>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Parma, Belgrad (22.05.2021 - 29.05.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
parma_tournlogo.png


Miejsce: Parma, włochy
Data rozgrywania: 22.05.2021 - 29.05.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €541,800
Oficjalna strona turnieju: https://emiliaromagnaopen.com/
Lista Startowa: https://emiliaromagnaopen.com/entry-list/
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/parma/9510/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/parma/9510/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-



belgrade_tournlogo_2.png



Miejsce: Belgrad, Serbia
Data rozgrywania: 22.05.2021 - 29.05.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €511,000
Oficjalna strona turnieju:
Lista Startowa:
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/9512/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/belgrade/9512/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Arneodo Romain/ Paire Benoit - Monroe Nick/ Querrey Sam

Efortuna 1.80, 1
7:6, 6:4✅
Dzisiaj uboga oferta tenisowa, skupiłem się na deblu. Zazwyczaj przy sklejkach skupiam się na najsłabszych ogniwach i moim zdaniem najsłabszym ogniwem w tym momencie jest Querrey. Amerykanin ogólnie to dobry deblista jak na singlistę. Tylko, że rok 2020 jak i 2021 w jego wykonaniu to naprawdę słabizna w singlu jak i deblu. Nie rozegrał w tym sezonie jeszcze żadnego meczu na clayu a ostatni raz wyszedł na kort 26 marca, czyli nie jest w rytmie meczowych co może być katastrofalne w skutkach dla niego oraz jego partnera w tym meczu. Nick w tym roku też słabizna 6/12 w deblu oczywiście i zmienia często partnerów co nie jest korzystne. Arneodo/Paire to też sklejka ale udało im się dojść w tym roku do finału w Cordobie w meczarniach bo w meczarniach ale doszli tam. Paire fatalna forma w singlu, ale gra i ma ogranie meczowe w porównaniu do Querrego. Zaliczył dwa dobre mecze w Rzymie. Moim zdaniem Paire z kumplem biorą ten mecz bo dużo przemawia za nimi, kurs nieco nieadekwatny według mnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +65
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Pouille Lucas - Verdasco Fernando
1, STS 1.65
5:7 , 2:6❌
Hiszpan niebawem będzie mieć 38 lat na karku, pogra kilka turniejów i przejdzie na sportową emeryturę tak mi się wydaje. Sezon 2020 bardzo słaby 8/9 w tym 0/3 na clayu. Sezon 2021 jeszcze gorszy 0/4 w tym 0/3 na clayu, nie ugrał nawet seta. No i przez kontuzje kolana dużo nie gra. Widziałem dwa jego mecze w tym sezonie i obiektywnie naprawdę nie wygląda to dobrze. Mnóstwo niewymuszonych błędów, problemy z "tajmingiem " no i jak zawsze drugi serwis na koszmarnym poziomie. Oczywiście nie będzie przegrywał wszytkich meczów do końca kariery, coś tam wygra.

Francuz przez COVID19 w poprzednim roku nic nie ugrał. Ale w tym sezonie coś tam wygrał. Od stycznia do połowy marca skupił się na grze pod dachem, ale nie osiągnął tam nic konkretnego (ale grał, był w rytmie meczowym). Lucas pokonał Pellę i Popyrinna na kortach ziemnych, nie są to wybitni tenisiści ale pokazuje to w przeciwieństwie do Verdasco, że z jego aktualną formą może kogoś pokonać. Jeśli Pouille będzie trzymał swoje bardzo mocno podanie a na tym bazuje jego tenisis to Fernando z jego niestabilną grą będzie miał problem. Śmierdzi mi trochę trzema setami. Ale mimo wszystko stawiam na Francuza, który jest w nieco lepszej dyspozycji.
 
Ostatnia edycja:
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Djokovic Novak - Moraing Mats

2 handicap + 8.5 gemów, Fortuna 1.57
6:2, 7:6✅
Wchodzę w ten typ mocno, skorzystam też z innych handicapów za mniejsze stawki. Co robi Djokovic w jakimś marnym turnieju przed Rolland Garros, który odbędzie się na dniach? Przez 10 czy 11 ostatnich lat Djoko przed Paryżem grał ostatni turniej w Rzymie.Wpisowe? Ma kasy jak lodu więc wątpię. Wygrać ten turniej? Też wątpię. Odwiedzić może rodzinny kraj i potraktować rodzinny turniej jako sparingi? No coś w tym stylu. Wątpię aby Novak przegrał w pierwszym meczu z takim gościem jak Moraing 😏 Następny etap to bardziej mozliwe albo wymysli jakąś kontuzje z d**y. Persja w tym meczu jest na Serbie. Niemiec nie ma nic do stracenia, wczoraj pokonał Gerasimova, w tamtym meczu łamali się jak zapałki. Mats ma 198 cm wzrostu i tylko na serwisie opieram ten typ, jeśli będzie siedział serwis w maksymalnym procencie to handicapy powinny wejść. Pod względem sportowym oczywiście Djokovic jest lepszy od rywala o 20 razy w każdej kwesti. Niemiec nie gra na co dzień z takimi wybitnymi tenisistami i tutaj może się pokazać z dobrej strony? Liczę na to. Zobaczymy. Ugrać 4 gemy? Bardzo prawdopodobne.

Moraing wygra pierwszy gem serwisowy 1.74✅
Set do zera? Nie 1.30✅
Pierwszy set 2 handicap +4.5 gemów 1.51✅
2 handicap + 6.5 gemów 3.15✅😎
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +45
krisoff007 296

krisoff007

Użytkownik
Specjalista_od_tenisa Specjalista_od_tenisa
Typu nie neguje, nie mam pojęcia co się wydarzy w tym meczu, ale osobiście nie pograłbym tego, właśnie ze względu na to, że to Belgrad.
Rodzinne miasto Djokovicia w którym stoi kompleks kortów nazwany jego imieniem i nazwiskiem.
To drugi turniej w Belgradzie w tym sezonie i uważam, że tylko dlatego Djokovic w nim startuje, bo z pierwszego Belgradu odpadł z Karatsevem w półfinale...
 
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Chardy Jeremy - Lajovic Dusan
1.81, Fortuna 1
3:6, 4:6❌
Lajovic sezon jak na razie nędzny, na clauy 1/5 gdzie pokonał od kilkunastu tygodni dopiero tutaj Berankisa 6:3, 6:3 który na kortach ziemnych nie spisuje się dobrze. Chardy nieco lepiej, miał pojedyncze strzały turniejowe bo pokonał na przestrzeni tygodni Bublika, Basilashvili, Munara czy tutaj 2:0 Sandgrena. W bezpośrednich pojedynkach prowadzi Francuz 4:2 , ostatnie 3 mecze dla Francuza po 2:1 w tym dwukrotnie grali właśnie na clayu. Chardy to tenisista uniwersalny potrafiący grać na każdej nawierzchni, Lajovic to gracz który czuje się najlepiej na kortach ziemny. Jeremy to bardzo niestabilny gość potrafi ograć typów z top 10 aby w następnej rundzie przegrać z kresestem z 100 rakietą świata. Taki Feniks, który odradza się co jakiś czas z popiołu.... Na chwilę obecną to właśnie Chardy prezentuje się lepiej, ma jakiś tam patent na wygrywanie w ostatnim czasie z Dusanem, który jest pod formą. Stawiam na wygraną Chardego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
H 415

hubertott1

Użytkownik
Gasquet - Martinez 1 @2,36 betclic

Zgadzam się z kolegą powyżej też będę próbował Chardyego, ale jeszcze coś mi ciekawego tutaj wpadło w oko. Nie wiem jakoś nie wierzę w tego Martineza, dla mnie to dalej taki challengerowy grajek, który od kilku lat stoi w tym samym miejscu. Gasquet z kolei łapie formę w końcu. Obawiam się tylko, czy nie odpuści przed FO, jeśli nie to powinien wygrać i ja po takim kursie to biorę
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +35
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Carballes Baena - Monfils
Baena -2,5 gema
2,25 STS


Monfils to bardzo chimeryczny zawodnik. Możliwe, że przyjechał do Belgradu na wczasy i zwiedzanie tuż przed French Open, gdzie gra u siebie. Carballes jest typem walczaka, więc raczej tutaj nie odpuści. Handicap -2,5 gema to wygrana w tie-breaku i jedno przełamanie w innym secie. Myślę, że jest to do zrobienia. Monfils przełamał bardzo złą passę w Lyonie, pokonując Seybotha Wilda, ale przegrywa następnego dnia z nienadzwyczajnym Nishioką, także oznacza to, że o żadnej zwyżce formy nie możemy mówić. Monfils oszczędza się na French Open, a pojechał do Belgradu odpocząc od swojego kraju i swoich kibiców. Jeśli się pomyliłem, nadal pozostaje jego wątpliwa forma... Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +19
H 415

hubertott1

Użytkownik
Bedene - Cechinatto 1 @2,02 betclic

H2H 6:0 dla Bedene na ziemnej, wszystko 2:0. Forma obu Panów raczej ok bez rewelacji, więc bazując na h2h śmiało stawiam na Bedene
 
krisoff007 296

krisoff007

Użytkownik
Carballes Baena - Monfils
Baena -2,5 gema
2,25 STS

Monfils to bardzo chimeryczny zawodnik. Możliwe, że przyjechał do Belgradu na wczasy i zwiedzanie tuż przed French Open, gdzie gra u siebie. Carballes jest typem walczaka, więc raczej tutaj nie odpuści. Handicap -2,5 gema to wygrana w tie-breaku i jedno przełamanie w innym secie. Myślę, że jest to do zrobienia. Monfils przełamał bardzo złą passę w Lyonie, pokonując Seybotha Wilda, ale przegrywa następnego dnia z nienadzwyczajnym Nishioką, także oznacza to, że o żadnej zwyżce formy nie możemy mówić. Monfils oszczędza się na French Open, a pojechał do Belgradu odpocząc od swojego kraju i swoich kibiców. Jeśli się pomyliłem, nadal pozostaje jego wątpliwa forma... Powodzenia.
Wybaczcie, ale nie można przejść obok tego obojętnie🙂

Nie wiem o czym ten tekst, bo analizą to ciężko nazwać.

O wakacjach Monfilsa?

Handicap w stronę challengerowca przeciwko jednej z najlepszych defensyw w tourze, która do tego ma megaumiejetności techniczne?

Na clayu mecze tych samych zawodników są zazwyczaj bardziej wyrównane niż w przypadku spotkania na innych nawierzchniach.

Nawet jeśli Carballes-Baena to typowy ziemniak, jak większość Hiszpanów to Monfils to allcourter, który dalej zjada go umiejętnościami.

Faktem jest, że Monfils jest pod formą, przyczyn nie znam, może się wypowie ktoś kto wie.
Faktem jest, że szuka tej formy, wystarczy przejrzeć jego Instagram i poczytać jego wpisy.
Wynika z nich, że coś jest nie tak, ale Gael cały czas walczy o powrót do formy.

Monfils oszczędza się na French Open i pojechał odpocząć od swojego kraju i swoich kibiców, którym dziękuje za wsparcie w trudnym dla niego czasie - :rolleyes:o_O:poop:

Monfils oszczędza się przed French Open i poleciał do Belgradu na ATP 250, właśnie po to żeby się pooszczędzać przed FO:rolleyes:

A nie, czekaj on pojechał na wakacje przecież, prawie zapomniałem, że to nie jest profesjonalny sportowiec, który może grać „w nieskończoność” i potrzebuje po każdym rozegranym jednym meczu tydzień odpoczynku, a przed Szlemem najlepiej ze dwa:LOL:

Biorąc pod uwagę waleczność Carballesa-Baeny, któremu jej nie umniejszam i brak formy Monfilsa na mecz są takie a nie inne kursy.

Le Monf kiedyś wróci do swojej gry i zacznie wygrywać a Belgrad może być początkiem tego powrotu, właśnie tym bardziej, że wyglada to na przetarcie przed FO.

Osobiście czekam na LIVE, jeśli będą sprzyjające warunki kursowe to gram Monfilsa.

Z fartem i bez urazy👌
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Troicki był kiedyś 12. zawodnikiem świata a zobacz z kim teraz przegrywa. Bez urazy. Napisałeś właśnie ironiczny tekst... Pozdrawiam.
 
krisoff007 296

krisoff007

Użytkownik
Troicki był kiedyś 12. zawodnikiem świata a zobacz z kim teraz przegrywa. Bez urazy. Napisałeś właśnie ironiczny tekst... Pozdrawiam.
Napisałem ironiczny tekst w odpowiedzi na nielogiczny w mojej ocenie tekst.
Nie jestem tenisową wyrocznią i za żadnego guru się nie uważam.
Uważam jednak, że jeśli już o czymś się pisze, powinno się do tego przyłożyć, jeśli to tekst mający coś za sobą nieść.
A teksty na tym forum powinny nieść pomoc innym, bo forum to przede wszystkim miejsce wymiany doświadczeń.
Nic do Ciebie personalnie nie mam, nie odbieraj tego jako ataku na Twoją osobę:)
Po prostu zobaczyłem dezinformującą mieszaninę, w której chwilami pisałeś o faktach, chwilami o swoich przemyśleniach a na końcu to już sam się zgubiłeś w swojej retoryce.
A co do Troickiego.
Tak jak napisałeś, on BYŁ.
Gael nadal JEST.

Pozdrawiam🎾
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Napisałeś, że Carballes Baena to challengerowiec. Trochę się pomyliłeś.
Napisałeś, że Monfils pisze na twitterach, że szuka formy, może nie zastanowiłeś się, że napisał zmyłkę. Sam wpis nie oznacza wprawienia słowa w czyn.
Piszesz że podaję fakty i przemyślenia i to nielogiczna papka. To jest właśnie analiza.
Ty się przyłożyłeś za to do bardzo konstruktywnej krytyki, gdzie po prostu masz inne zdanie.
Twierdzisz że Gael nadal jest, a wygląda jakby był. To tylko twoja opinia, a nie fakt.
Również pozdrawiam.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
No i jednak Monfils wziął się za siebie i coś tutaj gra. Szkoda że akurat dzisiaj, no ale wyszło że mu zależy i szuka tej formy, co nie przeszkodziło mu zapewne zwiedzić sobie Belgrad jak Carballesowi ;)
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Molcan - Verdasco 12:00
Molcan @2.05
Młody Słowak leci na clay'u w tym roku równo bilans 22-8 przeważnie grał w challengerach ale w Belgradzie pokazuje się świetnie wyjaśnił już Medjedovica 6:3 6:4 i Krstina aż 6:0 6:0. Osobiście nie wierzę w 37letniego Hiszpana 6 rozegranych spotkań w tym roku z bilansem 2:4. Spodziewałem się, że odpadnie już w 1 rundzie z Lucasem ale cóż. Kurs baardzo zachęcający. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +198
H 415

hubertott1

Użytkownik
Molcan - Delbonis 1 @2,90 betclic

Jeśli chodzi o Molcana to to samo co kolega wyżej napisał. Co do Delbonisa to powinien już odpaść z Monteiro. W 1 rundzie strata seta ze słabiutkim Kleinem. Młodziak napewno zajebiście zmotywowany, myślę że tutaj poleci do finału i pogra sobie z Novakiem. Do tego biorąc pod uwagę, że ograł Verdasco 6:2 6:0 to chyba pokusiłbym się jakiś hendi -1,5 seta @5,00
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Korda Sebastian - Paul Tommy
2:0, STS 2.45
6:3, 6:3✅
Skupiam się wyłącznie na formie patrząc przez pryzmat tego turnieju. Paul pokonał Travaglia 7:5, 6:4, Vesleya 6:7, 7:6, 6:3 oraz Struffa 6:2, 6:4. Tommy niemiłosiernie męczył się z Czechem, który ma lekką nadwagę, w drugim secie przegrywał 3:0 i były kolejne brejki na 4:0 , ale jakimś cudem Paul wyciągnął ten mecz. Ze Struffem zaprezentował się lepiej, serwis zrobił robotę w porównaniu do wcześniejszego spotkania. Korda można powiedzieć idzie po swoje nie stracił jeszcze seta, pokonał kolejno Seppiego, Sonego oraz Nishioka. Korda bardzo dobrze czuje się na wolnej mączce, mimo że pierwsze turnieje w Europie w tym sezonie nie były owocne. Grali ze sobą raz w tym roku i wygrał Seba 2:1 na hardzie. Korda wygląda bardzo dobrze, trzyma swój serwis, gra agresywnie i głęboko. Zaryzykuje i postawie 2:0.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Djokovic Novak - Molcan Alex
Under 16.5 gemów, STS 1.95
6:3, 6:4❌
Ten kolejny mecz pokazał, że Djoko raczej o wygranej w Rolland Garros może zapomnieć.
Jednak Novakowi zachciało się grać i wygrał z wszystkimi leszczami w tym turnieju, finał i na pewno tutaj nie będzie żadnego odpuszczania bo to zawsze w statystykach jeden turniej wygrany więcej. Na dniach Rolland Garros rozpoczyna się pełną parą, więc wypadałoby kolejnego kelnera pozamiatać co nie?

Serb i tak nieco się skompromitował tracąc seta z Martinem 6:4, gdzie miał przewagę przełamania a skończyło się przegranym setem. W trzecim secie Novak się wk**ł i rozgromił rywala 6:0. Popatrzmy jakie skrajności,niedawno grał z królem mączki- Nadalem wygrywając seta 6:1 a teraz będzie grał z gościem 255 ATP ( chociaż po tym turnieju mocno poprawi swój ranking). Wszytko moim zdaniem będzie zależało od Djokovica, jakie to on postawi warunki bo jak mawia klasyk "gramy tak jak przeciwnik na to nam pozwala".

Do Alexa bez wątpienia jest to turniej życia, pierwszy finał rangi ATP. Jeśli dobrze dojrzałem to raz w 2018 roku zaliczył finał challengera. Dla Molcana to naprawdę osiągnięcie z kosmosu, przytuli prawie 50 tysięcy euro gdzie w całej karierze zarobił około 30 tysięcy dolarów! Przechodząc przez kwalifikacje stracił tylko jednego seta, z Delbonisem w półfinale. Pokonał bez formy Verdasco 6:2, 6:0 ale wynik na pewno robi wrażenie, na przysłowiowym rowerze odesłał do domu Kristina. Alex ledwie 180 cm, serwisem Novakowi nie zagrozi, wymianami nie zagrozi? To czym ma zagrozić? Nawet jak będzie zamykał oczy i waląc na pałe też nie powinien zagrozić Serbowi.

Nie będę wypisywał ile razy w karierze Molcan dostał baty typu 6:1, 6:2 bo sporo. Tak dużo ile razy Djokovic niszczył rywali po 6:0 czy inne podobne wyniki. Moim zdaniem co już Djokovic miał stracić to stracił, co Alex wygrał to jutro się bajka skończy. Stawiam na pewną wygraną Nole. Pomijając fakty stresów, medialnego balonika z jednej jak i z drugiej strony.
 
Ostatnia edycja:
G 19,3K

Gradaj

Użytkownik
W finałowym meczu w Parmie, w którym zmierzą się 63-ty w rankingu tenisista czeskiego pochodzenia Sebastian Korda, syn Petera Kordy ze 104-tą rakietą reprezentantem gospodarzy Marco Cecchinato. Przewiduję w tym spotkaniu przynajmniej powyżej 20,5 gema. Widać, że obaj gracze złapali dobrą formę przez zbliżającym się wielkimi krokami French Open. Faworytem buków jest Korda, lecz uważam, że Włoch u siebie w kraju stawi opór utalentowanemu Amerykaninowi, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to finał, a nie mecz pierwszej rundy. Walka o tytuł i punkty w rankingu wyzwala dodatkową motywację.

powyżej 20,5 kurs: 1,53 efortuna
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom