>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

III Runda eliminacji Ligi Europejskiej 28.07.2011 - 4.08.2011

Status
Zamknięty.
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik

No to czas najwyższy założyć temat na III runde el. do Ligi Europejskiej. W tej rundzie mamy aż dwa polskie akcenty. Śląsk Wrocław który po dramatycznym dwumeczu pokonał Szkockie Dundee United, zagra z teoretycznie łatwiejszym rywalem Lokomotivem Sofia. Pierwszy mecz rozegrany rozstanie we Wrocławiu Drugi nasz zespół to Legia Warszawa, który w pierwszym meczu zagra na wyjeździe z Tureckim Gaziantepspor-em. Rówież w III rundzie nie brakuje niespodzianek.

Kursy na I mecze.


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
 
teddyboys 19

teddyboys

Użytkownik
Kolega widzę wrzucił ofertę w bwin więc trzeba coś napisać ???? Na początek napiszę że szkoda grać na bwinie bo zaniżają kursy jak mało kto.
Na pierwszy strzał polecał bym granie na Ałanie z Aktobe.Kurs można znaleźć nawet 1,50 na gospodarzy a jest to klub który dobrze radzi obie w Rosji jako beniaminek i ma potężnego sponsora a w składzie kilku ciekawych zawodników ze &quot;starym&quot; roberto Carlosem na czele.
Ładnie wygląda również Salzbrg z Senicą po kursie 1,40-1,45.Myślę że u siebie Austryjacy będą chcieli zrobic już awans.O Senice mało na teraz wiem.

Można by też próbować grać AZ Alkmaar i Youn Boys Berno


W czwartek piłkarze Legii rozegrają pierwszy mecz w III rundzie eliminacji do LE. W piątek do UEFA zgłoszono listę zawodników, z których Maciej Skorża będzie mógł skorzystać podczas spotkania na stadionie Kamil Ocak.
Poza kadrą znaleźli się bramkarz Konstiantyn Machnowskij oraz pomocnik Jakub Kosecki. Wśród zgłoszonych jest Dejan Kelhar, który ostatnio trenował z tureckim Ankaragucu. Trzech zawodników umieszczono na tzw. „liście B”. Są nimi Jakub Szumski, Rafał Wolski oraz Michał Efir.
Kadra Legii zgłoszona do LE:
Bramkarze: Marijan Antolović, Wojciech Skaba, Jakub Szumski*
Obrońcy: Inaki Astiz, Dickson Choto, Artur Jędrzejczyk, Dejan Kelhar, Tomasz Kiełbowicz, Srdja Kneżević, Marcin Komorowski, Jakub Rzeźniczak, Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow
Pomocnicy: Manu, Ariel Borysiuk, Janusz Gol, Miroslav Radović, Maciej Rybus, Ivica Vrdoljak, Michał Żyro, Rafał Wolski*
Napastnicy: Michal Hubnik, Danijel Ljuboja, Michał Kucharczyk, Michał Efir*


Robson // Roberto Carlos gra w Anżi Machaczkała, a nie Ałania Władykaukaz ;)


EDIT : Racja!!!!Wybaczcie panowie moje wprowadzenie wszystkich w bląd.Pomyliłem kluby.....Weekend był ????
 
P 5

pih

Użytkownik
Z typem na ruskich kompletnie się nie zgadzam. Nie dość, że Carlos tam nie gra jak i nie mają żadnego potężnego sponsora to nie są beniaminkiem tylko grają w 2 lidze rosyjskiej, a w eLE grają bo doszli do finału pucharu Eosji, gdzie przegrali z CSKA.
Aktobe od kilku sezonów gra w europejskich pucharach i to z b. dobrym skutkiem jak na drużynę z Kazachstanu, doświadczenie jest po ich stronie dlatego też gram 2(+1,5) po świetnym kursie około 1,8.
 
sensi_olsztyn_ 0

sensi_olsztyn_

Użytkownik
Widząc kurs na Aktobe zaproponowany przez Bwin w spotkaniu z Alania Vladikavkaz spadkowiczem z poprzedniego sezonu ligi rosyjskiej mocno sie zdziwiłem, ponieważ Aktobe jest dosyć solidna drużyną występująca w lidze Kazachstańskiej. W poprzednim sezonie również szukali swoich sił gdzie odpali w 4 rundzie z drużyną AZ Alkmaar wygrywając nawet spotkanie na własnym stadionie 2:1. Aktobe również obecnie jest w całkiem dobrej formie wygrywając aż 7:2 z ekipą Irtyshu Pavlodar która jak wiemy wyeliminowała z ligi europejskiej jedną z lepszych drużyn naszej ligi poprzedniego sezonu Jagiellonie Białystok. Po takim kursie można by było lekko zaryzkowac granie na Aktobe na czysto 2 aczkolwiek bezpieczniejsza opcją jest x2 której niestety narazie nie można zagrać na Bwinie. Dobrym rozwiązaniem również może być próba gry na awans ekipy Aktobe po kursie 3,20.​
 
ciechu86 14

ciechu86

Użytkownik
Zgadzam się z TeddyBoys jeśli chodzi o Salzburg. Wg mnie spokojnie można zagrać na -1 w tym meczu bo gospodarze będą chcieli rozstrzygnąć awans w pierwszej potyczce a w rewanżu pograć rezerwami (tak jak z Metalurgsem najpierw 4:1 potem 0:0) i spokojnie koncentrować się na lidze... Zaryzykuję też zakład na wygraną Śląska też z handicapem, myślę że Orest zauważył że wygrana 1golem u siebie to troszkę za mało i nie będzie jak z Dundee: strzelili na 1:0 i byli zadowoleni z prowadzenia a Dundee porażka jednym golem nie przerażała przed rewanżem no i byli blisko awansu a w Śląsku mieli pełne gacie, dlatego nie będzie powtórki i liczę na wygraną 3:1...Dodatkowo warto zagrać na Crvena Zvezda z Ventspils, po meczach Wisły ze Skonto widać na jakim poziomie stoi liga Łotewska z której to mistrzem grała Biała Gwiazda...
 
P 38

pitbulek

Użytkownik
a ja sie z wami nie zgadzam. Senica jest poukladanym slowackim zespolem mogacym sprawic niespodzianke, a salzburg od dlugiego czasu mi nie &quot;lezy&quot;. pokusilbym sie osobiscie gre na Rennes, z którym powiedzmy sobie szczerze powinna grac nasza Jaga ale cóz. kolejny mecz to chorwacki sredniak NK Split vs Fulham.Fulham nie imponuje poki co formą w pucharach ale mysle ze bez problemow sobie poradzi. kolejny mecz to konfrontacja portugalsko-szwedzka, czyli nacional-hacken, gdzie wyraznym faworytem sa portugalczycy.
 
S 408

swergoc

Użytkownik
a ja sie z wami nie zgadzam. Senica jest poukladanym slowackim zespolem mogacym sprawic niespodzianke, a salzburg od dlugiego czasu mi nie &quot;lezy&quot;. pokusilbym sie osobiscie gre na Rennes, z którym powiedzmy sobie szczerze powinna grac nasza Jaga ale cóz. kolejny mecz to chorwacki sredniak NK Split vs Fulham.Fulham nie imponuje poki co formą w pucharach ale mysle ze bez problemow sobie poradzi. kolejny mecz to konfrontacja portugalsko-szwedzka, czyli nacional-hacken, gdzie wyraznym faworytem sa portugalczycy.
ja się z kolei nie zgodzę z Tobą ????
Fulham na wyjazdach gra słabo. Chorwaci potęgą nie są, ale remis są w stanie osiągnąć. Do zakładu bez remisu jak znalazł.
Jeżeli chodzi o Nacional to pokazali w poprzedniej rundzie, że wcale zbyt mocni nie są. Mocno się męczyli z awansem ze słabym rywalem. U siebie jednak powinni wygrać. Chociaż nie jest do pewniak jak dla mnie.
AZ, Salzburg czy Sparta Praga z całkiem wysokim kursem to prezent dla nas. Jeżeli nie będzie super niespodzianki parę groszy powinno po czwartku być więcej.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Na tym etapie eliminacji wchodzą do gry już najsilniejsze ligi europejskie, a co za tym idzie solidne zespoły. Mam tu na myśli takie firmy jak Atletico Madrid, Young Boys Berno, US Palermo. Właśnie na ten tripel decyduje się zagrać w najbliższej kolejce. Wszystkie te zespoły swoje mecze rozgrywają na własnych stadionach, co będzie ich niesamowitym atutem, który myślę, że z powodzeniem wykorzystają. Zacznę od hiszpanów..
_______________________

Atletico Madrid - Stromsgodset IF 2:1
Typ: 1
Kurs: 1.17



Jedyna smutna wiadomość dla sympatyków Los Rojiblancos jest taka iż zgodnie z oczekiwaniami, Sergio Aguero nie wrócił do treningów z Atletico Madryt. Argentyńczyk, który jest nieustannie łączony z opuszczeniem klubu, miał wrócić do stolicy Hiszpanii w niedzielę. Tak się jednak nie stało. Aguero, który brał udział w Copa America, zdecydował się na pozostanie w ojczyźnie do czasu, aż nie rozstrzygnie się jego przyszłość. Na pocieszenie pozostaje fakt, pozyskania przez Atletico Madryt reprezentanta Hiszpanii do lat 21 Adriana Lopeza. 23-letni napastnik był dostępny na zasadzie wolnego transferu, po tym jak odszedł z Deportivo La Coruna po zakończeniu ostatniego sezonu. Gabi, czyli nowy-stary nabytek Atletico Madryt, który został także pozyskany, aby wnieść do zespołu trochę doświadczenia i umiejętności, podczas spotkania z dziennikarzami dał jasno do zrozumienia, że na początku sezonu piłkarze będą potrzebować pełnego wsparcia od swoich fanów i kibiców. W czwartek na Vicente Calderon Atletico meczem z Stromsgodset rozpocznie nowy sezon. Nie ma co ukrywać, że zespołem nieporównywalnie bardziej doświadczonym jest zespół Atletico Madryt. Za zespołem Stromsgodset przemawia to, że grają systematycznie w rozgrywkach ligowych. Zajmują obecnie 3 pozycję w Norwegian 1st Eliteserien 2011. Nie przegrali od kolejnych 3 meczy strzelając w sumie 8 bramek. Jest to wyraźne przebudzenie po 3 porażkach z rzędu. Teraz czeka ich trudniejsze zadanie i w zasadzie trudno dawać im jakiekolwiek szanse. Do eliminacji LE dostali się dzięki zwycięstwu w Pucharze Norwegii. Myślę, że dobrze przygotowane do sezonu Atletico bez problemu wygra z dużo niżej notowanym rywalem. Dwa ostatnie mecze towarzyskie Atletico wygrało. Ich przeciwnicy nie byli z najwyższej półki, bo mecze z Gimnástica Segoviana oraz CD Alcalá miały na celu poprawę skuteczności napastników. Daję pewną jedynkę po malutkim kursie 1,17 lecz patrząc na nazwiska piłkarzy Atletico aż szkoda nie byłoby zagrać. Diego Forlan ponownie był kluczowym piłkarzem Urugwaju na drodze do sukcesu w Copa America. Piłkarz &quot;Los Rojiblancos&quot; strzelił w finałowym spotkaniu z Paragwajem dwa gole. &quot;Cacha&quot; zdobył swoją 31. bramkę dla reprezentacji Urugwaju, dzięki czemu zrównał się z najlepszym strzelcem w historii Celestes.
________________________________
Informacja z treningu Atletico:
Do meczu eliminacyjnego Ligi Europy został zaledwie jeden dzień. Ma on być sprawdzianem nie tylko dla zawodników, ale przede wszystkim dla nowego szkoleniowca. Atmosfera podczas przygotowań do spotkania z Norwegami wydaje się być bardzo napięta w szatni biało-czerwonych graczy. Jak donosi dziennik internetowy as.com, na wczorajszej sesji treningowej miało dojść do niepokojących spięć pomiędzy zawodnikami Los Colchoneros. Według hiszpańskiego portalu do poważnej słownej wymiany doszło pomiędzy Filipe Luisem i Jose Antonio Reyesem. Kolejne przepychanki zaczęły się po brutalnym ataku Alvaro Domingueza na nowy nabytek Atletico, Adriana.

Young Boys Bern - KVC Westerlo 3:1
Typ: 1
Kurs: 1.50



Potęga Szwajcarskiej piłki zagra w 3 rundzie eliminacji z przeciętnym średniakiem ligowym z Belgii. Wszyscy mają jeszcze w pamięci wspaniałe występy z poprzedniego sezonu ekipy Young Boys Berno. Teraz także powinno być całkiem przyzwoicie. Przygotowanie do nowego sezonu szwajcarskiej ekipy było fenomenalne. Sparingowe wygrane spotkania z takimi drużynami jak: Hertha Berlin, FC Fribourg czy w końcu West Ham robią wrażenie. A krajowa liga już ruszyła, na dzień dobry remis z silnym Basel i wygrana w ostatnim meczu ligowym na wyjeździe z FC Sion. Takie rezultaty pozwalają dość spokojnie spoglądać na najbliższy mecz z Westerlo. Belgijska drużyna prześlizgnęła się przez 2 rundę eliminacji LE pokonując w dwumeczu TPS Turku. Udało im się strzelić jedyną bramkę na wyjeździe w &#39;93 minucie i to ona dała im awans. W rewanżu mecz był bezbarwny i zakończył się wynikiem 0:0. Potem zagrali towarzysko 23 lipca z SBV Excelsior i dostali lanie 3:1. Drużyna szwajcarska jest według mnie dużo bardziej poukładanym taktycznie zespołem i odpadnięcie ich na tym etapie byłoby dość dużą niespodzianką. KVC Westerlo uplasowali się dopiero na 8 pozycji w poprzednim sezonie w Belgian 1st Jupiler league. Kurs 1.50 na chwilę obecną jest przyzwoity i można spokojnie pokusić się o postawienie czystej jedynki. A w dniu meczu podejrzewam, że będzie dużo niższy w granicach 1.35.

US Palermo - FC Thun 2:2

Typ: 1
Kurs: 1.35


Zadowolone z losowania może być włoskie Palermo. Wygrali ostatnio towarzysko ze Siena 3:1 i 2:0 z Al Ain Sports (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nastroje w zespole są bardzo dobre. Poprzedni sezon ukończyli bardzo wysoko na 8 pozycji we włoskiej SerieA. Gwiazdor zespołu Palermo Javier Pastore stwierdził, że odejdzie z Palermo tylko do wielkiego klubu, w którym będzie mógł się bardziej rozwinąć. Argentyńczyk od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem włoskiego klubu, na chwilę obecną nadal &quot;siedzi&quot; w zespole. Na Stadio Renzo Barbera przyjedzie Fc Thun, który po dwóch kolejach jest liderem w lidze szwajcarskiej. W 2 rundzie eliminacji udało im się pokonać Albańską ekipę KS Vllaznia Shkodër. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast na wyjeździe Thun pokazał która z drużyn zasługuje na awans. Każdemu gra się ciężko przeciwko Palermo, specyficzny śródziemnomorski klimat oraz wspaniali kibice będą wspierali swoje największe gwiazdy. W Palermo jest wielkie ciśnienie aby wygrać pierwszy mecz u siebie, aby spokojnie można było jechać do Szwajcarii na rewanż. Włoska drużyna potwierdziła, iż do drużyny dołączył 20-letni Urugwajczyk Ignacio Lores Varela. Przeszedł on do zespołu Rosanero z Defensor Sporting Club i związał się z włoskim klubem pięcioletnią umową. Oprócz niego Palermo sfinalizowało jakiś czas temu transfer Erana Zahaviego. 23-letni pomocnik trafił na Sycylię z Hapoelu Tel Aviv. Nowy trener Palermo jest byłym szkoleniowcem Chievo Werona. Można więc się spodziewać ofensywnej otwartej gry gospodarzy, bowiem taką taktyką w poprzednim sezonie drużyna Chievo się charakteryzowała. Jest do dyspozycji wiele znakomitych nazwisk, którymi bez problemu można się posłużyć aby wyeliminować FC Thun. Strata jakichkolwiek punktów w pierwszym meczu przez Palermo będzie dużym zaskoczeniem, którego nie powinno mieć miejsca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
Jeszcze bym tutaj dodał dzisiejszy jedyny mecz na Ligę Europy, mianowicie:

Bnei Yehuda - Helsingborg

Kursy dosyć zaskakujące. Co prawda nie można lekceważyć izraelskiej drużyny, ale trzeba wziąć pod uwagę, to iż Helsi jest w trakcie sezonu i są w świetnej formie. Wygrywają niemal mecz za meczem strzelając przy tym sporo goli.
Bnei nie ma takiego ogrania w Europie jak choćby Maccabi czy Hapoel i myślę, że Helsi jako bardziej doświadczony zespół wywiezie skromną zaliczkę.
Dla mniej pewnych proponuję x2.
 
K 23

kajzer

Użytkownik
RNK Split – Fulham

Typ:2
Kurs:1.45

Po kwalifikacjach do ligi mistrzów postanowiłem się zabrać również za kwalifikacje ale tym razem do ligi europejskiej, która staję się coraz to bardziej prestiżowa choć nigdy nie dorówna lidze mistrzów. Gdy tak przeglądałem wszystkie mecze eliminacyjne od razu zainteresował mnie mecz drużyny angielskiej, którą jest Fulham z drużyną Chorwacką, którą jest Split. Powiem szczerze, że trochę zdziwił mnie kurs wyznaczony przez bukmacherów bo moim zdaniem Fulham jest tak zdecydowanym faworytem, że kurs powinien być jeszcze dużo niższy. Chyba nie trzeba żadnemu kibicowi piłki nożnej tłumaczyć jak ogromna różnica w poziome ligowym jest pomiędzy Anglią a Chorwacją, jaka różnica w budżetach. Myślę, że angielski zespół bez żadnych problemów odniesie pewne zwycięstwo jedynym zagrożeniem jest zlekceważenie przeciwnika.
 
T 205

tomz

Użytkownik
Midtjylland-Guimaraes 1 2,50 lub remis-zwrot 1,80
Duńczycy już po 2 kolejkach sezonu i po 2 meczach el LE.Także już nabierają rytm meczowy.Portugalczycy jeszcze sezonu nie zaczęli.Atut swojego stadionu też będzie pomocny.Uważam ze gospodarze wygrają.A kurs nie 1,3 tylko az 2,5 dlatego warto zaryzykować
E:
Kolejny typ z wysokim kursem który wart ryzyka to według mnie wygrania Cypryjskiej Omoni z Holenderską Hagą.Pierwszy mecz rozegrają na cyprze.Wszyscy wiemy jakie warunki mogą panować w lipcu w tej części europy.Pogoda będzie atutem cypryjczyków .Jeśli chodzi o zespół Den Hag to jedynie co zapamiętałem ostatnio to bardzo słaby mecz (choć wygrany w niezwykłych okolicznościach) ze słabiakiem Tauras z litwy.Męczyli się strasznie z nimi,przegrywali dwukrotnie by wygrać mecz w ostatnich minutach 3-2.Kurs jak najbardziej wart ryzyka.
Omonia Nik.-Den Haag 1 2,33 lub remis -zwrot za 1,7
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Paksi FC - Heart of Midlothian
Już jutro o 20.00 na Fehérvári úti Stadion w węgierskim Paks drużyna z Edynburga stanie naprzeciw miejscowego Paksi FC - aktualnego Wicemistrza Węgier, który łatwym rywalem dla Szkotów na pewno nie będzie.
W ostatnich latach szkockim drużynom w europejskich pucharach w ogóle nie jest łatwo. Ostatnie sezony to kompromitujące porażki reprezentantów Północy Wysp Brytyjskich. Nawet ekipom Old Firm zdarzały się bolesne wpadki, o których do dziś się pamięta. Jak to wygląda w tym roku? Ze Śląskiem Wrocław odpadło już Dundee United, z Ligą Mistrzów po wczorajszej porażce przed własną publicznością najprawdopodobniej żegna się mistrz kraju, Glasgow Rangers, któremu na pocieszenie pozostanie walka o Ligę Europejską... Nie jest dobrze.
Jak zaprezentują się prowadzone przez Jim Jefferiesa popularne Serca? Moim zdaniem mają duże szanse i powinny sprostać rywalowi (aczkolwiek Dundee United też miało przejść Wicemistrzów Polski...).
Zarówno rozgrywki ligowe na Węgrzech, jak i szkocka Premier League, dopiero co wystartowały. Po 2 pierwszych kolejkach Paksi ma na koncie 3 punkty. Na inaugurację odniosło zwycięstwo przed własną publicznością z Kecskeméti (3:2), by w ostatni weekend ulec na wyjeździe Videotonowi aż 0:4. Ale w przeciwieństwie do Hearts, Madziarzy swój bój o fazę grupową UEFA Europa League toczą od I rundy i mają już za sobą 2 dwumecze. Na pewno zaprocentuje to w meczu z &quot;trzecią siłą&quot; SPL, która, nie licząc sobotniej potyczki z Glasgow Rangers na Ibrox (1:1), ostatnie spotkanie o stawkę toczyła w maju.
W pierwszej rundzie na drodze Paksi stanęła drużyna z Andory - UE Coloma, z którą Wicemistrz Węgier nie miał prawa mieć większych problemów. Dwumecz zakończył się wynikiem 5:0. W następnej rundzie Paksi przyszło mierzyć się z norweskim Tromsø IL i Węgrzy faworytami już nie byli. Udało im się jednak awansować dalej. Kiedy w pierwszym meczu na własnym boisku zremisowali z Norwegami 1:1, wydawało się, iż nie mają większych szans na grę w III rundzie. Nic bardziej mylnego, gdyż w rewanżu okazali się zdecydowanie lepsi i pokonali rywala aż 3:0. Hearts na pewno nie może zlekceważyć drużyny z Paks.
Co ciekawego wydarzyło się w drużynie z Edynburga? Letnia przerwa przyniosła kilka znaczących zmian w kadrze zespołu. Dużym osłabieniem teamu Jima Jefferiesa na pewno jest oddanie do ligowego rywala z Glasgow (Rangers) podstawowego obrońcy ekipy z Tynecastle, Lee Wallace&#39;a. Ponadto Serca rozstały się także z dwójką innych defensorów: Dawidem Kucharskim i Ismaëlem Bouzidem, pomocnikami: Rubénem Palazuelosem i Paulem Mulrooney&#39;em oraz napastnikiem Jamie Mole&#39;m. Czy udało się ich zastąpić? Myślę, że tak. Do stolicy trafili m.in: obrońca Danny Grainger (St. Johnstone), pomocnik Mehdi Taouil (Kilmarnock) oraz ofensywnie usposobieni: Jamie Hamill (Kilmarnock) i John Sutton (Motherwell). Wyżej wymienionych uważam za dobre transfery i Jim Jefferies na pewno zrobi z nowych nabytków duży pożytek.
Jednak jutro, według mnie, &quot;różowo&quot; nie będzie. Zbliżający się dwumecz może mieć przebieg zbliżony do niedawnej rywalizacji Dundee - Śląsk. Sądzę, że na Węgrzech to gospodarze będą stroną dominującą i osiągną pozytywny wynik. Hearts z kolei będą musieli liczyć na pomyślne rozstrzygnięcie w rewanżu. Powód? Większe ogranie w ostatnich tygodniach Wicemistrza Węgier. To ono powinno mieć jutro ogromne znaczenie.
Moje typy:
Paksi FC lub remis 7/10 @1.46 (unibet) lub: Paksi FC DNB 7/10 @1.86 (unibet)
Co ciekawe, u niektórych bukmacherów (np. bet365) to gospodarze, według kursów, są minimalnym faworytem.
 
G 33

green-black

Użytkownik
RB Salzburg - Senica 1.37 1-0
Czas na normalność w Salzburgu... Po fatalnym, jak na drużynę z takim potencjałem, poprzednim sezonie ten sezon rozpoczynają w dużo lepszych nastrojach. Udany start ligowych rozgrywek, zwycięstwa z Austrią Wiedeń (2-0) i Wackerem (1-0) sprawia, że dla mnie austriacki team jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Grę w Lidze Europy zaczęli oni od poprzedniej rundy gdzie zmiażdżyli w pierwszym meczu Metalurg Liepaja 4-1 (rewanż u siebie to ledwie remis 0-0, jednak w obliczu meczu ligowego mając pewny awans trener oszczędzał najważniejszych graczy). Senica również ma już start ligi za sobą, dotychczas wygrali 3-0 z Presovem oraz przegrali 2-3 ze Slovanem. Jest to dość przeciętna drużyna, poprzedni sezon udał im się ponad miarę i zajęli 2 miejsce. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji mocniejsze zespoły skorzystały i podkupiły najlepszych graczy, w tym przypadku Luksika (obrońca, 32 mecze), Gajdosa (rozgrywający, 28 meczów w zeszłym sezonie), Smetane (29 meczów, 18 goli) czy J.Divisa (napastnik, 32 mecze, 10 goli) i nieco wcześniej podstawowego defensora Merzica. Nowi zawodnicy jeszcze nie wnoszą do składu tyle co ich poprzednicy... Salzburg jest w niezłej formie i myślę, że powinni gładko ograć Senicę.

Bursaspor - FK Homel 1.27 2-1
Innej możliwości niż wygrana gospodarzy nie widzę. Bursaspor to kolejny turecki zespół, który powoli zaczyna dorównywać poziomem do wielkiej trójki tureckiej piłki. Wiele osób w Polsce pewnie uważa ich za prowincjonalny klubik, ale jest to duży błąd. W kadrze Bursy już wcześniej byli tacy gracze jak chociażby Ergić, Vederson, Insua, Stepanov, Battalia a teraz dodatkowo zespół wzmocnili bramkarz West Bromwich Scott Carson, obrońca Ibrahim Kas (wcześniej Getafe), N&#39;Diaye (wcześniej Nancy) + kilku wybijających się graczy z Super Lig. W sparingach nie zachwycali, jednak remisy z PSV czy Leicester to trochę wyższa półka niż remisy z Shakhtyorem Soligorsk czy Vitebskiem. Homel to zaledwie 5 zespół ligi białoruskiej, w dodatku na wyjazdach grają dość słabo, skupiając się raczej na defensywie. Nie liczę tutaj na grad goli, ale myślę, że Bursaspor powinien wyciągnąć tutaj jakieś skromne 1-0 czy 2-0.

Dinamo Bukareszt - Varteks 1.32 2-2, a prowadzili już 2-0...
Kolejny zespół, który po nieudanym poprzednim sezonie będzie chciał się odbudować. Dinamo w zeszłym sezonie było dopiero 6 w lidze, a teraz mimo braku wielkich transferów zaczęło sezon z wysokiego C. W sparingach pokonali m.in. FC Basel (2-1), Maccabi Hajfa (2-1) a w 1 kolejce ligowej pokonali 1-0 Mures. Goście z kolei swój pierwszy mecz w lidze przegrali, 0-2 z Lokomotivem. W LE ograli już Lusitans z Andory i Iskrę-Stal z Mołdawii. Schody zaczną się teraz, bo tutaj już może braknąć doświadczenia Chorwatom. Właściwie oprócz 36-letniego Vugrineca i 2,3 anonimowych zawodników nie ma tutaj jakichś doświadczonych piłkarzy, reszta to zawodnicy w przedziale wiekowym 18-23 lata. Dodam jeszcze, że w ostatnim czasie natrafiłem na info o kłopotach finansowych Varteksu, które postaram się zweryfikować. Pozdrawiam!
 
B 15

blady+

Użytkownik
RNK Split – Fulham



Typ:2
Kurs:1.45


Po kwalifikacjach do ligi mistrzów postanowiłem się zabrać również za kwalifikacje ale tym razem do ligi europejskiej, która staję się coraz to bardziej prestiżowa choć nigdy nie dorówna lidze mistrzów. Gdy tak przeglądałem wszystkie mecze eliminacyjne od razu zainteresował mnie mecz drużyny angielskiej, którą jest Fulham z drużyną Chorwacką, którą jest Split. Powiem szczerze, że trochę zdziwił mnie kurs wyznaczony przez bukmacherów bo moim zdaniem Fulham jest tak zdecydowanym faworytem, że kurs powinien być jeszcze dużo niższy. Chyba nie trzeba żadnemu kibicowi piłki nożnej tłumaczyć jak ogromna różnica w poziome ligowym jest pomiędzy Anglią a Chorwacją, jaka różnica w budżetach. Myślę, że angielski zespół bez żadnych problemów odniesie pewne zwycięstwo jedynym zagrożeniem jest zlekceważenie przeciwnika.
Jeśli myślisz, że trzecia runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej dla Fulham jest równie ważna, co dla naszych zespołów to muszę cię zdziwić.. W poprzednich fazach lekceważyli rywali, to były głębokie rezerwy fulham.. Dzisiaj tak głębokie nie będą, ale fulham nie zagra o wysokie zwycięstwo.. A korzystny rezultat.

Z lig, które śledzę (EN,CZ,FR,PL) (teraz na sucho, jak wstanę to się rozpiszę) proponuje zagrać:

AEK Larnaka - FK Mladá Boleslav @ X / under 2.5
AZ Alkmaar - Baumit Jablonec @ 2 [AH +1.5] / BTS
Gaziantepspor - Legia Warszawa @ 1
Olimpi Rustawi - Rennes @ 2 / under 2.5
Stoke City - Hajduk Split @ 1
Sparta Praga - FK Sarajevo @ 1 [AH -1.5]
Śląsk Wrocław - Lokomotiw Sofia @ X
Radnički Split - Fulham @ 1 [AH +1.5]
 
columba 14

columba

Użytkownik
Witam...
Trochę wyżej kolega Grovan już napisał pięknie o ekipie ze Szwajcarii.
Pozwolę sobie zaprezentować własną opinię, która na pewno przy wybieraniu meczy do gry może pomóc... albo zaszkodzić. To zależy od wyniku na boisku, który zazwyczaj przyjmuję z pokorą.
Dobrze więc to kilka słów o meczu ;
Young Boys - Westerlo
Young Boys w przerwie letniej dokonał kilku transferów.
Kupiono Silberbauera, Ben Khalifa Veskovac, ale sprowadzenie Chrystiana Grossa !!!, byłego opiekuna Bazylei na ławkę trenerską było doskonałym posunięciem. Pokazały to już pierwsze mecze ligowe. Teraz linia środkowa drużyny złożona z Silberbauera i Farneruda, przez wielu fachowców jest uważana za najlepszą w lidze, a Ben Khalif ma być dopełnieniem dla tej dwójki.
Dodatkowo trzeba pamiętać jeszcze o sztucznej nawierzchni na boisku w Bernie, gdzie takie ekipy jak Tottenham czy Zenit miały w ubiegłych latach problemy.
Westerlo nie jest najlepszym zespołem Belgii to taki przeciętniak ligi, bez doświadczenia pucharowego, dodatkowo w przerwie letniej kilku zawodników pożegnało się z drużyną, a największym nieszczęściem jest brak bodaj najlepszego zawodnika zespołu P. Henrique, który był motorem napędowym tej drużyny.
Słabość Belgów było widać na tle drużyny z Finlandii TPS Turku z którą w dwu meczu mieli ogromne problemy awansując za sprawą bramki strzelonej na wyjeździe w 90 minucie pierwszego spotkania. W rewanżu na własnym boisku było 0-0 , ale to raczej Finowie prowadzili grę.
Oglądając styl w jakim gra pod wodzą Grossa drużyna z Berna nie wyobrażam sobie, zęby dzisiaj nie dyktowała warunków na boisku. Szybcy pomocnicy, bardzo dobrzy napastnicy, jedyne co mnie martwi to trochę linia obronna Szwajcarów bo tutaj przy wzroście Belgów w walce o górne piłki może być różnie, ale mam nadzieję, że wielu sytuacji do takiego zagrożenia na polu karnym nie będzie.
Reasumując.
Spodziewam się wygranej gospodarzy i dość przekonywującej przewagi Szwajcarów, którzy są już w rytmie meczowym. Zwykłe zwycięstwo rynek wycenia na około 1.50. Wygląda to dość pewnie, ale wydaje mi się, ze Szwajcarzy są w stanie ten mecz wygrać więcej niż jedną bramką i dla tego za średnią stawkę obstawię takie rozwiązanie wycenione w bet365 na 2.02.

Powodzenia.
 
W 1

wojtekfcb

Użytkownik
No to na dziś ode mnie.
Śląsk vs Lokomotiv Sofia 1 1.62
Śląsk jest bardzo dobrze przygotowany do pucharów, już na ten moment zespół wygląda świetnie fizycznie, grają twardy football ale też mają graczy na niezłym poziomie technicznym. Mecz z Dundee pokazał charakter Śląska, niewątpliwie doświadczenie z tamtego meczu da dużo tej drużynie. Zaletą Śląska jest ławka rezerwowych, która jest szeroka i bardzo mocna (jak na Polski klub). Wczoraj oglądałem wywiad z Orestem Lenczykiem który mówił że Voskamp jak i Diaz nie są gotowi na cały mecz, mówił że pewnie będzie to wyglądało tak że zagrają po 45 minut, ewentualnie Śląsk zagra bez napastnika, ale mecz z Dundee pokazał że jednak napastnik jest potrzebny. Lokomotiw Sofia chyba nie jest w 100% przygotowany, bo jak inaczej traktować wcześniejszą rundę w ich wykonaniu ? Ze słabym zespołem z Macedonii w pierwszy meczu zremisowali 0:0 a rewanż ustawiła czerwona kartka dla Macedończyków, do czerwonej kartki prowadzili 0:1, później czerwona kartka (w 55 minucie) i bramka Bułgarów na 1:1, jeszcze udało się wyjść na prowadzenie Macedończykom ale jednak odpadli tracąc 2 bramki. Lokomotiw S. jest jak najbardziej do ogrania a i Śląskowi bardzo będzie zależało na wygranej na własnym boisku i jechanie z zaliczką do Bułgarii.

Ventspils vs Crvena Zvezda 1 4.20
Staram się nigdy nie patrzeć na mecz przez pryzmat kursu bo jest to największy błąd jaki może popełniać grający u bukmachera. Jedną z rzeczy którą się zasugerowałem podczas typu na ten mecz to było to że Ventspils jest w trakcie sezonu (oni po 16 meczach). Grając u siebie mają też przewagę psychologiczną. Crvena jest dopiero po meczach sparingowych a więc też nie wiadomo w jakiej są dyspozycji. Z Crveny przed sezonem odeszli (z ważniejszych graczy): GK:Stamenkovis (29 meczy), DEF: Dordević (26/0), Ninkov (25/1), Savić (14/0), MID: Lazetić (20/1), Bogdanović (26/4), Issah (23/1), Blazić (18/2), Nikolić (11/0), ATT: Trifunović (11/2), Lekić (27/12), Jević (28/10). Jak sami widzicie skład został niesamowicie przebudowany, prawie cała 11 odeszła, czy Crvena zdążyła się dobrze zgrać? wątpię, jak dla mnie mecz warty zagrania i dziwiłem się gdy zobaczyłem ten kurs.

KR vs Dinamo Tbilisi 2 2.25
Obie drużyny to porównywalny poziom jednak to KR jest już w sezonie (po 11 meczach), do tego są bardzo mocni u siebie, ostatni raz na własnym boisku przegrali 16 września ubiegłego roku. Dinamo ma już za sobą 2 rundy LE, wszystkie mecze wygrane ale rywale nie zachwycają, pierwszy rywal to zespół z Mołdawi ( Milsami Orhei) a drugi rywal był z Walii (Llanelli), wynik meczu nie jest wcale oczywisty ale myślę że własny teren i to że są już w sezonie może mocno pomóc KR.
 
columba 14

columba

Użytkownik
Sądzę, że na Węgrzech to gospodarze będą stroną dominującą i osiągną pozytywny wynik. Hearts z kolei będą musieli liczyć na pomyślne rozstrzygnięcie w rewanżu. Powód? Większe ogranie w ostatnich tygodniach Wicemistrza Węgier. To ono powinno mieć jutro ogromne znaczenie.
Fajnie to wszystko napisałeś, ale mam jedną uwagę...
To są mecze rozegrane przez Heart of Midlothian w lipcu.
Zwróć uwagę na częstotliwość i regularność gier:
piątek, 1 lipca - Valle del Serchio Select (w) 6:0
wtorek, 5 lipca - East Fife (w) 3:0
czwartek, 7 lipca - FC Ludwigsfelder (w) 4:0
sobota, 9 lipca- Union Berlin (w) 0:3
wtorek, 12 lipca - Cowdenbeath (w) 1:2
niedziela, 17 lipca - Royal Antwerp (d) 1:0
dodajmy do tego mecz z poprzedniej soboty z Rangers (w) 1-1
W moim odczuciu nie można napisać, że Hearts nie jest w &quot;rytmie meczowym&quot;.Ta drużyna regularnie gra mecze od miesiąca, Bierze się to pewnie z tego, zę przed dwoma laty do fazy eliminacji przystąpiła własciwie z marszu... no bo półtora tygodnia przygotowań inaczej bym nie nazwał i wówczas skutki były opłakane.
0-4 z Zagrzebiem. Teraz widać, że wyciągnięto wnioski z tej lekcji.
Osobiście upatruję tutaj małej niespodzianki, a za taką pewnie można będzie uznać zdobycie korzystnego bramkowego wyniku. Te transfery o których napisałeś też widać, że były bardzo przemyślane i w spotkaniu z Rangers pokazały, że tą drużynę stać na wiele.
Ja dzisiaj zagram &quot;under 2.5 bramki. Mam nadzieję na bramkowy remis 1-1 lub ... ale nie napisze tego, żęby nie zapeszyć.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Informacja do meczu: RNK Split - Fulham FC
Martin Jol zabrał do Splitu 19-osobowy zespół, w którym znalazła się dwójka świeżo zakupionych graczy drugiej linii – Marcel Gecov oraz Pajtim Kasami. Manager the Whites wciąż nie korzysta z Clinta Dempsey’a oraz Moussy Dembélé; wciąż włącza także do składu młodych Matthew Briggsa oraz Kerima Freia. Odchodzącego na wypożyczenie do Ipswich Davida Stockdale’a zastąpił Csaba Somogyi. W drużynie gospodarzy, zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym dla polskiego kibica zawodnikiem jest Ivica Križanac, który powrócił do ojczyzny po latach gry w Zenicie St. Petersburg, a wcześniej Dyskobolii Grodzisk oraz Górniku Zabrze. 11-krotny reprezentant Chorwacji powinien być jutro odpowiedzią RNK na Brede Hangelanda. Za gwiazdę zespołu należy jednak uznać napastnika chorwackiej młodzieżówki, Duje Čopa, który przed sezonem przeszedł z Hajduka i strzelił już bramki w obu spotkaniach ze słoweńskim klubem. Warto wspomnieć również o takich zawodnikach, jak Velimir Vidić, Predrag Šimić (byli reprezentanci Bośni i Hercegowiny) i Bojan Golubović (najlepszy strzelec ubiegłego sezonu). Z zaszczytną „10-tką” biega natomiast… syn właściciela klubu, Ante Žužul, który strzelał wiele bramek w niższych ligach, jednak jego rola ograniczyła się od czasu gry RNK w ekstraklasie. Osobne słowo należy się także trenerowi dzisiejszych gospodarzy. Ivan Katalinić, bo o nim mowa, doprowadził lokalnego rywala – Hajduk – do największego sukcesu w historii chorwackiej piłki klubowej – ćwierćfinału Ligi Mistrzów w sezonie 1994/95. To, że do pojedynku pomiędzy RNK a Fulham w ogóle dochodzi, z pewnością zapewniło mu status legendy także w „czerwonej” części Splitu.
Wpis gościnny pochodzący ze strony: http://fulhampolska.wordpress.com/
 
B 175

basketpicksnew

Użytkownik
Differdange - OlympiakosVolos
Typ: Differdange +1.5
Kurs: 1.86
Buk: Pinnacle
Stawka: 5/10


Chyba nikt z nas nie chciałby być na miejscu drużyny z Grecji. Dziś z samego rana ekipa Volos, od władz swojej ligi dowiedziała się, że zostanie prawdopodobnie relegowana ze swojej klasy rozgrywkoej z powodu afery korupcyjnej. W Lidze Europejskiej może dojść do podobnego zabiegu.
Wielkiej różnicy klas między tymi zespołami nie ma. Zapewne morale ekipy z Grecji są bardzo mizerne, bo taką wiadomość otrzymać na kilka godzin przed meczem sparingowym, to nikt by nie chcia, gdy wchodzi dyskwalifikacja w lidze oraz pucharach.

GL
 
R 4K

rrthc

Użytkownik
Kolejnym meczem ktory przykul moja uwage jest pojedynek pomiedzy druzyna Palermo a druzyna Thun.
Od tej rundy do stawki walczacej o LE dolaczyly druzyny z czolowych lig europejskich a mianowicie m.in.Atletico Madryt i wspomniane wyzej z ligi wloskiej Palermo.
Wedlug wszelkich wskazan gospodarze tego spotkania sa zdecydowanym faworytem bukmacherow co jest widoczne po kursach.Granie kursu po 1,20-1,30 jest wg mnie nie oplacalne ,no chyba ze ktos lubi puszczac tasiemki jak starsi panowie sts-ie,no ale wolny wybor.
Ja poszukam lepszych propozycji.Proponuje sie przyjrzec rozwiazania na prowadzeniu zespolu Palermo do przerwy,bo nie wydaje mi sie zeby pilkarze Thun sa w stanie nawiazac rownorzedna walke z bojowo nastawionymi wlochami.Typ na takie rozwiazanie da nam zdecydowanie lepszy kurs 1,65-1,70 co dla mnie jak najbardziej do gry.
Jesli zawodnikom Palermo bedzie sie grac to podejrzewam ze bez problemu powinni pokryc Handicup ,na ktory kurs wynosi w okolicach 1,80.
A jesli sa wstanie strzelic kilka bramek to tak samo powinni pokryc tryp na zdarzenie powyzej 2,5 bramki w meczu,kurs na takie rozwiazanie tez przyzwoity i wynosi ok 1,70.
Jednym slowem jest w czym wybierac.
Moje propozycje:
Palermo-Thun1/2-1 (1,65)
Palermo-Thun LB 2,5-2 (1,70)
Palermo-Thun H(-1,5)-1 (1,80)
wszystkie kursy toto mix
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom