>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

eWinner I liga 2020

Status
Zamknięty.
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Wiemy już, że jedziemy zarówno I jak i II ligę w tym sezonie. Super. Zakładam temat, tutaj dodajemy typy z analizami, można również jak najbardziej dyskutować bo od tego jest forum dyskusyjne. Unikamy jednak jednozdaniowych postów czy pytań w stylu "Jak myślicie Sparta dziś da radę?". To taki ambitniejszy temat na typy wraz z analizami. Luźno, bez żadnych ograniczeń możemy sobie pogadać w TYM temacie, typy na żywo, w czasie trwania meczu polecam wrzucać TUTAJ, bo właśnie gdy jeżdżą, to tutaj wszyscy kierujemy swoje oczy.

Zachęcam Was do aktywności w temacie. Nie wrzucamy suchych typów, ale typ z 4-5 zdaniową analizą jak najbardziej będzie ok. Pomagajmy sobie i niech od plusów świeci się tu na zielono do samego końca sezonu.

Jeśli zainteresowanie niższymi ligami będzie w miarę ok, to możliwe, że w przyszłym sezonie będzie oddzielny konkurs żużlowy, właśnie na te ligi.
 
Ostatnia edycja:
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Czy faworyci już są znani? Na Sportowych faktach piszą, że 2. ligę mogą wygrać Wilki z Krosna, a jeśli chodzi o 1. ligę to pojedynek 1. kolejki Gniezno-Toruń określane jest mianem pojedynku faworytów, ale czy Gdańsk nie ma lepszego składu od Gniezna?

Transmisje telewizyjne.
Ekstraliga 100% w TV (nSport, Eleven)
2. liga 100% w Motowizji
a jak to wygląda z 1. ligą? nSport zapoda tylko 2 mecze z kolejki? Znane są godziny transmisji?
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Tutaj zapodałem wcześniej swoje przemyślenia odnośnie I ligi.


W pewnym momencie pojawiły się nawet kursy na etoto i były bardzo zbliżone do mojej subiektywnej tabeli. Chyba wyżej wycenili akcje Tarnowa kosztem Polonii. Apator był mega faworytem za nim Start i Wybrzeże. Jeżeli chodzi o transmisje to w nSport mamy dwa mecze (sobota 16 i niedziela 14) zaś w internecie kolejne dwa spotkania w sobotę. (internetowy kanał stacji jeszcze jest dogrywany)

Pozdro
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Lampart w Polonii. Na papierze świetny ruch. Nie wiem jak teraz Polonia stoi z finansami, ale co Kanclerz po raz kolejny odwala robotę w tym klubie to brak słów. Rośnie czarny koń rozgrywek? Awans w tym roku nie był przewidywany, ale takie uczczenie stulecia klubu na pewno spodobałoby się kibicom. ;)
 
Sándor Tihanyi 39,9K

Sándor Tihanyi

Użytkownik
Nikomu źle nie życzę, ale jakby czkawką odbiły się instytucja gościa braci to można jeszcze sąsiadowi zza miedzy zagrać na nosie to byłby wtedy obchody.

Jednak zejdźmy na ziemię Lampart nie zmieni siły rażenia Torunia stety lub niestety
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Każdy kto widział tegoroczne treningi eWinner Apatora Toruń przekonuje, że liderem zespołu może być Wiktor Kułakow. 25-letni Rosjanin miał już dwie oferty z PGE Ekstraligi, ale na razie nie zdecydował się na transfer w roli gościa i skupia się na reprezentowaniu toruńskiego zespołu. Z oferty ekstraligowców skorzysta, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Gorzów chciał Kułakowa ale nie dawali mu gwarancji startów i ich olał

– Wiktor jest gotowy na jazdę w PGE Ekstralidze, ale musi mieć realną szansę na jazdę i poważne warunki. Już raz walczyliśmy o skład w Tarnowie i dla wszystkich stron było to frustrujące doświadczenie. Na treningach Wiktor wygrywał z Peterem Kildemandem, ale w meczach i tak jechał Duńczyk. Obaj byli niezadowoleni, a dodatkowo drużyna osiągała słabe wyniki. Nie chcemy więc występować w roli straszaka na innych żużlowców i wolimy poczekać na poważną ofertę. Jeśli tylko zgłosi się zespół gotowy dać Wiktorowi szansę i choćby dwa wyścigi w meczu na pokazanie umiejętności, to na pewno skorzystamy z takiej propozycji. Na razie jednak skupiamy się na występach w I lidze – komentuje Kraszewski.

Otoczenie zawodnika wyciągnęło wnioski z przeszłości i teraz wie, że spokój wokół żużlowca oraz dobra atmosfera w drużynie, to podstawa do osiągania dobrych wyników. W zeszłym roku najlepszy żużlowiec I ligi miał już zresztą oferty w klubów PGE Ekstraligi, ale nie zdecydował się na nie, bo woli budować swoją pozycję na zapleczu, a dopiero po drugim dobrym sezonie spróbuje sił w najlepszej żużlowej lidze świata.



przyda sie niedługo
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Dzisiejszym spotkaniem Północ - Południe inaugurujemy oficjalnie sezon na pierwszoligowym froncie. Spotkanie odbędzie się w Gdańsku o 18:45, a bezpośrednią transmisję obejrzeć będzie można w nSport+. Są również w sprzedaży jeszcze bilety na to wydarzenie.

Skład drużyny Południa:

1. Nicolai Klindt
2. Daniel Jeleniewski
3. Peter Ljung
4. Tomasz Gapiński
5. Adrian Gała
6. Damian Stalkowski
7. Mateusz Cierniak

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch , Aleksandr Łoktajew , Sebastian Szostak


Skład drużyny Północy:

9. Viktor Kulakov
10. Jack Holder
11. Kamil Brzozowski
12. Matic Ivacić
13. Krystian Pieszczek
14. Oleg Michailov
15. Karol Żupiński

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder, Kacper Gomólski , Alan Szczotka


Pojawiły się kursy na to wydarzenie, a szczególnie jeden przykuł moją uwagę.

Północ (-6,5) @ 1,75 etoto

Linia przy tym kursie dość wyraźnie odstaje od pozostałych buków - STS daje 1,57 lub 1,75, ale przy linii 8,5.
eWinner daje ciut więcej - 1,62 za (-6,5).

Trener północy skorzystał z punktu regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Dlatego zobaczymy wyróżniającego się od kilku lat w naszej lidze Michailova. Wraz z wychowankiem Wybrzeża powinien tworzyć bardzo silną parę juniorską. Jack Holder pokazał w Gorzowie, że nie zapomniał jak się jeździ. Pieszczek, który z racji pandemii trenuje tylko na tym owalu podpowie pozostałym zawodnikom jak połapać kąty i ustawienia. Pogoda od kilku - kilkunastu dni podobna. Słonecznie, ciepło, przelotne opady, ale nie ulewy - tor raczej bez zmian na przestrzeni dni.
Skład Północy wg mnie wygląda dużo lepiej. Należy pamiętać jednak, że to pierwsze jazdy na "poważnie" i wejście grubsze obarczone jest sporym ryzykiem. Nie będę na siłę się rozpisywał i tworzył analizę z "tak mi się wydaje".
Pobiorę delikatnie do jakiegoś dubla.

Pozdro
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Dla mnie potencjał obu juniorek porównywalny. W Północy główne armaty to oczywiście Kułakow i Holder, ale Południe ma Ljunga i Gapińskiego. Ja tam bym bardziej szedł chyba jednak w jakiś + dla Południa (liczę na Brzozowskiego i Ivacicia, bo są zawodnikami Polonii, ale tak na papierze to mogą być najsłabsi z całej stawki).
 
L 105

legolas

Użytkownik
Dokładnie, jak kolega wyżej sądzę że to będzie wyrównane spotkanie. Patrząc na kursy nie mogę przejść obojętnie obok takiego cuda. W sts na zwycięstwo południa było @5,65 i delikatnie to pograłem. Teraz spadło do @4,88, ale i tak uważam że to nieadekwatny kurs. Potencjał zespołów podobny, jest początek sezonu, zawody towarzyskie, trzeba spróbować.

Niezagrożone zwycięstwo Południa, kurs zacny.
 
Ostatnia edycja:
neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Północ - Południe
Południe wygra mecz @4.88 STS 42-48

Absurdalne według mnie kursy na ten pojedynek. Dla większości zawodników będą to pierwsze zawody w sezonie, myślę że warto zaryzykować po tak wysokim kursie wygraną Południa, którym będzie dowodził trener Mariusz Staszewski. Na papierku może i faworytem faktycznie jest ekipa Północy mająca w składzie przede wszystkim Kułakowa i Jacka Holdera oraz lepszą formację juniorską. To wszystko są jednak tylko domysły i przewidywania. Osobiście nie widzę tu ich jakiejś ogromnej przewagi kadrowej, nawet biorąc pod uwagę fakt, że północną drużynę reprezentować będą zawodnicy faworyta do wygrania I Ligi, czyli Apatora Toruń.
Co do kadry "mojej" drużyny. Mamy tu fajną mieszankę doświadczenia z młodością. Przede wszystkim doświadczony Peter Ljung, który pamięta pierwszy w historii mecz Północ - Południe z 1998 roku i ogólnie patrząc na jego wyniki w tych spotkaniach jasno widać, że chyba bardzo go polubił. Poza tym jeźdźcy z drugiej dziesiątki ubiegłego sezonu patrząc na osiągnięcia indywidualne. Raczej nie są to wybitne jednostki, ale patrząc drużynowo wydaje mi się, że będzie to fajna całość. Do tego dobrze rozstawieni numerowo, potrafiący jeździć w parze, co niekoniecznie można napisać o ich rywalach, choć zdania w tej kwestii są podzielone.
Ekipa z północy to według mnie dużo bardzie zróżnicowana kadra z wielkimi, jak na ten poziom gwiazdami, jak i sporymi niewiadomymi, jakimi są niewątpliwie Brzozowski, czy Ivacic. Obaj są zawodnikami bydgoskiej Polonii i czeka ich jednak skok o poziom w górę. Nie wierzę, że będą w stanie utrzymać swoje średnie biegowe w 1 Lidze, a nawet się do nich zbliżyć. Póki co zarówno jeden, jak i drugi są poziomem za seniorami Południa, choć podkreślam to pierwsze zawody dla większości, więc w dużej mierze mój typ opiera się na domysłach i wynikach z ubiegłego roku.
Trochę niewiadomą są juniorzy, według bukmacherów to Północ posiada tę formację lepszą, głównie za sprawą Michaiłowa. Ja bym jednak tak szybko sądów nie wydawał, bo o ile z kadry seniorskiej można wysnuć jakieś wnioski, tak z juniorki poza treningami może być ciężko cokolwiek przewidzieć. Żupiński i Cierniak startowali w tym meczu również w edycji 2019 i wtedy dużo lepszy okazał się Mateusz, który zapisał na swoim koncie świetne pięć oczek, Karol przywiózł tylko jedno. Wszyscy dość podobne średnie biegowe z tamtego sezonu, choć pod tym względem, jak wspomniałem wyżej najlepiej wygląda Oleg.
Podsumowując ten wywód moim zdaniem jest zbyt dużo niewiadomych, aby wystawiać, tak odważne kursy, nawet biorąc pod uwagę kilka dużych nazwisk u podopiecznych trenera Berlińskiego. Jak dla mnie bardzie wyrównany skład ma Południe i drużynowo może wyglądać to dużo inaczej niż indywidualnie, więc poszukam tu swojej szansy na ich wygraną
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +30
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Tez bym lekko szedl w strone poludnia w jakims handi....ale ostatecznie spróbuje
Gapinski under 7.5 kurs 2 sts

Pieszczek over 9.5 kurs 1.57sts...braklo oczka...

Klindt over 7.5 kurs 1.57 sts
Do tych 2 ostatnich typow dokladam kosz nowa zelandia na overy..
Skupmy sie na zuzlu Gapa ma swoje lata,do tego ostatnio nie blyszczal na starcie a czuje ze start bedzie odgrywal role...
Pieszczek jedzie u siebie gdzie troche treningow juz objezdzil wiec na tym etapie powinien miec przewage...
Klindt ma ciezkie biegi ale jest to zawodnik ktory patrzy zalapac sie na goscia do eligi wiec...bedzie chcial sie zareklamowac mocno tak sadze...
 
Ostatnia edycja:
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Pierwsza przymiarka do 1 ligi...sa mecze punktow jeszcze nie ma na Ewinner...typy z Ewinner
Ostrovia-Polonia B. 2 +12.5 kurs 1.62
Kurs szalù nie robi...ale trzeba brac to co dadzą...jestem z Ostrowa wiec wydaje mi sie ze wiem co w trawie piszczy a piszczy nie najlepiej niestety,polecam rownie zagrac under Okonjewskiego...do tego chimeryczny Cyfer i bardzo utalentowana mlodziez ktora ma papiery na jazde ale jest niedoswiadczona....organizacyjnie i finansowo Polonia ma sie troche lepiej i to moze byc widac...
Bellego,Huckenbeack i Layger tak sadze bedą utrzymywac wynik do Polonii oraz pare punktow dorzuci Rolnicki/Lampart....lepszy Lampart ale uwaga mial niedawno reke zlamana wiec niewiadomo jak i czy wogole pojedzie...mimo wszystko 39 w.zasiegu Polonii lekko

Dubel
Gdanski-Tarnow 1 kurs 1.37
Torun-Gniezno 2 +28 kurs 1.38
Gniezno ma.ujechac zaledwie 31 oczek hmm no przy calym szacunku dla Torunia ale.czy oni az.tak zleja Gniezno?nie sadze...Lahti oraz punkty robione na juniorach Torunia spokojnie wystarczą do uciułania 31 pkt...
Gdansk no cóż jak to Gdansk...handi toru chociaz Ljung i Cierniak jechali teraz i beda wymiatac ale za duza przepasc chyba miedzy nimi a pozostala czescia zespolu choc spokojnie do 40 powinni dobic,zakreci sie pewnie kolo 47:43 ale jednak raczej dla Gdanska...
I za drobne ciekawy kurs bieg Juniorski
Torun-Gniezno 2 kurs 3.65 jesli remis to zwrot....hmmm dla mnie wychodzi 3:3 wiec bedzie zwrot w najgorszym wypadku...to bieg juniorow czy kopec jest tak pewny?nie sadze warto sprobowac...Stalkowski moze zaskoczyc wiec sprobuje😉😉do tego Torun chyba jednak z wiekszą presją😉
 
neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów wygra eWinner 1. Ligę. @25.00 Ewinner

Postanowiłem wytypować sobie zwycięzcę zaplecza Ekstraligi w sezonie 2020. Oczywiście banalnym byłoby wskazanie Apatora po równie banalnych kursach. Poszukam więc opcji, co jeśli to co pewne jednak się nie zdarzy. Tym samym stawiam na Ostrovię, która przez wielu nie wiedząc czemu jest skazywana na porażkę w tym sezonie. Nie mam pojęcia, czym jest to spowodowane, że Wicemistrza 1. Ligi sezonu 2019 wrzucono w przewidywaniach na miejsca 5-7. Według mnie to spokojnie ekipa na play - off. Kadra co najważniejsze bardzo wyrównana z dobrymi, polskimi seniorami z Walaskiem i Okoniewskim na czele. Do tego Klindt, który bardzo fajnie wyglądał w meczu Północ - Południe, zapowiada to jego dobry sezon i Sam Masters, który póki co nie będzie dostępny dla trenera Staszewskiego. Na lepszy rok niż w Gdańsku liczy Adrian Cyfer. Nie powinien mieć problemów z poprawieniem średniej biegowej w Ostrowie, wydaje się ciekawą opcją.
Wymiany transferowe zdecydowanie na plus. Odeszli Łoktajew i Gafurow. W ich miejsca wspomniani wyżej Cyfer oraz Okoniewski. Polacy to jednak lepsza perspektywa dla Arged Malesa i wydaje mi się, że formacja seniorska w Ostrowie wygląda efektowniej. Bolączką mogą być juniorzy, bo póki co niewiele o nich wiemy, poza tym że są chwaleni na treningach. Duży plus za to, że są to miejscowi zawodnicy i mocno się utożsamiają z drużyną. To jednak punktów nie przyniesie, będą musieli walczyć o nie na torze. Nie są jednak na straconej pozycji, bo większość kadr z 1. Ligi ma problemy w formacji juniorskiej.
W Ostrowie nie ma jakiejś szczególnej presji, zawodnicy podchodzą do inauguracyjnego meczu na luzie, co może tylko zaplusować.
Wielkim atutem ostrowian jest ich tor, który jest dość specyficzny, po pandemii było dużo czasu, aby go "ujarzmić" zarówno dla stałych, jak i nowych zawodników. Wielu ekspertów wróży Apatorowi jeden z najtrudnieszych meczów w sezonie właśnie w Wielkopolsce. Kto wie, może i Ostrovia zagrozi im również w kwestii awansu. Oczywiście teoria wątpliwa, ale po takim kursie myślę, że warto sobie wrzucić za "dyszkę" do długoterminówek.
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Neutralny nie obraź sie bo jestem z Ostrowa ale szkoda pieniedzy...Ovia nie wygra ligi niestety...za duzo problemow znowu...m.in zmiana prezesa tez nje jest przypadkowa i dziura budzetowa...no i czysto sportowo to nie sklad na wygranie ligi 😉ale chcialbym sie mylic oczywiscie😉😉
 
neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Oczywiście, że patrząc na skład wygranie ligi w kieszeni ma Apator, ale kadrowo jednak wydaje mi się nie jest tak źle u Was. Pewnie, jeśli jesteś z Ostrowa to jesteś bliżej klubu, wiesz więcej o takich sprawach, jak np. finanse. Ja bym jednak aż tak pesymistyczny nie był, bo patrząc na kadry drużyn to naprawdę wszędzie są dziury i stawianie Ostrovii na miejscach 5-7 to jednak lekka przesada.
Niemniej fajnie, że się odniosłeś i dorzuciłeś swoje zdanie.
 
mrybka 253

mrybka

Użytkownik
Pierwsza przymiarka do 1 ligi...sa mecze punktow jeszcze nie ma na Ewinner...typy z Ewinner
Ostrovia-Polonia B. 2 +12.5 kurs 1.62
Kurs szalù nie robi...ale trzeba brac to co dadzą...jestem z Ostrowa wiec wydaje mi sie ze wiem co w trawie piszczy a piszczy nie najlepiej niestety,polecam rownie zagrac under Okonjewskiego...do tego chimeryczny Cyfer i bardzo utalentowana mlodziez ktora ma papiery na jazde ale jest niedoswiadczona....organizacyjnie i finansowo Polonia ma sie troche lepiej i to moze byc widac...
Bellego,Huckenbeack i Layger tak sadze bedą utrzymywac wynik do Polonii oraz pare punktow dorzuci Rolnicki/Lampart....lepszy Lampart ale uwaga mial niedawno reke zlamana wiec niewiadomo jak i czy wogole pojedzie...mimo wszystko 39 w.zasiegu Polonii lekko

Dubel
Gdanski-Tarnow 1 kurs 1.37
Torun-Gniezno 2 +28 kurs 1.38
Gniezno ma.ujechac zaledwie 31 oczek hmm no przy calym szacunku dla Torunia ale.czy oni az.tak zleja Gniezno?nie sadze...Lahti oraz punkty robione na juniorach Torunia spokojnie wystarczą do uciułania 31 pkt...
Gdansk no cóż jak to Gdansk...handi toru chociaz Ljung i Cierniak jechali teraz i beda wymiatac ale za duza przepasc chyba miedzy nimi a pozostala czescia zespolu choc spokojnie do 40 powinni dobic,zakreci sie pewnie kolo 47:43 ale jednak raczej dla Gdanska...
I za drobne ciekawy kurs bieg Juniorski
Torun-Gniezno 2 kurs 3.65 jesli remis to zwrot....hmmm dla mnie wychodzi 3:3 wiec bedzie zwrot w najgorszym wypadku...to bieg juniorow czy kopec jest tak pewny?nie sadze warto sprobowac...Stalkowski moze zaskoczyc wiec sprobuje😉😉do tego Torun chyba jednak z wiekszą presją😉
a gdzi ekolega zlapal takie super handi na Gniezno wszedzie +18 + 20 widze?
 
S 61

SpeedwayFan

Użytkownik
Orzeł Łódź (-14,5) - Lokomotiv Daugavpils 1 1,72 Forbet

W tamtym roku Łotysze ujechali 33 punkty, teraz nie widzę potencjału na coś więcej. Oczywiście, w Łodzi słabiutcy juniorzy, ale formacja seniorska jest bardzo silna. Spodziewam się występów +10 punktów Jeleniewskiego, Kościucha i Tungate'a. Swoje dodają też solidni ligowcy Nowak i Łoktajew. W barwach gości wynik pewnie będzie ratować tercet Sundstroem - Kudriaszow - Michaiłow, ale reszta doda pewnie znikomą liczbę punktów.

M. Cierniak powyżej 5,5 1,50 Forbet
Jesteśmy po meczu Północ - Południe, gdzie młody Cierniak śmigał jak zły. Moim zdaniem pojedzie dzisiaj 4-5 razy. I po trzech startach spokojnie wypełni tę linię.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom