>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Poradniki / Instrukcje Jakie są szanse trafienia kuponu?? Bezpłatny kalkulator

successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Nie tylko początkujący gracze niejednokrotnie wysyłając kupony zadają sobie proste pytanie: Jakie są szanse trafienia tego kuponu?? Mówi się, że - w dużym przybliżeniu można to wyliczyć ze wzoru:

1 / AKO * 100%
Przykład: zawieram kupon z łącznym AKO 21,34.
1 / 21,34 * 100% = 4,686%.

W dużym (z naciskiem na słowo: dużym) przybliżeniu w ten sposób można obliczyć szansę "wejścia" naszego kuponu. Ale nie jest to słuszne myślenie, ponieważ współczynnik ten w żaden sposób nie uwzględnia marży bukmachera. A wraz ze wzrostem liczby zdarzeń, marża ta jest coraz wyższa. Wg powyższego wskaźnika szanse "wejścia" kuponu z kursem 1,90 to około 52%, podczas gdy w rzeczywistości wynoszą one ok. 50%.

Stworzyłem w Excelu kalkulator, który obliczy stopień prawdopodobieństwa wejścia Twojego kuponu. Te wartości także należy traktować w przybliżeniu, jednak będą one bliższe prawdy niż suche podzielenie 1 przez AKO. Na potrzeby tego kalkulatora uwzględniłem kilka warunków:

- nie ma znaczenia, czy zdarzenie jest dwudrogowe czy trzydrogowe (tzn. czy typujesz zdarzenie z dwiema możliwościami: np. over 2.5 gola/under 2.5 gola lub z trzema możliwościami, np. 1 / X / 2);
- wraz ze wzrostem stawki w danym zdarzeniu kalkulator dodaje określony odsetek prawdopodobieństwa *, tak aby symulował rzeczywiste szanse wejścia tego zdarzenia, a nie liczył je na podstawie kursu (który przecież ma marżę);
- najwyższy pojedynczy kurs to 100.0;
- obliczenia nie będą superdokładne (będą nieco zawyżone) przy pojedynczym zdarzeniu (singlu) na under 2.5 gola, gdzie kurs zarówno na under jak i over będzie po 1.90-1.94);
- kalkulator ten nie uwzględnia sytuacji, gdzie dany gracz jest przekonany, że bukmacher źle wystawił kurs (np. gracz uważa, że kurs powinien być 1.80, podczas gdy bukmacher wystawił 2.00);

Co muszę zrobić?

1) Pobierz kalkulator TUTAJ (wybierz na dole "wolne ściąganie", żeby nie płacić za pobranie). Plik jest w pełni bezpłatny.
2) Przepisz kursy ze swojego kuponu, jeden pod drugim;
3) Możesz wpisać maksymalnie 50 kursów ze swojego kuponu.

To wszystko! Plik sam automatycznie wyliczy prawdopodobieństwo wejścia Twojego kuponu wraz z wprowadzeniem kursów w pomarańczowej kolumnie.


1634286257251.png
* dodawany odsetek prawdopodobieństwa jest moim subiektywnym odczuciem, które nie musi być zgodne z Twoim. Weź to pod uwagę przy korzystaniu z kalkulatora i jeśli to akceptujesz, i tylko wtedy gdy to akceptujesz, korzystaj i baw się kursami.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1184
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Poprzedni plik wygasł, więc przesyłam aktualny odnośnik: [TUTAJ]. Zaktualizowałem również odnośnik w głównym poście (na samej górze tego wątku).
 
Otrzymane punkty reputacji: +134
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jako że hosting easypaste co jakiś czas usuwa pliki, wrzuciłem go na inny (razem z dwoma innymi które udostępniłem na forum).
Plik do pobrania tutaj: [ KLIK ]
Nazwa pliku: Prawdopodobieństwo_kupon_ako.xlsx
 
Otrzymane punkty reputacji: +953
Do góry Bottom