>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

FAME 13: Nitro vs. Unboxall

Status
Zamknięty.
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
FAME 13: Nitro vs. Unboxall



Data: sobota, 26. marca 2022, 20:00
Miejsce: Arena Gliwice - Gliwicie, Polska
Transmisja: Pay-per-View na fammma.tv

Main event
K-1: Sergiusz "NITROZYNIAK" Górski vs Paweł "UNBOXALL" Smektalski


Co-main event
Paweł "Popek" Mikołajuw vs Norman „Stormin" Parke


KARTA GŁÓWNA
Amadeusz "FERRARI" Roślik vs Adrian "POLAK" Polański
[na zasadach boksu w małych rękawicach, 3x2min]
Karolina "WAY OF BLONDE" Brzuszczyńska vs Marta "LINKIMASTER" Linkiewicz
walka o pas mistrzowski FAME MMA Kobiet w wadze koguciej
Robert "SUTONATOR" Pasut vs Jakub "JAPCZAN" Piotrowicz
Paweł "PONCZEK" Sikora vs Dawid Malczyński
K-1: Piotr "SZELI" Szeliga vs Gabriel "ARAB" Al-Sulwi

KARTA WSTĘPNA
K-1: Mariusz "HEJTER" Słoński vs Rafał "TAKEFUN" Górniak
Patryk "PATRYKOS" Domke vs Kuba "KUBA POST" Post

źródło: goingapp.pl, famemma.tv

Zapraszamy do dyskusji oraz do podawania Typów popartych analizą.
1070x120.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +184
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Nitro - Unboxall
Nitro wygra
@1.48
betclic
W tego typu walkach, gdzie bierze udział dwóch świeżaków dużą rolę powinna oprócz kondycji odgrywać psychika. Tutaj wydaje się, że zdecydowanie gorzej wygląda Unboxall, który szybko spalił się na konferencji, a tak samo spodziewam się, że będzie przed walką i na samym jej początku. Jeśli chodzi o kondycję to spodziewam się, że w przypadku obu zawodników będzie ona na tym samym poziomie i o wyniku walki może zadecydować głowa. Unboxall bardzo możliwe, że się podpali i nie wyjdzie to dla niego najlepiej.
 
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
Fame MMA 13

Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Typ: 2

Kurs: 1,58

Betclic

W sobotę odbędzie się trzynasta edycja Fame MMA. Wszystkie walki zapowiadają się bardzo emocjonująco, ale dla mnie jedna z tych ciekawszych to pojedynek Szeliego z Arabem. Moim jaki i bukmacherów faworytem jest Arab. Jest to waga ciężka i jedno uderzenie może zdecydować kogo ręka powędruje w górę w geście triumfu. Wzrost, czy zasięg ramion przemawiają za Arabem. Szeliga wywodzi się z kulturystki. Myślę, że pod koniec pojedynku może mieć problem z dotlenieniem organizmu, więc ten aspekt uważam również po stronie Al-Sulwiego. Jeśli mam być szczery to nie mam argumentów, które przemawiałyby za Szelim. Szeligi rekord oraz jego przeciwnicy na pewno nie powalają. Wydaje mi się, że Arab ma lepsze nazwiska "na rozkładzie". Często był stawiany w roli Underdoga, a mimo to wygrywał swoje pojedynki. Sam w walce z Pawłem Tyburskim nie dawałem mu szans, a mimo to zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Tak jak wspomniałem wyżej, nie widzę plusów po stronie Szeligi i widzę tutaj łatwe zwycięstwo Araba. No może widęe jeden aspekt. Losowy. Są to potężni faceci i jeden cios może zgasić światło i to chyba tyle. Reszta po stronie Araba. Kurs fajny. Moim zdaniem warty zagrania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +123
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
FAME MMA 13!
Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi wygrana na punkty NIE 1,75 BETCLIC

Według mnie jeden z najpewniejszych typów tej gali. Szeliga do tej pory stoczył 3 oficjalne walki, wszystkie kończyły się przed czasem. Szczęśliwa wygrana z młodszym Pudzianem, lucky punch z Fericze i porażka z Piechowiakiem. Na pewno ruszy i będzie dążył do wygrania przed czasem w stójce. Wszystko musi postawić na KO, bo w parterze czy na punkty nie ma co liczy na wygraną.
Natomiast Al-Sulwi to nie jest gość z łapanki, to jest jeden z najlepszych zawodników w tej federacji. Wszystkie 3 walki w MMA ma wygrane. Pokonał na FEN przez nokaut Brzezińskiego, a później na pubkty odprawił Lupę i Tyboriego. Myślę, że ten przeciwnik jest dla niego łatwiejszy.
Według mnie przebieg tej walki jest dość przewidywalny. Ostry atak w 1R Szeligi, nie uda mu się skończyć Araba - po czym w 2 rundzie będzie sprowadzony i ubity lub poddany. Ale to freak-fight może się zdarzy wszystko. Jednak typ wydaje się bardzo ciekawy i po w miarę wysokim kursie
Pozdrawiam

Jak zauważył kolega kotwica1223. Walka będzie się toczyć w K1 - znacznie to obniża powodzenie typu, ale utrzymuję ze Szeliga padnie kondycyjnie ! Szukam w tym swoich szans :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +297
K 61

kotwica1223

Użytkownik
FAME MMA 13!
Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi wygrana na punkty NIE 1,75 BETCLIC

Według mnie jeden z najpewniejszych typów tej gali. Szeliga do tej pory stoczył 3 oficjalne walki, wszystkie kończyły się przed czasem. Szczęśliwa wygrana z młodszym Pudzianem, lucky punch z Fericze i porażka z Piechowiakiem. Na pewno ruszy i będzie dążył do wygrania przed czasem w stójce. Wszystko musi postawić na KO, bo w parterze czy na punkty nie ma co liczy na wygraną.
Natomiast Al-Sulwi to nie jest gość z łapanki, to jest jeden z najlepszych zawodników w tej federacji. Wszystkie 3 walki w MMA ma wygrane. Pokonał na FEN przez nokaut Brzezińskiego, a później na pubkty odprawił Lupę i Tyboriego. Myślę, że ten przeciwnik jest dla niego łatwiejszy.
Według mnie przebieg tej walki jest dość przewidywalny. Ostry atak w 1R Szeligi, nie uda mu się skończyć Araba - po czym w 2 rundzie będzie sprowadzony i ubity lub poddany. Ale to freak-fight może się zdarzy wszystko. Jednak typ wydaje się bardzo ciekawy i po w miarę wysokim kursie
Pozdrawiam
walka jest w k1 nie w mma
 
P 11,1K

pretendent

Użytkownik
Walka Popek vs Norman Parke
Typ: Norman wygra przed czasem
Kurs: 1.75 Betclic
Ten pojedynek będzie najbardziej sportowym zestawieniem na tej gali, dlatego uważam, że będzie łatwiej go przeanalizować niż pozostałe typowe freak fighty. Na pierwszą myśl rzuca się fakt, że Popek będzie ok. 30kg cięższy od swojego rywala. Taka różnica wagi ma ogromne znaczenie, natomiast doświadczenie jakim dysponuje Norman jest na zupełnie wyższym poziomie i uważam, że Popek nie będzie mu w stanie nawet przez moment zagrozić. Dużo osób które nie znają Normana mogą liczyć, że Popek z taką przewagą kilogramów z łatwością go znokautuje, ale Irlandczyk posiada szczękę z granitu i jest bardzo trudny do skończenia. Przewiduję, że Norman zajedzie Popka kondycyjnie i w 2-3 rundzie go skończy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +120
M 4,7K

mateuszex1

Użytkownik
Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Sam nie lubię jak robi się lekka masówka na typ i dużo osób opisuję jedną walkę/pojedynek itp, ale chciałbym dodać swoję 5gr.


Na wstępie na temat Araba, który jak wspomnieli moi poprzednicy jest topowym zawodnikiem w tej federacji i we wszystkich freakach. Gość technicznie jest bardzo dobry i jeżeli chodzi o ten aspekt to jest niebo, a ziemia w porównaniu z takimi zawodnikami jak Szeli. Tylko trzeba też pamiętać o tym, że Arab preferuje styl zapaśniczy. Woli on parter, czuję się w tym najlepiej. Walcząc z Kizo wcale go nie zjadł tak straszliwie jak innych w formule MMA. Ok, to był boks i walka była w miarę spokojna, ale mimo wszystko nie mógł sobie pozwolić na zabawy. Mimo wszystko tutaj zasięg zrobi robotę, bo Arab będzie mógł trzymać swojego przeciwnika w dystansie i zdobywać przewagę.

Szelinga to typowy zawodnik z dyskoteki, który najbardziej lubi wpadać w zawodników i albo trafi albo nie. Nie wiem czy przygotowania z Kubiszynem coś mu pomogą. Zakładam, że parę lekcji odrobi i może podejdzie do tej walki troszeczkę w inny sposób. Czego na pewno nie uda mu się poprawić to kondycji. Tak duża ilość mięśni potrzebuje mnóstwo tlenu. Mimo tego, że rusza się dobrze to pytanie ile wytrzyma minut i w którym momencie ręce zaczną opadać w dół.

W mojej opinii Szeli ma szanse wygrać ten pojedynek, ale tylko gdy się odpali, wpadnie w Araba i trafi trochę przypadkowo i to w pierwszej rundzie. Każda minuta będzie tutaj działała na niekorzyść Piotrka, którego siły będą spadały i frustracja rosła, że nie może trafić Araba.
Jest tu dużo znaków zapytania, bo i konflikt który jest między tymi zawodnikami też daję im obu siłę i chęć wygrania.

Idę w ten pojedynek z punktu sportowego. Kondycja, zasięg, technika.
Arab to win 1.6 kurs do ako i tak jest całkiem spory imo.
 
lipcaq 95,3K

lipcaq

Użytkownik
Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Adrian „Polak” Polański
Typ : Ferrari wygra @1.90

Najbardziej emocjonujący pojedynek gali FAME MMA 13. Początkowo walka miala odbyc sie w formule mma no-limit, jednakze z powodu kontuzji stopy/palca Ferrariego walka odbędzie sie w formule bokserskiej, 3 rundy po 2 minuty. Trenerem Amadeusza jest Mirosław Okniński, ktory dla portalu Mma-bądź na bieżąco zapowiedzial pogrom i rozjechanie Polaka. Gdyby kontuzja byla powazna to Okniński nie dopuscil by do walki swojego podopiecznego, jesli jednak uwaza ze bedzie ciezki nokaut to ja podtrzymuje te slowa. Kurs na wygraną Amadiego przed czasem to kurs @3.00, ja jednakze sproboje troche ostrozniej i proponuje poprostu wygraną. Dodatkowym atutem przemawiajacym za wygrana Ferrariego jest waga którą wniosl wczoraj na oficjalnlej ceremonii ważenia. Panowie umówili sie na limit wagowy 78kg, Amadeusz wniósł 83,6kg natomiast Polak 77,3kg. Ferrari straci na tym jakies 100tyś pln na korzyść Polaka oraz 20tyś pln na cele charytatywne ale aspekt finansowy w tej sytuacji nas nie interesuje tylko siła uderzenia Ferrariego ktora w tym przypadku jeszcze bardziej zyska
 
Emdojot 269,8K

Emdojot

Użytkownik
Popek vs Parke
Popek wygra przez KO/TKO/PODDANIE/DQ
3.50

Moim zdaniem warto spróbować. Walka dla mnie o dużo większym hajpie niż Nitro vs Unboxall. Oboje mają mocno kontrowersyjny wizerunek. Popek cięższy od rywala o 30 kg, ale również starszy. W socialach pokazuje swoją przemianę, ostro trenuje i jego forma wygląda zadowalajaco. W sportach walki występuje od dawna zaczynając w Anglii, przenosząc się do Polski po zdobyciu popularności w muzyce. W Cage Rage wygrał dwukrotnie w trzech pojedynkach, kończąc przygodę z MMA na obczyźnie przed zakaz wystepowania w walkach zawodowych. W 2016 zadebiutował w KSW przegrana z Pudzianem, rok później wyrównał bilans kończąc Burneike w 45 sekund. Następnie przegrał dwukrotnie z Tomaszem Oswiecimskim i Erko Junem.
Dwa lata temu podpisał kontrakt z FameMMA. Wygrał na inaugurację z Stiflerem, co nie bylo duzym wyczynem, mial również stoczyc pojedynek z Kizo, ale walka nie doszla do skutku z powodu kontuzji reki Popka.


Od czasów KSW Norman jest dla mnie pajacem. Podobnie do Mikołajuva lubi słownie prowokować rywali, budowac duze napięcie przed starciem. Ma prawo być pewny siebie, występy za oceanem w UFC i rosyjskiej ACA oraz bilans 28-7-1 dają do tego podstawy.
Jednak w KSW doznał kilka razy smaku porażki. Nie zachowywał się profesjonalnie kilkukrotnie nie robiąc wagi przed galami. W famemma jego bilans to 1-1.

Doświadczenie napewno po stronie irlandczyka z północy, na korzyść Popka wzrost i siła. Sporo walk obu panów kończyły się przed czasem, dziś spodziewam się podobnego zakończenia. Szansę Mikołajuva widzę tylko przez nokaut lub poddanie. Na pełnym dystansie większe szanse ma Parke.
Alternatywnie kurs 2.50 na zwycięstwo przed czasem Popka, a w przypadku decyzji sędziów zwrot
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Ja idę po linii najmniejszego oporu czyli w to że walki skończą się na punkty:
Ferrari - Polak @1.35
Way of Blonde - Linkiewicz @1.40
Nitro - Unboxall @1.45
Kurs łączny: @2.74


Ferrari kontra Polak czyli starcie w boksie w rękawicach bokserskich 8 i jak dla mnie brak szansy na nokaut. Nie dość że przy knockdownach będzie liczenie to panowie walczą jedynie 6 minut, o ile jeszcze Amadeusz ma na tyle pary żeby znokautować, jednak dochodzi do tego problem z poruszaniem. Ferrari na 7 stoczonych walk miał 4 decyzje i 3 skończenia, skończył Bystrzaka na drugiej gali, Haribo rok temu i pamiętny soccer kick na Polaku. Polak na 7 walk w Fame miał 5 decyzji i przed czasem skończyły się tylko jego wspomniana walka z Ferrarim i ostatnia z Malczyńskim. Dodatkowo pierwsza walka obu panów w MMA skończyła się decyzją.

Druga jest walka Pań i z jednej strony mamy Way of Blonde która na 3 walki miała 3 decyzje i Linki która na 5 walk miała 2 decyzje jednak 2 z tych 3 walk które konczyly się przed czasem były dawno temu i tam była ogromna różnica umiejętności a mówię o wygranej walce z Godlewską i przegranej z Lil Masti, wygrała też przed czasem z Martirenti jednak tam również była długo dłużej w treningu i różnica umiejętności też była spora. Tutaj nie ma wielkiej różnicy między paniami o ile nie powiedzieć że nie ma praktycznie żadnej i żadna z nich nie ma nokautującego ciosu i nie jest żadną specjalistką w parterze.

I ostatnie starcie main event Nitro i Unboxall, normalnie nie szedł bym w to zdarzenie gdyby to była walka MMA jednak to będzie starcie w K1. Obaj panowie nie mają żadnego doświadczenia w sportach walki nie wyglądają tak żeby mogli znokautować drugiego, duże rękawice, które uniemożliwiają skończenie tej walki przed czasem. Jednak nawet przy czystym trafieniu dochodzi aspekt liczenia jak w przypadku walki bokserskiej, nawet jeśli będzie jakiś knockdown to spodziewam się że walka wróci do góry.

Reasumując według mnie ciężko znaleźć coś pewniejszego na tą galę, ewentualnie można dorzucić do tego Takefuna i Patrykosa i wyjdzie nam bardzo przyjemny kurs ogólny 3.94

I tak tylko dodam żebyście się wszyscy nie przejechali na tym Arabie, bo on jest mimo wszystko parterowcem, gdyby walka odbywała się w dużych rękawicach miałby o wiele większe szanse, jednak walczą w małych a Szeli już pokazał że parę w łapie ma i nie trudno o KO z jego strony. Polecam też tym typującym na niego obejrzeć jego walkę z Kizo gdzie pokazał że w boksie niewiele potrafi.
Nie polecam też kompletnie Nitra, oboje nic nie umieją, dodatkowo walka w K1 i typowanie na niego tylko przez sympatie nie ma żadnego sensu, stres w oktagonie może zjeść zarówno jednego jak i drugiego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +304
T 202,2K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi
Typ: Arab przez decyzję @2.45 betclic

Po pierwsze uważam, że Arab tę walkę wygra. Oczywiście to, że walka odbędzie się nie w MMA, a w K1 działa na niekorzyść Araba, ale jakoś nie widzę tego, że Szeli znokautuje swojego rywala. Jest to K1, więc nawet w przypadku, gdy Arab dostałby bombę na twarz to dobity nie będzie, a jedynie liczony. Wszyscy widzieli (a przynajmniej ci, którzy oglądali High League) jak wyglądała walka Denisa z Alanem i wygranie przed czasem w K1 nie jest takie proste - a ewentualne zwycięstwo Szeliego widziałbym jedynie przed czasem. Uważam, że w tej walce zobaczymy pełen wymiar czasu i 2 oraz 3 runda będzie pod dyktando Araba, który tlenowo powinien wyglądać tutaj zdecydowanie lepiej.
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Szeliga @2.05
Arab musi mieć ze sobą jakieś problemy, dziwne zachowania, zamuła, dziwne teksty, trzęsące się ręce na f2f jak to Boxdel mówił, że jeszcze w takiej formie psychicznej go nie widział(Dzisiaj na typowaniu na kanele fame też wspominał o tym). Ewidentnie jakieś inside problemy. Do tego nie ujrzymy zapasów a w walce z kizo się totalnie nie popisał w stójce, Szeliga będzie w swoim żywiole jest bardziej pewny siebie ma mocny cios. Uważam, że po kilku pierwszych ciosach, słaba głowa nie wytrzyma i przegra tą walkę i później tak się będzie tłumaczył.
Do tego Stormin bez problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +304
barti2000 750,5K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Karolina “Way of blonde” Brzuszczyńska – MARTA “Linkimaster” LINKIEWICZ

Linkimaster win @1,65


Może to być najciekawszy pojedynek kobiet w historii FAME MMA. Obu zawodniczkom nie można odmówić umiejętności i co by nie mówić – doświadczenia. Wskazuje jednak jako faworytkę Martę Linkiewicz, której przez jakiś czas nie mieliśmy okazji oglądać w oktagonie, natomiast siła fizyczna, serce do walki i zaangażowanie jest po jej stronie. Marta cały czas czyni niesamowity progres i nadchodząca walka może być jej popisem. Kurs @1.65 wydaje się być świetną opcją.
 
Otrzymane punkty reputacji: +304
K 14K

kubaion

Użytkownik
Nitro - Unboxall
No nie widzę przegranej Nitra. Ten Uboxall dopiero co dostal szoku psychicznego podczas ich konfrontacji na F2F, wczoraj rowniez bardzo zestresowany na wazeniu, media treningu, na ktorym i nie tylko nim, ale takze biorac pod uwage roznego rodzaju relacje, prezentowal gorszy poziom od rywala. Stres go zjadl, a przed nim ten najwiekszy. Nitro tez nie jest jakims zabijaka, walka w K! a wiec zeby to zakonczyc przed czasem no to trzeba miec jednak petarde.
Nitro wygra przez decyzje: 2,00
 
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Paweł “Popek” Mikołajuw – Norman Parke
Powyżej 1,5 rundy @1.45
Norman nie ma nokautującego uderzenia. Popek jest cięższy, większy i nie wyobrażam sobie, żeby dał się znokautować przez Parke w pierwszej fazie starcia. Nie zdziwiłbym się gdyby pojedynek skończył się decyzją po zachowawczym punktowaniu Normana.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Rafał "Takefun" Górniak - Mariusz "Hejter" Słoński
Typ: Walka zakończy się w 1 minucie
Kurs: @8.0 Betclic

Hejter rozbity emocjonalnie po tym co wydarzyło się wczoraj w jego rodzinie, nie wiadomo o co dokładnie chodzi ale mówią o tragedi a więc pewnie śmierć jakiejś bliskiej osoby. Mimo to Hejter wyjdzie do walki jednak według mnie może się ona skończyć bardzo szybko. Takefun jest bardzo dobrze przygotowany i nie zdziwię się jeśli skończy walkę w 1 minucie a kurs na do zdarzenie to aż 8.0
 
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
FAME MMA 13!
Piotr "Szeli" Szeliga - Gabriel "Arab" Al-Sulwi wygrana na punkty NIE 1,75 BETCLIC

Według mnie jeden z najpewniejszych typów tej gali. Szeliga do tej pory stoczył 3 oficjalne walki, wszystkie kończyły się przed czasem. Szczęśliwa wygrana z młodszym Pudzianem, lucky punch z Fericze i porażka z Piechowiakiem. Na pewno ruszy i będzie dążył do wygrania przed czasem w stójce. Wszystko musi postawić na KO, bo w parterze czy na punkty nie ma co liczy na wygraną.
Natomiast Al-Sulwi to nie jest gość z łapanki, to jest jeden z najlepszych zawodników w tej federacji. Wszystkie 3 walki w MMA ma wygrane. Pokonał na FEN przez nokaut Brzezińskiego, a później na pubkty odprawił Lupę i Tyboriego. Myślę, że ten przeciwnik jest dla niego łatwiejszy.
Według mnie przebieg tej walki jest dość przewidywalny. Ostry atak w 1R Szeligi, nie uda mu się skończyć Araba - po czym w 2 rundzie będzie sprowadzony i ubity lub poddany. Ale to freak-fight może się zdarzy wszystko. Jednak typ wydaje się bardzo ciekawy i po w miarę wysokim kursie
Pozdrawiam

Jak zauważył kolega kotwica1223. Walka będzie się toczyć w K1 - znacznie to obniża powodzenie typu, ale utrzymuję ze Szeliga padnie kondycyjnie ! Szukam w tym swoich szans :)
✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +184
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom