>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon 2012/2013 - Ostersund 25.11-02.12 - Inauguracja sezonu

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Niestety tej pięknej zawodniczki nie ujrzymy już na trasach biathlonowych...​

Pozostały już tylko dwa tygodnie do inauguracji zmagań biathlonowych. Układ w czołówce nie powinien ulec zmianie. Karierę zakończyła najlepsza biathlonistka w historii tej dyscypliny Magdalena Neuner, strata ogromna dla środowiska biathlonistów. Teraz na pewno stawka u kobiet się wyrówna i o Puchar Świata według mnie powalczą 3 zawodniczki tj. Tora Berger, Daria Domracheva oraz Kaisa Makarainen. ML Brunet niby ostro pracowała nad dyspozycją biegową więc jeśli trafiła kondycyjnie to z jej strzelaniem nie będzie miała sobie równych. Henkel i Zajcewa też powinny się liczyć w czołówce. Bardzo mocno liczę na młody zaciąg tzn Vilukhina oraz Gossner, szczególnie ta druga ponoć sporo przepracowała na strzelnicy i to ona ma zastąpić Magdalenę Neuner. Polki raczej oprócz pojedynczych przebłysków szału nie zrobią, miejsca w Top15 będą zapewne sukcesem. To chyba tyle co można powiedzieć o kobietach bo to trochę wróżenie z fusów, pierwsze zawody zweryfikują kto jak się przygotował i kto w jakiej jest dyspozycji.
Panowie, tutaj walka rozegra się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami czy Martinem Fourcadem a Emilem Hegle Svendsenem. Francuz jest znakomicie przygotowany biegowo bo ma zamiar również startować w zawodach Biegów Narciarskich. Ma również zamiar zgarnąć medal na MŚ w biegach. Emil pewnie też będzie bardzo szybko biegał więc walka będzie niesamowita pomiędzy tymi zawodnikami. Bukmacherzy jeszcze nie zweryfikowali swojej oferty i jako 3 stawiają Tarje Boe, ale młody Norweg w PŚ w tym roku za dużo nie pobiega, bo ostatnio był chory i do biegania wróci dopiero w styczniu, jego głównym celem są MŚ w Novym Meście. PŚ go kompletnie nie interesuje. Mocno liczę że Austriacy się odbudują bo już dwa lata kompletnie nie istnieją przez to zatrucie wodą. Niemcy mają swoje dwa fortepiany, Birmbachera i Peiffera, poza nimi nie widać jakiegoś młodego zawodnika u naszych zachodnich sąsiadów który mógłby się włączyć do rywalizacji. Rosjanie jak zwykle sporo solidnych zawodników, bez jakiegoś lidera ale coś czuję że Ustiugow w tym roku odpali. Małyszko, Szipulin, Makoveev, Garanichev czy Lapshin to spory potencjał szczególnie na sztafetę. Szwedzi też powinni utrzymać się w czołówce, także jak na wstępie napisałem siły nie powinny ulec rewolucyjnym zmianom.
Kalendarz sezonu 2012/2013: (materiał od usera Harvey :spokodfhgfh ????

Tegoroczny kalendarz jest bardzo wymagający, praktycznie zawodnicy muszą dwukrotnie przygotowywać formę, najpierw na inaugurację, drugi raz na Mistrzostwa Świata w Novym Meście. Bardzo fajnie że sezon kończymy w Rosji, w Soczi będziemy mieli przetarcie przed IO. Więc raczej cała czołówka wstawi się na tych zawodach. Jak widać powyżej dominują biegi sprinterskie, sporo sztafet, teraz drużyny na moje powinny być bardziej wyrównane.
Oferta u bukmacherów (Tobet) tutaj chciałbym również powiedzieć że firma Betsafe to bardzo niepoważny bukmacher i serdecznie nie polecam logować się u tego bukmachera po prostu ze swoich klientów robią durniów. Więc jeśli wahasz się czy zalogować się w Betsyfie to ODRADZAM!!!
Mężczyźni:
(tobet)


Kobiety:
(tobet)


Potrzebne linki:
http://services.biathlonresults.com/DataCenter_IBU.aspx
http://biathlon.pl/
http://www.biathlonworld.com/en/

Östersund (25.11 - 02.12 2012)
- 25.11 - Sztafeta Mieszana
- 28.11 - Bieg Indywidualny mężczyzn
- 29.11 - Bieg Indywidualny kobiet
- 01.12 - Sprint mężczyzn
- 01.12 - Sprint kobiet
- 02.12 - Bieg pościgowy mężczyzn
- 02.12 - Bieg pościgowy kobiet
Na inaugurację ciężko wskazać jakichkolwiek faworytów, na pewno pierwsze zawody trzeba obejrzeć i spokojnie przekalkulować. Forma zawodników to spora niewiadoma, a w sztafetach mieszanych wystarczy że jedno ogniwo zawiedzie i straty są nie do odrobienia. Trzeba też poczekać na składy drużyn, sporą odpowiedź kto jest w jakiej formie u Rosjan, chodzi mi o mężczyzn da wystawienie składu na Mixy.
W tym roku ze względu na dobrą frekwencję w roku poprzednim na każde zawody, na każdy weekend biathlonowy będzie pojawiał się odrębny temat, leży to w gestii moderatorów działu sporty zimowe, jeśli temat nie pojawi się najpóźniej trzy dni przed zawodami każda pomoc usera będzie doceniona :wink:

Tymczasem zapraszam do dyskusji odnośnie całego sezonu oraz do dyskusji dotyczącej zawodów w Szwecji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
harvey 967

harvey

Użytkownik
Ferry w jakimś wywiadzie powiedział, że rzucił swoją dotychczasową pracę i skupia się tylko na PŚ, coś wspominał, że TOP5 tylko go interesuje ambitny ;D
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Ciekawi mnie ten manewr Fourcade. Nie ukrywam, że lubię chłopa i nie za bardzo się z nim zgadzam co do startów w biegach. W biathlonie powinien powalczyć o dużą kulę, ale jak będzie chciał złapać dwie sroki za ogon, to może się to skończyć jednym, wielkim gów..... Czy ma szanse z biegaczami ?? Pewnie jakieś tam ma, ale o medalach to moze zapomnieć. A siły straci niepotrzebnie i Svendsen mu dołoży. Obym się mylił, ale widze tu supremację Norwega.

U pań nieukrywam, że liczą na francuzkę. Karabin maszynowy, teraz ostra praca nad biegiem. Przeambitna to kobitka i wierzę, że namiesza.
Niech już zaczynają :)
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Niestety tej pięknej zawodniczki nie ujrzymy już na trasach biathlonowych...
U Niemek będzie tragedia bez Leny, nie mówię o urodzie(jest jeszcze Goessner ;)), ale drugiej takiej jak Neuner szybko nie będą mieli, a ich sztafeta wygląda na najsłabszą od wieeeeeelu lat. Ale to na rękę naszym dziewczynom, które przy dobrych wiatrach stać na to by zawalczyć o podium.
Do biathlonu przeszła też Evi Sachenbacher-Stehle, ale w 1 sezonie ciężko się po niej spodziewać super wyników.

Fourcade może sobie zrobić krzywdę z tym szturmem na biegi narciarskie i też uważam, że się oszuka. Chyba, że wyjdzie z tego jakiś fuks jak Larsio Berger w Sapporo.
EHS ma(miał) jakąś bardzo długą serię zawodów bez strzelania na 0, myślę, że jeśli ominą go choroby w tym sezonie to PŚ powróci do Norwegii.
Simon &quot;zawsze tracę na ostatniej rundzie&quot; Fourcade, Bergman czy Bimberek to dla mnie takie jednorazowe wystrzały i według mnie będą słabsi. Młodzi Ruscy w natarciu całą ławą i powinni się liczyć. Boe zobaczymy dopiero po nowym roku, więc o PŚ może zapomnieć, ale na MŚ będzie się liczył.

Unibet zmienił wygląd i do niektórych zakładów ciężko dotrzeć, a są fajne typy sezonowe na wygrane w zawodach.

po sympatii: OEB over 0,5 1.85
Nie chcę mi się sprawdzać, ale tak od co najmniej 15 lat Ole wygrywał w każdym sezonie minimum 1 zawody. Mimo wieku letnie testy i wyniki miał najlepsze od paru lat, przy dobrym strzelaniu nadal stać go na wygrywanie, może nie seriami, ale coś uskubać może.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dejwi, ale w tym typie chodzi o to że wygra jeden bieg ze wszystkich czyli masowy, sprint, dochodzenie i bieg indywidualny. Czy tylko chodzi o Bieg indywidualny? Bo typ brzmi &quot;liczba wygranych wyścigów indywidualnych&quot;. Jeśli jest to pierwsza opcja, że liczą się wszystkie to OEB to lokata, zresztą grałbym wszystkie typy na over 0,5 płaską stawką i 3/4 z tego wejdzie ;)
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Co do zawodów u Panów to również jestem zdania, że Martin z tymi biegami nie będzie tak dobry jak w ubiegłym roku. Dla EHS to na rękę bo on liczy na tytuł i poświęci się temu w stu procentach. To dwóch największych kandydatów i jakoś nie widzę nikogo innego by w końcowej klasyfikacji mógł być przed nimi. Co do sprintów to ja bym uważał na Peiffera, który jak dla mnie ma papiery na szybkie bieganie. Ze strzelaniem u niego trochę na bakier, ale z pewnością znajdą się zawodu gdzie będzie bez pudła, chociażby w jego Oberhofie czy Ruhpolding (w tamtym roku na ostatniej rundzie bodajże 4 pudła ???? , a biegł pierwszy). Z pewnością jeszcze Birnbacher, Shipulin czy Bergman nie raz w tym sezonie pokażą kawał dobrego biegania i trzeba na nich uważać.

U Pań każdy mówi, że są trzy kandydatki do objęcia posadki po Neuner, a mianowicie Domraczawa, Berger oraz Makarainen. Ja jednak gram na zwycięstwo Białorusinki na koniec sezonu. Jej trener Klaus Siebert z pewnością wie co trzeba poprawić w porównaniu do poprzedniego sezonu, by być tą najlepszą. Biegowo jak dla mnie nie ma lepszej w całym tourze, no czasem Berger potrafiła jej dorównać tempa. Mam nadzieję, że poprawiła strzelanie, a z pewnością będzie najlepsza. Uważałbym na Kuzminę, Zaitsevą oraz siostry Semerenko.

Co do mistrzostw świata rozgrywanych we Włoszech to trzeba uważać na Ponze i Hofera. Ponza to raczej nic nie zawalczy, ale Hofer nie raz w tamtym sezonie miewał dobre biegi. Jak więcej bukmacherów powystawia kursy na coś długoterminowo to z pewnością coś zagram. A jeszcze o pierwszym biegu, w którym mamy bieg mieszany. Jeszcze nie widziałem kursów, ale Rosja TOP3 śmiało do grania, o ile wystawią swoje najlepsze zespoły, ale o tym w swoim czasie.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Dejwi, ale w tym typie chodzi o to że wygra jeden bieg ze wszystkich czyli masowy, sprint, dochodzenie i bieg indywidualny. Czy tylko chodzi o Bieg indywidualny? Bo typ brzmi &quot;liczba wygranych wyścigów indywidualnych&quot;. Jeśli jest to pierwsza opcja, że liczą się wszystkie to OEB to lokata, zresztą grałbym wszystkie typy na over 0,5 płaską stawką i 3/4 z tego wejdzie ;)
bangkokowo o 1 zwycięstwo w sezonie, chodzi o wyłączenie sztafet ze startów ???? zobacz na linię na Fourcade&#39;a czy Daszę tam jest po 7 czy 8 wygranych ;]
I też uważam, że Peiffer zamiesza, wydaje mi się, że będzie wielka 3: Martę, EHS i ten Peiffer
Na youtube wyszperane: na tym profilu IO z 2002 roku, póki eurosport nie usunie można sobie przypomnieć ????
http://www.youtube.com/watch?v=hzdKN6eiF7E&amp;amp;feature=channel&amp;amp;list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=QvJ5BZqzl-k
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
harvey 967

harvey

Użytkownik
Znalazłem ten bieg Peiffera w Ruhploding, o którym pisałem wyżej. Był to bieg mieszany i to co zrobił Niemiec swoim kibicom to brak słów. Jego popis zaczyna się od 12:20 i naprawdę warto zobaczyć co on zrobił i jak oddał złoto Słoweńcom. Fak popisał się świetną skutecznością i spokojem. Ajj już nie mogę się doczekać tych emocji biathlonowych, jak dla mnie sport najbardziej nieprzewidywalny.
POLECAM ! ???? 12:20 !
http://www.youtube.com/watch?v=87QNGQGxpys
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Ja bym strasznie uważał na rosyjską ekipę,są młodzi i mają Olimpiadę wszyscy są spragnieni medali rosyjskich sportowców,na pewno przygotowania były drogie i dobre .
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
harvey 967

harvey

Użytkownik
Do pierwszych zawodów biathlonowego Pucharu Świata został jeszcze nieco ponad tydzień, ale część biathlonistów rywalizację w zimowej scenerii rozpocznie już w sobotę podczas tradycyjnych zawodów Beitosprinten. Na dziesięciokilometrowej trasie sprintu zmierzą się m. in. Emil Hegle Svendsen oraz Martin Fourcade.
W zawodach Beitosprinten udział wezmą zawodnicy norwescy oraz reprezentanci tych krajów, które na miejsce ostatniego przedsezonowego zgrupowania wybrali sobie Beitostolen. Dzięki temu w tym roku na starcie obok norweskich tuzów Emila Hegle Svendsena, Ole Einara Bjoerndalena czy Alexandra Osa staną bracia Fourcade czy powracający po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Alexander Wolf. W rywalizacji kobiet zdecydowaną faworytką będzie Tora Berger, ale niespodziankę sprawić będą chciały zapewne jej rodaczki Synnoeve Solemdal, Elise Ringen czy też solidna Jana Gerekowa ze Słowacji.
Panie na trasę ruszą o godzinie 12:50, a panowie zaprezentują się o godzinie 14:10. Transmisję z zawodów przeprowadzi norweski nadawca publiczny NRK.
W dniach 30 listopada - 1 grudnia w Beitostolen zaplanowano drugie zawody Pucharu IBU w tym sezonie.
źródło http://www.biathlon.pl
To ciekawie będzie już jutro w tym biegu. Postaram się po biegu wkleić wyniki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Millenium wystawiło już kursy na pierwsze zawody i długoterminówki.

Wiadomo, że kontuzje itd. itp, niemniej jednak, jak ktoś chce zainwestować parę złotych na parę miesięcy to M.L. Brunet za 1,50 w pierwszej szóstce na koniec Pucharu Świata wygląda nader obiecująco.

W dublu można również pograć ako 2, 02 - podatek ( 1, 78 ) - jak to mówią co niektózy lokata 78 % :)

M.L. Brunet ( 1-6 ) za 1,50
E.H. Svendsen ( 1-3 ) za 1,35
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Karierę zakończyła najlepsza biathlonistka w historii tej dyscypliny Magdalena Neuner, strata ogromna dla środowiska biathlonistów
Mając 3 medale IO, bym się wspierał, na pewno była najlepsza w przeciągu paru ostatnich lat. Tak czy inaczej to będzie najcieższy sezon dla reprezentacji Niemiec od kiedy oglądam chyba biathlon. Neuner, Glagow, Disl, Apel, Wilhelm, Zellner, Fisher, Luck, Gross, tylu wspaniałych zawodników już nie ma, następców nie widać. Jedynie Henkel się nadal chce, ale wiadomo wiek już powoli nie ten.
Szczerze mówiąc pierwszy raz od 15 nie czekam z niecierpliwością na kolejny sezon biathlonu. Raczej wynika to z posuchy, braku wyraźnych charakterów i zajebistych zawodników. Tęskno mi za starymi czasami, gdzie było dużo walki, niespodzianek, Polacy stanowili siłę jako tako w biathlonie. Miło było słuchać i oglądać &quot;prawdziwe gwiazdy&quot;.
Pierwszy to także sezon, gdzie nie będę oglądać ani emocjonował się pamietnym rach ciach ciach na strzelnicy, czyli Biathlon bez Tomka SIkory to raczej będzie do dupy sezon ???? Polska reprezentacja mężczyzn, będzie zamykała tabelę, nie wierzę, że coś się nagle zmieni. Chyba nie doczekam się już kolejnego takiego zawodnika jak Tomek.
Chętnie parę PŚ obejrze ale to już nie będzie to samo. Liczę na wiele niespodzianek i pojawienie się nowych fajnych osobistości, które dodadzą emocji i pięknych chwil tej dyscyplinie. Z takimi zawodnikami jak obecnie może być ciężko.
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Wyniki wczorajszych sprintów w Beitostølen: Pań oraz Panów
Kilka słów o wczorajszych biegach:
U Pań zwyciężczynią okazała się Tora Berger (0,0), która nie miała sobie równych. Obsada jak widać należała praktycznie tylko do zawodniczek z Norwegii. Z bardziej znanych to Solemdal miejsce 2 (2,1), Ringen miejsce 10 (0,3) oraz Flatland 15 (1,1). Widać, że mimo słabej obsady Berger jest w formie zarówno biegowej jak i na strzelnicy. Na starcie miała ponad minutę przewagi nad drugą Wangensteen.
U Panów wygrał mistrz z poprzedniego sezonu Martin Fourcade (0,0). W stawce zabrakło najlepszych reprezentantów Rosji, Niemiec czy Austrii. Jednak obsada w porównaniu z biegiem kobiet była o wiele lepsza. Nie zabrakło najlepszych Norwegów, czyli O.E.Bjornrdalena miejsce 3 (0,2) oraz E.H.Svendsena 4 pozycja (0,3). Na starcie w Beitostølen pojawili się jeszcze między innymi: Alexis Boef 6 (0,1), Simon Fourcade 19 (3,0), Lars Berger 20 (1,5), Alexander Os 32 (3,2) czy też 47 na mecie Alexander Wolf (1,2), który po roku przerwy spowodowanej kontuzją wraca do ścigania z najlepszymi.
Z pewnością był to przedsmak zbliżających się biegów w Ostersund. Jak widać, nie którzy z zawodników są w niezłej formie. Ciekawi mnie jednak jak reszta czołówki, a najbardziej Niemiecka i Rosyjska reprezentacja są przygotowane do sezonu.
Kaisa Makarainen (2,2) wygrała biega na 7,5 km rozgrywany w Kontiolahti. Zarówno w biegu Panów jak i Pań nie znalazły się znane nazwiska.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Biathlon race in Ostersund with participation of the Swedish national team, results:
1. Fredrik Lindström – 28.13 (0 +2)
2. Magnus Jonsson – 0.23 (0 +2)
3. Christopher Ericsson – 0.33 (0 +3)
4. Tobias Arvedsen (0 +0) – 0.39
5. Johnny Ramundbergets (1 +2) – 0.51
6. Henrik Forsberg – 0.58 (1 +1) …
8. Ted Armgren – 1.09 (1 +1) …
27. Carl Johan Bergman – 8.35 (2 +2)
http://www.youtube.com/watch?v=CVEuLcay_o4&amp;amp;list=UUxeEwMytlo9vrjHeuEcvIVQ&amp;amp;index=2&amp;amp;feature=plcp
Troszkę strzelania z wczorajszego biegu panów wspomnianych przez Harvey ????
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Wyniki dzisiejszych biegów Panowie 15 km oraz Panie 12.5 km ze startu wspólnego w Beitostølen:
Panowie
Panie
Analizy biegów:
Panowie
Panie
Wygrali:
- BJØNTEGAARD Erlend Øvereng (0,0,1,0) - 42:25.2
- BERGER Tora (0,0,0,1) - 37:02.5
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
b365 coś wstawił na inaugurację indywidualną kobiet. Do tego sporo czasu bo jeszcze sztafety mix, ale tam nie wszyscy wystartują. Po tym jak biegowo prezentowała się w Beito Solemdal, to zaryzykuję miedziaki na jej prowadzenie po 1 strzelaniu - kurs 21. Ona raczej nie odpuszcza 1 rundy, zwykle mocno zaczyna. Musi być bezbłędna ;] i ewentualnie liczyć na pudło Daszy/Kaisy, bo kto jeszcze może jej jeszcze w biegu zagrozić? Realne? Czemu nie.
Czekam, by jakiś buk wystawił TOP3 na Brunetkę ????

sports.ru zamieścił zestawienie najlepszych biathlonistów ostatnich 20 lat-

&gt;http://www.sports.ru/tribuna/blogs/bi_liar/388949.html
według punktacji:

IO: 1. miejsce - 100. 2 miejsce - 50. 3 miejsce - 25. 4-5 - 5.

MŚ: 1. miejsce - 50. 2 miejsce - 25. 3 miejsce - 12,5. 4-5 - 2,5.

PŚ: 1 miejsce - 25. 2. miejsce - 12,5. 3 miejsce - 6,25. 4-5 - 1,25.




 
Otrzymane punkty reputacji: +5
harvey 967

harvey

Użytkownik
Simon Fourcade będzie musiał opuścić początek sezonu biathlonowego Pucharu Świata. 27 listopada Francuza, który poprzednią rywalizację zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, czeka operacja wymuszona przez niedokrwienie mięśni kończyn dolnych.
Przypadłość, z jaką zmaga się 28-letni Fourcade, jest spotykana u wysokich zawodników intensywnie trenujących narciarstwo lub jazdę na rolkach. Po zabiegu czeka go intensywna rehabilitacja, ale lekarze nie potrafią dokładnie powiedzieć, ile może ona potrwać. Francuz liczy, że uda mu się wrócić na trasy wystarczająco wcześnie, żeby mógł wystąpić w lutym w mistrzostwach świata w czeskiej miejscowości Nove Mesto.
Francuz w tegorocznych MŚ w Ruhpolding wywalczył dwa srebrne medale - w biegu indywidualnym oraz w sztafecie 4x7,5 km. Trzy lata wcześniej w południowokoreańskim Pyeongchang zdobył złoto z drużyną mieszaną.
Simon jest o cztery lata starszy od brata Martina, który na ostatnich mistrzostwach stanął trzykrotnie na najwyższym stopniu podium: w sprincie, wyścigu na dochodzenie oraz ze startu wspólnego. Zdobył też Puchar Świata.
Pierwsze zawody nowego sezonu - bieg sztafetowy mikstów - zaplanowano na 25 listopada w szwedzkim Oestersund. Trzy dni później zainaugurują rywalizację indywidualną biathloniści - zaczną od biegu na 20 km. W tej konkurencji w poprzednim sezonie Simon Fourcade wywalczył Małą Kryształową Kulę.
źródło http://www.sport.pl
W takim razie ciekawie wyglądają zakłady przedsezonowe przeciwko Simonowi. Dużo bukmacherów nie wycofało zakładów i tak na pierwszy rzut oka, ciekawie wyglądają takie zdarzenia jak:
Simon Fourcade - Carl-Johan Bergman # 2.02 Unibet
Andreas Birnbacher - Simon Fourcade # 1.56 Betsson
Jak na razie mało bukmacherów zainteresowało się nowym sezonem biathlonowym, więc trzeba czekać. W mojej opinii te typy u góry są warte zagrania, jeżeli ktoś lubi długoterminowe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
harvey 967

harvey

Użytkownik
Ruszamy, już w niedzielę pierwsze zawody. Składy na pierwszy bieg drużynowy pewnie będą w sobotę, trochę składów już podano i rywalizacja będzie z najwyższej półki. W końcu długo wyczekiwany początek sezonu już w ten weekend.


Najważniejsza strona zawodów (wyniki, plany biegów, rozkład biegów) !!
Składy powinny być już jutro i też bukmacherzy jutro powinni wystawić pierwsze zakłady na ten sezon.
Dodam jeszcze, że z pogodą w Szwecji jest nie za dobrze. Dodatnie temperatury, a nawet około 6-7 stopni nie pomagają organizatorom, jednak zapewnią oni, że wszystko będzie dobrze. Fotki poniżej wszystko pięknie pokazują (dzisiejszy trening) ????

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom