>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biegi narciarskie 2016/2017 - Kuusamo 26-27.11.2016

Status
Zamknięty.
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik


Rozpoczynamy kolejny sezon w biegach narciarskich. Pierwsze zawody jak to w przeszłości często miało miejsce znowu odbędą się Kuusamo.
W przerwie między sezonami działo się niesłychanie wiele. Afera goniła aferę, a w głównej roli wystąpiła reprezentacja Norwegii. Wszystkie oczy biegowego świata zwrócone zostały na na Teresę Johaug i Martina Johnsruda Sundby&#39;ego.
Therese Johaug została przyłapana na stosowaniu sterydu anabolicznego clostebolu. Substancja ta znajduje się m.in. w kremie Trofodermin, który znakomita norweska biegaczka narciarska stosowała - zgodnie z zaleceniem lekarza - na poparzone wargi ????
W październiku Johaug została zawieszona na dwa miesiące. Obecnie norweska agencja antydopingowa prowadzi dochodzenie. Jego wynik ma być ogłoszony pod koniec grudnia, ale wymiar dyskwalifikacji zostanie ustalony przez Norweską Konfederację Sportu na początku stycznia.
Jeżeli kara będzie zbyt łagodna, to Światowa Agencja Antydopingowa WADA i Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS już zapowiedziały apelacje. Jeżeli będzie jednak dłuższa niż rok, to apelację zgłosi Johaug.
Ta sprawa będzie się jeszcze długo ciągnęła, ciężko przewidzieć jak to się skończy i jaka kara spotka Norweżkę. Jedno jest pewne w tym sezonie Johaug na trasach biegowych na pewno nie zobaczymy.
Z kolei Martin Johnsrud Sundby stracił Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata 2014/2015. Z jego dorobku można także wykreślić wygraną w Tour de Ski z tego samego sezonu. Wszystko przez przekroczone dawki leków na astmę.
Więcej na ten temat: http://eurosport.onet.pl/zimowe/biegi-narciarskie/ps-w-biegach-martin-sundby-z-powodu-leku-na-astme-stracil-krysztalowa-kule/qe74sg

Zapowiada się dziwny sezon. Po urodzeniu dziecka wraca Bjoergen. Przed sezonem w Beitostolen pokazała moc wygrywając zawody. Mocna powinna być Justyna w klasyku. Łyżwę, TdS odpuszcza i skupia się na pojedynczych startach oraz MŚ. W Muonio wyglądała bardzo solidnie, ale dopiero w Kuusamo poznamy jej możliwości. Każda z zawodniczek będzie mieć swoje cele w tym sezonie. Mamy TdS, mamy walkę o PŚ i jeszcze MŚ. Faworytki? Te co zawsze czyli Norweżki, Kalla, Nilsson, Justyna, Finki i oczywiście świetne w poprzednim sezonie Amerykanki.
U mężczyzn jak zwykle emocji nie zabraknie. Faworyci Ci sami co w ubiegłym sezonie. Jakiś większych przetasowań nie ma co się spodziewać, ale emocji i tutaj na pewno nie zabraknie.

Z niecierpliwością czekam już na pierwszy weekend z biegami, bo cały ten sezon może być bardzo, bardzo elektryzujący, niespodziewany i trochę zwariowany.

Zaczynamy zimowe szaleństwo!



TERMINARZ - Kuusamo

26 listopada
(sobota)
12:30 - sprint stylem klasycznym kobiet i mężczyzn
27 listopada (niedziela)
9:30 - 10 km stylem klasycznym kobiet
12:00 - 15 km stylem klasycznym mężczyzn

Zapraszam do dyskusji i podawania typów!
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint stylem klasycznym K i M - Kuusamo-Ruka
Od 10:00



Alexander Panzhinskiy vs Anton Gafarov 1 @ 1.66 Bet365 ✅ 5-8




Panzhinskiy to zawodnik, który specjalizuje się tylko i wyłącznie w sprincie i bez wątpienia styl klasyczny to jego żywioł. Oczywiście jego największym sukcesem jest srebrny medal z IO 2010 Vancouver, ale już kilka razy w PŚ pokazał się z bardzo solidnej strony. W ubiegłym sezonie 6 w Drammen oraz 11 w Sztokholmie. Na pewno półfinał, a być może finał są w jego zasięgu. Tym bardziej, że forma na początku sezonu solidna. Startował on już w zawodach kontrolnych przed sezonem w Saariselka i zajął tam drugie miejsce. Co ciekawe był tam również Gafarov, który ukończył zawody na 4 miejscu, ale w samym finale bardzo wyraźnie o ponad 2sek przegrał ze swoim rodakiem. Z resztą Gafarov w żadnym stopniu nie przypomina zawodnika ze swoich najlepszych lat. Ostatnie dwa sezony bardzo słabe w jego wykonaniu. Kilka razy awans do &#39;&#39;30&#39;&#39; i od razu out w ćwierćfinale. Brakowała mu szybkości i też wytrzymałość często zawodziła. Panzhinskiy jest biegaczem bardziej regularnym. Mimo wszystko w sprintach klasykiem dosyć często zalicza przynajmniej półfinał. Ważną kwestią jest też to, że on bardzo dobrze biega kwalifikacje. Wiadomo, że dobry wynik w eliminacjach daje możliwość wybrania sobie biegu w 1/4, a to może dać przynajmniej w teorii łatwiejszą drogę do finału. Z tych dwóch Rosjan to Alex wygląda od pewnego czasu dużo pewniej, wygrał też bezpośrednią rywalizację przed sezonem i warto na Niego postawić.



Ingvild Flugstad Oestberg w TOP 3 @ 2.37 Bet365 ⛔ 7 miejsce


Chyba jednak Ingvild będzie miała w tym sezonie kłopot, aby w sprintach wygrywać z Fallą, Nilsson czy nawet Weng. Poszła w kierunku biegów na dystansie i tam może regularnie wygrywać. Z drugiej strony ciężko coś wyrokować, bo i warunki dzisiaj trudne i kilka małych niespodzianek było.

Tutaj wyższy kurs, ale bardzo kuszący. Ingvild w tym sezonie będzie znowu szalenie mocna. Dziewczyna w mojej ocenie i pod nieobecność Johaug będzie walczyć o kryształową kulę. W Beito przed sezonem znowu pokazała zarys świetnej formy. Wygrała 10km klasykiem i była trzecia na tym samym dystansie łyżwą. Sprint to kolejna jej mocna strona i bez wątpienia trzeba ją stawiać w roli mocnej faworytki do podium. Finał o ile się nic pechowego nie wydarzy powinien przyjść bez problemu. Potem już walka na całego. Kto jej może zagrozić? Jest Falla, którą ograć będzie ciężko, ale dalej już trudno przewidzieć i wskazać kogoś kto na pewno będzie lepszy. Nilsson przed sezonem przegrała z Falk podczas zawodów w Szwecji. Jej forma to spora niewiadoma, a też dobrze wiemy, że ta dziewczyna ma gorsze starty. Bjoergen wygrała 10km łyżwą, ale sprint i klasyk to inna sprawa. Może jej brakować szybkości i też już nie raz popełniała błędy taktyczne w danym biegu. Z resztą są takie przypuszczenia, że Marit w tym sezonie będzie mocna w łyżwie i gorzej ma to wyglądać klasykiem. Weng czy Falk rzadko wygrywały z Oestberg i szczególnie Szwedka może mieć kłopoty na tej trudnej trasie z wytrzymaniem ewentualnych czterech biegów. Zatem Oestberg jest w gronie tych 3-4 faworytek do pudła. Widać, że dyspozycja świetna i na tle rywalek, które jeszcze mają swojego rodzaju kłopoty jej szanse są na pewno wysokie. Po takim kursie żal tego nie spróbować.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na 10km Kobiet stylem klasycznym - Kuusamo-Ruka
Od 9:30



Justyna Kowalczyk vs Marit Bjoergen 1 @ 3.25 Bet365 ⛔ 9-1
Niestety znowu nie stać Polki na wytrzymanie dystansu. Mocne 5km i potem zjazd w dół. Końcówka znowu słabiutka, mnóstwo czasu w plecy. Z resztą Bjoergen pokazała, że macierzyństwo, urazy, problemy to nic strasznego. Lata lecą, a ona jest dalej cholernie mocna. Wraca, wygrywa i szacunek, bo jest to wyczyn. Świetna Parmakoski i ta dziewczyna na dystansach może mocno namieszać w norweskim towarzystwie.



Nie widzę jutro na bieg kobiet jakiś pewniejszych typów. Mamy sporo niewiadomych i dlatego spróbuję taki bet. Widzę tutaj value. Tak na prawdę nie wiemy w jakiej formie jest Bjoergen. Okey wygrała ona testowe zawody w Beitostolen techniką dowolną, ale nawet ten sukces mnie do końca nie przekonał. Tam przecież była ona w dużej lepszej sytuacji. Kiedy odpuściła dzień wcześniej start na 10km klasykiem to jej rodaczki (Weng czy Oestberg) startowały i straciły trochę sił. Marit miała tej jeden bieg i go wygrała. Inna sprawa jest taka, że są takie przypuszczenia, że Norweżka w tym sezonie będzie dużo mocniejsza w łyżwie, a w klasyku mogą przyjść kłopoty. Te kontuzje, urazy przed sezonem nieco skomplikowały jej powrót i właśnie w tym stylu może nie być tak mocna jak dawniej. Dzisiejszy sprint też wlał nutkę niepewności, bo szału z jej strony nie było W eliminacjach przeciętnie, potem wyrwany ledwie awans do półfinału, ale już w walce o finał kompletnie się nie liczyła. Za nic nie mogła przyspieszyć, a na podbiegach zamiast nadrabiać to rywalki jej odjeżdżały bez żadnego problemu. Oczywiście być może jest to jakaś ściema i jutro nie da szans rywalkach, ale kompletnie mnie nie zdziwi jeżeli braknie jej nawet na podium. Tutaj szans Kowalczyk bym absolutnie nie odbierał, bo na pewno przygotowana do tego sezonu jest najlepiej od dwóch lat. Dzisiaj dobre kwale w sprincie.
Potem się totalnie pogubiła: &#39;&#39; Na starcie zmienił się sygnał i kilka dziewczyn miało problem, ja też. Jakiś cichy ten sygnał i myślałam, że popełniłam falstart i trzeba poczekać. Jakoś sobie z tym poradziłam, choć włożyłam w to dużo sił. Na ostatnim podbiegu, który w eliminacjach pobiegłam jako jedna z najlepszych, teraz byłam wśród najgorszych. Wybrałam zły tor, który się kończył, musiałam się otworzyć, wtedy zwolniłam. Nie wiem, czy można było bardziej koncertowo zepsuć bieg. Ja nie zasłużyłam na półfinał. Może popełniłabym tam mniej błędów, bo jestem przygotowana na lepsze wyniki, ale nic nie poradzę.&#39;&#39;
Jednak w sprincie już niejednokrotnie miewała takie problemy. Dla niej najważniejsze są biegi dystansowe klasykiem i tam ma walczyć o podia. Jutro miejsce w TOP6 to obowiązek, bo po za Bjoergen, Weng, Oestberg, Parmakoski czy ew Kallą (podobno ma być mocna w tym sezonie, lecz ostatnio była przeziębiona) nie ma z kim przegrać. Test przed sezonem w Muonio pokazał, że jest mocna, pewnie wytrzymała cały dystans. Dosyć pewnie wygrała tam z całą koalicją Finek i przede wszystkim świetnie przygotowaną do sezonu Parmakoski.
Po Justynie można się spodziewać jutro dobrego biegu, powinna zakręcić się wokół podium. Bjoergen w klasyku jest dla mnie sporą niewiadomą, nawet jeżeli wygra to jakiegoś nokautu z jej strony się nie spodziewam. W mojej ocenie nie jest ona, aż taką mocną faworytką jak sugerują to kursy i za rozsądną stawkę ten bet spróbuję.
Jutro z rano typ na bieg panów. Tam mam dosyć pewnego beta.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Anne Kyllonen - Aino Kaisa Saarinen Typ: 1 @ 1.62 Betsson ✅ cieniutko Kyllonen jedynie sekunda przewagi.
Krótko o typie. Obie zawodniczki startowały na dyszce w Rovaniemi tydzień temu. Kyllonen była o 23 sekundy lepsza i byłą bliska pokonania Parmakoski. Wczoraj Anne bardzo dobrze w sprincie wiec forma raczej jest. Z kolei Saarinen latem została matką, zaś w sprincie nie błyszczała. Dla porównania Mononen w parze z Saarinen w bet365 stoi po @ 1.50 podczas gdy w Rovaniemi Laura miała nad Aino Kaisą niecałe 10 sekund przewagi.
http://www.ski-nordique.net/parmakoski-prete-pour-ruka.5929141-138912.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg na 15km Mężczyzn stylem klasycznym - Kuusamo-Ruka
Od 12:00



Niklas Dyrhaug vs Evgeniy Belov 1 @ 1.72 Bet365 ✅ 18-23




Obaj panowie przed sezonem w kontrolnych startach nie błyszczeli, ale ich forma powinna być w zupełnie innym miejscu. Dyrhaug otwarcie mówi, że lubi startować w Kuusamo, te trasy mu bardzo leżą i będzie tutaj walczył o wysokie lokaty. Przed dwoma laty zajął 4 miejsce na 15km klasykiem, a przed rokiem w biegu pościgowym na tym samym dystansie wykręcił najlepszy czas biegu. On zazwyczaj sezon od razu zaczyna z dobrze przygotowaną formą. Zupełnie inaczej ma się to z Rosjaninem. Belov jak spora część rosyjskich biegaczy bardzo powoli wchodzi w sezon. W jego przypadku szukać dobrych wyników na początku nie ma sensu. Powtarza się to od kilku lat, a jego wybuch formy często przypada na przełom grudnia-stycznia na cykl Tour de Ski. Z resztą test biegi to potwierdzają. Zarówno w klasyku jak i łyżwą słabiutko, przegrywał z większością zawodników kadry i na pewno nie jest to przypadek. Rosjanin to typ zawodnika, który przez cały sezon równej, wysokiej formy nigdy nie utrzyma. Spokojnie przygotowuje się na MŚ oraz TdS, gdzie chce powalczyć o wysokie lokaty. Nigdy dobrze nie biegało mu się na północy Europy (Szwecja, Finlandia czy nawet Norwegia) i też teraz nie spodziewam się fajerwerków w jego wykonaniu. Dyrhaug na lubianej przez siebie trasie powinien spokojnie wywalczyć wyższą lokatę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kubasoton 1,8K

kubasoton

Użytkownik
N.Dyrhaug - E.Belov 1 1.75 bwin✅✅ easy 20 sekund
Witam.Ode mnie taki typ. Ciężko na początku sezonu typować bo nie wiadomo jeszcze w jakiej formie i na jakim etapie przygotowań są poszczególni zawodnicy.Ale ja próbuje i myślę, że ma typ duże szanse powodzenia.
Myśle, że styl raczej przemawia za Norwegiem bo analizując wyniki na przestrzeni kilku sezonów to Dyrhaug zdecydowanie lepiej czuje się w klasyku niż dowolnym a Rosjanin jednak lepsze wyniki uzyskuje w dowolnym.
Chyba też lepiej trasy w Rukka leżą Niklasowi bo 2 lata temu w zawodach PŚ też w biegu na 15km klasykiem zajął wysokie 4 miejsce (Belov 19).Również rok temu w Rukka w zawodach PŚ w biegu na dochodzenie na 15 km klasykiem wykręcił tutaj najlepszy czas. Co prawda bieg pościgowy to trochę inna specyfika ale mimo wszystko uważam, że Norweg jest w stanie pokonać Bielova tutaj też w starcie interwałowym.

hehehe Roger uprzedził mnie z typem
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom