>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Konkursy poboczne 2022/23

Status
Zamknięty.
typerskoki 408,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Tutaj można wrzucać typy i analizy do wszelkich innych konkursów niż te które się pojawiają osobno w tematach. Np. Mistrzostwa Polski, Puchar Kontynentalny, itp.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
MŚJ - KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN

Polak w TOP3, tak -> @2.22, STS (@2.20, ETOTO)

Tuż po północy w Whistler zostaną rozegrane indywidualne zawody o Mistrzostwo Świata juniorów w skokach narciarskich. Choć w ostatnich latach imprezę tę zdominowali Austriacy, to reprezentanci Polski również odnosili spore sukcesy. Z krążkami z tego czempionatu wracali m.in. Kot, Zniszczoł, Murańka, czy Wolny. To tak słowem wprowadzenia.

W tegorocznej edycji naszą nadzieją medalową miał być Jan Habdas, który latem zdobył swoje pierwsze punkty w LGP, a miesiąc temu w Zakopanem, pierwszy raz wskoczył do punktowanej 30. w PŚ. Ponadto, dobrze zaprezentował się w MP oraz kilku konkursach PK. Swoje medalowe aspiracje potwierdził na treningach, plasując się w okolicach podium. Nadspodziewanie dobrze wypadł w próbach treningowych 16-letni Kacper Tomasiak. Zawodnik, który miał raczej zaznajomić się z tej rangi zawodami (i nie notował w tym sezonie wybitnych rezultatów nawet na poziomie FIS Cup), również kręcił się w okolicach TOP3. Choć zarówno Habdasowi, jak i Tomasiakowi przydarzyły się słabsze próby, to po kiepskim skoku oddawali również główni faworyci.

Poniżej rezultaty Polaków na treningach.

1. seria treningowa: 2. miejsce Tomasiak (103 m, komp. -7.3 pkt., belka 11) & 4. miejsce Habdas (99 m, komp. -8.1 pkt, belka 10)
2. seria treningowa: 4. miejsce Tomasiak (95 m, komp. 2.8 pkt., belka 10) & 10. miejsce Habdas (94 m, komp. -0.5 pkt., belka 10)
3. seria treningowa: 3. miejsce Tomasiak (97.5 m, komp. -0.5 pkt., belka 12) & 4. miejsce Habdas (99.5 m, komp. -4.6 pkt., belka 12)
4. seria treningowa: 24. miejsce Tomasiak (93.5 m, komp. -7.0 pkt., belka 11) & 3. miejsce Habdas (99.5 m, komp. -8.6 pkt., belka 10)

Uśredniając wtorkowe i środowe próby, Habdas wykręcił 3. notę, natomiast Tomasiak 4.

Najlepsi zawodnicy sesji treningowych MŚJ

A kogo można zaliczyć do faworytów? Na głównego aktora imprezy wyrósł Fin Palosaari, który z dobrej strony potrafił pokazać się w tym sezonie nawet na poziomie PŚ, gdzie 2-krotnie punktował. Wcześniej lokaty w 1. i 2. dziesiątce zajmował w PK. Wygrał 3 z 4 treningów, a wspomniany wyżej słabszy skok, przytrafił mu się w ostatnim treningu (9. miejsce), choć tam startował z niższej belki. 2. notę serii treningowych wykręcił nieznany szerszej publiczności Austriak Embacher. 17-latek startuje w FIS Cupach, tydzień temu wygrał dość przeciętnie obsadzony Olimpijski Festiwal Młodzieży. Nieźle na treningach wyglądali również Austriak Schuster i Szwajcar Imhof.

Podsumowując, walka o medale powinna rozegrać się między 5-6 skoczkami (Palosaari, Embacher, Habdas, Schuster, Tomasiak, Imhof). Z racji wieku zawodników, skromnego doświadczenia, wpływu warunków, na skoczni może wiele się wydarzyć. Jednakże stać tutaj Polaków na walkę o medale, są w gronie faworytów. Przede wszystkim myślę o Habdasie, który ma największe doświadczenie z ww. zawodników na arenie międzynarodowej, na treningach skakał na poziomie czołowej 3., jest poukładany technicznie, powinien otrzymywać wysokie noty za styl (na treningach brak not sędziowskich). Szans nie można odbierać także naszemu 16-letniemu debiutantowi, który był rewelacją sesji treningowych.

Propozycja do gry oczywiście za rozsądną stawkę.


Prognoza pogody: 03.02.2023 r.
MŚJ w Whistler: Czwartek z konkursami indywidualnymi (listy startowe + transmisja)
MŚJ w Whistler: Palosaari i Embacher górą na treningu, Polacy w czołówce
MŚJ w Whistler: Palosaari najlepszy na treningu, Tomasiak w ścisłej czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1273
karfus 88,6K

karfus

Użytkownik
MŚ JUNIORÓW

Vilho Palosaari 1 miejsce | sts | 2.25

Jak dla mnie duży faworyt dzisiejszego konkursu. Zawodnik który przoduje na treningach, a także ma już doświadczenie w Pucharze Świata, gdzie tak jak np w Zakopanem awansował do drugiej serii i ostatecznie zajął 23 miejsce. Zdecydowanie wygrał 3 serie treningowe, z dużą przewagą nad resztą rywali, w ostatniej sesji był 9, aczkolwiek na życzenie trenera obniżono mu belkę na 8, czyli o trzy niżej od zwycięzcy Embachera, któy skakał z 11.


Miałem wrzucać również typ z stsu ,,Polak zdobędzie medal w konkursie indywidualnym (Whistler HS104 (Kanada))", aczkolwiek wyżej zostało to już opisane, nie ma sensu dublować.

edit: Palosaari wygrywa, Habdas trzeci, zgodnie z przewidywaniami i typami w tym temacie, aczkolwiek zamarłem po lądowaniu Palosaariego gdyż błąd przy ładowaniu i odjeździe, ledwo się wyratował przed upadkiem, ostatecznie wygrywa z przewaga 0.6 pkt
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +835
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Trzeba skorzystać ze skoków na igrzyskach :)

Dzisiaj startują Panie
1687867338189.png

I widzę fajne value na stsie, a mianowicie

Konderla N. TOP23 TAK @2.0

Twardosz A. TOP30 TAK @2.70
Cieślar P. TOP30 TAK @3.50
31 miejsce do kompletu :(
Bełtowska P. TOP30 @3.50

edit: Mamy to! 💰


Mamy 37 zawodniczek na liście startowej z czego znacznie słabsze są
-Mesikova
-Hłuchowa
-Pyłypczuk
-Folea

i jescze np. Graesli, czy Przybyła też z Polek wydaje się najmniej regularna i już robi się dużo miejsca w TOP30 :) Są też zawodniczki jak Chervet, siostry Indrackove, Ulrichova, Konsjek i jeszcze kilka innych, które od czasu do czasu zaskakują, ale często klepią bule. Polki wiadomo, potęgą nie są, ale kursy po 3.50 na TOP30 wydają się mocno przesadzone, biorąc pod uwagę tak okrojoną obsadę. Dodatkowo zawsze może dojść jakieś DSQ.

"Coś, czego doświadczyłem w Zakopanem, to budujący się duch zespołu. Wygląda na to, że dziewczyny czerpią frajdę ze wspólnie spędzanego czasu i cieszą się treningami pod okiem nowego trenera, w większej grupie. Do tego Stefan Hula, jako asystent, perfekcyjnie wpasował się w ten zespół. Dobrze wystartowali! - ocenia Thurnbichler."

Sam grałem płaską stawką 2.70 3.50 3.50 i jak dla mnie jest ogromna szansa, że co najmniej jedna Polka z pogranych będzie w top30, a też spora szansa że druga też wskoczy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2172
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Dzisiaj konkurs Panów i kolejne value na sts

Kluczowa jest tutaj wypowiedź Turnbilchera:

“Dawid Kubacki jest już w naprawdę dobrej formie. Widziałem już kilka imponujących skoków. Oczywiście, na tym etapie brakuje takiej stabilności, jaką prezentował ostatniej zimy, ale jest bardzo skuteczny. Kamil Stoch także rozpoczął letnie skakanie na całkiem dobrym poziomie. Piotrek Żyła nie jest teraz na swoim najwyższym pułapie, ale nadal na wysokim, porównując go do tego momentu sprzed roku. Jestem zadowolony z jego postawy - odpowiada Thurnbichler.”


-Mamy Dawida, którego trener wymienił jako pierwszego i “który jest w naprawdę dobrej formie
-Mamy Kamila, który “rozpoczął letnie skakanie na całkiem dobrym poziomie
-I Piotrka, który “nie jest teraz na swoim najwyższym pułapie, ale nadal na wysokim, porównując go do tego momentu sprzed roku” - czyli łagodnie powiedziane, że jest słabo

Nasz kochany STS (ale też inni bukmacherzy), uważają Piotra za faworyta po kursie 2.25 :) A często też faworyta całego konkursu, mimo że nigdy nie błyszczał w tej fazie sezonu.

Już samo to wystarczy, żeby podjąć decyzję, a jeszcze można do tego dodać historyczne wyniki z LGP.

2022 Dawid złoto i srebro na ropoczęcie LGP
2021 Dawid brąz i złoto na rozpoczęcie LGP
2020 Dawid 2x Złoto w na rozpoczęcie LGP

Dawid zdecydowanie najszybciej łapie formę po przerwie.

1687945734249.png

Szanse, jakie ja daje zawodnikom na bycie najlepszym z Polaków to

Dawid 60%
Kamil 30%
Żyła/Juroszek/Zniszczoł 10%

Kurs na Dawida to dla mnie fajne value 🙂
Dawid Kubacki najlepszy Polak @3.0 sts

Dodatkowo gram:
Kubacki lepszy od Żyły2.05 ebetx
Stoch lepszy od Żyły 2.68 sts

Tschofenig lepszy od Żyły 2.52 fortuna
Lanisek lepszy od Żyły 2.40 ebetx

Piotrek od kilku lat jest po prostu słaby w tej części sezonu, a lata lecą. Nie wiem dlaczego miałoby to się nagle zmienić, szczególnie przy takiej narracji trenera. Dla mnie powinien być underdogiem w każdej parze.

I jeszcze sytuacja, gdzie Johanson nie znalazał się wstępnie w kadrze na sezon, na ten turniej też nie był powołany, ale zwolniły się miejsca za Graneruda i Tandego.

Lindvik lepszy od Johansona 1.65 etoto/betfan
Forfang lepszy od Johansona 1.85 etoto
Znisczoł lepszy od Juroszka 1.55 fortuna


edit: Doszła jeszcze dzisiaj wypowiedź Apoloniusza Tajnera
" Według 69-latka na najwyższym stopniu podium stanie Dawid Kubacki, a pozostałe stopnie wypełnią Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Jak twierdzi, zaraz za nimi powinien uplasować się Piotr Żyła, choć on na razie nie znajduje się w odpowiedniej dyspozycji sportowej i ma wahania formy."
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +305
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Podbijam jeszcze z jednym typem na szybko, do 15:30 rynki otwarte

1687958465981.png

Biorąc pod uwagę obsadę i przecieki o formie też spore value.

Zniszczoł 1-6 @3.75 fortuna

Nieoficjalny rekordzista tej skoczni, gdzie rekord ustanowił właśnie na początku sezonu w lato. I Thomas i Tajner powiedzieli, że wygląda lepiej od Piotra Żyły.
 
Ostatnia edycja:
C 9,9K

Carola

Użytkownik
Podbijam jeszcze z jednym typem na szybko, do 15:30 rynki otwarte

Pokaż załącznik 30786

Biorąc pod uwagę obsadę i przecieki o formie też spore value.

Zniszczoł 1-6 @3.75 fortuna

Nieoficjalny rekordzista tej skoczni, gdzie rekord ustanowił właśnie na początku sezonu w lato. I Thomas i Tajner powiedzieli, że wygląda lepiej od Piotra Żyły.
ruski i klony masz Zniszczoł top6 po 14 kursie - prof nieopłacalny
i możesz grać to teraz "live" bez problemu zanim zakumają , że treningi zmieniają sytuację
 
Otrzymane punkty reputacji: +102
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
mam pytanie xD na top 6 Zniszczoła było 14 u Ruska, a ile było na top 30 Zniszczoła u Ruska? Jak nie było to jaki największy przedział miejsc był do obstawienia?
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
mam pytanie xD na top 6 Zniszczoła było 14 u Ruska, a ile było na top 30 Zniszczoła u Ruska? Jak nie było to jaki największy przedział miejsc był do obstawienia?
Na rusku nie ma ofert na top30, czasami są na top10/15, ale to rzadko. To co było live to ich upośledzony dostawca jakiś, który wyłącza wszystkich najlepszych i zostają nisko klasyfikowani zawodnicy po wysokich kursach (tak jakby zapominali wyłączyć)

Ogólnie rusek jeśli chodzi o skoki bierze ofertę 1 do 1 z stsa, nawet zakłady specjalne, ale z niskimi limitami już na wejściu.

A antyks wszystkie zakłady aktualne na każdym buku powinny być
 
Otrzymane punkty reputacji: +165
C 9,9K

Carola

Użytkownik
mam pytanie xD na top 6 Zniszczoła było 14 u Ruska, a ile było na top 30 Zniszczoła u Ruska? Jak nie było to jaki największy przedział miejsc był do obstawienia?
To był max Ninja - było wyjsciowe prebetowe ale nie pamiętam jak tam to wyglądało a na live dali samych worków (Zniszczoł i Rajmund byli tam najlepsi i od 14 kurs na top6 i top3 oraz V-ka była ale tylko dla worków , którzy nie byli typowani do top10)
 
Otrzymane punkty reputacji: +165
S 1,2K

saek

Użytkownik
Dzisiaj konkurs Panów i kolejne value na sts

Kluczowa jest tutaj wypowiedź Turnbilchera:

“Dawid Kubacki jest już w naprawdę dobrej formie. Widziałem już kilka imponujących skoków. Oczywiście, na tym etapie brakuje takiej stabilności, jaką prezentował ostatniej zimy, ale jest bardzo skuteczny. Kamil Stoch także rozpoczął letnie skakanie na całkiem dobrym poziomie. Piotrek Żyła nie jest teraz na swoim najwyższym pułapie, ale nadal na wysokim, porównując go do tego momentu sprzed roku. Jestem zadowolony z jego postawy - odpowiada Thurnbichler.”


-Mamy Dawida, którego trener wymienił jako pierwszego i “który jest w naprawdę dobrej formie
-Mamy Kamila, który “rozpoczął letnie skakanie na całkiem dobrym poziomie
-I Piotrka, który “nie jest teraz na swoim najwyższym pułapie, ale nadal na wysokim, porównując go do tego momentu sprzed roku” - czyli łagodnie powiedziane, że jest słabo

Nasz kochany STS (ale też inni bukmacherzy), uważają Piotra za faworyta po kursie 2.25 :) A często też faworyta całego konkursu, mimo że nigdy nie błyszczał w tej fazie sezonu.

Już samo to wystarczy, żeby podjąć decyzję, a jeszcze można do tego dodać historyczne wyniki z LGP.

2022 Dawid złoto i srebro na ropoczęcie LGP
2021 Dawid brąz i złoto na rozpoczęcie LGP
2020 Dawid 2x Złoto w na rozpoczęcie LGP

Dawid zdecydowanie najszybciej łapie formę po przerwie.

Pokaż załącznik 30785

Szanse, jakie ja daje zawodnikom na bycie najlepszym z Polaków to

Dawid 60%
Kamil 30%
Żyła/Juroszek/Zniszczoł 10%

Kurs na Dawida to dla mnie fajne value 🙂
Dawid Kubacki najlepszy Polak @3.0 sts

Dodatkowo gram:
Kubacki lepszy od Żyły2.05 ebetx
Stoch lepszy od Żyły 2.68 sts

Tschofenig lepszy od Żyły 2.52 fortuna
Lanisek lepszy od Żyły 2.40 ebetx

Piotrek od kilku lat jest po prostu słaby w tej części sezonu, a lata lecą. Nie wiem dlaczego miałoby to się nagle zmienić, szczególnie przy takiej narracji trenera. Dla mnie powinien być underdogiem w każdej parze.

I jeszcze sytuacja, gdzie Johanson nie znalazał się wstępnie w kadrze na sezon, na ten turniej też nie był powołany, ale zwolniły się miejsca za Graneruda i Tandego.

Lindvik lepszy od Johansona 1.65 etoto/betfan
Forfang lepszy od Johansona 1.85 etoto
Znisczoł lepszy od Juroszka 1.55 fortuna


edit: Doszła jeszcze dzisiaj wypowiedź Apoloniusza Tajnera
" Według 69-latka na najwyższym stopniu podium stanie Dawid Kubacki, a pozostałe stopnie wypełnią Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Jak twierdzi, zaraz za nimi powinien uplasować się Piotr Żyła, choć on na razie nie znajduje się w odpowiedniej dyspozycji sportowej i ma wahania formy."
Jak widać po wynikach Apoloniusz się mylił i trener też.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom