>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Wielki Szlem: Australian Open (08.02.2021 - 20.02.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
BB1byfZ2.jpg



Miejsce: Melbourne, Australia
Data rozgrywania: 08.02.2021 - 20.02.2021
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: $32,790,000
Oficjalna strona turnieju: https://ausopen.com/
Lista Startowa: https://ausopen.com/players
Drabinka:
Plan gier:
Zwycięzca singla 2020:
Novak Djokovic
Zwycięzcy debla 2019: Rajeev Ram/Joe Salisbury
Zestawienie kursów (Fortuna):



tm.jpg



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
D 510

dsnq123

Użytkownik
NOVAK DJOKOVIC WYGRA AO 2021 @ 2.25

W tym roku na AO kibicie mają wypełniać stadiony w 50% miejsc, to ogromny atut dla Novaka , którego kibice tutaj wyjątkowo kochają . Czuje się tutaj jak w domu - to jego ulubiona nawierzchnia i szlem, mimo kilku bardzo groźnych rywali na zbilansowanej nawierzchni twardej i gotowych do wygrywania szlemów graczy pokroju THIEM, ZVEREV ,MEDVEDEV nie wietrze sensacji , NADAL ma ostatnimi laty spory problem z wygrywaniem z NOLE na hardzie w szlemach co dodatkowo zwiększy jego pewność siebie, jest zdrowy i bardzo zmotywowany aby już w tym roku dogonić Rafę a nawet Rogera w ilości zdobytych szlemów . Stawiam na NOLE , no chyba że Hurkacz zaskoczy :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +124
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Fortuna już nie pozwala kombinować ze sobą zakładów na klasyfikację końcową. Znacie bukmachera, gdzie mogę obstawić taki zakład?
 
A 151

alvaroo1

Użytkownik
Fortuna już nie pozwala kombinować ze sobą zakładów na klasyfikację końcową. Znacie bukmachera, gdzie mogę obstawić taki zakład?
Tak było rano, teraz to zmienili i z powrotem jest możliwość kombinowania tego typu zakładów. Sam zamierzam jakiś kuponik skleić, więc jak będziesz miał ciekawe propozycje to dawaj znać, ogarniemy coś razem :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
arass1 165,3K

arass1

Użytkownik
Zaraz po losowaniu drabinek głównych kursy na Paire'a były niespodziewanie wysokie, a teraz doszły do ok 4.70. Zdaje sobie sprawę, że Francuz ma nierówno pod sufitem, delikatnie mówiąc jest szalony i nieprzewidywalny, ale bardzo mnie dziwi stawianie w roli wielkiego faworyta Gierosimova. Paire ma jakąś kontuzję czy jakieś inne czynniki spowodowały wystawienie takich kursów?
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Moutet-Millman 2 @1.52

Millman musi byc faworytem tego meczu. Wiadomo, ze tutaj nie ma razie weryfikacji formy, tzn byly rozgrywki ATP Cup, ale w tym roku ze wzgledu na okolicznosci nie wszysyc traktowali je tak powaznie jak w ubieglym sezonie. Mozna zakladac, ze Millman zagra dobrze. Licze, ze Australijczyk zblizy sie chociaz z forma do tego co gral w poprzedniej edycji, gdzie gral wspaniale i byl bardzo blisko wyelimowania Federea w 3 rundzie po 5-setowym boju (gdzie przy stanie 6-6 decydowal super tie-break, Millman proawdzil w nim nawet na punkty 8-4, ale nie udzwignal w ostatecznosci presji).
Moutet zaliczyl fajny wystep w jednym z tych turniejow w Melbourne w tym tygodniu, ale wystep na szlemie to jednak jest zupelnie inne granie, presja i zaangazowanie. Jak Millman zblizy sie z forma do ubieglorocznej, co mam nadzieje, ze sie stanie, to wyjdzie z tego meczu zwyciesko.

Zmalalo juz na Johna od wczoraj, gdy pobralem, ale chcialem poczekac z propozycjami na forum do niedzieli.

 
adik1992 398,3K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Zaraz po losowaniu drabinek głównych kursy na Paire'a były niespodziewanie wysokie, a teraz doszły do ok 4.70. Zdaje sobie sprawę, że Francuz ma nierówno pod sufitem, delikatnie mówiąc jest szalony i nieprzewidywalny, ale bardzo mnie dziwi stawianie w roli wielkiego faworyta Gierosimova. Paire ma jakąś kontuzję czy jakieś inne czynniki spowodowały wystawienie takich kursów?
Paire jest w słabej formie co pokazują jego mecze w ATP CUP. Od czasu powrotu tenisa wygrał 1 mecz z 9 spotkań nie liczę tych turniejow w Nicei. W 3 meczach kreczował. Mecz z Thiemem poddał podobno z powodu problemów z mięsniami brzucha. W AO też może wyjść. Poodbijac. Stworzyć pozory walki i zgarnąć kasę chyba że wycofa się wcześniej.
 
N 999

Nairoq

Użytkownik
DJOKOVIC wygra cały turniej 2.25

Coś bezpieczniejszego
Djokovic 1/4
Medvedev 1/8
Nadal 1/8
Thiem 1/16
Rublev 1/16

Coś ryzykownego
Djokovic 1/4
Medvedev 1/8
Nadal 1/4
Thiem 1/8
Rublev 1/8
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 0

marecki12

Użytkownik
Dla mnie kurs na Sinnera jest mega niski. Chłop w ciągu 5 dni rozegra 5 mecz, z czego dziś nad ranem wygrał turniej w Melbourne i co prawda jest uskrzydlony ale czy starczy sił na mecz z Shapo? Dla mnie wygrana Kanadyjczyka to value i zagrałem to na tasiemce. Oglądałem jego mecz z Novakiem i wyglądał rewelacyjnie.
 
psychol32 419,2K

psychol32

Użytkownik
Oglądałem Sinnera z Chaczanovem i w meczu tym Włoch bardzo słabo wyglądał fizycznie. Mimo że prowadził brał medical. Zdziwiony byłem że go Rusek nie wykończył bo wyglądał dużo lepiej tylko popełniał błąd za błędem. Dzisiaj z Shapovalovem może być długi mecz i nie wiem czy Sinnera nie padnie kondycyjnie gdy dojdzie do 4 czy 5 seta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
psychol32 419,2K

psychol32

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zaraz po losowaniu drabinek głównych kursy na Paire'a były niespodziewanie wysokie, a teraz doszły do ok 4.70. Zdaje sobie sprawę, że Francuz ma nierówno pod sufitem, delikatnie mówiąc jest szalony i nieprzewidywalny, ale bardzo mnie dziwi stawianie w roli wielkiego faworyta Gierosimova. Paire ma jakąś kontuzję czy jakieś inne czynniki spowodowały wystawienie takich kursów?
Dzięki za podsunięcie typu super kasa na nim wpadła. A jakbym nie był pazerny i wypłacił cały cash który dawali w trzecim secie to byłaby bajka.
 
C 544

chudys

Użytkownik
Panowie Sandgren ma szansę urwać dzisiaj seta dla De Minaura ?
I co powiecie na wygraną Thompsona z Ruudem ?
 
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Ruud-J.Thompson 2 @2

Sprobuje zagrac w tym mecz na Thompsona. Ogolnie bardzo wyrownane sa tutaj kursy. Najpierw minimalnym faowrytem bukmacherow byl Thompson, teraz minimalnie faowryzuja oni Ruuda, ale o niczym to praktycznie nie swiadczy.
Ruud w tamtym sezonie zrobil ogromny progres i byl liczaca sie postacia na kortach ceglanych, ale nie wiadomo jak to sie przelozy na twarda nawierzchnie do konca. Ruud ma na pewno silowa przewage nad Thompspnem, ale Australijczyk to ogromy walczak jest.

Thompson na pewno zostawi na korcie serce. Rok temu Thompspn przegral w 2 rundzie po 5-setowym meczu z Fogninim, ale Wloch naprawde byl wtedy w swietnej formie. Ja tu jednak licze na determinacje Thompsona. Na tyrbunach z pewnoscia bedzie mozna sie psodziewac dopingujacego Thompsona Lleytona Hewitta, ktory z australijskich tenisistow jest w najlepszcyh relacjach z DeMinaurem i Thompsonem, z ktorym grywal nieraz debla. W tym wpsomnianym wyzej ubieglorcznym meczu Thompsona z Fogninim to realizator tak czesto pokazywal reakcje Hewitta po dobrych zagraniach Thompsona, ze przez chwile mozna sie wydawac, ze na korcie graja w trojke.
Wydaje mi sie, ze mozne to byc ciekawy mecz, progres Ruuda niekoniecznie musi sie tak przeniesc z kortow ceglanych na twarde, a Thompson z duza doza prawdopodbienstwa bedzie walczyc na calego, dlatego sprobuje wytypowac wygrana Australijczyka.

Wydaje mi sie, ze dobra informacja jest to ze mecz bedzie rozgrywany juz w troche pozniejszej godzinie - zakladam ze to bedzie gdzies godzina 17 czasu australijskiego, wiec dla Thompsona, ktory bedzie biegac po korcie to chyba dobra informacja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +166
kubabrenner 36,2K

kubabrenner

Użytkownik
Van de Zandschulp - Alcaraz
Typ: Van de Zandschulp @2.17


Dziś wielki sprawdzian dla młodego Hiszpana, wg mnie faworyzowany jest przez pięknie wyglądający bilans, warto jednak zaznaczyć że są to mecze głównie w challengerach, gdzie poziom jest oczywiście o wiele niższy. Stres powinien też zrobić swoje, już na Rolandzie Alcaraz w roli faworyta poleciał z Vukiciem(kurs około 4). Pamiętajmy też, że Alcaraz to tenisista typowo ziemny, a AO gramy oczywiście na twardej. Holender jest naprawdę bardzo ograny i bilans też niczego sobie, wygrał 3 dni temu 2:0 ze świetnie serwującym Opelką, na 7 meczy rozegranych w Australii przegrał tylko jeden z Kaczką(2:1). Do tego Holender wyraźnie lepszy bilans na twardej nawierzchni, jak dla mnie wyraźne value na VDZ.

O'Connell - Struff
Typ: Powyżej 31.5 gemów @1.47


Faworytem oczywiście jest Niemiec, uważam że to jego zobaczymy w następnej rundzie, nie mogę jednak przejść obojętnie obok tak niskiej linii na gemy. O'Connell gra mimo wszystko u siebie, jest w stanie powalczyć na pewno, na US Open udało się nawet przejść pierwszą rundę, kto wie czy by to nie poszło dalej gdyby nie silny Medvedev w rundzie drugiej. Struff za to bardzo nieregularny, grający w kratkę. Przegrywa z Chardym 2-1 w Turcji, a potem kładzie mocnego Raonica 2-0. Ogólnie kojarzę, że jesień była dość słaba w jego wykonaniu. Na pewno nie zagrałbym 3-0 dla Niemca, linia jednak pozwala nawet na taki rezultat. Alternatywnie do gry Struff czysto, jednak kurs mizeria.

Andujar - Halys
Typ: Halys @1.49


O grze Hiszpana na twardej nie trzeba dużo mówić, jest to typowy ziemny tenisista, który na mącznych challengerach odnosi sukcesy, ale dziś przed nim kompletnie inne zadanie. Francuz, który dobrze czuje się na twardej. Andujar także wyraźnie bez formy, w ostatnich meczach wyglądał bardzo słabo. Halys bardzo pewnie przeszedł kwalki na AO tracąc w 3 meczach tylko 1 set z Ilkelem. Nie wierzę, że po tym odpadnie dziś ze słabym Hiszpanem. Nie wyobrażam sobie tu 3 setów wygranych od Andujara, linie na over dość wysokie, więc Halys po przyzwoitym kursie na pewno do gry.

Berankis - Nagal
Typ: Powyżej 28.5 gemów @1.42


Tydzień temu w tym pojedynku było szybkie 2-0 dla Berankisa, stąd chyba te linie, dziś jednak zupełnie inny mecz, gramy o dużo większe pieniądze, Wielki Szlem, inna motywacja. Nie uważam na pewno że Nagal wygra, szanse na to bardzo małe, jednak 29 gemów w takim meczu to powinna być formalność. Nagal lubi twardą nawierzchnię, ograł na niej w październiku 2-0 serwującego Gombosa. Wg mnie Berankis nie będzie się aż tak spinał w 1 rundzie, uważam że Nagal dziś powalczy i te 11 gemów w 3 setach spokojnie ugra. Wystarczy jeden set na styku, może jakiś TB, a typ sie zaświeci na zielono.

Ruud - Thompson
Typ: Thompson powyżej 18.5 gemów @1.59


Kolega wyżej już opisał ten mecz, trudno się nie zgodzić, Ruud nie pokazuje ostatnio nic ciekawego, Thompson natomiast świetnie pokazał się na Us Open, lubi twardą nawierzchnię i gra u siebie. Mimo wszystko w Ameryce Ruud też pokazał co nieco, umiejętności ma, forma ostatnio bardzo słaba, ale kiedy sie ma zmotywowac jak nie na Wielki Szlem? Trudny mecz, wg mnie ze wskazaniem na Thompsona, nie zdziwię się jak będzie tu 5 setów, a wtedy to już loteria. Bezpieczniejsze wydają mi się gemy Thompsona, nie sądzę że rozjedzie aż tak, żeby dał 3-0 bez żadnego TB. Seta powinien zgubić, a nawet jeśli nie, to wystarczy 1 TB w meczu i typ wchodzi. Oczywiście wygrana Ruuda po zaciętym spotkaniu także daje nam zielonego plusika. Inaczej mówiąc, nie wierzę w to, że Ruud dziś rozjedzie gospodarza, więc 19 gemów od Thompsona wydają się bardzo mocnym typem.


Anderson - Berrettini
Typ: Berrettini @1.47


Na koniec chyba najmocniejszy pojedynek dzisiejszych zmagań. Nie widzę takiej opcji, żeby mocarny Włoch poleciał do domu w 1 rundzie. Słyszę Wielki Szlem na twardej - myślę Beret, to jak grał na US Open, bajka, odleciał dopiero na Rublevie. Teraz turniej przed AO, 3 mecze wygrane 2:0 z Monfilsem, Agutem i Thiemem... Dopiero z Medva 2-0 w plecy. Berrettini na takich imprezach odpada dopiero na mocnych rywalach. Anderson oczywiście świetny serwis, pewne wymiany, ale miewa także wyraźne przestoje. Letni okres słabiutki, potem coś się ruszył na jesień, ale cos się stało z plecami, dwa krecze w Wiedniu i Paryżu. No właśnie, czy ta kontuzja jest na pewno w pełni wyleczona? Cieżko ocenic, bo ze Stebe i Lopezem wygrać to nie problem, a potem mecz z Kaczką i 2-0 plecy. Nie wiem czy mecz będzie zacięty czy raczej szybki zjazd do bazy, ale wydaje mi się że nie ma innej opcji niż Włoch w 2 rundzie, a kurs na to całkiem dobry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +136
psychol32 419,2K

psychol32

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Gerasimov 2.45 Unibet
Moim zdaniem buki nie doceniają Białorusina. Jest to zawodnik który na nawierzchniach twardych (również w hali) notował dużo lepsze wyniki od Karatseva. Wygrane challengery, jakieś ćwierćfinały, półfinał w tourze. Przed paroma dniami pokonał Fucsovicsa i sprawił sporo problemów Augarowi. Jego rosyjski rywal to taki słaby poziom challengerów. Czasami coś tam pogra ale z reguły to odpadał w kwalifikacjach czy w pierwszej rundzie. Bardziej taki mocny poziom Itf. Oczywiście pod uwagę biorę grę na nawierzchniach twardych bo Karatsev na mączce to zupełnie inny gracz. Uważam że kursy powinny wystawione być odwrotnie dlatego pobieram typ na Gerasimova i to za konkretną stawkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +78
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Ruud-Paul 1 @1.72

Jak tak patrze to poki co niebardzo ma sie przy tym AO ktoś czym pcohwalic i slabo to wyglada. Generalnei widac, ze niektorzy zaowdnicy i zawodniczki przyjechali zupelnie nie przygotowani. Sprobuje jednak tak. Z gory mowie, ze w tym tygdoniu ogladanie AO koliduje mi z obowiazkami zawodowymi, wiec probuje po wnioskach.

U Caspera Ruuda chyba ta swietna postawa z kortow ceglanych w drugiej czesci ubieglego sezonu przelozyla sie na korty twarde. Norweg zaskakujaco latwo pokonal Thompspna w 1 rundzie. Australijczyk tam skreczowal przy stanie 0-2 w setach, niesetty trudn mi powiedziec na ile to byla kontuzja, a na ile zniechecienie.

Tutaj moim zdaniem jest bardzo podobny match-up jak w meczu Ruuda z Thompsonem. Ruud z sila i znakomitym forhandem i bazujacy na regularnosci podobnie do Thompsona Tommy Paul. Licze wiec, ze podobny match-up skonczy sie raz jeszcze zwyciestwem Ruuda.

Medvedev - wygra III kwarte @2

Mysle, ze Medvedev to jest kandydat do bycmoze finalu. Rosjanin od kkoncowki ubieglego sezonu wyglada znakomicie, wygral turniej Masters, na ATP Cup byl bezkonkurencyjny i naprawde widac bylo klase i spokoj, wiec mysle ze on moze duzo ugrac. W cwiarcte Medvedeva z takich zanczacyh nazwisk jest Rublev, ktorego jednak Medvedev poki co zawsze ogrywa, moze Coric i w sumie tyle. Wypadli sensacyjnie Bautista i chyba zle przygotowany Goffin. Medvedev bedzie faworytem w kazdym meczu do polfinalu, gdzie moze spotkac sie dopiero z Nadalem. Przy tak nieoczekiwanych wynikach mysle, ze takie granie terminowki moze byc dobrym pomyslem i ze warto troche poczekac i postawic po takim kursie na Medvedeva, ze wygra swoja cwiartke.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +187
18thegunner86 1,5K

18thegunner86

Użytkownik
Popyrin - Harris @ 2

Australijczyk wydaje się być w formie, ograł niedawno Paula, urwał seta Dimitrowowi a w pierwszej rundzie AO odprawił Goffina po 5 setowym meczu. Być może wielu będzie szukać w tym meczu value w kierunku gospodarza bo w starciu z Harrisem nie jest faworytem a można by znaleźć kilka powodów dla których wydaje się tak powinno być. (Możliwe że tak jest i to się potwierdzi, zobaczymy.) Natomiast ja próbuję w stronę Harrisa. Nie oglądałem ani jednego ani drugiego w ich meczach aczkolwiek patrząc w statystyki i przebieg meczu można by rzec że Popyrin dość szczęśliwie ten mecz wygrał. Jeśli chodzi o suche liczby to też lepsze wrażenie robią te w meczu Harrisa choć zaraz ktoś może powiedzieć.. "hola, hola jeden grał przeciwko Goffinowi a drugi tylko z jakimś Torpegardem" więc wiadomo że to nie to samo. Jak dla mnie Popyrin może być trochę "wypompowany" po tym meczu jak i tymi poprzedzającymi AO choć nie było ich dużo, za to Harris dość pewnie pokonał Norwega a z racji tego że panowie mierzyli się już ze sobą w FO i tam 3-0 wygrał Harris to myślę i mam nadzieję, że wygra z Popyrinem również na jego ziemi. Jeśli chodzi o potencjał i umiejętności to oceniam je 60-40 na korzyść Harrisa i tak też stawiam. Zobaczymy jak się mecz ułoży ale +3,5 seta wydaje się być bardzo prawdopodobne i bezpieczne jeśli ktoś nie widzi tu swojego faworyta. Pozdrawiam

Fognini vs Caruso @ 1

Mecz dwóch Włochów, w którym stawiam na tego zdecydowanie z tzw "wyższej półki". Fogniniego nie trzeba nikomu przedstawiać jak i jego umiejętności, którymi po prostu przewyższa Caruso. Skupię się jedynie na nim i jego "ułomnościach" że tak to ujmę, którymi jest mental i "głowa", choć wydaje się że z wiekiem jest coraz "dojrzalszy" na tym korcie i potrafi częściej zachować chłodną głowę, która wcześniej nie raz zawodziła. Problemem tutaj też może być jego zdrowie i kontuzje które go ograniczały i przez które za wiele nie grał ale zakładam że na ten moment jest ok, jest zdrowy i w miarę przygotowany. Mam nadzieję, że mu zależy, że chce tutaj pograć i udowodnić swoją klasę jak i wyższość nad drugim Włochem zwłaszcza w takim turnieju jak wielki szlem.

O'Connell vs Albot @ 1

W tej parze próbuje w kierunku gospodarza i zagram w jego kierunku choć mam mieszane uczucia co do tego meczu i nie wiem czy te kursy nie są zbyt niskie na zwycięstwo Australijczyka. Nie mniej jednak trudno, zaryzykuję i spróbuję. Radu Albot jest to nie przewidywalny gracz który potrafi sprawić niespodziankę i odprawić dużo wyżej notowanego zawodnika jak chociażby Bautiste Aguta w pierwszym meczu. Jutro teoretycznie dużo łatwiejsze zadanie przed nim i wiadomo jak to bywa po takich niespodziankach. Na pewno jest to walczak z niego, który dobrze odbiera i szybko porusza się po korcie ale wydaje się że tutaj ta przewaga się kończy i to zwycięstwo O'Connella nad Struffem bardziej do mnie przemawia. Więcej "pary" w rękach i ofensywnej gry będzie po stronie Australijczyka, a że lubię takich zawodników to stawiam w jego stronę. Mam nadzieję, że będzie trafiał a każdy punkt i reakcja kibiców będzie go napędzać do dobrej gry i pomagać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +314
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
O'connell - Albot @2.55 ✅
Kurs według mnie trochę zawyżony z racji tego, że Christopher jest gospodarzem trochę się zdziwiłem widząc taki rozstaw ale cóż. Obaj panowie sprawili niespodzianki w swoich spotkaniach ale doświadczeniem i ograniem na tej nawierzchni przeważa zdecydowanie Albot. W meczu ze Struffem różnie to mogło pójść ale zadecydowały wygrane TB w 1 i 2 secie a 3 set to już Niemiec myślami był w domu natomiast nasz jutrzejszy underdog bardzo fajnie grał z Hiszpanem i jeśli zagra kolejny taki mecz to powinien to po prostu wziąć nie widzę australijczyka w 3 rundzie. Kursy powinny być wyrównane według mnie ale z racji tego co mamy to widzę value w typie na Albota.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +328
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom