>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kalkulator w umyśle kumpla - czy może mu pomóc?

N 0

nikolas

Użytkownik
Witam!

Znam pewną osobę, która wyszkoliła się w bardzo biegłym obliczaniu - mnożeniu liczb kilkucyfrowych, dzieleniu z dokładnością do masy miejsc po przecinku; posiada także imponujące zdolności pamięciowe. Ale ma też minus, bo psychologia u niego leży, te wszystkie pokerowe przejrzenia. Zastanawiałem się, czy nie powinien zająć się graniem. W tym też celu, ja jako prawdę powiedziawszy laik, zainteresowałem się mniej więcej jak to w różnych grach karcianych wygląda, ale nie orientuję się na tyle dobrze, aby stwierdzić, czy te jego umiejętności będą miały w praktyce coś istotnego do gadania. Z tego, co się na razie zapoznaję i czytam wynika raczej, że w grę wchodzą raczej kwestie psychologii i szczęścia, głównie. Ale chciałbym poznać, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Czy takie umiejętności obliczeniowe i pamięciowe do czegoś znaczącego się w graniu przydają (napisałem w dziale Pokerowym, bo w Black Jacku, z tego co czytam, sukces równa się z &quot;do widzenia panu i zakaz wstępu&quot;, ale chodzi mi w ogóle o granie w karty za pieniądze)? A może w innej grze, w jakiegoś Tysiąca (przepraszam za malutki offtop od Pokera) należałoby mu spróbować..? Podpowiecie? - z góry dzięki za odpowiedź.
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Z tego, co się na razie zapoznaję i czytam wynika raczej, że w grę wchodzą raczej kwestie psychologii i szczęścia, głównie.
Przy spełnieniu odpowiednich warunków, w perspektywie długoterminowej, znaczenie szczęścia jest znacznie zminimalizowane. Weźmy pod lupę najmniej wariancyjną odmianę - gry cash. Gracz z odpowiednimi umiejętnościami zachowujący zimną głowę może być na minus na przestrzeni 30 000 rozdań ale praktycznie niemożliwym jest by tak się działo po 100 000 rozdań. Jeśli chodzi o grę przez internet to psychologia ogranicza się właśnie do panowania nad własnym umysłem. W grach na żywo ma już ona więcej znaczenia.
Czy takie umiejętności obliczeniowe i pamięciowe do czegoś znaczącego się w graniu przydają
I tak i nie. Nauczenie się szacowania szans w konkretnych spotach czy liczenie kombinacji kart które bijesz a których nie, nie wymaga niesamowitych zdolności matematycznych. To kwestia praktyki i poznania pewnych prawideł. Co do gry online to są programy które pobierają próbki na przeciwników, częstotliwość konkretnych zagrań itp więc też masz ułatwienie. O wiele większe znaczenie ma umiejętność analitycznego myślenia podczas gry oraz analizowania swojej gry i przeciwników.
Są odmiany w dużo większym stopniu akcentujące aspekt matematyczny ale w porównaniu z No Limit Holdem czy Pot Limit Omaha są to gry bardzo niszowe. Mowa o Studach, Razzach itp(tam też jest podział na cash i turnieje oczywiście)
A może w innej grze, w jakiegoś Tysiąca (przepraszam za malutki offtop od Pokera) należałoby mu spróbować..? Podpowiecie? - z góry dzięki za odpowiedź.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to szachy. Takie zdolności pozwalają na &quot;szybkie&quot; poznanie wszystkich debiutów, endgame`ów itp i ułatwiają przewidywanie wszystkich możliwych scenariuszy. Jako pewną motywację dodam, że za otrzymanie tytułu arcymistrza(ileś tam pkt w rankingu) dostajesz dożywotnią pensję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
N 0

nikolas

Użytkownik
Dziękuję za odpowiedź, o taką dokładnie mi chodziło. Nie omieszkałem kliknąć w opcję - podziękowania. Pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry Bottom