>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Geneva, Lyon (16.05.2021 - 23.05.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi

geneva_tournlogo_2020_june.png


Miejsce: Geneva, Szwajcaria
Data rozgrywania: 16.05.2021 - 22.05.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €481,270
Oficjalna strona turnieju: https://gonetgenevaopen.com/?lang=en
Lista Startowa: https://gonetgenevaopen.com/the-players/?lang=en
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/geneva/322/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/geneva/322/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-



lyon_tournlogo_2021.png

Miejsce: Lyon, Francja
Data rozgrywania: 17.05.2021 - 23.05.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: €481,270
Oficjalna strona turnieju: https://openparc.com/
Lista Startowa:
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/lyon/7694/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/lyon/7694/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020: -
Zwycięzcy debla 2020:
-



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz

 
Ostatnia edycja:
C 227,3K

czary-mary

Użytkownik
Koepfer - BENOIT PAIRE
WIN BENOIT PAIRE
kurs @ 3.20 Fortuna

Turniej w Genevie obsadzony całkiem niezłymi nazwiskami, bowiem zjechało się kilku wybitnych graczy takich jak Federer, Cilic, Dimitrov. Jest również Shapo, Fognini. Kilka spotkań na pewno będzie ciekawych. Pierwsza runda zmagań na szwajcarskich kortach. Francuz Paire nietypowym zagraniem wybrał turniej w Szwajcarii, a nie w rodzimej Francji. Zawodnik jak wiemy nieszablonowy. Jednak trochę chęci i może wrócić na swój poziom. Już w ostatnich spotkaniach było widać, że coś drgnęło. Podczas spotkania z Basilaszwilim, gdy Benoit nakręcały trybuny, ( które wyraźnie były za nim) jego gra wyglądało zdecydowanie lepiej niż podczas pierwszych 4 miesiący gry. Do tego dochodzą zwycięstwa w deblu. Ten zawodnik ma papiery na wielką grę. Jak do spotkania podejdzie na poważnie to pozamiata na spokojnie. Kolejnym atutem jest nawierzchnia, na której Benoit Paire czuje sie najlepiej. Po drugiej stronie siatki Koepfer, czyli przeciętny gracz. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na kortach twardych niż na clayu. Jego gra w tym roku również szału nie robi. Kurs jest na pewno mocno zawyżony. Powodem jest podejście do tenisa Francuza. Jednak tak jak mówię, widać zmianę na plus i coś mocno podpowiada, że w tym turnieju Ben Paire może namieszać. Aż do ćwierćfinałów drabinku ułożyła się dla niego wprost banalnie prosto
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
plax 1,8K

plax

Użytkownik
Herbert P. - Korda S.

Moim zdaniem typem na to spotkanie jest zwycięstwo Herberta. Chłopak naprawdę dobrze spisuje się na Ziemnym ostatnie 5 spotkań 3 zwycięstwa i dwie porażki i to zwycięstwa ze faworytami pokazał na co go stać na dodatek będzie grał w klasnym Państwie i dodatkowa motywacja jest pokazanie ze Francuzi to bardzo dobrze tenisiści. Jego gra jest bardzo spokojna i przemyślana jest dobrze ułożonym technicznym zawodnikiem, który zdecydowanie częściej od swoich przeciwników wykonuje więcej asów w meczu. Co do gry jego rywala to ciężko mi powiedzieć ostatnie 5 pojedynków wszystkie rozegrał i to z notowanymi rywalami, którzy są niżej o nawet sto pozycji. Ciężko mu się gra pod presją tego, że coś się nie układa po jedno myśli... Wyczekujemy do 16 i oglądamy!
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Rinderknech - Ymer M. 1 2,07 (fortuna)
Rinderknech, chłopak o nazwisku niemieckiego mnicha ograł się trochę a ziemi w tym roku. Co innego Ymer. Obaj są raczej średniakami. Niemniej ze względu na ogranie na kortach grałbym tutaj bardziej w stronę Francuza. Pamiętajmy że gramy w Lyonie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +14
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Cuevas Pablo - Opelka Reilly
1 handicap + 3.5 gemów, 1.55 STS
7:6, 6:2 ✅
Opelka zrobił furorę w Rzymie dochodząc bez straty seta do półfinału, gdzie poległ z Nadalem 6:4, 6:4. Pokonał po drodze Gasqueta, Musettiego , Karatseva i Delbonisa. Rozgrywając przy tym wszytkim tylko dwa tie breaki. To był jego najlepszy turniej w życiu na kortach ziemnych. Reilly serwował tam na kosmicznym poziomie. Na kortach w Genewie jest wolniej, ale mimo wszytko siła rażenia serwisu Amerykanina będzie robiła robotę. Z drugiej zaś strony Urugwajczyk, który jest specjalistą na clayu, rozegrał ponad 700 meczów. Jest to tenisista wybitnie uzdolniony technicznie, grający bardzo ładny i efektywny tenis ale w tym sezonie nie zachwyca. W tym sezonie nie osiągnął niczego znaczącego. W Genewie musiał przechodzić przez kwalifikacje więc ogranie ma, to może być plus. W bezpośrednich pojedynkach prowadzi Pablo 1:0, grali na kortach twardych w 2020 roku gdzie nie był o faworytem I wygrał w 3 setach broniąc piłek meczowych. Opelka zaserwował tam blisko 40 asów a i tak przegrał. Nawet jak i Opelka wygra tym razem to myślę, że Ceuvas powalczy i pokryje ten handicap. Tym bardziej, że w tych turniejach poprzedzających wielkie szlemy dzieją się dziwne rzeczy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +79
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Co myslicie o Andujarze jutro? Wiadomo turniej pod Federera, ale ciekawe jak jego rdza o takiej przerwie.Hiszpan typowy ziemniaki, bez szalu ale umiejetnosci ma by wygrac ze Szwajcarem.Nawierzchnia I przerwa Rogera na korzysc Andujara, czas tez leci dla Federera I kurs OK 4 kusi na Pablo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 6,3K

kurek99

Użytkownik
Co myslicie o Andujarze jutro? Wiadomo turniej pod Federera, ale ciekawe jak jego rdza o takiej przerwie.Hiszpan typowy ziemniaki, bez szalu ale umiejetnosci ma by wygrac ze Szwajcarem.Nawierzchnia I przerwa Rogera na korzysc Andujara, czas tez leci dla Federera I kurs OK 4 kusi na Pablo.
Też o tym myślałem, ale jednak stwierdziłem że odpuszczę. Roger ma już 39 lat, wszyscy wiemy że za mączką nie przepada. Jakiś czas tez nie grał wiec ciężko coś powiedzieć o jego formie, jednak jeśli jest zdrowy to może ten mecz wygrać, dodatkowo gra u siebie. Jak dla mnie mecz 50 na 50. Bardzo mnie kusi wygrana Monfilsa, pokazał się on już bardzo dobrze w Rzymie gdzie przegrał po 3 setach z późniejszym półfinalista Sonego ( w półfinale urwał seta Novakowi). Gra na Harrisa, który na mączce nie osiągnął zbyt wiele, o wiele bardziej woli szybsze korty na których wykorzystuje swoje pierwsze podanie. Monfils gra u siebie, wiec ma idealna okazje aby skończyć serie porażek, która wynosi 8 meczów i odnieść w końcu upragnione zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
dx2 217,3K

dx2

Użytkownik
Monfils-Harris 1 @1.62

Przychylam sie do takiego pomyslu. Co prawda jest ryzyko, ze Monfils potraktuje ten wystep rozrywkowo, ale z drugiej strony mial dosc dluga przerwe, bo ostatnio gral na poczatku lutego w Australii. Niemniej jednakw Rzymie mial bardzo dobry i wyrownany mecz z Sonego, ktory osttaecznie przegral, ale walczyl bardzo dzielnie.
Brakuje Monfilsowi pewnie troche gry na poziomie, bo tego wystepu w Australii to dobrym nazwac nie mozna, a tu widac chyba swiatelkow tunelu. Jeszcze bedzie tydzien czasu po tych turniejach w Lyonie i Genevie do przygotowania do turnieju Roland Garros, ale pora byc cos pokazac.
Monfils w ubieglym roku odpadl od niepamietnych czasow w 1 rundzie French Open, takze tym razem powinien sie starc bardziej, a tu przydaloby sie wygrac pare meczow. Jak nie zabraknie zaangazowania i pokaze to co w Rzymie to ma szanse Francuz wygrac.
 
Ostatnia edycja:
K 6,3K

kurek99

Użytkownik
Dzisiaj obyło się bez większych niespodzianek, jedynie Cilic chciał sobie dłużej odpocząć przed FO. Cieszy wygrana Kamila Majchrzaka, ale jutro czeka go bardzo ciężkie zadanie. Trzymamy kciuki i kilka propozycji odemnie na jutro na podstawie formy oraz przeczucia.

Karacjew-Sinner
Rosjanin mega forma w tym sezonie, ale jeśli chodzi o grę na mączce to już nie osiąga takich wyników jak na hardzie. Sinner za to bardzo dobrze gra jeśli chodzi o mączkę, wyniki tego nie pokazują ale sprawdźcie z kim odpadał. Stawiam tutaj na młodego Włocha.

Cazaux-Cuevas
Tutaj bez wątpienia stawiam na doświadczonego Urugwajczyka. Młody Francuz bez większych osiągnięć, zaczyna wchodzić dopiero na poziom atp, do tej pory głównie chalangery oraz itf. Poziom francuza może ugrać maksymalnie seta przeciwko Pablowi, który widać ze w tym turnieju może coś więcej osiągnąć.

Z luźniejszych typów.

Musetti-Korda
Jeżeli miałbym postawić dom na ten mecz, zagrałbym na młodego Włocha. Ogranie na kortach ziemnych i osiągnięcia są po stronie Musettiego ale Amerykanin nie jest bez szans co pokazuje dojście do 4 rundy FO w tamtym sezonie. Mecz 60-40 na korzyść Włocha.
Zapraszam do dyskusji :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Dimtrov-Ivashka 1 2,1

Atrakcyjny kurs na Bulgara.Zaraz French Open, ostatnio dwa razy szybko odpadal,trzeba cos wygrac przed Szlemem.Umiejetnosciami bije na glowe Ivashke, które niedawno sensacyjnie ogral Zvereva ale tutaj jak dla mnie Bulgar bedzie gora.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 928

majer04

Użytkownik
gasquet - schwartzman 1
argentycznyk ostatnio jest cieniem samego siebie przegrana w slabiutkim stylu z augerem nie wrozy dobrze. z drugiej strony gasquet tez duza niewiadoma jednak gra u siebie + dzisiaj zaznajomil sie z kortem w meczu z kwalifikantem barerere wygranym po walce. do tego dochodzi ze 3-1 h2h dla francuza. wedlug mnie gasquet wcale nie stoi na przegranej pozycji w tym meczu a na pewno jego szanse sa wieksze niz wskazuja kursy . handikap +5.5 wyglada tez ciekawie
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Andujar - Stricker 1 1,73 (fortuna)
Dwóch panów puściło dalej pana Strikera, a wątpie by pogromca Ferdka też go puścił dalej. Cilic i Fucsowics odpuścili, ale pan ziemniak z Hiszpanii nie odpuści. Zgadłem?
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Paul-Tsitsipas

Kurs wg mnie mocno nieadekwatne to sytuacji.Tsitsipas to Wiadomo next gen ale ostatnio gra bez blysku.Ostatni mecz Z Djoko moze go troche podlamac, gdzie final Rzymu byl na wyciagniecie reki.Wiadomo Novak to Novak ale mimo wszystko takie porazki moga demotywowac.
Paul wg mnie niedoceniany przez bukmacherow, ja widze cos w tym chlopaku I mysle, ze Grek nie bedzie miec latwiej przeprawy jak wskazuja na to kursy. Amerykanin gladko tutaj odprawil Tsonge a I niedawno mocno powalczyl z Rublevem. Typ w jego strone.

Paul wygra 6,05
Paul wygra seta 2,75
Paul+4,5gema 2,14
 
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Norrie Cameron - Rinderknech Arthur
2 handicap + 4.5 gemów STS 1.50
6:3 , 3:6 , 6:3✅
Jeden jak i drugi tenisista to taki mały bohater swojego kraju jeśli chodzi o dokonania na clayu w tym sezonie. Norrie rozgrywa najlepszy sezon na kortach ziemnych w całym życiu, jego bilans to aż 12/3. Doszedł do ćwierćfinału w Barcelonie gdzie pokonał Kachanova, Gofinna,finał w Estoril, w Madrycie obniżył loty no o tutaj w Lionie pokonał Moueta 2:0 i Thiema 2:0. Thiem totalnie bez formy i nie wiadomo jak podszedł do marnej dla niego 250 tki, ale Cameronowi zasług nie można odmówić. Po drugiej stronie Rinderknech, który pobije niebawem swój najlepszy ranking 125 ATP. Tenisista bardzo wysoki 196 cm, grający bardzo ofensywnie. Przegrał w kwalifikacjach z Souzą, ale jako szczęśliwy przegrany pokonał później Ymera i sensacyjnie Sinnera 2:1, co sprawiło że dotarł do ćwierćfinału- jego najlepsze osiągnięcie na clayu. Artur pokazał się tak naprawdę w tamtym roku, wcześniej to futuresy. Patrząc na jego przegrane w tym roku, było ich 12 i tylko 3 razy nie pokrył handi +4.5 gemów. W tym turnieju wszytkie mecze mocno overowe w jego wykonaniu. Norrie na pewno jest w jego zasięgu jeśli będzie trzymał serwis. Zdominował Sinnera to i Norri może mieć kłopoty. Stawiam, że żabojad pokryje handicap.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +7
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Musetti-Tsitsipas

Wloch moze jeszcze za mlody na wygrane z takim graczami jak Tsitsipas ale kursy wg mnie za wysoki na Musettiego. Tsitsipas tutaj swietnie serwuje bo na 19 gemow serwisowych stracil tylko 19 pkt.Musetti z pewnoscia ma mocniejsze uderzenia niz Paul czy Nishioka I z tym Grek moze miec problemy. Co sadzicie Grek izi czy Wloch powalczy?
 
M 928

majer04

Użytkownik
wydaje mi sie ze grek izi. nie bedzie odpuszczania. bedene mial 5-2 dzisiaj w drugim secie skoro bedene tak naruszyl wlocha to zrobi i to tsistsipas ale takiej przewagi na pewno nie zmarnuje. kursy zniechecaja do gry chyba ze na live cos polowac. ciezkie te mecze jutro. a ruud z shapo? ruud powinien to wziasc
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Mnie ogolnie Ruud nie przekonuje,z Berretinim go widzialem w Rzymie I zagral slabo, serwis nie siedzial I problemy pojawily sie spore.Shapo to jak ma dzien I motywacje to moze ograc kazdego.Tutaj jakbym mial patrzec na rywali to ciezszych mial wg mnie Kanadyjczyk.Norweg zgubil seta z Koepferem, ktory tez jak Shapo uderza mocniejsze pilki I tez jest leworeczny I moze te dwa czynniki sprawia, ze Dennis wezmie to.Ruud dla mnie jest solidny ale do pewnego poziomu, ktorego nie moze przeskoczyc a Shapo robil to juz nie raz.

Shapovalov 2,20
 
M 928

majer04

Użytkownik
ciezko sie nie zgodzic z tym co piszesz. tez widzialem mecz z berretinim i tam nie mial ruud zadnego podejscia. przekonales mnie zagram jutro na shapo
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Stawialem na Ruuda w tamtym meczu ale serwis mu nie siedzial,a przy serwisie Wlocha to w ogole nic nie gral I tak mysle, ze moze to byc solidny gracz w tourze ale pewnego poziomu to on moze nawet nigdy nie przeskoczyc,cos jak Bautista
 
Specjalista_od_tenisa 11,9K

Specjalista_od_tenisa

Użytkownik
Z Berettinim zagrał gorzej a dwa mecze wcześniej rozgromił Tsitsipasa tak, że Grek nie miał czego szukać o tamten mecz stał na znakomitym poziomie. Shapo bardzo himeryczny, ja skłaniałbym się mimo wszystko na Rudda
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom