>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Energetyka w Polsce

adirave 58

adirave

Użytkownik
Dlaczego nasza władza wchodzi w dupsko Francuzom w sp. elektrowni atomowej, skoro 90% całego węgla UE leży w Polsce, technologie spalania są coraz efektywniejsze pod względem ograniczania emisji CO2 (psia mać), a mówi się nawet o możliwości spalania bez emisji. Do tego 80% powierzchni Polski leży na wodach geotermalnych. Więc pytam się: po co brać brudną, niebezpieczną i przestarzałą technologię od żabojadów, wiązać się kontraktami na X lat i jeszcze najlepiej u nas utylizować ten syf? Słyszeliście, że Niemcy do 2018 chcą zamknąć wszystkie elektrownie. Dlaczego? Skoro to takie super piękne i czyste i tanie? Tanie! Hahaha
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Dlaczego nasza władza wchodzi w dupsko Francuzom w sp. elektrowni atomowej, skoro 90% całego węgla UE leży w Polsce
Kto ci takich bzdur nagadał, w Polsce jest najwięcej węgla gdzie ? Jesteśmy w czołówce europejskiej ale bez przesady, zresztą wydobycie jest kosztowne i są problemy z bezpieczeństwem górników.
Do tego 80% powierzchni Polski leży na wodach geotermalnych.
Widzę, że skorzystałeś z Wikipedii ;), przecież nie chodzi o to czy mamy warunki, tylko o ogromne koszty i opłacalność.
niebezpieczną i przestarzałą technologię od żabojadów, wiązać się kontraktami na X lat i jeszcze najlepiej u nas utylizować ten syf? Słyszeliście, że Niemcy do 2018 chcą zamknąć wszystkie elektrownie. Dlaczego? Skoro to takie super piękne i czyste i tanie? Tanie! Hahaha
Elektrownie atomowe są tak samo niebezpieczne jak latanie samolotem, wiec polecam zamknąć lotniska. A Niemcy mogą czerpać energię z palenie Mercedesów, wiec nie wiem na jakiej podstawie porównujesz ich do Polski.

Z drugiej strony nie widzę nic złego, w przyjaznych stosunkach z Niemcami, czy Francą ani nie mam nic przeciwko wspólnym interesom z tymi państwami.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Tak tak, wszystko kosztowne, węgiel kosztowny, &quot;ciepła woda&quot; kosztowna, ale atom od Francuzów to jak za darmo: technologia od Francuzów, budownictwo od Francuzów, utylizacja od Francuzów, paliwo od Francuzów, przede wszystkim - kredyty na to wszystko, od Francuzów, tylko Polak za 1500 będzie przy tym dymał i marzył o niższym rachunku za prąd. Ta jedna pieprzona elektrownia, to tylko 2% zapotrzebowania naszego kraju! Z mainstreamu ta informacja nie wydobywa się za często, wszyscy widząc tą jedną elektrownie, widzą rachunki o połowę niższe. Ja też nie mam nic przeciwko interesom z tymi państwami, ale INTERESOM, a nie wasalizacji Polski wzdłuż i wszerz.

Do reszty Twojej wypowiedzi nie zamierzam się odnosić, bo gdybanie o mercedesach, Brazylijczykach i lotniskach jest niepoważne, a reszta bije niewiedzą i ignorancją na kilometr. Dla jasności przypomnę, że to temat &quot;Nowa Prawica&quot; a swoją uwagę o emisji CO2, która rozpętała kolejny spór, napisałem jako uwagę, małą czcionką. Sorry
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Zamiast mówić, że to bzdury, to może w końcu sami się zorientujcie w temacie i wtedy podajcie jakieś kontrargumenty, że nasza dyplomacja to jednak kozaki i wsio załatwią, postawią sprawę na ostrzu noża, zagrożą komuś czymś. Piszę do &quot;Was&quot;, a mam na myśli tych wszystkich kozaczków co tu się o wszystko proszą jak dziecko w sklepie. Podaj to, podaj tamto, jakiś argument proszę, ciągle i to samo. Jak dostaną swoje to tylko cisza po nich zostaje.

Dlaczego Polacy w Niemczech nie mogą uzyskać praw mniejszości narodowej?
Dlaczego nasza władza wchodzi w dupsko Francuzom w sp. elektrowni atomowej, skoro 90% całego węgla UE leży w Polsce, technologie spalania są coraz efektywniejsze pod względem ograniczania emisji CO2 (psia mać), a mówi się nawet o możliwości spalania bez emisji. Do tego 80% powierzchni Polski leży na wodach geotermalnych. Więc pytam się: po co brać brudną, niebezpieczną i przestarzałą technologię od żabojadów, wiązać się kontraktami na X lat i jeszcze najlepiej u nas utylizować ten syf? Słyszeliście, że Niemcy do 2018 chcą zamknąć wszystkie elektrownie. Dlaczego? Skoro to takie super piękne i czyste i tanie? Tanie! Hahaha

Odbiegnę lekko od tematu, ale muszę.

Po 1 - bezemisyjne spalanie węgla - chłopie jak coś takiego zrobisz to zostaniesz mistrzem galaktyki. Równie dobrze możesz utylizować rdzę, żeby odzyskać stal. Chemii nie oszukasz, tak samo jak nie da się oszukać matematyki czy fizyki. Węgiel się spala w powietrzu i nie ma innej opcji niż powstawanie CO2, nie ma, zrozum to.

Po 2 - jeżeli chodzi o Francuzów to są liderami jeżeli chodzi o elektrownie atomowe. I na pewno ta technologia nie jest przestarzałą, którą byśmy od nich dostali. Jakoś we Francji zaspokają energią atomową 75% swojego zapotrzebowania na energię i nie narzekają. A to, że Francuzi serwisowaliby te elektrownie to już inna sprawa, w Polsce niestety nie ma nikogo, kto by poznał ichną technologię budowy elektrowni, z czasem by się pojawił, ale na pewno nie od razu.

Po 3 - do Polski sprowadza się węgiel z Australii, bo wychodzi taniej niż wydobycie naszego węgla.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Taka dyskusja nie ma sensu &quot;do wzrostu roślinek jest potrzebny CO2&quot; biologi nie oszukasz, zamiast walczyć z emisją lepiej sadzić drzewa ! No chyba, że mamy jakiegoś &quot;ekologa&quot; na forum i nie będzie miał wtedy z czego utrzymać siebie i swojej proekologicznej rodziny utrzymać.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Olo ????

ad1. Nawet gdyby ktoś to wynalazł to myślisz, że dopuszczono by go do głosu? Napisałem, że &quot;mówi się o możliwości spalania bez emisji&quot; Słyszałeś o możliwościach podziemnego magazynowania, zgazowania i upłynniania. Skoro mamy tyle tego węgla, to czemu nie rozwiniemy swoich technologii? Przecież w 40mln kraju muszą być naukowcy i ludzie wybitni, którzy mogliby takie technologie stworzyć.

ad2. &quot;Francja ma 59 elektrowni atomowych pokrywających 77% zapotrzebowania na energię. Zakładając, że Francja ma ~1.5 raza większe zapotrzebowanie na energię (1.5 raza większa powierzchnia, ~1.5 raza tyle mieszkańców) to ile naszych potrzeb pokryje jedna elektrownia u nas (proste skalowanie):

0.77*(1.5/59)*100%=1.96%&quot;

ad3. Zapotrzebowanie węgla na świecie ciągle rośnie, potęgi wydobywają coraz więcej, tylko Polska z unijną polityką antywęglową i zapuszczonym górnictwem, posiadając ogromne złoża, możliwości i tradycje, staje się importerem - przykre.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
ad1. Nawet gdyby ktoś to wynalazł to myślisz, że dopuszczono by go do głosu? Napisałem, że &quot;mówi się o możliwości spalania bez emisji&quot; Słyszałeś o możliwościach podziemnego magazynowania, zgazowania i upłynniania. Skoro mamy tyle tego węgla, to czemu nie rozwiniemy swoich technologii? Przecież w 40mln kraju muszą być naukowcy i ludzie wybitni, którzy mogliby takie technologie stworzyć.

Gdyby ktoś to wynalazł to dostałby Nobla z miejsca. Emisja CO2 będzie zawsze, pytanie co się z tym dalej zrobi. Część zawsze będzie uwalniana. Nikt nie będzie bawił się w bezemisyjność, znaczy euroekologów można o to podejrzewać (w sensie, że oni w to wierzą), ale to kretyni i mam nadzieję, że nikt ich nie posłucha.

Mamy węgiel, ale mówię Ci, że koszty wydobycia itp są mniejsze niż koszty sprowadzenia węgla z Australii. Zresztą na świecie kończy się węgiel, a u nas zostanie, to też nie jest takie złe :razz:


ad2. &quot;Francja ma 59 elektrowni atomowych pokrywających 77% zapotrzebowania na energię. Zakładając, że Francja ma ~1.5 raza większe zapotrzebowanie na energię (1.5 raza większa powierzchnia, ~1.5 raza tyle mieszkańców) to ile naszych potrzeb pokryje jedna elektrownia u nas (proste skalowanie):

0.77*(1.5/59)*100%=1.96%&quot;

Nie podam Ci dokładnej liczby, ale elektrownia, która miałaby być wybudowana miałaby pokrywać więcej niż te 2%. Wciąż nie za dużo, ale więcej. Z tym, że wiesz, przecież nie jest tak, że można wybudować tylko jedną elektrownie, można spokojnie postawić więcej tych elektrowni, żeby zaspokoić większe zapotrzebowanie energetyczne.
Tzw. alternatywne źródła energii zaspokajają pewnie jakoś koło 5-6% naszych potrzeb, a też zaczynało się od zera, więc od czegoś trzeba zacząć.
Zwłaszcza, że wbrew pozorom jest to bezpieczny sposób produkcji energii. Technologia jest bardzo zaawansowana, cały czas idzie do przodu, w dodatku elektrownie takie są bardzo często i wnikliwie kontrolowane.



ad3. Zapotrzebowanie węgla na świecie ciągle rośnie, potęgi wydobywają coraz więcej, tylko Polska z unijną polityką antywęglową i zapuszczonym górnictwem, posiadając ogromne złoża, możliwości i tradycje, staje się importerem - przykre.

Wszystko się rozbija o kase, jeżeli taniej jest importować węgiel niż go wydobywać to importujemy, logiczne.
Przy węglu jest też problem np z zagospodarowaniem popiołu, bo nie można go ot tak sobie wywalić. Część idzie na produkcję materiałów budowlanych, ale to mała część. Swoją drogą materiałów bardzo dobrej jakości, lepszych niż tradycyjne. W Gdańsku np naprzeciwko nowobudującego się stadionu możesz podziwiać x ton (już nie pamiętam ile tego tam leży, jak tam byłem to mi mówili) popiołów w Pollytagu.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Zwłaszcza, że wbrew pozorom jest to bezpieczny sposób produkcji energii. Technologia jest bardzo zaawansowana, cały czas idzie do przodu, w dodatku elektrownie takie są bardzo często i wnikliwie kontrolowane.
Awaria w elektrowni atomowej w Czechach
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/awaria;w;elektrowni;atomowej;w;czechach,167,0,812711.html
Awaria elektrowni atomowej. Tym razem w Kanadzie
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Awaria-elektrowni-atomowej-Tym-razem-w-Kanadzie,wid,13231366,wiadomosc.html
Wypadek nuklearny w elektrowni jądrowej w Fukushimie ujawnił poważne luki w światowych systemach bezpieczeństwa nuklearnego
http://radioalert.blox.pl/2011/05/Wypadek-nuklearny-w-elektrowni-jadrowej-w.html
Awaria elektrowni atomowej na Ukrainie
http://www.sfora.pl/Awaria-elektrowni-atomowej-na-Ukrainie-Co-ukrywaja-a33580
Awaria elektrowni atomowej w Kursku
http://www.rp.pl/artykul/653425.html

To tylko z ostatnich 2 miesięcy ;)

Awarie w Tricastin
http://media.wp.pl/kat,1022957,wid,12499153,wiadomosc.html
Dla potwierdzenia Twoich słów o wnikliwych kontrolach zamieszczam jeszcze:
http://www.geekpassiononline.com/2011/07/france-explosion-a-la-centrale-nucleaire-de-tricastin.html
http://www.paranormalne.pl/topic/27462-eksplozja-i-ogien-we-francuskiej-elektrowni-atomowej/
również z Tricastin ;)

Jasne, możesz powiedzieć, że na świecie jest 400 EA i to co podałem to mały odsetek i stwierdzić że częściej spadają samoloty, ale tu nie chodzi o jednorazową śmierć 100 czy 200 ludzi, tylko skażenie na lata a nawet tysiące lat.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
brak wydzielania CO2 pzy spalaniu węgla:grin: ahh ta wyobraźnia ludzka

Jeśli chodzi o nasze kopalnie to projekty restrukturyzacji pisali chociażby profowie z UEKu. Zwłaszcza kozak nad kozakami Tadeusz Fijał. Ale ich nikt nie wprowadzi, bo ekonomie rozumie 0,01% społeczeństwa, z czego we władzach nikt i autorytetami są ludzie pokroju balcerowicza. Pomijając, że o to im chodzi...

Żal wylany;) dyskusję proponuję zakończyć, bo niektórzy podstaw chemii nie znają ani nie chcą zrozumieć prostej odpowiedzi na szerokopojęte pytanie &quot;Why&quot;.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Awarie, w wyniku których nic się nie dzieje, a skutkuje to tylko wyłączeniem lub obniżeniem mocy to prawie nie awarie.

Poza tym zauważ, że Czechy, Kanada, Ukraina, Japonia i Rosja to nie są elektrownie produkcji francuskiej.

Co do Japonii, to tam nikt nie przewidział, że fale tsunami mogą być tak wysokie, a to już nie jest wina elektrowni.

Poza tym w kopalniach węgla też ludzie giną.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Akurat takie podstawy chemii mam opanowane, przy spalaniu węgla wydziela się CO2 i to chyba każdy wie. Nie każdy wie natomiast, że są technologie bezemisyjnego spalania węgla, czyt. CO2 nie dostaje się do atmosfery.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Moim zdaniem to troszkę dyskusja bez celu, w zasadzie jest pewnego rodzaju nadwyżka energii i komu ukrócić, kto ma dostać po łbie by inni dostali mniej.
Co do przedmówców. Tak roślinki potrzebują CO2 a potem ładnie na tlen to zamieniają, ale zauważcie, że terenów czysto zielonych (lasy) mamy coraz mniej, wszystko przez urbanizację dla dobra człowieka.
Co do elektrowni atomowych to z tego co czytałem to najbardziej do przodu w tej dziedzinie rozwinięte są elektrownie w Kanadzie.
Co do UE - ten syf się rozpadnie i to już nie długo, nie może być tak, że 80% obywateli spoza starej &quot;15&quot; robi na chwałę dla Niemiec, Francji, Włoch.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Co do UE - ten syf się rozpadnie i to już nie długo, nie może być tak, że 80% obywateli spoza starej &quot;15&quot; robi na chwałę dla Niemiec, Francji, Włoch.
Już światowy biznes nad tym pracuje od dawna, żeby mogło tak być. Tylko że akurat Francuzom i Włochom (społeczeństwu) to raczej się polityka UE nie specjalnie podoba. We Francji się tworzą bojówki antyglobalistyczne i to ponoć w zastraszającym tempie i ich pierwszym celem jest kontra wobec UE. Z tego co się interesowałem tematem to powstają pod wpływem rewolucji kulturowej (szkolnictwo, obyczajowość). Natomiast Włochy, zwłaszcza południowa część, to piszcząca bieda.


A cd tych technologii bezemisyjnych (twórcy chyba nie wiedzą co to znaczy emitować) to owszem widziałem kilka prezentacji na UKOŚ o tym, ale opłacalność tego w obecnym układzie ekonomicznym jest znikoma
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Olo śmieszne są te Twoje argumenty, że nie są produkcji francuskiej. Zobaczymy co będziesz gadał jak coś na dobre wypieprzy. Też będziesz mówił, że tego nie dało się przewidzieć? Wyprzedziłem Twoje rozumowanie i napisałem wcześniej, że skażenie po katastrofie nijak ma się do katastrof lotniczych, bo tam ginie jednorazowo ileś ludzi. No to ty o Górnikach :p Trzeba było od razu napisać, że na drogach giną ludzie a jeździć też trzeba. Te całe zapewnienia mediów że wszystko jest ok, cacy, że usterki niewielkie to można między bajki włożyć. Dlaczego w telavizji w Polsce nic się o tym nie mówi? A no bo Polaczki zrozumieją, że to nie jest taki złoty interes i może będą protestować. A tak wprowadzimy im radioaktywny syf tylnymi drzwiami jak ze sprawą GMO.

Elektrownia w Nebrasce pod wodą -no fakt nie mogli tego przewidzieć, że obok płynie rzeka i może kiedyś wylać
http://wykluczeni.info/?op=explorer&amp;amp;ak=radiopomost&amp;amp;t=Elektrownia_atomowa_w_Nebrasce_jest_calkiem_pod_woda!&amp;amp;u=radiopomost.com/index.php?option=com_content_,_view=article_,_id=2312:elektrownia-atomowa-w-nebrasce-jest-calkiem-pod-woda_,_catid=39:wiat_,_Itemid=59&amp;amp;ub=op=browse
Pożar grozi elektrowni w Los Alamos - no tak skąd mogli wiedzieć, że będzie pożar
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&amp;amp;view=article&amp;amp;id=1060:zagroone-trzy-amerykaskie-elektrownie-atomowe&amp;amp;catid=44:swoje&amp;amp;Itemid=125

Stawka jest zbyt wysoka, aby usprawiedliwiać katastrofy powodziami, pożarami itd. Zawsze dochodzi też czynnik ludzki, zaniedbania, uchybienia itd. W Fukushimie wiedzieli, że mogą mieć za słabe obudowy, przy większym ciśnieniu, mimo tego nie robili modernizacji. W takiej biednej Polsce, gdzie nie można wybudować dobrej drogi, nie powinno być w ogóle mowy o budowie EA.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Olo śmieszne są te Twoje argumenty, że nie są produkcji francuskiej. Zobaczymy co będziesz gadał jak coś na dobre wypieprzy. Też będziesz mówił, że tego nie dało się przewidzieć? Wyprzedziłem Twoje rozumowanie i napisałem wcześniej, że skażenie po katastrofie nijak ma się do katastrof lotniczych, bo tam ginie jednorazowo ileś ludzi. No to ty o Górnikach :p Trzeba było od razu napisać, że na drogach giną ludzie a jeździć też trzeba. Te całe zapewnienia mediów że wszystko jest ok, cacy, że usterki niewielkie to można między bajki włożyć. Dlaczego w telavizji w Polsce nic się o tym nie mówi? A no bo Polaczki zrozumieją, że to nie jest taki złoty interes i może będą protestować. A tak wprowadzimy im radioaktywny syf tylnymi drzwiami jak ze sprawą GMO.

Elektrownia w Nebrasce pod wodą -no fakt nie mogli tego przewidzieć, że obok płynie rzeka i może kiedyś wylać
http://wykluczeni.info/?op=explorer&amp;amp;ak=radiopomost&amp;amp;t=Elektrownia_atomowa_w_Nebrasce_jest_calkiem_pod_woda!&amp;amp;u=radiopomost.com/index.php?option=com_content_,_view=article_,_id=2312:elektrownia-atomowa-w-nebrasce-jest-calkiem-pod-woda_,_catid=39:wiat_,_Itemid=59&amp;amp;ub=op=browse
Pożar grozi elektrowni w Los Alamos - no tak skąd mogli wiedzieć, że będzie pożar
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&amp;amp;view=article&amp;amp;id=1060:zagroone-trzy-amerykaskie-elektrownie-atomowe&amp;amp;catid=44:swoje&amp;amp;Itemid=125

Stawka jest zbyt wysoka, aby usprawiedliwiać katastrofy powodziami, pożarami itd. Zawsze dochodzi też czynnik ludzki, zaniedbania, uchybienia itd. W Fukushimie wiedzieli, że mogą mieć za słabe obudowy, przy większym ciśnieniu, mimo tego nie robili modernizacji. W takiej biednej Polsce, gdzie nie można wybudować dobrej drogi, nie powinno być w ogóle mowy o budowie EA.


Jeżeli uważasz, że to kto i w jaki sposób stawia elektrownie nie ma znaczenia no to naprawdę gratuluję sposobu myślenia. Kup nowego Saaba i nowego Fiata, ciekawe czy jak się Fiat rozwali, a Saab nie to też powiesz, że argument, że Saab jest innej produkcji jest śmieszny.
Co będę gadał jak się rozwali:?: Nie wiem, bo nie doszło do takiej sytuacji. Jak dojdzie to pogadamy, póki co widzę więcej za niż przeciw.
A widzisz ja nie pisałem nic o lotnictwie, a Ty mi o katastrofach lotniczych, a mnie to zupełnie nie obchodzi. Katastrofy lotnicze mają się nijak do energetyki, a tego dotyczy temat, którego sobie sam życzyłeś. A katastrofy górnicze mają się bardzo do tego tematu.
O tym co się mówi w telewizji nie ja decyduję, więc nie odpowiem Ci na pytanie dlaczego się nie mówi.
I kto tu mówi o usprawiedliwianiu:?: Ja tylko mówię, że przyczyną katastrofy w Japonii było to, że tsunami przekroczyło ich oczekiwania. A to zdecydowanie nie było winą elektrowni i jej technologii, a projektanta, a to zdecydowana różnica.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
O tym co się mówi w telewizji nie ja decyduję, więc nie odpowiem Ci na pytanie dlaczego się nie mówi.
Sorry Olo, nie mam Ciebie za omnibusa, myślałem, że wyłapiesz, że to pytanie retoryczne.
Co będę gadał jak się rozwali Nie wiem, bo nie doszło do takiej sytuacji. Jak dojdzie to pogadamy, póki co widzę więcej za niż przeciw
A Czarnobyl czy Three Mile Island to co?
Jeżeli uważasz, że to kto i w jaki sposób stawia elektrownie nie ma znaczenia no to naprawdę gratuluję sposobu myślenia
Według retoryki przyjętej przez atomo-entuzjastów energia atomowa jest czysta, tania i BEZPIECZNA z założenia. Dlatego spór o to kto budował jest drugorzędny. Od pożaru, powodzi i terrorystów elektrowni nie uchronisz, więc kwestia kto je buduje nie ma znaczenia. Jak na Twojego Saaba spadnie olbrzymi konar to co powiesz ;D
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
A Czarnobyl czy Three Mile Island to co?

Czarnobyl - przyczyną było to, że na działającej elektrowni zaczęto przeprowadzać sobie testy, które powinny zostać przeprowadzone przed oddaniem jej do użytku. Termin gonił, władza czekała. Więc to nie wina elektrowni, a represji władzy, dla której termin był ważniejszy niż ewentualny wybuch.

Poza tym wiele innych elektrowni działa i nikt na nie nie narzeka.


Według retoryki przyjętej przez atomo-entuzjastów energia atomowa jest czysta, tania i BEZPIECZNA z założenia. Dlatego spór o to kto budował jest drugorzędny. Od pożaru, powodzi i terrorystów elektrowni nie uchronisz, więc kwestia kto je buduje nie ma znaczenia. Jak na Twojego Saaba spadnie olbrzymi konar to co powiesz ;D

Jakbyś nie pamiętał to dyskusja zaczęła się od tego:

Więc pytam się: po co brać brudną, niebezpieczną i przestarzałą technologię od żabojadów, wiązać się kontraktami na X lat i jeszcze najlepiej u nas utylizować ten syf?
Więc napisałem Ci o francuskich elektrowniach i cały czas o nich piszę, a Ty nie wiadomo skąd wyjeżdżasz mi z Kurskiem, Japonią, Kanadą czy Ukrainą.

Jeszcze raz podkreślę, żebyś ogarnął - mówię o elektrowniach francuskich.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Więc to nie wina elektrowni, a represji władzy.
Co mnie obchodzi czyja to wina?? Czy Ty rozumiesz w ogóle o czym jest rozmowa? O tym, że EA są niebezpieczne i z wielu przyczyn może nastąpić katastrofa. Ja Ci mówię o błędach ludzkich, pożarach, powodziach a Ty nie zgadzając się ze mną podajesz argument na moją korzyść o represjach władzy ;D Czyli kolejny czynnik &quot;którego też nie mogliśmy przewidzieć&quot; (cytuje Ciebie z pamięci)
Więc napisałem Ci o francuskich elektrowniach i cały czas o nich piszę, a Ty nie wiadomo skąd wyjeżdżasz mi z Kurskiem, Japonią, Kanadą czy Ukrainą.

Jeszcze raz podkreślę, żebyś ogarnął - mówię o elektrowniach francuskich.
Ja rozumiem, że Ty przy projektowaniu tych francuskich elektrowni byłeś i ręczysz za nie własną dupą?

Jeszcze raz podkreślę, żebyś ogarnął. Do awarii we francuskich elektrowniach tez podałem Ci linki:
Awarie w Tricastin
http://media.wp.pl/kat,1022957,wid,12499153,wiadomosc.html
również z Tricastin z wczoraj
http://www.geekpassiononline.com/2011/07/france-explosion-a-la-centrale-nucleaire-de-tricastin.html
http://www.paranormalne.pl/topic/27462-eksplozja-i-ogien-we-francuskiej-elektrowni-atomowej/
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Ja rozumiem, że Ty przy projektowaniu tych francuskich elektrowni byłeś i ręczysz za nie własną dupą?

Jeszcze raz podkreślę, żebyś ogarnął. Do awarii we francuskich elektrowniach tez podałem Ci linki:
Awarie w Tricastin
http://media.wp.pl/kat,1022957,wid,12499153,wiadomosc.html
również z Tricastin z wczoraj
http://www.geekpassiononline.com/2011/07/france-explosion-a-la-centrale-nucleaire-de-tricastin.html
http://www.paranormalne.pl/topic/27462-eksplozja-i-ogien-we-francuskiej-elektrowni-atomowej/

Skoro się nie psują, a się prawie nie psują. Awarii jest mało bardzo i są niegroźne zwykle. Ok tutaj wyżej trochę napromieniowało ileś tam osób, tylko pracowników, nikt nie zginął.

Ale Ty wolałbyś wydobywać węgiel. Pomijając już fakt, że nie kalkuluje się w Polsce wydobywanie węgla, to masz tutaj listę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofy_górnicze_w_Polsce

I teraz porównaj sobie cyferki i powiedz czy francuskie elektrownie atomowe czy Polskie kopalnie węgla są bezpieczniejsze.




I jeżeli nadal chcesz mi wmówić, że to kto produkuje elektrownie nie ma znaczenia, to możemy zakończyć dyskusję.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
I jeżeli nadal chcesz mi wmówić, że to kto produkuje elektrownie nie ma znaczenia, to możemy zakończyć dyskusję.
Nie ma znaczenia, bo nikt nie ma patentu na całkowitą bezawaryjność. A w przypadku EA wg mnie, nie ma miejsca na Twoje &quot;trochę napromieniowało&quot;, &quot;prawie się nie psują&quot;.
Co do tego węgla, którego tak się brzydzisz. Warto się zastanowić dlaczego on faktycznie jest nieopłacalny i kto to tego doprowadził. I przede wszystkim: Czy mógłby być w ogóle opłacalny. Polecam artykuł:
http://prawica.net/opinie/25150
Oprócz węgla mamy jeszcze łupki i geotermię jakby co. I zejdź z tego węgla bo wydaje mi się całą winą obarczasz pijących górników ze średniowiecznym narzędziami. Polska była w 89 roku 4 na świecie producentem tego surowca, i co? Wtedy się opłacało.
 
Do góry Bottom