>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia [23.11-01.12.2022] Typy, Dyskusja, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
Japonia jako pierwsza ogłosiła ostateczny skład na Mundial 2022, a prezentuje się on następująco:

Bramkarze:
Eiji Kawashima (Strasbourg)
Shūichi Gonda ( Shimizu S-Pulse)
Daniel Schmidt (Sint-Truiden VV)

Obrońcy:
Yuto Nagatomo (FC Tokyo)
Maya Yoshida (Schalke 04)
Hiroki Sakai (Urawa Red Diamonds)
Takehiro Tomiyasu (Arsenal)
Yuta Nakayama (Huddersfield Town)
Miki Yamane (Kawasaki Frontale)
Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale)
Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach)
Hiroki Ito (VfB Stuttgart)

Pomocnicy:
Gaku Shibasaki(CD Leganés)
Wataru Endo (VfB Stuttgart)
Takumi Minamino(AS Monaco)
Junya Ito (Stade de Reims)
Ritsu Dōan (SC Freiburg)
Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt)
Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Hidemasa Morita (Sporting CP)
Ao Tanaka (Fortuna Düsseldorf)
Kaoru Mitoma (Brighton & Hove Albion)
Yuki Soma (Nagoya Grampus)

Napastnicy:
Takuma Asano (VfL Bochum)
Ayase Ueda (Cercle Brugge)
Daizen Maeda (Celtic)
 
arass1 170,3K

arass1

Użytkownik
Selekcjoner reprezentacji Niemiec Hansi Flick podał listę zawodników powołanych na Mistrzostwa Świata w Katarze.

FhMrs6AXEAMHv-P.jpg
 
Cabron 65,8K

Cabron

Użytkownik
Niemcy wygrają grupę 2,15 Fortuna
Kompletnie nie przekonuje mnie Hiszpania i ich skład. Enrique zrezygnował z doświadczenia na rzecz głównie młodzieży i swoich upodobań. Niemcy mają mocniejszą kadrę i według mnie obecnie Flick jest lepszym trenerem od Enrique.
Widziałem kilka spotkań reprezentacji Niemiec i wyglądają nieźle. Jesli tylko obrona będzie funkcjonować, to o atak się nie martwię, bo tam mają kim straszyć.
 
kamasutra10 573,3K

kamasutra10

Typer
Hiszpania - Niemcy 1 @ 2.60 Fortuna
Hiszpania wygra grupę - @ 1.90 Fortuna



Mam kompletnie odmienne zdanie co do rywalizacji Hiszpanii z Niemcami w gr. E na mistrzostwach od mojego przedmówcy. Mimo odmłodzenia składu i rezygnacji z kilku doświadczonych zawodników Luis Enrique ma do dyspozycji całą masę bardzo dobrych , utalentowanych graczy którzy mimo młodego wieku posiadają reprezentacyjne doświadczenie. Kilku z nich brało już udział w ostatnich ME gdzie jak wiadomo Hiszpania zagrała w finale. Patrząc realnie są Hiszpanie nadal czołową europejską ekipą i potwierdzają to wynikami. Aktualny wicemistrz Europy, ubiegłoroczny finalista Ligi Narodów , w tym roku wygrali swoją grupę tych rozgrywek pokonując w decydującym starciu na wyjeździe Portugalię 1:0. Eliminacje do katarskiego mundialu przeszli gładko nie mając zbyt wymagających rywali ale mocniejszych według mnie niż Niemcy. Ma do tego Luis Enrique w mojej opinii coś czego może mu pozazdrościć Flick , a mianowicie dużo większe pole manewru w selekcji klasowych piłkarzy na wielu pozycjach.


Reprezentacja Niemiec stacza się od lat w światowej i europejskiej hierarchii co potwierdzają wyniki , a w zasadzie ich brak.
Nie mogą nasi zachodni sąsiedzi w jakiś charakterystyczny sposób zaznaczyć swojej obecności spektakularnym osiągnięciem dochodząc choćby do fazy ćwierćfinału lub półfinału. Tegoroczną rywalizację w Lidze Narodów zakończyli na 3 miejscu za Włochami i Węgrami i mimo tego że te rozgrywki nie były i nie są traktowane zbyt poważnie przez część drużyn to jednak mierzę tą samą skalą opisywane ekipy. W ubiegłorocznym Euro odpadli Niemcy w 1/18 turnieju po porażce z Anglią 2:0.
Generalnie brak w ich wykonaniu jakiegoś zrywu który mógłby świadczyć o postępie. Patrząc na kadrę naszych sąsiadów widać przede wszystkim brak klasowego snajpera odpowiedzialnego za zdobywanie goli. Miał tez swoje problemy Flick w doborze nazwisk w tej formacji ze względu na kontuzje. Przed mistrzostwami wypadli mu Timo Werner ( RB Lipsk) i Lukas Nmecha ( Wolfsburg). W efekcie czwórka napastników powołanych na ten turniej to : Kai Havertz ( Chelsea) , Karim Adeyemi (Dortmund) , Niclas Fullkrug ( Werder), Youssoufa Moukoko ( Dortmund). Najkorzystniej z wszystkich formacji wygląda chyba bramka , Manuel Neuer czy Marc - Andre ter Stegen oraz linia pomocy z takimi graczami między innymi jak Goretzka , Kimmich , Musiala , Gnabry , Sane , Muller jak widać oparta głownie na zawodnikach Bayernu.


Patrząc na to jak Hiszpanie i Niemcy spisywali sie w ostatnich 2 latach na arenie międzynarodowej i aktualną siłę obydwu drużyn myslę że ekipa z Płw. Iberyjskiego okaże się lepszą zarówno w bezpośrednim starciu jak i finalnie w grupie. Są Hiszpanie moim faworytem do wygrania grupy E.
 
Z 618,7K
Niemcy - Japonia
Typ Niemcy
Kurs 1,50 Fortuna
W tym spotkaniu zdecydowanymi faworytami do odniesienia zwycięstwa są piłkarze Niemiec i każdy inny wynik tego pojedynku niż ich pewne wysokie zwycięstwo będzie bardzo dużą niespodzianką.Niemcy w ostatnim turnieju nie spisali się zbyt dobrze i teraz na pewno zagrają dużo lepiej.Mają w swoim składzie wielu bardzo dobrych i doświadczonych zawodników i mogą nawet powalczyć o strefę medalową na tym turnieju.Drużyna to typowy zespół turniejowy.
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Hiszpania - Kostaryka
Typ: Hiszpania wykona minimum 7 rożnych
1.72 Superbet

Ja tu obieram sobie kierunek rzutów rożnych Hiszpanów. Spodziewam się tego, że przez cały mecz będziemy oglądać głównie ataki na bramkę Kostaryki i nabicie 7 rożnych przez gospodarzy jest całkiem możliwe. Hiszpania nabija sporo cornerow i często taka linie przekraczała nawet w meczach towarzyskich. Tu mamy mecz o stawkę więc myślę że to spore ułatwienie dla mojego typu. Myślę też że Hiszpanie mogą nie mieć wcale tak łatwo z Kostaryka i że trochę się namecza zanim bramkę strzela a to też lepiej dla typu .
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Niemcy -Japonia
Typ : Niemcy +1.5 kartki w meczu
2.10 Superbet

Jakos tak mi się wydaje, że ten mecz dla Niemców spacerkiem nie będzie. Ogólnie mam wrażenie, że wiele Niemcy na tym turnieju nie zwojują .
Zainteresował mnie ten typ, bo kurs na takie zdarzenie jest całkiem przyzwoity. Na 5 ostatnich spotkań które były albo meczami towarzyskimi albo w lidze narodów Niemcy 3 razy pokrywali ta linie. Tu mamy mecz otwarcia. Jeżeli będzie jak myślę, czyli Niemcy nie strzela za szybko bramki to szanse na wejście tego typu będą jeszcze większe. Będzie flustracja zawodników, będą nerwy, a temu zazwyczaj towarzyszą kartki.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Niemcy - Japonia
obie strzelą
@1.85 Fuksiarz

Ostatnie poczynania Japończyków pokazują, że ich forma jest bardzo przyzwoita, czego dowodem jest choćby wygrana 2-0 ze Stanami Zjednoczonymi czy remis z Ekwadorem. Japończycy są bramkostrzelnym zespołem, i biorąc pod uwagę fakt, że Niemcom w ostatnim czasie zdarza się tracić często bramki (tak było w meczach przeciwko Anglii, Węgrom, Włochom w każdym meczu Ligi Narodów), to sądzę, że Japonia jest w stanie pokusić się o bramkę. Niemcy powinni wygrać to spotkanie, ale myślę, że nie zagrają na zero z tyłu. Tym bardziej, że Japonia na pewno zagra ofensywnie, ponieważ ewentualna porażka sprawi, że ich szanse na awans spadną do minimum, mając na względzie arcytrudny mecz do rozegrania z Hiszpanią.
 
Ostatnia edycja:
Emdojot 279,7K

Emdojot

Użytkownik
Niemcy Japonia

Niemcy win 1.50

Niemcy pomimo słabych występów w Lidze Narodów moim zdaniem tutaj miga dużo zwojowac. Pamiętając jak pewnie wygrali grupę eliminacji do mundialu trzeba mieć respekt przed nimi. Dodam, że grupa nie była super mocną ale jednak sam bilans 34:4 robi wrażenie. Japonia to żadna potęga I tak naprawdę nie ma wielkich gwiazd, Minamino grzejacy lawke w Monako, Kubo zweryfikowany przez Madryt, zamienił Real na Real (Sociedad). Jedynie Kamada może aspirowac do rangi najlepszego zawodnika. Nasi zachodni sąsiedzi osłabieni brakiem Wernera i Sane, nadal mają kim zagrozić. Zawsze groźny Muller, który zawsze był dyskredytowany, a zawsze pokazuje się z dobrej strony, jego koledzy z Bayernu Musiala i Gnabry czy solidna linia obrony. Moim zdaniem to Niemcy zakończą Faze grupowa na pierwszym miejscu grupy i jeśli dobrze pamiętam drabinke, zostaną wyeliminowani przez Brazylię. Mecz na otwarcie pozwoli nabrać rozpędu podopiecznym Flicka.


Hiszpanią- Kostaryka

Under 3.5 1.50
Under 2.5 2.28

Hiszpanie nigdy nie porywali gra na wielkich turniejach i myślę że podobnie będzie w tym roku, jednak jakość pozwoli na wyjście z grupy. Brak napastnika klasy światowej dalej ciągnie się za La Roja. Zamiast Moraty widziałbym tam jakiegoś fałszywego pomocnika. Napływ młodej krwi daje nadzieję na suksecy, ale myślę że nie wystarczy to na doświadczonych Niemców. Kostaryka to jedna z najgorszych drużyn na mundialu ale trzeba mieć w pamięci ich dobre występy na poprzednich mundialach, np w 2014 roku, gdzie w 5 meczach stracili 2 gole, a grali z Włochami, Anglia, Urugwajem czy Holandia.
Siły wystarczy Hiszpanom na wygrana ale nie prsekonywujaca. Kursy na undery moim zdaniem kuszące i chętnie pobieram
 
neutralny 449,2K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Hiszpania - Kostaryka
Hiszpania poniżej 6.5 rzutów rożnych @2.13 Fortuna


Nie zgadzam się z wystawionymi liniami i wydaje mi się, że są one spowodowane bardziej strzałami na bramkę Hiszpanów i ewentualnych obron bramkarzy, czy wybić obrońców, bo szybkie oskrzydlające akcje nie wchodzą tu w grę.
Scenariusz na ten mecz będzie przejrszysty. Hiszpania będzie miała pewnie około 80% posiadania piłki i kombinacyjnymi akcjami środkiem boiska będą próbowali zamęczyć Kostarykę, która ma bardzo szybkie kontry i faworyci naprawdę będą musieli się pilnować. Liczę tu na niespodziankę w stylu dzisiejszej Argentyny, bo Kostaryka to naprawdę nie ogórki i jeśli Hiszpanie poczują się zbyt pewnie to mogą się zdziwić. Bardzo ważny będzie pierwszy strzelony gol, kiedy padnie i przez kogo zostanie strzelony. Tego jednak nie przewiduję, czepiam się tu kornerów, których Hiszpania nie powinna nabijać strasznie dużo, bo raczej piłka będzie w więkoszości meczów przy ich nogach.

Niemcy - Japonia
Powyżej 0.5 gola w pierwszej połowie @1.33 Fortuna


Wydaje mi się, że możemy tu mieć podobny mecz do tego Francji z Australią. Faworyt kontra nieobliczalny undergog. Wydaje mi się, że tu od początku będziemy oglądali ciekawe widowisko z bramkami, a przynajmniej jedną w pierwszej połowie. Obie ekipy nie są jakimiś underowo grającymi drużynami. Niemcy powinni wygrać, Japonia nie ma kompletnie nic do stracenia i ma również potencjał, aby ukąsić. Żadnej nie będzie zależeć, aby trzymać remis, bo dla Państwa z Kraju kwitnącej Wiśni mecze o życie dopiero w kolejnych kolejkach, bo jednak daję im większe szanse z Hiszpanami niż Niemcami, którzy są drużyną turniejową i zazwyczaj nie zawodzą, pewnie będzie i w tej edycji Mistrzostw Świata. Kurs może niezbyt szalony, ale do dubelka przyjemny do zagrania.
 
Ostatnia edycja:
elalma 120,2K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Hiszpania - Kostaryka
Kostaryka Suma strzałów w meczu (OPTA): Powyżej 4,5
betclic 1.42
Mecz 1 kolejki w ramach grupy E, Hiszpania zagra z Kostaryką. Oczywiście zespół z Europy jest tutaj zdecydowanym faworytem i pewnie mocno zdominuje to spotkanie. Z drugiej strony liczę tutaj na to, że Kostaryka będzie w stanie kilka razy stworzyć sobie okazje do zdobycia gola i odda 5 strzałów na bramkę Hiszpanów. Nawet Iran, który został rozgromiony przez Anglię był w stanie zebrać 8 uderzeń. Oczywiście tutaj na przeszkodzie może stanąć styl Hiszpanii polegający na niekończącej się serii podań, ale liczę na Kostarykańczyków i na pewno stać ich na kilka składnych akcji.
 
Ostatnia edycja:
demarcel 94,2K

demarcel

Użytkownik
Hiszpania-Kostaryka
1. drużyna - wygra obie połowy
STS - 2.22

Hiszpania rozpoczyna mundial z outsiderem grupy. Kostaryka nigdy nic nie osiągnęła na mundialu i również w Katarze będą drużyną na której faworyci zdobędą punkty. Młody zespół z półwyspu Iberyjskiego jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu. Gwiazdy Primera Division powinny dać popis i będą górować technicznie na tle rywala. Powinno to dać sporo bramek w tym spotkaniu dlatego liczę że będzie to kolejny mecz z wysokim wynikiem na końcu.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Niemcy - Japonia 1 & Hiszpania - Kostaryka 1 @ AKO 1,68 @ Fortuna

Stawiam, że w tej grupie na otwarcie nie będzie niespodzianek. Drabinka układa się tak, że w 3 kolejce komfortowo będzie mieć wybór jak zagrać w ostatnim meczu, by nie trafić na połówkę drabinki z Brazylią. Przy okazji odpuszczając ostatni mecz dając pograć zmiennikom. Aby mieć taki komfort zarówno Niemcy jak i Hiszpania muszą wygrać swoje pierwsze mecze. Nikt nie chce niepotrzebnej nerwówki, gdyż jakiś remis, np. Niemiec i potem przegrana po wyrównanym meczu między tymi drużynami (HIS-GER) postawi wpadkowicza z 1 kolejki w arcytrudnej sytuacji. Nikomu nie potrzetrzebne takie stresy, więc obstawiam, że zarówno Hiszpania jak i Niemcy podejdą poważnie do 1 kolejki i zagrają na 100%. Na Japonie i Kostarykę to powinno wystarczyć. W prawdzie Japonia ma całkiem niezły skład, ale nie pokazali jeszcze niczego dobrego jako kolektyw z poważnym rywalem, a Niemcy pod wodzą Flicka nie będą się cackać, tylko zapewne przypuszczą ostry szturm od pierwszych minut. Tym bardziej, że mają co udowadniać swoim kibicom po ostatnich wpadkach na dużych imprezach.
 
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Hiszpania - Kostaryka
Bramka rezerwowego: tak @2,55
Hiszpania ma bardzo szeroką kadrę, a Luis Enrique nie unika częstych zmian w przebiegu spotkań. Przy słabszej klasy przeciwniku zdarzenie to wydaje się mocno prawdopodobne.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Mistrzostwa Świata
Godzina: 14:00
Spotkanie: Niemcy vs Japonia
Typ: Daichi Kamada strzeli gola
Kurs: 6.50
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Die Nationalelf cały czas poszukuje swojej dobrej formy.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że gra naszych zachodnich sąsiadów podczas Ligi Narodów nie powalała, ale są to przecież towarzyskie rozgrywki, gdzie selekcjonerzy często testują zawodników, nowe założenia taktyczne i nie należy brać na poważnie wyników osiąganych w tych starciach. Niemcy pragną nowej tożsamości pod rządami Hansiego Flicka, który ma być trenerem na lata, tak jak to było w przypadku Joachima Löwa. Widoczna jest słabość tego menadżera do piłkarzy z Bayernu Monachium i chętnie na nich stawia. Niestety w niedawnym treningu kontuzji doznał Leroy Sane i gracz ten nie będzie mógł pomóc swojej reprezentacji w inauguracyjnej rywalizacji. To otwiera szansę dla innych zawodników, którzy chcą wykorzystać swoją szansę. Warto zwrócić uwagę na Jamala Musiala, bo pomocnik ten z pewnością będzie grał pierwsze skrzypce nie tylko w stolicy Bawarii, ale również w Nationalelf. Czy dzisiaj spełni oczekiwania swoich fanów?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Japonia, która znacznie wzmocniła się w porównaniu z poprzednimi latami. Pamiętamy tę nację z Mistrzostw Świata w 2018 i Polacy rywalizowali z azjatyckimi piłkarzami w grupie. Biało-Czerwoni zwyciężyli po kuriozalnym meczu, ale to właśnie zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni awansowali do fazy pucharowej. Po świetnym widowisku to niestety Belgia zagrała w ćwierćfinale Mundialu w Rosji. Tym razem cel jest podobny i fani liczą na kwalifikacje do play-offów pomimo tego, że obok siebie mają takie zespoły jak Niemcy, czy też Hiszpania. Japonia w eliminacjach prezentowała się bardzo dobrze i przede wszystkim wyrobiła sobie swój styl gry, który opiera się na posiadaniu piłki i kreowaniu szans na gole. Ciekawy jestem czy formalni goście będą w stanie zdominować swoich przeciwników. Ekipa z Azji ma w swoich szeregach wielu piłkarzy z Bundesligi. Daichi Kamada, Ao Tanaka, Hiroki Ito, Ritsu Doan, Wataru Endo, Genki Haraguchi, czy też doświadczony Maya Yoshida to kluczowi zawodnicy w swoich klubach. Czy znajomość niemieckiego podwórka pomoże im w pokonaniu die Nationalelf?

Nie należy lekceważyć Japonii, która dokonała spory progres w porównaniu z poprzednimi Mistrzostwami Świata. Jestem zdania, że na tegorocznym Mundialu są w stanie namieszać w trudnej grupie z Niemcami oraz Hiszpanią i mam nadzieję, że zawodnicy z Bundesligi pokażą swoją jakość również w reprezentacji. Stawiam na gola pomocnika Eintrachtu Frankfurt. Ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni w kwalifikacjach charakteryzowała się długim utrzymywaniem się przy piłce i tworzeniem szans na trafienia. Daichi Kamada, znajduje się w świetnej dyspozycji i to chyba najbardziej ofensywa 6 na Świecie, ponieważ w Eintrachcie odgrywa właśnie taką rolę. Jasne, to Niemcy są faworytem i mają wszystko w swoich rękach i nogach, ale uważam, że outsider pokusi się o bramkę. Die Nationalelf w każdym starciu Ligi Narodów nie zachowało czystego konta i liczę, że Japonia również tej sztuki dokona, a Kamada doskonale zna większość piłkarzy z Bundesligi u rywali.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom