>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Grupa H - Hiszpania, Szwajcaria, Honduras, Chile

Status
Zamknięty.
M 27,2K

madangelo

Forum VIP

Grupa H​
Hiszpania
Szwajcaria
Honduras
Chile

16 czerwca 2010
[13:30] Honduras - Chile
[16:00] Hiszpania - Szwajcaria


21 czerwca 2010
[16:00] Chile - Szwajcaria
[20:30] Hiszpania - Honduras


25 czerwca 2010
[20:30] Szwajcaria - Honduras
[20:30] Chile - Hiszpania


Tabela:
1. Hiszpania
2. Szwajcaria
3. Chile
4. Honduras
Zapraszamy do dyskusji na temat grupy H. Wasze analizy, przemyślenia, prognozy i typy dotyczące reprezentacji Hiszpanii, Szwajcarii, Chile i Hondurasu. Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na awans do kolejnej rundy, a kogo skreślacie już na stracie? Podziel się własnym zadaniem z innymi użytkownikami forum!

*
tylko konstruktywne i merytoryczne wypowiedzi. Jednozdaniowe posty będą kasowane.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Grupa z tylko jednym pewniakiem. Jest nim Hiszpania. Co do innych ekip mam mieszane uczucia.
Z jednej strony Szwajcaria - ekipa zwarta i gotowa do walki na noże.
Honduras - jeden z najsłabszych teamów tych mistrzostw.
Chile - ludzie mówią, że wprowadzają w każdym swoim spotkaniu charyzmę i polot. Ja osobiście tego nie dostrzegam.
Hiszpania - nie jedna drużyna chciałaby mieć taki skład i taką formę. Jak dla mnie Mistrz Świata.
Patrząc na czwórkę drużyn z tej grupy, ciężko wybrać dwie ekipy które mogą odpaść. Mała symulacja:
Honduras - Chile
Hiszpania - Szwajcaria
Chile - Szwajcaria
Hiszpania - Honduras
Szwajcaria - Honduras
Chile - Hiszpania
Hiszpania - 9pkt.
Chile - 4pkt.
Szwajcaria - 2pkt.
Honduras - 1pkt.
 
czarodz1ej 0

czarodz1ej

Użytkownik
Ja osobiście uważam że Honduras jest wstanie nawiązać walkę z Chile, jak i ze Szwajcarią. Nie zapominajmy że to drużyna z Ameryki, szybka, dobrze wybiegana, klimat też nie będzie dla nich stanowił problemu. Dla nich sam występ na mundialu już jest sukcesem, a więc w ich grze nie będzie towarzyszyć żaden stres ani jakiekolwiek obciążenie psychiczne.
Honduras w RPA będzie się po prostu dobrze bawił, a granie przeciwko takim drużyną do najlepszych nie należy.
Kurs na Honduras +2 z Chile 1.4 mnie zadowala. Poczekam jeszcze do mundialu i chyba właśnie w tym meczu poszukam niespodzianki grając 1, obecny kurs 6.05 Tobet. Dodam jeszcze że Chile tak naprawdę mnie niczym w swojej grze nie przekonuje. Sądzę że mecz będzie stał na równym poziomie.
 
yaro8 21

yaro8

Użytkownik
Honduras - &quot;bez&quot; bramkarza, 2 obrońców z Europy w tym 1 grający regularnie, 2 ogarniętych pomocników i Suazo z przodu - raczej za mało żeby strzelić coś poukładanej z tyłu Szwajcarii nie wspominając o Hiszpanach; z Chile może powalczą ale tak jak już pisałem moim zdaniem 3 mecze bez gola i do domu ;p
 
R 0

rekin28

Użytkownik
Hiszpania na pewno wyjdzie z grupy..Jako drugi zespół obstawiam Szwajcarię poczynili ostatnio duże postępy w piłce.Chile na pewno powalczy ale raczej po rozgrywkach grupowych spakują się o domu.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
No tak Hiszpania Peffka, z 9 pkt na miejscu pierwszym. Do walki o drugą pozycję powalczą Chile i Szwajcaria. Jak dla mnie mecz na remis. Honduras 270&#39; i do domku. O tym kto zajmie 2 miejsce będą świadczyły różnice bramek. Chile i Szwajcaria będą chciały jak najwięcej wbić Hondurasowi. Oba teamy nie będą chciały dużo stracić z Hiszpanią, a między sobą głęboka defensywa. Tak myśle i tak prawdopodobnie będzie,
pozdrawiam zilzil
 
galaxy 0

galaxy

Użytkownik
Tutaj raczej nie powinno być większych niespodzianek, Hiszpania oraz Szwajcaria to murowani faworyci do wyjścia z grupy. Tym pierwszym trochę komplikuje się sytuacją ponieważ na mundial nie pojedzie Marcos Senna. Trener reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque zrezygnował z Marcosa Senny. 34-letniego pomocnika Villarrealu w RPA zastąpi Xabi Alonso lub Sergio Busquets. Dwa lata temu Hiszpanie zdobyli mistrzostwo Europy. Po latach porażek w wielkich turniejach gwiazdy Realu i Barcelony pokazały futbol piękny i skuteczny. Golami Davida Villi i Fernando Torresa oraz podaniami Xaviego i Iniesty zachwycała się cała Europa. Ale trudno wyobrazić sobie triumf zespołu Luisa Aragonesa w Austrii i Szwajcarii bez Senny. Wymyślił go właśnie Aragones. Przed mundialem w 2006 r. namówił urodzonego w Sao Paulo piłkarza, który w Hiszpanii zamieszkał dopiero po 26. urodzinach, by przyjął obywatelstwo.
 
travism 190

travism

Forum VIP
No tutaj oprócz pewniaka Hiszpanii nie widze drugiej drużyny, która ze 100% pewnością będzie mogła wyjść z grupy. Szwajcaria to nie jest jakiś wielki potentat i mecze z takimi drużynami jak Chile czy Honduras mogą skończyć się różnie, a jak wiemy na MŚ nie ma już kelnerów więc to może wyglądać różnie. Nie bede sie bawił w żadne wyliczanki punktowe bo to raczej nie ma sensu, tym bardziej ze według mnie beda grac w tej grupie trzy wyrównane zespoły.
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Hiszpania w tej grupie to po prostu murowany faworyt. Sennę też lubię i podziwiałem jego grę na ME (jestem wielkim fanem wybitnych, nietuzinkowych defensywnych pomocników, bo często to oni właśnie, choć niewidoczni, bo nie strzelają bramek, są liderami i ojcami sukcesów drużyn, w których grają, że przypomnę - Deschamps, Matthaus, czy obecnie Essien i Fabregas). Jednak rozumiem, że del Bosuque zrezygnował z Marcosa, bo ten miał gorszy sezon, a ponadto ma już 34 lata. Dodatkowo w kadrze Vicente ma, aż trzech ludzi na tą pozycję - Xabi, Cesc i Marchena, a niestety wygląda na to, że Hiszpanie mogą się borykać z kontuzjami na tych MŚ - Torres, Cesc, Xavi zagrają pewnie nawet z niedoleczonymi urazami, a to grozi kontuzjami, ale czego nie robi się dla gry na MŚ. Jednak Hiszpanie mają kadrę marzenie - doskonałych zmienników na każdą pozycję. W bramce dwóch golkiperów będących bez wątpienia w 10 najlepszych na świecie, czyli Casillas i Reina plus bardzo przyzwoity Valdes. W obronie zgrany duet Pique i Puyol, a na zmianę na środek równie dobry Albiol. Na skrzydłach niezwykle ofensywni Ramos i Capdevila. Równorzędni, jak dla mnie są Cesc i Xabi. Plus Xavi, Iniesta i wszechstronni Silva i Pedro - w niesamowitej formie. A w ataku Torres i Villa, ale nawet Navas, czy Mata sobie z &quot;Chłopcem&quot; w ataku dadzą radę. Drużyna marzenie i pewnie, dlatego nie zdobędzie mistrza ???? bo drużyny marzenie mistrza nie zdobywają - taka smutna zasada, ale w grupie zrobią pogrom.
A reszta. Honduras miał dobry początek eliminacji, ale potem było już krucho. Teraz, zaś to już za wysokie progi. Drużyna poziomu Kostaryki. Chile, zaś to mistrzowie gry szybkim atakiem z przyzwoitym trener - Bielsa, który sądzę, że radzi sobie znacznie lepiej, gdy nie ma nadmiaru gwiazd. A Szwajcaria - cóż - eliminacje poszły im bardzo dobrze, że przypomnę Polskę &#39;06, a rywale podobni. W tej grupie zadecyduje ustawienie meczów. Chile wygra z Hondurasem, bo ten się otworzy - przecież to pierwszy mecz, więc warto zaryzykować. A Hiszpanie złoją Szwajcarów - 3-0 lub 3-1. W drugiej rundzie obejrzymy masakrę Hondurasu i albo remis Chile, albo wygraną chłopaków z AŁ. Szwajcarzy będą musieli się otworzyć, jeśli będą chcieli wyjść z grupy, a Chile wykorzysta kontrę. W ostatnim meczu Hiszpanie nie będą mocno cisnąć Chilijczyków, zagrają lekko rezerwowym zestawieniem, a Chile zadowoli nikła przegrana lub remis na to się nastawią. Szwajcaria nie wygra z Hondurasem wyżej, niż 1, 2 do zero i pojedzie do domu.
Jak dla mnie wróżę (inaczej tego nie da się nazwać na obecnym etapie) - pierwsze miejsce dla Hiszpanii, a drugie dla Chile.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Chile faktycznie zaraz po Hiszpanii prezentuję się najpewniej. Jednak nie wiem czy Szwajcaria nie będzie takim małym czarnym &#39;&#39;kucykiem&#39;&#39;. W końcu co jak co ale młodzieżówkę mają doskonałą więc sami też mogą wiele zdziałać ????
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
że del Bosuque zrezygnował z Marcosa, bo ten miał gorszy sezon, a ponadto ma już 34 lata. Dodatkowo w kadrze Vicente ma, aż trzech ludzi na tą pozycję - Xabi, Cesc i Marchena
Od kiedy Fabregas jest defensywnym pomocnikiem?
 
L 0

loocas

Użytkownik
W tym ustawieniu defensywnymi pomocnikami są Denilson i Diaby. Fabregas to typowy rozgrywający, który może czasem cofnie się po piłkę, ale nie do jego głównych zadań należy odbiór piłki. W Hiszpanii podstawowym defensywnym pomocnikiem będzie Busquets. Xabi Alonso będzie wg mnie tylko jego zmiennikiem. Co do napastników, Villa w tym sezonie nie był sobą z lat ubiegłych. Torres, owszem dalej genialny, ale czy na pewno będzie gotowy na 100% po tej kontuzji? To się okaże. Myślę, że ważną rolę odegra tu Pedro, który mimo, że jest nominalnym skrzydłowym może być wystawiany właśnie w napadzie, bo w pomocy nie będzie już dla niego miejsca.
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Fabregas to typowy rozgrywający, który może czasem cofnie się po piłkę
Jeśli Fabregas to typowy rozgrywający to nie cofałby się po piłkę. Przykładem typowego rozgrywającego jest Riquelme. Cesc żadnym typowym, ani nietypowym rozgrywającym nie jest. We współczesnej piłce ta formuła praktycznie w ogóle nie występuje. Przykładem jest Ballack w Chealse, czy Essien i tak samo jest z Fabregasem, który uczestniczy w odbiorze - jest to jego główne zadanie, gdy przeciwnik jest przy piłce, ale często poprzez wymianę funkcji gra z przodu.
W Hiszpanii podstawowym defensywnym pomocnikiem będzie Busquets. Nawet Xabi Alonso będzie wg mnie tylko jego zmiennikiem.
Jeśli tak to życzę Hiszpanom szczęścia i pomyślności - szczególnie z naprawdę zgranymi ekipami. Busquets potrzebuje jeszcze lat świetlnych treningów, by odpowiednio grać na tej pozycji. Granie w Barcie nie czyni z niego dobrego piłkarza - na razie to przeciętniak. Nawet Xabi z zawiązanymi oczyma i Marchena ze złamaną nogą lepiej poradzą sobie na tej pozycji, co mam nadzieję wie też Del Bosque.
Co do napastników, Villa w tym sezonie nie był sobą z lat ubiegłych. Torres, owszem dalej genialny, ale czy na pewno będzie gotowy na 100% po tej kontuzji? To się okaże.
Villa miał jeden z najlepszych sezonów w karierze. Strzelił 28 bramek i miał 10 asyst w 42 meczach - patrząc na wszystkie rozgrywki. Za lepszy można uznać jeno poprzedni - 30 bramek i 7 asyst w 40 meczykach. Villa jest w doskonałej formie. To Torrres miał znacznie gorszy sezon. Po pierwsze dużo mniej grał - tylko 32 mecze wobec 38 i 46 w poprzednich sezonach. Jeśli ktoś jest bez formy to właśnie Torres - głównie przez urazy. Ze względu na to wcale nie jest obecnie genialny.
Myślę, że ważną rolę odegra tu Pedro, który mimo, że jest nominalnym skrzydłowym może być wystawiany właśnie w napadzie, bo w pomocy nie będzie już dla niego miejsca.
Jeśli Torres będzie w pełni sił - to jedyną szansą na grę w pierwszym składzie dla Pedro będzie gra w pomocy, jeśli błyśnie formą. Tylko nie piszcie, że Pedro jest lepszy od Villi, bo umrę ze śmiechu.
Jeśli Cesc, Xavi, Torres i Iniesta będą zdatni do gry to Hiszpanie będą zapewne wychodzić w ustawieniu:
Casillas - Capdevila, Puyol (Albiol), Pique, Ramos - Silva, Xavi, Fabregas, Iniesta (Pedro) - Villa, Torres
Na zmiany za Villę i Torresa będą wchodzić odpowiednio Mata i Llorente - tak było w eliminacjach.
 
L 0

loocas

Użytkownik
Proszę Cię, Fabregas nigdy nie grał w Hiszpanii na pozycji defensywnego pomocnika, no chyba że na ostatnie 20 minut meczu z jakimiś słabeuszami. Pokaż mi choć jeden mecz gdzie Hiszpania zagrała w takim zestawieniu jak mówisz. EURO 2008 chyba widziałeś w tv, Fabregas był zmiennikiem Xaviego, Iniesty i czasem Silvy. W eliminacjach do MŚ 2010 DPŚ był Senna albo Xabi Alonso (dla potwierdzenia popatrz na składy: http://www.world-cup.com.pl/europa/grupa5.php
 
E 0

elcomendante

Użytkownik
Oczywiście rozumiem, iż do argumentów o słabym sezonie Villi, genialnym na chwilę obecną Torresie i najprawdopodobniejszych zmiennikach wspomnianych, czyli Macie i Llorente (a nie Pedro) - co jasno pokazują owe eliminacje, które przytoczyłeś, odnieść się nie zamierzasz.
Jak widać, zaś po składach w eliminacjach. Hiszpanie często stosowali grę trójkątem w środku - Senna, Xabi, Xavi - acz w meczu, choćby z Estonią czy Bośnią grali - Senna, Cesc, Xavi - czyli Cesc grał na pozycji Xabiego. W meczu Z Bośnią widać to wyraźnie - Cesca zmienia Xabi. W takim trójkącie gra dwóch zawodników z tyłu - Xabi (Cesc), Senna. Model stosowany, choćby w Chelase, gdzie rolę cofniętych środkowych pomocników grają Essien i Ballack, a przed nimi gra Lampard. W tym wypadku jeden z zawodników ma większe inklinacje ofensywne. Pozycja Ballacka to pozycja Xabiego, czy Cesca.
W moim ustawieniu założyłem, że Hiszpanie wrócą - szczególnie w grupie - do modelu bardziej ofensywnego, jaki stosowali w ME z dwoma fałszywymi bocznymi pomocnikami - Silva, Iniesta (tutaj może grać właśnie Pedro, który jest zawodnikiem idealnym do tej taktyki) - którzy często schodzą do środka. W takim przypadku w środku będą grali Xavi i (tutaj można toczyć spór) Cesc lub Xabi.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Dobra..przestancie z tym Fabregasem...Fabregas nie jest defensywnym pomocnikiem..sprawa jest prosta..ani w Arsenalu, ani w reprezentacji Hiszpanii..defensywnymi pomocnikami są/byli Makelele, Xabi Alonso, Roy Keane, Mascherano, Cambiasso etc. Jezeli ktoś nie widzi róznicy między tymi graczami a Fabregasem, to prawdopodobnie dyskusja mogłaby trwać do następnych mistrzostw świata.
 
kuuba 28

kuuba

Użytkownik
Ta, z Fabregasa jest taki defensywny pomocnik jak z Torresa oddany kibic Realu Madryt.
Fabregas nie jest defensywnym pomocnikiem. Jest to gracz, który przymierzany do Barcelony, ma zastępować na pozycji Ineistę lub Xaviego, cyzli graczy odpowiedzialnych za rozprowadzanie piłki. A, że wraca i odibera piłkę? Co z tego? We wrześniu w meczu z Atletico Madryt świetnie w grzse defensywnej grał Ibrahimović. Czy jest więc środkowym obrońcą? Z Interem pięknie strzelił Pique. Czy jest więc napastnikiem?
Co do samej grupy. Hiszpania jest tutaj ponad wszystkimi. Dla mnie to jest główny faworyt do mistrzostwa, o tym dlaczego, napiszę niedługo. Bardzo interesująco zapowiada się walka o drugie miejsce. Mam silne przeczucie, że za plecami Hiszpanii znajdzie się Chile, a dalej Szwajcaria i Honduras, ale bałbym się jakiekolwiek rozwiązanie stawiać.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Senna, Cesc, Xavi - czyli Cesc grał na pozycji Xabiego
Nie, Senna był defensywnym pomocnikiem, odpowiedzialnym za odbiór, Fabregas i Xavi zagrali jako ofensywni pomocnicy. W tak ofensywnie usposobionej reprezentacji zazwyczaj jest miejsce dla jednego wspomagacza defensywy, zwykle był to Senna a na mundialu pewnie Busquets lub Alonso.

Kto według Ciebie w tym ustawieniu pełni rolę defensywnego pomocnika:
http://redlog.pl/wp-content/uploads/..._sklad_01.png?
Denilson i Diaby. Popatrz sobie na typowego defensywnego pomocnika, zobacz jakie ma walory fizyczne, jak silnym musi być zawodnikeim by skutecznie zagaszać akcje ofensywne przeciwnika w zarodku. Porównaj sobie metryki Mascherano, Senny, Obi-Mikela, Makelele czy Cambiasso i postaw obok Fabregasa....niewysoki, nie za silny, dobry technicznie i szybki, celne podanie, dobry techniczny strzał. To są atrybuty defensora?
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
Denilson i Diaby. Popatrz sobie na typowego defensywnego pomocnika, zobacz jakie ma walory fizyczne, jak silnym musi być zawodnikeim by skutecznie zagaszać akcje ofensywne przeciwnika w zarodku. Porównaj sobie metryki Mascherano, Senny, Obi-Mikela, Makelele czy Cambiasso i postaw obok Fabregasa....niewysoki, nie za silny, dobry technicznie i szybki, celne podanie, dobry techniczny strzał. To są atrybuty defensora?
Mascherano 178 cm, 75kg wagi; Makalele 174/70; Fabregas 176/73; Senna 177/70; Cambiasso 178/73. No faktycznie w tym gronie Cesc wyróżnie się karłowatością i małą wagą... Że jest lepszy technicznie to też wada, wolisz drwala? Lepiej jak nie dość że wywalczy piłkę to jeszcze będzie potrafił podać nie tylko do najbliższego zawodnika ???? Argumenty z lekka nietrafione...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom