>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Awaria dysku

flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Witam,
Wiem, że na naszym forum pod przykrywką znawców różnych sportów ukrywa się wielu specjalistów z innych dziedzin więc spróbuję, może uda mi się uzyskać pomoc ????
Mam spory problem z dyskiem zewnętrznym samsung M3 Portable USB Device. Ale po kolei. Dysk odmówił współpracy podczas normalnej pracy komputera. W pewnym momencie przestał działać internet (raczej ma to związek z dyskiem). W tym czasie chciałem uruchomić program, który był zapisany właśnie na tym dysku i już się nie udało. Próba otworzenia dysku również. Po długim czasie pojawiał się komunikat o braku dostępu. Na innym komputerze jest tak samo. Próbowałem przez linuxa,ale też nie udało się dotrzeć do danych na dysku. Program cristal disk nie uruchamia się gdy jest podpięty ten dysk, a gdy najpierw uruchomię program i dopiero podepnę dysk i chce ponownie żeby przeskanował dyski to się wiesza. Próbując wpisać w wierszu polecenia komendę chkdsk otrzymuję: &quot;Nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu.&quot;
Fizycznie jest dźwięk gdy podłączę dysk, ale nic więcej się nie dzieje. Po jakimś czasie jest widoczny jako dysk lokalny, ale jak wspominałem nie ma do niego dostępu.
Przepraszam, że tak chaotycznie opisałem problem, ale nie bardzo się orientuję się w tym temacie. Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość uratowania tego dysku bez oddawania specjalistom, jaka mogła być przyczyna awarii ?
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie problemem.
 
Do góry Bottom