>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Liga Narodów 2022 - kobiet

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam serdecznie!
Długo czekaliśmy na mecze reprezentacji i w końcu zbliża się to już wielkimi krokami! Przed Nami mecze Ligi Narodów.
Mecze będą rozgrywane na przemian kobiety, mężczyźni - mecze na przemienne tydzień kobiety tydzień mężczyźni.

Tabela Ligi Narodów kobiet
LN kobiet.png

Faza grupowa
W fazie grupowej udział weźmie 16 reprezentacji narodowych podzielonych na dwie kategorie – stałych uczestników oraz drużyn pretendujących. Stali uczestnicy mają zapewniony udział w rozgrywkach w kolejnym roku niezależnie od osiągniętego wyniku, natomiast pretendenci są zagrożeni spadkiem.

Od tej edycji nastąpiła zmiana w formacie rozgrywania spotkań. Rywalizacja w fazie grupowej będzie toczyć się przez trzy tygodnie z tygodniową przerwą między turniejami. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy po 8 reprezentacji, które rozegrają między sobą po cztery spotkania w ramach turniejów grupowych. W każdym tygodniu odbędą się dwa turnieje organizowane przez poszczególnych uczestników. Łącznie odbędzie się 6 turniejów. Po rozegraniu wszystkich 96 spotkań fazy grupowej osiem najwyżej notowanych zespołów uzyska awans do fazy pucharowej.

Najgorszy zespół spośród pretendentów straci miejsce w Lidze Narodów na rzecz zwycięzcy Challenger Cup.

Faza pucharowa
W fazie pucharowej weźmie udział 8 najlepszych reprezentacji wyłonionych w fazie grupowej. Zespoły te rozegrają spotkania w systemie pucharowym.

Pierwszy tydzień prezentuje się nam następująco:

LN kobiet gr1 .png

LN kobiet gr 2.png
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Turcja K vs Włochy K, typ: Turcja @1,60 - ruski

Turcja K vs Włochy K, typ: Turcja -1,5 seta @2,07 - Fortuna


Turczynki mają bardzo duze ciśnienie na wygraną w VNL. Faza finałowa odbędzie się w Ankarze. Z tego względu Guidetti nie daje zbytnio dziewczynom odpocząć i powołał to co ma najmocniejszego. Z małym wyjątkiem przyjmujących, bo o ile się orientuję to na pierwszy tydzień zmagań nie zaprosił Tugby Senoglu i Deryi Cebecioglu (które moim zdaniem i tak by były rezerwowymi głównie). Inaczej postąpił Davide Mazzanti i powołał praktycznie taki sam skład jak w zeszłorocznej edycji Ligi Narodów (być może taki sam, nie chce mi się sprawdzać). W takim wypadku spodziewalbym egzekucji ze strony Turczynek, ale one z pozycji faworytek bardzo lubią zaskoczyć - in minus oczywiście... Mimo wszystko Nwakalor jak ma dzień to potrafi dużo kończyć. Ale na bardzo wysokim i agresywnymi bloku gospodyń może być jej ciężko kończyć. Jeśli tylko Hande Baladin nie zacznie przyjmować w maliny od początku meczu, to Karakurt (która swoją drogą dobrze grała w sezonie ligowym we Włoszech) powinna karać te biedne dziewuchy po drugiej stronie siatki.

Moje predykcje:

Turcja: Cansu Ozbay - Ebrar Karakurt - Hande Baladin, Meliha Ismailoglu - Eda Erdem Dundar, Zehra Gunes

Włochy: Ofelia Malinov - Silvia Nwakalor - Alessia Gennari, Sofia D'Odorico - Marina Lubian, Sara Bonifacio
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1710
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Japonia K vs Korea K, typ: 3-0 @2,02 - ruski

Trochę dziwią kursy. Spodziewałem się, że Japonia będzie większym faworytem. Co prawda są zupełnie nowym zespołem (z zeszłorocznego zostały 4 zawodniczki bodajże), ale Korea to fatalna drużyna. Japonia ma przede wszystkim dobra linie ofensywna jak na "Japonię". Myślę, że mogą rowniez zagrać na dwie libero, żeby wzmocnić przyjęcie. Mecz odbywa się na neutralnym terenie, ale w meczach kontrolnych Japonia gra i gra świetnie. Co prawda występuje przeciwko Brazylii B, ale nadal są tam nazwiska, które są prospektami. Japonia wygrała oba mecze kontrolne - 4:1 i 3:2 w każdym secie grając innym składem. O Korei nie napiszę kompletnie nic, w zeszłym roku odeszła na emeryturę przeszła Kim Yeong-Koung, czyli jedyna zawodniczka trzymająca kadrę, po tym jak bliźniaczki zostały od niej odsunięte. Bez Kim ta drużyna nie istnieje i nie za bardzo wiem w jakim aspekcie mogą zagrozić Japonii.

Przewiduje taki skład:

Tamaki Matsui - Sarina Koga, Mayu Ishikawa, Mami Uchiseto/Arisa Inoue - Haruyo Shimamura - Akane Yamagishi/Manami Kojima

Jestem prawie pewien, że Japonia zagra na jedną środkowa. Nie mają nominalnej atakującej, ale spodziewam się Ishikawy lub Uchiseto i wtedy na przyjęciu zagra Koga z jedną z nich + dwie libero bądź jedną z libero + Inoue. Ustawienie Japonii jest szalenie trudne do przewidzenia, ale tutaj nazwiska robią robotę, a te w mojej opinii zdecydowanie przewyższają te koreańskie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1344
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Polska K vs Kanada K, typ: Kanada +1,5 seta @1,95 - ruski

Dlugo musiałem szukać rostera Kanady, federacja nie była zbyt wylewna. No ale do rzeczy. Kanada ma prawie idealny skład. Będą miały duże problemy z przyjęciem, ale w ofensywie lepsze niż taka Polska chociażby. Polska zagrała dwa mecze kontrolne z Niemcami, oba przegrane - 2:3 i 1:3. Dochodzi tutaj jeszcze podróż do USA zakończona wczoraj. Każdy kto pracował na nocki, wie, że dwa dni na przestawienie swojego organizmu jest niewystarczające. Oczywiście nasz skład jest daleki od ideału, a Asia Wolosz gra z dziewczynami, z którymi jeszcze chyba nie grała w kadrze. Nasza najmocniejsza strona to środek i uważam, że tutaj Kanada wcale gorsza nie będzie. Jennifer Cross ostatnie sezony ma udane, a jeszcze bardziej Emily Maglio.

Przewidywane składy:

Kanada: Brie King - Kiera Van Ryk - Alexa Gray, Hilary Howe - Jennifer Cross, Emily Maglio

Polska: Joanna Wolosz - Weronika Szlagowska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański - Kamila Witkowska, Agnieszka Kąkolewska

Niestety w drużynie z Ameryki Północnej nie istnieje pozycja libero. W zeszłym sezonie na tej pozycji grała... Alexa Gray, bo byla lepsza od każdej innej libero. Teraz Alexa wymieniana jest jako przyjmująca (nominalna pozycja), ale taka Kat Georgiadis jest za słaba nawet na NCAA. Dopóki Kanada nie wychowa sobie libero to będzie tam różnie z przyjęciem, ale nie uważam żeby Polska z tyloma lukami w składzie miałaby być tak dużym faworytem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +506
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Brazylia vs Polska, typ: 1
Holandia vs Bułgaria, typ: Holandia -1,5 seta

AKO @1,72 - 1xbet


Holandia to jest taki typowy średniak i w życiu bym na nie nie postawił. Zresztą teraz też się długo wahałem, bo ich występ przeciwko Chinkom był nieprzewidywalny. Na tyle nieprzewidywalny, że tam Plak zagrała jak za starych dobrych lat - 24 punkty. Wynik tego meczu zależy w dużej mierze od tego czy powtórzy swój fantastyczny występ. Na Bułgarii się zawiodłem. Nie są w najmocniejszym zestawieniu, ale to nadal solidna drużyna, a w meczu z Tajlandią wyglądały jakby pierwszy raz były na boisku i czy one zagrają z meczu na mecz zupełnie inną siatkówkę? Szczerze wątpię... Ale nadal, wynik meczu zależy od Celeste Plak w 85%.

I nadal przeciwko Polsce. Kanada jak najbardziej mogła zrobić tie-breaka. Trochę lepsza skuteczność Kiery Van Ryk i by było 2-0 po dwóch setach. Kiera zagrała zaledwie na 29% w ataku. To za mało, nawet na Polskę. Czy Polska zagrała dobry mecz? Nie. Poprawny co najwyżej. Kanada przegrała bardziej niż Polska wygrała. Brazylia jest tutaj składem B, ale mają objawienie tego sezonu NCAA - Julię Bergmann, która błyszczała w meczu z Niemkami. Swoje dodały Ana Carolina Da Silva i Pri Daroit. Brazylijki to szalenie młody zespół wzmocniony właśnie dwoma powyższymi zawodniczkami. Uważam, że mecz może być bardziej zacięty, ale ponownie - w ataku będą lepsze od Polski. W bloku mogą być również lepsze. Tutaj dużą rolę może odegrać brak doświadczenia ze strony Brazylii, ale Polska w takim składzie personalnym nie powinna niczego dużego osiągnąć. Poza tym mają zaledwie 19 godzin przerwy, więc też mogą odczuwać jakieś zmęczenie. Wygrana dodaje do dubla, w handicapy raczej bym się nie bawił.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +189
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Belgia - Włochy Belgia +2,5 seta 1,55 1:3

Belgijki przegrały 1:3 z Serbkami natomiast Włoszki zostały rozbite przez Turczynki 0:3.
Włoszki jak rok temu grają 2gim garniturem Ligę Narodów co jest szansą dla sporej części drużyn aby właśnie wygrały z Włoszkami. Myślę, że za dużo nie pokażą Włoszki takim składem, taką kadrą - oczywiście są faworytkami z Belgijkami ale mnie kusi ten kurs na Belgijki. Jest przede wszystkim Herbots i dziś wydaje mi się, że zobaczymy starcie Herbots - Nwakalor. W pierwszych meczach ZDECYDOWANIE lepiej pokazała się Belgijka zdobywając 31 punktów, jeżeli jeszcze co najmniej 1 zawodniczka zagra na wysokim poziomie w ataku to Belgijki są w stanie powalczyć nawet o zwycięstwo.
skromniej:

Belgia +1,5 seta 2,55
Belgia 4,15


Brazylia - Polska Polska +15,5 1,75 3:0

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze, Brazylijki pokonały po naprawdę ciężkim meczu 3:1 Niemki natomiast Polki ograły w takim samym stosunku Kanadyjki.
Oczywiście tak samo jak mecz wyżej, Brazylijki zdecydowane faworytki jednak czy aż takie faworytki?
Skład zupełnie zmieniony, z ostatniej imprezy zostało zaledwie 4 zawodniczki. My oczywiście również odmłodzony skład ale po cichu liczę na Z. Górecką i O. Różański że poprawią swoją grę. Łukasik zagrała na dość dobrym poziomie jak i Kąkolewska.
Stawiam, że Polki jeśli przegrają to spotkanie to nie przegrają różnicą ponad 15 małych punktów.
W takim składzie Brazylijki są w zasięgu co prawda ich atak rozkłada się dość szeroko na 4/5 zawodniczek i nie grają na 1 zawodniczkę co może sprawiać lekkie problemy jednak liczę na Nasz blok.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +564
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Niemcy vs Korea, typ: 3:0 @1,56 - 1xbet

Korea obok Dominikany to najgorsza drużyna tegorocznej VNL. Dlatego skupie się na Niemkach. Nie widzę argumentów za setem dla azjatek. Niemki podrażnione po dwóch naprawdę bliskich przegranych. Heynen dużo rotuje i przez długie okresy nie widać braku Louise Lippman. Dobrze prezentuje się Vanjak i właśnie taka siłowo grająca zawodniczka będzie idealna na grające dobrze technicznie w obronie koreanki. Blok i każdy inny element jest za naszymi sąsiadkami. Kurs powinien oscylować w granicy 1,30.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1517
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
W pełni popieram typ kolegi wyżej ja jednak postawiłem under 137,5 po podobnym kursie jednak nie ma co dodawać więcej więc bez analizy.

Turcja - Chiny powyżej 3,5 seta 1,60 1:3

Do under Niemek dodaję over 3,5 seta w meczu Turcja - Chiny. Mecz rozgrywany w Ankarze więc Turczynki handicap własnej hali.
Turczynki bez problemu pokonały w pierwszym meczu Włoszki 3:0 natomiast Chinki pokonały 3:1 Holenderki.
W obu drużynach punktacja była mocno rozłożona na 4 zawodniczki - nie było rozgrywania do 1 zawodniczki i ciągnięcie zespołu przez daną zawodniczkę. Chinki to nie jest drużyna do bicia chociaż ostatnio nie ma najlepszych wspomnień w meczach z Turcją - 2 ostatnie mecze 0:3. Jest to początek sezonu Narodowego więc obie drużyny jeszcze będą miały często dołki.
Liczę na ciekawe spotkanie co najmniej 4 setowe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +477
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Czy Chinki grają tegoroczną LN rezerwowym składem? Kurs na to wskazuje, bo w normalnych okolicznościach byłyby na pewno faworytkami
Tak. Nie ma dwóch zawodniczek z pierwszego składu + jest nowy trener, który dużo rotuje i nawet te, które zostały z pierwszego składu potrafią rozpocząć mecz na ławie, jak chociażby Ding Xia w meczu z Holandią.
 
Otrzymane punkty reputacji: +159
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Tajlandia - Belgia Belgia +1,5 seta 1,90 2:3

Tajlandia dość nieoczekiwanie wygrała 2 swoje pierwsze mecze nie będąc faworytem. 3:0 z Bułgaria i 3:2 z Serbią. Belgijki zaś 2 swoje mecze przegrały 1:3 z Serbią i 1:3 z Włochami.
Dziś to Tajki są według bukmacherów zdecydowanym faworytem - ja się nie zgadzam a na pewno nie dał bym takiego kursu na zwycięstwo Belgijek.
W ekipie Belgi jest przede wszystkim Herbots, która zdobyła w 2óch meczach około 60 punktów i jest liderką najlepiej punktujących zawodniczek. Tajki grają naprawdę nieźle, ich styl nieco się zmienił i grają już "europejską" siatkówkę nie aż tak skomplikowaną jak wcześniej. Nadal mają świetną obronę ja jednak uważam, że dziś Belgijki pokażą się z nieco lepszej i ugrają co najmniej 2 sety.

Belgia 2,96
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +794
M 3,7K

morchior

Użytkownik
Chiny - Włochy 15:00
Chiny - 8,5 pkt handicap punktowy
@ 1,75 - Fortuna

Jak pisał kolega wyżej. Chinki z rotacją i nie do końca najmocniejszym składem versus grające totalnie drugim garniturem Włoszki. Mimo wszystko zdecydowanym faworytem są Azjatki. Jako że to kobieca siatkówka i przestoje są możliwe to nie odważę się zagrać 3:0 dla Chinek. Myśle jednak że handicap -8,5 w całym meczu jest do pokrycia nawet w przypadku utraconego jednego seta na rzecz Europejek (zakładając wyrównaną walkę).
 
BanksyGA 146,9K

BanksyGA

Znawca - Siatkówka
Wlochy K vs Serbia K, typ: Włochy -1,5 seta @1,77

Wloszki już się nie patyczkują przyjeżdża praktycznie pierwszy skład i tutaj raczej można się spodziewać kompletu zwycięstw w drugim tygodniu. Serbia delikatnie się wzmocniła, ale to nadal nie jest nawet półka niżej niż Włoszki. Są kilka półek niżej.

Ten bet jest warty 1,40. Sama wygrana Włoszek jest warta 1,10. Oczywiście bukmacherom długo zajmuje dojście jakimi składami grają drużyny w VNL.

Serbia: Mirkovic - Bjelica - Lazovic, Milenkovic - Aleksic, Jovanovic

Włochy: Malinov - Egonu - Sylla, Bosetti - Danesi, Chirichellla
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +432
C 226,2K

czary-mary

Użytkownik
W jakich zestawieniach personalnych pozostałe ekipy w tym tygodniu?
Holenderki dużo wzmocnienie, że aż tak leci kurs w ich starciu z Niemkami?
 
W 5,4K

Wfan

Użytkownik
Polki wzmocnione Czyrnianska i Jurczyk w zamian za Grabke i Kakolewska.
Moze sie ktos wypowiedziec o skladzie japonek ? Chcialem cos w strone azjatek szukac ale nie ogarniam ich skladu
 
Do góry Bottom