>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia [21.11-29.11.2022] Typy, Dyskusja, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
Siara_89 21,8K

Siara_89

Użytkownik
Walia
Awans z grupy - TAK
2,00
Betfan

Kolejny ciekawy typ według mnie jest to zakład na awans Walijczyków do fazy play-off Mundialu. Dlaczego? Już tłumaczę. Zacznę może od tego, że po za Anglikami, reszta grupy jest bardzo wyrównana i praktycznie każda z reprezentacji jest w stanie zrobić awans. Dlaczego więc idę w kierunku Walijczyków? Przede wszystkim upatruje swojej szansy w słabości rywali. Amerykanie grają katastrofalnie w ostatnim czasie. Ich dwie poprzednie gry kontrolne z Arabia Saudyjska i Japonia zakończone wynikami odpowiednio 0:0 i 0:2, gdzie w obu tych spotkaniach oddali łącznie 2 strzały na bramkę! Kadrowo też nie zachwycają, bo mimo iż są duże nazwiska typu Pulisič, McKennie czy Dest to właściwie żaden z nich obecnie nie błyszczy.
Dalej mamy Iran, który może być niewygodnym rywalem i wydaje mi się, że zdobędą na tym Mundialu punkty, jednak jakoś nie wydaje mi się, by mogli zrobić awans. Mogą być zespołem groźniejszym od Amerykanów, jednak Walia ma więcej jakości.
Istotnym faktem jest również to, że ostatni mecz grupowy Walijczycy grają z Anglikami i kto wie, czy nie będzie tam jakiejś ewentualnej pomocy w przypadku gdy Anglia zapewni sobie przed tym meczem już awans z 1 miejsca. Już nie raz takie sytuacje działy się w piłce na dużych imprezach. Co do Walii to pokazali, że potrafią grać z silniejszymi od siebie reprezentacjami jak równy w równym, bazując na twardej i silnej defensywie, licząc mocno na stałe fragmenty i kontrataki w myśl zasady "na zero z tyłu, a z przodu coś zawsze wpadnie". Kurs 2,00 może nie jest jakiś rewelacyjny, ale myślę że warty przynajmniej zastanowienia się nad Nim.
 
tenjenko 2,9K

tenjenko

Użytkownik
Trzeba bardzo uważaj na Iran. Już poprzednie MŚ pokazały, że to nie chłopcy do bicia.
Wgrana 1:0 z Maroko
Minimalna porażka 0:1 z Hiszpanią
Remis 1:1 z Portugalią.
Twarda obrona to znak rozpoznawczy. Moim zdaniem mogą zrobić niespodziankę w meczach z USA i Walią, stać ich na choćby remis.
 
Speedy Gonzales 792

Speedy Gonzales

Użytkownik
W mojej ocenie Iran przystąpi do tego turnieju z wysokim morale. We wrześniu zmienili selekcjonera. Dragana Skočicia zastąpił Carlos Queiroz, który był już selekcjonerem Persów w latach 2011-2019. Za kadencji Skočicia Iran notował bardzo dobre wyniki, a sama zmiana przed turniejem podyktowana jest roszadą na szczeblu prezesa federacji, którym został Mehdi Taji. Podopieczni Queiroza zaczną Mundial od pojedynku z Anglią, później mecz z Walią i USA. Dość dobry terminarz. Persowie słyną z dobrej organizacji gry i szczelnej defensywy. Doświadczenie poprzedniego Mundialu razem z Queirozem, może odegrać dużą rolę w bezpośrednim pojedynku z młodą reprezentacją USA. Walia podobnie jak Iran potrafi się zaryglować więc bardzo możliwy podział punktów w tym pojedynku. Z tej grupy awans mogą dać 4 oczka i Irańczyków na nie stać.
 
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Selekcjoner reprezentacji Walii Rob Page ogłosił listę zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na MŚ w Katarze.

FhJO5odXEAYNpDL.jpg
 
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Gregg Berhalter, selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych, ogłosił nazwiska powołanych piłkarzy na mundial w Katarze.

FhJ8a2pXEAAnX0R.jpg
 
mateuszes 5,7K

mateuszes

Użytkownik
Długoterminowe na grupe B :
Iran zajmie miejsca 1 lub 2​
Tak​
5​
kto lepszy USA czy Iran​
Iran​
3,25​
Awansują Anglia i Iran​
Tak​
8,5​
Ostatnie miejsce Grupa B​
USA
6,25​
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
1668603610997.png

Takie AKO na pierwsze mecze grupy B w STS.

Pierwszy mecz: Uważam, że Anglicy będę mieli trochę kłopotów w tym meczu, ale ostatecznie go wygrają 1-0/2-0/2-1. Iran potrafi grać zdyscyplinowanie i dobrze bronić. Pokazali to na ostatnich MŚ i w eliminacjach do tych. W tym meczu grają o to by jak najmniej przegrać. 0-1 będzie dla nich dobrym rezultatem, gdyż o wyjściu z tej grupy może decydować bilans bramek, dlatego nie dać się mocno zbić Anglikom będzie kluczem.

Drugi mecz jest mocno na remis. Na papierze lepiej wygląda USA. Ma ciekawych zawodników młodego pokolenia. Jednak brakuje im doświadczenia i zgrania. Ta drużyna jest budowana z myślą o MŚ w 2026, których będą gospodarzami. Przy tym składzie co mają powinni wygrywać w Ameryce Północnej wszystko jak leci, a tak nie jest, stąd wątpliwości co do ich obecnej dyspozycji. Walijczycy przeciwnie. Na papierze wyglądają słabiej chociażby od innych wyspiarzy Szkotów. Najlepsi zawodnicy mają najlepsze czasy za sobą, a młode talenty jeszcze nie są ogarne na tym poziomie. Jednak atutem Walijczyków są zaangażowanie i taktyka. Już na zeszłorocznym Euro sprawili kilka niespodzianek, np. dominując typowaną na czarnego konia Turcję i wychodząc z grupy, w której byli skazywani na ostatnie miejsce. Jeszcze bardziej namieszali w Eliminacjach odstawiając Czechów, a potem w barażu Austrie oraz Ukrainę. Myślę, że tutaj też już na dzień dobry się postawią Amerykanom i mogą nawet wygrać. Remis jak najbardziej w zasięgu.
 
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Anglia - Iran
W trakcie meczu nie będzie wyniku 2-0 @1.69 Fortuna
Jak patrzę, że mecz Anglia - Iran jest najczęściej typowanym spotkaniem na MŚ to się łapię za głowę. Anglicy od lat nie radzą sobie na turniejach i nic wielkiego nie ugrali. Oczywiście powinni tu wygrać, choć osobiście nei zaryzykuję na ich win ani grosza, jednak nie wydaje mi się, aby bez problemu uporali się z niewygodnym rywalem. Iran to underowa drużyna, która skupi się na utrudnianiu gry, a Synowie Albionu niekoniecznie dobrze czują się w ataku pozycyjnym i jak już to będą liczyć na jakiś szybki przechwyt lub stały fragment, bo warunkami fizycznymi na pewno przewyższą Irańczyków.
Kurs dobry do dubla i moim zdaniem dość pewny i mylący, bo myślę, że 3/4 kibiców na dzień dzisiejszy typuje pewną wygraną Anglików. Nie neguję tego, wiem jednak, że turnieje to inna bajka, a rywalizacja z nieznanymi drużynami zazwyczaj mocno komplikuje życie faworytom. Typuję w tym spotkaniu rezultat 1-0/1-1.

 
Ostatnia edycja:
kamasutra10 531,9K

kamasutra10

Typer
USA - Walia
Spotkanie / 1 poł. liczba goli & Remis /-1.5 @ 3.40 Fortuna




Gdyby ktoś zapytał mnie o wynik tej konfrontacji w latach 90 -tych lub po 2002 r. kiedy to dotarli do ćwierćfinału ulegając późniejszym mistrzom świata Niemcom 1:0 bez wahania wskazał bym na " Jankesów ". Generalnie przełom w amerykańskiej piłce nastąpił właśnie wtedy .Od 1990 do 2014 roku reprezentacja USA była stale obecna w mistrzostwach świata - 7 krotnie (wtedy też powróciła na mundial po czterdziestoletniej przerwie). I chociaż najlepszy dotychczasowy wynik to ex aequo trzecie miejsce wraz z Jugosławią na pierwszych MŚ rozgrywanych w 1930 r w Urugwaju to jednak poważnie " Soccer" w USA traktowany jest od ostatniej dekady XX wieku.

Trudna grupa Amerykanów sprawia, że na katarskim mundialu będą realistami. Priorytetem dla "Jankesów" jest budowa silnego zespołu na następny turniej, którego Stany Zjednoczone będą współgospodarzem. Dopiero nadchodzące mistrzostwa mają pokazać, w którym miejscu światowej hierarchii jest jedna z najmłodszych kadr na turnieju prowadzona przez Gregga Berhaltera. Czego zatem spodziewać się po ekipie USA ?. Kadra zespołu to mikst zawodników występujących w rodzimym ML i tych grających w Europie. Na Starym Kontynencie reprezentują między innymi takie ekipy jak Arsenal , Leicester, Milan , Fulham , Celtic , Gladbach , Leeds, Valencia , Dortmund , Celta, Chelsea, Antalyaspor , Lille , Norwich. Największą gwiazdą reprezentacji jest 24 letni skrzydłowy Chelsea - Christian Pulisic. Ten mundial ma być dla niego i całego zespołu okrzesaniem się z dużą piłką.


Drużynę walijską znamy znacznie lepiej . Ograli w grupie między innymi Czechów a przede wszystkim w barażach pokonali Austrię i w finale Ukrainę , obydwa mecze w Cardiff. Bezapelacyjnie na własnym terenie są groźniejsi , ale to walczaki co udowodnili nie raz. Pokonaliśmy ich co prawda dwukrotnie w LN w efekcie czego spadli z dywizji A , ale to rywal ciężki dla każdego. Jeśli mają gdzieś szukać punktów to na pewno w dzisiejszym meczu przeciwko Amerykanom lub później w rywalizacji z Iranem. Ostatni grupowy mecz grają z Anglią a wiadomo jak wyglądają te " bratobójcze" pojedynki. Nie sądzę by Anglicy w razie potrzeby podali pomocną dłoń.

Podsumowując , ciężko mi wskazać jednoznacznie faworyta do wygranej w dzisiejszym starciu. Nie oglądałem żadnego z eliminacyjnych spotkań " Jankesów". W związku z tym pójdę w remis który wydaje się najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem. Podział punktów nie zamyka szans na awans ani jednym , ani drugim. Nie sądzę też byśmy widzieli w tym spotkaniu wielu goli. Myślę że końcowy wynik zakręci się w okolicach 0:0 lub 1:1.
 
O 309,7K

ogon_w44

Typer
Anglia- Iran
Typ : Superbets : Anglia wygra i wykona więcej rzutów rożnych
kurs : 1.55
Superbet


Myślę, że dużo do analizowania w tym meczu nie ma. Spodziewam się wygranej Anglii. Myślę, że 3 pkt w tym meczu to dla nich obowiązek . W lidze narodów szło im różnie, ale nie jest to dla mnie wyznacznikiem ich formy. Uważam że lige narodów traktowali z przymrużeniem oka .
Dlatego też nie będę się odnosił do żadnych wyników ostatnich .
Iran rozgrywał kilka spotkań towarzyskich z różnym skutkiem, aczkolwiek nie wypadał w nich źle . Wygrywał z Nikaragua i Urugwajem ( szczególnie to zwycięstwo robi wrażenie), remisował z Senegalem a także odniósł 2 porażki z Algieria i Tunezja.

Uważam, że Anglicy w lidze narodów a Anglicy na MŚ to będzie zupełnie inna drużyna. Nie mówię, że łatwo wygrają z Iranem bo mogą się trochę namęczyć wszystko zależy od tego jak będzie bronił się Iran, ale koniec końców 3 pkt powinni zgarnąć. Anglicy zawsze nabijali sporo różnych i nie widzę szans na to żeby Iran nabił ich więcej, a podbija mi to trochę kurs.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Anglia - Iran 6:1 (8:0 rożnych)

Pierwsze spotkanie w poniedziałek grupy B. Anglicy podejmują teoretycznie najsłabszą ekipę w grupie ale jest to bardzo ważne spotkanie aby po 1 kolejce mieć spokojną głowę. Niekwestionowanym faworytem są Anglicy, którzy mają w swoim składzie takich zawodników jak Kane, Bellingham, Foden, Mount, Sterling, Rice ale można w sumie tak wymieniać nie tylko 11 zawodników ale praktycznie całą kadrę. W Iranie z tych bardziej znanych zawodników można wspomnieć o Taremi, Azmoun, Jahanbakhsh.

Wiadomo, że jeśli Iran myśli o punktach w tym meczu musi przede wszystkim zatrzymać Anglików aby nie strzelili bramki i myślę, że przede wszystkim Iran skupi się na tym, ostatnio Anglia nie strzela zbyt wielu bramek w meczach - z tym mają problemy dość niespodziewanie bo zawodników z przodu mają naprawdę klasy światowej.
Anglia będzie prowadzić grę i mam nadzieję, że Iran nie straci bramki w początkowych minutach meczu bo to może zabić mój typ.

Anglia + poniżej 4,5 bramek + Anglia powyżej 4,5 rzutów rożnych 1,88

USA - Walia 1:1

Bardzo wyrównane spotkanie. Z jednej strony USA, który skład szykuje na kolejne MŚ gdzie będą gospodarzami ale w swoim składzie mają kilku zawodników na bardzo wysokim pozomie, S. Dest, Pulisic, Weah, Reyna, McKennie. Z drugiej strony Walia, która w ostatnim czasie dotarła choćby do półfinału Mistrzostw Europy we Francji. Walia ma doświadczonych piłkarzy ale już wiekowych jak Bale, Davies, Alle czy Ramsey ale również świetnie zapowiadającą się młodzież James, Wilson.

Uważam, że USA jednak w tym meczu będzie drużyną przeważającą i to Oni będa bliżsi zgarnięcia kompletu punktów.

USA lub remis i poniżej 3,5 1,50
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +578
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
USA - Walia
połowa z większą liczbą bramek: 2
@2.07 Betcris

Trudno jest podać jakikolwiek typ na to spotkanie. Minimalnie większym faworytem bukmacherów są Amerykanie, ale nie można brać tego za żaden pewnik. Natomiast mecz między USA a Walią nacechowany jest pewną zależnością. Otóż obydwaj rywale mają bardzo podobną sytuację jak my i Meksyk. Obie drużyny są przeważnie typowane do miejsc 2-3 w grupie, i zasadniczo od tego właśnie, pierwszego meczu w grupie zależy, która z nich mocno przyczyni się do przechylenia szali awansu na swoją korzyść. Myślę więc, że obydwie ekipy opanują strategię zachowawczej gry na początku i rozpoznania przeciwnika. Moim zdaniem bramki otworzą się w drugiej części pierwszej połowy, albo wręcz dopiero w odsłonie drugiej.
 
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
USA - Walia
Pierwszy gol w przedziale minut 1-10 @5.60 Betfan
1000x200.png

Trochę przy tym spotkaniu zaszaleję, jednak mam przeczucie, że to będzie jedno z ciekawszych spotkań I kolejki. U Amerykanów balonik mocno napompowany, padają hasła o złotej generacji i w sumie jest w tym trochę racji, aczkolwiel ekipa zza oceanu cały czas nie jest w gronie ścisłych faworytów. Myślę, jednak że będą chcieli wjechać z buta w te mistrzostwa i muszą uważać, żeby się nie zdziwili, bo Walia to bardzo niewygodna drużyna i potrafi ukąsić, a jeśli zdarzy się, że to Europejczycy obejmą prowadzenie to bańka może szybko prysnąć. Typuję, że w tym meczu cytując klasyka "będzie się działo" i to już od samego początku. Mimo iż kursy na to nie wskazują liczę tu na kilka goli i na szybkie otwarcie meczu, jednak nie zaryzykuję, aby wytypować drużynę, która strzeli pierwsza. USA ma stosunkowo młody skład, na pewno poniesie ich fantazja i na takową właśnie liczę. Mam nadzieję, że w tym meczu będzie mniej kalkulacji niż w pozostałych i obejrzymy ciekawe widowisko. Ja stawiam na szybkiego gola i przynajmniej 2-3 trafienia w meczu.
 
Ostatnia edycja:
O 309,7K

ogon_w44

Typer
USA- Walia
powyżej 4.5 kartki
2.65 Superbet


Całkiem przyjemny kurs na to zdarzenie . Widzę duże szanse na jego wejście.
Sędzia katarski więc też całkiem mi to dobrze wygląda . 17 kartek w 4 spotkaniach w tym sezonie, ale nie wydaje mi się żeby sędziował on kiedyś spotkania tej rangi ( choć nie sprawdzałem i pewności nie mam ) . Wydaje mi się, że może sobie nie radzić nad kontrola meczu i sięgać często po kartoniki nawet gdy nie będzie takiej potrzeby .
ogólnie już pomijając postać sędziego to strasznie pachnie mi tutaj kartkami. Dla mnie dla obu ekip mecz między sobą może być w sumie meczem o 2 miejsce w tej grupie. I obie ekipy to doskonale wiedzą. Pamiętam też grę Wali z ME i sporo tam kartkowali. Grają ostry footbal jak to bywa na wyspach.
Nie będę przytaczał statystyk kartkowych obu ekip z ostatnich męczy gdyż dla MŚ, a spotkania towarzyskie czy Liga Narodów to całkiem inna ranga jest i te statystyki nie mają znaczenia większego.
Ppodsumowując : osoba arbitra, motywacja obu drużyn do zwycięstwa, waga tego spotkania i ostra gra Walijczyków, to wszystko powinno przełożyć się na kartki i po mojemu tych kartek będzie dużo .
 
Otrzymane punkty reputacji: +344
M 68,5K

mazinho87

Użytkownik
Anglia - Iran
Iran powyżej 3.5 rzutu rożnego Kurs: 4.10 ( Fortuna)


Anglicy jeszcze przed tygodniem rozgrywali mecze ligowe na swoim kontynencie przy temperaturze niewiele powyżej 0 stopni. Teraz "na dzien dobry" i to w porze mocnego upału i dużej wilgotności dostają ekipę co takie warunki mają na co dzień. Anglicy na mundialu zawsze grają w kratkę, nie wierzę w 90 minut gry Synów Albionu na pełnej intensywności. Iran ma w swojej drużynie kilku dobrych piłkarzy z przodu jak choćby Mehdi Taremi z FC Porto czy skrzydłowy Feyenoordu - Alirezza Jahanbaksh. Liczę na również ciekawe, ofensywne akcje ze strony Iranu i parę ugranych rzutów rożnych.

Do tego dorzucam również over 3.5 rogów Arabii Saudyjskiej (opisane w innym wątku). Za taki dubel można uzbierać AKO 15.58 (fortuna)

Powodzenia!
 
gats 8,2K

gats

Użytkownik
USA - Walia
Tim Weah strzelec gola Kurs: 5.0 (Superbet)


TIM WEAH
strzelcem gola dla USA w pierwszym meczu USA na MŚ w Katarze.
Uważam że ten chłopak (Lille) dzięki współpracy na boisku z Pulišićem (Chelsea)
będzie w stanie wbić piłkę do bramki Walii w Poniedziałek.
Obydwaj znają doskonale boiska w Europie i futbol na wyspach.
Weah (ponad 300 minut na boisku w tym sezonie Lille) oraz
Pulišić (ponad 400 minut na boisku w tym sezonie Chelsea) nie są specjalnie
przemęczeni ale widziałem ich dobrą formę w klubach i widzę potencjał
do wykorzystania na tych MŚ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +767
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Anglia - Iran
1. drużyna 1. gol 28+
@1.89
Fortuna
Spodziewam się, że będzie to mecz, w którym nie będzie dużo bramek, a drużyna skazywana na porażkę podobnie jak w przypadku analizowanego przeze mnie meczu Portugalia - Ghana przede wszystkim skupi się od początku meczu na obronie. Iran powinien dobrze czuć się w tym klimacie i będzie to bez wątpienia ich atut. Dobra i zwarta defensywa przerywająca ataki Anglików powinna pozwolić przetrwać pierwsze 30 minut spotkania. Mimo to spodziewam się, ze później Anglicy zdobędą bramkę, bo rzadko kiedy udaje się skutecznie bronić drużynom skazywanym na porażkę przez cały mecz, a wraz z upływem czasu powinniśmy oglądać bardziej otwarty mecz z szansami bramkowymi dla faworyta grupy. Anglia nie chce pozwolić sobie na wpadkę mając na uwadze to, że kolejne mecze szykują się jako trudniejsze.
 
Ostatnia edycja:
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Anglia - Iran
Anglia - połowa z większą liczbą bramek: 1 połowa @3.3
Anglia jest zdecydowanym faworytem i gra z bliskowschodnim przeciwnikiem. Mając na względie warunki klimatyczne panujące w Katarze, przwiduję, że Anglicy będą chciali ustawić wynik w pierwszej połowie i potem spokojnie kontrolować tempo.
 
Emdojot 269,8K

Emdojot

Użytkownik
Anglia Iran

Pójdę w stronę Anglików głównie za sprawą znajdujących się w dobrej formie Bellinghama, Fodena w pomocy, czy Trippiera i Shawa w obronie. W ataku niezły Kane, którego będzie miał kto obsłużyć. Iran nie jest jakaś potęga ale też nie jest to poziom Arabi czy Kataru. Myślę że nie będzie dużo bramek i pójdę w under 2.5 po @1.73

USA - Walia

Amerykanie maja złote pokolenie i będą musieli to wykorzystać. Reyna, Pulicic, McKennie, Weah czy Sergent. Wspierani przez kilku z MLS mogą zamieszać. Walia nie gra niczego szczególnego co mogliśmy zobaczyć w Lidze narodów w grupie z Polska. Należy szukać niespodzianek a tutaj widzę spory potencjał na taka.

BTTS @2.03
REMIS @3.05
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom