>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2022/2023 - Mistrzostwa Świata Planica (21.02. - 05.03.2023)

Status
Zamknięty.
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
logo_planica.jpg

❄PROGRAM ZAWODÓW:❄

22.02.2023 - Środa
12:00 - Bieg kobiet 5 km /kwalifikacje/ (styl dowolny)
13:30 - Bieg mężczyzn 10km /kwalifikacje/ (styl dowolny)

23.02.2023 - Czwartek
12:00 - Sprint kobiet (styl klasyczny)
12:00 - Sprint mężczyzn (styl klasyczny)

24.02.2023 - Piątek
15:30 - Skiathlon mężczyzn 30 km (15km + 15km)

25.02.2023 - Sobota
14:00 - Skiathlon kobiet 15 km (7.5km + 7.5km)

26.02.2023 - Niedziela
11:30 - Sprint drużynowy kobiet (styl dowolny)
11:30 - Sprint drużynowy mężczyzn (styl dowolny)

28.02.2023 - Wtorek
12:30 - Bieg indywidualny kobiet 10 km (styl dowolny)

01.03.2023 - Środa
12:30 - Bieg indywidualny mężczyzn 15 km (styl dowolny)

02.03.2023 - Czwartek
12:30 - Sztafeta kobiet 4x5 km

03.03.2023 - Piątek
12:30 - Sztafeta mężczyzn 4x10 km

04.03.2023 - Sobota
12:00 - Bieg masowy kobiet 30 km (styl klasyczny)

05.03.2023 - Niedziela
12:00 - Bieg masowy mężczyzn 50 km (styl klasyczny)


Zapraszam do podawania typów i rzeczowych analiz. Powodzenia 🔥
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Ja tam idę dziś w top 30 Skinder i Burego.To są Mistrzostwa świata nie Puchar Świata i czołowe ekipy mogą dać tylko po 4 przedstawicieli, a w tradycyjnych zawodach dają po 5-7 i nasi sporadycznie wchodzą wtedy do top 30,dziś to zadanie mają bardzo ułatwione i kursami ponad 2 można ich brać

Skinder jednak dramat,ale za to reszta naszych z awansem,nawet W.Kaleta z kursem 12 z sts
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Valnes E. - Golberg P. [1] 1.60 etoto

Tak jak grałem ostatnio przeciwko Valnesowi, tak czuję, że dziś odpali i powalczy o medal. Ostatnie starty wyglądały już lepiej. Trochę pecha miał podczas jednego z ostatnich startów, gdzie upadł po kolizji, ale wyglądało to już lepiej niż w pierwszej części sezonu. Liczę dziś na minimum finał, a i szanse na medal są. Valnes to rasowy sprinter i wierzę, że przygotował formę na MŚ.


Skistad K. S. - Dahlqvist M. [1] 1.70 etoto

Norweżka znakomicie spisała się podczas ostatniego sprintu klasykiem w PŚ. To oznacza, że forma idzie w górę i przygotowywana była na MŚ. Dzisiaj warunki lekkie nie będą, jest ciepło, więc smarowanie powinno być lepsze, a Szwedzi często z tym mają problem. Typuję, więc, że Skistad będzie wyżej od Dahlqvist.

Falstart na początek mistrzostw
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Golberg P. - Niskanen I. [1] 1.55 etoto
Nie sądzę, by Fin znacząco odskoczył w pierwszej części klasykiem, a w drugiej Norweg rozstrzygnie to na swoją korzyść. Jeśli nie odskoczy na trasie, to na finiszu spokojnie ogarnie temat.

Hyvarinen P. - Moch F. [2] 2.10 etoto
Kursy na moje powinny tu być wyrównane. Tak jak wyżej napisałem, nikt w trupa nie będzie cisnąć klasykiem, bo następie trzeba jeszcze wytrzymać 15km stylem dowolnym. A w stylu dowolnym Niemiec biega znakomicie. Wielokrotnie pokazywał, że potrafi walczyć z czołówką i tu upatruję dla niego szansy w tej parze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1308
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Jeszcze przed biegiem kobiet takie krótkie spostrzeżenie z mojej strony. Spojrzałem na listę startową - czy tylko mi się wydaje, że to jest jakaś nędza? W tym biegu, ale i ogólnie w biegach narciarskich. Choćby skład Norweżek, z całym szacunkiem, ale Kalvaa, Oestberg, Theodorsen, Slind, serio ? Nijakie to jakieś...gdzie im do Bjoergen, Johaug, czy choćby Heidi Weng i Jacobsen. W Szwecji podobnie, dawniej co by się nie działo to było wiadomo , że Kalla w dowolnym będzie się bić o złoto mimo ogromnej konkurencji, a teraz ? Karlsson wielka nadzieja, zawsze w top2 faworytek, a zdarzają się jej odpały, że ledwo do dychy wchodzi. To już nawet wolę Anne Haag sprzed kilku lat.
Gdzie Diggins? Tak, wiem szuka formy itd., ale brakuje jej. Dodając do tego brak zawodniczek z kraju agresora, to ogólnie rysuje się obraz nędzy biegowej. Może już stary się robię..
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Andersson E. - Karlsson F. [1] 1.60 betclic
Ebba nie startowała w TdS ze względu na chorobę, ale uważam, że wyszło jej to na dobre. Po powrocie dominuje i uważam, że dziś jest główną kandydatką do złota. Jej koleżanka z kadry Frida z kolei zapłaciła dużą cenę za zwycięstwo w cyklu TdS. Zajechała się i nie mam pewności, czy zdążyała wrócić do optymalnej formy. Ostatni start w PŚ skończył się dla niej boleśnie i nie zdziwię się jak dziś będzie podobnie. Idę w kierunku Ebby, bo uważam, że jest w lepszej formie.

Andersson E. [V] 2.10 efortuna
Argumentacja wyżej. Ebba pokazała podczas ostatnich startów, że jest w znakomitej formie.

Brennan R. - Theodorsen S. [1] 1.50 betclic
Amerykanka poprawiła styl klasyczny i stała się bardziej wszechstronną zawodniczką. Miała lekki regres formy, ale przerwa przed MŚ dobrze na nią wpłynęła. W sprincie klasykiem wypadła pryzwocie, co w tym sezonie u niej kulało. Myślę, że od Norweżki będzie dziś wyżej, bo i na finiszu jest lepsza. Nie przewiduję, by na trasie Norweżka jej odjechała.

Brennan R. - Stadlober T. [1] 1.50 Forbet
Tutaj podobnie. Myślę, że razem dobiegną do końcowych kilometrów trasy, ale finisz to dużo mocniejsza strona Amerykanki.

I próbuję jeszcze coś przeciwko Fridzie Karlsson, bo jeśli formy nadal nie ma, to te typy mają szansę powodzenia:

Karlsson F. [top2 - Nie] 1.72 Forbet

Karlsson F. [top3 - Nie] 2.70 etoto

Karlsson F. - Oestberg I. F. [2] 2.80 sts

Karlsson F. - Brennan R. [2] 3.57 efortuna


Gdyby nie narta, która się wypięła u Amerykanki, to byłoby piękne. Szkoda, by wyglądała na mocną.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kursy słabe na dzisiejsze sprinty, a warunki pozostawiają wiele do życzenia. Wczoraj w biegu łączonym kobiet nawet biegnąca samotnie na czele Ebba Andersson zaliczyła upadek.

Dzisiaj skromnie, można dorzucić do dubla...

Szwajcaria [M] - Kanada [M] 1 1.55 sts
Helweci słabo wypadki w sprincie indywidualnym, ale uważam, że mają więcej doświadczenia i jakości, by dzisiaj być wyżej od Kanadyjczyków. Przed mistrzostwami notowali świetne występy, więc dziś powinno dobrze.

USA [K] - Niemcy [K] 1 1.35 etoto
Amerykanki z dużą szansą na medal. Szwedki pewnie poza zasięgiem, ale srebro bardziej realne. U Niemek Gimmler dobrze się pokazuje, ale Carl mnie nie przekonuje i tu Amerykanki mają przewagę.

Szwajcarzy dno i metr mułu 🤦
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Diggins J. - Karlsson F. [1] 1.60 etoto
Najważniejszy start dla Amerykanki na tych mistrzostwach. Myślę, że da z siebie dziś 110%, tak jak to było podczas PŚ w Davos, gdzie zwyciężyła. Czy zwycięży? Ciężko powiedzieć, bowiem Andersson w formie. Jednak na Fridę powinno starczyć. Szwedka nie była w stanie utrzymać się, ani przez moment za Ebbą w skiathlonie, gdy tylko ruszyły do stylu dowolnego. Jessie z kolei pokazała w niedzielnym sprincie drużynowym, że czuje się dobrze i uważam, że dzisiaj będzie wyżej od Fridy.

Brennan R. - Kalvaa A.K. [1] 1.70 efortuna
Rossie z pewnością na sportowej złości przystąpi do dzisiejszej rywalizacji. Miała sporo pecha w sobotnim skiathlonie, gdzie straciła grubo ponad pół minuty. Norweżka z kolei trochę równia pochyła po TdS. W sobotnim skiathlonie po zmianie nart nie nawiązała już walki, przed MŚ też przeciętny start w Toblach. Ten sezon trochę daje się jej już we znaki, nie ma tej świeżości co z początku sezonu. Myślę, że dzisiaj też może mieć problem z nawiązaniem walki z najlepszymi. Dlatego idę w stronę Amerykanki.

Ech... Rosie znowu zawiodła.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +317
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Trudny bieg dziś do wytypowania, a kursy nieadekwatne do ryzyka. Można ewentualnie szukać czegoś po wyższych kursach, ale to trochę wróżenie z fusów. Po tym co widzieliśmy w piątek, to powinien wygrać Kruger. Ale podobnie można było zakładać wczoraj z Ebbą Andersson, a była trzecia. Rywalizacja pewnie rozstrzygnie się między Norwegami i większość oferty opiera się na parach między nimi, ale te kursy są słabe. Wrzucam dziś tylko jedną pozycję po nędznym kursie, ale gram to ze skokami kobiet. Idę w kierunku Amundsena typując, że zajmie miejsce w top6. To jest jego bieg, w tym biegu notuje najlepsze wyniki, a występy przed mistrzostwami świata pokazują, że powinien dziś walczyć o medal. Jak ktoś chce odważniej, to można próbować top3. Ja gram w triplu z Kriznar - Klinec 1 i Althaus top2.

Amundsen H. O. [top6 - tak] 1.25 etoto

Skoki kobiet 😂
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +101
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Czy mógłby ktoś zapodać linka ,bądź tu dać składy na jutrzejszy bieg pań 4x5 km ? Z góry dziękuję ( nie umiem tego znaleźć :(. )
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Dwie pierwsze biegną klasykiem , a 3,4 zmiana stylem dowolnym, jeśli jest inaczej to niech ktoś mnie poprawi
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom