>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Eurowizja 2021 (Rotterdam - 18-22.05.2021)

parias__93 12,1K

parias__93

Użytkownik
Temat zakładam sporo wcześniej,będziemy mieli więcej czasu na przedyskutowanie faworytów,swoich upodobań muzycznych oraz przemyśleń co do tegorocznej Eurowizji.

Faworytem bukmacherów,na dzień dzisiejszy jest reprezentantka Malty - Destiny wykonująca utwór Je Me Casse.Do mnie osobiście propozycja nie trafiła,a patrząc na kurs 2.80 jaki wystawiła Fortuna jest lekko mówiąc,nie na miejscu.

Kolejnym z faworyzowanej trójki jest 22 latek, reprezentujący Szwajcarię artysta Gjon's Tears,z piosenką Tout I'Universe.Mówiąc szczerze faworyzacja jak najbardziej z argumentami.Przypomina nieco występy Duncana Laurence'a,sprzed 2 lat.Ciekawy wokal,myślę że można spodziewać się wysokiej pozycji Szwajcarii w rankingu.

Trzecią w kolejce bukmacherskiej a w moich oczach pierwszą jest Barbara Pravi i jej Voilá.Genialny wokal,połączony z językiem francuskim i motywem skrzypiec wywołał u mnie poruszenie,tutaj upatruję Eurowizyjnej wygranej,kilka dni temu udało się ustrzelić kursy w okolicach 9.Dla mnie super propozycja,obok naszego Rafała kciuki najmocniej będą trzymane za wokalistkę z Francji.

Z kursów wyższych warto też zwrócić uwagę na zajmującą często,wysokie miejsca Szwecję.Melodyjny i dający się zapamiętać kawałek Voices wykonywany przez Tusse też może namieszać w końcowej klasyfikacji.Kursy na tę chwilę wynoszą 12.

To samo można powiedzieć o Victorii,która będzie reprezentowała Bułgarię.STS 12,Fortuna 8.

Nie odsłuchałem wszystkich,tegorocznych propozycji.Jestem ciekawy opinii innych.
Zapraszam dyskusji.

Kursy STS na dzień 08.04.21r. Screenshot_20210409-000630_Chrome.jpg Screenshot_20210409-000652_Chrome.jpg
 
Otrzymane punkty reputacji: +782
maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
Fantastycznie, że zdecydowałeś się na założenie tematu, bo czas leci szybko. Mam nadzieję że w tym roku jak zwykle zbierze tu się paru ekspertów eurowizyjnych i razem ogramy buki konkretnie. Oby tylko dało się łączyć awanse do finału, nieprawdaż enrico? ;)
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku konkurs już zostanie zorganizowany, co bardzo mnie cieszy.
Można gdybać co by było gdyby konkurs przed rokiem doszedł do skutku, na pewno byłoby niespodziewanie, bo jeszcze parę lat temu w życiu bym nie powiedział, że faworytami do wygrania całej batalii będą Islandia i Litwa (a tak przecież w istocie było). W sumie nie bez powodu wymieniłem akurat te dwie nacje, bo zdecydowały się one na ciekawy zabieg - jako jedne z nielicznych wystawiają w tym roku tych samych reprezentantów, którzy mieli wziąć udział w konkursie przed rokiem. Większość krajów przecież wystawia zupełnie innych wykonawców (chociażby nasz kraj i zamiana Alicji Szemplińskiej na Rafała Brzozowskiego).

Przechodząc już płynnie do tegorocznego konkursu - myślę, że warto na początku wrzucić tu skrót wszystkich 39 utworów w tym roku:

Każdy ma swojego czarnego konia, mam go i ja. Tym razem decyduję się na Belgię, która zdaniem bukmacherów może mieć problemy z awansem do finału. Utwór autorstwa Hooverphonic ma coś w sobie, bardzo mi się podoba. Myślę, że awans do finału z miejsc 7-10 spokojnie w ich zasięgu, a potem kwestia wykonania na scenie. Niemniej kursy przeszacowane, i coś mi mówi że jeśli kursy na końcową pozycję w 10 będą atrakcyjne to trochę grosza tam zainwestuję. Nie mówię, że powtórzą sukces ślicznej Blanche sprzed czterech lat (ależ ten czas zapieprza), ale są mocno niedoszacowani.

Co do naszej propozycji - byłem strasznie sceptyczny. Buki przewidują, że będziemy na styku w półfinale (miejsca 8-12). Ale im dłużej słucham tego utworu tym bardziej się przekonuję do Rafała. Jakoś tam się wyróżnia na tle reszty. Inspiracja The Weekend oczywista, ale może to jest sposób? Sam się sobie dziwie, ale bardziej bym się skłaniał ku awansowi Rafała niż jego brakowi.

Moim zdaniem słabo w tym roku Bułgaria, i chociaż są jednym z faworytów do podium to mi wyraźnie nie podchodzi ta propozycja. Zawsze jakieś fajniejsze elektroniczne dźwięki, a tym razem nieporywająca ballada. Tak, mam świadomość że Belgia też jest względnie spokojna, ale spodziewałem się po Bułgarii czegoś konkretniejszego, a tymczasem duże rozczarowanie.

Zgadzam się z przedmówcą, że taki kurs na Maltę to żart. W przeciwieństwie do Islandii i Litwy reprezentantka Malty skorzystała na przełożeniu konkursu - rok temu była średniakiem, w tym jest faworytem. Ale co roku słabe miejsce tego państewka i zupełnie nie widzę ich wygranej w tym roku, jeszcze przy takim kursie. Niby Netta w 2018 też była od początku do końca główną faworytką (wciąż nie mogę odżałować kursu 300 na Cypr i drugiej lokaty!), ale jestem niemal przekonany że do konkursu kurs na Maltę wzrośnie. No nijak mi to nie pasuje na takiego pewnego faworyta konkursu.

Mimo, że jestem miłośnikiem muzyki elektronicznej, to zawsze mnie cieszą propozycje nieszablonowe. Tylko nie takie kontrowersyjne, a po prostu coś innego, nieraz na pograniczu rocka i metalu. W 2018 kibicowałem mocno Węgrom, którzy w finale się spalili ale przynajmniej dali fajne show. W tym roku propozycje rockowe widzę dwie, spokojniejsza Włochów i konkretniejsza Finlandii. Może to jakiś ukłon w stronę Lordi? ; )

A na koniec w drugą stronę - najgorsza propozycja. Kursy na ostatnie (26.) miejsce w finale też bywają interesujące, ale dla mnie faworyt tu jest jeden. Niemcy ze swoim "I don't feel hate". Nie wiem co chcieli tu wymyślić, ale mi tu nic nie pasuje do Eurowizji. Zwykle Niemcy i Wielka Brytania "walczą" o ostatnie miejsce (nie licząc tych którzy znaleźli się w finale przypadkiem z 10 msc w półfinale), w tym roku niezła propozycja z UK zatem typuję Niemców na najgorszy wynik tego roku.

Trochę się rozpisałem, ale nie ukrywam że po odwołanym konkursie przed rokiem w tym roku czekam na niego jeszcze mocniej. Szkoda, że Milenium nie wytrzymało koronakryzysu, bo byśmy ich jeszcze trochę wydoili :giggle:
 
Otrzymane punkty reputacji: +813
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Eurowizja tuż, tuż..

Trwa właśnie kolejny dzień prób. Na obecną chwilę wykrystalizowała się czołowa trójka faworytów. Prowadzi dość wyraźnie Francja @3,75 uni z genialną imo propozycją. Na drugim miejscu mamy rockowy kawałek Italii @4,25 i podium zamyka Malta @6,00.

Osobiście trzymam kciuki za Francuzkę, wokal miażdży. Bardzo wpadł mi też w ucho kawałek Włochów. Ponadto Bułgaria, Cypr.

Z każdym kolejnym odsłuchem, przekonuje się nieco bardziej do Islandii, chociaż w dalszym ciągu daleki jestem do stawiania ich w czołowej piątce. No i mam problem ze Szwajcarem. Jakoś mi akurat nie podchodzi.

Nasz reprezentant raczej bez szans na awans do półfinału. Obecnie kursy grubo ponad @4,00.

Przed chwilą odbyła się próba Łotyszki. Piosenka się nieco wyróżnia na tle innych, brakuje w tym roku propozycji typowo "pod nóżkę". Wokal Samanty wyróżnia się mocą, mam wrażenie, że próba wypadła naprawdę dobrze i Łotyszka zyskała dużo pewności siebie. Moim zdaniem piosenka bardzo wpada w ucho, dlatego proponuję Łotwa awansuje do finału @2,75 betfan.

Z pierwszego półfinału fajnie wygląda awans Belgii @2,10 betfan. "The Wrong Place" już po pierwszych odsłuchach mnie zaciekawiło. Piosenka jest nastrojowa, głos kojący. Ja widzę Belgijkę w top10.

A jakie są Wasze spostrzeżenia? :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +372
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Ja również dodam swoje przemyślenia. Udało mi się wreszcie przywrócić hasło do forum :D

Na wstępie. Co roku stawiam przede wszystkim na swoich prywatnych faworytów. i zawsze przynosiło to zyski. Dwa lata temu grałem mocniej na Soldi w TOP10 @1,50 (Włochy zakończyły na drugim miejscu). Trzy lata temu upatrywałem szans w Austrii, która była chyba według bukmacherów poza czołową 20. Cesar zakończył na trzecim miejscu i wygrał głosowanie jury. Pisałem wtedy tu na forum o typie na TOP10 @3,25 i dla emocji na jego wygraną @125.


W tym roku również uderzam w stronę Austrii. Nie jestem ekspertem od techniki śpiewu ale jak dla mnie jest to zdecydowanie najlepszy głos i wykon ze WSZYSTKICH tegorocznych występów. Występ Vincenta bardzo przypomina mi ten Cesara 3 lata temu. Z tego co czytałem za stronę wizualną występu odpowiada zresztą ta sama osoba co właśnie w 2018 roku. Piosenka wyróżnia się na tle innych. Do tego dochodzi story o depresji Vincenta i śmierci jego najbliższych członków rodziny. Zakładam, że przez telewidzów propozycja będzie zjedzona ale jury to spokojnie podium co zaowocować może TOP10. Na plus do awansu fakt, że w półfinale śpiewa po nim najgorszy tegoroczny wokalista - Rafał :ROFLMAO:

AUSTRIA TOP10 @12 STS
AUSTRIA AWANS DO FINAŁU @1,84 STS


Druga propozycja, która wpada mi w ucho to San Marino ale jedynie przed próbami w wersji studyjnej. Dodatkowo myślę, że może być flop bo za duży hype na to, że rapować może Florida. Trzecia i ostatnia piosenka to El DIablo z Cypru. I tutaj też przykład baaardzo podobnych klimatów do Fuego, które było na rugim miejscu w 2018 roku. Patrząc na nagranie z prób to wszystko tam gra bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Atrakcyjna kobieta, dobra choreografia, ubiór, piosenka, cały staging. Niestety kurs na TOP 10 to tylko @1,38, z kolei w wygraną mimo wszystko nie mogę uwierzyć. Do grania TOP3/ TOP5 jak będzie gdzieś taka oferta ;)


W skrócie stawiam sprzecznie na AMEN i EL DIABLO :D:devilish::sneaky:
 
Otrzymane punkty reputacji: +386
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Dziwna sytuacja, że Litwa i Islandia daje tych samych ludzi co w zeszłej nieodbytej Eurowizji. I też te same zespoły zmieniają piosenki na gorsze jakościowo przynajmniej w mojej opinii. Chyba że tego wymaga regulamin czy cokolwiek, ale jeśli nie, to sytuacja trochę dziwna. Generalnie powtórzyłbym cały skład ten sam z zeszłego roku bo i czemu nie? Tamta Eurowizja zapowiadała się szampańsko gdy jeszcze u Rosjan wjechał ten śmieszek Litlle Big ze swoimi zasięgami, gdzie po tej informacji od razu próbowałem choć z 2k na nich postawić bo był srogi kurs gdy buki nie ogarniały jeszcze. Tam chyba też Polska miała fajną kandydatkę z niezłym głosem.

Niemniej wracając do tegorocznej też mi się podoba Cypr mimo że początek wygląda jakbym słyszał Lady Gagę. Piosenka ok w takie środowisko + zdobywanie głosów od innych nacji też nie powinno być problemem żeby znaleźć się w top10 po 1,55. Litwa mimo zmiany piosenki nadal może się podobać, plus praktycznie ten sam układ taneczny, za co lubią docenić jurorzy gdy coś się na scenie dzieje. Taki sam kurs jak Cypr.

Zastanawiam się nad odbiorem piosenki Ukrainy. Szukałbym ich gdzieś w H2H, bo top10 na tą chwilę 2,00 i to pewnie może być na styk, dlatego wolałbym trafić parę z kimś ewentualnie dużo słabszym w zestawieniu jakby się udało.

Francja na pewno lepsza jakościowo od Malty i to było już wiadomo, że cokolwiek odrobinę lepszego od Malty przejmie pierwsze miejsce wśród kandydatów, padło na Francję niech i tak będzie.
Też moim zdaniem jakąś rolę odgrywa że jest ta zasada, gdy 6 krajów rok rocznie nie uczestniczy w półfinałach, moim zdaniem na tym się traci a nie zyskuje mimo że ma się pewność obecności w finale.
 
Otrzymane punkty reputacji: +372
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
Jak myślicie czy ostatnie wydarzenia w Izraelu mogą mieć wpływ na ich miejsce w pierwszym półfinale? Kurs że nie awansują 2.25
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Grac45 i pezio jak możecie to napiszcie, kto według Was awansuje z obu półfinałów do finału :)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Po uwzględnieniu zmian kursów, opinii specjalistów, moje top10 na tę chwilę z pierwszego półfinału to:

1. Malta
2. Cypr
3. Litwa
4. Ukraina
5. Szwecja
6. Rosja
7. Chorwacja
8. Belgia
9. Norwegia

10. Izrael / Azerbejdżan

W dalszym ciągu polecam do grania Belgię. Obecnie @1,80 w sts , więc kurs troszkę spadł. Belgijka powinna być w ścisłej czołówce uwzględniając głosy jurorów, wokal znakomity.

Co do Izraela, imo awansuje. Także w notowaniach jury będzie wysoko i koniec końców pewnie okolice 9-10 miejsca, kosztem Rumunii. Takie moje zdanie.

Byłbym ogromnie zdziwiony awansem Irlandii, tyle, że @1,22 nie zachwyca. Podobnie Australia @1,30.

STS oferuje dosyć rozbudowaną ofertę na eurowizję. Nieźle wygląda bet po fajnym kursie @4,25 - Malta wygra pierwszy półfinał, a Izrael i Norwegia awansują do finału. Tak wychodzi mi z moich analiz więc spróbuję 2/10.

Kompletnie nie rozumiem tak wysokiej pozycji Albiny czyli reprezentacji Chorwacji. W mojej opinii kompletnie przeciętny występ, z marnym tekstem. Niby rozrywkowy kawałek, ale mnie nie buja w ogóle. Tyle, że awansować - raczej awansuję niestety, bo jakoś tak, ku mojemu zdziwieniu, mają pozytywny odbiór.

Jutro pewnie będzie się sporo działo w wahaniu kursów itp. więc jeszcze coś się może pozmieniać :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +404
egreg 942

egreg

Użytkownik
Dla mnie prawie pewniakiem na awans z 1 półfinału jest Azerbejdżan . W różnych notowaniach w okolicach pierwszej 10-ki a na Youtube piosenka z tego kraju jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez widzów. W głosowaniu widzów będzie w ścisłej czołówce . Szanse awansu oceniam na minimum 90% kurs 1.65 opłaca się grać nawet z podatkiem.

Polecam też Rumunię po kursie 1.85 też bardzo wysoko oceniana przez widzów propozycja.

Natomiast na brak awansu proponuję Norwegię @ 3.20 , oceny widzów są dość słabe a konkurencja mocna , jest duża szansa (ponad 50%) że się nie załapie. Tutaj może być niespodzianka.

W głosowaniach dziennikarzy Norwegia ledwo mieści się w 10-ce półfinału
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +310
A 350

aslan

Użytkownik
Po pierwsze, czy ktoś zna bukmachera u którego można kleić zakłady łączone na Eurowizję?

Żeby nie było OFT, to wklejam jeszcze bardzo pomocny link do głosowania tzw. OGAE, czyli fanklubów Eurowizji we wszystkich zainteresowanych krajach. Oczywiście to są bardziej wyniki fanów niż ekspertów, ale z pewnością dają pewien obraz sytuacji i będą pomocne w typowaniu.


Patrząc na ruchy kursów z dzisiejszego półfinału wydaje mi się rozsądnym bet na awans Belgii, Azerbejdżanu, być może też Izrael i Rumunia.

Z kolei brak awansu wygląda interesująco w przypadku Norwegii, choć trzeba uważać tutaj, bo na pewno jakieś głosy z państw skandynawskich dostaną.

Nie mam za bardzo czasu na dłuższą analizę, przepraszam za brak szerszego uzasadnienia.

PS i EDIT. Dodam jeszcze, że jak ktoś wierzy w Belgię, to można też spróbować zakładu H2H. Fortuna proponuje np. parę Chorwacja - Belgia po kursie na Belgię 2,73. W przytoczonym głosowaniu OGAE Chorwacja zdobyła 30 głosów, Belgia 7, różnica z pewnością do odwrócenia. Myślę, że kurs na Belgów przeszacowany.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +145
maite-radar 22,9K

maite-radar

Użytkownik
Po pierwsze, czy ktoś zna bukmachera u którego można kleić zakłady łączone na Eurowizję?
Zależy o jakie zakłady łączone pytasz. STS pozwala na łączenie zakładów h2h, z czego z resztą skorzystałem.
Niestety zakładów na awanse nie można łączyć jak kiedyś, w ostatnich latach buki niestety są wyczulone na tym punkcie.

W ogóle mała prywata: wielki minus w stronę polskich buków - pisałem do niemal każdego legalnego o wystawienie oferty (ogólnie na Eurowizję oraz na awanse do finału). Praktycznie nikt nie spełnił mojej prośby. I jak tu grać w tym kraju?
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Zależy o jakie zakłady łączone pytasz. STS pozwala na łączenie zakładów h2h, z czego z resztą skorzystałem.
Niestety zakładów na awanse nie można łączyć jak kiedyś, w ostatnich latach buki niestety są wyczulone na tym punkcie.

W ogóle mała prywata: wielki minus w stronę polskich buków - pisałem do niemal każdego legalnego o wystawienie oferty (ogólnie na Eurowizję oraz na awanse do finału). Praktycznie nikt nie spełnił mojej prośby. I jak tu grać w tym kraju?
Tylko sts z legalnych ma eurowizje?
 
kopytko1337 1,2K

kopytko1337

Forum VIP
Polecam też Rumunię po kursie 1.85 też bardzo wysoko oceniana przez widzów propozycja.
Oglądałem wczoraj relacje z jury show i rumunia wyglądała tragicznie, musi dziś sporo dostać głosów od widzów żeby awansować, szczerze mówiąc będe zaskoczony jak przejdą chociaż na 16 państw aż 10 przechodzi.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Mamy 10 miejsc do awansu tak?
TOP6 niemożliwe do zbicia a więc: Malta, Cypr, Ukraina, Litwa, Rosja i Szwecja.
Zostają 4 miejsca:
Azerbejdżan, Chorwacja te dwie nacje widzę spokojnie w finale. Azerbejdżan @1,65 awans.

Także przypuścimy, że zostaje walka o 2 miejsca dla Izraela, Belgii i Rumunii. A jeszcze warto przypomnieć, że jest Norwegia po której kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać, notowania mocno wskazują na ich udział w finale, ale na pewno nie do grania po 1,30.

Ja bym mimo wszystko odrzucił Izrael, to co dzieje się w ostatnich dniach jeśli chodzi o agresję w Izraelu i zabijanie cywilów w Strefie Gazy jest jak to na Eurowizję przystało politycznie super skrojone. Poza tym swój prime już mieli ostatnio gdy wygrali a rok później organizowali konkurs. Izrael brak awansu @ 1,90. Jak na moje jest za duża konkurencja by upchać Izrael w top10. Generalnie ta piosenka jakoś nie wybija się z tłumu, nie da się jej specjalnie mocno zapamiętać.

No i ciekawostki typu:
Rosja Manizha - Znana ze swoich feministycznych i pro-LGBTQ + poglądów, urodzona w Tadżykistanie piosenkarka Manizha zaśpiewa Russian Woman - częściowo rapową karykaturę rosyjskiej kobiecości. Tytuł piosenki nie pozostał niezauważony przez nacjonalistów i rosyjskie lobby prawicowe, które ostro krytykowało artystkę zarówno za jej postępowy punkt widzenia, jak i jej rzekomy brak referencji.

Kompletnie nie rozumiem tak wysokiej pozycji Albiny czyli reprezentacji Chorwacji. W mojej opinii kompletnie przeciętny występ, z marnym tekstem. Niby rozrywkowy kawałek, ale mnie nie buja w ogóle. Tyle, że awansować - raczej awansuję niestety, bo jakoś tak, ku mojemu zdziwieniu, mają pozytywny odbiór.
Kwestia gustu jak zawsze. Mi ta piosenka szczególnie nie przeszkadza by znalazła się w finale, ale w razie wpadki byłaby jendnak największą w pierwszym półfinale. Jednakże w swoim top10 uznaje Chorwację.

IMO top10 bez podziału na miejsca:
Litwa, Ukraina, Malta, Rosja, Szwecja, Cypr, Azerbejdżan, Chorwacja, Norwegia, Belgia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +145
egreg 942

egreg

Użytkownik
Oglądałem wczoraj relacje z jury show i rumunia wyglądała tragicznie, musi dziś sporo dostać głosów od widzów żeby awansować, szczerze mówiąc będe zaskoczony jak przejdą chociaż na 16 państw aż 10 przechodzi.
Możesz dać do tego linka ?

Down:
Faktycznie nie wygląda to najlepiej jeśli chodzi o wokal , dziwne ...
Pozostaje nadzieja że dzisiaj będzie zdecydowanie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
egreg 942

egreg

Użytkownik
Jak wcześniej pisałem Azerbejdżan będzie moim zdaniem w ścisłej czołówce pierwszego półfinału, w głosowaniu widzów, tak więc proponuję jeszcze że będą w pierwszej 3-ce @ 15 Uni realnie oceniam szansę na minimum 40 %.
 
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
IMO top10 bez podziału na miejsca:
Litwa, Ukraina, Malta, Rosja, Szwecja, Cypr, Azerbejdżan, Chorwacja, Norwegia, Belgia.
Trudno nie zgodzić się z tym, ale należy wziąć pod uwagę że będą gdzieś niespodzianki, bo ciekawe to by było jakby weszło to wszystko po kursach, tak śledząc różne opinie , to najbardziej śmierdzi , Norwegia i Szwecja, ale prawda jest taka ze te dwa państwa wymieniają się 12 - pkt i od telewidzów i Jury czy to wystarczy, zobaczymy, Tak samo Ruskie z Azerberdzanem wymienią się , wiec gdzie nie gdzie są zaklepane punkty.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Trudno nie zgodzić się z tym, ale należy wziąć pod uwagę że będą gdzieś niespodzianki, bo ciekawe to by było jakby weszło to wszystko po kursach, tak śledząc różne opinie , to najbardziej śmierdzi , Norwegia i Szwecja, ale prawda jest taka ze te dwa państwa wymieniają się 12 - pkt i od telewidzów i Jury czy to wystarczy, zobaczymy, Tak samo Ruskie z Azerberdzanem wymienią się , wiec gdzie nie gdzie są zaklepane punkty.
Wiele jest takich wymian jak zawsze z tymże spojrzeć trzeba w ten sposób że pierwszy półfinał jest strasznie mocno obsadzony, jutro będzie znacznie niższy poziom. No ja mam dwa betki na dziś na Azerbejdżan awans i brak Izraela i starczy. Do tego już z głównym konkursem 1-10 miejsca Cypru i Litwy.

Najpopularniejsze forum nt Eurowizji bawiło się w swoje głosowanie i trudno się nie zgodzić z prawie wszystkim jak uplasowali.
 
Do góry Bottom