>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Luźna dyskusja Dyskusje o La Liga - w sezonie 2020/2021 - Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zrzut ekranu 2020-07-21 o 19.20.12.png

Zapraszamy do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami

 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Oficjalnie:
Villarreal CF i Real Madryt doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia Takefusy Kubo, który w sezonie 2020/21 będzie grał w barwach żółtej łodzi podwodnej.
Jakby tego było mało podobno Parejo o Coquelin z Valencii również mają dołączyć do Villarreal. Dobra paka sie tam tworzy z Emery na czele.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Kadra Barçy domaga się wyborów w tym roku. Albo nastąpią duże zmiany, albo opuszczą klub [IgnacioMiguelez]

Piłkarze Barcelony domagają się przedterminowych wyborów, ale i również projektu z Xavim Hernándezem. [Javi Miguel]

Oprócz Setiena z posadą może pożegnać się również dyrektor sportowy Éric Abidal. [Sport]

W poniedziałek odbędzie się spotkanie zarządu, na którym zostaną podjęte decyzję. [RAC1]


Dopóki w kadrze są tacy zawodnicy jak Alba, Pique, Busquets, Suarez czy Messi to mam nadzieje, że Xavi nie przyjdzie bo to nic nie zmieni.
Bartomeu podaj się do dymisji!!!
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami klub opuścili Setien oraz Abidal!. Nowym trenerem Barcelony ma zostać Ronald Koeman który podobno dzisiaj wylądował w Barcelonie.
Holender chce sprowadzić z Ajaxu Van De Beeka.
Ter Stegen przeszedł operację kolana i jego pauza może potrwać od 2 do 4 miesięcy.

Nowy sezon LaLigi rozpocznie się 13 września. Real i Getafe rozpoczną od drugiej, a Atlético, Barcelona i Sevilla od trzeciej kolejki.

David Silva dołączył do Realu Sociedad.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Messi chce odejść, a tutaj taka cisza?
Szczerze, to wątpię, że Messi odejdzie. Prędzej zostanie wybrany nowy prezydent klubu. Zaś z drugiej strony. W obecnym roku tyle się już wydarzyło, że jeśli nawet odejdzie, to nie będę zdziwiony.
 
psychol32 420,3K

psychol32

Użytkownik
Niby powiedzieli że nie puszczą go jak nie zostanie aktywowana klauzula wynosząca 700 mln Euro. Jak sam piłkarz będzie naciskał to pewnie zgodzą się na jakieś 200-250 mln Euro.
 
psychol32 420,3K

psychol32

Użytkownik
Przecież kontrakt był skonstruowany że na koniec sezonu może odejść za darmo gdzie chcę
To o czym piszesz by weszło w życie wymagało poinformowania klubu przez Messiego o zamiarze odejścia najpóźniej któregoś tam czerwca ( jedno źródło mówi że do dziesiątego inne że do końca miesiąca). Mamy sierpień więc ta klauzula wygasła.
Sam piłkarz uważa że skoro sezon został przedłużony to i ta klauzula powinna zostać przedłużona ale papier to papier.
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Umowa obowiązywała do 10 czerwca...
Jako kibic Barcelony to szczerze powiem, że chyba czas najwyższy się pożegnać. Przykładem takiego odejścia było pożegnanie Ronaldo z Realem. Królewskim odejście Portugalczyk wyszło na dobre i pokazały to wyniki nie dawno zakończonego sezonu.
Messi zachowuje się jak dziecko. Jak robić rewolucje to może czas ją zrobić zaczynając od Leo?. Facet ma 33 lata i racja ma swoje przebłyski i potrafi rozstrzygnąć losy meczu, ale ostatnie jego spotkania to człapanie po boisku. Tak wygląda zawodnik, który za wszelką cenę chce wygrać LM?. No nie bardzo. Niech inne kluby się nim po podniecają i przy okazji pomęczą, a ja sam jestem ciekaw jak sobie poradzi w innej szybszej lidze gdzie gra się ostrzej tak jak w Premier League.
Dodam na koniec, że Barcelona dobrze sobie radziła gdy Leo miał kontuzję np. wygrana z Realem 4:0. Tu nikt nie był uzależniony, że przez Messiego musiała przejść każda akcja czy podanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +103
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Damian Kądzior zasilił szeregi SD Eibar. Polak podpisał trzy letni kontrakt. Pozostaje życzyć powodzenia!

OFICJALNIE: Oscar Rodriguez zasilił szeregi Sevilli!. Zawodnik, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu z Realu Madryt do Leganes, kosztował Sevillę €13,5M.

Claudio Bravo jest bliski przenosin do Betisu.

Messi oznajmił Barcelonie, że nie pojawi się dziś na testach na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem treningów w presezonie.

Real Madryt zaczyna dziś presezon
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Oficjalnie Claudio Bravo w Betisie!

Romano/MARCA: Ivan Rakitic przenosi się do Sevilli!
Klub z Andaluzji osiągnął całkowite porozumienie z Barceloną. Ivan podpisze kontrakt na następne trzy lata. Pomocnik przechodzi aktualnie testy medyczne.

Kwestią godzin będzie oficjalny komunikat!.

Zagląda tu ktoś?!
 
Otrzymane punkty reputacji: +104
djkruko 74,6K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
Sypie się wszystko w tej Barcelonie, chyba Koeman doprowadzi ja do tego stanu co kiedyś van gaal, jak się okrecala koło siódmego ósmego miejsca. Widać że nie ma takiego poklasku by Messiego zatrzymać.
 
psychol32 420,3K

psychol32

Użytkownik
Odejście Messiego może wyjść tylko na dobre Barcelonie. A ta wymiana z City o której trąbią pismaki to mogłoby być mistrzostwo swiata.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Manchester City nie sprzeda żadnej gwiazdy ani podstawowego piłkarza, by pozyskać Messiego. Uważa też za bezsensowne składanie oferty, zanim nie rozwiąże on spraw z Barceloną.
Rakitić Oficjalnie w Sevilli za 1.5 mln euro plus 9 mln zmiennych.
 
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
Hiszpańska Federacja Piłkarska potwierdziła utrzymanie 5 zmian w La Lidze na sezon 2020/21.

„Komisja Zarządzająca RFEF spotkała się tego poranka w trybie pilnym wobec złożonej dzisiaj petycji ze strony La Ligi w sprawie modyfikacji Zasad Rozgrywek Primery i Segundy na sezon 2020/2021 dotyczących liczby powołanych zawodników i maksymalnej liczby zmian w trakcie meczu.

La Liga zaproponowała dzisiaj rano następujące zmiany przepisów w Primerze i Segundzie:
  • Maksymalna liczba powołanych piłkarzy na mecz: 23 zawodników
  • Maksymalna liczba zmian w meczu przy ograniczeniu ich do trzech okienek, co stosowano w końcówce rozgrywek 19/20: 5 zmian.
Komisja Zarządzająca RFEF spotkała się dzisiaj i zatwierdziła tę propozycję klubów, jak przedstawiła to La Liga”, poinformowała Hiszpańska Federacja Piłkarska.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
psychol32 psychol32 niestety przy do niedawna Abidalu i nadal obejmującym stanowisko Prezydenta Bartomeu nic dziwnego, że te transfery nie wypaliły, a teraz sprzedają zawodników praktycznie za darmo, ale z drugiej strony nawet takie odejście za darmo zwalnia bardzo dużo kasy na transfery ze względu na uwolnienie się z dużych kontraktów zawodników. W Hiszpanii na pewno tak szybko nie dojdzie do tego, żeby tylko jeden klub się liczył w lidze, tym bardziej, że zaraz będzie koniec kadencji (chyba w marcu) obecnego Prezydenta, a wtedy może znowu obejmie klub ktoś, kto zna się na biznesie piłkarskim. Po drugie jest nadal Atletico, które może nie wydaje na transfery tyle co Real czy Barcelona, ale także mają bardzo duży budżet co udowodnili też sprowadzeniem Felixa, ale nawet mimo takiego transferu co rok są groźnym przeciwnikiem.
A jeszcze co do Barcelony, to niewykluczone, że teraz będzie sezon, w którym jakoś wielce nie zagrożą Realowi w wyścigu o Mistrzostwo Hiszpanii, ale jak zainwestują tak jak Królewscy w młodzież, która zaczyna teraz dawać dużo od siebie to znowu sytuacja w lidze się unormuje. Na pewno nowy Prezydent Barcy będzie miał trudny orzech do zgryzienia, bo będzie musiał oddać za darmo Messiego (jeżeli będzie chciał nadal odejść) i sprowadzić inną gwiazdę, która pociągnie drużynę za sobą albo jakimś cudem namówić go na nowy kontrakt..
Prywatnie jestem kibicem Barcelony, nie wiem czego spodziewać się po pewnie odmienionym w jakimś stopniu stylu przez Koemana, ale wydaje mi się to dobry ruch, że objął drużyną ktoś, kto wprowadzi tutaj coś nowego poza klepaniem piłki, którego pewnie też nie zabraknie dla miłośników tikitaki bo to jednak nadal holenderska szkoła. Na pewno będzie więcej pomysłów taktycznych na mecz, a Ronald niejednokrotnie już udowodnił podczas także meczy reprezentacji Holandii, że w trakcie meczu potrafi wprowadzić plan A, B, C.

arass1 arass1 ja uważam, że ta liczba zmian jest bardzo dobra.. I tak, mało który trener skorzysta z takiej ilości zmian, ale zdarzały się sytuacje losowe na boisku takie jak kontuzje po wykorzystaniu już trzech zmian, teraz tego problemu nie będzie, bo nadal będą mogli dokonać zmiany.
 
psychol32 420,3K

psychol32

Użytkownik
Nie tylko transfery nie wypalają w tym klubie ale również przy obsadzaniu pozycji trenera w ostatnich latach można mieć coś do zarzucenia osobom podejmującym decyzje. Sentien, Villanova, Martino czy nawet Valverde z całym szacunkiem do tych panów ale za słabi są czy też byli na taki klub jak Barcelona. To czy zatrudnienie Koemana było dobrym posunięciem to się jeszcze okaże. Mnie on nie przekonuje. Prowadził ostatnio reprezentację Holandii którą niby wydobył z kryzysu tylko nie zapominajmy jakie dostał pokolenie piłkarzy by to zrobić.

Jeszcze kilka słów odnośnie transferów. W spekulacjach dalej przewijają się gracze ofensywni. Czy tam ktoś myśli? Póki tego klubu nie zaczną budować od tyłu to nic się nie zmieni. Na bokach obrony zawodnicy którzy tylko potrafią atakować. Praktycznie nie pomagają w defensywie gdzie środkowi obrońcy raz po raz robią babole.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +58
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
psychol32 psychol32 pełna zgoda, wymienieni przez Ciebie trenerzy nie byli trafieni poza Vilanovą kiedy to Barcelona nabiła 100 pkt w La Liga i wyprzedziła Real aż o 15 pkt, doszła do półfinału Ligi Mistrzów i wygrała Superpuchar Hiszpanii - także ten sezon nie był taki zły.
Koeman - ja pokładam w nim spore nadzieje, ale nie totalnie nie wiem czego można się teraz spodziewać po Barcelonie. Mam nadzieję, że doda jej nowe rozwiązania w ataku, bo jak pokazują ostatnie lata drużyny nauczyły się już grać przeciwko temu samemu.
Co do obrony to po pierwsze Semedo nie nadaje się na ten poziom, udowodnił to już nieraz - jedynie co on może oferować to szybkość.. A do Alby się nie zgodzę w pewnym sensie - w obronie może nie jest bardzo dobry, ale nadal dobry, jednak w ataku tak jak zaznaczyłeś daje dużo, a teraz przy pozostaniu Messiego w klubie to ważne, bo ta dwójka się idealnie dogaduje na polu karnym przeciwnika. Na pewno trzeba myśleć już na kolejny sezon o jakimś klasowym lewym obrońcy, ale trzeba też sprowadzić kogoś na środek obrony, bo Pique mimo, że jest nadal bardzo dobry w obronie to na aktualne czasy piłki nożnej brakuje mu po prostu szybkości.
Jak dla mnie w tym okienku transferowym to nie Vidal powinien odejść tylko Busquets, który najlepsze lata gry ma już za sobą i też ewidentnie nie nadąża za grą. Arturo mimo, że jest już też wiekowy to na pewno mógł dać nadal więcej od Sergio na boisku, bo niejednokrotnie udowadniał w sezonie 19/20.
W ataku tak naprawdę Barcelona potrzebuje tylko i wyłącznie zastępstwa za Suareza, bo skrzydła są dość dobrze obstawione tak jak i ofensywni pomocnicy.
Mam nadzieję, że znajdą innego pracodawcę dla Braithwaita, który też nie wniósł, nie wnosi i nie wniesie nic wielkiego do tej drużyny. Był co prawda sprowadzany na szybko przy kontuzji Luisa, ale okazał się jak zwykle nietrafionym wyborem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom