>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Jak lepiej podbijać?

esio-police 0

esio-police

Użytkownik
Witam, jestem początkującym pokerzystą(10k rozdań) i chciałbym się dowiedzieć jak lepiej podbijać?
Mam podbijać (oczywiście z uprawniającą do tego kartą i pozycją) zawsze tak samo np.4BB, czy lepiej zmieniać np. raz 2bb ,a innym razem 5bb itd. Chodzi mi o sytuację pre-flop i gdy nikt przed nami jeszcze nie podbił. Jakie są plusy i minusy obu &quot;systemików&quot;?
 
babilon 0

babilon

Użytkownik
cashe czy turnieje?
cashe proboj zawsze tak samo 3BB i tak samo stosuj 3bety jak ktos juz podbil
w turniejach natomiast na poczatku preferuje tez zwykle 3bb a pozniej w pozniejszej fazie 2,5BB
nie podbijaj nigdy 2BB ani 5BB
 
esio-police 0

esio-police

Użytkownik
Chodziło mi o cashe.
Ja zawsze gram o 4bb na microstawkach bo jak bym mniej zagrał to więcej osób by flopa oglądało. Ale z tym właśnie czasem jest problem, załóżmy taką sytuację: Stół FR i ja siedzę na buttonie, do mnie wszyscy pas. Ja z ręką 55 podbijam o 4 bb i wtedy z buttona przebicie o pota. Ja często calluje jak wiem, że przeciwnik często blefuje. Liczę na seta, a jak nie trafię to fold(jak podbicie zbyt duże). Czy dobrze robię?
 
babilon 0

babilon

Użytkownik
no tak set mining
jednak jak dostajesz reraisa o pota a gosc jest raczej lag-iem to jest fold tak mysle od pary 77 w dol raczej fold
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
to po co sam podbijasz niskie parki i wzbudzasz agresje , gdzie liczysz na trafienie seta więc raczej tanio chcesz zobaczyć flop

a sprawdzanie grubszych podbić z niskimi parkami ma sens jeśli jest multi pot powiedzmy trzy osoby lub więcej w rozdaniu
 
ptak5 0

ptak5

Użytkownik
Podbicie z z para nawet niska pod seta jest jak najbardziej poprawne, tym jak piszesz,że miałeś pozycje i byłeś first-in. Co do callowania...jeżeli dostałeś 3-beta i nie wiesz co w tej sytuacji zrobić zastosuj sie do zasady &quot;call20&quot;. Poprostu mnożysz wartość jego podbicia razy 20. Jeżeli Twój i jego stack pokrywają wynik sprawdzenie będzie opłacalne,jeśli nie to masz easy fold.
 
S 0

superbux

Użytkownik
a nie zauwazyliscie ze jak gracie zawsze tak samo, to najpierw was ktos wypuszcza przed szereg, sprawdza jak obstawiacie, a pozniej ogrywa do zera?
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
nieraz tak bywa, ale jak nie trafi nic, a Ty podbijesz to spasuje, a jak wejdzie to pozniej Tobie dobrze zaplaci????
wiadomo ze zdarzaja sie coolery ale tak bywa;)
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Im rzadziej podbijasz tym lepiej dla Ciebie. Jeżeli już przebijasz to staraj się robić to zawsze jako ostatni, nawet jeżeli masz bardzo duży układ lepiej poczekać na ruch przeciwnika i dopiero przebić.
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
bzdury gadasz, jak grasz check, a rywal nic nie trafil to po co ma podbic sam? zagra check i zamiast zdobyc od niego zetony to dostaniesz fige
 
P 0

pandaboy

Użytkownik
Wszystko o co zapytałeś zależy od rozmiarów stacków. Jesli chodzi o set mining polecam poczytać o zasadzie call20. ????
 
S 0

superbux

Użytkownik
holdem
Im rzadziej podbijasz tym lepiej dla Ciebie. Jeżeli już przebijasz to staraj się robić to zawsze jako ostatni, nawet jeżeli masz bardzo duży układ lepiej poczekać na ruch przeciwnika i dopiero przebić.
przeciez w holdemie masz okreslona kolejnosc. jesli czekasz, to moze sie okazac ze wszyscy jesli beda miec niepewny uklad tez beda czekac, a moze sie tez tak okazac ze podbijac bedzie koles z najnizszym ukladem kart, ale za to z najwieksza gotowka, i w pewnym momencie moze cie zablokowac i nawet z dobrym ukladem mozesz spasowac..
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
bzdury gadasz, jak grasz check, a rywal nic nie trafil to po co ma podbic sam? zagra check i zamiast zdobyc od niego zetony to dostaniesz fige
Co to jest wogóle za założenie? Jeżeli Ty grasz według takich zasad to uwierz że każdy rozpracował by Cię w ciągu paru minut. Grając nie znasz ręki przeciwnika. Dlaczego z góry zakładasz że nic nie mając każdy gra check?.Zazwyczaj jest tak twój check=podbicie przez rywala, nie ważne jaki ma układ dla większości check=słaby lub żaden układ i to jest właśnie najczęstszy błąd. Jeżeli nauczysz się dobrze wykorzystywać przycisk check na pewno nie wyjdziesz na tym źle.
 
twojprzyjaciel 70

twojprzyjaciel

Użytkownik
Kolego Sylwek2012 to TY nie masz racji.
Im rzadziej podbijasz tym lepiej dla Ciebie. Jeżeli już przebijasz to staraj się robić to zawsze jako ostatni, nawet jeżeli masz bardzo duży układ lepiej poczekać na ruch przeciwnika i dopiero przebić.
Zacznijmy od tego ze to co o czym mowisz check-raise powinno sie grac tylko w sytuacji jesli jestes pewien ze masz lepszy uklad od swojego przeciwnika lub monstera, a nie jak Ty sie wyraziles &quot;nawet jezeli masz dobry uklad&quot;
Jesli masz jedna srednia parke zalozmy JJ a na flopie spadly 9 4 K rainbow, to jesli zagrasz check tak to przeciwnik odczyta to jako to ze nic nie masz, i nawet z mnijsza para lub z niczym podbije o 1/2 puli nawet zeby ją ukrasc, wtedy Ty zaczniesz zastanawiac sie &quot;kurde chyba trafil tego krola ktory polozyl sie na flopie&quot;.
Swoim zagraniem nie uzyskales zadnych informacji na temat reki przeciwnika a tylko przyspożyłes sobie niepotrzebnych watpliwosci.
A co jesli bys zrobil bet na 2/5 puli ze swoimi JJ? Ano gosc albo by spasowal jesli nie ma K w swoich kartach lub gdyby sprawdzil badz podbil, wiedzialbys ze ma KK i zmykalbys z tej puli. Z tego zagrania zawsze masz korzysc - albo wygrywasz pule przez jego Fold albo zyskujesz informacje ze ma lepszy uklad od Twojego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Nie dokońca wygląda to tak kolorowo. Z góry zakładasz że gościu pasuje jeżeli nie ma Króla a przebija lub sprawdza jeżeli ma tego króla. Jezeli by miał pare i sprawdził to po turnie jeżeli nie dojdzie Ci trójka pasujesz? Stracisz nie potrzebnie część puli. Założyłeś z góry że gosciu który bedzie miał KK wejdzie lub przebije jezeli nie to spasuje a tego nie będziesz wiedział dopuki nie zobaczysz jego kart.Wszystko zależy na kogo trafisz czasem takie rozwiązanie jest dobre i napewno pomaga się czegoś dowiedzieć o ręce przeciwnika ale dość często staje się zupełnie odwrotnie.
 
sc00by 159

sc00by

Użytkownik
W pokera gra się przeciwnikiem, a nie kartami.
Chyba, że gracie w karty a nie pokera, to wtedy karty, idealny flop, jeszcze lepszy turn i magiczny river, są potrzebne.
 
sc00by 159

sc00by

Użytkownik
scooby takie utarte frazesy to wiesz... na kazdej stronie dotyczcej pokera mozna to przeczytać:p
Chodzi o to, że jeżeli grasz check/raise tylko i wyłącznie z monsterem to Twoi przeciwnicy szybko się połapią.
Check/raise zawsze wygląda bardzo mocno, więc można go wykorzystywać w przeróżnych sytuacjach, tylko wszystko właśnie zależy od Twojego przeciwnika.
 
piotrek__17 10

piotrek__17

Użytkownik
jak ktoś gra check/raise tylko z monsterami to jest strasznie spolaryzowany jego zasięg. A powiedzmy taka sytuacja. Przeciwnik zawsze cbetuje flopa to uważasz że nie warta od czasu do czasu zagrać check i po jego cbecie zagrać po prostu raise i zobaczysz jak często ten ktoś się złoży. A nie tylko check/raise z monsterami, trzeba trochę mixować swoją grę.
 
ciotkacocaine 0

ciotkacocaine

Użytkownik
Nie chce mi się czytać wszyetkich wpisów więc odpowiem bezpośrednio na Twoje pytanie.

Jak masz 55 to FOLD TO 3B nawet z pozycją. Z PP typu 55 na micro nie callujemy 3betów (szczegónie grając FR)! Chyba się pomyliłeś w tym co napisałeś wnioskuje, że Ty siedzisz na B a przeciwnik na BB. Uważasz, że powinienes callować jak wiesz, że czesto blefuje, a jest zupełnie odwrotnie. Jeżeli nawet trafisz tego seta to myślący luźny gracz Ci się nie wypłaci. Nie opłaca się tego callować chyba, że jakiś minraise, ale bet o pota nigdy na tych stawkach. Co do wielkości podbicia to zalecałbym 4BB z wszystkich opozycji. Z buttona możesz kombinować jezeli używasz huda i masz na blindach graczy z F to steal 85% i do tego jakiś w miare przyzwoity fold to CB to możesz podbijac za 3BB jak masz na blindach shortstaków to tez za 3BB.
 
Do góry Bottom