>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Hokejowa Liga Mistrzów - Champions Hockey League 2023/2024

sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Munchen vs Zug: każda drużyna zdobędzie 2+ goli @1.55 ❌
Salzburg vs Rogle: Salzburg powyżej 1.5 goli @1.48 ✅
AKO @2.29 Fortuna ❌

Dodatkowo: Munchen vs Zug: każda drużyna zdobędzie 3+ goli @3.05 Fortuna ❌

Gospodarze to w tym momencie najpoważniejszy kandydat do wywalczenia mistrzostwa Niemiec.
Wydaje się, że obrońcy tytułu, a więc Niedźwiedzie Polarne z Berlina przechodzą małą rewolucję wiekową i nie będą w stanie na równi rywalizować z Bykami. Bawarczycy zasłużenie zajmują pozycję lidera DEL i naturalnie pojawiają się porażki, ale bardzo szybko nadchodzi rehabilitacja. W poprzednich sezonach brakowało nominalnej dwójki w bramce i wiekowy Danny Aus den Birken nie zawsze prezentował odpowiedni poziom. Ze stolicy przywędrował Mathias Niederberger i był to strzał w 10. Reprezentant Niemiec bardzo szybko odnalazł się w nowym klubie i tym samym jest pierwszym wyborem trenera Dona Jacksona. Gospodarzy cechuje spore doświadczenie na międzynarodowych arenach, wszak w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów udało się awansować do półfinału, ulegając Tappara w Finlandii. Tym razem celem jest puchar. Czy stać na to Byki?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Zug, które zdominowało krajowe rozgrywki przez ostatnie dwa lata. Pamiętamy poprzednią kampanię, gdzie Zurych prowadził już w finałowej serii 3:0, aby ostatecznie polec 3:4. To pokazało charakter przyjezdnych i naturalnie włodarze nie osiedli na laurach. Udało się wykorzystać odpływ najlepszych hokeistów z KHL i sprowadzić kilka interesujących nazwisk. Każdy, kto w przeszłości śledził tamtejszą ligę, ten zna takich zawodników jak Brian O’Neill, czy też Peter Cehlarik. Ta dwójka rozumie się już bez słów i jest sporym zagrożeniem dla przeciwników. Nie zapominajmy o doświadczeniu w osobach Jana Kovara i Gregory Hofmanna. Wydaje się, że ofensywa jest mocniejsza od defensywy w Zug. Potwierdza to bilans bramkowy w National League, który wynosi 60:62. Czy w stolicy Bawarii uda się uzyskać zaliczkę przed rewanżem?

Można rzec, że przed nami derby Byków i mam nadzieję, że hit ten nas nie zawiedzie. Jasne, jest to pierwsze spotkanie w dwumeczu, niemniej jednak spodziewam się od pierwszych minut ofensywnego widowiska. Stawiam na to, że obie drużyny zdobędą po minimum dwa gole. Zarówno gospodarze, jak i goście mają w swoich szeregach zawodników, którzy wiedzą, jak strzelać bramki. 5 ostatnich ligowych rywalizacji ekipy z Monachium pokryły nasz typ, podobnie jest w kubie z Zug, tyle, że w 3 niedawnych meczach z rzędu. Jedni i drudzy dobrze czują się w grze w PP i mają swoich liderów w ataku. Oby skuteczność nie zawiodła.

Przenosimy się do Salzburga, gdzie jeszcze inne Byki podejmą obrońcę tytułu Ligi Mistrzów. Mistrzowie ICE Hockey League mierzyli się w grupie z wymagającymi przeciwnikami. Przypomnijmy, że Ilves było jednym z faworytów do awansu do strefy play-off i Rysie z Tampere miały chrapkę, aby znaleźć się wśród czołowych ekip w Europie. To się nie powiodło i kosztem ekipy z Finlandii to właśnie gospodarze mają prawo walki o puchar LM. W krajowej lidze idzie Bykom całkiem przyzwoicie i potwierdzeniem jest aktualne drugie miejsce. Wydaje się, że to z Bolzano gospodarze będą do końca rywalizować o tytuł. Skład klubu z Salzburga to mieszanka reprezentantów Austrii z zagranicznymi zawodnikami. Czy kadra ta przyniesie sukces?

Rogle to zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Udało się to przyjezdnym po raz pierwszy w historii i naturalnie w tej kampanii również celują w puchar. Będzie o to bardzo trudno, ponieważ stawka się wyrównała i jest wielu kandydatów. Niemniej jednak goście to jedna z mocniejszych drużyn na Starym Kontynencie i należy się z nimi liczyć. Jeżeli zerkniemy sobie na szwedzką ekstraklasę, to tutaj nie jest aż tak kolorowo i Rogle zajmuje dopiero 12. pozycję na 14 możliwych. Spory kryzys dopadł ten projekt i pomimo odświeżenia składu gra gości nie wygląda najlepiej. Problemem jest defensywa, która traci sporo goli i zarówno bramkarze, jak i obrona nie są często w stanie zagrać na odpowiednim poziomie. Jak mistrzowie z ostatniej edycji Ligi Mistrzów spiszą się w Austrii?

Gdzie, jak nie u siebie szukać swoich szans na awans i jestem zdania, że Byki powalczą na własnej tafli z obrońcą tytułu. Stawiam na 2 gole gospodarzy. Rogle nie prezentuje się z tak dobrej strony, jak w poprzednim sezonie i przede wszystkim w defensywie mają spore problemy. Goście regularnie tracą masę bramek i mam nadzieję, że outsiderzy odważnie podejdą do tego spotkania. Jasne, jest to inny etap Ligi Mistrzów, ale ekipa ze Szwecji nawet w Katowicach straciła aż 4 gole w fazie grupowej. To daje do myślenia i wierzę w Byki. Własne ściany to spory atut dla słabszych kadrowo zespołów.
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej - Liga Mistrzów, Faza pucharowa
Godzina: 18:05
Spotkanie: Frolunda HC Goteborg - Straubing Tigers
Typ: 1
Kurs: 1,46
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Walka o ćwierć finał w hokejowej Lidze Mistrzów. Spotyka się tutaj najbardziej utytułowany zespół w tych rozgrywkach, cztero krotny zdobywca Ligi Mistrzów szwedzki zespół Frolunda, który w swojej grupie zajął 2 miejsce za czeskim Mountfield z drużyną niemiecką, Straubing Tigers, która niespodziewanie zajęła 1 miejsce w swojej grupie wyprzedzając inny szwedzki zespół Farjestad. Powiem szczerze, że po kursach drużyna niemiecka jest wogóle niedoceniana i napewno jest groźniejszym zespołem niż wskazują na to właśnie te liczby bukmacherskie. Zespół z Goteborga jest ostatnio w nie najwyższej formie a ich dzisiejszy rywal wręcz przeciwnie i te kursy dla ekipy Straubing są trochę krzywdzące. Ja spodziewam się tutaj wygranej Frolundy ale moim zdaniem nie będzie tak łatwo jak właśnie wskazywałyby na to kursy. Kadrowo to drużyna gospodarzy jest mocniejsza, może ostatnio nie grają w lidze szwedzkiej za dobrze ale jednak u siebie ze Straubing powinni się uporać, jednak jakiegoś wielkiego wyniku to tutaj bym nie oczekiwał. Straubing gra ostatnio w lidze niemieckiej bardzo pewnie i widać zwyżkę formy w tej drużynie. Do tego pamiętajmy, że wygrali swoją grupę, w której był inny szwedzki zespół Farjestad także to o czymś też świadczy. Jednak tutaj zagram na gospodarzy. Jednak Straubing na wyjazdach nie radzi sobie najlepiej o czym świadczą liczby w lidze niemieckiej 1 zwycięstwo, 1 zwycięstwo po dogrywce, 5 porażek i 2 porażki po dogrywce. Do tego w wyjazdowym meczu z Farjestad w Lidze Mistrzów też wtedy dostali bęcki 1-6. Tutaj tak wysokiego zwycięstwa Vastry się nie spodziewam ale powinni tutaj uporać się z niemiecką drużyną.
4-0
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2513
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mnie jeszcze kusi jeden typ, chodzi o Lulea. Szwedzi jadą do Wolfsburga prawie w kompletnym garniturze, zabraknie Isaca Brannstroma ale ławka Lulei jest długa i jakością przewyższa rywali z Niemiec. Jeżeli Szwedzi zrealizują przedmeczowe założenia to myślę że wywiozą wygraną która ustawi ich w korzystnym położeniu. Zdecydowanie stać ich na to. Wolfsburg oststnio gra nierówno ale nawet jeśli się spręża to i tak wszystkie atuty ma Lulea

Lulea RT kurs 1.90 fortuna✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2524
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej - Liga Mistrzów, Faza pucharowa
Godzina: 19:05
Spotkanie: Skelleftea AIK - ZSC Lions
Typ: 1
Kurs: 2,06
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Pierwsze spotkanie między tymi zespołami o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Spotyka się tutaj zespół szwedzki, który w swej grupie zajął 1 miejsce z drużyną ze Szwajcari z Zurichu, która w swojej grupie zajęła drugą pozycję. Zapowiada się tutaj bardzo ciekawe spotkanie. Skelleftea to mocny zespół, który jest w stanie wygrać całe rozgrywki. Dla mnie to jeden z faworytów do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzów, jednak nie wolno im zlekceważyć zespołu szwajcarskiego. ZSC Lions to najlepiej grający zespół na wyjazdach w całej swojej rodzimej lidze. W grupie LM rywalizowali z innym szwedzkim zespołem Rogle i napsuli mu sporo krwi. Wprawdzie u siebie przegrali 3-4 a na wyjeździe po dogrywce 2-3 ale zagrali 2 dobre spotkania i nie dali się zdominować a wręcz przeciwnie nawiązali bardzo wyrównaną walkę u siebie na lodowisku nawet mocno dominując ale po prostu w tym dniu szczęście było po stronie rywali. Tutaj ten mecz napewno spacerkiem dla gospodarzy nie będzie i szykuje się ciężka przeprawa ale myślę, że przynajmniej o tego jednego gola dzisiaj zespołem lepszym będzie Skelleftea. Kadrowo to bardzo silny zespół, jak wspomniałem dla mnie jeden z faworytów do ostatecznego wygrania Ligi Mistrzów i po takim kursie po prostu muszę spróbować pograć na ich wygraną. Gości napewno nie można tutaj zlekceważyć i trzeba być skoncentrowanym przez wszystkie 3 tercje, bo to bardzo groźny przeciwnik ale o przynajmniej tego jednego gola więcej mam nadzieję, że to szwedzki zespół będzie lepszy 🙂
5-4
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2629
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Krótko bo zaczynają. Sympatyzuje ze Szwecji ale ZSC ma mega pake i jeśli Hrubec się nie wysypie to będą tu mieć dobry rezultat

ZSC z x kurs 1,91 fortuna 🅾
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
W CHL dziś rozstrzygniecia awansow i tutaj mogą być dogrywki .

Mistrz Szwecji odwiedzi Hradec Kralove. W pierwszym meczu Czesi zaskoczyli trochę Farjestad bardzo agresywna postawa od początki , wysokim forchekingiem , agresywnym atakiem i bardzo szybka jazda na łyżwach . Tak było gdzies do początku drugiej tercji gdzie HK wyszli na prowadzenie 1-3, jednak Szwedzi przetrwali tą nawałnice i od polowy drugiej tercji przejeli inicjaywe. Czesi za ten agresywny początek zapłacili tym ze pod koniec drugiej tercji nie mieli sil i gdyby Farjestad nie chcieli wjechać z krazkiem do bramki zamiast strzelac to już na koniec drugiej tercji powinni prowadzic dwoma golami. W rewanżu spodziewam się madrej gry Szwedów i ataku HK , jednak mysle ze Farjestad nie da sobie odebrac awansu i nie będę ryzykować tez gry na styk która mogła by doporowadzic do dogrywki. Farjestad to mocniejszy zespół i wierze ze pokaza to na lodzie.

Farjestad RT 2 fortuna

Zagladam jeszcze do Lulei, gdzie miejscowi zrobili na wyjeździe spory krok do awansu bedac zespolem bardziej poukładanym , mądrzej grającym i przede wszystkim jakosciwo lepszym ale trzeba przynac ze wygrana nie przyszła łatwo, choć był moment ,ze Lulea mogła odskoczyć ale trzeba przyznać ze trafila akurat na Wolfsburg z bardzo dobrej formie. W rewanżu podobnie jak mecz wyżej nie sadze żeby ryzykowali mecz na styku, Lulea jest na tyle w dobrej dyspozycji ze powinna to wygrac w RT , w rosterze tez przynajmniej półke wyżej wiec do dziela

Lulea RT kurs 1,5 fortuna
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Liga Mistrzów
Godzina: 19:05
Spotkanie: Lulea HF - Mikkeli Jukurit
Typ: 1
Kurs: 1,41
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Już wczoraj pisałem o intensywnym okresie zespołu Jukurit podczas ich wyjazdowego spotkania w rodzimej lidze z IFK Helsinki. Myślałem, że zagrają bardziej rezerwowym składem oszczędzając swych najlepszych zawodników na to dzisiejsze spotkanie, jednak tak nie było. Jukurit zagrał wczoraj w najmocniejszym zestawieniu wygrywając w Helsinkach 3-1 i po tym meczu musieli udać się od razu na ten daleki wyjazd do Szwecji w Lidze Mistrzów. W takim razie próbuję tutaj dzis na zespół Lulea, który wprawdzie nie jest w najwyższej formie i w rodzimej lidze zajmuje odległe miejsce ale dziś będzie z pewnością lepiej przygotowany i wypoczęty od swego rywala. Myślę, że można spróbować w stronę gospdoarzy z jakimś handicapem -1.5 lub dla odwazniejszych -2.5. Sam gram gołe zwycięstwo na szwedzki zespół ale jak ktoś lubi większe ryzyko to niech próbuje. Wczorajszy mecz w Helsinkach mimo wygranej nie był łatwy, do tego daleka podróż na to spotkanie, mało czasu na odpoczynek. Myślę, że Lulea spokojnie dziś bierze ten mecz. Zobaczymy.
5-1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +893
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
W ćwiartce los zestawił ze sobą finalistów poprzednich rozgrywek ,jednak oba klub sa w tym roku na dwóch roznych biegunach w swoich ligach, Tappara w czołówce a Rogle blisko Play out i tam chyba nie doszacowali wzmocnien rywali i idzie pod gorke w tym sezonie a poza tym w tym momencie to co graja nie jest najwyższych lotów. Na ile to wystarczy by zrobić dobry rezultat u siebie to nie wiem jednak mistrz z Tampere che się zrewanzowac za ubiegłoroczny finał i mysle ze Rogle jest w zasiegu. Dzis licze na defensywę Finów i szybka kontre bo spodziewam się ze Rogle będzie cisnęło od początku, zobaczymy z jakim skutkiem.

Tappara z x kurs 1,73⛔ dobry występ Tappary, szkoda dwóch błędów ale szansa na awans zachowana

Troche słabo ze frekwencja nie dopisuje w Szwecji na meczach CHL, bilety za darmo a i tam słabo to wyglada.
Ciekawy jestem meczu w Lulei, bo wczoraj Jukurit specjalnie sie nie forsowal w ataku , HIFK strzelało czesto ale raz bramkarz a dwa zdecydowana wiekszosc strzałów z utrudnionych przez obrone pozycji, dzis trudny wybów w bramce dla Finow ale chyba Touhima stanie. Obrona Jukuritu solidna , zobaczymy na ile pozwolą póki co kulawemu atakowi Lulei ale i obrana ostatnio sie nie popsuje wiec Szwedzi moga sie zdziwić, Jukurit mimo ze gra mecz po meczu moze zaskoczyc gospodarzy . 1,4 to troche mało by ryzykować czysta jedynke . Jedno jest pewne Finowie jadą po korzystny rezultat. W fazie grupowej przegrali w Lulei 4-3 ale grali wtedy słabiej niz teraz. Może mały rewanż sie uda ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +134
K 69K

krzepki89

Użytkownik
no właśnie o co chodzi z ta CHL i biletami , widziałem chwile na yt mecz , to tam żenada kibiców jak na PLH ? za dużo meczów czy po prostu ich to nie grzeje?
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś jeden mecz. Obie ekipy traktują poważnie te rozgrywki. Zug paka jak diabli, choć dwóch Szwedów wypadło ze składu. Ale HK dziś nie złoży broni, myślę że są w stanie zaskoczyć rywali bo w CHL pokazują świetny hokej.

Hradec z x kurs 1,93 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +628
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Spoko zagrałem under, ale Litomorec mnie załatwił :( jak obserwuje ta drużynę to wygrywa jak grałem 3 x w tym sezonie to przegrali xd
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro rewanże w CHL. W trzech parach awanse są otwartą kwestią Ale po kolei.
Tappara musi odrabiać stratę jednej bramki. Po tym co zagrali w Angeholm są duże szanse że tego gola odrobią, dużo nie zabrakło do remisu wówczas. Rogle na wjazdach gra gorzej. Liczę że Nokia Arena doda skrzydeł Toporom bo forma jest wysoka.
Frolunda też musi gonić. Myślę że to spotkanie będzie wyrównane ale Fro gra teraz kosmos hokej, różnice może zrobić Johansson który też wskoczył na wyższy poziom. Skele też silne, szkoda że te ekipy spotkały się już teraz bo to chyba najmocniejsze ekipy z tych co jeszcze grają.
Takie typy do tych dwóch spotkań.

Tappara RT + Frolunda RT kurs ako 4,35 fortuna✅✅💚

Awanse obu ekip to kursy po 2,4 myślę że warto zaryzykować.✅✅

No i mecz w Szwajcarii. Moze sie mylę ale mam jakies takie dziwne wrazenie, że nie po raz pierwszy ZUG nie trafia z forma na wazny mecz w CHL, juz w Czechach powinni to przegrac ale sie udało , Hradec wygladał lepiej a sytuacji było sporo, w lidze tez słabe mecze , ogolem na 6 ostatnich tylko jeden wygrany mecz z bedacym lekko pod forma Servette. Hradec dlugo nie mogł wyjsc z kryzysu ale ostatnie cztery mecze mogły sie podobac, był timing, dobry forcheking no i moc przez wszystkie tercje. Czesi nie stoja na straconej pozycji mimo tak lecacych w dół kursów na Helvetow. Trzy lata temu sprawili niespodzianke bo po remisie u siebie wygrali w ZUG az 0-4. Byc moze gospodarze jakos maskuja forme ale mnie w ostatnich meczach nie przekonali, obie ekipy z długimi ławkami i nieobecnosci ne powinny wpylnac na gre calego zespołu. Choc to na pozor ryzykowny typ to nie bez szans

Hradec z x kurs 2,65✅💚
Hradec awans 3,15⛔
fortuna

Kto nie czuje niech odpusci.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2278
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Tappara vs Rogle: Tappara awans @2.40 Fortuna✅️

Mistrzowie Liiga mieli swoje problemy na starcie tej kampanii. Kilka zmian w składzie pojawiło się w tym zespole i naturalnie był potrzebny czas, aby poukładać wszystkie klocki, jak należy. To się udało i na ten moment Tappara znajduje się na 3. pozycji w fińskiej ekstraklasie. Na krajowym podwórku notują serię 5 meczów ze zwycięstwem i to znacznie poprawiło ich sytuacje. Dobrze byłoby tę formę przełożyć również na międzynarodowe tafle i po pierwszym meczu w Rogle nastroje są całkiem pozytywne. Jasne z każdej porażki nie można być zadowolonym, ale rewanż odbędzie się w Tampere Deck Arena, a to spory atut po stronie Mistrzów Liiga. Wydaje się, ze Tappara ma bardzo zbilansowany skład i każda z „piątek” jest groźna, gdy przebywa na lodzie. Czy stać popularne Topory na odrobienie strat z pierwszego spotkania w Szwecji?

Dla Rogle jest to do tej pory słodko-gorzki sezon. O ile w hokejowej Lidze Mistrzów obrońcy tytułu radzą sobie bardzo dobrze, tak w SHL sytuacja jest dramatyczna. Przyjezdni biją się o utrzymanie w szwedzkiej ekstraklasie i to nie są żarty. Tylko jeden punkt przewagi nad beniaminkiem HV 71 powoduje, że spore nerwy pojawiają się szatni tego klubu. Rogle mają swoje dwie twarze i w LM jest szansa, aby ponownie sięgnąć po triumf w tych rozgrywkach. Ewentualny spadek byłby jednak sporym ciosem dla tego projektu, który ma sporą rzeszę kibiców i fani liczą na poprawę swojej pozycji w SHL. Problemem jest defensywa, która traci bardzo dużo goli i jest to średnio 3 bramki na mecz. Goalie również nie pomagają swoimi występami i trzeba nadrabiać ofensywą, która jest jedną z najlepszych w szwedzkiej ekstraklasie. Jakie Rogle ujrzymy dzisiaj w Tampere?

Można powiedzieć, że Rogle ma patent na Tapparę. Dwa zwycięstwa z rzędu powodują, że motywacja w obozie gospodarzy jest spora, aby przełamać się na tle swojego wtorkowego rywala. Należy jednak zwrócić uwagę, że oba starcia odbyły się na szwedzkiej tafli i po raz pierwszy oba kluby zmierzą się w Finlandii. Stawiam na awans Mistrzów Liiga. Jest to zespół, który na ten moment znajduje się w lepszej formie i porażka w Ängelholm byłą trochę nieszczęśliwa. To Tappara prowadziła grę, miała więcej sytuacji, ale to przeciwnik był tamtego dnia skuteczniejszy. Tym razem dwumecz przenosi się do Tampere Deck Arena i jednobramkowa strata to jest nic w hokeju na lodzie. Skromne zwycięstwo gospodarzy da nam dogrywkę i mam nadzieję, że lepiej dysponowana ekipa z Finlandii wreszcie znajdzie patent na swojego wtorkowego rywala. Rogle ma swoje problemy w defensywie i uważam, że popularne Topory to wykorzystają. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach to z pewnością spory handicap.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2110
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Z wieści dochodzących z Mikeli można podslyszec że Jukurit odpuścił już ligę mistrzów. Patrząc w skład brakuje kilku kluczowych grajków po obu stronach lodu a między słupkami trzeci bramkarz. Lulea z kolei potrzebuje wygranych by podnosić morale i budować atmosferę oraz wkomponować nowych graczy. Myślę że Szwedzi zagrają na 100% a Finowie może i będą próbować ale w tym garniturze ja tego nie widzę.

Lulea RT kurs 1,88 fortuna✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2616
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Interesuje mnie mecz w Tampere:

Tappara vs Zug: 1 @2.25 Superbet✅️

Czas na omówienie półfinału w Hokejowej Lidze Mistrzów pomiędzy Tapparą a Zug. Mistrzowie Liiga również przeżywali mały kryzys na początku sezonu. Z każdym jednak tygodniem forma gospodarzy się poprawiała i efektem jest m.in. awans do półfinału tych europejskich rozgrywek. Dodatkowo w fińskiej ekstraklasie ekipa z Tampere zajmuje pozycję wicelidera i strata do Lukko wynosi jedynie 4 punkty. Nadeszła stabilizacja, ale też wzmocnienia pomogły w osiąganiu pozytywnych rezultatów. Bracia Davidsson czy też Geof Platt są istotnymi graczami w formacjach specjalnych. Szerokość kadry jest sporym atutem Tappary, która celuje tym razem w złoto Hokejowej Ligi Mistrzów. Poprzednio udało się awansować do finału, ale przegrać w nim z Rogle. Jak będzie tym razem?

Zug to klasa sama w sobie jeżeli chodzi o Szwajcarię. Jest to wielokrotny Mistrz National League i ta sztuka udała im się dwa razy z rzędu. Pamiętamy ich serię finałową z Zurychem, gdzie przeciwnicy prowadzili już 3:0, ale Byki pokazały charakter i 4 kolejne spotkania padły ich łupem. Naturalnie potrzebne były wzmocnienia, aby podtrzymać poziom i świeża krew zawsze jest w cenie. Pojawiło się kilka interesujących twarzy, jak Tobias Geisser, czy też Peter Cehlarik i Ci gracze robią różnicę na tafli. Przyjezdni w swojej historii nie sięgnęli jeszcze po triumf w Hokejowej Lidze Mistrzów i w tej kampanii jest na to spora szansa, wszak do złota pozostały jeszcze 3 kroki. Kibiców może jednak niepokoić forma wyjazdowa swoich ulubieńców. Czy uda się Zug powalczyć w Tampere?

Nie bez powodu wspomniałem o słabej dyspozycji Byków na wyjazdach. W National League wygląda to naprawdę kiepsko i Zug pod tym względem jest dopiero 4. w stawce. Jestem zdania, że Tappara szczególnie u siebie będzie chciała zbudować zaliczkę przed rewanżem w Szwajcarii, dlatego stawiam na zwycięstwo gospodarzy. Bardziej cenię sobie ligę w Finlandii niż w Suisse i uważam, że faworytem tej pary jest ekipa z Tampere. Dodatkowo wzmocniona braciami Davidsson mogą pokusić się o złoto w Hokejowej Lidze Mistrzów. Aby tak się stało, należy najpierw przejść Zug i najlepiej na własnej tafli zdobyć przewagę. Liczę, że Mistrzowie Liiga nie zawiodą, bo w Nokia Arena bardzo rzadko przegrywają.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1101
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mnie z kolei interesuje pojedynek szwedzkich ekip w CHL. Moze kilka słów o gosciach. Nie moge oprzec sie wrazenu ze Lulea na ten moment nie jest w stanie zastapic liderow z zeszłego sezonu, czesto w kluczowych i podbramkwych momentach nie ma grajka, lub formacji która pociagnie wynik ale przewazy go na swoja korzysc , sa rozne transfery ale jakos nie widze tak takiej jakosci, pozycja w lidze doskonale to oddaje, niby mozna rzec ze Lulea w CHL to inna Lulea, ale tak naprawde nie mieli oni do tej pory rywala z gornej półki. W grupie nieprzygotowana do sezonu Sparte, dunski Aalborg i przetrzebiony transferowo Jukurit, w PO niemiecki Wolfsburg i ostatnio tez los podesłał im Jukurit, któremu srednio zależało na awansie. Dzis bedzie ciezko bo Frolunda chce odzyskac tytuł, mam wrazenie ze 1/4 ze Skeleftea to był taki mały finał i to był najtrudnejszy przeciwnik ze wszystkich ekip grajacych w CHL. Fro na cztery rowne formacje, i konkretnego bramkarza, dodajac do tego własna hale mysle ze bedzie im trudno urwac nawet punkt

Frolunda RT kurs 1,96 fortuna⛔

W drugim pojedynku spodziewam sie bardziej wyrownanego meczu. Tappara u siebie mocna roster super ale i rywal ze Szwajcarii raz sklad dozbrojony a dwa mysle ze jest i forma. ZUG to taki najmlodszy ostatnio dwukrotny mistrz Szwajcarii, zespół który przez wiele lat był w cieniu wielkiej czwórki, gdzie zdobyc wczesniej tytuł udało sie tylko raz, a poza tym wielka czrówka rozdawała karty w mistrzostwach. Jednak w ostatach sezonach ekipa ta systematycznie poprawia swoja pozycje, skład, gre i cała otoczenie sportowe próbujac dorównac bardziej utytuowanym ekipom. Kluczem dla ekipy Swisse bedzie i jest postawa Leo Genoniego, i mam wrazenie ze to jest jego czas, facet mimo wielu propozycji z innych zagranicznych klubów pozostał wierny Szwajcarii, wg mnie jest w formie. ZUG ewidentnie odpusci ostatni mecz ligowy z Kloten nie wystawiajac nawet pelnego składu, cala uwaga skupiona jest na Tampere i wg mnie oni dzis powalczą. Typersko odpuszze ten mecz bo sympatyzuje z oboma klubami dosc mocne ale mam wrazenie ze kwestia awansu moze rozstrzygnac sie w dogrywce. Jesli juz małbym zagrac to postawiłbym na remis w pierwszym meczu lub nawet wygrana gosci.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Hokejowa LM
Godzina: 20:15
Spotkanie: Zug vs Tappara
Typ: Zostanie zdobyty gol do pustej bramki
Kurs:
3.80✅️
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Tydzień temu pisałem, jak Mistrz National League ma swoje problemy w tym sezonie, jeżeli przychodzi im rozgrywać mecze w delegacji.
To się sprawdziło i tak naprawdę Zug nie stworzył sobie klarownej sytuacji w Tampere, aby zdobyć gola. To rywale byli tamtego dnia lepsi. Wykorzystali swoje okazje i wynik 2:0 stał się faktem. Od tamtego spotkania minęło kilka dni i Byki miały możliwość poprawienia się w lidze. Najpierw pojawiła się wygrana w hicie z Zurychem, a w starciu back-to-back to Biel sięgnęło po komplet punktów. Po raz kolejny potwierdziło się stwierdzenie, że Zug u siebie a na wyjeździe to dwie zupełnie inne drużyny. Gospodarzom oczywiście zależy na hokejowej Lidze Mistrzów i pragną po raz pierwszy w historii awansować do wielkiego finału. Sporym atutem Byków jest własna hala, która żyje każdym spotkaniem i nic w tym dziwnego, że zawodnikom Mistrza Szwajcarii lepiej idzie u siebie. Czy stać ich na odwrócenie losu dwumeczu?

Tappara przeżywa naprawdę dobry okres. Przyjezdni prezentują się świetnie zarówno na krajowym podwórku, jak i na europejskich taflach.
W Liiga w przeciągu tygodnia udało się sięgnąć po dwa zwycięstwa z Pelicans i po dogrywce z TPS Turku, a w hokejowej Lidze Mistrzów zbudować przewagę u siebie przed rewanżem w Zug. Goalie często nie mają sporo dużo pracy, ponieważ ich koledzy z pola, kolokwialnie mówiąc, czyszczą przedpole i przeciwnicy mają problemy, aby stworzyć sobie dogodne sytuacje. PK również stoi na wysokim poziomie, a w PP wpadają ważne trafienia. Wydaje się, że Tappara jest poważnym kandydatem, aby tym razem sięgnąć po tytuł w hokejowej Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że w poprzednim roku było blisko złota, ale w finale to ostatecznie Rogle sięgnęło po wygraną. Czy Mistrz Finlandii da sobie kolejną szansę, aby triumfować w rozgrywkach na Starym Kontynencie?

Nie skreślam Zug, ponieważ u siebie to całkiem inna drużyna i może pokusić się o odwrócenie losów dwumeczu z Tapparą. Niemniej jednak Mistrzowi National League może być trudno, aby wygrać przeciwko dobrze zorganizowanym rywalom. Przy okazji takich starć chętnie korzystam z zakładu, który mówi o tym, że zostanie zdobyty gol do pustej bramki.

Byki nie mają nic do stracenia. Granie z empty net może być przedłużone, ponieważ gdy Tappara będzie wygrywać w dwumeczu 3-4 trafieniami, to Zug już 5-6 minut przed końcem ściągnie swojego goalie, aby spróbować odrobić stratę.
Może to być nawet wcześniej, przy okazji ich gry w PP. Oczywiście, aby typ ten miał rację bytu, to jeden z klubów musi prowadzić przed upłynięciem 60 minut. Prędzej trzeba liczyć na przyjezdnych, ale kto wie, może Zug pójdzie w cug goli. Widzę tutaj szansę na trafienie wysokiego kursu. Oby to było dobre widowisko, bo gospodarze nie mają nic do stracenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1278
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dzis zagram dubla z CHL i krótko z braku czasu.
ZUG u siebie bedzie grozny, beda od poczatku atakowac i narzucic swoj styl, maja kim to robic, ale ja mysle ze defensywa Tappary jest bardzo mocna i do tego Helijanko tez swoje potrafi. Mysle ze mecz bedzia ciasny i nie bedzie wielu goli , Finowie moga groznie skontrowac Szwajcarów wiedzac ze oni musza grac mocno do przodu bo trzeba dwie bramki odrobic
W szwedzkim półfinale dobrze w pierwszym meczu dobrze zaprezentowała sie Lulea, a Frolunda była jakas ospała , jakby nogi nie niosły, brakowało ognia, choc defensywe Lulei tez trzeba pochwalic. Dzis tez mysle ze bedzie na styku. Lulei brakuje troche z przodu ale defensywa jest solidna, Fro ma za to taki potencjał ze jak odpalą to bedzie pozamiatane, ale licze ze nie przegraja w regulaminowym

Tappara z x + Frolunda z x kurs ako 2,7 fortuna ✅ ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1428
Do góry Bottom