>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja Żużel 2020 - wrażenia, opinie, luźne rozmowy

Status
Zamknięty.
neutralny 430K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
No i się wyjaśniło. Obserwowałem, czekałem, co się wydarzy. Uważam jednak, że czy to Rybnik, czy Lublin to nowa drużyna będzie miała pociechę z Jarka. W końcu to wicemistrz świata, może i 38-letni, ale jednak. Już po zakończonej edycji 2019 w której Hampel się bardzo męczył ubzdurałem sobie, że następny sezon dla tego zawodnika nie może być tak słaby. Teraz dojdą też elementy ambicjonalne, które są dla sportowców często bardzo motywujące, a których pewnie w głowie żużlowca nie brakuje.
Znowu trzeba pochwalić władze Motoru. Polscy seniorzy to jest póki co ich bolączka, bo Jamróg z całym szacunkiem do topu nie należy. Paweł Miesiąc natomiast przypominał mi trochę piłkarskiego beniaminka w pierwszym sezonie po awansie. Często na ambicji, na ryzyku, na granicy przepisów, jednak wiele razy się udawało. Myślę, że drugi sezon w Ekstralidze może być dla niego rozczarowujący. W takim razie Jarek to świetna inwestycja.
Co do ROW - u ... No cóż będzie ciężko, aczkolwiek moim zdaniem Grudziądz może mieć też problemy w 2020 roku. Poczekamy, zobaczymy. :)
 
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Ja bym jednak przestrzegal, bo forma Jarka to wielka niewiadoma.Nalezy zwrocic uwage jak paskudna mial kontuzje uda, byla mozliwosc ze nigdy juz nie wsiadzie na motocykl.Do tego sama rehabilitacja trwala jesli sie nie myle min.1,5 roku, taki uraz zostaje praktycznie w glowie do konca kariery.Jesli sie nie myle podobna kontuzje ma Grzesiu Zengota i caly poprzedni sezon stracony.Nalezy tez zadac sobie pytanie , czy jesli Jarek by rokowal ze forma wroci, to mysle ze to Kurz szukalby klubu, wiec ciezko wyrokowac w jakiej dyspozycji zobaczymy Hampela- to doskonaly startowiec, ale jesli ten element zawiedzie , to nie przypuszczam by mijal rywali na dystansie, raczej miewal z tym klopoty.Podobno maja wejsc jakies....ograniczniki( nie wiem jak to fachowo zwac) ktore maja spowolnic? starty, wiec Jarek juz ma klopot.Jednak z calego serca Malemu zycze super jazdy gdyz to wielki talent byl/jest a do tego sympatyczny gosc.Wiec i Wam zycze abym to ja nie mial racji, niemniej zalecam ostroznoc.Pzdr
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
neutralny & wasp40 - jaką średnią meczową uznacie za dobry transfer Lublina (zakładamy, że przy okazji ugrali jeszcze przyszłoroczną umowe Jarka) - dla mnie wszystko over 7,00 w tym sezonie będzie ok . Przyszły over 9,00 to byłby ideał :)
 
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Popatrzylem na ub.rok i Jarek mial srednia 5,93 na mecz, ale..pamietam , ze gdy jechal w parze z Januszem Kolodziejem, ten czesto widzac Hampela z przodu asekurowal kolege z pary.Tu moze byc duza walka o sklad i nie sadze by taki Misiac , czy ewentualnie Jamrog byli tak kolezenscy.Naprawde nie mam pojecia na ta chwile.
 
neutralny 430K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Tyrion, ja stawiam, że u Jarka zakręci się pod 8.00. Wydaje mi się, że over 7.5 byłby dobrą opcją. Wasp nie wiem, czy Kołodziej tak asekurował Hampela szczerze powiedziawszy. Odnieśliśmy chyba odmienne wrażenie. Janusz w Lesznie praktycznie w każdym biegu spod taśmy jechał po swoje i zazwyczaj zgarniał pełną pulę z dużą przewagą nie patrząc za plecy. Na wyjazdach natomiast miał na tyle kłopotów, że musiał się martwić o swoje punkty, a nie doparowego. Ja tam wierzę w Jarka i czuję, że pokaże pazur w tym sezonie i jeśli ze sprzętem wszystko dogra to nie raz utrze nosa faworytom.
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Obaj macie średnia pamięć :) Jaro jak wystartował ...to rzadko dawał sie wyprzedzić choc zdarzało mu sie - i ze średniej zapewne o około 1 pkt wiekszej wyszło niżej przez straty na mijankach dystansowych. Januszek odwrotnie - startował czesto na 3/4 miejscu i zwłaszcza u siebie umiał z tego mijaniem na 2-3 kółku robić 3-ki :)

Ale wszyscy uważamy , ze to prospect na ok 7 pkt + opcja kontraktu juz po wyleczeniu kontuzji, objechaniu, powrocie do "pewności siebie" ......

Realna szansa na zawodnika zwłaszcza u siebie na ok 9-11 średnia oraz na czym najbardziej zalezy Motorowi !!! Ma to byc trzeci mocny na nominowane zwłaszcza na 14 bieg do pary z Matejem , lub zastepca Pawła na wyjazdy (tam przeciez średnia domowa od wyjazdów to przepasć).

Nie wiem jaka jest w tej chwili realna wartosc Jarka tj wartość kontraktu/punkty w sezonie - ale zwłaszcza w meczach wyjazdowych jest on chyba najmocniejszą opcją z 3-ki Paweł , Kuba i Jaro

Teraz też zupełnie inaczej patrzę na pozbycie się jak nam wszystkim sie wydawało Lamberta lekka ręką do Rybnika ....

Być może też Lublin jako jedyny bierze pod uwagę, że ciężko może być powtórzyć tak dobry sezon Mikelsenowi i własnie Jarek ma być zabezpieczeniem tego co za chwilę może się zdarzyć
 
Ostatnia edycja:
neutralny 430K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Całe forum wie, że pamięć i wiedzę Ty masz najlepszą we wszelkich tematach, jakie istnieją.
Co do Twojej wypowiedzi. Naprawdę uważasz, że Jarek może być zabezpieczeniem dla Michelsena, czy coś źle odczytałem?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Dwie rzeczy:
1. Mam trochę wątpliwości, czy kopa w Lublinie to tor, który podpasuje Hampelowi. Już w zeszłym sezonie widać było, jakie AJ miał z nią problemy, kiedy nie był w pełni sił.
2. Z racji całego zamieszania, braku treningów, okrojenia sztabów zawodników, wydaje mi się, że ci doświadczeni zawodnicy będą mieli łatwiej. Tutaj wartość Hampela rośnie, nie tylko indywidualnie, ale i dla całej drużyny.

Hampel, Zagar, Mikkelsen, Miesiąc/Jamróg, Łaguta, Lampart, Trofimow - dla mnie to ekipa z potencjałem na medal, jeśli juniorzy pojadą jeszcze lepiej, niż w zeszłym sezonie. I fajnie, oby jak najszybciej z kibicami.
 
Drodzy fani ŻUŻLA - na podstawie składów, oczekiwań wytypowałem propozycję 4 drużyn z moim zdaniem awansem do fazy play off.

Oto propozycje:

Unia Foto Leszno
Betard Sparta Wrocław
forBet Włókniarz Częstochowa
Motor Lublin

Proszę o Wasze rzetelne komentarze :)
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Całe forum wie, że pamięć i wiedzę Ty masz najlepszą we wszelkich tematach, jakie istnieją.
Co do Twojej wypowiedzi. Naprawdę uważasz, że Jarek może być zabezpieczeniem dla Michelsena, czy coś źle odczytałem?
Brawo Neutralny masz 100% racji , nalezało mi się czasem jestem strasznie głupim kutafonem :)

Myślę , że Lublin zdaje sobie sprawę, że ten sezon jest największą szansą dla nich na sprawienie niespodzianki - juniorzy powinni być najlepsi w Polsce (pierwsza trójka średnich to zapewne będzie Kubera oraz lubelska para). Do tego mają jednego lidera, który pojedzie prawdopodobniej wszędzie na podobnym poziomie (Łaguta) oraz typowych "domowinków" Michelsena , Miesiąca (obaj lepsza jazda w domu niż na wyjazdach - zwłaszcza jeśli chodzi o umiejętność jazdy na domowym owalu). Podobnym zawodnikiem był Jamróg w poprzednim sezonie - super spisywał sie zwłaszcza w końcówce na Wrocławskim torze a znacznie gorzej na wyjazdach. Brakuje im obytych zawodników na obcych torach i tu widzę rolę Jara przede wszystkim(to co pisze Rodzyn7).Moze dużo wnieść w parkingu.Będzie jedynym zawodnikiem Lubelskiej druzyny , który objechał ostatnich kilkanaście lat na wszystkich torach.


Michelsen - zycze mu zeby dalej sie rozwijał - super fajny zawodnik , ale wydaje mi się że nie utrzyma średniej na poziomie 10 (9,93 wg SF rok 2019)

Paweł Miesiąc - kontuzja na starcie i nie wiadomo czy to też nie przyczyniło sie do tego transferu - tez cięzko mu będzie utrzymać 7,5 w tym roku

Kuba Jamróg rok temu miał tu 2,w(walczył z Michelsenem o 1 miejsce) 2,2*, 0 - powinien u siebie być gwarancją ok 7/8 pkt

Matej - niewiadoma jak dla mnie numer 1

No i Jarek , nie Neutralny nie myślę, że będzie zabezpieczeniem dla Michelsena (pozycja Duńczyka jest niepodważalna) - Michelsen musi byc drugą/trzecią strzelbą zespołu jeśli Motor chce awansowac do play-off.

Nie pamiętam od lat żeby była tak wyrównana siódemka zespołów w lidze - poza Lesznem, Wrocławiem i ZG wszyscy się wzmocnili !! Każdy z 4 zespołów dorzucił do składu jakiegoś zawodnika - więc kluczem do awansu powinien być komplet domowych wygranych, obowiązkowe wygranie w Rybniku i .....to moze wystarczyć jeśli bonusy sie dobrze ułożą . 16 pkt plus 3/4 z bonusu może dać awans.

Poprawcie mnie jeśli źle zapamiętałem - ale w Lublinie wiele zalezało od tego z jakim numerem zawodnik startował w zeszłym roku bardzo mocno - pierwsze dwa biegi / starty wygrywali zawodnicy z pól wewnętrznych po czym Pawełek startował w 3-4 biegu i odsypane pola zewnętrzne niosły . Potem równanie i znowu podobny cykl a im bliżej końca spotkania tym zewnętrzne były lepsze .

Przerzuciłem kilka spotkań ich i tam nikt nie miał stałego numeru , rotacja numerami była potęzna nawet Paweł Miesiąc spod 5-ki jechał.

Juz na sam koniec mały hołd dla kogoś kto miał wizję tego zespołu w ostatnich 3 latach - osoba odpowiedzialna tam za transfery wykonała niesamowitą pracę. Najpierw : AJ i Lambert , Potem wyrwanie Łaguty Mrozkowi , postawienie na Michelsena (objawienie i chyba najtańszy zawodnik w pierwsej 20-stce średnich zeszłorocznych) - teraz refleks i znów zagrania na nosie Mrozka (swoja drogą oni chyba strasznie Mrozka w Lublinie nie lubią)

PoZdro

ps: Neutralny obiecuję, że nie będę juz wszystkowiedzącym głupim palantem :) przynajmniej postaram sie :)

Ja do 4-ki typuję : Leszno, Częstochowa, Grudziądz i chciałbym Zielona Góra :)
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Nie wiem, czy tak wysoko stawiałbym Włókniarz. Leszno i Wrocław to pewniaki, o pozostałe dwa miejsca powinni bić się właśnie Częstochowa, Lublin i Grudziądz. Ci ostatni mają moim zdaniem podobny potencjał seniorski co Częstochowa, Turowski może nie być gorszy od Miśkowiaka, a dochodzi przebudowa toru. Jak dobrze potrenują, to może być ich atut. Lublin wiadomo, ogromna przewag po stronie juniorki, jeśli chłopaki się rozwiną, to te PO spokojnie ugrają. Czewa super trójka zagraniczna, oni nie powinni meczów przegrywać więcej niż 10 punktami przy RT, ale nie mam przekonania do drugiej linii. Holtański niby potrafi fajnie pojechać, ale w ostatnich sezonach jest mocno nierówny, zdrowie też już nie to. Przedpełski po przejściu na seniorkę kompletnie się pogubił, niby pod koniec zeszłego sezonu coś ruszyło, ale czy będzie miało to przełożenie na ten to nie wiadomo. Na juniorce tylko Miśkowiak, który pokazuje umiejętności, ale na punkty na razie za bardzo się to nie przekładało, a też bazował mocno na dobrze przygotowanym sprzęcie, co w tym sezonie może nie być jego atutem.

Ja mam inne pytanie - jakieś nazwiska juniorów, których powinno się śledzić i którzy mogą zaskoczyć w tym sezonie? Nie śledzę rozgrywek juniorskich aż tak mocno, a nie chciałbym się zdziwić w czasie sezonu. Chodzi przede wszystkim o zawodników z roczników 2002-2004. Jakiś wyjątkowy talent wśród nich?
 
Co sądzicie o takich parach długoterminowych wliczając w to playoffy:

Częstochowa lepsza od Wrocławia
Leszno lepsze od Gorzowa
Lublin lepszy od Zielonej Góry

Realne czy przestrzeliłem ? prośba o ocenę.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
oraz typowych "domowinków" Michelsena

Michelsen - zycze mu zeby dalej sie rozwijał - super fajny zawodnik , ale wydaje mi się że nie utrzyma średniej na poziomie 10 (9,93 wg SF rok 2019)
Jak już sprawdziłeś średnią na SF to mogłeś sprawdzić, że Michelsen miał wyższą średnią na wyjazdach niż w Lublinie. ;) I to nie są "suche liczby", wrażenia "wizualne" też moim zdaniem zdecydowanie na plus, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe.

Bardziej niż o formę Miesiąca czy Jamroga (nie rozumiem deprecjonowania go) to obawiałbym się, czy Lublin nie straci atutu własnego toru przez to, że większość ekstraligowców już na nim jechała. Zagar z kolei lubi takie tory pod koło, jak dla mnie to on u siebie może tam kręcić wyniki na poziomie Griszy. I tu jest moim zdaniem główny warunek sukcesu dla Lublina - jeśli Słoweniec będzie jechał jak w ostatnich sezonach w Częstochowie to bardzo ciężkie zadanie będzie przed Lublinem, ale jeśli przypomni sobie najlepsze czasy z Gorzowa to ja tu widzę medal dla Kozłów.

Co sądzicie o takich parach długoterminowych wliczając w to playoffy:

Częstochowa lepsza od Wrocławia
Leszno lepsze od Gorzowa
Lublin lepszy od Zielonej Góry

Realne czy przestrzeliłem ? prośba o ocenę.
Dwa ostatnie myślę spokojnie, ale nie chciałbym mrozić hajsu na cały sezon i ryzykować go tylko przez fakt, że jakaś kontuzja może wykluczyć najważniejszego zawodnika (np. Grisza, Madsen).
 
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Miedziński gościem w Rybniku tak swoją drogą. Robi się coraz ciekawiej. ;)
Wydaje mi się , że Rybnik to największy przegrany ostatnich 3 lat - zobaczcie oni mają taki wiatr w oczy, ze naprawdę można się podłamać. Najpierw doping Griszy - konsekwencja to spadek, potem wiara w Grisze , przegrany - wygrany juz wcześniej baraż w Lublinie (tam chyba 1,10 wisiało na awans ROWu). Potem miliony wywiadów Mrozka czego to oni nie zrobią jak wróci Grisza i ....znów zonk. W końcu sezon transferowy gdzie - przynajmniej z obecnego punktu widzenia - sa zdecydowanie największym przegranym. Do tego musieli zwrócić dotację od miasta (2 miliony) a nie jestem wcale aż taki pewny czy po kolejnym spadku Kacperek dalej będzie wierny i zostanie pojeżdzić w 2 lidze.....
Do tego oddali największego prospekta jakiego mieli czyli Bewleya (choć tu wcale nie jestem pewny czy uda mu się odbudowac po upadku z zeszłego sezonu)...

Miedziak, wcześniej wzięcie Grega .....to wszystko wyglada strasznie rozpaczliwie - nie rozumiem jaki jest ich plan na utrzymanie się ....Greg ile 10pkt średnio ? Kacperek 9 , Vasek, Andrzej i Lambo - wszyscy po chyba najsłabszych swoich sezonach . Troy , który nawet w 1 lidze nie błyszczał . Za Miedziaka trzeba będzie płacić a Szepaniak znów nie dostanie za wielu szans (choć podobnie jak rok temu w Lublinie Dawid Lampart mozliwe, że sobie nie poradzi).

Rok temu wszyscy skreslaliśmy Motor i wszyscy (prawie) się myliliśmy - nikt chyba nie spodziewał się , że Apator spadnie .....nie było na to przed sezonem wiekszych procentów niz 10 a jednak spadli.

Ale utrzymanie Rybnika to już byłby chyba jakiś ultra cud.
 
Otrzymane punkty reputacji: +95
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik
Gdyby kogos to interesowało to prawie wszystkie kluby zamieszczają filmiki z treningów na Youtube jednak nie idzie chyba z nich zbyt wiele zakumać - za krótkie shoty , sporo momentów startowych ale dość cięzko znaleźć na nich jakiś sensowny materiał porównawczy - jednak mozna tez kilka wywiadów z zawodnikami posłuchać , może ktoś trafi na coś ciekawszego niż mi się udało tam posłuchać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom