>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie - 2020/2021 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ja zagrałem Yakimushkin - Cologna 1. W biegu indywidualnym powinien sobie poradzić. Rano było jeszcze 1.70, teraz 1.55. Tyle, że pierwszy kupon położyła Brennan w parze z Diggins. Jessie jednak zrobiła mega formę na TdS. Teraz powtórzyłem na Rosjanina, ale kurs spadł do wspomniaego 1.55.

P. S. W sts Chervotkin - Belov 1 1.75.
 
Otrzymane punkty reputacji: +117
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Stadlober - Henning 2 1.84 STS
Niemka będzie gonić i uważam, że dogoni Austriaczkę. Co prawda Stadlober rusza razem z Karlsson, ale uważam, że nie wytrzyma tempa i za to zapłaci. Gdyby Henning tylko dogoniła i nie udało się odskoczyć, to na finiszu więcej szans daję Niemce.

Chervotkin - Maltsev 1 1.50 STS
Startują niemal równo, ale Chervotkin wygląda na TdS lepiej. Gdyby nie kara za spowodowanie upadku, byłby wysoko w klasyfikacji TdS. Niemniej dzisiaj powinien ponownie pokazać, że jest dobrze dysponowany. Kurs zdążył już trochę spaść.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +332
bejrut 1,5K

bejrut

Użytkownik
Nepryaeva - Diggins 2 2,05 STS
Skąd taki kurs na ruske??? Jest faworytką z Diggins? Może ten upadek ma jakiś wpływ na kursy ale z tego co było widać nie miał on większego wpływu na Diggins która dotrzymała tempa stupak i anderson. Owszem w biegu pościgowym parę sekund szybciej pobiegła od Amerykanki ale w ostatnim biegu ze startu wspólnego straciła ponad 30 sekund. Diggins walczy tu o zwycięstwo a Nepryaeva nie błyszczy na całym tds. Wszystkie biegi oglądałem i męczy się Rosjanka i odstaje od najlepszych w każdym biegu. Nie wiem czemu jutro miałoby być inaczej. Wątpię żeby Rosjanka odskoczyła. Tempo będą dyktować Stupak, Anderson, Brennan i właśnie Diggins i z upływem dystansu Rosjanka powinna tracić. Jedynym problemem może być oszczędzanie sił przez Diggins na sprint i ostatni, mega trudny etap. Musi pilnować Brennan i Stupak by za dużo nie odrobiły jutro i dużo może zależeć w jakim tempie pobiegną właśnie te zawodniczki. Ale po takim kursie gram Amerykankę. Dodatkowo zagram :
Parmakoski - Sorina 1 1,45
Zhambalova - Razymova 1 1,55
 
Otrzymane punkty reputacji: +118
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj kursy trochę nędzne, ale próbujemy...

Henning - Parmakoski [1] 1.60 STS
Znowu idę w stronę Niemki, która mi się tutaj podoba. W ostatnim biegu pościgowym klasykiem bardzo dobrze się prezenotowała. W grupie, której biegła przez większość czasu aktywnie i na jej czele. Linię mety z tej całej grupy minęła jako druga. Finka dzisiaj jej nie powinna urwać, a na finiszu Niemka mocniejsza. A kto wie, może i Niemka urwie Finkę.

Belov - Maltsev [1] 1.47 STS
Przyglądałem się ostatnieniu biegu pościgowemu i odniosłem wrażenie, że w tej całej grupce z sześcioma Rosjanami Maltsev się męczył. Biegł pasywnie, z tyłu, miał ciężki oddech. I stąd wziął się upadek na jednym z ostatnich podbiegów przed metą. Duże zmęczenie, to już brak odpowiedniej koncentracji, więc upadek, złamany kijek i nie było szans dogonić grupki, mimo, że szybko dostał nowy kijek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +376
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nepraeyva - Stupak [1] 1.65 STS
Nie przepadam za graniem sprintów, ale dzisiaj jedna para przykuła moją uwagę. Nepraeyva odżyła i w dwóch ostatnich biegach klasykiem pobiegła znakomicie. Może koksy dopiero zaczęły działać 🤔 Stupak z kolei wczoraj już nieco gorzej, w końcówce nie była w stanie utrzymać się w ścisłej czołówce. Nepraeyva w sprintach czuje się dobrze, do tego klasyk- jej technika, doświadczenie i fakt, że w ostatnich dniach wygląda lepiej sprawiają, że idę w jej kierunku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +243
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Spitsov - Manificat [1] 1.60 STS / 1.80 betclic
Rosjanin na tym etapie czuje się świetnie, co potwierdziły poprzednie lata. Francuz co prawda w dobrej formie aktualnie, ale jeśli spojrzeć na poprzednie lata, to Spitsov dokładał mu tu o jakieś 3 minuty!!! W zeszłym roku TdS było nieudane dla Francuza, ale już dwa lata wstecz przed tym etapem oboje byli blisko siebie, a Rosjanin też był na mecie ze sporą przewagą. Dzisiaj może i nie będzie takiej przepaści, bo jak wspomniałem Francuz formę ma, ale na Spitsova moim zdaniem będzie to za mało.

Nepraeyva - Stadlober [2] 1.95 STS Znowu przegrała końcówkę
Powielam typ, który grałem w Davos w biegu indywidualnym i zabrakło 2 sekund. Wydawać się może, że Rosjanka obudziła się w drugiej części TdS i to co było na początku cyklu już za nią. Więc dlaczego typ przeciwko? Dziś bieg techniką dowolną, a ta preferuje Austriaczkę. W ubiegłym roku Stadlober nie przegrała na tym etapie jakoś znacząco mimo, że Rosjanka była w lepszej formie. W tegorocznym cyklu starty Rosjanki techniką dowolną są po prostu słabe i nie przewiduję, by nagle miało być dużo lepiej. Biorąc te czynniki pod uwagę, po tym kursie na pewno warto próbować.

Edit: Kurs podskoczył w tej chwili na 2.10, więc żal nie spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +118
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Spitsov - Manificat [1] 1.60 STS / 1.80 betclic
Rosjanin na tym etapie czuje się świetnie, co potwierdziły poprzednie lata. Francuz co prawda w dobrej formie aktualnie, ale jeśli spojrzeć na poprzednie lata, to Spitsov dokładał mu tu o jakieś 3 minuty!!! W zeszłym roku TdS było nieudane dla Francuza, ale już dwa lata wstecz przed tym etapem oboje byli blisko siebie, a Rosjanin też był na mecie ze sporą przewagą. Dzisiaj może i nie będzie takiej przepaści, bo jak wspomniałem Francuz formę ma, ale na Spitsova moim zdaniem będzie to za mało.

Nepraeyva - Stadlober [2] 1.95 STS Znowu przegrała końcówkę
Powielam typ, który grałem w Davos w biegu indywidualnym i zabrakło 2 sekund. Wydawać się może, że Rosjanka obudziła się w drugiej części TdS i to co było na początku cyklu już za nią. Więc dlaczego typ przeciwko? Dziś bieg techniką dowolną, a ta preferuje Austriaczkę. W ubiegłym roku Stadlober nie przegrała na tym etapie jakoś znacząco mimo, że Rosjanka była w lepszej formie. W tegorocznym cyklu starty Rosjanki techniką dowolną są po prostu słabe i nie przewiduję, by nagle miało być dużo lepiej. Biorąc te czynniki pod uwagę, po tym kursie na pewno warto próbować.

Edit: Kurs podskoczył w tej chwili na 2.10, więc żal nie spróbować.

Typ bardzo dobry sam nie zdążyłem pograć bo pewnie bym zagrał tak jak i w Davos startowały. Nie wiem tylko co ze Stadlober się dzieje kolejny bieg i klops na finiszu. Chyba nie umiejętnie rozłożyła siły przycisnęła w pierwszej części a w drugiej strasznie spychała, chyba że coś na trasie się wydarzyło bo biegu nie oglądałem. Szkoda bo kolejny raz w końcówce zawodzi.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Po dwutygodniowej przerwie od TdS lecimy dalej z koksem. Przenosimy się do Lahti, gdzie dzisiaj rozegrane zostaną biegi łączone, tzw. skiathlon...

Diggins - Brennan [1] 1.42
Pojedynek dwóch Amerykanek. TdS pokazało, która aktualnie znajduje się w lepszej formie. Dzisiaj w pierwszej części klasykiem Jessie powinna się zabrać z czołową grupą i urwać Rosie. Może nie dojedzie na zmianę nart w ścisłej czołówce, ale wypracuje na tyle bezpieczną przewagę, że w drugiej części spokojnie ją utrzyma. Do tego łatwiej się jedzie mając u boku lepsze rywalki, utrzymując dobre tempo. Rosie będąc z tyłu będzie miała trudniej, więc nie widzę innej opcji w tej parze, jak zwycięstwo Jessie.

Iversen - Niskanen [1] 1.52
Zarówno Norweg, jak i Fin nie startowali w TdS. Skupiają się w tym sezonie na MŚ. Jutro scenariusz wydaje się być prosty. Fin piekielnie mocny w klasyku. Na pewno na zmianę dojedzie w ścisłej czołówce. Ale Norweg biegać potrafi i nie sądzę, by stracił aż tak wiele, by nie odrobić tego w drugiej części dystansu. Fin jest dużo słabszy jeśli chodzi o styl dowolny. Tutaj Iversen powinien wciągnąć nosem Niskanena.

AKO: 2.16 sts
Łatwo i przyjemnie 😎

P. S. Śmiało można dorzucać do tego Austria - Japonia 1 , w konkursie drużynowym skoków kobiet.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +208
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Szwecja - USA (1 zmiana) [2] 2.05 sts
Jednak dzisiaj minus

Sztafeta kobiet 4x5km. Ogólnie kursy słabe na cały bieg. Zastanawiam się nad jedną parą, ale to muszę przespać do rana. Natomiast w oczy rzuciła mi się pierwsza zmiana i zestawienie pary Kalla - Brennan. Amerykanki rzucają wszystko co mają najlepsze na swoje pierwsze dwie zmiany klasykiem. A zarówno Rosie i Jessie lepiej biegają łyżwą. Plan zapewne jest taki, by możliwie jak najdłużej utrzymać się w czołówce, a na ostatnich dwóch zmianach słabsze ogniwa mają możliwie długo utrzymać się na czołowych pozycjach. A skoro taki jest plan, to ja próbuję skorzystać po takim kursie. Widzę tu szanse. To jest tylko 5km, więc taki "dłuższy sprint". Nie powinno być od początku jakiegoś szaleńczego tempa, a na końcówce zmiany Amerykanka powinna wykorzystać swoje sprinterskie umiejętności i dobiec do strefy zmian przed Szwedką.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Nepryaeva - Stupak [2] 1.93 betfan
Typ przeciwko Nepraeyvej. Cały czas widać gołym okiem, że styl dowolny w tym sezonie u niej kuleje. W Lahti w biegu łączonym potrafiła pierwszą część klasykiem pobiec w czołowej grupie (nie licząc Johaug), po czym w drugiej części stylem dowolnym po prostu została i na metę przybiegła w kolejnej grupie. Stupak w Lahti nie startowała. Odpoczęła po udanym dla niej TdS, więc dzisiaj powinna być głodna i w pełni sił do walki o czołowe lokaty.

Andersson - Karlsson [1] 1.55 sts
Andersson ze startu na start podoba mi się coraz bardziej. Początek TdS niezbyt udany, ale w drugiej części było już lepiej i zwycięstwo w ostatnim etapie. W Lahti pokazała się z dobrej strony, była czwarta za koalicją Norweżek, a w sztafecie pięknie pobiegła na ostatniej zmianie. Karlsson z kolei w tym sezonie :Dnierówna i nieco równia pochyła. Dobrze zaczęła TdS, ale później było tylko gorzej i wycofała się przed ostatnim etapem. W Lahti nie startowała zbierając siły na kolejną część sezonu, ale uważam, że na równą i w formie Andersson dzisiaj nie wystarczy.

Krueger - Amundsen [1] 1.42 sts
W tej parze widzę zwycięstwo bardziej doświadczonego Kruegera. Amundsen co prawda z dobrej strony pokazał się ostatnio w mistrzostwach Norwegii (3 miejsce), ale jego dotychczasowe starty w PŚ, to odległe pozycje. Krueger w mistrzostwach Norwegii był drugi, a w Lahti zaprezentował się bardzo dobrze. Gdyby nie upadek ma ostatnim zakręcie byłby na podium, a tak ukończył bieg zaraz za nim.

No i pięknie 😎
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +242
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Henning - Stadlober [1] 1.67 sts
Planowo, na wielkim luzie.

Stadlober ostatnio jakaś niewyraźna. Traci na końcówkach, a do tego dzisiaj bieg techniką klasyczną, która bardziej preferuje Henning. Wczoraj w biegu indywidualnym Austriaczka pobiegła fatalnie, straciła do Niemki około 40 sekund. Aż nie do pomyślenia, jeśli wziąć pod uwagę technikę dowolną. Najwidoczniej forma uleciała. Skoro dzisiaj mamy bieg klasykiem, to ja w tej parze nie widzę innego rozwiązania, jak wyższość Niemki.

Andersson - Weng H. [1] 1.57 sts
Ależ pech!!! Ebba odjeżdżała w czołowej szóstce zostawiając wyraźnie z tyłu Heidi i niespełna kilometr przed metą na zakręcie upadła. Trudno, zdarza się.

Jak już wczoraj pisałem Szwedka podoba mi się ostatnio, jest forma. Do tego bieg u siebie w Szwecji. Widać, że lubi tę trasę. Skoro wczoraj stylem dowolnym Ebba dołożyła Norweżce 26 sekund, to dzisiaj też powinna być lepsza. Heidi jednak nieco lepiej biega stylem dowolnym. W ubiegłym tygodniu w Lahti w biegu łączonym była lepsza na finiszu od Szwedki, ale na pierwszej części klasykiem straciła około 10 sekund. Biorąc pod uwagę, że z wynikami u Heidi w klasyku różnie bywa, a Ebba jest w formie i startuje u siebie, to w tej parze zwycięsko powinna wyjść Szwedka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +155
marcinmotyl 4,9K

marcinmotyl

Użytkownik
Mam pytanie do Maniek81 oczywiście jak bedziesz miał chwilkę, ponieważ jak wiadomo u różnych buków różne pary, te poniżej są z b-a-h, czy warto na którąś z par zwrócić uwage i warto pograć? z góry dzięki za fatygę
Andersson, Ebba - Karlsson, Frida
30.01.21 16:001.452.55
Bjornsen, Sadie - Stupak, Yulia
30.01.21 16:001.931.77
Diggins, Jessica - Weng, Heidi
30.01.21 16:001.781.92
Fossesholm, Helene Marie - Brennan, Rosie
30.01.21 16:001.831.87
Kirpichenko, Yana - Stadlober, Teresa
30.01.21 16:002.101.65
Niskanen, Kerttu - Hennig, Katharina
30.01.21 16:001.901.80



 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Mam pytanie do Maniek81 oczywiście jak bedziesz miał chwilkę, ponieważ jak wiadomo u różnych buków różne pary, te poniżej są z b-a-h, czy warto na którąś z par zwrócić uwage i warto pograć? z góry dzięki za fatygę
Andersson, Ebba - Karlsson, Frida
30.01.21 16:001.452.55
Bjornsen, Sadie - Stupak, Yulia
30.01.21 16:001.931.77
Diggins, Jessica - Weng, Heidi
30.01.21 16:001.781.92
Fossesholm, Helene Marie - Brennan, Rosie
30.01.21 16:001.831.87
Kirpichenko, Yana - Stadlober, Teresa
30.01.21 16:002.101.65
Niskanen, Kerttu - Hennig, Katharina
30.01.21 16:001.901.80
Pierwszą parę masz podaną ode mnie wyżej. Aczkolwiek po takim kursie, co daje b-a-h, to chyba nie wszedłbym w to.

Ogólnie całe to zestawienie par wyrównane i może decydować dyspozycja dnia lub jedna szybka akcja na jakimś odjeździe. Gdybym miał coś z tego zestawienie brać, to gra na Kirpichenko w parze przeciwko Stadlober. Kurs ładny, a forma u Austriaczki nie jest najlepsza. Rosjanka co prawda też po TdS spuściła z tonu, ale u Stadlober wygląda to gorzej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +7
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Czas na sprinty. Zawsze powtarzam, że nie przepadam za graniem tego. Tutaj najmniejszy błąd zawodnika przekreśla w zasadzie wszystko. Czasami trafi się silnie obsadzony półfinał i automatycznie robi się problem z awansem. No, ale próbujemy. Kursy na faworytów są żałosne. Nigdy w życiu zagrać na zwycięzcę sprintu po kursie 1.40. Trzeba szukać innych alternatyw. I tak padło na:

Dahlqvist [top3] 1.80 betclic / 1.75 sts
Nie wiem co tam się stało, że Maja dopiero 61 miejsce w kwalifikacjach. Nie oglądałem, nie miałem dzisiaj możliwości. Trzeba będzie poszukać informacji. W połowie dystansu jeszcze była sytuacja pod kontrolą, a na mecie strata 25 sekund. Być może upadek, być może co innego. To są właśnie sprinty.

Maja w dotychczasowych dwóch sprintach klasykiem w tym sezonie plasowała się na drugich pozycjach. Oczywiście w obu przypadkach plasowała się za koleżanką z reprezentacji - Svahn. Dzisiaj też Svahn jest główną kandydatką do zwycięstwa, pokazała wczoraj jak jest mocna na finiszu biegu na 10km. Zakładając, że to ona zwycięży pozostają jeszcze dwa miejsca na podium. Maja odpoczęła sobie po TdS, nie startowała w Lahti. W piątek zrobiła sobie przetarcie w biegu techniką dowolną, po czym sobotę odpuściła, by być w pełni sił na niedzielne sprinty. Inne kandydatki do podium, to Sundling, Lampic, Stupak, ale one potrafiły w tym sezonie kończyć zmagania już na półfinałach. Jest jeszcze Falla, trochę taka niewiadoma, bowiem wcześniej nie startowała. Wygrała co prawda w mistrzostwach Norwegii kilkanaście dni temu, ale stawka sprinterek tam była dużo słabsza niż w PŚ.

Valnes - Golberg [1] 1.55 sts
Tutaj szybko padło rozstrzygnięcie, bowiem już w ćwierćfinale.

Kurs na Klaebo żałosny, więc trzeba było poszukać czegoś innego. Erik, wydaje się być głównym rywalem dla Klaebo w walce o zwycięstwo. Jakby nie było w pierwszej odsłonie PŚ w Ruce Erik utarł nosa Johannesowi. Golberg wówczas zakończył start na półfinale. Kilkanaście dni temu w mistrzostwach Norwegii górą był Klaebo, a zaraz za nim Valnes. Golberg nieoczekiwanie zmagania zakończył na półfinale. Wczoraj doszło do ciekawego finiszu w biegu na 10km. Bolshunov i Golberg odskoczyli nieco. Klaebo gonił i na samej kresce o "grubość paznokcia" wyprzedził Golberga. Pokazało to, że Golberg nie był w stanie nawiązać walki z Bolshunovem, a jeszce dał się dojść Johannesowi. Nie należy ujmować mu umiejętności sprinterskich, ale patrząc ma to co wydarzyło się i wczoraj i na mistrzostwach Norwegii, to Valnes wydaje się mocniejszy. Wczorajszego startu Erika nie brałbym pod uwagę. Po kolizji i upadku odpuścił i dobiegł spokojnie do mety, oszczędzając siły na dzisiaj.

Faworyci dzisiaj zwyciężyli. Dwie sensacje, to odpadnięcie Dahlqvist i Bolshunova już w eliminacjach. Co do Bolshunova chodziło za mną przeczucie, że dziś będzie poza finałem, ale nie znalazłem nigdzie go w parze, na którą bym się zdecydował.
 
Ostatnia edycja:
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Screenshot_20210131_150423.jpg

to trzeba mieć pecha kurna. po tym jak Valnes fuksem jako LL o 0.003s wszedł do finału kosztem Emila Iversena sądziłem, że chyba to znak, że bet siądzie. a tu w finale na dojeździe do ostatniego zakrętu był w pierwszej trójce z dużą przewagą nad Ustiugovem i się przewrócił:mad:
brak słów.no ale jak kolega wyżej napisał taki jest urok sprintów.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
To są sprinty. 0.03s to jeszcze całkiem sporo 😁 Można przegrać nawet z takim samym czasem przez wskazanie na fotokomórce.

Natomiast w kwestii konkretów, to za trzy tygodnie ruszamy z mistrzostwami świata (pojawi się odpowiedni temat w swoim czasie). Przed mistrzostwami jeszcze dwa weekendy startów, za tydzień w szwedzkim Ulricehamn i za dwa tygodnie w czeskim Novym Meście. Według programu podczas obu weekendów mają zostać rozegrane sprinty. Został tylko jeden bieg na dystansach u naszych południowych sąsiadów. Sporo zawodników może odpuścić starty, trzeba odpocząć po TdS. Ciekaw jestem czy Norwegowie podejmą starty. Oszczędzali się, bojąc zarażenia covidem, odpuszczając kilka startów w kalendarzu i nie organizując zawodów w Lillehammer. U panów wygląda to całkiem dobrze, ale u kobiet jest źle. Johaug poniosła w ten weekend dwie porażki, co jej się zwykło nie zdarzać. Niemniej trzeba będzie uważać w te dwa weekendy, bo może sypnąć niespodziankami, które zresztą już widzieliśmy w ten weekend w Falun.
 
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
To są sprinty. 0.03s to jeszcze całkiem sporo 😁 Można przegrać nawet z takim samym czasem przez wskazanie na fotokomórce.

Natomiast w kwestii konkretów, to za trzy tygodnie ruszamy z mistrzostwami świata (pojawi się odpowiedni temat w swoim czasie). Przed mistrzostwami jeszcze dwa weekendy startów, za tydzień w szwedzkim Ulricehamn i za dwa tygodnie w czeskim Novym Meście. Według programu podczas obu weekendów mają zostać rozegrane sprinty. Został tylko jeden bieg na dystansach u naszych południowych sąsiadów. Sporo zawodników może odpuścić starty, trzeba odpocząć po TdS. Ciekaw jestem czy Norwegowie podejmą starty. Oszczędzali się, bojąc zarażenia covidem, odpuszczając kilka startów w kalendarzu i nie organizując zawodów w Lillehammer. U panów wygląda to całkiem dobrze, ale u kobiet jest źle. Johaug poniosła w ten weekend dwie porażki, co jej się zwykło nie zdarzać. Niemniej trzeba będzie uważać w te dwa weekendy, bo może sypnąć niespodziankami, które zresztą już widzieliśmy w ten weekend w Falun.
Panie 0.03s może i spor ale 0.003sek( taka różnica była) to chyba o długość paznokcia;).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom