Na poprzednich Igrzyskach w Rio nasza reprezentacja zdobyła 11 medali na co złożyło się 2 złote, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Polskę reprezentowało wówczas 245 osób (startowały 234 – 95 kobiet i 139 mężczyzn) w 23 sportach, w tegorocznej Olimpiadzie nasza kadra będzie mniej liczna, dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ do niektórych dyscyplin wciąż odbywają się jeszcze kwalifikacje, ale maksymalnie może się zakwalifikować 219 osób, czy wszyscy wykorzystają szansę i pojadą do Tokio okaże się wkrótce. Ile medali przywiozą nasi reprezentanci, czy będzie to większa liczba niż na Igrzyskach w Rio w 2016?
Bukmacher Betfan przygotował zakłady na ilość medali Polski, zarówno samych złotych krążków jak i ogólnej liczby medali.
Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio
(w nawiasach zawodnicy, którzy zdobyli kwalifikację, ale nie zostali jeszcze wybrani do kadry, ponieważ te kwalifikacje nie są imienne):
Boks
-51 kg kobiet – Sandra Drabik
-69 kg kobiet – Karolina Koszewska
-75 kg kobiet – Elżbieta Wójcik
-63 kg mężczyzn – Damian Durkacz
Gimnastyka sportowa
wielobój kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
skok kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
równoważnia kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
ćwiczenia wolne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
poręcze asymetryczne kobiet – Gabriela Sasnal (Janik)
Golf
mężczyźni – Adrian Meronk
Jeździectwo
WKKW indywidualnie – Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda)
WKKW drużynowo – Polska (Spisak, Pawlak, Cybulska)
rezerwowi: Mateusz Kiempa (koń Libertina), Jan Kamiński (koń Jard)
Judo:
-52 kg kobiet – Agata Perenc
-57 kg kobiet – Julia Kowalczyk
-63 kg kobiet – Agata Ozdoba-Błach
-78 kg kobiet – Beata Pacut
-90 kg mężczyzn – Piotr Kuczera
+100 kg mężczyzn – Maciej Sarnacki
Kajakarstwo
C1 kobiet (200 m) – Dorota Borowska
K1 kobiet (200 m) – Marta Walczykiewicz
K2 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska
K4 kobiet (500 m) – Karolina Naja/Anna Puławska/Katarzyna Kołodziejczyk/ Helena Wiśniewska
C1 mężczyzn (1000 m) – Mateusz Kamiński
C2 mężczyzn (1000 m) – Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak
rezerwowa: Justyna Iskrzycka
Kajakarstwo górskie
K1 kobiet – Klaudia Zwolińska
C1 kobiet – Aleksandra Stach
K1 mężczyzn – Krzysztof Majerczak
C1 mężczyzn – Grzegorz Hedwig
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas kobiet – 1 miejsce
wyścig ze startu wspólnego kobiet – 2 miejsca
jazda indywidualna na czas mężczyzn – 1 miejsce
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – 3 miejsca
Kolarstwo górskie
wyścig indywidualny kobiet – 1 miejsce
wyścig indywidualny mężczyzn – 1 miejsce
Kolarstwo torowe
sprint indywidualny kobiet – 2 miejsca*
sprint drużynowy kobiet – 1 miejsce
keirin kobiet – 2 miejsca*
madison kobiet – 1 miejsce
omnium kobiet – 1 miejsce
sprint ind. mężczyzn – 2 miejsca*
sprint drużynowy mężczyzn – 1 miejsce
keirin mężczyzn – 2 miejsca*
madison mężczyzn – 1 miejsce
omnium mężczyzn – 1 miejsce
* Polska ma prawo do wystawienia drugiego zawodnika w sprincie i keirinie, jeśli zostaną spełnione następujące warunki: a. wybrany zawodnik będzie zakwalifikowany także do innej konkurencji, b. Polska nie przekroczy maksymalnej liczby 8 kolarzy i 7 kolarek
Koszykówka 3x3
Turniej drużynowy – Polska (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski)
Lekkoatletyka
100 m kobiet – Ewa Swoboda
400 m kobiet – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
800 m kobiet – Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
1500 m kobiet – Martyna Galant
100 m ppł kobiet – Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
400 m ppł kobiet – Joanna Linkiewicz
300 m z przeszkodami kobiet – Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
400 m mężczyzn – Karol Zalewski
800 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
1500 m mężczyzn – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
110 m ppł mężczyzn – Damian Czykier
maraton kobiet – Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach
chód na 20 km kobiet – Katarzyna Zdziebło
maraton mężczyzn – Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski
chód na 20 km mężczyzn – Łukasz Niedziałek
chód na 50 km mężczyzn – Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala
pchnięcie kulą kobiet – Paulina Guba, Klaudia Kardasz
rzut oszczepem kobiet – Maria Andrejczyk
rzut młotem kobiet – Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron
pchnięcie kulą mężczyzn – Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki
rzut dyskiem mężczyzn – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
rzut oszczepem mężczyzn – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
rzut młotem mężczyzn – Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
skok o tyczce mężczyzn – Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
skok wzwyż kobiet – Kamila Lićwinko
siedmiobój kobiet – Adrianna Sułek
dziesięciobój mężczyzn – Paweł Wiesiołek
sztafeta 4x100 m kobiet – Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
sztafeta 4x400 m kobiet – Polska (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz)
sztafeta 4x00 m mężczyzn – Polska (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny)
sztafeta 4x400 m mieszana – Polska
Łucznictwo
kobiety indywidualnie – 1 miejsce (Zyzańska) mężczyźni indywidualnie – 1 miejsce (Napłoszek)
mikst – 1 miejsce dla kraju
Pięciobój nowoczesny
kobiety indywidualnie – Anna Maliszewska
mężczyźni indywidualnie – Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak
Pływanie
50 m st. dowolnym kobiet - Katarzyna Wasick
100 m st. dowolnym kobiet – Alicja Tchórz
200 m st. dowolnym kobiet – Aleksandra Polańska
100 m st. grzbietowym kobiet – Paulina Peda
200 m st. grzbietowym kobiet – Laura Bernat
100 m st. motylkowym kobiet – Paulina Peda
50 m st. dowolnym mężczyzn – Paweł Juraszek, Konrad Czerniak
100 m st. dowolnym mężczyzn – Jakub Kraska
100 m st. grzbietowym mężczyzn – Kacper Stokowski
200 m st. grzbietowym mężczyzn – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka
100 m st. motylkowym mężczyzn – Jakub Majerski, Paweł Korzeniowski
200 m st. motylkowym mężczyzn – Krzysztof Chmielewski, Jakub Majerski
100 m st. klasycznym mężczyzn – Jan Kozakiewicz
sztafeta 4x100 m st. dowolnym kobiet – Polska (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska)
sztafeta 4x100 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz)
sztafeta 4x200 m st. dowolnym mężczyzn – Polska (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub)
sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn – Polska (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)
sztafeta mieszana 4x100 m st. zmiennym – Polska (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz)
Podnoszenie ciężarów
-53 kg kobiet – Joanna Łochowska
- 96 kg mężczyzn – Bartłomiej Adamus
- 109 kg mężczyzn – Arkadiusz Michalski
Siatkówka
turniej mężczyzn – Polska (Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski)
Siatkówka plażowa:
turniej mężczyzn – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl , Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
Skateboarding:
park kobiet – Amelia Brodka
Strzelectwo
karabin trzy postawy 50 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin pneumatyczny 10 m kobiet – Aneta Stankiewicz
karabin trzy postawy 50 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
karabin pneumatyczny 10 m mężczyzn – Tomasz Bartnik
pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Klaudia Breś
pistolet sportowy 25 m kobiet – Klaudia Breś
trap kobiet – Sandra Bernal
skeet kobiet – Aleksandra Jarmolińska
Szermierka
szpada kobiet indywidualnie – Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga
szpada kobiet drużynowo – Polska (Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel)
floret kobiet indywidualnie – Martyna Jelińska
Taekwondo
-57 kg kobiet – Patrycja Adamkiewicz
+67 kg kobiet – Aleksandra Kowalczuk
Tenis
singiel kobiet – Iga Świątek, Magda Linette
singiel mężczyzn – Hubert Hurkacz
debel kobiet – Magda Linette/Alicja Rosolska
debel mężczyzn – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot
Tenis stołowy
kobiety indywidualnie – 2 miejsca
kobiety drużynowo – 1 miejsce (Qian, Partyka, Bajor)
Wioślarstwo
czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann
czwórka bez sternika kobiet – Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska
dwójka podwójna mężczyzn – Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski
czwórka podwójna mężczyzn – Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik
czwórka bez sternika mężczyzn – Marcin Brzeziński/Mikołaj Burda/Michał Szpakowski/Mateusz Wilangowski
Wspinaczka
kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław
Zapasy
styl wolny kobiet -53kg – Roksana Zasina
styl wolny kobiet -57kg – Jowita Wrzesień
styl wolny kobiet -68kg – Agnieszka Wieszczek-Kordus
styl klasyczny mężczyzn -97kg – Tadeusz Michalik
styl wolny mężczyzn -74kg – Kamil Rybicki
styl wolny mężczyzn -65 kg – Magomedmurad Gadżijew
Żeglarstwo
RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka
Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna
470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar
49er kobiet – Aleksandra Melzacka/Kinga Łoboda
RS:X mężczyzn – Piotr Myszka
49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński
Zapraszam do dyskusji na temat naszej reprezentacji na Igrzyskach w Tokio.
Ostatnia edycja: