknie też Ishikawy, który mial fenomenalny sezon w Milano i naprawdę ten skład może się podobać, w dodatku tak jak wspomniałem swój parkiet i moim zdaniem warto spróbować nawet po takim 1.35 bo pewnie to będzie spadało.

Bułgaria - Chiny @ Bułgaria (1.32) STS - Tutaj już trochę krócej, typ raczej przeciwko Chińczykom bo to drewniana drużyna, która od lat coś tam próbuje zbudowac, ale na tle swoich koleżanek z żeńskiej reprezentacji wygląda mierniutko. Także warto zagrac tutaj również na Bułgarów którzy mają przecież świetnego przyjmującego z Lube, który potrafi grać również na ataku czyli Nikolova, w dodatku kolejne skrzydło czyli Atanasov który miał kapitalny sezon w Ziraacie Bankara z którym zdobył mistrzostwo Turcji znacznie przyczyniając się do ogrania mocnego przecież Halkbanku. Także młodzi Bułgarzy mają bardzo ciekawy skład, na środku też warto wyróżnić Gotseva i na rozegraniu Seganov i wygląda to naprawdę nieźle...musiałyby się stać ostre jaja, żeby ten skład nie wygrał z anonimami z Chin, którzy co by nie mówić nie dojeżdżają nawet poziomem do europejskich klubów i naprawdę ciężko ich tam spotkać, jednego widzieliśmy w tym sezonie w Gdańsku, ale poza jednym czy dwoma przyzwoitymi spotkaniami po prostu grzał ławe i tyle.

Można też dołożyć Słowenie po 1.32 i Brazylie po 1.20 i taki dubel daje nam 1.58 ✅ czyli calkiem niezły kurs a przeciwnicy to szrot reprezentacji Serbii ktora przechodzi przemiane pokoleń i nie ma tam nikogo skutecznego ani wartego uwagi (Swoją drogą Zibi nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo ja w pierwszej szóstce Serbii nie widze ani Atana ani Ivovica, Atan to już zawodnik który ma swoje lata i dodatkowo męczył się ostatnio strasznie z kontuzją palca, dlatego pewnie nie ma go na pierwsze kolejki a Ivovic to podobny rocznik i myślę, że trener Serbów chce tutaj pomału wprowadzać nową generacje a nie męczyć starych wyjadaczy, bo taki Atan to wiele lat grał i u boku Podrascanina a tych graczy już możemy pomału nie ogladać w Serbii która poniosła na ostatnich MŚ kolejną klęskę i chyba już starczy, ta generacja nie osiągnie nic więcej i trzeba ogrywać młodych a Liga Narodów to stała się właśnie taka ogrywalnia młodych siatkarzy w dużej mierze) a Słowenia z Urnautem, Cebuljem, Pajenkiem, Kozamernikiem wygląda o klase lepiej, nikt o zdrowych zmysłach nie wystawiłby 1.30 na Słowenie przeciwko Atanowi, czy Ivovicow, Podrascaninowi i całej reszcie, więc już tutaj może zapalać się lampka, że tych graczy po po prostu nie zobaczymy. Do tego Brazylia, która gra z Bruno, Flavio i Lucarellim i powinno to starczyć na Niemców u których oprócz bombardiera z Warszawy czyli Webera, nie ma tak naprawdę zupełnie zawodników klasowych a jedynie gracze pokroju Schotta którzy no cóż na jakieś wielkie wyróżnienia w naszej lidze nie zasługiwali i nie są to zawodnicy na miare wygrywania z Brazylią, ktokolwiek by tam nie grał a Brazylijczycy premiują tam swojego atakującego Aboubacara który ma trzymać atak podobno teraz po tym co odwalił Wallace i jaka afera wybuchła jeśli chodzi o tego gracza, który i tak już wcześniej zakończył reprezentacyjną karierę.

i tak bym to widział na pierwszy weekend, być może trafi się jakas niespodzianka lub dwie, ale typy ogólnie wyglądają dobrze i nie ma co się doszukiwać tutaj niczego innego, no dodawać USA po 1.09... nie wiem niby USA -1.5 po 1.20 Fortuna ma sens, powinni rozbić Holendrów ale nie dopatrzyłem się szóstki ich drużyny na mecze startowe, więc jak ktoś ma info to naprawde daje reputacje i szacun za kazdy taki wpis bo bardzo ułatwia analize i nie trzeba wertować tych śrdnio przejżystych stron z FIVB;) ;) -1.5 seta po 1.20 na USA wygląda kusżąco, już patrzeć na same kursy wydaje mi się, że zagrają tam naprawdę mocni zawodnicy a Holandia słynęła ostatnio z ostrych wpier..li z kim by nie grali, także do taśmy warto .

Także mówie, moje kursy są dedykowane ludziom którzy grają taśmy a nie single, jeśli ktoś gra single to oczywiście na każdy ten typ można zagrać sobie singlem na handi puntkowe, średnią linie i myślę, że wyjdzie to naprawdę sensownie. Ja do swojej tasmy wybrałem te opcje i mam nadzieję, że wszystko wejdzie i nie zawiedzie moich oczekiwań :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +620
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Swoją drogą Zibi nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo ja w pierwszej szóstce Serbii nie widze ani Atana ani Ivovica,
Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko, na stronie Ci siatkarze byli "podkreśleni", że jadą na pierwszy turniej więc nie wyssałem sobie tego z palca. Widocznie strona była mało wiarygodna. Jeżeli ktoś obstawił to przepraszam - nie z mojej winy sam się naciąłem.

Argentyna ma swojego De Cecco, ale dalej? brak Conte, brak kogokolwiek tak naprawdę kto będzie tutaj jakoś groźnym rywalem dla najlepszych druzyn, na wyróżnienie na pewno zasługuje Vicentin i środkowy Loser ale dalej od laaat już brak klasowego atakującego może się odbić czkawką Argentynie
Typu nie neguję bo sam jeszcze zastanawiam się czy postawić Włochów ale nie można mówić, że Argentyna nie ma klasowego atakującego bo takim właśnie jest B. Lima.
Ma bardzo dobrych środkowych w postaci Losera, Zerba i Ramosa. Do tego można śmiało wpisać jednego z lepszych na swojej pozycji libero Danani. Przyjęcie również nie jest słabe, jest Martinez, który miał bardzo udany sezon w Gdańsku, Vicentin również bardzo udany sezon w Fredrichschafen.

Włosi oczywiście bardzo zdolna młodzież jednak rozegranie bez Giannelliego i Sbertoliego wygląda dużo gorzej niż w Argentynie. Dodatkowo brak klasowych środkowych i Argentyna będzie mieć ogromną przewagę na tej pozycji - resumując ten mecz może pójść w każdą stronę.

Dodatkowo jeśli chodzi o Słowenię - T. Stern również wypadł przez kontuzję i Słowenia nie ma atakującego - mają za to 6 przyjmujących.
 
Ostatnia edycja:
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko, na stronie Ci siatkarze byli "podkreśleni", że jadą na pierwszy turniej więc nie wyssałem sobie tego z palca. Widocznie strona była mało wiarygodna. Jeżeli ktoś obstawił to przepraszam - nie z mojej winy sam się naciąłem.
Atan wypadł ze składu na VNL przedwczoraj bodajże. Miał jechać na pierwszy tydzień
 
Otrzymane punkty reputacji: +542
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko, na stronie Ci siatkarze byli "podkreśleni", że jadą na pierwszy turniej więc nie wyssałem sobie tego z palca. Widocznie strona była mało wiarygodna. Jeżeli ktoś obstawił to przepraszam - nie z mojej winy sam się naciąłem.



Typu nie neguję bo sam jeszcze zastanawiam się czy postawić Włochów ale nie można mówić, że Argentyna nie ma klasowego atakującego bo takim właśnie jest B. Lima.
Ma bardzo dobrych środkowych w postaci Losera, Zerba i Ramosa. Do tego można śmiało wpisać jednego z lepszych na swojej pozycji libero Danani. Przyjęcie również nie jest słabe, jest Martinez, który miał bardzo udany sezon w Gdańsku, Vicentin również bardzo udany sezon w Fredrichschafen.

Włosi oczywiście bardzo zdolna młodzież jednak rozegranie bez Giannelliego i Sbertoliego wygląda dużo gorzej niż w Argentynie. Dodatkowo brak klasowych środkowych i Argentyna będzie mieć ogromną przewagę na tej pozycji - resumując ten mecz może pójść w każdą stronę.

Dodatkowo jeśli chodzi o Słowenię - T. Stern również wypadł przez kontuzję i Słowenia nie ma atakującego - mają za to 6 przyjmujących.
Lima to jest atakujący na światowym poziomie? a gdzie on gra? co on do tej pory zaprezentował? gdzie mu do Romano który już jest Mistrzem Świata i to chyba we wszystkich kategoriach wiekowych a w tych najwyższych rok temu świecił najjaśniej ze wszystkich gwiazd włoskiej siatkówki. Okej De Cecco, ale raz że to już zawodnik który ma lata i ma swoje słabsze mecze, których w lube w tym sezonie było mnóstwo, ale dalej jest kapitalnym rozgrywającym okej...ale nazywanie Losera jakąś wielką przewagą nad Sanguinettim, który również był wiodącą postacią w ekipie Modeny w tym roku to jest kompletny bezsens i czysta herezja, czy Ty ogladałeś jakikolwiek mecz Modeny w tym roku? jakich ta Argentyna ma środkowych jeśli nawet nie przyjechał Sole, żeby nazywać tą pozycje jakąkolwiek przewagą po stronie Argenyny?.Nikt nie mówi, że Wlosi wygrają na pewno bo Argentyna to nie ogórki ale 2.13 było realną pomyłką bo Bottolo to podstawowy przyjmujący Lube a Rinaldi to gość który był wiodącą postacią Modeny, która za jego sprawą prowadziła już w serii 2:0 z Piacenzą a Ty porównujesz do nich przyjmujących z gdańska i żałosnych Fryderyków, którzy w rozgrywkach klubowych kogo mocniejszego by napotkali to dostawali srogie lanie. Sorry, ale Argentyna musi jak zawsze liczyć na geniusz rozgrywającego bo jak tam klasowych skrzydeł nie było tak nie ma, a mówiąc klasowe skrzydła mam z reguły na myśli gre w czołowych drużynach europejskich a nie odpadach typu Gdańsk, który został zmasakrowany przez pierwszą lepszą drużynę w PO w naszej lidze i było widać czym jest ta drużyna, to samo Danani? może był jakimś tam pewnym punktem swojej druzyny, ale raz że libero to nie jest pozycja wiodąca a dwa że jednak libero Zawiercia które również pozbierało baty od wszystkich lepszych drużyn w tym roku i tak naprawdę to wiele nie ugrało, a kompromitujący dwumecz z Berlinem zapamiętam na długo bo jednak Polska vs Niemiecka siatkówka to powinien być wynik troche inny...ale nie pastwiąc się już nad Zawierciem od którego i tak Danani odchodzi (a raczej się go pozbywają bo szkoda tracić miejsca dla zagranicznego zawodnika na pozycji libero, który umówmy się herosem nie był i ni ebędzie).
Cóż moim zdaniem Włosi wyglądają mega mocno, mają świetnego trenera który jest obyty na salonach możnaby powiedzieć włoskiej siatkówki i licze po prostu, że szala zwycięstwa przechyli się na korzyść Włochów, nikt nie mówi że Argentyna to ogórki, ale w starciu z taką ekipą Włoch dla mnie bledną w oczach i tyle
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Lima to jest atakujący na światowym poziomie? a gdzie on gra? co on do tej pory zaprezentował? gdzie mu do Romano który już jest Mistrzem Świata i to chyba we wszystkich kategoriach wiekowych a w tych najwyższych rok temu świecił najjaśniej ze wszystkich gwiazd włoskiej siatkówki. Okej De Cecco, ale raz że to już zawodnik który ma lata i ma swoje słabsze mecze, których w lube w tym sezonie było mnóstwo, ale dalej jest kapitalnym rozgrywającym okej...ale nazywanie Losera jakąś wielką przewagą nad Sanguinettim, który również był wiodącą postacią w ekipie Modeny w tym roku to jest kompletny bezsens i czysta herezja, czy Ty ogladałeś jakikolwiek mecz Modeny w tym roku? jakich ta Argentyna ma środkowych jeśli nawet nie przyjechał Sole, żeby nazywać tą pozycje jakąkolwiek przewagą po stronie Argenyny?.Nikt nie mówi, że Wlosi wygrają na pewno bo Argentyna to nie ogórki ale 2.13 było realną pomyłką bo Bottolo to podstawowy przyjmujący Lube a Rinaldi to gość który był wiodącą postacią Modeny, która za jego sprawą prowadziła już w serii 2:0 z Piacenzą a Ty porównujesz do nich przyjmujących z gdańska i żałosnych Fryderyków, którzy w rozgrywkach klubowych kogo mocniejszego by napotkali to dostawali srogie lanie. Sorry, ale Argentyna musi jak zawsze liczyć na geniusz rozgrywającego bo jak tam klasowych skrzydeł nie było tak nie ma, a mówiąc klasowe skrzydła mam z reguły na myśli gre w czołowych drużynach europejskich a nie odpadach typu Gdańsk, który został zmasakrowany przez pierwszą lepszą drużynę w PO w naszej lidze i było widać czym jest ta drużyna, to samo Danani? może był jakimś tam pewnym punktem swojej druzyny, ale raz że libero to nie jest pozycja wiodąca a dwa że jednak libero Zawiercia które również pozbierało baty od wszystkich lepszych drużyn w tym roku i tak naprawdę to wiele nie ugrało, a kompromitujący dwumecz z Berlinem zapamiętam na długo bo jednak Polska vs Niemiecka siatkówka to powinien być wynik troche inny...ale nie pastwiąc się już nad Zawierciem od którego i tak Danani odchodzi (a raczej się go pozbywają bo szkoda tracić miejsca dla zagranicznego zawodnika na pozycji libero, który umówmy się herosem nie był i ni ebędzie).
Cóż moim zdaniem Włosi wyglądają mega mocno, mają świetnego trenera który jest obyty na salonach możnaby powiedzieć włoskiej siatkówki i licze po prostu, że szala zwycięstwa przechyli się na korzyść Włochów, nikt nie mówi że Argentyna to ogórki, ale w starciu z taką ekipą Włoch dla mnie bledną w oczach i tyle
Odpowiem raz i nie mam zamiaru więcej się odnosić bo każdy ma swoje racje ale pytając gdzie on gra sam sobie już raczej odpowiedziałeś na co patrzysz - w takim razie B. Kurek nie jest atakującym na światowym poziomie bo gra w Japonii... No i ok niech tak będzie. Na ten moment tak porównuję Lime do Romano nie rób już z Romano atakującego najlepszego na świecie bo takim nie jest a jak się czyta ile to nie wygrał to tak wygląda, że jest.
Sanguinetti był wiodącą postacią w Modenie i widać jak Modena grała w tym sezonie - dno i kilo mułu i tak oglądałem ich mecze nie wszystkie oczywiście i jeśli Tobie gra Modeny się podobała no to w takim razie nie śmiejmy się z Zawiercia bo Modena również dostawał bęcki od najlepszych drużyn we Włoszech - bodajże w tym sezonie z Piacenzą, Perugią, Trentino, Lube wygrali 4-5 spotkań a przegrali 13-14 meczów więc porównywanie Gdańsk, Zawiercia, że dostawali bęcki od najlepszych to samo mozna powiedzieć o Modenie. - tylko, że tak nie można oceniać zawodnika.

No i ostatni punkt.
Loser: 151 punktów
13 asów, 41 bloków

Sanguinetti: 101 punktów
6 asów, 19 bloków


To tylko statystyki ale już po nich widać kto jest lepszy - Loser rozegrał o 1 mecz mniej w lidze.

"ale nazywanie Losera jakąś wielką przewagą nad Sanguinettim, który również był wiodącą postacią w ekipie Modeny w tym roku to jest kompletny bezsens i czysta herezja"
Więc tak, dla mnie Loser jest zdecydowanie lepszy

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +425
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Odpowiem raz i nie mam zamiaru więcej się odnosić bo każdy ma swoje racje ale pytając gdzie on gra sam sobie już raczej odpowiedziałeś na co patrzysz - w takim razie B. Kurek nie jest atakującym na światowym poziomie bo gra w Japonii... No i ok niech tak będzie. Na ten moment tak porównuję Lime do Romano nie rób już z Romano atakującego najlepszego na świecie bo takim nie jest a jak się czyta ile to nie wygrał to tak wygląda, że jest.
Sanguinetti był wiodącą postacią w Modenie i widać jak Modena grała w tym sezonie - dno i kilo mułu i tak oglądałem ich mecze nie wszystkie oczywiście i jeśli Tobie gra Modeny się podobała no to w takim razie nie śmiejmy się z Zawiercia bo Modena również dostawał bęcki od najlepszych drużyn we Włoszech - bodajże w tym sezonie z Piacenzą, Perugią, Trentino, Lube wygrali 4-5 spotkań a przegrali 13-14 meczów więc porównywanie Gdańsk, Zawiercia, że dostawali bęcki od najlepszych to samo mozna powiedzieć o Modenie. - tylko, że tak nie można oceniać zawodnika.

No i ostatni punkt.
Loser: 151 punktów
13 asów, 41 bloków

Sanguinetti: 101 punktów
6 asów, 19 bloków


To tylko statystyki ale już po nich widać kto jest lepszy - Loser rozegrał o 1 mecz mniej w lidze.

"ale nazywanie Losera jakąś wielką przewagą nad Sanguinettim, który również był wiodącą postacią w ekipie Modeny w tym roku to jest kompletny bezsens i czysta herezja"
Więc tak, dla mnie Loser jest zdecydowanie lepszy

Pozdrawiam
Ale Ty pisałeś o ogólnej przewadze środkowych Argentyny, która miałaby przechylac jakieś szanse na korzyśc Argentyny w tym meczu a nie porównywałes tych dwóch zawodników :LOL: Modena srała na sezon zasadniczy i dobrze robiła, przebudziła się dopiero w play offach gdzie miała 2:0 z Piacenzą i była już jedną nogą w półfinale Włoskiej ligi. Coś jak Miami Heat, co z tego że w zasadniczym ledwo weszli do PO jak teraz grają o wejście do finałów NBA - podobne dosyć porównanie. a Modena grała piach w lidze i porównujesz ich mecze z Perugią? Perugia miała 10 razy większy budżet a skonczyła wiadomo jak, więc też takie porównywanie meczów ligowych to naprawdę nie jest nic mądrego. Modena ZA SPRAWĄ Rinaldiego grała naprawdę świetne zawody pod koniec sezonu i była jedną nogą w półfinałach A1. a ich wyniki z rundy zasadniczej? kto to w ogóle bierze pod uwage? wszyscy się szykują na Po, Perugia się nie przyszykowała i dostała bencki a Rinaldi ciągnął za uszy słabą w tym sezonie rzeczywiście Modene, ale nie za sprawą tych dwóch graczy tylko za sprawą ociężałego już Ngpaetha któremu średnio chciało się grać w siatkówke i pier...ł tam całą gre

Odnośnie Kurka, kiedyś była wypowiedź znanego już trenera, nie będe przytaczał nazwiska, że albo grasz w Europie w topowych ligach, albo potem nie jedziesz na kadre i nie będziesz wystepował w naszych barwach bo po prostu granie w tak słabych ligach wyraźnie obniża poziom zawodników i tak, dla mnie Kurek nie jest żadnym wybitnym atakującym. Chłopie on na przestrzeni lat tułał się po odejściu ze Skry po Maceratach, Dynamo Moskwa gdzie też błyskawicznie po sezonie się go pozbywali, dopiero jego "magia" wystrzeliła bo złapał kapitalną formą na kilka meczów MŚ i je nam wygrał. Ale gdzie był Kurek kiedy Włosi nas rozbijali na naszym parkiecie na OSTATNICH MŚ? bo przypomnę Ci, że po drugiej siatki grał właśnie Romano, który tak, według mnie jest jednym z najlepszych atakujących świata i udowadniał to wielokrotnie, między innymi na ostatnich MŚ czy ostatnio kiedy był najlepiej punktującym zawodnikiem Piacenzy w Play Offach, gdzie głównie za jego sprawą zagrali kapitalne zawody i o włos naprawde odpadli z późniejszym triumfatorem Trentino.

Więc moim zdaniem lata mijają a Ty wciąż piszesz tak samo, zupełnie bez logiki i niestety potwierdzają to potem Twoje późniejsze typy i ich skuteczność, ale o tym nie piszmy bo to nie temat do takich przepychanek, ale naprawdę z tym Kurkiem to wyskoczyłeś jak grzyby po deszczu, gosc przez całą kariere w klubowej siatkówce nie istniał a nagle jest genialnym atakującym bo 3 mecze na MŚ mu wyszły i uciekł sobie do kraju którego nie ma nawet transmisji stramowych, żeby zobaczyć jego poczynania. Bez komentarza i ja koncze już tą dyskusje bo i tak zabrnęła za daleko ;) trzymaj się i mając swoją rangę udowodnij ją przede wszystkim w skuteczności swoich typów bo ostatnio piszesz, że te rozgrywki kobiet wcale nie są strzelanką a potem jeden typ trafiasz a dwa nie i tak to wygląda mniej więcej, ale że zachowujesz pełną kulturke i jesteś moderatorem to hejterzy się trzymają z daleka, ale cóż ja swoje zdanie na ten temat mam już blisko od jakiś 10 lat bo tyle się znamy i nie bede go wygłaszał jednogłośnie bo podobno mamy demokracje (czyli jak ktoś powiedział najgłupszy ustrój świata) i decyduje większośc. Po prostu sprawdżmy jakość swoich typów i nie będziesz musial wklejać wtedy statystyk jeśli chodzi o gre środkowych bo nie wiem czemu to ma służyć. Loser to nie jest wybitny środkowy, każdy wie, że w tej kadrze powinien grac zarówno Sole, który jest ich najlepszym środkowym jak i Conte a ta kadra która tutaj przyjeżdża i ma opierać atak na Limie, którego żaden poważny zespół po prostu nie chce i tak działa rynek, jakby był warty więcej to po prostu ktoś sensowny by go ściagnał do mocnego klubu Europy, ale nie jest i nie będzie to zawodnik stworzony przez De Cecco i jego genialną sype i stąd wzieło się, że coś tam może potrafić bo poatakował sobie trochę na pojedynczych blokach. No jak dla mnie to bez sensu dalej to ciągnąć

Trzymaj się i dobrych typów życze, bo od tego jest ten temat, zarówno od analiz jak i od typów, moim zdaniem już w pierwszych dwóch meczach popełniasz bład bo Serbowie z tą kadrą wyglądają słabo, a Argentyna nie wygra dopóki im nie wygra meczu De Cecco i tego jestem przekonany. O tym jaki zawodnik jest dobry i jak gdzie co i jak, decyduje to w jakim gra klubie bo to kluby płacą zawodnikom siano i na pewno skautowie nie przeoczają tych Twoich wspaniałych Argentyńczyków, tylko po prostu bez De Cecco są słabi i bezużyteczni, chyba że w Gdzańsku ten knypek z Argentyny porwał Twoje odczucia względem jego umiejętności - sorry ale moich nie, niestety warunki fizycznie zbyt ten sport premiują żeby skrzydłowi Argentyny na wysokim poziomie coś potrafili zagrać, bo umówmy się, że wyskoku Kubańczyków czy nawet Japończyków po prostu nie maja.

Napisałem co mogłem i kończe tą dyskusje cokolwiek byś nie odpowiedział, niech czytelnicy sami sobie odpowiedzą komu zaufać a ja uciekam i narka ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +160
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Trzymaj się i dobrych typów życze, bo od tego jest ten temat, zarówno od analiz jak i od typów, moim zdaniem już w pierwszych dwóch meczach popełniasz bład bo Serbowie z tą kadrą wyglądają słabo, a Argentyna nie wygra dopóki im nie wygra meczu De Cecco i tego jestem przekonany. O tym jaki zawodnik jest dobry i jak gdzie co i jak, decyduje to w jakim gra klubie bo to kluby płacą zawodnikom siano i na pewno skautowie nie przeoczają tych Twoich wspaniałych Argentyńczyków, tylko po prostu bez De Cecco są słabi i bezużyteczni, chyba że w Gdzańsku ten knypek z Argentyny porwał Twoje odczucia względem jego umiejętności - sorry ale moich nie, niestety warunki fizycznie zbyt ten sport premiują żeby skrzydłowi Argentyny na wysokim poziomie coś potrafili zagrać, bo umówmy się, że wyskoku Kubańczyków czy nawet Japończyków po prostu nie maja.
Ale czekaj w 2óch meczach? Chodzi Ci o moje "typy"? Dwa pierwsze mecze to jest Japonia + Polska (które Ty także polecasz) czy chodzi Ci o Serbię + Argentynę?
To po 1 jak sam wyszukałeś albo i nie ale Ci kolega wyżej napisał, Atan był w kadrze na 1 turniej więc nie wmawiaj mi, że ludzi wprowadzam w błąd bo gdybyś szukał kadr zespołów to sam byś to wyszukał - ale nie szukałeś bo sam dałeś wpis, żeby ktoś podał składy by lepiej typować.
Po 2 JA nie postawiłem na mecz Włochy - Argentynę więc o jakim błędzie mówisz? To, że uważam Argentynę za solidny zespół? mam do tego prawo nawet gdyby przegrali 0:3 z Włochami i nie dodawaj słów, których nie używałem chodzi mi tutaj o na pewno skautowie nie przeoczają tych Twoich wspaniałych Argentyńczyków - nigdzie nie powiedziałem, że Argentyna to wspaniały zespół no ale okey.

I co do Twojego ale cóż ja swoje zdanie na ten temat mam już blisko od jakiś 10 lat bo tyle się znamy i nie bede go wygłaszał jednogłośnie - Szczerze? Nie obchodzi mnie Twoje zdanie ani nikogo innego zdanie na mój temat tutaj na forum, to, że zachowuje pełną kulturę no to tak nie zmienię Jej nawet jeśli ktoś nie zasługuje na to nie wchodzę tutaj wyzywać się z innymi. I sorry ale ja nie muszę udowadniać Tobie swojej skuteczności, którą aż tak bardzo mi wypominasz, że mam słabe typy (nie musisz ich grać) no ale kompletnie tego nie rozumiem, bo ja napisałem Ci tylko argumenty które przemawiają za tym, że uważam, iż Loser czy Lima są to dobrzy siatkarze a Ty mi wyskakujesz z tym, że te rozgrywki kobiet wcale nie są strzelanką a potem jeden typ trafiasz a dwa nie - wejdź sobie na swój temat i patrz na statystykę swoich kuponów bo tam akurat masz chyba zerową skuteczność.... Ale czy ja coś wspomniałem o tej skuteczności? nie...

I jeszcze 1 i w sumie najważniejsze... niech czytelnicy sami sobie odpowiedzą komu zaufać - Każdy niech ufa sobie a nie mnie czy Tobie bo to są ich pieniądze a nie nasze... :)
Pozdrawiam mimo wszystko
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Włochy - Argentyna 1 2.10

Nie drapać się dziewczyny wyżej. Włosi nawet w tym zestawieniu to klasa wyżej od Argentyny. Zresztą - przecież nie przyjechali kompletnymi rezerwami, są tam naprawdę klasowi zawodnicy. Zdziwię się jak Argentyna to wygra.

Japonia - Iran 2 3.20

Kogoś zdrowo pogrzało z tym kursem. Dwie wyrównane ekipy obecnie. Spodziewam się pieciosetowki a kurs to spore value.
 
Ostatnia edycja:
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Włochy - Argentyna 1 2.10

Nie drapać się dziewczyny wyżej. Włosi nawet w tym zestawieniu to klasa wyżej od Argentyny. Zresztą - przecież nie przyjechali kompletnymi rezerwami, są tam naprawdę klasowi zawodnicy. Zdziwię się jak Argentyna to wygra.

Japonia - Iran 2 3.20

Kogoś zdrowo pogrzało z tym kursem. Dwie wyrównane ekipy obecnie. Spodziewam się pieciosetowki a kurs to spore value.
No z pierwszym typem i analizą która mimo, ze krótka to trafia wprost w analize do tego meczu, ale w drugim spotkaniu weź też pod uwagę, że Japończycy grają u siebie a tam są klase groźniejsi niż gdy grają na wyjazdach, mają pierwszy turniej u siebie nie na wyjeździe.

Zibi- nie wspominałem o Twoim temacie, bo wtedy musiałbym wkraczać w jakieś niebotyczne sumy na minusie które ciągle się pogłebiają, ale o typy w działach tematycznych...bo ja i moja taktyka zakłada słabą skuteczność, ale zysk długoterminowy co ciągle powtarzam, a jeśli tak bacznie śledzisz mój temat to powtarzał to również inny użytkownik grający podobną taktyką, ja nie stawiam na skuteczność ale na wygrane pieniądze, które nie bój się daj mi tylko te 3-4 miesiące na rozgrzewke a nie komentujesz temat po półtorej miesiąca w których podawałem typy i po 30 kuponach czy jakoś w ten deseń. Naprawdę nie bedę wchodził na grunt Twojego tematu bo to głęboka przepaść i ciągle ponawiane błędy od tych 10 lat, czyli granie overa 3.5 seta ślepo w meczach gdzie jest 50/50 i to z podatkiem, co jest kompletną głupotą i widzę, że tak jak ja grasz z podatkiem - więc dam Ci radę - lepiej zagrać ako 30 i odjąć od tego poczatkowy podatek niż ako 1.80 i odjac od tego podatek, bo właśnie takie ako widziałem w Twoim temacie i do tego podatek? jaki w tym sens? nie wiem czy nie nauczyłeś się naprawdę, że gra z podatkiem na małym ako zżera Ci tak ogromny procent zysku, że jak dojdzie jeszcze marża (która nie jest niestety mała w bukach z podatkiem) to te kupony już na starcie są przegrane. Ale cóż może dojdziesz do tego sam - moja taktyka moja sprawa, rozliczajmy się z analiz i typów podanych innych użytkownikom a nie ze swoich tematów które akurat ja prowadze dla własnej statystyki a jak ktoś gra ze mną to chyba rozumie fakt, że grając kurs 30-50 musi poczekać pewien okres aby taki kupon siadł i wtedy odrobi się praktycznie całe straty, ot moja taktyka nie trudna do zrozumienia.

Zakończmy prosze ten off top i poczekajmy po prostu na mecz ;) nie chce dla Ciebie źle i naprawdę radziłem w dobrej wierze jeśli chodzi o Twoje typy i gre ogólną u bukmachera bo tak jak mówie znamy się od lat i każdy wie jak kto gra. Pozdrawiam i mam nadzieję w takim razie na to zwycięstwo Wlochów jeśli ich grasz razem ze mną ;)
 
C 229,7K

czary-mary

Użytkownik
W gwoli uzupełnienia

Holandia
R: Wessel Keemink, Sil Meijs
A: Nimir Abdel-Aziz, Stijn van Tilburg
Ś: Twan Wiltenburg, Fabian Plak, Siebe Korenblek, Luuc van der Ent
P: Robbert Andringa, Gijs Jorna, Maarten van Garderen, Jasper Wijkstra, Bennie Tuinstra
L: Niels Lipke

Kanada
Jay Blankenau
Landon Currie
Danny Demyanenko
Mathias Elser
Pearson Eshenko
Luke Herr
Nicholas Hoag
Brodie Hofer
Justin Lui
Stephen Maar
Jordan Schnitzer
Ryan Sclater
Arthur Szwarc
Lucas Van Berkel

Stany Zjednoczone
R: Christenson - Ma'a
A: Anderson - Hanes - Ensing
Ś: Smith - Jendryk - Holt - Averill
P: DeFalco - Kessel - Muagututia - Russell
L: Shoji

Kuba
R: Taboada - Goide - Thondike
A: Herrera - Gutierrez
Ś: Concepcion - Garriga - Masso
P: Gutierrez - Yant - Lopez - Mergarejo
L: Gorguet - Garcia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +415
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
W gwoli uzupełnienia

Holandia
R: Wessel Keemink, Sil Meijs
A: Nimir Abdel-Aziz, Stijn van Tilburg
Ś: Twan Wiltenburg, Fabian Plak, Siebe Korenblek, Luuc van der Ent
P: Robbert Andringa, Gijs Jorna, Maarten van Garderen, Jasper Wijkstra, Bennie Tuinstra
L: Niels Lipke

Kanada
Jay Blankenau
Landon Currie
Danny Demyanenko
Mathias Elser
Pearson Eshenko
Luke Herr
Nicholas Hoag
Brodie Hofer
Justin Lui
Stephen Maar
Jordan Schnitzer
Ryan Sclater
Arthur Szwarc
Lucas Van Berkel

Stany Zjednoczone
R: Christenson - Ma'a
A: Anderson - Hanes - Ensing
Ś: Smith - Jendryk - Holt - Averill
P: DeFalco - Kessel - Muagututia - Russell
L: Shoji

Kuba
R: Taboada - Goide - Thondike
A: Herrera - Gutierrez
Ś: Concepcion - Garriga - Masso
P: Gutierrez - Yant - Lopez - Mergarejo
L: Gorguet - Garcia
Taa no po tych składach widać ultra mocny skład USA i nie bałbym się nawet handicapu punktowego w ich strone bo Holendrzy w cieniutkim składzie i nie warto ruszać nic w ich strone bo jak zwykle będzie maaasa piłek do Nimira który już pod koniec sezonu Tureckiej ligi oddychał rękawami i na tle graczy Ziraatu wygladał przeciętnie a reszta graczy Holendrów to totalny szrot (No nie liczac Tuinstry, Andringi ale to poziom kompletnych przeciętniaków którzy mają swoje lata, a skład Holendrów na papierze już nie raz wyglądał klase lepiej a i tak zbierali potęzne baty, bo to druzyna która ma niesamowite warunki fizyczne, ale kompletnie gubi się w kwestii obrony i przyjęcia, więc będa pewnie tradycyjnie rozstrzeliwani przez każdą poważną drużynę i już przypomina mi się Kwalifikacje olimpijskie do ostatnich Igrzysk i jakie tam baty zbierali to się za głowe można było łapać) i będzie tutaj rozwałka kompletna bo widać, że USA podchodzi do tego turnieju na poważnie (być może własnie chodzi o kwalifikacje olimpijską, ale nie jestem w 100% pewien, a wiadomo jak Amerykanie podchodzą do Igrzysk, pełna spina i podstawowy skład a Holandia? oni słyną akurat z ugrywania po 15 puntków w secie z lepszymi drużynami :LOL:

Ale ja się akurat trzymam swojego -1.5 po 1.20 bo tak już mam ułożone na kuponie i nic zmieniał raczej tutaj nie będę, chyba że mnie coś naleci, ale to się jeszcze zobaczy, narazie czekamy na poranne mecze czyl na Bułgarów i potem Japończyków a na deser mecz Włochów z Argentyna ale to późnym wieczorem ;)

Swoją drogą ciekawie zapowiada się rownież pojedynek Kanadyjczyków z Kubą, gdzie w Kanadzie mamy Maar'a i Hoaga a reszta to lekki szrot a w Kubie jest mimo wszystko ten Herrera z Perugii (który im zjebał wszystko co się da w zasadzie w końcówkach ważnych meczów :LOL: ale mimo wszystko Sirci nie sciągnął by nic nie wartego gracza i ta lewa ręka może poważnie zaszkodzić Kanadzie, podobnie jak mały ale niesamowicie skoczny i efektowny przyjmujący Lopez który grał cały sezon w Sadzie Cruzeiro w podstawowym składzie i Mergarejo który w tym sezonie w Milano powaznie przyczynił się do wygrania z Perugią serii). Ale ja tego meczu nie ruszam, w sumie z jednego powodu bo inaczej grałbym Kube - czyli dwie porażki Kubańczyków w sparingach z Argentyną i ani jednego wygranego seta, więc tylko dlatego daje sobie spokój z grą na Kube bo sklad mają dużo ciekawszy od Kanady ale cóż liczy się też przygotowanie do meczu które może być u Kuby słabe bo wyniki z przeciętną dla mnie Argentyną 2x po 3:0 nie biora się z nikąd ;)
 
Ostatnia edycja:
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Gość pisze że Kurek jest przeciętnym atakującym .
Gość śmieje się z Zawiercia i Gdańska a chwali modene która mając droższych siatkarzy tak naprawdę nic nie zrobiła i przegrywała z włoską topka która już od ładnych paru lat zbiera baty od topki polskiej . Włoska topka jest od lat lepsza tylko na papierze. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to słabe Zawiercie rozbiło modene.
Bez komentarza
P s do kurka w formie prawdopodobnie nikt nie ma podjazdu . A że często miał wahania tej formy to prawda
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Włochy - Argentyna 0:3
jednak Włosi nie są tak mocni a Argentyna przejechała się po nich bardziej niż mogłem się tego spodziewać.

Mecz najbardziej wyrównany jeśli chodzi o kursy przed mecze.
Obie drużyny mają swoje atuty, jeśli chodzi o Argentynę to mają genialnego sypacza De Cecco, bardzo solidnego atakującego Lime (którego nikt nie chce we Włoszech więc jest mega słaby), mają świetnego środkowego Losera i do tego 2óch solidnych Ramosa i Zerba no i należy wspomnieć o Danani czyli na ten moment jeden z lepszych libero. Przyjęcie troszkę gorzej wygląda i na pewno przydałby im się tutaj doświadczony Conte.
Jeśli chodzi o Włochy to na rozegraniu jest 3 rozgrywający Włoch Falaschi, na ataku młody Romano. Środek to duża przewaga Argentyny i na przyjęciu jest 3 młodych ale już bardzo dobrych siatkarzy Rinaldi, Recine i Bottolo jednak należy wspomnieć, że mimo wszystko nie są to podstawowi przyjmujący we Włoszech.
Liczę na dość wyrównane spotkanie i nie stawiam na zwycięstwo bo tutaj każdy może wygrać.

powyżej 180,5 1,72

 
Ostatnia edycja:
MichaelCorleone 36,9K

MichaelCorleone

Użytkownik
Postanowiłem zaufać jeszcze Kubańczykom: Kanada - Kuba @ Kuba - 3.5 pkt (1.76) STS/-4.5pkt (1.85) STS

bo mają bardzo mocny i zróżnicowany, mega atletyczny i wybitnie serwujący oraz skaczący do bloku zespół, który może zblizyć się osiągnięciami do złotej szóstki którą prowadził trener którego nazwisko niestety mi umkneło, ale tacy zawodnicy jak Leon, Leal, Oreol Camejo, Simon i cała reszta gromady to też były takie niedoceniane z początku dzieciaki, które pamiętam jak wbijały w parkiet fawotyzowaną reprezentacje Rosji i to na ich terenie, i to rosji w której grał m.in wybitny Ś.P Chamuckich , Semion Poltavskiy, Kazakov, Abramov, Biereżko czy dopiero wchodzacy do składu Michajlow, także też to pokolenie niestety miało zabronione przez reżim przyjeżdżania do europejskich klubów, więc uciekali ze zgrupowań i starali się o azyl w danym państwie i teraz grają między sobą mecze - Leon stał się Polakiem, Leal Brazylijczykiem itd. a tylko Simon doczekał tej zmiany.
TERAZ ta druzyna przypomina mi niesamowicie tamten skład, może nie są to aż takie wybitne talenty ale taki przyjmujący jak Lopez z Sady Cruzeiro który mimo tak niskich warunków skacze jak z trampoliny do tych ataków i wygląda to nieprawdopodobnie efektownie, a nie jest wcale powiedziane że będzie miał on pewnie miejsce w szóstce Kubańczyków bo wybitny sezon rozegrał w Lube Yant, a na ataku przecież bronił barw Perugii Herrera, a w Milano fenomenalny sezon ma za sobą Margarejo. Brakuje trochę tak klasowego rozgrywającego, jak jego koledzy, ale myślę że i tak z łatwością powinni sobie poradzić z Kanadą której szeregów będą bronili tacy zawodnicy jak S.Maar czy Hoag, ale oprócz tego nie oszukujmy się tam jest kompletna posucha i nie ma kto grać na takim poziomie, a nawet ten wspomniany Hoag to już nie jest tak tak klasa jak Yant czy Margarejo. Kuba ogólnie w tym sezonie wygląda mi bardzo mocno i nisko cenią ich buki skoro z tak słabą Kanadą, która może pomarzyć o takich nazwiskach jak Gavin Schmitt sprzed lat dają taki kurs, który trzeba naprawdę łapać bo to powinno sukcesywnie spadać na łeb na szyje.

Wspomniałem już o typie na Włochów po 2.06 teraz zagrałem w Fortunie, więc ludzie niewątpliwie widzą co się dzieje i tuż przed meczem mogę się założyć że u niektórych bukmacherów ludzie pozbijają to startowe 2.30 (które połapało tych kilku szczęśliwców) i do 1.70-1.80 bo kadra jest dużo lepsza niż u Argentyńczyków i kolejny raz bez sensu to powtarzać.

Do tego mam jeszcze jeden typ mianowicie:

Holandia - USA @ USA -14.5 (1.62) Fortuna/Holandia under 64.5 pkt (1.85) STS

Amerykanie maksymalnie kozackim pierwszym składem, który śmiało mógłby bić się o Mistrzostwo świata bo na każdej pozycji jest praktycznie zmiennik, którego Holandia by łapała czym prędzej i wsadzała do swojej pierwszej drewnianej szóstki :LOL: w której oprócz Nimira nie ma kompletnie NIC a już dziwi mnie wybór trenera bo ja bym osobiście wybrał Ter Maata który pokazał w końcówce sezonu kto jest w lepszej formie bo mieli okazje chłopaki się zmierzyć ze sobą w finale ligi Tureckiej i tam triumfował Ter Maat który razem z Juanteroną poprowadził Ziraat do mimo wszystko niespodziewanego triumfu nad Halkbkankiem, w którym Nimir był momentami kompletnie bezradny i dostawał czapy pod nogi, że to głowa mała. Ale to już problem Holendrów i ich trenera, na pewno Nimir to nie zawodnik który utrzyma tak słabiutki zespół jak Holendrzy którzy graja mega drewniany volley oparty tylko na warunkach fizycznych, dają się skurpulatnie obijać przez klasowe zespoły a ich bloki sa kompletnie nieskuteczne mimo wzrostu, niby para Koistra i Andringa to nie para amatorow ale akurat ta ekipa z lat jest znana z tego, że lubi dostać srogie lanie i nie mają się za bardzo kim bronić bo jakieś tam nazwiska mają, ale nie oszukujmy się z ultra mocną reprezentacja USA z kapitalnym Christensonem na sypie, który ma naszego Smitha z ZAKSy do wyboru na środku, genialnego dalej atakującego (wcześniej oczywiście przyjmującego) czyli Matthew Andersona i całą zgraje wybitnych zawodników bo nie są to przeciętniacy, ale naprawdę siatkarze prezentujący wybitny volley i ich porażki w kluczowych chwilach na Igrzyskach czy na MŚ co moim zdaniem tylko dziełem przypadku i na przyszłorocznych Igrzyskach są jednym z kandydatów do złota i to ich reprezentacja Polski powinna się bać najbardziej, obok Włochów bo już chyba nie Brazylii która nie za bardzo ma kim grać teraz po tym co odwalił Wallace i już go w barwach zółto grantowych nie zobaczymy, a następcy tam po prostu NIE MA, to jest coś niesamowitego ale nie ma na bombie nastepcy dla Walleca... i to jest naprawdę coś dziwnego że w takim kraju jak Brazylia posypało im sie lekko wszystko przed igrzyskami, bo Bruno zaliczył średnio udany sezon w Modenie, zresztą już podczas MŚ był regularnie zmieniany, na środku też przemiana pokoleń nie wiem czy będa mogli liczyć na Lucasa w tym sezonie, bo pewnie na Igrzyskach tak, ale teraz? nie mam pojęcia. Jedynie co trzyma Brazylie to Lucarelli i Leal i oczywiście wystarczy to do ogrywania takich druzynek jak Niemcy, czy jakaś Argentyna, ale już w starciu z USA niestety moga być bęcki i to ostre. Trochę się zagadałem o Brazylii, ale więcej nie ma co tutaj pisać, Holandia jest mega drewniana w przyjęciu i zostanie po prostu rozstrzelana bombami na zagrywce ze strony USA i naprawdę nie widze tutaj żadnego punktu zaczepienia na gre z tak potwornie silnym rywalem, który jak widac podchodzi do tegororcznej Ligi Narodów niesamowicie zwarty i gotowy aby pozamiatać rywali którzy stana im na drodze ;) Moim zdaniem dokonają tego z palcem gdzieś bo rywali klasowych przynajmniej w pierwszej kolejce dla nich nie widze i tyle.

Oprócz tego jeszcze Brazylia -1.5 (1.42)/ x Słowenia -1.5 (1.57) = 2.23 STS
ew.Brazylia -11.5 pkt (1.85) Fortuna


Daje nam to naprawdę sensownego i bardzo wysokiego jeśli o kurs dubla, ale to już powtórzenie moich poprzednich typów i tutaj analizy nie zamierzam od nowa pisać, Niemcy i Serbia w takich składach to nie rywale dla Brazylii która przyjeżdża prawie, że najmocniejszym zestawieniem, brakuje chyba tylko z pierwszej szóstki Leala i Lucasa, ale spokojnie Flavio i Lucarelli ich zastąpią. Do tego Słowenia, która słynie już z ogrywania naszego zespołu w meczach na Mistrzostwach Europy, niestety...ale nie ogrywa nas przez przypadek ich skład jest naprawdę piekielnie mocny i przede wszystkim zgrany od lat i grający do siebie na pamięć po prostu. Nie ma sensu się powtarzać, ja zagralem po prostu mocniejsze opcje więc pare słówek udało mi się wrzucić w ten mój wolny popołudniowy dzień. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta

Narazie Bułgaria mnie bardzo zawiodła, ale Japonia zmasakrowała słaby Iran na własnym terenie i niewątpliwie bedzie to mocny rywal nawet dla Polaków, ale zobaczymy jak to się będzie rozkładało na kursach. powodzenia wszystkim i pozdrawiam, oczywiście polecając swoje typy i nie oczujcie chłopaki 100% skuteczności bo taka nie istnieje a naprawdę staram się jak mogę podać typy również dla innych, bo wiem że bardzo dużo ludzi korzysta z moich analiz i to już od laaat bo wiadomo, że mój prawdziwy nick to DawidBarca
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +798
Do góry Bottom