>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ekstraliga U-24 w sezonie 2022

neutralny 444,5K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
W tym temacie dyskutujemy i podajemy typy na mecze Ekstraligi U-24. Jest to nowa formuła na krajowym podwórku i ma na celu objeżdżanie młodych zawodników, a docelowo podniesienie poziomu samej Ekstraligi.
Zainteresowanie tą formułą jest dość duże, więc liczymy również na dość bogatą ofertę bukmacherską.
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Uważacie, że ma to sens, czy ten twór nie przetrwa długo?
 
jajs 66,8K

jajs

Użytkownik
Na ten moment nikt, śledzę na bieżąco ofertę STS bo zapewne oni najprędzej coś wrzucą, od tego roku mają nawet ofertę na Championship - odpowiednik polskiej 1 ligi ale myślę, że dużej oferty nie należy się spodziewać - raczej +4 zdarzenia na mecz czyli po dwóch zawodników z każdej drużyny. Jednak jedzie dużo nołnejmów i buki mogą nie wiedzieć na kogo i jakie linie dać.
 
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Myślę że dziś oferty na U24 to my nie zobaczymy. W tamtym tygodniu kompletne 0 na rozgrywki DMPJ na które w tamtym roku jak dobrze pamiętam oferta zawsze jakaś była. Za duże ryzyko według mnie dla bukmacherów wynikające z tego że mogą mieć bardzo dużą niewiedzę na temat poszczególnych zawodników.
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Liga kompletnie bez sensu...bo jest to pierwsza liga która jedzie kompletnie o nic...tylko władze żużla potrafią wymyśleć coś takiego...
Ja rozumiem że gdyby jakieś gratyfikacje finansowe...albo za zwycięstwo organizację jakiejś imprezy się dostawało np finał IMP lub 2 duże punkty dla pierwszego zespołu za zwycięstwo w tej lidze....ale żeby było jechanie o "coś"...
A tak kluby jadą 14 meczy gdzie koszt jak ktoś policzył to bańka lekko stracona i wyrzucona w błoto przez cały sezon....
Ale dla nas to może być raj dla obstawiaczy....połowa zawodnikow to wynalazki...dziś mecz w Ostrowie już odwołany
 
M 71,2K

mazinho87

Użytkownik
Ja właśnie byłem na paru treningach, gdzie jeździli Ci zawodnicy u24, do tego rozmawiałem z trzema trenerami i jestem mega ciekaw tej oferty..Oby wystawili jakieś zdarzenia. Bardziej na to się nastawiałem niż na ligę
 
jajs 66,8K

jajs

Użytkownik
Od początku raczej jasne było dla mnie, że przynajmniej na pierwszą kolejkę zakładów nie będzie patrząc na składy. Większość zawodników jest całkowicie nieznanych, niektórzy kibice żużla będą kojarzyć nazwiska np. Klimy, Valkovicia, Salonena że gdzieś tam kiedyś się przewinęli w juniorskich europejskich zawodach i nic poza tym. Większość oddsmakerów zapewne nawet ich nie kojarzy. Popatrzmy choćby na ligę Duńską. Podpisane kontrakty mają wszyscy Duńczycy na czele z Madsenem, Nickim, Michelsenem, Thomsenem czy Bjerre. Są też takie nazwiska jak Zagar, Lahti czy Lebiediew a kontrakt w Esbjergu podpisany ma nawet Woffinden i pewnie w jakimś meczu się pojawi w miejsce Iversena(w meczu może wystąpić tylko jeden zawodnik z kategorią A) czyli bardzo znani zawodnicy z torów ekstra i pierwszoligowych a mimo tego nikt poza STSem nie wystawia oferty na tą ligę! Od kilku lat regularnie ale też nie zawsze robi to tylko i wyłącznie STS. Nic więc dziwnego, że na taką obsadę jaka jest w Ekstralidze u24 i dużej liczby mało znanych zawodników przynajmniej na pierwszą kolejkę nie będzie oferty. Jasiński, Bartkowiak dzisiaj nie powinni przegrać biegu bo są oswojeni na swoim trudnym torze i żywcem nie mieliby z kim przegrać patrząc na skład rywali. Trzeba poczekać czy bukmacherzy zdecydują się wystawić ofertę na drugą czy trzecią kolejkę a my obserwować jak niektórzy zawodnicy podejdą do tych rozgrywek typu Jeppesen który ma idealną okazję do odblokowania głowy i przetestowania sprzętu choć na tle takich przeciwników i tak powinien wymiatać bo to jest tak czy siak półka wyżej.

Co do tego sensu rozgrywek też głównie podzielam zdanie adams235. Koszty organizacji meczów będą niemałe a sens rozgrywek z perspektywy jej wygrania jest zerowy. Drużyny nie będą mieć żadnej motywacji żeby wygrać tą ligę, wiadomo, że jak pojawią się play offy w Ekstralidze a Leszno wejdzie do finału Eligi u24 to nie wystawią oni na mecz u24 Ratajczaka czy Jabłońskiego żeby nie narazić się na kontuzje kiedy drużyna jedzie o medal w Ekstralidze. Jedyny plus tych rozgrywek jest taki, że młodzi zawodnicy będą mieli gdzie się objeździć. Tacy którzy zdali licencje i brakuje im jazdy oraz ci którzy skończyli wiek juniora jak Tudzież i Wieczorek a nie ma dla nich większych perspektyw na angaż w jakimś klubie choćby drugoligowym.
 
W 858

woffi2013

Użytkownik
Przede wszystkim w takich zawodach jest ogromna niepewność składów do ostatniej chwili, niepewność polityki startowej (trochę jak w sparingu, bo "stawka" podobna), stąd żadna poważna firma nie zaryzykuje, żeby wrzucać tego typu rozgrywki do oferty. W przyszłym tygodniu we wtorek startuje liga szwedzka i na tym się wszyscy skupią.
 
A 335,3K

adams235

Znawca - Żużel
Oczywiście że dostaja 7 mln od tego sezonu a to ogromne pieniądze....a to nie znaczy że w sumie ponad bańkę powinny wyrzucać na nic nie znacząco ligę...choć wiadomo to chodzi o to trochę żeby kluby tego nie przejadły i pieniądze nie trafiły do topowych zawodników tylko ....więc liga U-24 ma trochę ściągnąć kasy i przyblokować kluby do szastania tymi pieniędzmi🙃😉ale to droga donikąd...bo z roku na roku przepaść między Eliga a 1 liga będzie rosła...już teraz jest przepaść a za 2 -3 lata sportowo to straci sens wchodzic do Eligi,kluby będą biły się jedynie o te pieniądze żeby wejść zgarnąć i będą spadać...
 
Do góry Bottom