>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Bitcoin i altcoiny 💵💰

successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Niedawno świat został szumnie uraczony informacją o tym, że oto 11 lat temu zawarto pierwszą transakcję, za którą zapłacono kryptowalutą. Były to dwie pizze, za które zapłacono niewyobrażalną na dzisiejsze czasy równowartość 10.000 bitcoinów. 13 marca br. pojedynczy bitcoin osiągnął swoje ATH kształtując się na poziomie przeszło 61 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że dzisiaj kryptowaluty mają zaledwie 2-procentową światową adopcję, że coraz więcej mądrych głów wieszczy przyszłość należącą do kryptowalut, że oto na naszych oczach kształtuje się całkowicie nowy system finansowy, wreszcie - że Bank Centralny Francji mocno rozważa skup bitcoinów i że czołowy polski bank wprowadza ujemne oprocentowanie depozytu klientów indywidualnych - wszystko to sprawia, że dziwi niemal całkowity brak aktywności w dziale dotyczącym kryptowalut na tym Forum.

Dlatego niniejszym chciałbym wskrzesić ten dział i zadać kilka pytań, które być może otworzą dłuższą dyskusję. Chciałbym abyście podzielili się swoimi doświadczeniami w związku z kupnem i sprzedażą kryptowalut. Jakie one były, czy już je sprzedaliście, czy HODL-ujecie, lub ile zarobiliście. Jestem także bardzo ciekaw opinii Forumowiczów na temat przyszłości kryptowalut - jak myślicie - do jakiej wartości wzrośnie BTC? Czy Waszym zdaniem zbliża się sezon na alty? Czy może wg Was jest już za późno na to, aby potencjalni nowo zainteresowani tematyką rozpoczęli inwestowanie?

Zapraszam do dyskusji!
 
gelo85 743

gelo85

Użytkownik
Jestem raczkujący w temacie krypto, ale moim zdaniem trzeba jasnowidza, żeby przewidzieć w którą stronę to pójdzie. Równie dobrze może wkrótce być walutą światową ( w nowym ładzie) i osiągnąć wartość miliona dolarów, jak zostać zdelegalizowana. Chciałbym zaryzykować, ale nie wiem, w jaki sposób kawałek bitcoina nabyć (i co wtedy fizycznie mam w ręku : jakiś papier, certyfikat z ciągiem cyferek ?) i jaką mam pewność, że go spieniężę, jak będę chciał sprzedać ?
 
sven@ 808

sven@

Użytkownik
Większość osób w sumie mało korzysta z forum do tego służących a większość co znam to 99% na Telegramie w grupach.

Oczywiście: Lisek to the moon!
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jestem raczkujący w temacie krypto, ale moim zdaniem trzeba jasnowidza, żeby przewidzieć w którą stronę to pójdzie. Równie dobrze może wkrótce być walutą światową ( w nowym ładzie) i osiągnąć wartość miliona dolarów, jak zostać zdelegalizowana. Chciałbym zaryzykować, ale nie wiem, w jaki sposób kawałek bitcoina nabyć (i co wtedy fizycznie mam w ręku : jakiś papier, certyfikat z ciągiem cyferek ?) i jaką mam pewność, że go spieniężę, jak będę chciał sprzedać ?
Kawałek bitcoina można nabyć na kilka różnych sposobów - kantory, bitomaty (których w Polsce jest trochę) czy - najbardziej powszechna forma - giełdy. Kupujesz po prostu cyfrową walutę, papierka czy certyfikatu się żadnego nie otrzymuje.
Pewność spieniężenia, gdy będzie się go chciało sprzedać zależy od tego czy znajdzie się ktoś, to będzie chciał to od Ciebie zakupić po aktualnie obowiązującej rynkowej cenie. W chwili obecnej nie powinieneś mieć z tym absolutnie żadnych problemów (chyba że wystawisz mocno zawyżoną ofertę sprzedaży).
Natomiast co do tego jaką masz gwarancję, że kupujesz realne aktywo - tu bym się nie martwił. Bitcoin ma 11 lat. Już dawno byłoby wiadomo, gdyby okazał się wałkiem. Możesz stracić wszystko jedynie wówczas, kiedy: a) bańka spekulacyjna pęknie i po prostu runie do zera, b) Twoje aktywo dostanie się w niepowołane ręce (np. przekażesz komuś swój prywatny klucz, tzw. seed) lub wręcz go utracisz, albo c) upadnie giełda i stanie się niewypłacalna a Ty w portfelu giełdowym będziesz trzymał większość aktywa.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
a w jakich okolicznosciach bitcoin moze sie zalamac? czy potencjalny kryzys energetyczny na swiecie moze spowodowac krach na gieldzie bitcoinow biorac pod uwage ilosc energii potrzebna do wydobycia bitcoina czy to odwrotnie zadziala? bitcoin jest duzym obciazeniem energetycznym dla panstw i szybko pnie sie w gore. gdy swiatowa cena energii elektrycznej bedzie rosla tzn. jej koszt to bitcoin bedzie rosl czy spadal? czy jak swiatowa cena energii elektrycznej bedzie spadala to bitcoin bedzie rosl czy spadal? czy to nie ma zwiazku przyczynowo-skutkowego?
 
sven@ 808

sven@

Użytkownik
a w jakich okolicznosciach bitcoin moze sie zalamac? czy potencjalny kryzys energetyczny na swiecie moze spowodowac krach na gieldzie bitcoinow biorac pod uwage ilosc energii potrzebna do wydobycia bitcoina czy to odwrotnie zadziala? bitcoin jest duzym obciazeniem energetycznym dla panstw i szybko pnie sie w gore. gdy swiatowa cena energii elektrycznej bedzie rosla tzn. jej koszt to bitcoin bedzie rosl czy spadal? czy jak swiatowa cena energii elektrycznej bedzie spadala to bitcoin bedzie rosl czy spadal? czy to nie ma zwiazku przyczynowo-skutkowego?
Biorąc pod uwagę iż już zostało wykopane 90% BTC to zakładam, że nie miało by to aż tak wielkiego wpływu jeśli by musieli ograniczyć kopanie a jako, że jest tego określona ilość to nie będzie spadało w takim tempie jak wartość cały czas dodrukowanego pieniądza. .
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik


Kto ma rację? "Inwestorzy się zmieniają, analitycy nie..." Taka rozbieżność w ocenie sytuacji? Zerwal bym umowe na miejscu cinkciarza z tą firmą, która szukała problemów z bitcoinem xD jak kilka minut po ogłoszeniu informacji przez departament USA Bitcoin tak padl to chyba wiadomo jaka byla przyczyna? Czy cos się zmieniło i takie informacje nie sa juz na wagę złota?
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Plotki bardzo mocno wpływają na bieżącą cenę kryptowalut. Jednak finalnie korekta nie okazała się bardzo wysoka (w chwili obecnej BTC ma cenę mniej więcej taką jak miesiąc temu). ETH już wróciło na szczyt.
 
Do góry Bottom