>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie 2020/2021 - Mistrzostwa Świata Oberstdorf (23.02. - 07.03.2021)

Status
Zamknięty.
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
obersdorf.png


❄PROGRAM ZAWODÓW:❄

24.02.2021 - Środa
12:30 - Bieg kobiet 5 km /kwalifikacje/ (styl dowolny)
14:30 - Bieg mężczyzn 10km /kwalifikacje/ (styl dowolny)

25.02.2021 - Czwartek
12:45 - Sprint kobiet 1.4km (styl klasyczny)
12:45 - Sprint mężczyzn 1.6km (styl klasyczny)

27.02.2021 - Sobota
11:45 - Skiathlon kobiet 15 km (7.5km + 7.5km)
13:30 - Skiathlon mężczyzn 30 km (15km + 15km)

28.02.2021 - Niedziela
11:00 - Sprint drużynowy kobiet (styl dowolny)
11:00 - Sprint drużynowy mężczyzn (styl dowolny)

02.03.2021 - Wtorek
13:15 - Bieg indywidualny kobiet 10 km (styl dowolny)

03.03.2021 - Środa
13:15 - Bieg indywidualny mężczyzn 15 km (styl dowolny)

04.03.2021 - Czwartek
13:15 - Sztafeta kobiet 4x5 km

05.03.2021 - Piątek
13:15 - Sztafeta mężczyzn 4x10 km

06.03.2021 - Sobota
12:30 - Bieg masowy kobiet 30 km (styl klasyczny)

07.03.2021 - Niedziela
12:30 - Bieg masowy mężczyzn 50 km (styl klasyczny)


Zapraszam do podawania typów i rzeczowych analiz. Oby jak najwięcej było trafnych. Powodzenia 🔥
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Czas ruszyć z karuzelą mistrzostw świata. Na początek sprinty klasykiem. Organizatorzy ze względu na iście wiosenne warunki przesunęli start na godzinę 9:00. Ćwierćfinały ruszą o 11:30. Na dzisiaj stawka bez szaleństwa. Starałem się znaleźć jak najbezpieczniejszą opcję i wyszedł mi tripel w betx...

Svahn [top3] 1.40
Dahlqvist [top5] 1.40
Svensson [top5] 1.70
AKO: 3.33 betx


Svahn główna kandydatka do złota. W tym sezonie w klasyku nie ma na nią mocnych. Nie wiem kto jest jej w stanie zagrozić, może Dahlqvist. Było trochę przerwy między mistrzostwami, a PŚ, więc może któraś z rywalek szykuje jakąś bombę, więc wybieram asekuracyjnie top3.

Dahlqvist, to kolejna mocna Szwedka. Systematycznie melduje się w finałach i na podium. W Falun zaliczyła co prawda upadek w kwalifikacjach i odpadła, ale pozostałe starty pokazały, że jest moc. Finał i walka o medal dzisiaj z jej strony też być powinny.

Svensson także pokazał moc. Podczas TdS wygrał, w Falun zameldował się zaraz za Klaebo. Pod uwagę nie biorę pierwszego startu w Ruce, gdzie formy jeszcze nie było. Dzisiaj liczę na finał z jego strony.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
I na szybko jeszce z STS...

Lampic - Dahlqvist [2] 1.95
Svensson - Golberg [1] 1.50
AKO: 2.93 STS

Tak jak wyżej wspomniałem Dahlqvist dla mnie kandydatka do medalu. Lampic też mocna, ale miewała w tym sezonie starty poza finałem.

O Svenssonie pisałem wyżej. Natomiast Golberg w Falun pokazał, że nie jest w topowej formie i przepadł w ćwierćfinale. Szwed dużo lepiej dysponowany.

Kompletne dno dzisiaj, na szczęście sprinty gram niską stawką.

Natomiast mocno zastanawiam się nad mocniejszym graniem biegów podczas tych mistrzostw. Warunki na trasie tragiczne. Na zakrętach utrzymać prędkość i płynnie przejechać trasę jest problem. Svensson w finale na podbiegu niemal stanął. Tutaj kto dobrze będzie miał posmarowane narty, ten pojedzie. Wiosenna temperatura robi swoje. Dzisiaj sensacyjne rozstrzygnięcia. Główna faworytka Svahn kompletnie nie liczyła się w półfinale, Dahlqvist podobnie. Upadków całkiem sporo. Jestem ciekaw jak organizatorzy chcą utrzymać trasy biegowe przez te 10 dni 🤔
 
Ostatnia edycja:
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
I na szybko jeszce z STS...

Lampic - Dahlqvist [2] 1.95
Svensson - Golberg [1] 1.50
AKO: 2.93 STS

Tak jak wyżej wspomniałem Dahlqvist dla mnie kandydatka do medalu. Lampic też mocna, ale miewała w tym sezonie starty poza finałem.

O Svenssonie pisałem wyżej. Natomiast Golberg w Falun pokazał, że nie jest w topowej formie i przepadł w ćwierćfinale. Szwed dużo lepiej dysponowany.

Kompletne dno dzisiaj, na szczęście sprinty gram niską stawką.

Natomiast mocno zastanawiam się nad mocniejszym graniem biegów podczas tych mistrzostw. Warunki na trasie tragiczne. Na zakrętach utrzymać prędkość i płynnie przejechać trasę jest problem. Svensson w finale na podbiegu niemal stanął. Tutaj kto dobrze będzie miał posmarowane narty, ten pojedzie. Wiosenna temperatura robi swoje. Dzisiaj sensacyjne rozstrzygnięcia. Główna faworytka Svahn kompletnie nie liczyła się w półfinale, Dahlqvist podobnie. Upadków całkiem sporo. Jestem ciekaw jak organizatorzy chcą utrzymać trasy biegowe przez te 10 dni 🤔
Parodia z występem 2 najlepszych w tym sezonie Szwedek.Miałem Dalqvist lepsza niż Falla na ładnym AKO i lipa. pozostałe weszły. z dala od grania tych mistrzostw chyba trzeb się trzymać.
 

Załączniki

maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Nepryaeva - Stupak [2] 1.95 STS
Stupak bez fajerwerków, ale na Nepraeyvą starczyło 👍

Zestawienie dwóch Rosjanek, z których wyżej dzisiaj widzę Stupak. Yulia ma bardzo udany sezon, świetny start w TdS. Później trochę odpoczywała, nie startując w Lahti. Ale w Falun już była i tam świetny start w biegu masowym klasykiem, gdzie finiszowała druga za Svahn, a przed trzecią Johaug. Natalia z kolei nie wspomina dobrze Falun. Upadła tam w biegu indywidualnym i złamała rękę. Jej start na mistrzostwach stał pod dużym znakiem zapytania. Z pewnością zaburzyło to jednak przygotowania do imprezy. Startowała w sprincie, ale poza awansem do ćwierćfinału nic dalej nie pokazała. A wspomnieć należy, że potrafiła walczyć o wysokie lokaty w tym sezonie w sprincie klasykiem. Jej forma już podczas TdS pozostawiała wiele do życzenia, a teraz przez przymusową przerwę też z pewnością nie jest optymalna. Dlatego wyżej dzisiaj widzę Yulię.


Krueger [top6] 1.65 STS
Gdzieś od 23 kilometra bezstresowo, 2 miejsce 👍

U mężczyzn nie tak łatwo coś wytypować w parach, bo tam przeważnie długo biegną w zwartej grupie i ataki następują bliżej mety. Chociaż w tych wiosennych warunkach kto wie... Niemniej dzisiaj typ w stronę jednego z Norwegów. W skiathlonie w Lahti byłby na podium, gdyby nie upadek przed metą. Zajął tam czwarte miejsce. Koalicja norweska urwała tam Bolshunova. Dzisiaj Norwegowie też zapewne w końcówce razem z Rosjaninem odskoczą. O formę Norwega jestem spokojny, bowiem pokazał moc w biegu indywidualnym na 15km, gdzie do końca walczył z Bolshunovem o zwycięstwo. Oboje tam zrobili ponad 20s przewagi nad pozostałymi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1717
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj sprinty drużynowe...

Szwajcaria K - Rosja K [1] 1.75 STS
Faehndrich na ostatniej zmianie odpaliła turbo i w mgnieniu oka doszła do uciekającej dwójki, a Nepraeyva zgodnie z przewidywaniami nie wytrzymała tempa po chwili 👍

Po półfinałach można było łapać Szwajcarki w forBet za 2.30. Sugerowali się zapewne czasami półfinałów, a to żaden wykładnik 😁


Wczoraj grałem na Stupak przeciwko Neprayevej i dzisiaj wybieram konsekwentnie granie przeciwko Natalii. Obie Rosjanki nie pokazały nic szczególnego w sprincie indywidualnym. Wczoraj w skiathlonie o ile spodziewałem się słabego występu Natalii, o tyle Yulia pobiegła poniżej oczekiwań. Obie wydają się być poza formą. Wygląda jakby Yulia miała szczyt formy za sobą. Natalia z kolei wróciła tu po przymusowej przerwie spowodowanej kontuzją. Owszem one były drugie w sprincie w Dreźnie, ale to było jeszcze przed TdS. Szwajcarki tam zwyciężyły. Natomiast w szwedzkim Ulricehamn stanęły na trzecim stopniu podium, Rosjanki nie startowały. Szwajcarki to rasowe sprinterki, wczoraj odpoczywały, natomiast Rosjanki męczyły się i to w dosłownym tego słowa znaczeniu w biegu łączonym na 15km. W tak dynamicznej konkurencji, jaką jest sprint drużynowe może mieć to dzisiaj znaczenie.



Szwecja M - Wielka Brytania M [1] 1.42 STS
Rozstrzygnięcie padło już w półfinale 👍

Brytyjczycy to typowi średniacy, natomiast u Szwedów mocny Svensson, który będzie kończył, więc spokojnie powinien ograć Brytyjczyka. Westberg w ostatniej drużynówce pobiegł przyzwoicie, więc razem ze Svenssonem powinni spokojnie objechać Brytyjczyków. Myślę, że tutaj nic więcej dodawać nie trzeba.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +9
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Witam, mam kilka przemyśleń na jutrzejszy bieg Pań.
2 z 3 glownych typow weszly ladnie. Diggins do top 3 zabraklo 6 sekund ale wygrala na luzie z Fossesholm

E.Andersson -F.Karlsson 1.85 forbet za mocna Frida dzisiaj

Obie Panie powinny liczyć się w walce o medale.Są mocne co pokazały w biegu łączonym.Pomimo, że na finiszu lepsza okazała się Frida to jednak oglądając biegi w tym sezonie odnoszę wrażenie, że ona zdecydowanie lepiej czuje się w biegach ze startu wspólnego/ pościgowych gdzie rywalizują bezpośrednio ramię w ramię a nie z czasem i samym sobą jak to ma miejsce w interwale.Poza tym Frida bardzo chimeryczna- raz walczy o podium za innym razem poza czołową 10- 15. W takim właśnie to biegu w ostatnim starcie przed MŚ w Falun dołożyła jej Ebba przeszło minutę na 10km trasie tym samym stylem co bieg jutrzejszy.Moim zdaniem warto próbować.

J.Diggins - M.A Fossesholm 2.30 forbet boom. prawie 30 sek pokonala mloda Norwezke

tutaj buk ewidentnie zasugerował się wynikami biegu łączonego gdzie lepsza była młoda Norweżka o ponad 40 sek. Moim zdaniem Jessica prawdopodobnie nastawia się na walkę o medal na jej ulubionym dystansie i stylu czyli 10k dowolnym, gdzie w ostatnim takim biegu przed MŚ pokonała samą T.Johaug wygrywając całe zawody co w biegu interwałowym jest nie lada wyczynem. Fossesholm dołożyła ponad 45 sek.U zagranicznych buków kursy wystawione 50/50 więc nie wypada nie spróbować po takim pięknym kursie.
dodatkowo można próbować J.Diggins top 3 4.50

Jeszcze zastanawiam się nad R.Haga -T.Stadlober 1.8 boom.easy 17sek różnicy na korzyść Hagi.

Norweżka to mistrzyni olimpijska tym stylem z Pyeongchang na tym dystansie, ewidentnie przygotowuje się na wybrane starty i często odpuszcza PŚ. Ostatnio też w Falun w podobnym biegu Haga zaprezentowała się b.dobrze kończąc na 4 miejscu gdzie Teresa była...30 i straciła do Ragnhild prawie 1m20sek. dla mnie value i gram.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +32
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zostałem wywołany do tablicy, więc napiszę trochę co siedzi w mojej głowie. A zacznę od tego, że mam duży ból głowy co dzisiaj zagrać. Ubiegłotygodniowy sprint i sobotni skiathlon pokazy, że tutaj w Obersdorfie jest sporo przetasowań względem wcześniejszych startów w PŚ. Dzisiaj znowu ma świecić słońce i temperatura ma dojść do około 13°C. Serwismeni z pewnością będą mieli zagwostkę jak posmarować narty. Śnieg będzie inny w miejscach zacienionych od tego, który będzie poddany działaniu słońca. Mogą dzisiaj znowu być niepodzianki.

Odniosę się też do typów kolegi kubasoton. Zgodzę się z tym co napisał, ale mam też swoje kontragrumenty...
Diggins - Fossesholm, fajny kurs (choć był wyższy), ale po tym co pokazała Amerykanka mam duże wątpliwości. W sprincie klasykiem nie pokazała nic, w skiathlonie też dno kompletne. I teraz bądź człowieku mądry, czy odpuściła czy jest jakiś spadek formy. Forma już była na TdS i jest ciężko utrzymać topową formę tyle czasu. Druga sprawa, to może jej obóz ma problem ze smarowaniem w tych ciężkich warunkach. Z kolei Norweżka pokazała, że dużo lepiej czuje się w stylu dowolnym. W Falun co prawda przegrała z Amerykanką o 45s, ale tam Diggins pobiegła bieg życia. Trasa też jej sprzyjała, bo na zjazdach szła jak dzik w żołędzie. Fossesholm z kolei właśnie na tym dystansie została mistrzynią Norwegii. Nie biegły co prawda Johaug i Weng, ale Haga straciła do niej ponad pół minuty. Dlatego ja tego nie ruszam.
Haga - Stadlober, wyniku z Falun też nie brałbym za bardzo do siebie. Austriaczka tam startowała po śmierci serwismena z jej ekipy. Z pewnością była przybita i głową była zupełnie gdzie indziej. A w sobotę w skiathlonie pokazała, że część problemów chyba już za nią. Ale, gdybym miał na kogoś stawiać w tej parze, to też bliżej byłoby mi do Norweżki, głównie przez fakt, że Stadlober lepsze wyniki osiąga w biegach masowych.

I teraz przejdę, do typów z mojej strony...

Andersson - Karlsson [1] 1.85 forbet
Trochę biłem się z myślami, czy ruszać tę parę, ale ostatecznie uznałem, że tak. Wstrzymywał mnie fakt, że Frida na pewno tutaj jest mocniejsza niż podczas startów w PŚ. Miesiąc przerwy pozwolił jej się zregenerować i dzisiaj na pewno będzie walczyć. Tylko u niej jest ten problem, że w biegach interwałowych mocno zaczyna, a później zaczyna słabnąć. Jeśli spojrzeć na każdy jej start, to właśnie w ten sposób wygląda. Andersson z kolei inaczej rozgrywa biegi taktycznie i zazwyczaj od połowy dystansu zaczyna budować przewagę nad Fridą. Tak, więc tutaj zgodzę się z typem kolegi wyżej.

Claudel - Weng T. U. [2] 1.90 betx
Claudel dobrze zaprezentowała się w sobotnim skiathlonie, ale też odnoszę wrażenie, że jej lepiej biega się w startach masowych. Tiril w sobotę odpoczywała w oczekiwaniu na dzisiejszy start. W Falun była bardzo duża dysproporcja między obiema paniami. Francuzka pobiegła słabiutko, a Norweżka uplasowała się wysoko, w grupie gdzie było raptem kilka sekund różnicy między H. Weng, Hagą i Fossesholm. Francuzka do tej grupy straciła ponad minutę. Dzisiaj warunki będą znowu trudne, a to moim zdaniem faworyzuje Norweżkę, bowiem znaczenie będzie miało smarowanie. A tutaj prym wiodą ekipy Szwecji i Norwegii. Norwegowie ponoć mają jakiś nowy smar, który się świetnie sprawdza w tych warunkach. Pozostaje więc zaufać tym informacjom.

Dzisiaj połowiczny sukces. Frida jednak po tej miesięcznej przerwie złapała drugi oddech.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +20
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Tiril nie do końca odpoczywała, bo przecież biegła Team Sprint w niedzielę...
Tak, biegła. Miałem na myśli bieg na dystansach. A w niedzielnym sprincie drużynowym zrobiła sobie fajne przetarcie, i tam pobiegła fajnie, swoje zrobiła. Wynik im zepsuła Falla, która nie wytrzymała ostatniej zmiany.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Krueger [V] 5.50 Fortuna
Krueger [top3] 1.60 Fortuna

Dzień konia u Hollunda. Czułem, że Bolshunov dziś będzie bez zwycięstwa, ale bardziej stawiałem na Kruegera. Ale nie jest źle, czekamy za skokami 😀
Forma u Norwega jest, co pokazał w sobotę meldując się na podium w skiathlonie. Jeśli cofnąć się do ostatniego startu w PŚ w Falun, to właśnie w biegu indywidualnym przegrał on z Bolshunovem zaledwie o 1.8s. A Bolshunov w Falun biegać lubi. Oboje zrobili ponad 20 sekund przewagi nad trzecim w stawce Roethe. Czyli oboje są mocni. Norweg będzie się liczył w walce o tytuł mistrzowski, tego jestem pewien. Być może tym razem, to on zwycięży o te 2 sekundy. Biegnie po Bolshunov ie, więc będą meldunki jaka różnica czasowa, jak a dobrze to rozegra, jest szansa. Widząc taki kurs, po prostu korzystam. A ostrożniej można zagrać top3.

Manificat - Musgrave [1] 1.60 betx
Jednak Francuz nie wrócił do pełnej dyspozycji
Francuz bardzo dobrze czuje się w stylu dowolnym. Brytyjczyk z pewnością porawił bieg tym stylem w porównaniu do ostatnich lat, ale dzisiaj go nie widzę. W skiathlonie mocno osłabł na ostatnich kilometrach. Francuz powinien spokojnie go ogarnąć. Jest jedno, ale... Miał przerwę, we francuskiej ekipie był covid. Dlatego zabrakło go w Falun. Ale minęło trochę czasu od tego momentu z więc jestem dobrej myśli.

Dokładam do tego już bez analizy, bo w pracy jestem, czasu brak Yakimushkin - Burman 1 1.40
 
Ostatnia edycja:
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
Roethe i Hollund gorsi od Simena ?
Jak najbardziej.Myslę, że będzie najlepszy z Norwegów dziś. Roethe wyraźnie zabrakło paliwa na końcowych kilometrach skiathlonu i stracił 47sek do Simena i Hansa.Simen obok Bolshunova to główny faworyt do wygrania dzisiaj.Holund z kolei raczej lepiej czuję się w biegach masowych niż interwałach.

dzień konia Holunda😜
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Roethe i Hollund gorsi od Simena ?
Na pewno poziom porównywalny. Ale patrząc przez pryzmat ostatnich występów Krueger wydaje się być w nieco lepszej dyspozycji. W skiathlonie Roethe nie wytrzymał tempa i odpadł od czołowej trójki, w której był Krueger. Z kolei z Falun w biegu indywidualnym zarówno Roethe i Hollund stracili ponad 20 sekund do Kruegera. Być może dzisiaj któryś będzie miał dzień konia i będzie lepszy, może zdecydować dyspozycja dnia, itp. Ale patrząc na to co się ostatnio działo, to Krueger z formą ewidentnie poszedł w górę. A na otwarcie sezonu w Ruce tej formy kompletnie nie było.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dzisiaj w dublu gram jedną pozycję ze sztafety...

Rosja top3 1.65 sts
2 miejsce. Poszło łatwiej niż zakładałem. Sensacyjnie daleko Szwedki, po odcięciu Kalli.

Dwie pierwsze pozycje wydają się być poza zasięgiem. Natomiast rywalkami do brązu dla Rosjanek będą Amerykanki. Finki bez Nikskanen nie sądzę, by liczyły się o medal. I tak, na pierwszej zmianie Rosjanki powinny zrobić fajną przewagę. Kirpichenko ostatnio prezentuje się bardzo dobrze. Druga zmiana, to Stupak która powinna też dołożyć do tej przewagi. Na trzeciej Sorina nie powinna stracić względem Brennan. No i ostatnia zmiana, tu Amerykanki coś odrobią, ale Nepraeyva te 5km powinna wytrzymać i nie dać się dogonić. Rosjanki w Lahti były czwarte, ale nie biegły Stupak i Sorina. Tutaj są, skład równy, sokidny, więc według mnie dzisiaj będzie medal.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +189
B 1K

brylant1984

Użytkownik
Dzisiaj w dublu gram jedną pozycję ze sztafety...

Rosja top3 1.65 sts
2 miejsce. Poszło łatwiej niż zakładałem. Sensacyjnie daleko Szwedki, po odcięciu Kalli.

Dwie pierwsze pozycje wydają się być poza zasięgiem. Natomiast rywalkami do brązu dla Rosjanek będą Amerykanki. Finki bez Nikskanen nie sądzę, by liczyły się o medal. I tak, na pierwszej zmianie Rosjanki powinny zrobić fajną przewagę. Kirpichenko ostatnio prezentuje się bardzo dobrze. Druga zmiana, to Stupak która powinna też dołożyć do tej przewagi. Na trzeciej Sorina nie powinna stracić względem Brennan. No i ostatnia zmiana, tu Amerykanki coś odrobią, ale Nepraeyva te 5km powinna wytrzymać i nie dać się dogonić. Rosjanki w Lahti były czwarte, ale nie biegły Stupak i Sorina. Tutaj są, skład równy, sokidny, więc według mnie dzisiaj będzie medal.
Możesz napisać co sie stało właśnie ze Szwedkami ? Nie oglądałem biegu a dziwi mnie ten czas..
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Szwecja - Niemcy [1] 1.70 Sts
Szwedzi może tutaj jakoś nie błyszczą, ale Niemcy są po prostu bezbarwni. Podczas TdS niemieccy biegacze byli bardziej widoczni, a teraz jacyś tacy wypompowani. I Szwedów całkiem dobrze wyglądają Burman i Poromaa. Svensson klasykiem też swoje pobiegnie. W Lahti ekipa szwedzka była daleko ale tam pobiegł tylko Burman z dzisiejszego składu, a kompletnie im zawalił Andersson zmianę, gdzie stracił coś koło minuty. Dzisiaj przy odrobinie szczęścia Szwedzi może powalczą nawet o brąz.

Dorzucam do tego USA - Kanada 1 1.20
W Lahti Kanadyjczycy byli zdublowani, a skład był mocno podobny. Nie sądzę, by dzisiaj mieli być wyżej od Amerykanów.

Trochę długo Kanadyjczycy byli wysoko, jak na swoje możliwości, ale ogólnie bezproblemowo 👍
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom