>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ELH Tipsport Extraliga - liga czeska 2023/2024

warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Wczoraj pierwsze spotkania 1 rundy playoff. Karlove Vary postraszyły, ale byli słabszą ekipą mimo wszystko. Dzisiaj obie ekipy bez graczy ofensywy z pierwszej linii ukaranych za faule we wczorajszym pojedynku. Liczę jednak na 2:0 w serii dla kadrowo mocniejszy team i zachowawcze granie z obu stron. Karlove nie należą do ekip oddających wiele strzałów i brak kluczowego napastnika temu nie pomaga.
Nie ufam Litvinovovi za bardzo, szczególnie że 3 kolejki przed zakończeniem sezonu w meczu o top 4 w Kladnie przegrali 2:0. Fakt jest taki, że są zupełnie inaczej usposobioną ekipą u siebie niż na wyjeździe i chyba żadna inna załoga w tej lidze nie ma aż takiej dysproporcji. Pilzno słabsze, ale wczoraj trzymali dystans i obie ekipy spora ilość strzałów, mam nadzieje, ze scenariusz sie powtórzy dzisiaj. W każdym scenariuszu czy Litvinov wyjdzie na prowadzenie, czy Pilzno powinno być grane do przodu.

Motor&u6.5
Litvinov Pilzno over5
@4.05 Fortuna
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Liberec - Olomouc
Typ: Tomas Filippi powyżej 0.5 punktu kanadyjskiego (z dogrywką)
@1.48 Fortuna

@1.50 Superbet

W tym roku obydwie drużyny rywalizowały ze sobą już sześciokrotnie. Cztery razy wygrywał Liberec, dwa - ich rywale, ale jedynie po dogrywce. Olomouc w ciągu ostatnich dziesięciu spotkań tylko raz wygrał mecz w regulaminowym czasie gry - pod koniec lutego przeciwko Hradec Kralove. Myślę, że Liberec wykorzysta słabszą dyspozycję przeciwnika i powalczy o kolejną wygraną w 18 finału play-off. Okazja nadarza się niesamowita, bo grają u siebie. Najbardziej skutecznym punktującym w zespole jest Tomas Filippi, który ma już 66 punktów - o blisko 20 więcej od swojego kolegi, który pod tym względem znajduje się na drugim miejscu. Liczę, że powiększy dziś swój dorobek punktowy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1376
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Sparta Praga vs Liberec: Liberec powyżej 1.5 gola ml @1.51✅
Dynamo Pardubice vs Mountfield: Mountfield powyżej 1.5 gola ml @1.53✅
AKO @2.31 Fortuna✅


Zaczynamy serie ćwierćfinałowe w Czechach i dzisiaj idę w stronę gości. Pobieram ich 2 gole, liczy się wraz z dogrywka, a więc jak będzie wynik 1:1 w RT i przyjezdni zaliczą decydujące trafienie, to propozycja będzie trafiona.

Dlaczego idę w stronę underdogów? Myślę, że przerwa Dynama i Sparty od grania może mieć znaczenie w dzisiejszym starciu. Przypomnijmy, że Mountfield oraz Liberec musieli przebijać się przez rundę wstępną play-off. Ekipa z Hradec Kralove pewnie odprawiła Vitki, a Białe Tygrysy pokazały charakter, wracając z serii 0:2 na 3:2. z Ołomuńcem. Naturalnie to Dynamo i Sparta są faworytami w tych parach, ale goście okrzepli już trochę w play-off i znają smak zwycięstwa w tym sezonie w fazie pucharowej. Przyjezdni są w gazie i oby to pokazali w Pradze i Pardubicach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2219
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dzisiaj bez większej analizy. Faworyci wczoraj wymęczyli, myślę, że dzisiaj może być podobnie, dlatego potrzebni są liderzy. Stawiam na strzelców gospodarzy.

Sparta vs Liberec: Repik punkt @1.65✅
Pardubice vs Mountfield: Sedlak punkt @1.40🟥
AKO @2.31 Fortuna 🟥
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +767
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Trzyniec vs Czeskie Budziejowice: Martin Ruzicka punkt @1.47
Kometa Brno vs Litwinów: Jakub Flek punkt @1.75
AKO @2.57 Fortuna


W Czechach idę ale stronę Ruzicki i Fleka. Ten pierwszy swoją asystą pomógł Ocelari sięgnąć zwycięstwo w pierwszym starciu z Czeskimi Budziejowicami. Martin znajduje się w znakomitej formie. Dojdzie dzisiaj więcej PP, bo i zmęczenie back-to-back zrobi swoje i tutaj liczę na doświadczonego gracza Mistrza. Nie zdziwię się, jak pójdzie na MŚ, bo w kluczowych momentach jego doświadczenie nie zawodzi.

Kometa Brno po pierwszej przegranej potrzebuje triumfu na swojej tafli i tutaj liczę na Fleka. Wczoraj miał swoje sytuacje, ale je nie wykorzystywał. Mam nadzieję, że tym razem gospodarze pokażą swoją moc ofensywną i tutaj brylować będzie Jakub.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +767
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Liberec vs Sparta: Liberec powyżej 26.5 celnych strzałów @1.50
Mountfield vs Pardubice: Mountfield powyżej 29.5 celnych strzałów @1.50
AKO @2.25 Fortuna


Podrzucę jeszcze strzały celne na Czechy. Faworyci jak na razie nie zawodzą i zarówno Sparta, jak i Dynamo w pełni wykorzystali przewagę własnej tafli. Było blisko urwania chociażby jednego meczu przez Białych Tygrysów i przez Lwy, ale ostatecznie to się nie udało. Zmagania przenoszą się na taflę outsiderów i stawiam na celne strzały gospodarzy. Linie naprawdę ciekawe i warto się nad nimi zastanowić. Liberec oddawał w Pradze 33 i 31 strzałów na bramkę przeciwnika, a Mountfield 32 i 33. Gospodarzom potrzebna jest wygrana w serii, dlatego liczę na dominującą postawę outsiderów.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Extraliga
Godzina: 17:00
Spotkanie: Dynamo Pardubice vs Mountfield FK
Typ: Lukas Sedlak strzeli gola
Kurs: 3.00 4 sog i jedna seta szkoda
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:


Dynamo to zespół, który w poprzednim sezonie bardzo starał się sięgnąć po tytuł. W 2023 roku klub ten świętował swoje 100-lecie i dlatego też dokonano wielu wzmocnień, aby zrealizować swoje marzenia o mistrzostwie. Sprowadzono takich graczy jak Lukas Sedlak, Tomas Hyka, Lukasa Radila, Romana Willa, czy też Tomasa Zohornę. Wszystkich tych hokeistów znamy z KHL i warto było wykorzystać odpływ zawodników z tej ligi. Niestety nadzieje na zdobycie tytułu prysły jak bańka mydlana w półfinale, przegrywając z dominatorem czeskich tafli w 7 spotkaniach. Ocelari Trzyniec pokazało klasę w ostatnim starciu w Pardubicach, ale warto wspomnieć, że Hyka miał rzut karny na 3 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry. Bramkarz przeciwnika Ondrej Kacetl umyślnie wypchnął bramkę z zawiasów, gdy akcja była rozgrywana pod jego polem. Sędziowie zadecydowali penalty shot i gdyby Tomas zamienił najazd na trafienie, oglądalibyśmy dogrywkę w 7. półfinałowej rywalizacji.

Tak się nie stało i szkoda, ale udało się utrzymać trzon zespołu i cele na tę kampanię się nie zmieniają. Dodatkowo wzmocniono skład takimi zawodnikami jak Libor Hajek, czy też Martin Kaut, którzy mają doświadczenie w NHL. Kadrowo Dynamo to najlepszy projekt w Czechach i nikt nie ma ku temu wątpliwości. Trzeba to jeszcze pokazać na lodzie i gospodarze są na dobrej drodze, aby postawić kolejny krok w kierunku tytułu, bo kibice czekają już na niego od 11 lat. Czy faworyci zamkną serię na swojej tafli?

Drużyna z Hradec Kralove to derbowy przeciwnik Dynama Pardubice. Oba miasta położone są od siebie w odległości 23 kilometrów, co sprawia, że rywalizacje pomiędzy tymi klubami zawsze przynoszą sporo emocji. Nie inaczej jest w serii ćwierćfinałowej i na ten moment Mountfield przegrywa 1:3. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii dzisiejsi goście przegrali wszystkie 4 mecze z Dynamo w sezonie zasadniczym, a teraz są nad przepaścią w serii play-off. Przyjezdni starają się prezentować ofensywny hokej, ale nie zawsze przynosi to zamierzony skutek. Jak dobrze wiemy, w decydujących starciach decyduje solidna postawa w defensywie i w przeciągu tygodnia udało się ten element poprawić, ale w kluczowych momentach górą jest rywal. Dzisiaj Mountfield nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę, bo to będzie oznaczać zakończenie kampanii. Czy outsider postawi się faworytowi?

Są to derby i to w fazie play-off, co powoduje, że czeka nas sporo emocji podczas sobotniego popołudnia. Faworyt jest jeden i uważam, że gospodarze wykorzystają atut własnej tafli. Tak jak wspomniałem wyżej, Dynamo po raz pierwszy w historii pokonało Mountfield we wszystkich 4 starciach sezonu zasadniczego, a w play-off ma już na koncie 3 wygrane. Mam nadzieję, że ekipa z Pardubic nie zlekceważy swojego rywala.

Zdecydowałem się na gola Lukasa Sedlaka. Nie ukrywam, że Dynamo to moja ulubiona drużyna w Czechach i bardzo doceniam byłego napastnika Traktora Czelabińsk już od czasów KHL. W mojej opinii to jeden z najlepszych zawodników w Extralidze i nie mogę doczekać się jego występów podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się u naszych południowych sąsiadów.

Czas domknąć serię i można rzec, że w dwóch wyjazdowych starciach z w Hradec Kralove pierwszy link atakujących był uśpiony. Ani Tomas Hyka, ani Luka Sedlak, ani Richard Panik nie zaliczyli nawet asysty i spodziewam się sporej aktywności tych hokeistów w dzisiejszym spotkaniu. Szczególnie w PP powinny być okazje na przełamanie. Lukas Sedlak do tej pory strzelił tylko 1 bramkę i zanotował 1 kluczowe podanie w pierwszym meczu z Mountfield. Jak na niego to już długo i po braku nawet 1 punktu w 3 ostatnich rywalizacjach będzie spora motywacja, aby cieszyć się z gola. Oby tak też było. Dawaj Lukas!
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Ocelari vs Motor:

Martin Ruzicka punkt @1.62
Martin Ruzicka gol @3.20
Fortuna

Wydawało się, że Ocelari ma już łatwą drogę do awansu do półfinału. Przypomnijmy, że w serii było już 3:0 dla Mistrza Extraligi, ale kolejne 3 to już zwycięstwa rywala.
To powoduje, że dzisiaj czeka nas ostatnie, decydujące spotkanie w walce o awans do półfinału. Litwinów, Sparta Praga oraz Pardubice już czekają na to, kto z tej pary zamelduje się w kolejnej rundzie i wszystko dowiemy się podczas tego czwartku. Spora odpowiedzialność spoczywa na liderów gospodarzy. 2 dni temu pewna wygrana powędrowała do Czeskich Budziejowic i Ocelari nie było w stanie strzelić nawet pojedynczego gola. Nieco słabsze spotkanie rozegrał Martin Ruzicka, który musiał opuścić taflę po drugiej tercji z drobnym urazem, ale dzisiaj jego występ jest spodziewany. Bez swojego najlepszego punktującego może być trudno, aby postawić kolejny krok w stronę obrony tytułu. Czy faworyci staną tym razem na wysokości zadania?

Motor jest tutaj niespodzianką. Wielu obserwatorów było zdania, że Ocelari pewnie poradzi sobie z gośćmi i tak też było po 3 meczach. Im dalej w las, tym przyjezdni czują się lepiej i doświadczony Milan Gulas przeżywa drugą młodość. 38-latek w play-off popisał się już 7 trafieniami i 2 asystami. Jego wkład w grę ofensywą Czeskich Budziejowic jest spory i fani mocno na niego liczą. Nie wolno także zapominać o defensywie i Dominik Hrachovina w bardzo dobrym stylu zachował SO w rywalizacji, która odbyła się 2 dni temu. Należy występ z wtorku powtórzyć na tafli przeciwnika, chociaż zadanie nie będzie łatwe. Awans Motoru będzie uznane za sporą niespodziankę. Czy outsider zaskoczy?

7 mecze w seriach mają to do siebie, że żadna z ekip stara się nie popełniać błędu i przede wszystkim koncentruje się na defensywie. Dodatkowo wykorzystanie przynajmniej 1 PP będzie kluczowe, aby wyjść na prowadzenie lub odrobić straty. Ja stawiam na punkt Ruzicki. Tak jak pisałem wyżej, Martin był zmuszony opuścić taflę po drugiej tercji z powodu kontuzji. Jest jednak wiara, że ten doświadczony zawodnik dzisiaj pojawi się na lodzie. Co ciekawe, gdy lider Ocelari rozgrywał 7 mecz w play-off, to go jego drużyna wygrywała, a było tak 5-krotnie. Mam nadzieję, że sztab medyczny postawi na nogi tego ważnego gracza i odpłaci się przynajmniej 1 asystą.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Pardubice vs Litwinów

Lukas Sedlak punkt @1.60❤
Petr Koblasa punkt @2.05 ❤
AKO @3.28 Fortuna❤


Pierwsze spotkania w seriach przynoszą często sporo goli i dzisiaj zaczynamy półfinały w Extralidze. Zdecydowałem się na kanadyjkę a konkretnie na Sedlaka i Koblasa. Ten pierwszy może nie zachwycil w serii z Mountfield, czas pokazać się z lepszej strony z Litvinovem. Spodziewam się sporej aktywności pierwszego linku. U rywali imponuje Koblasa, który ładuje gola za golem i pewność siebie jest u niego widoczna, szczególnie w PP. W decydującym starciu z Kometą zanotował hattricka, więc można spróbować jego bramki, ja jednak stawiam na punkt. Zazwyczaj trafia w grze z przewagą jednego zawodnika.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Sparta Praga vs Ocelari Trzyniec: Ocelari powyżej 2.5 gola ml @2.49 Fortuna❤

Wczoraj z DEL się udało, dzisiaj idę w stronę Ocelari. Sparta kompletnie nie leży w tym sezonie Trzyńcowi. 4 spotkania i wszystkie przegrane, a więc dlaczego idę w stronę Mistrza? Przede wszystkim przyjezdni są w rytmie meczowym. Ostatnie ich starcie z Motorem odbyło się w czwartek i był czas, aby odpocząć po 7 meczowej serii. Sparta dawno rozprawiła się z Libercem i niespełna 2 tygodnie przerwy to sporo. W decydujących momentach może zabraknąć czucia lodu. Jasne, to stołeczni są faworytem w tej parze, ale dzisiaj mam czutkę na 3 trafienia przyjezdnych. Zakład liczy się także po ewentualnej wygranej dogrywce. Ocelari mierzyło się w play-off że Spartą w poprzedniej kampanii w ćwierćfinale i tam Trzyniec wygrał 4:2. Martin Ruzicka wrócił do gry i do zdrowia, można próbować jego gola/punktu, stawiam jednak na 3 bramki gości. Jak się przełamać w tym sezonie z ekipą z Pragi to na porządnie w play-off na tafli rywala.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Wczoraj w DEL się powiodło, spróbuję się przełamać w Czechach. Co tutaj dużo kryć, Dynamo w poprzednich dwóch starciach z Liwinowem było po prostu lepsze. Bardzo dobra gra w defensywie i w ofensywnie zostały wykorzystane szanse. Dzisiaj rywalizacja przenosi się do hali outsidera, ale myślę, że faworyci mają spore szanse na 3. triumf. Zdecydowałem się na gola Sedlaka. Pierwszy link w ogóle nie punktował do tej pory u Pardubic i czas się wreszcie przełamać. Lukas ma dobre wspomnienia z ostatniej wizyty w Litwinowie, pokusił się o bramkę pod koniec stycznia. Dobrze byłoby się przełamać.

Litwinów vs Pardubice: Lukas Sedlak strzeli gola @3.50 Fortuna🟥
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Koniec żartów dla Ocelari. Jeżeli dzisiaj padnie wygrana dla Sparty, to można powoli zapomnieć o obronie tytułu mistrzowskiego. Szkoda drugiego meczu, było blisko remisu w serii. Idę tutaj w stronę lidera Trzyńca. Martin jeszcze bez punktu w tej serii a potrzeba goli w PP, jak takie okazje się pojawią.

Ocelari Trzyniec vs Sparta Praga:
Martin Ruzicka punkt @1.90🟥
Martin Ruzicka punkt w PP @2.90🟥
Martin Ruzicka gol @3.80🟥
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Spróbuję to samo co ostatnio.

Dzisiaj wiele par oczu skierowanych w stronę piłkarskiej LM, ale spróbuję z kanadyjką na Niemcy i Czechy. Znów stawiam na przełamanie Martina. Nie wiem dlaczego, ale najbardziej doświadczony gracz Ocelari jest jeszcze bez punktu. Były szanse w wielu PP w poprzednich starciach, ale koledzy nie pomagali. Dla Trzyńca jest to kluczowe spotkanie. Gdyby udało się wyrwać spotkanie w stolicy, to w Trzyńcu można doprowadzić do remisu. Uważam, że Ocelari prezentuje się coraz lepiej w tej serii i potrzebuje Ruzicki, aby przełamać się na wyjeździe.

Sparta Praga vs Ocelari Trzyniec:
Martin Ruzicka punkt @2.20
Martin Ruzicka punkt w PP @3.00
Martin Ruzicka gol @4.20
Fortuna
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Extraliga
Godzina: 18:00
Spotkanie: Dynamo Pardubice vs Ocelari Trzyniec
Typ: Dynamo Pardubice powyżej 4.5 gola
Kurs: 5.25🟥
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:


Dzisiaj rozpocznie się pierwszy finałowy mecz w czeskiej Extralidze. Idę tutaj zdecydowanie w stronę gospodarzy, którzy na swojego rywala w finale czekali już od 11 dni. Ocelari wróciło z dalekiej podróży, przegrywając już 0:3 ze Spartą Praga, aby w sobotę przypieczętować piękny come back.

Zmęczenie w obozie gości jest ogromne. W sobotę zostały rozegrane pełne 3 dogrywki, co oznacza, że zawodnicy z Trzyńca przebywali naturalnie na zmianę przez 6 tercji, a więc tak, jakby 2 spotkania odbywały się 1 dnia! 40 minut na lodzie czołowych graczy zrobi swoje. Dodatkowo znów wypadł Martin Ruzicka z powodu kontuzji i lider gości krótko przebywał na tafli. Dynamo to zdecydowanie najlepsza ofensywa w stawce, dodatkowo odpoczynek może mieć znaczenie, szczególnie w pierwszych starciach finałowej serii. Ja atakuje linie 4.5.
 
Ostatnia edycja:
BrooklynBouncee 3,7K

BrooklynBouncee

Użytkownik
Pardubice to jest tak paskudnie nijaka drużyna, że zazdroszczę Trzyńcowi takiego finału. Totalnie bezjajeczne cipusie. Niesamowite, że to jest lider regular sezon. To co zrobił Trzyniec w półfinale że Spartą....Tej gol Vożenilka w 59:59 i to jaki charakter pokazują pomimo potężnego zmęczenia to naprawdę szacun. Tutaj zaraz będzie 0:2 dla gości i dwa mecze u nich. Co to za lider co się nie rzuci wściekle po zwycięstwo przy 0:1 po pierwszym meczu? Jestem na trybunach. Jestem kibicem Wisły Kraków, więc na hokej jeżdżę do Czech, żeby mnie ktoś nie zabił. Trzymam mocno są Trzyniec, bo naprawdę chłopaki są super drużyną. Sedlak jak zawsze w meczach o coś nie istnieje. Gwiazda regular sezon i w khl i w Czechach. Czekamy na drugą tercję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +776
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Pardubice to jest tak paskudnie nijaka drużyna, że zazdroszczę Trzyńcowi takiego finału. Totalnie bezjajeczne cipusie. Niesamowite, że to jest lider regular sezon. To co zrobił Trzyniec w półfinale że Spartą....Tej gol Vożenilka w 59:59 i to jaki charakter pokazują pomimo potężnego zmęczenia to naprawdę szacun. Tutaj zaraz będzie 0:2 dla gości i dwa mecze u nich. Co to za lider co się nie rzuci wściekle po zwycięstwo przy 0:1 po pierwszym meczu? Jestem na trybunach. Jestem kibicem Wisły Kraków, więc na hokej jeżdżę do Czech, żeby mnie ktoś nie zabił. Trzymam mocno są Trzyniec, bo naprawdę chłopaki są super drużyną. Sedlak jak zawsze w meczach o coś nie istnieje. Gwiazda regular sezon i w khl i w Czechach. Czekamy na drugą tercję.
Lepiej opisz co było w trzeciej 😉
 
Do góry Bottom